men 1 UUR r\ FOTO SWAGER Speciale gasten bij boekhandel Jongerius Wildschut Optiek Gezellig feest Spullenhulp Opvallend concert Contraband met Bernlef in Cabrio »re| Danscentrum Gerla is klaar voor het nieuwe dansseizoen Hans Anders Opticiens een jaar in Soest ud/ \mmSid PAGÏNaTq WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 11 therwoman RN9VER DIGITALE FOTOSERVICE Wij printen direct van cd of geheugenkaart, in de formaten 10x15, 13x18, 20x25 en 20x30 DIGITAAL CENTER VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Zaak viert vijfjarig bestaan kringloopcentrum SPULLENHULP >.995,- 530,- 88,- 500,- 250,- 2.363,- 868,- 11.495,-* Natuurlijk zien, zag er nog nooit zo mooi uit. 10% KORTING in de maand september op één paar Hoya Summit CD glazen bij aanschaf van een complete bril Zuidpromenade 14, Hartje Zuid, Soest Tel. 035 - 602 22 12 'Van onmacht naar kracht' DataDidact Boeken en platen voor Amnesty Boekenmarkt 2003 Amnesty-Soest Astma medicijnen bij jonge kinderen Voorlichtingsavond over epilepsie Kringloopcentrum dertig jaar Rode Kruis-verkoop in De Klarinet en Hoog-Soestdijk SOESTERÉSCÖURANT AUTOSCHADE I M 1 j HOS6M DESIGN RYWEBER IBLIC i h pd a o i n i r "bruidsreportages groeps- en portretfotografie VAN WEEDESTRAAT 85,3761 CD SOEST, TELEFOON 035-6013917 Frits en Karin Gerla van het gelijknamige danscentrum aan de Albert Cuyplaan zijn er neer helemaal klaar voor: het nieuwe dansseizoen. 'Alles is weer helemaal in orde zodat wij de leerlingen met open ar men en vol nieuwe energie kunnen ontvangen', zegt Frits enthousiast. De 200 m2 grote parketvloer ligt glimmend te wachten op de eerste voeten die weer yan de vloer gaan. Het dansseizoen de laatste week maar het vrijdansen begint alweer komende vrij da vond. Danscent een gevarieerd 1< sen zoals Enge Quickstep, Cha Jive tot een spec en het nog altiji try-Iinedance. bij Gerla start in van september, en zaterdaga- um Gerla heeft :saanbod. Van de Ballroom- en Latin-americandan- se Wals, Tango, cha, Rumba en ale club voor kids populaire coun- et maakt niet uit of je nu 8 bent of 80, er is voor iedereen wel iep naar zijn of haar zin te vinden', ildus Karin. De clublessen voor paren zijn zo veel mogelijk verzorgd doorde weeks en op zondag, zodat de vrij dag en zaterdag ruimte biedt aan de jeugd, waardoor zij geen pro blemen oplopjn bij het maken van hun huiswerkiDe lessen zijn zoda nig opgebouvd dat men spelen derwijs de verschillende dansen onder de knii krijgt. 'Uiteraard is het de bedoeling dat mensen op een verantwoorde en goede wijze leren dansen maar tevens vinden wij het erg belangrijk dat iedereen het ook gewdon gezellig heeft, ge woon echt eci avondje uit is', zegt tiek van de dag ach- gezellig met je part en een avond dansen le broodnodige ont- is tevens een uitste- x om is beweging te Dc muziek bij Gerla Is zeer geva rieerd. Van strikt danstempomu- ziek tot top-40 hits, het is er alle maal. De country-linedance lessen zijn nog steeds erg populair. Al leen of samen, het maakt niets uit want iedereen danst alleen. De les sen worden gekenmerkt door een groot saamhorigheidsgevoel en veel gezelligheid. De dansen die je bij Gerla leert staan allemaal in de country top-10, zodat dc leerlingen ook op de grote landelijke festivals direct kunnen meedoen. De spe ciale kidslessen zijn dé manier om kinderen tussen de 8 en 13 jaar te laten kennismaken met allerlei dansvormen. Danscentrum Gerla beschikt over een prima dansvloer, complete bar, uitstekende licht- en geluidsinstal latie en is airconditioned. Ook heeft het centrum de beschikking over parkeerruimte in overvloed. Voor degenen die een kijkje willen nemen in het danscentrum zijn er op maandag- en woensdagavond speciale inschrijf/informatie-uren van 19:00 uur tot 20:00 uur Van avond is er een gratis proefles voor paren-beginners van 20:30 uur tot 21:30 uur, Voor meer informatie, 82 6022811 of www.danscentrumgerla.nl Karin. Even de he ter je laten c ner of vrienc zorgt voor spanning en kende mam blijven. Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Boekhandel Jongerius bestaat vijf jaar. Om dit te vieren heeft de boekhandel speciale gasten uitgenodigd. Donderdag 18 september zullen Eric Visser, oprichter van uitgeverij De Geus, en auteur Ton van Reen hun licht (aten schijnen op de wereld van het boek. Niet alleen Jongerius heeft iets te vieren. Ook Eric Visser heeft re den tot een feestje, het is twintig jaar geleden dat 'zijn' uitgeverij is opgericht. De Geus is in de afge lopen twintig jaar uitgegroeid tot één van de grootste onafhankelij ke uitgeverijen van Nederland. Visser zal op geheel eigen vyijze vertellen over de eigenzinnige zienswijze van De Geus, vervol gens zal hij Ton van Reen inleiden. Ton van Reen werd op 30 augus tus 1941 geboren in Waalwijk, toen hij drie maanden oud was verhuis de hij naar Limburg. Sindsdien heeft de auteur veel meegemaakt: hij is in zijn leven bijvoorbeeld al zeeman, bouwvakker en kermis- bokser geweest. In 1965 bracht de geboren Waalwijker zijn eerste boek uit, inmiddels heeft hij al meer dan 35 boeken op zijn naam staan. De verhalen van de schrijver zijn vaak gebaseerd op oude ver halen en enge wezens. Hij schrijft griezelige boeken met titels als 'Help, hij eet me...op!' en 'De ge sel van het zwarte woud'. In zijn boeken heeft hij het over weerwol ven, heksen en vampiers. Dit jaar gaf De Geus één van zijn laatste boeken uit. De jeugdroman 'Dc bende van de bokkenrijders' werd ook succesvol verfilmd. Het verhaal speelt zich af in de twee de helft van de 18dc eeuw. De be volking in het zuiden van Limburg gaat gebukt onder een hongers nood. Een groep mensen die de Bokkenrijders worden genoemd vecht tegen het onrecht en geven de buit aan de armen. Dit alles belooft veel goeds voor 18 september, tijdens zijn vertellin gen zal hij de gasten meenemen naar andere tijden. Een mooie feestelijke avond in boekhandel Jongerius. Aanmelden kan per mail .soest@boekhandeljongerius.nl of telefonisch: tel. 5880122. Het feestje begint om 20:00 Uur. Ton van Reen De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spuUenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunnen naar Spullenhulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.spullenhulp.nl Het is nu een jaar geleden dat opticien Paul Verver zich in Soest vestigde onder de vlag van Hans Anders Opticiens. Op 21 september 2002 opende de winkel aan de Van Weede- straat 82. Inmiddels ontdek ken steeds meer mensen de voordelen van een goedköpe winkelketen met dezelfde kwa liteit als ieder andere opticien. Een jaar geleden is Paul Verver in Soest voor zichzelf begonnen met de Hans Anders formule. Soest werd de vestigingsplaats. Verver: 'Soest leek mij de meest geschikte gemeente om mij te vestigen. Hans Anders had daar nog geen winkel, het is een grote gemeente en de Soesters zijn aardige mensen. Dat laatste is mij vooral duidelijk ge worden na de opening: de een na de andere wildvreemde kwam naar mij toe en wenste mij succes met de winkel. Vaak wisten ze mijn -2003; actie geldig Ide auto kan afwij- Afgebeelde licht st leverbaar! Net als kledng en kapsel zijn ook moderne montu ren een uitaekend middel om je persoonlijke stijl en voorkeur ut te drukken. Soms ga je voor zakelijk, soms leg ja het accent meer bij casual of misschien zelfs wel b expressief. Vanaf nu heb je de beschik king over nultifocaal glazen die bij elke stemming en gelegenheid passen. Hoya Lens presenteert met gepaste trots de Hoyalux Summit CD. Speciaal ont wikkeld voor kleine, trendy monturen maar met alle voordelenvan grotere multifocaal glazen. Met de Hoyalux Summit cd komen persoonlijke vrij heid en optimaal visueel comfort voor het eerst samen in één glas. Bovendien zijn verte-, tussen- en leesgebieden volledig met elkaar in balans. De overgang van close-up naar ver weg (en vice ver sa) verloopt in een vloeiende beweging die je als volkomen natuurlijk zult ervaren. Of je nu focust op een boek, het verkeer of wat dan ook, je hebt altijd en overal scherp zicht. En gelukkig betekent dat niet langer dat je met een bril op je neus loopt die lijkt alsof hij in de vorige eeuw is ontworpen. naam uit de krant.' Over de verkoop is Verver ook te vreden. 'Aangezien Hans Anders meegaat met fle tijd, modebewust monturen inkoopt op de grote beurzen en toch de lage prijzen weet te handhaven, is het voor de klant gemakkelijk om voor weinig geld een goede en modieuze bril te dragen. Kunststof, titanium, me taal, hei maakt niet uit ot Hans Anders heeft een montuur in ie ders snaak en stijl. Maar niet alleen de prijzen zijn belangrijk: mensen zijn steeds meer uit op een goede dienstverlening en een prettig per soonlijk contact. Dat dat contact goed zit, merk ik aan het feit dat klanten mij steeds meer aanraden bij familie en vrienden. Maar ook de tijden veranderen. Het motto 'De klant is koning' geldt nu meer dan ooit. Daarom heeft Hans An ders een goede garantieregeling,' aldus Verver. Actie Momenteel heeft Hans Anders een zeer aantrekkelijke actie lopen: je kunt een complete bril kopen voor maar vijfenveertig euro! Verver denkt dat veel mensen hiervan ge bruik zullen maken. 'In tegenstel ling tot sommige andere optiek winkels heeft iedereen bij Hans Anders evenveel korting, ongeacht de leeftijd, afkomst, woonplaats of wat dan ook! Daarom hoop ik nog veel mensen uit Soest en omstre ken gelukkig te kunnen maken met een goede bril of contactlenzen. En ik weet zeker dat het mij gaat lukken.' Hans Anders Opticiens is geves tigd aan de Van Weedestraat 82, ®(035-) 5885042; geopend van dinsdag tot en met zaterdag en op koopavond. Het Maatschappelijk Werk Eem- land biedt in september de groep 'Van onmacht naar kracht' aan. De groep is bedoeld voor vrouwen die kort of lang geleden lichamelijk, 'geestelijk en/of seksueel zijn mis handeld door hun partner. Het is de bedoeling vrouwen een veilige plek te bieden waar ze kunnen praten mei lotgenoten, een begin maken met verwerking, inzicht krijgen in het gebeurde en leren voorkomen dat het opnieuw ge beurt. In de groep wordt gebruik ge maakt van oefeningen spelvormen, groepsgesprekken, theorie en huis werkopdrachten. Thema's die aan de orde komen zijn: grenzen voe len en aangeven, verwerken van nare ervaringen, op wat voor part ner val je, omgaan met spanningen en voorkomen dat het opnieuw gebeurt. De groep wordt begeleid door twee maatschappelijk werkers. Van tevoren vinden kennismakingsge sprekken plaats. Er zijn 10 bijeen komsten op de Bckensteinselaan 18 in Amersfoort op dinsdagmor gen van 9:30 tot 11:30 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. Voor meer informatie en aanmel ding kan men terecht bij het Maat schappelijk Werk in Soest, 82 6036800. computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Internet, Windows, typen, introductie Nieuw: Cursus fotobewerking Let op: De computercursussen voor kinderen starten binnenkort! tel. 035 - 6022826 internet: www.datadidact.nl De werkgroep Amnesty Interna tional Soest wil op de zaterdag na de herfstvakantie (18 oktober) weer een boekenmarkt organise ren. De vaste klanten weten al hoe het werkt: in de week voorafgaan de aan deze zaterdag, van maan dag 13 tot en met vrijdag 17 okto ber, kunnen de boeken en cd's ge bracht worden 's middags van 16:00 tot 17:00 en 's avonds van 19:00 tot 20:00 uur in de Montes sorischool, Steenhoffstraat-Dalweg (ingang aan de Dalweg!) Bij de mensen die, om fysieke re denen, de boeken niet zelf kunnen brengen, kunnen ze worden opge haald. In dat geval kan men een van onderstaande telefoonnum mers bellen. De boekenmarkt zelf is dus op za terdag 18 oktober van 9:30 tot 15:00 uur. De opbrengst wordt gebruikt voor het bekostigen van acties, landelijk en plaatselijk. Ie dereen is van harte welkom. Am nesty-Soest hoopt op grote belang stelling. Informatie: mevr. Spenke- link, 82 6031448, en mevr. Koster: 82 6019826. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 58 804 72 Openingslijden: dinsdag t/m vrijdag /en 9.00 uur lol 19.00 uur zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 De afdeling Eemland van het Ast ma Fonds organiseert op dinsdag 16 september een informatieavond over astma en medicijngebruik door jonge kinderen. Aanvang 20:00 uur in het Meander Medisch Centrum, locatie De Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Toegang gratis. Roken niet toege staan; s.v.p. geen 'geurtjes' gebrui ken. Er is ruimschoots gelegenheid tot het stellen van vragen. Drs. M.J. Visser, longarts i.o. bij het AZG (Academisch Ziekenhuis Gronin gen) bespreekt de resultaten van een onderzoek naar de wijze van dosering, de veiligheid en de effec tiviteit van inhalatiesteroïden bij jonge kinderen. Dr. H.A. Thia- dens, huisarts in Amersfoort, zal in dat verband de avond inleiden op basis van ervaringen in zijn prak tijk. Meer dan 10% van de kinderen in Nederland heeft last van infecties aan de luchtwegen. Dit aantal neemt nog steeds toe o.a. door veranderde eet- en leefgewoonten Vrijwel alle kinderen met astma gebruiken ontstekingsremmers en de wijze van toepassing verschilt, hetgeen kan leiden tot ongewens te bijwerkingen op de groeisnel- heid, de botopbouw en afbraak en op de bijnieren van met name jon ge kinderen. De Epilepsie Vereniging Neder land (EVN) bestaat 25 jaar. Op donderdag 11 september viert de afdeling Utrecht dit jubileum met een speciale voorlichtingsavond over epilepsie. De avond vindt plaats in 'Utrecht Medisch Cen trum', locatie AZU (Heidelberg- laan 100) in Utrecht en begint om 19:30 uur. De avond is vrij toegan kelijk. Prof. dr. O. van Nieuwenhuizen, een expert op het terrein van epi lepsie bij kinderen en de epilepsie- chirurgie, zal ingaan op de volgen de onderwerpen: 'W<it is epilep sie?', 'Zijn kinderen anders dan volwassenen?', 'Het belang van een goede diagnose', 'Wat als me dicijnen falen?' en 'De laatste ont wikkelingen in epilepsiechirurgie'. Er is volop gelegenheid tot het stellen van vragen. Dc avond is niet alleen bedoeld voor mensen met epilepsie, ouders van kinderen met epilepsie, familie, partners en vrienden, maar ook voor artsen, leerkrachten, begeleiders en ande re belangstellenden. Vanaf 19:00 uur kunnen de infor matiestands worden bezocht. Voor informatie en aanmelding kan men terecht bij het Landelijk Bureau, 82 0318-672772 (b.g.g. 033- 4321010). Men kan zich ook aan melden via dc jubileumwebsite: www.epilcpsienukanhetbcter.nl. Het dertigjarig jubileum van Spullenhulp, het Soester kring loopcentrum, is afgelopen za terdag met een heel gezellig, informeel feest gevierd. Naast de vaste klanten kwamen ook veel andere Soesters voor de gelegenheid weer eens een kijkje nemen. Bestuursleden en vrijwilligers be manden gezamenlijk twee markt kramen - met o.a. boeken, platen en cd's - die buiten stonden opge steld en steeds opnieuw aangevuld moesten worden. Intussen kon het publiek ook genieten van de acts van jongleur Ben Zuddhist, die hij in het weiland uitvoerde. Ook Os car Prinscns 'Treehugger' stond daar opgesteld, waar sommige be zoekers manhaftig een poging waagden om de boom in te gaan. Velen genoten van het optreden van de Windy City Jazzband. Ook van officiële zijde was er be langstelling - o.a. burgemeester en mevrouw Janssen, wethouder Har- ry Witte - zoals er ook vertegen woordigers van andere kringloop- bedrijven kwamen kijken. Maar vooral de klanten kwamen aan hun trekken tijdens het feest. Hoogtepunt was een grote loterij, waarvan de prijswinnaars vrijwel direct bekend konden worden ge maakt. De eerste prijs - een abon nement op het Dierenpark Amers foort - was voor L. de Vreede uit Lisse. De tweede - een abonne ment op het zwembad Spleasure- centrum - ging naar Fred Gielen uit Baarn. Dc derde prijs - een abonnement op het filmhuis Artis- hock - was voor W. v.d. Riet uit Soest. AAN ALLEN DIE SPULLENHULP EEN WARM HART TOEDRAGEN: Bedankt voor jullie bezoek aan .de feest- markt ter gelegenheid van ons dertigja rig jubileum. Wij bouwden een feestje voor jullie, en jullie maakten er een feest van voor ons. Directie en medewerkers, Kringloopcentrum Spullenhulp Soest kringli l SPUL kringloopcentrum SPULLENHULP Een bijzonder concert beloof de het te worden, zondag 7 sep tember. De Contraband, o.l.v. Willem van Manen, aangekon digd als 'alternatief voor een vastgeroeste traditie1, in sa menwerking met de gelauwer de schrijver en dichter J. Bern lef. Dat alles in het trotse open luchttheater Cabrio te Soest. Als vanouds verkoopt de afdeling Zorg en Welzijn van het Rode Kruis (voorheen de 'Welfare') de handwerkstukken die de deelne mers aan deze activiteiten in de afgelopen maanden hebben ge maakt. De verkoop vindt plaats in De Klarinet (Klarinet 39) en in Hoog Soestdijk (Prins Hendri klaan 5). In de Klarinet gebeurt dat op zaterdag 13 september (14:00-16:00 uur) en in Hoog Soestdijk op dinsdag 16 september (14:00-16:00 uur). Wekelijks gaan de vrijwilligers van Zorg en Welzijn op bezoek in zes bejaardencentra in Soest en Soesterberg: Klaarwater (maandag 13:30-15:30 uur); Hoog Soestdijk (dinsdag 09:30-11:30 uur); Dc Klarinet (dinsdag 14:00-16:00 uur), Résidence Souveraine (woensdag 14:00-16:00 uur); Groot Engendaal (donderdag 13:30-15:30 uur); De Heybergh- Soesterberg (dinsdag 14:00-16:00 uur). Tijdens de gezellige bijeen komsten wordt er koffie of thee gedronken, een spelletje gedaan of een kaartje gelegd, maar de meeste deelneemsters zijn enthousiast aan het handwerken. De verkoop-och tenden/middagen worden georga niseerd om daarmee te kunnen doorgaan. Met de opbrengst van de handwerken worden weer nieu we stoffen, wol en garen gekocht. Ook worden veel deelnemers thuis bezocht, waarbij heel wat vrijwilli gers betrokken zijn. Wie mee wil doen - als deelnemer of als vrijwilliger - kan voor infor matie bellen naar mevr. J. van Soest, 83 6013235, of mevr. N. Pelzcr, 38 6020538. Wie wil ko men helpen is hartelijk welkom. GEVRAAGD VAKANTIEBEZORGERS op woensdagmiddag voor de maand augustus EXTRA BELONING! Aanmelden: tel. 601 41 52 Het concert betrof dc opening van het seizoen 'Jazz in Artishock' en de organisatie had zich duidelijk ingespannen om er een goed op treden van te maken, d.w.z. uiter mate betaalbaar en in een goede ambiance. Helaas waren er maar 60 mensen getuige van. 'Wat moe ten we dan doen?' verzucht Ron van Ewijk, 'aangezien zo'n concert in Vredenburg of het Bimhuis een volle zaal trekt, hoop je toch op een beetje volle bak in Soest.' Van Ewijk is één van de drijvende krachten achter de jazzclub Artis hock, die er alles aan doen om gro te namen en bijzondere concerten te blijven programmeren in Soest. In Artishock concerteert maande lijks de crème de la crème van Neerlands jazz, maar het publiek weet de weg naar Artishock, toch één van de vier jazzpodia van de Provincie Utrecht, maar moeilijk te vinden. Contraband Desalniettemin trakteerde de Con traband de aanwezigen op een in nemend optreden. De bigband (ritmesectie en elf blazers), opge richt in 1985, speelde louter stuk ken van eigen makelei, of repertoi re speciaal voor het orkest geschre ven. De Contraband onder leiding van Willem van Manen, klonk vooral zeer goed in het akoestische sprookjesbos van Cabrio, waarbij zelfs passages waarbij iedereen door elkaar speelde, een prachtig gedefinieerd geluid behielden, zo dat iedere stem afzonderlijk tot zijn recht kwam. Hulde ook aan de musici die vanaf het eerste mo ment aantoonden hun vak te ver staan. Over het algemeen - het totale optreden duurde zo'n twee uur - bleef het dynamisch echter enigs zins bedeesd. Van een band die zich laat aankondigen als 'een al ternatief voor een vastgeroeste tra ditie' verwacht je meer vuurwerk en verrassing. Het zijn daarbij de composities die niet voorzien in hevige uitspattingen. Gewaardeer de solisten als Loet van der Lee en Paul van Kemenade komen daar door wat te weinig uit dc verf. Bernlef Bernlef schetste met verschillende gedichten, meerdere aanzichten van liefde voor jazz, voor oor sprong, voor eenvoud. Zoals over Jofel, Óme Jan of over 'de beebop boys', een kliek platendraaicnde jazzliefhebbers, die als regel na leefden niet over politiek, ziekte en De Contraband op het podium van Cabrio. Foto: Hans Prinsen. familie aangelegenheden te praten; vrienden die op late leeftijd, bij een reünie, door Schönberg heen luis terden en de Bird hoorden, omdat die muziek in hun kop zat. Koste lijk is het relaas, waarin een jonge Bernlef de totale schoolkas spen deerde aan een concert van jazz- drummer John Engels en hij daar om werd afgezet als voorzitter van de culturele schoolcommissie. Henk Marsman ontleende zijn pseudoniem aan een middeleeuw se dichter uit Friesland, genaamd Bernlef, van wie behalve wat titels van minneliederen, geen werken zijn overgeleverd. Bernlef, die voornamelijk gedichten voordroeg die op een zekere wijze uitdruk king geven aan zijn voorliefde voor jazz, legt een stijlzuiver en onwrik baar conservativisme aan de dag, waarbij geen plaats is voor nieuw lichterij en cross-over. Uit alles blijkt dat hij de oorsprong zoekt in de jazz zoals hij die zelf als op groeiende man leerde kennen en liefhebben. Ook de buizenradio verkiest hij boven de transistor. Tijdens de performances van Bernlef nam het orkest een time- out. Daarmee werd het gecombi neerde optreden (jazz en poetry) in wezen ontkoppeld. Op zich geen drempel, maar omdat Bern lef zo in de muziek zit, hoop je dat de bas gaat lopen en de pianist zijn hand laat vallen in een Monk-ak- koord. Daar is dc schrijver echter niet van gediend. Na de pauze was Bernlef even zijn organisatie kwijt cn moest hij im proviseren. 'Want improviseren is de kunst, nietwaar?', zei hij nog. J. Verhulst Bernlef aan het woord. Foto: Hans Prinsen. STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44

Soester Courant | 2003 | | pagina 11