afdrukken miuwm Bewoners Herdersstaf vrezen overlast van 'stiltegebied' 'Waar blijft beloofde extra uitkering voor minima?9 lffl'1 HILI'bl ACTUEEL Boete-eis tegen zakenman in hoger beroep veel lager Waterschap heeft nieuw Dagelijks Bestuur Derde Kamer-discussie over normvervaging 19 PAG1NA4 nber 2003 WOENSDAG 10 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT Enquête KvK onder ruim 4500 bedrijven illi fOLGVAN NGEN VAN UW ENTE OP 5 VAN DE COURANT M ?k*:i MUI? ÖE! «M Tklï JJUT VERORDENING Omwonenden willen inspraak PAGINA 5 Vraag van Groenlinks aan B. W. Geen toestemming voor verhuizing van stoffeerderij Vijf in plaats van zes heemraden Woensdag 17 september in Fusions ewnert SCHOEMAKER (vakantie) foto's 95 SCHOEMAKER Wie vergelijkt leest de Soester Courant Man lichtgewond na botsing met sneltrein Voor dc 30° maal start de Kamer van Koophandel dit najaar de En quête Regionale Bedrijfsontwikke ling (ERBO). Deze grootschalige enquête is de graadmeter voor de prestaties van het regionale be drijfsleven en geeft onder meer in zicht in de ontwikkelingen van de omzet, export, investeringen, winst en het rendement. Ruim 4.500 bedrijven in de regio Gooi- en Eemland worden deze dagen weer benaderd om hieraan deel te ne men. Door de huidige economische omstandigheden en door de slech te resultaten van het afgelopen jaar, wordt met extra belangstelling uitgekeken naar de uitkomsten van deze enquête. Het jaar 2002 werd zelfs uitgeroepen tot slechtste jaar voor de ondernemer sinds 1993. In de toekomstverwachtingen voor het jaar 2003 verwachtte een over groot deel van de ondernemers dat omzet en export verder zouden te ruglopen en dat eveneens de groei van investeringen en werkgelegen heid zouden teruglopen. De uit komsten van ERBO 2003 worden in het begin van het nieuwe jaar bekend gemaakt. op 't Hoogt <en in verband met Besluit administratie- eer (BABW) bekend, sponsorloop van ba- ensdag 17 september 0 uur door middel e sluiten voor alle de Braamweg tot en inweg; Jtrechtseweg tot en nifaciusstraat; Duinweg tot en met de aciusstraattot en met Itrechtseweg t op zaterdag 20 sep- r tot 24.00 uur door en voor alle motor if te sluiten voor alle iftlaan vanaf de Da ian. Ringsteekwedstrijden okvereniging Eemland 03 van 12.30 uur tot >ord Cl van bijlage I 'erklaren voor verkeer: eweg en de Eemstraat; en de Peter v.d. Bree- straat; ssen de Kerkstraat en tegen dit besluit be- burgemeester en wet- ie datum van de be- t te worden gericht aan Postbus 2000, 3760 CA igen over bezwaar) en ndere bepalingen over t bestuursrecht zijn van i ook om een voorlopige als er tijdelijke maatre- tot de beslissing op het /vacht. Het verzoek moet it van de rechtbank te DA te Utrecht. :huldigd van 116, voor 32, voor een rechtsper- ïe wet bestuursrecht is jUNNINGEN 2 september 2003 Onderwerp Verplaatsing bebouwingsgrens op het perceel aan de Talmalaan 29 Aanvraag subsidie door de SWOS voor het ac tualiseren van de informatiegids voor 55+-ers Concept budgetcontract Stichting Balans 2003-2005 Gedeeltelijk vernieuwen van chloor- en zwa- velopslag bij de sauna Soesterberg op het per ceel Amersfoortsestraat 105a. Verzoek ex artikel 19 lid 3 WRO om vrijstelling ten behoeve van een detailhandelsvestiging (woningstoffeerderij) in het pand Steenhoff- straat 50 De bouwaanvraag voor het plaatsen van een hekwerk op het perceel Park Vredehof 9 te Soest Nogmaals: sportvissen Verzoek voor het reinigen/poetsen van auto's en het verkopen van occasions op het perceel Weteringpad 40 in Soest Zienswijze tegen de bouwaanvraag voor het bouwen van een aanbouw op het perceel Prins Hendriklaan 1b in Soest Zienswijzen tegen voornemen verlening bouwvergunning en vrijstelling ex artikel 19 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening voor uitbreiding Van der Huchtschool, Libel 56-58 te Soest (regnr. 020747) Vragen van de bewoners aan Herdersstaf 1 over de werkzaamheden in de Boerensteek/ B iezenveld/Soesterveen Bezwaarschrift tegen aanschrijving tot treffen van maatregelen inzake de brandveiligheid aan de Amersfoortsestraat 26 te Soesterberg Beslissing - Medewerking verlenen aan de bouw van het bijge bouw 3 meter achter het verlengde van de voorge ve) en tot maximaal 3 meter uit de zijgevel. - Bebouwingsgrens verschuiven in het ontwerp-be- stemmingsplan "Oostelijke Eng". De SWOS een subsidie verlenen van 3.500,- voor de actualisering van de informatiegids voor 55-f-ers en het bedrag te dekken uit de ppst onvoorzien wel zijn. - In te stemmen met het concept budgetcontract voor jaren 2003, 2004, 2005. - Het voorstel ter goedkeuring aan Stichting Balans voor te leggen. Met toepassing van het overgangsrecht bouwvergun ning verlenen voor het gedeeltelijk vernieuwèn van de opslagruimte van chloor en zwavel. Geen medewerking verlenen aan de gevraagde vrij stellingsprocedure ex artikel 19 lid 3 WRO. 1Vast te houden aan het uitgangspunt dat in de ge meente Soest voor de voorgevel alleen vergun- ningsvrije erfafscheidingen worden toegestaan. 2. De bouwvergunning en de vrijstelling voor de erf- afscheiding aan Park Vredehof 9 te weigeren. Mededelen dat beleid ongewijzigd blijft. - Geen medewerking verlenen aan een vrijstellings procedure met betrekking tot het verkopen van oc casions op het perceel Weteringpad 40 in Soest. - Geen medewerking verlenen aan het verzoek. - Aanvrager berichten. - Ingediende zienswijze ongegrond verklaren. - De vrijstelling ex artikel 7 lid 7.4 sub d van het be stemmingsplan "Soestdijk eerste wijziging 1998" verlenen. - De bouwvergunning voor het bouwen van een aan bouw op het perceel Prins Hendrikiaan 1 b verle nen. De vergunning en de vrijstelling conform conceptbrief verlenen. 1De heer en mevrouw Exalto informeren conform de conceptbrief. 2, Een afschrift van de conceptbrief per mail ter infor matie aan de betreffende raadsleden toesturen. Uni-lnvest b.v. conform de punten 1 t/m 4c (aanpas sing termijn en wijziging sanctie) van het voorstel van de wethouders RVO aanschrijven tot het treffen van de brandveiligheidsmaatregelen. iet 5 september een kapvergunning zijn ulier eren, 1 den, 1 spar, 3 DE VOLGENDE BOUWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT ONTVANGEN Verl. Kolonieweg 14 020183 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 27-8.-2003 Vosseveldlaan 26 030271 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 28-8-2003 Winterkoning 19 030380 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis 29-8-2003 De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 -16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND glasspar, 1 berk belangen te worden ge- /ergunning kunnen dit ien 4 weken na deze be- i bij de afdeling Groen en ist, Postbus 2000, 3760 CA -6093643. Binnen deze de aanvragen voor kapver- de afdeling Groen en-Mi rt Soest. NINGEN met 5 september mber ar, 1 prunus :oniferen 'lg inse kers eren leende kapvergunning: derhof 2 - 1 eik leek Pyrmontlaan 58-2 gen het genomen besluit 3 verzending van het besluit id bij het college van burge rt de gemeente Soest, Post- BOUWPLAATS Beek en Daalselaan NR REGNR (ong.) 030213 Buntweg 24 030219 Christiaan Huygenslaan 106 030296 Generaal Spoorstraat 1-69 020583 Lange Brinkweg 60-60b 030342 Lange Brinkweg 100 030354 Verlengde Talmalaan 5 030156 BETREFT «3®^ VERZENDDATUM uitbreiden van een winkel en magazijn en 25-8-2003 bouwen kantoor (wijz. verl. verg. nr, 010330) verbouwen/uitbreiden van een woonhuis en berging 28-8-2003 vernieuwen van een berging '- ;'i 26-8-2003 bouwen van 80 woningen met bergingen en garages 26-8-2003 plaatsen van een dakkapel en veranderen van de gevels - - 25-8-2003 vergroten van de woonkamer en keuken 28-8-2003 verbouwen/uitbreiden van een woonhuis (begane 25-8-2003 grond en verdiepingèn^eri het aanbouwen van een garage met kap 7p grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaar- ichrift indienen. >\ls u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na Je VERZENDDATUM worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie jouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. VRIJSTELLINGEN/VERGUNNINGEN 7e burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunnin gen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: Ihet verbouwen/uitbreiden van een woonhuis (le verdieping), Hartmanlaan 50; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis (1e verd. en zolderverd.), Koninginnelaan 118; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis (b.g. en verd.) en aanbouwen garage, Sophialaan 3; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 4. het veranderen van de daken van twee garages, Turfstreek 9 en 11 (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Mvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van zier weken, derhalve van donderdag 11 september tot en met woensdag 8 oktober 2003 eventuele :ienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. 7e op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks /an 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Pla nologie en Bouwen (balie bouwzaken), Raadhuisplein 1, ter inzage. Burgemeester en wethouders maken bekend dat aan de Provincie Utrecht ontheffing is verleend van artikel 4.1.5. van de Algemene Plaatselijke verordening voor de te verwachten geluidhinder i.v.m. frees- en asfalteringswerkzaamheden aan de provinciale weg N 237 (Amersfoortsestraatweg) tussen Hm 82.7 - 85.4 op 18 juli 2003 in de periode van 11 september 2003 tot en met 2 oktober 2003 met uitzonde ring van de weekenden. Belanghebbenden kunnen binnen zes weken na bekendmaking van dit besluit een bezwaarschrift in dienen bij de burgemeester van Soest. Tevens kan er een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend. HonJor. Het klinkt paradoxaal, en dat is het - op de keper beschouwd - ook. Van een toekomstig 'stil tegebied' zouden de omwonen den toch juist géén overlast moeten duchten, maar het te gendeel is het geval. De bewo ners van de Herdersstaf (in de Boerenstreek) hebben er wei nig fiducie in. Namens de twaalf direct 'aanwo- nende' gezinnen - op de oneven nummers van de Herdersstaf - on derstrepen Gert-Jan Wendrich en Herman en Marja Exalto dat het hun eerste wens is dat ze eindelijk eens in gesprek komen met het ge meentebestuur. Want dat is tot dusver nog maar steeds niet ge lukt. De bewoners hebben wel mogen meepraten in de overleg groep over de inrichting van het nieuwe buurtpark, maar juist het stiltegebied achter de Herdersstaf is in de besluitvorming daarover 'zomaar even' meegenomen. Dat zint de bewoners allerminst, want volgens de wettelijke voorschriften had de gemeente hen wel degelijk bij de besluitvorming moeten be trekken. Aanvankelijk was er in de plannen sprake van een 'biezenveldje', dat nog een rol zou kunnen spelen in de lokale waterzuivering. Maar nadat het waterschap had laten weten daaraan geen behoefte te hebben - er is al een groot biezen veld aan de Peter van den Bree- merweg - werd het gebiedje aan gemerkt als 'natuurgebied', of ook wel stiltegebied, in elk geval een 'besloten' gebied van waaruit de bewoners van de Herdersstaf- 'zuidzijde' niet voor aantasting van hun privacy hoefden te vrezen. In de ogen van de bewoners krijgt het echter een hele andere functie, na melijk een recreatieterrein met bre de paden, bankjes en een honden- uitlaatplek, die bovendien wel eens de 'ontsluiting' van de Bóeren- streek op het gebied Soesterveen zou kunnen worden. Daarvan ver wachten de bewoners ook niet veel goeds: bijvoorbeeld de verplaat sing van de overlast van brommers in het weiland en het drugs dealen op het veenpad naar het gebiedje. Inspraak 'We zijn er niet per se tégen dat het gebied wordt opengesteld,' al dus de woordvoerders, 'maar we willen wel dat het op een zorgvul dige manier gebeurt en we vinden dat de gemeente dus op z'n minst de juiste procedures moet volgen. Een ruimtelijke onderbouwing is er niet. In dit geval is een artikel- 19 procedure wel degelijk ver plicht, compleet met inspraak van de belanghebbenden.' De bewo ners zijn teleurgesteld dat de ge meente het plan al helemaal heeft ingevuld 'tot de plek van de vuil nisbakken toe'. 'Wij dachten eerlijk gezegd dat er nog tijd was om er over te praten als de gesprekken over het park achter de rug zouden zijn, maar dat blijkt niet het geval te zijn. En de gemeente gaat intus sen vrolijk door met de aanleg. 'Briefje' Tijdens het buurtfeest bij de start van de werkzaamheden voor het park hebben de Herdersstaf-bewo ners verscheidene raadsleden aan gesproken op de gang van zaken. 'Maar die hielden allemaal de boot af en zeiden: stuur maar een brief je. We hébben ook al een brief ge schreven aan het College van B. en W., maar nog geen enkele reactie gekregen.' De bewoners blijven voorlopig op het vinkentouw zitten. Ze hebben zelf overigens ideeën genoeg over de inrichting van het terrein en zouden graag de kans krijgen die aan het gemeentebestuur voor te leggen. 'Wij willen gewoon mee praten over een stukje Soest waar wij dagelijks op uitkijken. In dit geval hebben we toch alle recht van spreken, zou je zeggen...' Groenlinks Soest/Soester- berg krijgt signalen van bij standsgerechtigden over het uitblijven van de door het kabi net toegezegde extra-uitkering. Daarover zijn vragen gesteld aan het College van B W: Waar blijft die beloofde extra uitkering voor minima? Een jaar geleden, in het najaar van 2002, heeft het kabinet beloofd 20 miljoen euro extra voor bijstands gerechtigden over te maken naar de gemeenten. Dat is ook gebeurd. Toch blijken veel gemeenten zeer traag met uitbetalen of doen dat tot op heden niet. GroenLinks heeft anderhalve maand geleden een landelijke steekproef gehou den onder 62 gemeenten. Zo'n 93% had de extra-uitkering toen (nog) niet uitbetaald. De Tweede Kamer heeft de staats secretaris van Sociale Zaken in middels opgedragen dat hij uiter lijk 1 november aangeeft in welke gemeenten de uitkering is ver strekt. Hij moet ook aangeven in welke gemeenten het geld voor andere doeleinden is gebruikt of een lagere uitkering is verstrekt. 'Hoe is dat in onze gemeente?' vraagt GroenLinks aan het college. Recht 'In Soest zal bij menige uitkerings gerechtigde bij wijze van spreken de vlag uitgaan als hun al zo schra le beurs een beetje wordt bijge vuld,' zegt fractievoorzitter Ans Mann van GroenLinks. 'Door de invoering van de euro en de sterk gestegen kosten van het levenson derhoud over de hele linie kijken zij met gespannen verwachting uit naar dat geld.' Datzelfde geldt vol gens haar voor het antwoord van het college, waaruit moet blijken of Soest eerlijk, sociaal en snel de minima geeft waar zij gewoon recht op hebben. Hét antwoord van het college is nog niet bekend. Voor het Amsterdamse ge rechtshof is vorige week woens dag een geldboete van vijftien honderd euro, waarvan de helft voorwaardelijk, geëist tegen een 62-jarige zakenman uit Soest. Hij wordt ervan verdacht een brief te hebben vervalst die hij nodig had om belasting voordeel te verkrijgen. Eerder was hij door de Utrechtse politierechter tot een boete van vierduizend gulden veroordeeld. De verdachte ging in hoger beroep omdat hij zich van geen kwaad bewust was. Het openbaar minis terie en de leden van het gerechts hof beluisterden zijn verweer met scepsis. Het was voor de verdachte in fis caal opzicht voordelig wanneer hij kon aantonen dat hij in 1994 en 1995 investeringen had gedaan in onroerend goed, of minimaal po gingen daartoe had ondernomen. Na een goede lunch besloot een Baarnse makelaar zijn zakenpart ner te helpen door een brief op te stellen, waarin staat dat de Soester medio 1995 een bod had uitge bracht op twee dure Baarnse pan den. Deze brief kwam via de belas tingadviseur terecht bij dc belas tingdienst. Daar rook men terstond onraad. De vervalsing was namelijk van een erbarmelijk niveau. Dc Baarn se verdachte erkende volmondig dc brief te hebben verzonden.' Hij voegde er meteen aan toe dat dc Soester indertijd enthousiast had meegeholpen bij het plak- en knip werk. Er werd zelfs een zin uit een nota van de snackbar gebruikt. Het ene aangeboden pand bleek nota bene van de makelaar zelf. Deze heeft nimmer verhuisplannen ge had. Ook de andere woning zou nooit in de verkoop zijn geweest. De Soester bestreed de lezing van zijn reeds veroordeelde makker. Volgens hem heeft zijn zakenpart ner de brief verstuurd omdat een kopie Van het origineel was zoek geraakt. Dat zou ook verklaren waarom het omstreden stuk pas in 1998 werd verstuurd. Dat de in houd ervan niet klopte, beaamde hij, maar dat had hij toen niet in de gaten. Immers, hij zei de brief zon der nadere bestudering te hebben doorgefaxt naar zijn belastingadvi seur. 'Dat is stom van mij geweest', erkende dé Soester. Het hof vond zulks niet alleen een stomme, maar vooral ook een op merkelijk slordige manier van za kendoen. 'Gaat dat bij uw bedrijf altijd zo' vroeg raadsheer mr. J. Willems-Morsink. 'Er komen altijd zoveel papieren binnen!..', pro beerde de verdachte het vege lijf nog te redden. Zijn advocaat, mr. E. Damman, richtte zijn pijlen op de belastende verklaring van de Baarnse betrokkene. 'Deze ver dachte kon niet anders dan beken nen en hij moet toen maar hebben gedacht: gedeelde smart is halve smart.' Aanklager mr. W. Franken van Bloemendaal vond dat de Soester een kleine strafvermindering ver diende, omdat de behandeling van het hoger beroep wat al te lang op zich heeft laten wachten. Het hof doet volgende week uit spraak. Het plan om van de voormalige bakkerij op de Steenhoffstraat een meubelstoffeerderij te maken is van de baan. Meubelstoffeerderij Rietveld, gevestigd aan de Nieuw- straat, had de gemeente om toe stemming gevraagd om zich in het pand aan de Steenhoffstraat te: ves tigen. Het College van B en W heeft het verzoek afgewezen om dat het pand in het bestemmings plan 'Soest Midden' niet meer in het winkelgebied ligt. Op donderdag 4 september is het in juni gekozen nieuwe Al gemeen Bestuur van Water schap Vallei Eem beëdigd. Tijdens de eerste vergadering heeft het Algemeen Bestuur vijf heemraden (leden van he( dagelijks bestuur) gekozen. Dat is één heemraad minder dan voorheen. In het waterschapsreglement staat dat het Dagelijks Bestuur uit mini maal vier en maximaal zes heem raden bestaat. Ook moeten de bc- langencategorieën die vertegen woordigd zijn in het Algemeen Bestuur alle vier minimaal één ver tegenwoordiger in het Dagelijks Bestuur hebben. Het gaat om de categorieën eigenaren van grond, eigenaren van bouwen, bedrijven en de ingezetenen (burgers). Het Algemeen Bestuur besloot una niem om met vijf heemraden ver der te gaan, waarbij de categorie ingezetenen als grootste categorie twee vertegenwoordigers levert. Het Dagelijks Bestuur (Dijkgraaf en Heemraden) bestaat nu uit zes personen. Naast dc heemraden is er de dijkgraaf. Hij is de voorzit ter van het waterschap en leidt de vergaderingen van zowel het Alge meen Bestuur als het Dagelijks Bestuur. Een dijkgraaf wordt be noemd door de Kroon. Nieuw in het Dagelijks Bestuur zijn dc heren L. van Steenis (57) uit Naarden en dc heer F. ter Ma ten (48) uit Leusden. Ter Maten is directeur van de Stichting Land schapsbeheer Utrecht. Hij werd als groene kandidaat tijdens de ver kiezingen gesteund door de na tuur- en milieuorganisaties en ver tegenwoordigd de categorie inge zetenen. Van Steenis is onderne mer en vertegenwoordigt de cate gorie 'bedrijfsgebouwd'. Hij ver kocht in 1999 zijn bandenbedrijf in Nijkerk. Hij exploiteert nu enkele bedrijfspanden en agrarische on roerende goederen. De heren B. van de Weerd uit Ede, W. Huijgen uit Bunschoten en D. Veldhuizen uit Woudenberg zijn herkozen in het Dagelijks Bestuur. Veldhuizen (55 jaar) heeft samen met zijn zoon een agrarisch bedrijf en is voorzitter van de land- en tuinbouwcoöperatie Rijnvallei. Van der Weerd (41 jaar) is direc teur van een grocntechnisch ad viesbureau. Huijgen (49 jaar) is wethouder in Bunschoten namens het CAP (de Christelijke Arbei ders Partij). De heemraden die niet terugkeren zijn de heren P. Overvcst (56) uit Renswoude, (niet meer verkies baar), H. Lugthart (56), uit Otter- lo (niet herkozen in het Algemeen Bestuur) en L. Verhoeks (65) uit Barneveld. Hij is wel herkozen in het Algemeen Bestuur, maar stel de zich niet verkiesbaar voor een zetel in het Dagelijks Bestuur. Kandidaten De categorie ingezetenen (alle in woners van 18 jaar en ouder) wordt in het nieuwe Dagelijks Be stuur vertegenwoordigd door de heren Huijgen en Ter Maten. De twee andere kandidaten voor deze categorie waren G. Hagelstcin uit Veenendaal en K. Hilhorst uit Baarn. Voor de categorie gebouwd (eige naren van gebouwen) was naast de heer B. van der Weerd ook de heer Van Gent uit Soest kandidaat. Voor de categorie bedrijfsgebouwd (gebruikers van bedrijfsruimten) was de heer Van Steenis de enige kandidaat voor een plaats in het Dagelijks Bestuur. De heer D. Veldhuizen was dat voor de cate gorie ongebouwd (eigenaren van gronden) Zij werden beiden dan ook gekozen tot heemraad. Op woensdag 17 september or ganiseert De Derde Kamer een discussiebijeenkomst over de toenemende vervlakking van het norm- en waardebesef in onze samenleving. In de pers wordt daaraan steeds meer aandacht geschonken en De Derde Kamer vond het hoog tijd worden om er ook in Soest over te discussiëren met bur gers en lokale politici. Niet alleen in de grote steden, maar ook in de kleinere woonge bieden is het vaak schrijnend te moeten constateren, hoe sommige burgers eenvoudige gedragsregels aan hun laars lappen. Het gaat daarbij niet alleen om vervuiling, vernieling of bekladding, maar ook om het respectloze gedrag naar medeburgers en de politieagent in de straat. Sommigen noemen dit hufterig gedrag, anderen normver vaging en weer anderen moreel verval. Hoe het ook zij, er ontstaat gaan deweg hoe langer hoe meer irrita tie, boosheid en angst bij de mees- De hele maand september gratis fotopapier t.w.v. bij aanschaf van een HP foto-printer BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST TELEFOON 035 - 601 03 44. V.lji.r. de raadsleden Chris van Vuuren, Teun Middelkoop, Karei van Geet en Ans Mann, die mee doen aan de discussie. te goedwillende burgers. Als zij hun gevoelens blootleggen of hun mening kenbaar maken worden ze afgeschilderd als discriminerende zeurpieten. Hun bereidheid om bij de politie melding te maken van hufterig gedrag slinkt, het gezag van de politie wordt uitgehold en de politiek is verdeeld over de wij ze van aanpak om normen en waarden in ere te herstellen. Onze samenleving bevindt zich qua moraliteit en mentaliteit op een hellend vlak. Wie zijn het die het morele verval en respectloos heid tegengaan? (Lees hierover een indringend verslag in Else- vier's Magazine van mei jl. over de verloedering van Amsterdam - een barmhartig tolerantiebeleid, dat haar eigen vastberaden en heldhaftige identiteit heeft ver ziekt). Toch zijn er soms hoopvolle gelui den uit de politiek. Zo waren het toch een aantal prominente plaat selijke bestuurders uit o.a. Tilburg, Maastricht en Amsterdam die huf terig gedrag publiekelijk veroor deelden... 'De Derde Kamer' stelt dit probleem op 17 september om 20:00 uur aan de orde in restau rant Fusions, Burg. Grothestraat 37. De avond zal worden opgeluis terd door een viertal politici uit de gemeenteraad van Soest: Ans Mann (fractievoorzitter Groen Links), Teun Middelkoop (fractie voorzitter Soest 2002), Chris van Vuuren (fractielid ChristenUnie- SGP)en Karei van Geet (fractielid VVD). De discussie staat onder leiding van Jan Jacobs. Het treinverkeer tussen Baarn en Utrecht heeft afgelopen donderdag een tijd stil gelegen doordat een man tegen een passerende trein was aangelopen. Door het ongeval konden er een tijd lang geen trei nen rijden tussen Soest en Utrecht. De 28 jarige man uit Arnhem liep, in gedachten verzonken, langs de gesloten spoorbomen dc overweg op nabij het station Den Doldcr. De man had ondanks geluidssigna len van dc aanstormende sneltrein richting Amersfoort niets in de gaten van het naderende onheil. Een oplettende getuige kon dc man nog net terugtrekken, de Arn hemmer werd nog wel geraakt aan zijn knie. Hij liep ccn vleeswond op, maar bleef verder ongedeerd.

Soester Courant | 2003 | | pagina 4