R.OUD Verhuur 1 prikbord t MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN PAGINA20 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT ng Hospice njan Haak Wereldpremière Bach/Falestrina-mis iii Domkerk Kom eens langs in de Wilhelminakerk Informatiegids 55+ers vernieuwd Dierenlief Dierenleed Samenzangavond in Joriskerk 'BurgerHjk^tandj Zang en dans op Da Costaschool De lopers van de week PAGINA 21 Oranje-vrouwen bij 'Passage' Geen autohandel op Weteringpad SCHRAVEMADE B.V. Het Sportgebeuren Klassieke muziek op zondagmiddag Het Soestgevoel? week publiceert de jurant elke veertien column van de hand 1 Haak, oud-statenlid 'hristenUnie. Ze zet anderen, sinds enige r de totstandkoming ospice in Soest: een ernstig zieke mensen levensdagen kunnen '.erst, sinds ik in Soest ik naar de gildefeesten m nog wat preciezer te naar de feestdienst ge- op vrijdagavond in de houden werd. Het klinkt verbazingwekkend uit de ten rechtgeaarde gerefor- aar ik heb ervan geno- -voorhadRené van Hal van het Groot Gaasbe- contact met me opgeno- collecte van de dienst 'aar voor een goed Soes- stemd. En ze hadden ge- het dit jaar maar eens tospice moest wezen. Of i had wat wij er mee zon en doen. Nou, dat was ingewikkeld. Er is veel om het hospice te kun- n en we moeten nog be et de fondswerving, dus etkom. We hebben afge- 'at de collecte bestemd zal oor de inventaris. Als we i huis hebben, moeten er oor de gasten worden in- In dat niet alleen, maar er en huiskamer en een keu en andere vertrekken die jk itt een huis aanwezig moet ook ingericht wor- 2.dereen die de laatste tijd een tafel of nieuwe gor- zeft aangeschaft, weet dat 21 goedkoper op geworden rzal heel wat gecollecteerd worden om straks een ge- i goed bruikbaar huis te waarin onze toekomstige ch op hun gemak voelen, n Hal vond het een uitste le en nodigde me gelijk uit de collecte, en dus bij de anwezig te zijn. Daar zat ik de voorste rij, tussen de •an de burgemeester en de Ier in. Ik ben wel vaker in tolieke dienst geweest, maar iteloos samengaan van gil- met vendelzwaaien en be- vi trouw door nieuwe gilde- i een dienst waarin gebeden i waar door een koor mooie ige liederen worden gezon- voor mij toch echt een be- De gildeleden in hun kleu- kken, maken op mij altijd onwezenlijke indruk als ik zondagmorgen op de fiets orp zie rijden. Nu, in deze waren ze opeens volkomen plaats. zén van de leuke kanten van k voor zo 'n mooi project als spice. Iedereen in het dorp ■r warm voor. Mensen den- et je mee, vrijwilligers mei- :h aan of ze al wat kunner. En je komt nog eens ergens tal gesproken zou ik er nooit dacht hebben om een diensi \ildetent bij te wonen. Ik zou t eens in gemogen hebben r bewijs dat ik lid of l(in) van het gilde ben. Maar daar zat raakte ik onder de 'c van wat een hechte gemeen- voor een dorp als Soest bete- En een hechte gemeenschap dig zijn om een project als het ce tot een succes te laten wor- i Haak is voorzitter van de ini- »roep voor het hospice in Soest. Op zaterdag 13 september geeft de Utrechtse Domcantorij o.l.v. Rem- co de Graas de eerste uitvoering van de mis 'Ecce sacerdos magnus' van G.P. de Palestrina, in de vrij verregaande bewerking die J.S. Bach er omstreeks 1745 van maak te. Het gaat om de wereldpremiè re van deze 'dubbelcompositie', waarvan het bestaan tot voor kort onbekend was, die nooit in druk is verschenen en niet eerder is uitge voerd, zelfs niet onder leiding van J.S. Bach. In het gezaghebbende Bach-Jahr- buch 2002 maakte de Duitse mu sicologe Barbara Wiermann (Leip- ag) voor het eerst melding van het bestaan van deze bijzondere com positie. Aan de muzieknoten van de mis - die Palestrina louter en alleen voor zangstemmen had be doeld- - voegde Bach niet alleen blaasinstrumenten toe, maar ook een basso continuogroep (orgel, violone), een grote hoeveelheid voortekens bij muzieknoten (krui zen en mollen), en plaatste hij de Latijnse mistekst geheel naar eigen inzichten in de partituur. Het uit voeringsmateriaal voor de komen de eerste uitvoering van de Bach/ Palestrina-mis is, op basis van twee 18de eeuwsc handschriften (parti tuur, partijen) in de Staatsbiblio theek in Berlijn, vervaardigd door de Utrechtse muziekhistoricus, musicus en schrijver Rob van der Hilst. Naast de Bach/Palestrina-mis wordt eveneens uitgevoerd Bachs losse 'Kyrie-Christe-Kyrie' in F en het motet 'Der Geist hilft unser Schwachheit auf'. Zie ook: www.domkerk.nl. Aanvang: 15:30 uur. Toegang vrij (collecte). Uit voerenden: zangers en instrumen talisten van de Utrechtse Domcan torij o.l.v. Domcantor Remco de Graas, m.m.v. Domorganist Jan Jansen. Voor al uw verzekeringen - pensioenen - hypotheken - financieringen - beleggingen. Krommewes 3* Soest Tel. 035 - 601 60 11 r Fax 603 55 74 info: www.korenassurantien.nl e-mai): info@korenassurantien.nl In het weekend van 20 en 21 sep tember heeft de Wilhelminakerk op dc Soesterbergsestraat 18 Open Huis. Dc zgn. Startzondag, de opening van het nieuwe kerksei- zoen na de vakantie, heeft dit jaar als thema Gastvrijheid, de kerk als Herberg, waar iedereen als gast ontvangen zal worden, gasten van binnen maar nadrukkelijk ook van buiten de kerkelijke kring. De Wil- helminakerkgemeenschap nodigt alle mensen, vooral uit Soest-Zuid, uit om eens een kijkje op het kerkterrein te komen nemen. Ui teraard zijn ook alle andere Soes- ters zeer welkom. Op zaterdagavond kan men naar het terrein achter De Rank het zalencentrum bij de kerk) komen, waar vanaf ca. 18:00 uur een zgn. 'Pot Luck'- buffet klaarstaat, sa mengesteld door de aanwezigen. Uiteraard worden de bezoekers ontvangen met een drankje. De kindéren mogen ook meekomen. Voor hun entertainment komt een zeer speciaal iemand op bezoek.... De avond is om ca. 22:00 uur af gelopen. De organisatoren vinden het leuk om eens met de bezoekers van gedachten te wisselen over de dingen die ons dagelijks bezighou den. Wie op zondagochtend naar de kerk komt is welkom vanaf 9:30 uur. De dienst begint, na de fees telijke ontvangst, om 10:00 uur en zal ingevuld worden met muziek, drama, een overdenking door ds. Mirjam Koole en uiteraard, zoals altijd, een speciaal programma voor de kinderen. Na de dienst - van ca. 11:30 uur tot ca. 13:00 uur - presenteren de verschillende groepen die in de kerkgemeenschap actief zijn zich in De Rank en is er koffie met diges tief en iets lekkers in de grote zaal waar het muzikale entertainment een jazzy invulling krijgt. Een mooie gelegenheid om eens in de kerk in de buurt te kijken! Na dere inlichtingen bij Eke de Jong (88 06-12964457 of 6025230) of Joan Heidinga (88 06-22277563 of 6023823). De Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) gaat de informatie gids voor 55+crs herzien. De ge meente heeft hiervoor financiële hulp toegezegd. De informatiegids is bedoeld om ouderen nuttige in formatie te verschaffen over bij voorbeeld ziektekosten. De stich ting bracht de gids voor het eerst in 1998 uit. Sindsdien zijn veel ge gevens verouderd, dus is het nodig om het gidsje eens grondig te her zien. De kosten daarvoor zijn 8.000 euro, waarvan 3.500 euro door de gemeente wordt gesubsi dieerd. Amivedi, 88035-6015493; VERMIST Bearded collie, grijs-wit, ketting om, Birkstraat. Schildpadpoes, witte vlekken op buik, sokjes wit, beige halsband, Ereprijsstraat. Cyperse poes, grijs, Birkstraat. Poes, rood, amberkleurige oogjes witte pootjes, Sterrenbergweg. Kater, birmees, gele ogen, Kruis weg. Kater, zwart, blauwe halsband, Winterkoning. Bernersenner, reu, zwarte hals band met penning, Ruysdaellaan (Huis ter Heide). GEVONDEN: Konijn, lichtbeige iets donker mas ker, Kerkpad NZ. Pauwstaarten, 2 stuks, wit, Nieu- weweg. Cyperse poes, 4 mnd, Industrieter rein. Poes, 2 stuks, cypers wit, in een doos bij het asiel. Mechelse herder, teef, 3 maanden, gelig, kortharig bruine halsband, bij voetbalveld Eemweg. Lapjespoes, bleek gekleurd, witte bef voetjes, helgroene ogen, Stadhouderslaan. Kater, lichtbruin, witte pootjes, zwarte randen om staart, witte bles, P. Bernhardlaan. Op zaterdag 20 september wordt er een samenzangavond/cd-opna- me gehouden in de aloude Amers- foortse Joriskerk, waaraan twee in Soest bekende musici meewerken. John Propitius zal leiding geven aan de samenzang van psalmen en gezangen terwijl Marco den Toom, organist van de Ichthuskerk, het grote Naber-orgel zal bespelen. Propitius is dirigent van koren in o.m. Soest en Opheusden. De toe gang is vrij. Aanvang. 19:30 uur. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 28 augustus t/m 03 sep tember 2003. GEBOREN: Isa Romce, dochter van M.C.A. van Arendonk en B.C. Rijken. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Dennis Pieter Jacob Wereldsma en Anouk Leontine Elderman. - Raymond Rijksen en Najat Bouaazi. VOITREKKINGHUWELIJK/ ARTNERSCHAPSREG.: Gerrit Johanncs van Zwieten en Jannie Elisabeth Rost. - Alexan- der Bos en Marieke Tromer. - Mark Sebastiaan Beltman en Irene Aletta Maria Spijker. - Edwin Kalee en Roelfina Spoor. - Hasna Belarbi en Ilias Raissouni. OVERLEDEN: Cornelis van Duinhoven, e.v. N. Koster. - Christoffel van Grol, w.v. M. Broeze. - Gerardus Wilhelmus de Vroede, e.v. M. Hendriksen. - Johanna Elferink. Geen schoolreisje naar een dieren tuin of pretpark voor de kinderen op de Da Costaschool dit jaar. De protestants christelijke school heeft morgen (donderdag 11 september) andere plannen en gaat zingen en dansen. De hele dag worden er workshops gegeven, 's Avonds tre den de kinderen op in het open luchttheater Cabrio, daarvoor wordt uitgebreid geoefend op de dag zelf. De voorstelling begint om 19:00 uur. Voor meer informatie, 88 6019975. Zaterdag 13 september zondag 14 september Huisartsen vanaf vrijdag J 7:00 uur: •Huisartsenpost Eemland: @0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Cen trum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, @033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: C.J.J. Dorrestein, Ossendamweg 43, @6017853. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, @033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, @5415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., @06-54337407. "Dat mag in de krant," hoor je de mensen wel eens zeggen als iemand een mooie prestatie heeft geleverd. Dat vinden \tyij ook en daarom zwaaien we hier graag lof toe aan "de lopers van de week". Dat zijn de jongens en meisjes die de krant rondbrengen en daarbij een tijd lang - twee maanden - geen enkele klacht hebben gekregen. Ze krijgen een extraatje (voor het goede voorbeeld) én een eervolle ver melding. Deze week zijn het: Daniëlle Kolomoniè Pieter Hilhorst Niek der Harder Mark Verwoerd Koen Wijgergangs VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 Morgen, donderdag 11 september, is er weer een bijeenkomst van 'Passage', christelijk maatschappe lijke vrouwenbeweging Soestdijk. De avond wordt gehouden in de Emmakerk, Regentesselaan 2. Te gast is een gezelschap uit Heusden, dat vrouwen uit ons vorstenhuis uitbeeldt. Begonnen wordt met stammoeder Juliana van Stolberg; laatste in de rij is koningin Beatrix, in kleding zoals toen gedragen werd en begeleid door een korte levensbeschrijving, krijgt men een idee van de omstandigheden waar in betrokkenen leefden. De bijeen komst begint om 20:00 uur. Be langstellenden zijn van harte wel kom. De entree is 2,00 p.p. 'Geen occasions op het bedrijven terrein Soestdijk', zo luidt het be sluit van het College van B en W op het verzoek om op het Wete ringpad 40 een autohandel te be ginnen. De aanvrager wilde daar een autohandel/wasserij beginnen. Het verkopen van auto's past niet in het bestemmingsplan dat voor het terrein geldt, een autowasserij is echter wel toegestaan. In het bestemmingsplan is opgenomen dat op het gebied van detailhandel vrijstelling kan worden verleend door het College van B en W. Aangezien autohandel onder de tailhandel valt, bestond de moge lijkheid tot vrijstelling. Het Colle ge is echter van mening dat de au tohandel extra parkeerdruk ople vert en' wil daarom niet meewer ken. Zaterdag 13 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; mannenkoor Zondag 14 september 'Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor W. Veldhuis; eucharistieviering; samenzang Rooins-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 communieviering (werkgroep); samenzang Rooins-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor R. Bouwman; communieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 communievjering (werkgroep); parochiekoor Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. G.E. Bonda, Amersfoort Oecumenische wijkgenieente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. W. van Gorsel, Schoonhoven; 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 prof. dr. W.H. Velema, Apeldoorn; 15:00 ds. A.K. Wallet, Naarden Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. H. Hoksbergen, Spakenburg; 17:00 ds. W. v.d. Schee, Loe- nen/Vecht Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. W. Visscher Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 I. v.d. Sterre; 19:00 Erik v.d. Waal, jeugddienst Time-Out Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63 B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. P. Dekker, Ermelo Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. L. v.d. Berg Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Miniportret van Café zonder bier DONDERDAG 11 SEPTEMBER VRIJDAG 12 SEPTEMBER H ZATERDAG 13 SEPTEMBER ZONDAG 14 SEPTEMBER MAANDAG 15 SEPTEMBER DINSDAG 16 SEPTEMBER WOENSDAG 17 SEPTEMBER Waterleiding Maatschappij in wven voor het aanleggen van mheden aan het pompstation. Bron: archief Eemland Pers Herman Duit: sport en postzegels I Herman Duit Ja, ha, ha. Da's een I duit in 't zakkie, hahaha. Ja, nou, I een gepensioneerde meneer. Altijd langs de weg. Ja, eh in de bouw, I dingen voor de bouw, staal en zo. I De laatste jaren als hoofdvertegen- I woordiger. 1 Postzegels. Ja, daar doe ik ook wat |in, ik ben ai jaren een echte verza- Imclaar. Voorzitter van het Gewest I Eemland en ik zit ook in een com- I missie van de Nederlandse Bond Ivan Postzegelverzamelaars die sa linen met de PTT grote evenemen- Itcn organiseert. Vorig jaar nog de ■grote wereldtentoonstelling in Am- Isterdam. ■Sport. Ja, daar ben ik al jaren actief lin. Eerst handbal, goh, daar heb ik ■heel wat tijd in zitten. En ik orga niseer jaarlijks het Soester Tennis- kampiocnschap met meer dan 270 deelnemers, dat doe ik al 22 jaar. Met veel plezier, maar ik heb ook belangstelling voor andere sporten. JJa, ook volleybal, volg ik ook en ■voetbal en basketbal, vind ik hart- ■stikke leuk. Radio Soest. Dat komt door Joop ■van /epenburg. Hij vroeg me eens lof ik hem af en toe wilde vervan- Igcn. Zo ben ik bij de sport op de radio terechtgekomen. Joop leerde lik kennen via het handbal en nou Ivolg ik hem op. Sportcafé. Een programma waar al- lerlei mensen uit de sportwereld hun zegje komen doen. Nee, ik be- I nader ze niet allemaal zelf dat doet Ad van Wijngaarden, die heeft de I redactie. Een café zonder bier! En [dan maandagmiddag 'De derde I helft' dan geven de uitslagen van 1 alle wedstrijden op sportgebied en I 'aten we het commentaar van spe- I Iers en trainers horen. I Jijd. Hoe bedoel je? Hoe laat? Oh, I ja het kost toch heel veel tijd en ik wil ook tijd blijven besteden aan m'n postzegels. Sorry, maar nou is het tijd om te eten. Tot vrijdag of maandag bij Radio Soest. Hoe laat? Nou eh, om 17.00 uur. orden verricht, allemaal met deI ft gegeven om voor de fotograaf Bron: archief Eemland Pers 4 08.00 GoedemorgenSoest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Inske den Duik 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 11.00 Even Uitblazen presentatie: Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Een selectie uit het beste dat de Nederlandse mu ziek ons te bieden heeft. Presentatie: Thari Schröder 14.00 Operetteland Beroemde melodieën Juweeltjes uit operettes als Paganini, Grafin Maritze en Ein Walzertraum presentatie: Paul Sparnaay 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop 17.00 De Soester en zijn muziek Toon en Bep v.d. Breemer Inske den Duik ontvangt Toon en Bep van den Bree mer van de biologische boer derij De Charlottehoeve. De Charlottehoeve is één van de boerenhoeven die behoorden bij het landgoed Pijnenburg van de familie Insinger. In 1982 kocht Toon van den Breemer deze prachtige boer derij gelegen aan de Pijnen burgerlaan achter het Spie huis. Vanaf januari 1986 is de Charlottehoeve een biologi sche boerderij. Sinds 2001 is er een natuurvoedingswinkel waar speciale ecologische pro ducten worden verkocht. U hoort de muziekkeuze van de Van den Breemers. 18.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 19.00 De Gemeenteraad Ook in dit nieuwe radiosei zoen staat de microfoon van Radio Soest maandelijks open in de raadzaal voor een direc te, integrale uitzending van de openbare gemeenteraadsver gadering. Jan Visser neemt de raadsagenda door met Rien van Vliet, de griffier van de raad. Om klokslag halfacht opent burgemeester drs. J.J.L.M. Janssen de vergadering. De agenda bevat deze keer 20 agendapunten waaronder het vragenhalfuurtje en aan het eind de benoeming van de heer A.J. van Schaik (Chris tenunie/SGP) tot lid van de raadscommissie RVM. 23.00 Radio M tot vrijdagmorgen 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Kees Vroom 10.00 Goed geboekt Het occulte in de boeken Een maandelijks boekenpro gramma. In deze uitzending praat presentator Ad van Veen met het vaste panel Jo- zien Moerbeek en Trees Ne- lissen over occulte zaken in boeken. Er is weer een toene mende belangstelling voor za ken als numerologie en tarot. Met studiogast Sylvia de Goe de wordt gesproken over het enneagram. We staan ook stil bij de in augustus jl. overleden schrijver/dichter Willem Wil mink en uiteraard informatie over recent verschenen uitga ven en nieuws uit de wereld van boeken en uitgevers. Presentatie: Ad van Veen 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senio ren Presentatie: Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met afstand- fietsers Karin de Lange ontvangt Greet Plekker uit Zaandam, Hans Mooren uit Amsterdam en Ien de Bruin uit Huizen. Samen met zeven anderen gaan zij drie weken fietsen in Zuid Afrika. De opbrengst van deze sponsortocht gaat naar projekten in Zuid Afrika en de inrichting van het kin dertehuis Bambisanani in So- weto. Kijk op www.bikctourzuidafrika.nl 14.00 The Beatles Wist u dat het beroemde Yes- terday niet zo origineel is als men denkt? Het lijkt sterk op 'Answer me' geschreven door Frankie Lane. Nat King Cole maakte er in de jaren vijftig een hit van. Presentatie: Ab Hooyer 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Sportcafe Actueel sportprogramma. Presentatie: Herman Duit 18.00 Jazz uit Artishock Samenstelling en presentatie Rosamint Faas en Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 9.00 Oud goud De beste muziek uit de ja ren vijftig, zestig en zeven tig. Presentatie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Zondagmiddag de hoogtepunten uit de pianomuziek van Gaude Debussy. De Suite Bergamasque met zijn vier delen waaronder de magnifieke prelude en Ciair de Lune die de wereld veroverde. De Rêverie, een Chopin-achtige droomwereld en zijn Danse Bohé mienne, een jeugdwerk van een betoverende schoonheid. Zijn werk wordt gespeeld door de be roemde Duitse pianist Werner Haas, leerling van Walter Giese- king. Gieseking was een talentvolle jazzpianist en Werner Haas stapte in de voetsporen van zijn leer meester. Hij zette het complete werk voor piano en orkest van Gershwin op de plaat. De glanzen de carrière van Werner Haas werd beëindigd door een auto-ongeluk met dodelijke afloop. Hij was toen 30 jaar oud. Franz Liszt was een pianoduivel Chopin heeft gezegd over Franz Liszt: "Wat zou ik hem graag de manier afhandig maken, waarop hij mijn etudes speelt!". Frans Liszt was een pianoduivel! Hij was een graag geziene gast bij piano soirees voor de gegoede burgerij. Platen en cd's waren er niet en je kon. alleen maar kennis van de muziek nemen via de eigen oren. In zijn jonge jaren was Liszt een pianovirtuoos, met het klimmen der jaren werd hij een geniale com ponist, die met zijn harmonieën en akkoorden de tijd ver vooruit was. Liszt was een man die alle soorten liefde heeft gekend. De erotische liefde, waarbij hij prinsessen en gravinnen het hof maakte, de on baatzuchtige liefde, List gaf aan zo'n 400 leerlingen gratis les en de liefde voor arme oude muzikanten door voor hen een pensioenfonds op te richten. Hij was de uitvinder van het Sym fonisch Gedicht. Vanmiddag hoogtepunten uit het werk van Franz Liszt. Twee pianoconcerten, de Hongaarse Rapsodie nr.2. en nr.6, Les Preludes, Liebestraum en La Campanella. Zondagmiddag 14.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie: Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu h Wandelen met het IVN, Gera Berends vertelt wat u te wachten staat, presentatie: Ina Aangeenbrug 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de bur gemeester Presentatie: Yvonne Dijkhuis 12.00 Waar blijft de tijd Jhr J.H.O. Insinger Enkele weken geleden hoor de u het eerste deel van een gesprek met de eigenaar van Landgoed Pijnenburg. In het tweede deel vertelt jhr. Insinger uitgebreid over zijn diplomatieke activiteiten in diverse steden. Hij is o.a. vijfjaar ambassadeur ge weest in Spanje en heeft zo wel Franco gekend als de Spaanse koning Juan Carlos. Ook vertelt hij over de his torie van het landgoed Pij nenburg vooral over de pe riode dat zijn vader en grootvader het landgoed be heerden. Een programma van de Historische vereni ging Soest. Presentatie: Wim de Kam 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek Samenstelling Jaques v.d. Griendt Zie tekst hiernaast 16.00 Musica Aeterna Vandaag muziek van Anto- nio Vivaldi. "11 Favorito", "II Cardellino", "II Suspet- to" "La tempesta di mare" en "1 'Amoroso" met Jaap van Zweden, viool. Hij wordt begeleid door het Co- battimento Consort o.l.v. Jan Willem de Vriendt presentatie: Liesbeth Gankema 17.00 De straat van... h Een samenvatting Ruud van Zomeren gaat op bezoek in zomaar een straat bij zomaar een bewoner 18.00 Jehova's getuigen Dienst vanuit de plaats van samenkomst 19.00 Religieuze muziek 20.00 Samen Bijbel lezen presentatie Joke Almirante 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester- v berg. Presentatie: Ruud van Zomeren 10.00 Soester en zijn muziek h Toon en Bep v.d. Breemer Inske den Duik ontvangt Toon en Bep van den Bree mer van de biologische boer derij De Charlottehoeve. De Charlottehoeve is één van de boerenhoeven die behoorden bij het landgoed Pijnenburg van de familie Insinger. In 1982 kocht Toon van den Breemer deze prachtige boer derij gelegen aan de Pijnen burgerlaan achter het Spie huis. Vanaf januari 1986 is de Charlottehoeve een biologi sche boerderij. Sinds 2001 is er een natuurvoedingswinkel waar speciale ecologische pro ducten worden verkocht. U hoort de muziekkeuze van de Van den Breemers. 11.00 Soul to soul De bezieling Eerste van vier uitzendingen uit de Emmakerk. Is geloof of bezieling alleen maar iets voor jezelf? Die vraag wordt voorgelegd aan een kleurrijke vertegenwoordiging van.Soes- ters, christenen, hindoes, spi- rituelen, moslims, joden cn atheïsten. Studente religie studies Marleen Vernhout (zie foto) en ds. Pieter van Win den gaan met hen in gesprek. Vandaag zijn de gasten Ienske Hederik lid van een evangeli sche kerk in Amersfoort en Marijke Smit leidster van de Spirituele Kring. Wordt Soest beter van mensen met een ge loof of overtuiging? Of maakt het allemaal niks uit? 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen h Muziekprogramma Presentatie: Loes Moraal 14.00 De jaren 50 en 60 Met de huilebalk Johnny Ray: Just walking in the rain, Billy Vaughn en z'n slepende saxen en natuurlijk Dean Martin met 'Memories are mode of this'met Buddy Holly en ook Sidney Bechct met Pctit fleur. Presentatie: Kees Pels 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, ge sprekken cn commentaar, de sport van het afgelopen week einde. 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur i 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. presentatie: Kees Vroon 10.00 Piet Ekel ontmoet- Hans Nota, opticien. Nota was Piet Ekel behulp zaam bij het maken van zijn boek, waarom? En wat hij vindt van Idols-ster Jamai, de jongen met al die brillen, de Elton John van Schoon hoven? Presentatie: Thari Schröder 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Kees Vroon 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Beroemde melodieën uit be roemde operettes zoals Pa ganini, Grafin Maritza en Ein Walzertraum. presentatie: Paul Sparnaay 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Soest in bedrijf h Een programma over za ken die ons allemaal ra ken. Presentatie: Henk de Jong 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Piet Korver is hoofd van het Centrum voor natuur en milieu in Baarn. Het nieuwe seizoen kent weer tal van aantrekkelijke acti viteiten voor de Baarnse scholen. Ina Aangeenbrug in gesprek met een natuur liefhebber. 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. het Soestge- voel van de burgemeester, presentatie: Yvonne Dijkhuis 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret. FM 107.9 (stereo) ether: FM 105.9 18.00 Van psalm tot pop, presentatie: Joke Almirante; 18.30 Weg met Hobbels presentatie: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker Kinderprogramma. Twee mooie verhalen. Presentatie: Caren Zwar- teveen en Marieke Boer. 19.30 Het Kompas Jongerenprogramma. Gast is Daniël v.d. Kamp, zende ling. 20.00 Het Boek binnenste huiten De gelijkenissen in het evangelie, verhalen van Je zus. Presentatie: Hermén Spoor 21.00 Zingen maakt blij presentatie: Elly van Tol 21.30 Avondsluiting presentatie: Wim Prins. 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur Herman van Veen Centraal staat vandaag Herman van Veen die gro te successen viert in Parijs. Van hem o.a. de voetbal supporter: Doelpunt en het prachtige 'Oudje', toe passelijk in deze tijd van bezuinigen, samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+h Nieuws voor senioren presentatie: Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur Luister zondag en woensdag

Soester Courant | 2003 | | pagina 21