Danscentrum Gerla 0 Wildschut Concertserie voor nieuw orgel ek Uw goud is geld waard combi3^ NOG 3 DAGEN! Alles moet weg! KORTINGEN TOT roma Sopranen en tenoren van harte welkom bij NPB-koor Contraband met J. Bernlef Spirituele Kring: 'Michaël in de kabbalistische traditie' Feestelijke opening nieuwe seizoen van OC De Klarinet PAGINA 8 WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT Pauiimm 9 ïr 18 Reizende beiaard bespeeld bij Oude Kerk - The Messengers weer begonnen Alphacursus Bingo Overhees KBO-bootreis 2004 Dronken man maakt brokken SOEST Beginners tot vergevorderden voor zowel paren als jeugd www.danscentrumgerla.nl HR°tFLES Cursusaanbod in De Bereklauw lingerie Natuurwandeling "GROTE PULLOVER KRAAM" Zondag 7 september in Cabrio Natuurlijk zien, zag er nog nooit zo mooi uit. Zuidpromenade 14, Hartje Zuid, Soest Tel. 035 - 602 22 12 Lezing Magda van der Ende Concert SMG op Baarnse Brink Spakenburgs Visserskoor treedt op WATERBED WATERMATRAS WATERMATRAS WATERMATRAS WATERMATRAS WATERMATRAS WATERMATRAS WATERMATRAS WATERBED Joor de desbe- ulde bonnen of te rhuurder. )kken verhuurder. itum:_ ider de 18 jaar rk:_ woning: ïer n invullen) tromer zie spelregels) ind. 3n periode van 'aagt uw enkele tel: ve van een gehandi- behorende persoon woonbon ngevulde wconbonnen ?ndien wordt gecontro- jrwaardèn voldoet. De dopt, wordt in volgorde 3ldt de leeftijd en de ïlijke of economische nland.* de periode dat men dig adres. ia bovenaan de kandi- uw persoonlijke gege- ezinssamenstelling en met de gegevens uit de Jministratie Persoons- i/ens juist dan wordt de ir/verhuurder aangebo- >ning dan krijgt u via de ro waarmee u de leges huisvestingsvergunning ■r een woning, dan wordt het verstrijken van de j door de verhuurder, ibrief is het niet mogelijk bekijken. Het heeft geen neren naar uw kansen IERKING BENT GEKO- DN1NG ONTVANGT U wijzing de woningtoewijzingen n een overzicht. Daarbij veel reacties er op een ïn of de woning aan een i toegewezen. Ook wordt ur, de eventuele maat- mische binding en het enaantal vermeld. Op die chatting maken van uw jelijk type woning en isen aanpassen. nden is het mogelijk om op gronden een urgentie- n. Slechts in een zeer len zal een dergelijke an toepassing is voor een strekt Informatie hierover 3 afdeling Publiekszaken erdeel huisvesting. an serieuze klacht mocht ^toewijzing, dan kunt u die jij de gemeente Soest, onruimteverdeling, Post- )EST. eeft over het toewijzings- larvoor terecht bij Portaal Ie afdeling Publiekszaken ;t. Ook zijn hier informatie- i kunt u ook vinden op il, bouwen en wonen, I). bestaat uit de gemeenten nschoten, Eemnes, Leus- iberg. De reizende beiaard van E.S. Raatjes baarde zondag 'opzien bij de Oude Kerk. Beiaardier Klaas de Haan wespeelde het mobiele carillon dat de Soester voor de gelegenheid beschikbaar had gesteld. Het optreden maakte deel uit van het concert dat zondag werd gege ven. Daarvoor had Klaas Velinga het orgel van de 'ude Kerk bespeeld. Het publiek kon luisteren naar \rken van onder anderen Vivaldi, Mozart en Shos- Bkovich. Het concert was er één is een serie van vier in de zo genaamde 'Kleine Reeks'. Deze is georganiseerd om geld in te zamelen voor de aanschaf van een nieuw or gel voor de kerk aan de Torenstraat. De opbrengsten van alle korte concerten worden volledig bestemd voor dit doel. Het laatste concert in deze serie is op zondag 5 okto ber. Kaarten zijn te zijner tijd verkrijgbaar bij de kerk en in de voorverkoop bij Boekhandel Van den Ven aan de Zuidpromenade. Een toegangsbewijs kost 7,50 (1,00 voor kinderen). Foto: Foto Bell Ook de Gospelgroep The Messen gers is op 27 augustus weer en thousiast gaan repeteren om de .puntjes op de i te zetten voor de vele geplande optredens in de herfst en winter, zowel in als bui ten Soest. Dit alles onder de bezie lende leiding van dirigent Gert lUannee. De repetities vinden ie- i dere dinsdag plaats van 20:00 tot 22:00 uur in het Van Arkel insti tuut aan de Hellingweg (dat nu deel uitmaakt van s-Heerenlo r>kwadrant). Heeft u het koor wel èens gezien en gehoord, of wilde u altijd al eens zingen in een leuk koor? U bent van harte welkom om een repetitie bij te wonen. In lichtingen: Mia Kraal, ®6012374. De Evangeliegemeente en de Ihristengemeente organiseren bin- .enkort een Alphacursus in Soest. De cursus is speciaal bedoeld voor lensen die meer willen weten •ver het christelijk geloof: een :ennismaking op basis van gast- 'rijheid en vrijblijvendheid. De Alphacursus is ontstaan in een ;erk in Londen. Inmiddels hebben eer dan 3 miljoen mensen in ieer dan 130 landen de cursus ;evolgd. Ook in Nederland wordt }e Alphacursus door allerlei ker- :en en gemeenten aangeboden en enthousiast ontvangen. De Alphacursus duurt tien weken en vergt één avond in de week en :en zaterdag. De cursus is gratis, 'oor de maaltijd wordt een kleine bijdrage gevraagd. De cursus ordt op twee locaties aangebo den: Op woensdag in gebouw 'Cre do', Julianalaan 19a; eerste avond: ■74 september, 18:45-22:00 uur; •rganisatie: Evangcliegemeente ioest. Informatie en opgave: Ma- ianne van Steenwijk, 82 6027321, 'of Marleen Goedhart, §356013037. Op donderdag, Prins Bernard- laan 29, Soest; eerste avond: 25 september, 19:00-21:45 uur; orga nisatie: Christengemeente Soest. Informatie en opgave: Jan Dirk Brouwer, 82 0346-211386; Dine- ke Verschoor, §2 5424145, of Son- jaToorman, S2 6013218. Voor algemene informatie over de Alphacursus: kijk op www.alpha- cursus.nl. In ontmoetingscentrum de Klari net wordt zaterdag 6 september een bingo gehouden. De deur van de zaal gaat om 19:00 uur open en met het spel wordt om 20:00 uur begonnen. Ook wordt een loterij ;ehouden. Leden en donateurs 'an de wijkvereniging Overhees kunnen een bingokaart aanschaf fen voor 3,50. Voor anderen ;ost een kaart het dubbele. Dinsdagmorgen 9 september is de aanmeldingsmorgen voor de KBO-bootreis 2004 (een jubi leumreis, want het is de tiende cruise). Aanmelden kan vanaf 10:00 uur in 'De 'Klarinet' Klari net 39. De zaal is open om 9:30 uur en zoals gebruikelijk staat er een kopje koffie of thee klaar. Om aan de wensen van de Soesterberg- se KBO-leden te voldoen is er een informatiemiddag in 'De Drie Ei ken' op maandag 8 september om 14:30 uur (zaal open 14:00 uur). De belangstelling is altijd heel erg groot, dus kom a.u.b. tijdig. Tevens is er op beide informatie bijeenkomsten informatie over de vijfdaagse herfstkleurenreis naar Irrel in de Eifel, een prachtig ge bied met een zeer mooi hotel, die in de laatste week van oktober wordt gehouden. Inschrijven is mogelijk tot ca. 40 personen. Deze reis is slechts eenmalie! Diverse malen is de reiscommissie gevraagd om eens een winter(sport)vakantie te organise ren. Deze wens kan nu in vervul ling gaan. De KBO-reiscommissie organiseert een wintervakantie naar Tabarz in Zuid-Oost Duits land Dit is een heel sneeuwzeker gebied, want ook de wereldkampi oenschappen biathlon worden daar in die periode gehouden. Er is een aantal kamers gereserveerd in ho tel 'Zur Post', van 25 t/m 31 ja nuari 2004. Het gaat om een ze vendaagse reis op basis van half- pension. Het hotel wordt gewaar deerd om zijn mooie kamers en uitstekende keuken. Een langlau- fuitrusting komt van pas; huren van ski's/schoenen/boots kan ook. Er zijn ook prachtige wandelingen uitgezet en er is een korte langlauf- cursus (f/z dag). De deelname is beperkt tot 35 personen. De reis wordt gemaakt in samenwerking met Eemland Reizen en de bus is voorzien van bar, toilet, video en verwarming. Op de informatiebij eenkomsten over de bootreis is in schrijving al mogelijk. Een dronken Baarnaar heeft zater dag omstreeks half zeven 's avonds brokken gemaakt. Hij botste met zijn auto op de Kerkstraat tegen twee geparkeerde wagens aan. Alle voertuigen liepen schade op. De veroorzaker verkeerde, zo bleek uit de biaastest, onder in vloed van alcohol. Hij blies 545 ug/1 (220 is de limiet) en zal zich voor de rechter moeten verant woorden. Ongeveer tweehonderd meter ver derop, richting de Oude Kerk, ver leenden op hetzelfde moment am bulancepersoneel en politie hulp aan een slachtoffer. Gegevens hier over zijn niet verstrekt door de politie. Country beginners tot vergevorderden Kids Danceparty INSCHRIJVING-INFORMATIE dagelijks (behalve op zondag) van 17.00 tot 20.00 uur Telefoon 035-602 28 11. Langskomen kan natuurlijk ook en wel elke ma. en wo. van 19.00 tot 20.00 uur, t/m maandag 22 sept. in ons danscentrum aan de Alb. Cuyplaan 198b te Soest. Dit najaar is er weer een uitgebreid cursusaanbod in de kunstwinkel De Bereklauw aan de Steenhoff- straat 63. Naast de bekende cur sussen is er een aantal nieuwe en verrassende workshops te volgen. Marjon Hiemstra geeft de basis cursus poppenmaken. Er worden drie poppen gemaakt, waarvan de moeilijkheidsgraad oploopt. Ook kan men zich opgeven" voor het maken van een unieke kerstgroep. Nieuw is ook de workshop trans paranten maken, o.l.v. Nicole Drontman. Een transparant is een lichtdoorlatend tafereel, uitgezaagd uit berkentriplex, verfijnd m.b.v. bijenwas, vlieger- en zijdevloeipa pier. Mogelijke transparant-tafere len: Niels Holgersson, Sint Maar ten, Sinterklaas of Kerst. Erna Lieferink is de begeleidster van de cursus mandala tekenen. Bij voldoende belangstelling komt er een kinderatelier op vrijdagmid dag o.l.v. Ria Beltman. Zij gaat met de kinderen tekenen, schilde ren en boetseren n.a.v. een verhaal. Evt. kan de groep gesplitst worden naar leeftijd. Ër is nog een cursus in voorbereiding voor het maken van papieren schalen. Verder zijn er weer de bekende workshops, zoals beeldhouwen in speksteen, serpentijn en albast o.l.v. Marianne Kluit. Er kan ook volop geschilderd worden. Marije Krul is begeleidster van de cursus nat-in-nat schilderen met als the ma een mythe van de Griekse my thologie. Intuïtief schilderen is een ontdekkingsreis in de wereld van kleuren en wordt gegeven door Mary Zitman. Eén zaterdag per maand is Mieke Fielmich aanwezig in de winkel om de schildercursus te begeleiden waarbij gebruik gemaakt wordt van plantenverf en mineralen. Al jaren is Gemma Anink verbonden aan De Bereklauw en ook dit na jaar kan men onder haar begelei ding werken aan een seizoenskleed of een krans, gemaakt van natuur lijk geverfde wol in allerlei kleuren. Van veel cursussen zijn voorbeel den in de winkel te bekijken. Alle cursussen beginnen vanaf septem ber en lopen t/m december. Ver dere informatie en opgave bij mevr. W. Hakvoort, De Bere klauw, 826019176; openingstijden di t/m vrij 10:00-12:00 en 14:00- 17:00 uur; zaterdag de hele dag. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). __SOCN OAMAMADS JUWflltO Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37 1 uur r fotoservice óók voor APS en digitaal FOTO - VIDEO/~ï Zuidpromenade 15 3768 EM Soest Koop nu topmerken lingerie en badkleding tegen hoge korting! 70% WINKELCENTRUM HARTJE ZUID SOEST SOESTERBERGSESTRAAT 47A 3768 EB SOES\ TEL. 035 603 22 10 Het gemengd koor van de Ne derlandse Protestanten Bond (NPB) uit Soest is op zoek naar sopranen en tenoren. Naast kerkelijke liederen brengt het ook volksmuziek uit diverse landen ten gehore. Zodra er meer sopranen en teno ren zich bij het koor hebben ge voegd, kan het repertoire nog ver der worden uitgebreid. Belangstel lenden kunnen langskomen op de repetitie(s) om een indruk te krij gen. Het koor oefent elke donder dagavond van acht tot tien uur in de NPB-kerk aan de Rembrandt- laan. De ingang van de kerk is te bereiken vanaf de parkeerplaats aan de Pieter de Hooghlaan. Het eerstvolgend optreden van het koor is op zondag 14 september ter gelegenheid van de winterope- ning in de NPB-kerk. Deze bijeen komst begint om 10:15 uur. Verder staat onder meer deelname aan de Korenbeurs in Oegstgeest (25 ok tober) op het programma. Voor meer informatie over het koor kan contact worden opgeno men met mevrouw Jansen, 52 6025434, of mevrouw Weissen- bach, S 6029011. De Stompert is zondag 14 septem ber de bestemming van IVN Eem land die dan weer een natuurwan deling houdt. Het landschap werd in de ijstijd door gletsjers opge stuwd en in het zand zitten veel leem en grind. Naast de heide, die in Soest een groot oppervlak be dekte, ontstond een laag bostype, het eiken-strubbenbos. Dit werd om de tien, vijftien jaar afgezaagd. De natuur biedt veel variatie in hoogteligging en oriëntatie ten op zichte van de zon. Op de open hei- develdjes groeien veel lage plan tensoorten en ze zijn tevens het leefgebied van de zandhagedis. In het bos broeden de fluiter, de ha vik en de buizerd. De start van de wandeltocht is om 14:00 uur vanaf het parkeerterrein tegenover 't Soester Hoogt aan de Van Weerden Poelmanweg. Voor meer informatie,® 6014410. ZATERDAG 6 SEPTEMBER prachtige pullovers en vesten Normale prijs 29,95 Nü 2 stuks naar keuze voor maar 55,- TEVENS ONS GROTE REK MET ZEER KLEINE PRIJSJES!!! Exclusieve damesmode, Byoux, Beenmode Leder-accessoires, Schoenen. ZUID PROMENADE 5 SOEST TEL- 6024314 Zondagmiddag beleeft Soest een bijzonder evenement, ge organiseerd door de werkgroe pen Jazz en Literair van Artis- hock. Het speelt zich - bij goed weer echter af in het Cabrio- openluchttheater. Het gaat om een gezamenlijk optreden van de Contraband en de schrijver J. Bernlef. De contraband is een bigband die in 1985 werd opgericht door trom bonist/componist Willem van Ma nen met het doel een alternatief te bieden voor de conventionele big band praktijk. Het idioom refereert niet alleen aan de Amerikaanse jazztraditie, maar ook aan Europe se en andere invloedsferen. De muziek wordt gekenmerkt door een grote levendigheid en afwisse ling via verrassende vormstructu ren en originele samenklanken. Daarnaast is er uiteraard de nodi ge ruimte voor solistische presta ties. Bezetting: trompet: Toon de Gouw, Loet van der Lee, Louis Lanzing; trombone: Willem van Manen, Hans Sparla, Hans Visser; Klarinet: Patrick Hagen (Dld); saxen: Paul van Kemenadc, Rutger van Otterloo, Frans Vermeerssen, Eckard Koltermann (Dld); piano: Stevko Busch (Dld); bas: Gerco Aerts; slagwerk: Wim Kegel. Gastoptreden: J. Bernlef behoort tot de bekendste en meest produc tieve schrijvers in ons land. Hij ontving vele literaire prijzen, o.a. de P.C. Hooftprijs. Bernlef zal voordragen uit eigen werk, zoals zijn dichtbundels en zijn boeken over jazz. Het optreden vindt plaats in het Openluchttheater Cabrio, Soester- bergsestraat 140. Als het weer te gen zit is het publiek van harte welkom 'in Artishock, Steenhoff- straat 46a. Op zondag 7 september kan men vanaf 11:00 uur via het antwoordapparaat (82 035 6019577) vernemen voor welke locatie wordt gekozen. Aanvang: 15:00 uur. Entree 7,50 (leden 5,00). Meer infor matie óp internet: artishock- soest.nl. hoyalux s u m m 11cd Net ils kleding en kapsel zijn ook moderne monturen een uitstekend middel om je persoonlijke stijl en voorkeur uit te drukken. Soms ga je voor'zakelijk, soms leg je het accent meer bij casual of misschien zelfs wel bij expressief. Vanaf nu heb je de beschikking over multifocaal glazen die bij elke stemming en gelegenheid passen. Hoya Lens presenteert met gepaste trots de I Ioyalux Summit CO, Speciaal ontwikkeld voor kleine, trendy monturen maar met alle voordelen van grotere miiltifocaal glazen. 10% KORTING in de maand september op één paar Hoya Summit CD glazen bij aanschaf van een complete bril Met de Hoyalux Summit cd komen persoonlijke vrijheid en opti maal visueel comfort voor het eerst samen in één glas. Bovendien zijn verte-, tussen- en leesgebieden volledig met elkaar in balans. 11e overgang van close-up naar ver weg (en vice versa) verloopt in een vloeiende' beweging die je als volkomen natuurlijk zult ervaren. Of je nu focust op een boek. het verkeer of wat dan ook. je hebt altijd en overal scherp zicht. En gelukkig betekent dat niet langer dat je met een bril op je neus loopt dit lijkt alsof hij in de vorige eeuw is ontworpen. Op zondag 14 september houdt Magda van der Ende een lezing voor de Spirituele Kring Soest in De Deel. Het onder werp is: 'Michaël in de kabba listische traditie'. Engelen en aartsengelen hebben als taak het uitvoeren van de wil van God. Ze zijn in de traditie van de kabbala niet los te maken uit dit geheel, maar worden gezien als deel van de gehele ordening. Ze brengen boodschappen van God naar de mens. Daardoor is de mens in staat de boodschap te be vatten. Volgens de overlevering brengt dé aartsengel Michaël aan Mozes de boodschap dat hij tot taak heeft het volk uit Egypte te bevrijden. Daar ontvangt Mozes ook de Godsnaam Adonai. Michaël heeft te maken met het afdalen naar de mensheid om iets te geven, zoals de tien geboden, een nieuwe leer. Michaël wordt ook wel 'bewaker van de hemel' genoemd. Michaëls taak als de Wachter, wakend over goed en kwaad op grote schaal, is te verge lijken met die van het zelf in de ziel van de mens: nauwlettend de wacht houden over het geheel, alert en wakker zijn om integriteit te bewaren. Tijdens de lezing zal de functie van Michaël verduide lijkt worden aan de hand van zijn plaats op de ladder van Jacob. Magda van der Ende geeft vanuit centrum 'De Expeditie' in Amers foort lezingen en cursussen op het gebied van de klassieke kabbala. Belangstellenden zijn op zondag 14 september aanstaande vanaf 15:00 uur van harte welkom in 'De Deel' (Kerkstraat 11b, achter de Oude Kerk). Er wordt gezorgd voor koffie of thee. Om 15:30 uur start de inleiding, waarna er gele genheid is tot het stellen van vra gen. Rond 17:00 uur volgt er een informeel samenzijn, waarbij nog een glaasje kan worden gedronken. De bijdrage in de onkosten be draagt 7,00 (incl. consumpties). De Spirituele Kring Soest is een ontmoetingsplaats voor iedereen die zich met zingeving, spirituali teit en levensvraagstukken bezig houdt in een besef van wederzijd se gelijkwaardigheid en respect voor ieders eigen beleving. Voor deelname is geen lidmaatschap vereist. Iedereen is van harte wel kom en kan gewoon als belangstel lende binnenlopen. Informatie: Marijke en Bert Smit, 82 6019815. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op vrijdag 12 september zal het Soester Muziekgezelschap (SMG) de koopavond in Baarn opvrolij ken met een muziekuitvoering op de Brink, in de muziektent. Het SMG is een ca. 35 leden tellend blaasorkest voor jong en oud. Het plezier om samen muziek te ma ken staat voorop en het resultaat mag er zijn: onder de enthousias te leiding van dirigent Peter Schoenmakers worden er mooie stukken uitgevoerd, van Samba en Dixieland tot het wat serieuzere Rushmore en Little Concert Suite. Het orkest, dat in Soest zijn repe- tietieruimte heeft, telt ook leden die in Baarn wonen. Nieuwe leden zijn altijd welkom, in het bijzonder zoekt het orkest nu een drummer! Hoort zegt het voort! Komt allen op 12 september, om 19:15 uur begint het concert. Met een feestelijk programma opent ontmoetingscentrum de Klarinet op zaterdag 13 sep tember het nieuwe seizoen. De ouderenbonden ANBO, KBO en PCOB zitten ook in de orga nisatie van de middag die gra tis kan worden bezocht. Tussen 14:00 en 17:00 uur is er onder meer een optreden van het Spakenburgs Visserkoor dat muzi kale begeleiding krijgt en onder leiding staat van dirigent C. Seve- rcijnse. Vissers- en zeemansliede ren zullen door de grote zaal aan de Klarinet schallen. Verder kan iedereen zich op de hoogte stellen van het gevarieerde cursusaanbod van de Klarinet. Naast lopende activiteiten zullen er ook nieuwe activiteiten en cursus sen starten. Voorbeelden daarvan zijn countryline dance, tekenen/ schilderen, kijk wat een kunst en bridge voor gevorderden, alle be stemd voor 55-plussers. In het ontmoetingscentrum ligt 13 september het nieuwe Klarinetje klaar. In dit tweemaandelijks bul letin vindt men tal van informatie over het komend seizoen. Vanzelfsprekend wordt er tijdens de seizoensopening ook gedacht aan de inwendige mens. Er zijn koffie en thee, iets lekkers, een hapje en een drankje. Ontmoetingscentrum de Klarinet is een werkgroep van de Stichting Welzijn Ouderenwerk Soest (SWOS). Het gebouw is te vinden aan de Klarinet 39 en is telefonisch bereikbaar onder nummer 6023139. Uitgeslapen wakker worden met Een is hygiënischer dan elk ander matras. Optimale bloedcirculatie met Een past in uw huidige ombouw. Een is 's winters behaaglijk warm en 's zomers lekker koel Een zorgt voor een betere nachtrust. biedt optimale ontspanning en ondersteuning Een is beter voor mensen met een allergie. Een is verkrijgbaar in diverse stabilisaties, dus er is er ook een voor u.

Soester Courant | 2003 | | pagina 9