H Het is tijd voor een hypotheekrente van 3,1%*. I amen ort jen Rien Poortvliet in Oude Kerk Feest in serviceflat Hoog Soestdijk Soest 50 jaar geleden Groot feest rond 10-jarig bestaan van kinderdagverblijf Het Duinpaleis Nieuwe praktijk in Soest voor oefentherapie Mensendieck Schrijvers in Groeneveld h.nl 1372 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT Originelen van 'Hij was een van ons' Zaterdag 'Open Huis' Dansinstuif bij Terpsichore Effect maakt Tai Chi een succes Kinderliteratuur Kolderpopfestival De Amerpoort Dialezing Wie wat te zeggen heeft, doet dat in de Soester Courant Rabobank Volksuniversiteit Soest Sport en voeding Cantatedienst in Baarnse Paaskerk Mensendieck praktijk F.M. VAN JAARSVELD nis i VNERaoWNKEL Tito de Alencar soestekScouraxt laagse voorwerpen en van oud-kampgevan- :n een beeld van de is die goede heer, komt uwen weer i de Mannenzaal over van het Sint Nicolaas- oop der eeuwen. 8 no- 4 december.' inior Dnge en nieuwsgierige zoeker is er nu een ei- in Museum Flehite t. Originele en oude n, die normaal gespro- glas staan, mogen in het ior van de plank gepakt ïrmanent toegankelijk, nhuis Sporen in huis' laat de elijke functies en details ïseumgebouw zien. Gra- ,baar bij toegangsbewijs. 4ehite Amerfoort, West- 3811 BC Amersfoort, SB 987; fax 033-4630254; mseumflehite.nl gumflehite.nl; geopend: rijdag 11:00-17:00 uur; en zondag 13:00-17:00 idag gesloten. Jeugd tot :eft gratis toegang.' meren u graag over tmoetingsactiviteiten. s op www.vluchtelin- nl. age aan integratie is dig. Vraag informatie! 2894 Amsterdam - 346 72 00 e@vluchtelingenwerk.nl chtelingenwerk.nl 1488 lingenWerk Nederland ER Afgelopen zondag, 7 septem ber, werd in de Oude Kerk aan de Torenstraat de thematen toonstelling 'Hij was een van ons' naar een boek van Rien Poortvliet geopend. De offi ciële openingshandeling werd verricht door Jan Weggemans, een van de uitgevers van het boek. Weggemans werd destijds door Rien Poortvliet benaderd over het uitgeven van een boek over het le ven van Jezus, omdat zijn andere uitgever niet zo 'christelijk' was. Weggemans was onmiddellijk ge raakt door de plannen en uiteinde lijk werd het boek door beide uit gevers gezamenlijk uitgegeven. In zijn speech haalde Weggemans verschillende anekdotes aan o.a. van bezoeken, samen met Rien Poortvliet, aan de boekenbeurs in Frankfurt; wat niet echt een hob by was, maar door de aanwezig heid van Rien Poortvliet al gauw een succes genoemd mocht wor den. Ook citeerde hij Rien Poort vliet: 'Ik kan mij met vragen in dit verband intensief bezighouden. Dan lig ik soms wakker in mijn bed omdat ik opeens besef dat wij een klein deeltje van een groot ge heel zijn, een stipje in de oneindige ruimte. Met dit soort gedachten beland je algauw bij God. Dat Hij bestaat is voor mij een zekerheid.' Volgens Weggemans is iedereen Voorzitter Jaap Hoekstra van de jubilerende commissie Kerk Cultuur overhandigt mevrouw Cor- rie Poortvliet een boeket. Foto: Foto Bell. die van Rien hield op zijn of haar manier bevoorrecht. Niet alleen omdat deze veelzijdige man een periode bij hen was en op die ma nier dingen aan hen heeft doorge ven, maar omdat hij voortleeft in zijn boeken en zijn kinderen. De tentoonstelling laat een groot ge deelte zien van de originele werken uit het boek 'Hij was een van ons". De zesenvijftig werken zijn nog tot eind van deze maand te zien, in de weekenden van 14:00 tot 16:00 uur. Op vrijdag 12 september vindt de officiële oplevering plaats van het project Groot Onder houd van de serviceflat Hoog Soestdijk. De werkzaamheden werden gestart in september 2002 en zijn nu, op de aanleg van de tuin na, voltooid. Alle appartementen zijn nu voor zien van nieuwe kozijnen met dub- Komende vrijdag (12 september) houdt volksdansvereniging Terpsi chore haar eerste instuif van dit seizoen. Ook dit seizoen zullen de instuiven plaatsvinden in de sport hal aan het Spinetpad (achter het gezondheidscentrum Zielhorst). Van 20.00 uur tot 23.00 uur kaa iedereen, zowel ervaren dansers als mensen met minder danservaring, zich uitleven op muziek uit alle werelddelen. De toegangsprijs voor niet-ieden bedraagt 4,50 euro. In de zaal zijn zaalschoencn verplicht. De instuif wordt geleid door Ria Burgwal. Informatie: Hcnny Kentie:^ 0346-352637. Ook starten weer de volksdanscur- sussen van Terpsichore, geleid door Bert Fledderus. Bert heeft ruim 20 jaar ervaring met volks dansen en volgde de Kaderoplei- I ding van het Landelijk Centrum voor Amateurdans. Hij zal zowel beginners als (vcr)gevorderden dansen uit allerlei werelddelen aanleren. Dc lessen worden gege- I ven in de gymzaal bij het Meridi aan College, Zangvogelweg 4 in Amersfoort. bel glas en op de balkons zijn schuiframen geplaatst, zodat er een kleine serre is ontstaan! In het hele gebouw zijn nieuwe cv-leidin- •gen aangebracht en nieuwe radia toren geplaatst en de toegangsdeu ren zijn vervangen door automati sche schuifdeuren. Het gebouw, dat in 1969 in gebruik werd geno men, voldoet in zijn nieuwe vorm volledig aan de eisen van de tijd en biedt zijn bewoners een aantrekke lijk onderkomen. 's Mi id?gs zal in aanwezigheid van de bewoners het proces-verbaal van oplevering getekend worden door de bestuursleden, architect ir. D.J. Wentink uit Baarn en aanne mer R. Huisman uit Rouveen. Om 15:30 uur zal wethouder A.F.M. Krijger, in het bijzijn van genodig den, officieel de vernieuwde toe gang op de parterre in gebruik stel len. Voor bewoners en bezoekers met een rollator of rolstoel is deze nieuwe schuifdeur een duidelijke verbetering. Open Huis Op zaterdag 13 september is er 'Open Huis', van 11:00 tot 15:00 uur, voor allen die in het resultaat van een jaar hard werken geïnte resseerd zijn. Er staat een feestelijk kopje koffie of een drankje klaar. Omdat er nog enige appartemen ten te koop staan, zullen ook de betreffende makelaars aanwezig zijn. Sinds 2002 wordt in Soest Tai Chi gedoceerd. De cursus is erg suc cesvol. Voor het nieuwe seizoen zijn er weer plaatsen beschikbaar voor beginners. Op woensdag 17 september (20:45-21:30 uur) zal voor de nieuwe cursus 2003/2004 in de Brede Bibliotheek een intro ductieles worden gegeven. De huidige groepen, met deelne mers m/v tussen de 16 en 75 jaar, zijn heel enthousiast over het leren van Tai Chi, een eeuwenoude be wegingskunst ter bevordering van de gezondheid. De oefening be staat uit een reeks van houdingen die rustig en harmonieus aaneen worden geregen tot een vloeiende vorm, waarbij ontspanning van lichaam en geest centraal staan. Al na enkele maanden les en da gelijks ca. 10 minuten oefenen bleek dat de deelnemers al voorde len bemerkten, zoals beter golfen, het verdwijnen van oude spannin gen in de nek, bewust worden van hun houding, stevig op de voeten staan en ontspannen bewegen en zitten. De ontspannen bewegingen zorgen voor een opbouwend effect op het cenjrale zenuwstelsel en de energiehuishouding. Dit is de re den dat Tai Chi hoge bloeddruk, hyperventilatie en dergelijke sto ringen kan verlichten of genezen, ledereen die graag ontspant en zijn lichaam soepel en in baiar.s wil brengen is van harte welkom. Er is geen kennis of ervaring in welke discipline dan ook nodig om te beginnen. Iedereen doet mee op zijn/haar eigen niveau.Entree: 5,00. Info: 035-6026031. Uit de Soester Courant van Dinsdag 8 September lt)53 De Torenstraat-Winkeliers, die bij vele instanties hun nood hebben geklaagd, hebben een daadkrach tige bondgenoot gevonden. Een Torenstraat-commissie be zocht Donderdag, te 2 uur, de se cretaris van de Kamer van Koop handel, Mr. Eenhorst, en stelde ook hem en daardoor deze Kamer op de hoogte van de onhoudbare situatie in genoemde straat. Mr. Eenhorst besprak deze zaak nog dezelfde middag in de verga dering van de Kamer cn te 5 uur kwam hij met de voorzitter der Kamer persoonlijk de situatie op nemen en daarbij bleef het niet. De volgende morgen brachten deze heren een bezoek aan de hoofdingenieur van Rijkswater staat te Utrecht, ingenieur Gelder, en na een langdurig gesprek deel de deze mede dat er een wijziging in de werkzaamheden van de To renstraat zou komen en dat er niet zal worden gewacht op een schip met slakken (hiervan moet de on derlaag van deze straat worden ge maakt). Doch dat er Maandag, dus gisteren, begonnen zou worden met de aanleg van de trottoirs en wel het eerste met de trottoir aan de linker zijde van de straat, gezien van uit de richting Amersfoort. Zaterdagmorgen ontvingen de To renstraat-bewoners dit heugelijke bericht en Maandagmorgen werd een aanvang gemaakt met de trot toir-aanleg. Hoe bestaat het zeiden de Torenstraatmannen. RODE KRUIS-PAKKETTEN VOOR GEËVACUEERDE. „Ik hoop, dat U het niet in Soest zult verslijten", zei de Burgemees ter als voorzitter van de afdeling Soest van het Rode Kruis, toen de Zaterdagmorgen twee grote ge schenk-pakketten overhandigde. Het was de familie Bakker, sinds Maart geëvacueerd uit Zierikzee en op de Julianalaan verblijvend, die deze pakketten dankbaar in ontvangst nam. Uiteraard waren de heer en me vrouw Bakker blij en dankbaar voor de waardevolle inhoud van deze pakketten, waarin zich lakens, dekens, handdoeken e.d. bevon den. De heer H. de Graaf, secretaris van het Rode Kruis alhier, was bij deze uitreiking aanwezig. SOESTER TENNIS KAMPIOENSCHAPPEN. Zaterdag en Zondag kon het jaar lijkse tennistournoói, uitgeschreven door de tennisclub „Soest", dank zij hij gunstige weer, worden voort gezet en beëindigd, zij het dat de finale gemengd dubbelspel over 14 dagen gespeeld zal worden. Het jaarlijkse tournooi op het Van Lenneplaan Sportpark bracht goe de wedstrijden, waarbij de jeugd een woordje meesprak. Van de jeugdleden bracht L. Hornsveld het tot de'laatste 4 in het heren enkelspel, een zeer goede presta tie, waarbij M. dr. Lay en Mole naar versloeg. E. Hornsveld, G. Geytenbeek, A van Haarlem, H. Steenbeek en Mej. M. de Busy demonsteerde eveneens, dat zij binnen enkele ja ren aan de top van het Soester ten nis zullen staan. Kampioen der heren werd J. van Breukelen, die voor de tweede maal in drie jaar de wisselbeker kreeg. Bij de dames veroverde Mevrouw Steenbeek de titel. Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 F.J. Bóoy weet veel van kinderlite ratuur en komt daarover vertellen bij de huisvrouwen. De lezing is op woensdag 17 september in ont moetingscentrum Klaarwater aan de Wiardi Beckmanstraat en be gint om 14:00 uur. Tijdens deze 'reis door de kinderliteratuur' zal hij het romantische aspect niet on gemoeid laten. Op zaterdag 13 september organi seert De Amerpoort voor de eer ste keer het Kolderpopfestival, van 14:00 tot 20:00 uur. Rond het Cultureel Centrum op locatie Nieuwenoord treden vijf bands in dc open lucht op. De Amerpoort wil bezoekers tij dens het festival een beeld geven van het belang van ontspanning en activiteit voor mensen met een ver standelijke handicap. BLOEI koninklijke Afd. SOEST De Tuinen van Sissinghurst zijn onderwerp van gesprek tijdens de dialezing op woensdag 17 sep tember. Hanneke van Dijk, auteur van diverse tuin- boeken en ver taalster, komt met dia's naar het EHBO-gebouw aan de Parallel weg en zal een toelichting geven op de tuinen die volgens haar door iedereen gezien zouden moeten worden. De tuin is eigendom van de Engelse 'National Trust'. De dialezing begint om 20:00 uur 'en de entree is gratis. k Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,2%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. Di Lassostaat 65% tel. 6022195 In het programma van Volksuni versiteit Soest staan meerdere le zingen. Een van deze lezingen gaat over sport en voeding. Nu de trai ningen weer zijn begonnen, is het goed eens stil te staan bij wat u met voeding kunt bijdragen aan sportprestaties. Blessures kunnen te maken hebben met voeding. Door op het juiste moment het juiste te eten en te drinken kunt u sneller herstellen na een training en optimaal bouwen aan conditie en prestatie. Er is gelegenheid om al uw vragen over voeding in rela tie tot sporten te stellen aan de in leider mevrouw W.A. Visser, dië tiste. De lezing wordt gehouden op donderdag 2 oktober van 20:00 tot 22:00 uur. Prijs: 7,50. Ook voor lezingen is het noodzakelijk zich van te voren aan te melden. In de week van 22 september star ten veel cursussen, waarvoor men zich ook nog kan inschrijven. Op gezondheidsgebied bijvoorbeeld zijn nog enkele plaatsen beschik baar bij de cursussen Yoga, Voe- treflexologie en Jin Shin Jyutsu. Ook bij de bridgecursussen voor beginners en de cursus Bridge IIA, (voor bridgers na de cursus Ruiten Heer en vóór de cursus Harten Heer), zijn plaatsen beschikbaar. Voor bridgecursussen is het niet nodig zich met partner in te schrij ven. Bij de computercursussen zijn nog enkele plaatsen beschikbaar bij de cursussen 'Internet en e-mail' en 'Excel'. Ook aan de cursus die vooral gaat over communicatie tussen ouders (opvoeders) en kin deren, 'Luisteren naar kinderen', kan men nog deelnemen. Voor diegenen die graag creatief bezig zijn kan nog gemeld worden de cursus Kalligrafie (schoonschrij ven) en de workshop Tafeldecora tie. Bij deze workshop wordt in een avond met natuurlijke materi alen een smalle tafeldecoratie ge maakt. Wilt u een taalcursus volgen dan is het altijd de moeite waard te infor meren of er nog ruimte is. Dit is slechts een greep uit het pro gramma: voor meer informatie, aanmeldingen en het aanvragen van het programma van de Volks universiteit kan men terecht bij Volksuniversiteit Soest, Di Lasso straat 65, 3766 EB Soest, telefoon: 035 6022195 (inspreken kan al tijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl. Openingstijden: maandag t/m donderdag van 9:00 tot 12:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/ soest. Het programma is ook af te halen bij VVV-kantoren en bibli otheken in Soest, Baarn en Biltho- ven, het gemeentehuis en boek handels in Soest en bij enkele su permarkten. Op zondag 21 september wordt tijdens dc cantatedienst in de Paas kerk aan de Oude Utrechtseweg in Baarn uitgevoerd de cantate BWV 17, 'Wer dank opfert, der preiset mich', door solisten, koor en or kest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. van Bas Ramselaar. Dc dienst wordt geleid door ds. W. Schaap en begint om 19:30 uur. Kinderdagverblijf Het Duinpa leis bestaat 10 jaar en viert dit groots niet de kinderen en hun ouders. Vorige week is een heuse feestweek begonnen. De eerste dag begon meteen goed, een zomerfeest met barbecue. Samen worstjes bakken, ham burgers grillen en als toetje liet Het Duinpaleis zelfs een grote ijscokar komen. Tijdens de feestweek kunnen de kinderen een dagje picknicken en op bezoek bij het Paardenkamp. 'Maar dat is nog lang niet alles', zegt Karin Smulder. Zij is de coör dinator van de feestweek cn vertelt dat een pannenkoekendag en een schuimfeest ook niet ontbreken. Smulder is trots op het dagverblijf: 'Het dagverblijf heeft in deze 10 jaar alleen maar goede tijden ge kend. Al vanaf het begin is de crèche populair. Het Duinpaleis ligt veilig van de straat af en in een prachtige omgeving. Het werkt vanuit de visie 'Kind Centraal' waarin zelfstandigheid cn ontwik keling van het kind erg belangrijk worden gemaakt. Hierdoor ont stond er al snel een wachtlijst.' In januari 2002 is daarom bijge bouwd, daardoor kunnen er nu 48 kinderen terecht. Sinds die verbou wing draagt het verblijf de naam 'Het Duinpaleis', voorheen heette het Olleke Bollcke. Morgen (donderdag 11 september) wordt de feestweek passend afge sloten met een privc-concert. Dirk Scheele is dan te gast in het kinder dagverblijf. Voor degenen die nog nooit van Dirk Scheele gehoord hebben: Hij is een bekende Neder landse kindcrliedjeszanger- en schrijver. In het dagelijks leven merken we dat onze houdingen en be wegingen volgens een vast pa troon worden uitgevoerd. We herkennen elkaar aan het ge luid van het lopen, de manier van bewegen en de manier van zitten. We zijn allemaal bekend met een aantal voorkeuren voor een bepaalde manier van bewegen. Zo zal de een bij het over elkaar doen van de armen de linkerarm boven hebben, de ander de rech terarm. De een springt liever over een slootje met het rechterbeen als afzet en de ander gebruikt het lin kerbeen. Deze voorkeuren zien we ook terug in de sport. De ene voet baller staat liever linksvoor, de an dere rechtsbuiten of midvoor. Al negen jaar is Freya van Jaars veld werkzaam als oefentherapeut Mensendieck. Sinds het begin van dit jaar heeft zij een praktijk in de Valeriaanstraat in Soest. In haar praktijk komen veel mensen met pijn in spieren en gewrichten ten gevolge van overbelasting door bepaalde houdingen en bewegin gen. Oefentherapie Mensendieck is gericht op preventie en behande ling van deze klachten. Naast de Mensendieck- methode werkt zij tevens volgens de Marsmanmetho de. Volgens laatstgenoemde me thode wordt onderzocht hoe pijn- klachten en bewegingsbeperkingen in verband staan met de voorkeur voor een bepaalde manier van be wegen. Door middel van oefenin gen en oefentherapeutische tech nieken worden de klachten behan deld. Als je je lichaam in de spiegel be kijkt kun je altijd links/rechts ver schillen ontdekken. Iedereen heeft deze verschillen. Bij een baby kun je al zien dat er voorkeur is voor een bepaalde houding en bewe ging. Bijvoorbeeld als het hoofdje bij voorkeur naar een bepaalde zij de draait of het ene beentje wat vaker opgetrokken is dan het an dere. Omdat ook de wervelkolom en andere gewrichten van nature niet symmetrisch zijn opgebouwd kun je zien dat onze bewegingen niet in alle richtingen even goed mogelijk zijn. In de wervelkolom kun je bij voorbeeld qua beweeglijkheid 4 nektypen, 8 bovenrugtypen en 4 onderrugtypen onderscheiden. Elk nek- en rugtype heeft een eigen bouw en beweeglijkheid. Zo is er een hektype waarbij het hoofd ver der naar links kan draaien dan naar rechts. En is er een onderrug type waarbij de beweging in de holle richting makkelijker gaat dan in de bolle richting, of andersom. De verschillen in beweeglijkheid die we van nature hebben worden volgens de Marsmanmethode niet als afwijkend beschouwd. Door middel van een aantal testen kan worden bepaald welke voorkeur er bestaat in de wervelkolom en an dere gewrichten. Ontstaan van pijn Pijnklachten in spieren cn gewrich ten kunnen ontstaan als je langdu rig houdingen aanneemt of veel bewegingen maakt die niet passen bij de van nature aanwezige be weeglijkheid. Maar ook kunnen klachten ontstaan wanneer er niet voldoende beweeglijkheid is. Stijf heid in het lichaam wordt vaak veroorzaakt door gebrek aan vol doende lichaamsbeweging of te veel van dezelfde bewegingen. Omdat er dus zoveel verschillende nek- en rugtypen zijn betekent het dat oefeningen om pijnklachten te verminderen niet voor iedereen hetzelfde zijn. Om die reden zal er eerst onderzocht worden hoe uw lichaam van nature is opgebouwd en hoe uw klachten hiermee in .ver band staan. Vervolgens wordt er een oefenprogramma voor u opge steld. Dit houdt in dat u specifie ke houdingsadviezen en lichaams oefeningen krijgt. Freya van Jaarsveld. Houdingscorrectie Vaak wordt gedacht dat het erg moeilijk is om de lichaamshouding te veranderen. Toch valt dit in de praktijk mee. Het is niet nodig om altijd een kaarsrechte houding te hebben. Belangrijker is dat iemand weet welke houdingen en bewegin gen bij hem/haar passen qua li chaamsbouw. Door regelmatig te oefenen tijdens de dagelijkse be zigheden leert u te voelen welke houdingen cn bewegingen belas tend voor u zijn en welke meer ontspannen. Doel is om meer con trole te krijgen over uw eigen lichaam. Oefentherapie Mensendieck is voor iedereen, jong en oud, die graag meer wil weten over het zo goed mogelijk omgaan met het lichaam in de dagelijkse houdingen en bewegingen. Daarnaast kan ook aandacht worden besteed aan ademhalings- en ontspanningsoe feningen. Oefentherapie Mensen dieck wordt vergoed door de ziek tekostenverzekeraars. Valeriaanstraat 43 Soest Tel.: 035 - 603 33 10 \m^0£0£~ZMC.." Stecnhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Tito de Alencar is een stichting voor de bestrijding van structure le armoede en sociaal onrecht in Noord-Oost Brazilië. De kaarten worden door jonge handwerkers gemaakt. Men gebruikt restjes tex tiel en natuurlijke materialen zoals bananenblad, suikerrietblad en strootjes. De jonge 'artesaos' wer ken samen in de coöperatie van Juazeiro do Norte, een stadje in NO-Brazilië. Ze verdienen daai de kost door kunstzinnige producten met de hand te maken. Een deel van hun opbrengst besteden ze aan een opleiding. Tito de Alencar ver koopt ook andere handgemaakte producten. Ook hier weer directe hulp aan hen door hun producten te kopen. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, ^6028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m I zaterdag 09:30- 17:0CKui,ir. Op vrijdag 12 september wordt in Kasteel Groeneveld een lite raire avond gehouden onder de titel 'Schrijvers in Groeneveld'. Dichter/presentator Erik Menkveld gaat in gesprek met dichteres Elly de Waard en schrijver Herman Vuijsje. Elly de Waard (1940) werd in Ber gen geboren. Zij studeerde Neder lands aan dc Universiteit van Am sterdam en woonde twaalf jaar sa men met de dichter Chris van Geel, tot diens dood in 1974. Elly de Waard was gedurende vijftien jaar popcriticus van Vrij Neder land cn dc Volkskrant. Zij publi ceerde verschillende dichtbundels waaronder in 2001 'Van cadmium lekken de bossen' en in 2002 'Als ik niet aan je denk of raak'. Herman Vuijsje is socioloog, GEVRAAGD ^VASTE BEZORGERS^ in Soest voorde., Aanmelden: tel. 601 41 52 schrijver, wandelaar en cditor van beleidsteksten op ruimtelijk orde- ningsgcbicd. Als editor verzorgde hij de eindredactie van de Vijfde Nota Ruimtelijke Ordening. Als wandelaar cn schrijver publiceerde hij in 1991 'Pelgrim zonder god', het verslag van een voetreis van Santiago de Compostela naar Amsterdam. De schrijversavond sluit aan bij de tentoonstelling 'Stad in het groen' die vanaf 12 september 2003 te zien is in Kasteel Groeneveld. Deze tentoonstelling gaat over de groene grens van Amsterdam: waar de stad overgaat in het groe ne buitengebied. Publicist Herman Vuijsje volgde samen met foto graaf Marian van der Veen-van Rijke deze grens. M.m.v. Ineke Holzhaus (collage poczie) en Polo de Haas (piano). Aanvang: 20:00 uur, zaal open om 19:45 uur met op de piano Polo de Haas. Toegang 9,= per persoon. Het Grand Cafc verzorgt vooraf gaand een dinerbuffet. Aanvang 18:15 uur. Kosten 20,- per per soon, cxcl. drankjes. Reserveren is noodzakelijk: telefonisch (§2035 5480 994) of per c-maiï: rcscrveringsburcau@minlnv rj)

Soester Courant | 2003 | | pagina 17