mm (T T)ogtei6m De Betovering: verrassend concert in Cabrio Hele familie Jansen in concert Oude Kerk Concert Ned. Cantorij in H. Familiekerk Sfeervol nieuw concertseizoen Muziekkring Eemland in Soest nd CULTUUR Cenakel start nieuw seizoen met Ashok-blaaskwintet Tentoonstelling over Stokhof de Jong nog t/m 2 november NPB-koor repeteert niet op donderdag, maar dinsdag Creatieve Vereniging is weer volop actief Soest krijgt lessen Tibetaans boeddhisme CirU6hCCK AGINA 12 gerius aat 29 Soest 01 22 01 21 irius.nl her 5 id iger at WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA Brede Bibliotheek Soest m/f Woensdag 10 september 'De schippers van de Kameleon' Zaterdag 13 september en zondag 14 september Masquerade met 'The Wave' Woensdag 17 september 'Kazoo' Vrijdag 19 september Groot Soester Cultuurdebat Afscheid van de zomer in openluchttheater IlSStifJ Veel bezoekers bij monumentale kunst Soester Courant elke woensdag een belevenis! Fout telefoonnummer Inge Hogenbijl Medium PASO Kinderparadijs De Vrije Teugel Sport en spel Open dag en concert Omroep Jongenskoor Jubileum Stichting 'Kerk Cultuur' Zondag 14 september, 15:30 uur Beginnerscursus Engels bij ROC De Bron houdt kledingbeurs Cursus homeopathie Zaterdag 13 september Michelle Courtens en Jong Utrechts Talent Maandag 15 september 'II piü bel giorno della mia vita' Lezen en schrijven i Willaertstraat 49 38 60958291 Extra voorstelling: vanmiddag 16:30 uur! (De voorstellingen van vanmiddag 14:00 uur en vrijdag 12 september 16:00 uur zijn helaas uitverkocht!) Hielke en Sietse zijn de beroemde en 'beruchte' tweeling uit het Frie se dorp Lenten. Deze belhamels hebben maar een droom: een ei gen boot. Als op een dag die droom eindelijk uitkomt, beleven de jongens grote avonturen als De Schippers van de Kameleon! Aanvang extra voorstelling: 16:30 uur. Duur: 100 minuten. Toegang: 4,50. Alle leeftijden. 'The Wave' berust op een gebeur tenis die werkelijk heeft plaatsge vonden op een school in Palo Alto, Californië Amerika, in 1969. Drie jaar lang heeft niemand er over gesproken. Volgens de betrokken geschiedenisleraar was het een van de afschuwelijkste ervaringen die hij in zijn loopbaan heeft meege maakt. Het stuk toont hoe massa bewegingen zoals die zich telkens voordoen in de geschiedenis, zo'n invloed kunnen hebben, dat het mensen ertoe aanzet zich bij zo'n beweging aan te sluiten en zij be reid zijn hun eigen vrijheden daar voor op te geven. Leraar Frank de Beider behandelt met zijn eindexamenklas de Twee de Wereldoorlog. In de klas zijn duidelijk subculturen te onder scheiden, waarbij opvalt dat Willy de uitvaller in sociaal opzicht is. De vrouw van Frank (Chris) werkt ook op de school. Op een gegeven moment introduceert Frank de discipline! Als discipline oefening introduceert hij een nieuw regle ment zoals met twee woorden spreken, pen en papier bij de hand houden, in de houding zitten als je antwoord moet geven. Enkele leer lingen hebben hier duidelijk moei te mee maar Willy voelt zich in zijn element. De oefeningen worden uitgebreid: solidariteit, eenheid, gemeenschappelijk doel. 'Kracht door discipline, kracht door een heid, kracht door actie' worden de slogans van 'The Wave'. De vol gende stap is het instellen van een speciale groet die voor alle leerlin gen geldt en de eis dat men elkaar moet controleren. Chris vindt dat haar man te ver gaat. Marjan (een leerling) wil ermee stoppen maar staat er helemaal alleen voor. De overige leerlingen zijn onder de indruk en verliezen een stuk van hun eigen identiteit. Als 'The Wave'-beweging zover is gekomen dat er geweld gebruikt gaat wor den stopt Frank de Beider met het experiment. Hij heeft laten zien dat mensen heel duidelijk te beïn vloeden zijn en daarbij geen mid delen schuwen zoals dwang, ter reur, bedreigingen en een verbod op het hebben van een eigen me ning. Fascisme is niet iets wat an dere mensen hebben gedaan. Nee, het zit in ons allemaal... Aanvang beide voorstellingen: 19:30 uur. Toegang: 4,50. Eric de Reijer en Peter van Dijk brengen een vrolijk liedjespro gramma. De liedjes en versjes heb ben betrekking op het thema die ren. Niet alleen spelen en zingen zij, maar brengen hun programma op een theatrale manier. Naast ei gen teksten maken zij gebruik van liedjes van Annie M.G. Schmidt. Kleine Ferdinand zit op zijn bed tussen zijn knuffeldieren. Hij oe fent achter zijn accordeon de lied jes die hij de volgende dag moet spelen. Ferdinand is zenuwachtig. Alles wat hij speelt klinkt vals. Plotseling verschijnt, als in een droom, Kazoo de kat. Hij zingt de kattenblues. Ze spelen en zingen voor elk knuffeldier een lied. Dan gaat de wekker af. Het is ochtend. Ferdinand was achter zijn accor deon in slaap gevallen. Heeft hij alles gedroomd? Aanvang: 14:00 uur. Duur: 55 minuten. Toegang: 4,50. Leef tijd: 4+. Aanvang: 19:30 uur. Toegang gra tis. Kaarten reserveren bij de theater kassa: SS 035-6095829, maandag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur en een uur voor aanvang van de voor stelling. Theater De Brede Biblio theek, Willaertstraat 49, Soest. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Zondagmiddag sluit Open luchttheater Cabrio een suc cesvol seizoen af met een wel zeer bijzonder concert. Een concert waaraan behalve pro minente musici oök wordt meegewerkt door de tienjarige Lucas Jussen uit Hilversum en niet te vergeten alle kinderen die aanwezig zullen zijn in het mooiste Openluchttheater van Nederland, Cabrio Soest. 'Betovering' is de titel van het con cert waaraan wordt meegewerkt door de leider van het Nederlands Blazersensemble, Bart Schnee- mann, de eerste trompettist van dat ensemble, André Heuvelman en de slagwerker Peter Prommel. Speciale gast is het tienjarig piano talent Lucas Jussen. Hij speelt al piano sinds zijn vijfde jaar. De be langstelling voor dat prachtige gro te instrument was groot. Dat is niet verwonderlijk want de hele fami lie maakt muziek. Vader speelt in een van de omroeporkesten, moe der geeft muziekles en ook zijn De tienjarige Lucas Jussen is een van de muzikanten die speelt tij dens het concert op zondagmiddag in Openluchttheater Cabrio. Trots achter zijn nieuwe vleugel. jongere broertje van zes jaar speelt al piano. Lucas studeert anderhalf uur per dag en dat was niet voor niets. Zo jong als hij is speelde hij al bij allerlei grote gelegenheden. •V Op zaterdag 13 september start het nieuwe concertsei- zoen van de Stichting Cenakel Cultuur met een concert door het Ashok Blaaskwintet. Het Ashok-ensemble is opgericht in het voorjaar van 2001. De mu sici, die allen in de Amersfoortse wijk Kattenbroek wonen, werden toen door hoornist Dick Hesselin- ck met elkaar in contact gebracht. Er is inmiddels een gevarieerd re pertoire opgebouwd en het eerste concertseizoen is met succes afge sloten. Het Ashok-blaaskwintci bestaat uit professionele musici die, naast hun werk als orkestlid, dirigent en/of docent, voor hun plezier veel energie steken in het maken van kamermuziek op een zo hoog mogelijk niveau. Het ensemble bestaat uit Mieke Keizer, fluit; Annette Holtkamp, hobo; Dick Hesselinck, hoorn; Daan Kuiper, klarinet; Berdien Machiels, fagot. Aanvang: 20:15 uur. Toegangs prijs: 15,00/ 13,00 (CJP en Pa's 65+). Voor alle informatie en reserveringen: Stichting Cenakel Cultuur, 38 0346-325183. Vanwege de grote belangstel ling uit binnen- en buitenland voor de unieke tentoonstelling over het leven en de werken van Abraham Stokhof de Jong heeft het Museum Oud Soest besloten de tentoonstelling te verlengen tot en met zondag 2 november. Voor de monumentale kunst van Abraham Stokhof de Jong blijkt veel meer interesse te zijn dan hét museum ooit had kunnen beden ken, zelfs tijdens de hete zomerda gen vonden mensen de weg naar het gebouw aan de Steenhoffstraat. Veef mensen woonden de lezing bij en/of namen deel aan de fiets tocht in de regio langs werken van Stokhof de Jong. Spontaan werd ook door kerken, scholen en instel lingen meegewerkt om de deelne mers zoveel mogelijk werken te kunnen tonen. Over het ontstaan van vele van deze kunstwerken wordt men in het museum uitvoerig geïnfor meerd en dat kan nu nog tot en met zondag 2 november. Abraham Stokhof de Jong werd geboren op 11 mei 1911 in Am sterdam heeft jaren in Soest ge werkt in zijn atelier aan het Witte Paardstraatje. Hij overleed tijdens een vakantie, op 12 augustus 1966, te '/ïpiteno in Italië. Op 75 ver schillende plaatsen zijn werken van Abraham Stokhof de Jong te vin den, in scholen, kerken, bedrijven en kloosters in diverse technieken. In Soest is zijn werk nog te zien in de Mariakerk in Soestdijk en de H. Familiekerk in Soest-Zuid. Museum Oud Soest is geopend op zaterdag en zondag van 13:30 uur tot 17:00 uur. Groepen kunnen, na afspraak, ook buiten de openingsuren deze ten toonstelling bezoeken. In de Soester Courant van vori ge week werd abusievelijk ver meld dat het gemengd koor van de Nederlandse Protestanten Bond (NPB) elke donderdag avond repeteert in de kerk aan de Rembrandtiaan. In werkelijkheid gebeurt dat iede re dinsdagavond, van acht tot tien uur. De kerkzaal is te bereiken vanaf de parkeerplaats aan de Pie- ter de Hooghlaan. Het NPB-koor is op zoek naar te noren en sopranen en nodigt be langstellenden uit om dinsdag avonden een kijkje te komen ne men en hun oor ten luister te leg gen. Op 25 oktober nemen de zangers en zangeressen deel aan een ko renbeurs in Oegstgcest, samen met zeven andere koren uit het land. Voor het weekeinde van 13 en 14 december staat een trip naar Duitsland op het programma. Dan zal worden gezongen tijdens een kerkdienst in Ravengiersburg. Voor meer informatie over het NPB-koor kan contact worden op genomen met mevrouw Jansen, S8 6025434, of mevrouw Weissen- bach, SS 6029011. In het Concertgebouw in Amster dam speelde hij een stuk van Mo- zart voor een volle zaal. 'Zoveel mensen, ik was best een beetje ze nuwachtig, maar dat stuk van Mo- zart had ik zelf gekozen,' aldus Lu cas: 'Mozart vind ik leuk, zo vro lijk'. Inmiddels is de piano bij Lu cas thuis vervangen door een ech te vleugel en kan Lucas zijn talent verder ontwikkelen door met veel plezier hard te studeren. Prinsengrachtconeert Deze zomer speelde Lucas tijdens het Prinsengracht kinderconcert samen met het Nationaal Jeugd Strijkorkest. Het publiek was laaiend enthousiast. Zondagmid dag 14 september is Lucas te zien, maar vooral te horen in het open luchttheater Cabrio, samen met zeer bekende muzikanten. Het concert de Betovering wordt een zeer speciaal concert. Bart Schnee- mann speelt op verschillende ho bo's en de slagwerker Peter Prom mel heeft kisten vol slaginstrumen ten bij zich voor de kinderen. Zij mogen meespelen tijdens het con cert. In het artikel over Inge Hogenbijl en haar verblijf op Borneo is in de Soester Courant van vorige week een fout telefoonnummer vermeld. Het juiste nummer is: 6023301. Met excuses. Petra Vermaak verzorgt maandag 15 september de eerste bijeen komst in dit seizoen van PASO. De bezoekers kunnen voorwerpen meenemen of foto's van een over ledene en dan gaat het medium daarmee aan de slag. Het gebouw van de Vriendschap aan de Nach- tegaalweg gaat om 19:30 uur open en een half uur later wordt er be gonnen. De entree bedraagt 2,00 voor leden en 4,50 voor anderen. Vedclaarpad 53, tel. 601 81 36 Kinderparadijs De Vrije Teugel houdt op 17 september weer de wekelijkse themamiddagen op de woensdag. Deze zijn bestemd voor kinderen van 4 tot en met 12 jaar. De activiteiten worden telkens ge houden van 14:00 tot 16:00 uur en de entree bedraagt 2,50. De tweede activiteit van dit sei zoen staat in het teken van sport en spel. Zowel binnen ais buiten worden er op het terrein aan het Vedelaarpad allerlei spelletjes ge daan. Voetbal, maar ook memory staan op het programma en daar naast nog veel meer actieve onder delen. Voor meer informatie, 82 6018136. Op zaterdag 13 september zal in de muziekschool van Scholen in de Kunst, Muurhuizen 1 te Amers foort, een open dag/concert plaatsvinden van het Omroep Jon genskoor. Alle jongens tussen 6 en 12 jaar die het zingen in een jon genskoor leuk lijkt kunnen dat deze middag uitproberen. Ze zijn welkom om 13:00 en 14:30 uur. Na een korte kennismaking met de dirigent van het Omroep Jongens koor, Arie Hoek, volgen zij een workshop. Tussen de workshops in zal het Omroep Jongenskoor om 13:45 uur een concert geven. Naast de activiteiten voor de geïn teresseerde jongens is er voor hun ouders een informatiestand waar zij info kunnen krijgen over wat het zingen in het Omroep Jongens koor inhoudt, en wat er zoal voor activiteiten plaatsvinden. De toe gang tot de activiteiten en het con cert is gratis. Voor de Creatieve Vereniging Soest (C.V.S.) is het 23e sei zoen van start gegaan. De ko mende week wordt gestart met een leuke actie. Er wordt een techniek geleerd om, met glas mozaïek en fraaie servetten, een waar kunstwerkje te ma ken. De C.V.S. is een vereniging voor mensen die ervaringen willen op doen in creatieve technieken. Om de contributie voor een brede groep mensen betaalbaar te hou den wordt op vrijdag 24 oktober een bingoavond georganiseerd. Deze avond is voor leden en niet- leden. Iedereen is van harte wel kom. De details over deze avond worden in de loop van de komen de weken bekend gemaakt. Het hele jaar door zijn er verschil lende acties. Voor 30,00 mag men een halfjaar aan alles deelne men. Er zijn geen extra kosten. Ook is een kopje koffie of thee bij de contributie inbegrepen. Gezel ligheid en creatief bezig zijn, is een belangrijke doelstelling van de C.V.S. Nieuwe leden zijn van har te welkom. Kom eens vrijblijvend kijken. De C.V.S. is te vinden in het Or- landogebouw, Di Lassostraat 65, op maandagavond 19:30-21:30 uur, dinsdagmorgen 9:30-11:30 uur, donderdagmiddag 13:30- 13:50 uur en donderdagavond 19:30- 21:30 uur. Informatie: Rita Roest,82 6018355. Op zaterdag 20 september zal in de Oude Kerk aan de Toren straat een bijzonder concert plaatsvinden. Op die datum herdenkt de Stichting 'Kerk Cultuur' dat zij 25 jaar geleden begonnen is met het openstel len van de Oude Kerk voor alle inwonenden van Soest en om streken door middel van het or ganiseren vah exposities, con certen e.d. Met het zicht op het jubileumjaar kreeg het bestuur de heuglijke me dedeling van de familie Jansen dat zij bereid waren om dit concert te verzorgen én indien mogelijk met de gehele familie. Lange tijd is onzeker geweest of dat echt moge lijk was, omdat juist in de afgelo pen periode de carrière van doch ter Janine een enorme impuls kreeg en de grote podia voor haar openlagen. Dfe familie Jansen be staat naast Janine uit vader Jan, cantor-organist van de Domkerk te Utrecht; moeder Christine, so praan; en de zonen David (orgel) en Maarten (cello). Een muzikaal Soester gezin, dat al tot ver over de grenzen bekend is. Janine Jansen. Foto: Erwin Olaf. üp het programma staan de vol gende werken: A. Corelli - La Follia (viool, cello, continuo); W. Croft - Canate 'Celladon' (so praan, viool, continuo); J.S. Bach - Sonate nr. 1 in G (BWV 1027) (cello, clavecimbcl); S. Prokofjev - Sonate voor vioolsolo; H. Hasel- böck - Variationen über ein Alt- deutsches Lied (orgel a quatre mains); G.R Telemann - Cantate 'Am Feste der Verkundigung Ma ria' (sopraan, viool, continuo), uit gevoerd door Janine Jansen, viool; Maarten Jansen, cello; David Jan sen, orgel/clavecimbel; Christine Jansen, sopraan; Jan Jansen orgel/ clavecimbel. Kaarten a 10,00 zijn verkrijgbaar bij de VW aan de Steenhoffstraat, bij boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade en tevens op Open Monumentendag, zaterdag 13 september, in de Oude Kerk. Eventueel zijn op de avond van het concert nog kaarten aan de zaal verkrijgbaar. Het concert be gint, om 20:00 uur. De Nederlandse Cantorij geeft op zondag 14 september in de H. Familiekerk (St. Willbror- dusstraat) een concert op au thentieke instrumenten. De cantorij staat onder leiding van plaatsgenoot Maarten Kooij. Op zondag 5 oktober start het nieuwe (zevende) seizoen van de Stichting Muziekkring Eemland in de 'concertzaal' van Hilton Royal Pare in Soest- duinen. Wat eené begon in een gezellige wijnproefkelder in Soesterberg, waar klassieke muziek werd gecombineerd met een goed glas wijn, heeft zich gecontinueerd op deze schitterende locatie in de bos sen van Soestduinen. Inmiddels zijn er rond de tweehon derdvijftig 'Vrienden' van de Mu ziekkring Eemland en is het voor velen'een waar genoegen om op de zondagmiddag deelgenoot te zijn van de concerten die in Soest duinen worden gehouden. Vooral de combinatie van mooie klassie ke muziek met na afloop,een goed glas wijn, dat in de toegangsprijs is begrepen, slaat erg aan. Voor de liefhebbers is er ook nog de mogelijkheid om na afloop van het concert van een zeer smaakvol driegangen Concertbuffet gebruik te maken. Kortom een sfeervol le klassieke uitgaansgelegenheid vlakbij huis (wat ook wel omschre ven zou kunnen worden ais een klassieke sociëteit) waar het fijn is elkaar te ontmoeten. Het bestuur van de Stichting Mu ziekkring Eemland laat zich onder steunen door een artistieke com missie, allen professionals uit de klassieke-muziekwereld, die zorg draagt voor dc kwaliteit van de gecontracteerde musici. Daarnaast bestaat er een Comité van Aanbe veling waarop de Muziekkring desgewenst kan terugvallen ten behoeve van specifieke adviezen. Ook van groot belang zijn de sponsors van de Muziekkring, die mede zorgdragen voor een finan cieel gezonde organisatie, waar door concerten van hoge kwaliteit gegeven kunnen worden. De concertdetails worden vooraf in de plaatselijke media bekend gemaakt. De toegang voor 'Vrien den' bedraagt 9,00, waarin een glas wijn na afloop. Voor belang stellenden bedraagt de toegang 14,00. Zij kunnen zich opgeven via de reserveringsadressen Gezien dc grote belangstelling voor deelname als 'Vriend' van de Stichting heeft het bestuur een tij delijke zogenaamde vriendenstop moeten instellen. Wel kunnen kan didaat-vrienden worden geno teerd, waardoor zij lid kunnen wor den zodra daarvoor weer ruimte beschikbaar komt. Kandidaat- 'Vrienden' van de Stichting kun nen daarvoor contact opnemen met de secretaris van de Stichting, Bert Smit, 38 6019815. Programma 2003-2004 15 oktober, 15:00 uur: AJexan- der Kerr, viool; Jeroen Bal, piano. 2 november, 15:00 uur: Matan- gi Strijkkwartet. 14 december, 15:00 uur: 'Kerst concert' Colenso Consort o.l.v. Jan Hulst, m.m.v. Frederiekc Saeys, viool. 11 januari, 15:00 uur: Trio Su- Ieika. 8 februari, 15:00 uur; Birthe Blom, viool, met pianobegelei ding. 14 maart, 15:00 uur: Eemland trio. 30 april, 15:00 uur: 'Koningin nedagconcert' Jeugd Concert eert; getalenteerde laureaten; programma wordt op basis van individuele prestaties nader be kend gemaakt. 23 mei, 15:00 uur: 'Vrienden dag'; bijzonder concert alleen voor 'Vrienden' en sponsors van de Stichting; details zijn nog een verrassing. Het Tibetaans boeddhistisch centrum Vajra Vidya geeft van af woensdag 24 september een cursus in Soest. In 12 lessen maken mensen kennis met al gemene aspecten van de Tibet aanse cultuur, religie en medi tatie. Tijdens de cursus worden bijvoorbeeld de basisprincipes van het Tibetaans mediteren geleerd. Met behulp van meditatie wordt het Tibetaans Boeddhistisch pad verkend, in korte inleidingen wordt uitgelegd wat 'het pad opgaan' in houdt en hoe dat gedaan wordt. De veelzijdigheid aan meditatie- vormen in het Tibetaans boeddhis me is uniek. Elke vorm heeft een eigen functie en doel. De bekend ste vorm in het westen is de kalm te- of concentraticmeditatie, die als doel heeft de geest stabiel, krachtig en helder te maken. Bij de lessenreeks staat deze vorm daar om aan de basis van andere vor- Vajra Vidya (onveranderlijke staat van geest) is onderdeel van een wereldwijd netwerk van centra en studiegroepen van Thrangu Rin- poche. Dc Tibetaanse leraar is uit Tibet gevlucht vanwege dc Chine se bezetting van dat land. Rinpo- che is een zeer gewaardeerd geleer de en geestelijk leider in het Tibe taans boeddhisme van vandaag. Het centrum in Nederland pro beert het werk van Thrangu Rin- poche aan de hand van deze cur sus te ondersteunen en vorm te geven. Het Tibetaans centrum geeft ook andere cursussen. In Utrecht begint bijvoorbeeld op 26 september een cursus over helen de meditaties. Een andere cursus in Driebergen heeft als thema 'het inzicht in de natuur van de geest'. Alle cursussen kosten 150 euro. Voor meer informatie: 035- 6026262. Er is nog plaats vrij in de cursus Engels voor beginners bij ROC de Amerlanden, op woensdagochtend van 9:00 tot 11:30 uur. De cursis ten leren Engels spreken en ver staan, zodat 7.c zich kunnen redden met b.v. het vragen van de weg, iets bestellen in een restaurant, in formatie vragen, enz. De cursus duurt maximaal driejaar De eer ste les is op 17 september; belang stellenden kunnen die vrijblijvend bijwonen. Kosten: 38,00 voor 30 lesweken, exclusief lesmateri aal. Locatie: Kerkstraat 28 te Baarn, S 035-5410136 (b.g.g. 035-6038090). v Op het programma staan de Bran- denburgse Concerten nrs. 3 en 6 van Johann Sebastian Bach in een bijzondere instrumentale bezetting: violen, altviolen, cellen en viola da gamba's zijn solistisch bezet. Han- neke Provily soleert in de bekende suite in h moll voor fluit (traverso) en orkest van Bach, met o.a. de populaire badinerie. Het concert begint om 15:30 uur. Toegang naar draagkracht (collec te). Zaterdag 13 september opent peu terspeelzaal De Bron van 10:00 tot 11.30 uur weer haar deuren voor de jaarlijkse najaar- en winterkle- dingbeurs. De peuterspeelzaal, ge vestigd aan de Wiardi Beekman- straat 475, neemt vrijdag 12 sep tember de kleding in, dit kan van 19:00 tot 21:00 uur. Kleding kan in de maten 50 tot en met 176 worden aangeboden, ook is het mogelijk klein speelgoed in te le veren. Verder zijn er nog enkele spelregels aan verbonden: Pluche poppen/beesten mogen niet wor den aangeboden, al het aangebo dene moet schoon en heel zijn en er nog goed uitzien. Ook mogen niet meer dan 40 stuks worden aangeboden. De helft van de op brengst is voor de aanbieder, de andere helft voor de speelzaal. Voor meer informatie: 88 6010901 Op 22 en 23 september starten er weer twee cursussen 'Eerste hulp met Homeopathie'. Het is een wijdverbreid misverstand dat ho meopathische middelen pas op langere termijn effect hebben. Ze kunnen juist ook goed gebruikt worden bij kleine ongevallen in huis, bij sportblessures of bij ziek ten als griep, verkoudheid en bij kinderen. In deze cursussen - die op drie ochtenden en drie avonden wordt gegeven maken de deelnemers kennis met de uitgangspunten van homeopathie en wordt een aantal van de meest voorkomende ziek ten en aandoeningen besproken. Na drie bijeenkomsten is men in staal in voorkomende gevallen zelf te handelen. Dc cursus wordt ge geven door mevrouw Guus Kruis. Zij is Klassiek Homeopaat en heeft een praktijk aan de Prunus laan in Soest. De cursus vindt plaats op maan dagavond cn dinsdagmorgen. Start 22 cn 23 september. Binnen de cursus is ruimte voor eigen vragen cn praktijkgevallen. De kosten be dragen 25,00 en 10,00 voor het cursusboek. Informatie en op gave: (035) 5881222. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 J Na een aantal bezettingswisselin gen is de band al enige tijd in de huidige samenstelling bij elkaar. De bandleden hebben elkaar leren kennen tijdens hun studie aan het Conservatorium van Amsterdam. Het repertoire wordt geschreven door Michelle en bassiste Phacdra, maar gearrangeerd door de hele band. Jurgen Burdorf bekwaamde zich in uiteenlopende stijlen na zijn conservatoriumstudie jazzgitaar. Sander Geboers studeerde in 2001 af aan het conservatorium van Rotterdam met als specialisatie Toetsen/Toegepaste Elektronica. Na zijn studie drums en schoolmu ziek aan het conservatorium van Amsterdam trad Haye Jellema veel op in diverse formaties; vaak met Phaedra en Jurgen. Door de brede smaak en kennis van de zeer getalenteerde jonge muzikanten is een scala aan invloeden te horen en het is daarom vrijwel onmoge lijk om het in één bepaalde stijl te plaatsen. Bezetting: zang - Michelle Cour tens; basgitaar - Phaedra Kwant; gitaar - Jurgen Burdorf; toetsen - Sander Geboers; slagwerk - Haye Jellema. Aanvang: 21:00 uur. Entree: 7,00. ('Een heerlijke film die bol staat van de dramatische ontwikkelin gen - Amsterdamse Uitkrant. Irene is weduwe en moeder van drie volwassen kinderen. Ze is al leen met de hond in haar grote, vervallen hu is 'achtergebleven en doet haar uiterste best om haar fa milie bij elkaar te houden. Dat gaat moeizaam. Haar zoon Clau- dio raakt steeds verder van zijn moeder vervreemd. Hij worstelt met zijn homoseksualiteit. Zijn zuster Rita heeft na de geboorte van haar dochtertje een seksuele aversie tegen haar man gekregen. Zijn andere zus Sara, die al lang weduwe is, zoekt naar affectie, maar durft daar niet echt aan toe te geven. Irene zelf kan nog steeds niet verkroppen dat ze aan de sek suele relatie met haar overleden man nooit enig plezier heeft be leefd. Rita's oudste dochter lijkt de enige echt gelukkige persoon in de film, want ze beleeft haar eerste idyllische, ongecompliceerde lief de. Een schitterende tuin, een mooi aangeklede eetkamer, het hele ge zin gezellig bij elkaar. Maar achter de gezelligheid van de met pasta schotels gevulde eettafel schuilt een hoop verzwegen leed, zo maakt regisseuse Cristina Comcn- cini ons op haar subtiele manier duidelijk. In 'II piü bel giorno del- la mia vita' (de mooiste dag van mijn leven) ontrafelt ze op bijna onderkoelde wijze een vlechtwerk van liefdesrelaties, waarvan de mêeste problematisch zijn. Het verhaal wordt verteld vanuit het oogpunt van de kleindochter, die zich voorbereidt op haar eerste communie. Comencini laat zich daarbij niet verleiden te vervallen in sentiment, maar geeft haar ac teurs wel alle ruimte om diepte te geven aan hun personage. Boven dien slaagt ze er wonderwel in de toon van de film luchtig en opti mistisch te houden. Ook het bij zonder mooie camerawerk, met bijvoorbeeld prachtige beelden van Rome, maakt U piü bel giorno del- la mia vita zeer de moeite waard. (Italië 2002, 102 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren alleen op de dag van de voor stelling, 10:00-13:00 uur, 38 6019577. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Ruim een miljoen Nederlanders (allochtone Nederlanders niet meegerekend) kunnen niet goed genoeg lezen en schrijven en heb ben daar last van in het dagelijks leven. Het lezen van de bijsluiter bij medicijnen, de gebruiksaanwij zing van de magnetron, het invul len van formulieren, het schrijven van een brief, allerlei zaken die voor veel mensen doodgewoon zijn, vormen een groot probleem voor deze groep. Het betreft niet alleen ouderen, ook zeven procent van de jongeren blijkt niet of nau welijks te kunnen lezen en schrij- ROC de Amerlanden organiseert met veel succes de Basiscursus Nederlands voor deze specifieke doelgroep. Hier leren volwassenen in een ontspannen sfeer alsnog le zen en schrijven. De cursisten zijn blij dat zij de stap naar de cursus Nederlands hebben gezet. Vaak hebben zij een steuntje in de rug gekregen van familie of vrienden. Kent u iemand die moeite heeft met lezen en schrijven, wijs hem of haar dan op het bestaan van de Basiscursus Nederlands van ROC de Amerlanden. In Soest wordt deze cursus gegeven in gebouw Orlando, Di Lassostraat 65. Infor matie (tijdens kantooruren)- 38 6038090.

Soester Courant | 2003 | | pagina 13