Opgelucht juichen op Bosstraat-Oost Aanvalszucht VYZ'49 pakt goed uit Kapitein Arjan Roest in rol van assistent >esfe/l 5.NL Slotfase hockeyers beslissend W\ f Ervaren spelers Hees laten ditmaal een steekje vallen SEC ondanks tegenvallers in evenwicht met Nieuwland vHHHHHPIi WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 13 est W WEKEN Eerste thuiszege sinds 854 dagen bevrijding voor Soest Uitstekende competitiestart tegen HCSC: 4-1 VOETBAL- zaterdag ïaBm VOETBAL- zondag VOE'TB AL- zaterdag Strafcorners helpen MHC aan 2e zege; dames nog zoekende HOCKEY VOETBAL- zondag I Smeeing/BDC met minder bagage loodzware competitie in HANDBAL Smeeing/BDC activiteiten. KORTING GEGARANDEERD NERGENS GOEDKOPER KORTING iPGENS CSEDKOPER KORTING KORTING |De supporters hebben er lang f op moeten wachten, maar zon- dag boekte Soest sinds 13 mei V2001 eindelijk weer eens een ■thuisoverwinning. FC De Bilt moest eraan geloven: 4-2. 'Het nieuwe clubgebouw was net ge- K opend en dus konden wij dan ook maar een ding doen van- jg: winnen', aldus trainer I jHansdeWit. I Het was voor de ruim 400 toe- schouwers een aantrekkelijke wed- I strijd met alles er op en er aan. De blauwwitten trokken van meet af ten aanval, en dat leverde kansen I op voor Gerdo Kuenen en Jordi Brouwer. De laatste speelde zon der te scoren een zeer goede wed- 1 strijd. 'Ik had vandaag heel wat werk te verrichten, en heb aardig wat kilometers gemaakt'. Keeper Reyer Ran van Soest kwam in de 8C minuut te laat uit zijn doel, maar de lob verdween over zijn heiligdom. De thuisclub drong wel aan, maar kon niet echt een vuist maken. En zo viel de te- gengoal. In de 21° minuut kon Rene Nelemaat volkomen vrij in koppen. En dat was een stan daardsituatie waar trainer De Wit zich druk om maakte. 'Daar trai nen we nou de hele week op, en toch gebeurt het weer, onbegrijpe lijk'. Maar deze tegentreffer had een gunstig effect op de Soesters. In eens werd er beter gecombineerd 1 en in de 31c minuut had dit resul taat. Ton Edelbroek trof de lat en in de rebound bestookte Brouwer de doelman die alleen maar kon I stompen. Vervolgens stond Ri- chard Pietersen klaar ofn de 1-1 binnen te knallen. Het spel werd grimmiger en de eerste gele kaart was voor ex-FC Utrecht speler Edwin de Kruyff, na een smerige overtreding op Mark van der Lee. De beginfase van de tweede helft was duidelijk voor de gastheren en in de 55c minuut werd Brouwer door de Biltse doelman onderuit gehaald op de doellijn, maar tot een ieders verbazing gaf scheids rechter Balder een vrije trap in het doelgebied in plaats van een straf schop. De vrije trap van Pietersen strandde in de muur, maar Michel Broodkoorn prikte de afgeslagen bal weer naar Pietersen die voor de tweede keer het Biltse net liet bol len: 2-1. Onzekerheden Hoewel Soest de klus toen had moeten klaren, begonnen de onze kerheden in de verdediging van de blauwwitten zich op te stapelen. Menig supporter zal met angst aan vorig seizoen gedacht hebben, toen de punten ook vaak wegglipten in de slotfase. En hun angst werd aanvankelijk bewaarheid. Peter de Wit speelde verkeerd terug op doelman Ran die op zijn beurt te laat reageerde, en het kwaad was geschied (2-2). Maar eindelijk zat het Soest eens mee, want nog geen 30 seconden later stond het alweer voor. Jeffrey Toonen van De Bilt trof eigen doel en werd ironisch genoeg afgestraft voor zijn laffe daden (hij schoot twee maal de bal tegen een geb lesseerde speler aan). De genadeklap voor de gasten werd ingeleid door Pietersen die Gerdo Kuenen perfect bediende: 4-2. Er vielen ook nog wat kaar ten, geel voor Michel Broodkoorn,, en de tweede voor Jaap ten Haaf (wat rood betekende). Maar de lang verwachte zege kwam niet meer in gevaar, en alles wat Soest een warm hart toe droeg, maakte een hele mooie vreugdesprong bij het eindsignaal. Daar hadden ze dan ook ruim twee jaar op kunnen oefenen. Trainer De Wit was duidelijk op gelucht: 'Er is een pak van mij en de groep afgevallen, dit hebben we echt nodig voor de basis om door te gaanWe hebben vooral de eer ste helft redelijk tot goed gespeeld eri verdiend gewonnen, en volgens mij was het voor publiek een aan trekkelijke pot voetbal. De tweede Omdat een tegenstander op ruimt, komt Mich el Broodkoorn ditmaal niet aan de bal. Uiteinde lijk was het toch Soest dat eindelijk weer eens op eigen veld aan het langste eind trok. Foto: Foto Bell helft was wat minder, maar je moet wel twee ploegen hebben die wil len voetballen om er iets leuks van te maken. Ook vond ik dat het duel te hard was, maar dat vind ik wel het enigste minpunt van. van- Het waren zaterdag niet de jon kies, maar juist de ervaren spe lers van Hees die een steekje lieten vallen. Daardoor kon Renswoude, dat twee jaar gele den ook een verjonging van de selectie doorvoerde, de winst in eigen zak steken: 3-1. Zoals afgesproken begonnen -de roodwitten afwachtend aan het duel, maar nadat ze het eerste kwart ongeschonden waren door gekomen, gingen ze meevoetballen en hadden Danny Brandenburg en Bas van de Broek de score kunnen openen. Dat gebeurde evenwel in de 38e minuut bij een uitval van Renswoude, waarbij Sander Rinjah knullig de fout inging: 1-0. Nog voor rust kwam Hees op een rui mere achterstand, toen de thuis ploeg een vrije trap verzilverde. Jan Bos greep in, haalde linksback Rutger van Luijtelaar naar de kant en versterkte de voorhoede met Bunyamin Baskaya. Renswoude werd daarna bijkans van de mat gespeeld en nadat Erik van Mou- rik de marge had verkleind, hing de 2-2 in de lucht. Zeker toen bij Renswoude een speler werd weg gestuurd, maar dat moment bete kende de ommekeer in het duel. In plaats van een tandje bij te zetten, opereerde Hees ineens weifelend en libero Robert Schadee weiger de door te schuiven en hief zo doende het theoretische voordeel op het middenveld bij voorbaat op. De aanwijzingen van Bos werden niet opgevolgd en tot overmaat van ramp scoorde Renswoude na een counter, waardoor Hees ten minste een punt en wellicht drie punten onnodig achterliet. Verdedigen is dit seizoen het motto van WZ'49 om zo het verblijf in de eerste klasse eens een keer langer dan een jaar te laten duren. Maar deze ge dachte was zaterdag niet te merken aan de Eemweg, waar HSCS met 4-1 aan de kant werd gezet. Trainer Ronald Heerschop: 'mijn jongens moeten nog wennen aan het verdedigend spel, ze zoeken liever de aanval, nou dat pakte vandaag aardig uit.' Met Robert Hagen in het doel be gonnen de Soesters de wedstrijd tegen HCSC uit Den Helder aan vallend. Dat leverde kansen op voor Stephan de Koning, maar die stond nog niet scherp. Toch ont snapte de thuisclub aan een achter stand. In de 8C minuut kopte Eloy Kok de bal op de doellijn weg, na dat Hagen was gepasseerd. Vijf minuten later was het raak voor de Soester ploeg, Gijs Schaap was niet zelfzuchtig én schoof de bal bekeken door naar De Koning die de Helderse doelman ver schalkte: 1-0. Terwijl iedereen op gelucht achterover leunde op sportpark Zonnegloren, besloot Robert Hagen de spanning in de wedstrijd terug te brengen. Onno dig haalde hij de spits van HCSC neer. De goed leidende arbiter Kees van Ewijk wees gedecideerd naar de stip. Daarna maakte Ro bert zijn fout goed om geen hoek te gokken, maar gewoon naar de bal te blijven kijken en de zwakke strafschop te pakken. Na deze opsteker liet de thuisclub zich niet van de aanval weerhou den, en het doel van HCSC werd stevig onder druk gezet. Er kwa men mogelijkheden voor een rui me voorsprong met de rust. Maar de spitsen misten de zuiverheid. Na rust werd nieuwkomer Mauri- ce Eijpe in het veld gebracht voor De Koning die weer last kreeg van oude liesblessure. Terwijl hij nog onder de douche stond, had Schaap in de 2® minuut de bal al in het vijandige doel getorpedeerd, met een vrije trap a la Platini, krul de hij de bal tegen het net: 2-0. Deze treffer betekende het einde van het verzet van de bezoekers. De verdediging van HCSC nam een lachwekkende vorm aan, en het was Bas van Doorn die na goed doorkoppen van Paul Hil- horst de 3-0 liet aantekenen. .Heerschop bracht Saddy de Ko ning in voor Hilhorst en die wissel maakte duidelijk, dat er niet voor verdedigen werd gekozen. Saddy miste gelijk een dot van een kans na een assist van weer Schaap die lekker in de wedstrijd zat en be hoorlijk scherp was. De 4-0 werd gescoord door Eijpe. 'Ja dat was een leuk begin, scoren in mijn eer ste wedstrijd voor VYZ'49, ik heb vandaag maar één helft gespeeld, ik ben net van vakantie terug en heb nog wat conditieachterstand'. Maar 'natuurlijk' bleef de traditio nele tegentreffer niet uit. Frans Coppoolse kon ongehinderd sco ren: 4-1. Na deze treffer was het gedaan met de wedstrijd. Peter Wolfsen verving nog Gerard Becker en Kok kon zich even niet beheersen en gooide de bal in de nek van een tegenstander, wat hem in de overigens sportieve wedstrijd op een gele kaart kwam te staan. Na afloop een zeer tevreden Ro nald Heerschop: 'Eigenlijk is het een droomstart voor mij, ik heb nog nooit op het niveau van de eerste klasse geacteerd, en dan ge lijk zo'n overwinning. Maar ik baal wel weer van die tegentreffer, we verslappen te vaak bij een voor sprong. We krijgen vast wel zwaar dere tegenstanders, en dan zuilen we toch moeten leren om te blijven verdedigen, maar dat valt voor deze jongens niet mee, ze willen zo graag naar voren.' Op de resultaten van de heren van MHC Soest valt tot dusver niets aan te merken. Ook de tweede wedstrijd, uit tegen Spandersbosch, werd in winst omgezet (1-3) en dus staat de formatie van Paul Jonker fier bovenaan in de tweede klasse. De tevreden coach kan echter nog niet achterover gaan leu nen. Hij verwacht sowieso nog meër oppositie en vihdt dat zijn ploeg tot nu toe niet vreselijk veel beter was dan de tegenstanders. 'We ver vallen nog te veel in het eenvoudig inleveren van de bal. De kansen van de tegenstanders worden meestal voorafgegaan door fouten van ons. Als ik dat eruit kan krij gen, zijn we een heel eind, maar ik durf nog geen uitspraken naar bo ven toe te doen', aldus Jonker die overigens wel progressie waar neemt in het hockey. Wat dat betreft was het duel met Spandersbosch een uitstekend voorbeeld. Tot vlak voor tijd kon het alle kanten op gaan. Soest was na een counter via Rogier van der Meer op 0-1 gekomen, maar uit een strafbal werd het 1-1. Er was sprake van een gelijkopgaande wedstrijd met kansen over een weer. Pas in de slotfase viel de be slissing. In de 65e minuut rondde Garreld Klaucke een strafcorner af, vlak daarna legde Spandersbosch aan. De bal verdween in de richting van de plank, maar op de lijn bracht, Aarnout Boehmer redding. De eindstand kreeg een overdreven tintje door toedoen van Justin van de Born. Hij was in de laatste mi nuut succesvol bij een strafcorner. Opnieuw werden de dames van MHC met duidelijke cijfers opzij gezet. Na de 1-5 tegen Hilversum, won Myra zondag met 5-0. Van een afstraffing wilde Soest evenwel niets weten. Myra bleek vooral bij de strafcorners meer variaties te hebben ingestudeerd én te beheer sen, en scoorde driemaal uit een dergelijke situatie. De competitie op de kunstvelden is nog zo vers als het gras dat in het voorjaar voor het eerst wordt gemaaid en daarom maakt Chris Marije Sud- meijer zich allerminst zorgen. 'Er kan nog veel veranderen, we zijn net een diesel die langzaam op gang moet komen. Het is allemaal nog even wennen met een nieuwe coach, een gewijzigde samenstel ling en een ander systeem.' Of de defensie er ten koste van het viermansmiddenveld een dame bij krijgt, is nog even afwachten bij de ploeg die door Hans Kroon een aanvallender cöncept is opgelegd. Grote tegenvaller was dat midden velder Gonda van Noppen met een geblesseerde pols uitviel en mogelijk een of twee duels aan de kant moet blijven. Kraaien, dat eveneens tweemaal verloor en een slechter doelsaldo heeft dan MHC, komt zondag langs. Wellicht dat de Soesters dan de eerste stap voorwaarts kunnen zetten. Hoewel op het personele vlak veel tegenvallers geslikt wer den, sleepte SEC-zondag een gelijkspel uit het vuur tegen Nieuwland. De Amersfoorters die zichzelf tot favoriet hadden uitgeroepen, hadden voor rust (1-0) het betere van het spel, daarna maakte SEC de dienst uit: 1-1. Vanuit de dug-out moest René Ribberink voortdurend wijzigingen in de opstelling aanbrengen. Na vijf minuten viel Marcel Dorrestein met een naar het zich laat aanzien zware knieblessure uit. Even was er sprake van chaos in de Soester gelederen en Nieuwland profiteer de daar vrij snel van. Bovendien raakte SEC in de persoon van San- der Veenendaal nog een midden velder kwijt. Kort na rust kon We- sley Ribberink evenmin verder. Omdat SEC in de tweede helft uit een ander vaatje tapte, legde het de gastheren ondanks de omzettin gen zijn wil op. De gelijkmaker van Jeffrey van den Hoed, na een fraaie actie van Michael van de Laan, was dan ook meer dan ver diend. Vlak voor tijd was de doel puntenmaker de aangever, maar kwam Van de Laan een tel te laat om de beslissende tik uit te delen. In overleg met zijn collega Ron Daselaar van Baarn zette Ribbe rink daarna meteen een streep door het oefenduel dat gisteravond zou worden afgewerkt. Het ziet ernaar uit dat de Soester trainer voorlopig geen beroep kan doen op Dorrestein. In de ziekenboeg zitten ook al Antek Wojtkowski en Raymond Hoed. Bovendien hangt Ramon Heijnen een schorsing bo ven het hoofd na de rode kaart lag 8.00-20.00 ag 8.00-18.00 ijzigingen en/of zetfouten voorbehouden Zaterdagavond begint Smeeing/ IBDC aan de nieuwe competi- |tie. Voor het eerst sinds 1985 zonder Arjan Roest. Goed, de handballer bleef vorig seizoen vaak aan de kant, nadat hij tot tweemaal toe zijn knie bless- jperde, maar toen dacht de 38- jarige Roest nog aan een rent ree. Tot deze zomer, toen een kijkoperatie uitwees dat de kruisband van zijn linker knie naar de Filistijnen is. ['Dan zit je ineens thuis met je pootje omhoog. In eerste instantie wil je er helemaal niet aan toege ven en hoop je dat je met een bra- ce verder kunt. Op therapie heb ben ze snel duidelijk gemaakt dat p ik dat uit mijn hoofd kon zetten. I Pas dan dringt het besef door dat le divisjf: Aalsmeer 2, Anmio, Atomium'61, BDC/Breakers, DES'72, De Gazellen, Gemini, Groene Ster, Htirry Up, Smeeing/BDC, Swift, UDSV, Quintus 2, Volendam 2. Trainer/coach: Paul van den Deijssel. Assistenten: Cleem Diëiners, Arjan Roest, Edwin Zoetelief. Selectie: Manasse Wisse, Ro bert Wijnen, Pieter de Vries, Bas Tolboom, Michel Roest, Bob san den Bergen, Willem- Jan Ruder, Jos: Lans, Patrick Versteegh, Charles van Korde- laar, Koen Smeeing, Guus Tourné, Richard van den Hoef, Wouter Jacobs, Remco Hofste de, Dennis Dieniers, Jordie Kemme, Cleem Diemers. sporten met een bal er niet meer in zit. Dat is wel even slikken.' Na maandenlang noodgedwongen stil te hebben gezeten, ging Roest op advies van de orthopeed weer aan de gang om zijn spieren ster ker te maken, zodat hij in ieder geval 'iets' zou kunnen doen. Bo vendien, de vakantiefoto's bewe zen het: de sporter in hart en nie ren had een 'zwembandje' gekre gen. Omdat het resultaat van de inspanningen tegenviel, begon de Soester aan een operatie te den ken. De positieve ervaringen daar mee van lotgenoten en de wil om toch te kunnen sporten gaven de doorslag. Op 7 oktober wordt een pees uit zijn hamstring gehaald en op de plek van de kruisband aange bracht. De lange herstelperiode neemt hij op de koop toe. 'Als contactsport zal handbal wel te veel zijn, maar ik wil straks weer kunnen tennissen en in het bos hardlopen, zonder het risico dat ik door mijn knie ga.' De gedrevenheid en het doorzet tingsvermogen die hij als handbal ler had, zullen hem van pas ko men. 'Een jongen als Van Nistel- rooij is een halfjaar lang elke dag bezig geweest in Zeist. Zeg dat ik driemaal in de week fysiotherapie doe, dan moet je rekenen op negen maanden tot een jaar. Van de or thopeed hoorde ik dat zeven van de tien mensen dat na zo'n opera tie niet volhouden. Je bent veel tijd kwijt en het is heel belangrijk dat je het kunt opbrengen. Ik ben ge wend om drie keer per week te sporten, dus wat dat betreft ben ik blij dat ik straks hard zal moeten trainen.' Assistent Helemaal verloren is Roest niet voor Smeeing/BDC. Trainer/ coach Paul van den Deijssel strik te hem, na de onheilstijding, als assistent voor de begeleidingstaf. Roest gaat zijn techniek, tactische kennis en ervaring in individuele trainingen overdragen op anderen en wordt coach van het tweede herenteam. 'Al die jaren heb ik mogen spelen in het eerste, waarvoor de club veel moest regelen. Nu komt de tijd dat ik iets terug kan geven. Het komend jaar moet ik zelf veel her steltrainingen doen, maar mis schien dat ik volgend seizoen een jeugdgroep ga trainen. Dat heb ik al eerder gedaan. Coachen is nieuw voor mij. Dan komen er hele andere dingen op je af dan wanneer je als speler in het veld staat. Dit wordt voor mij een mooie gelegenheid om te kijken hoe het is', zegt Roest die voorals nog geen pretenties heeft om hoofdcoach te worden. Die optie heeft nog niet zijn pad gekruist, maar het idee dat hij dan naar een andere vereniging zou moeten gaan, spreekt hem niet aan. In het verleden sloeg hij als speler tot tweemaal toe een aan bod van een eredivisieclub af. Lek ker in de buurt bij zijn eigen 'klup- pie', verder reikt zijn sportieve ambitie niet. Mede daarom ligt het- voor de hand dat hij ooit trainer/ coach van het eerste van Smeeing/ BDC gaat worden. Ook al, omdat hij in het verleden vaak de hon neurs waarnam van trainers die ziek waren en de boel op sleep touw nam als er even geen oefen- meester was. Aan de orde is deze mogelijkheid echter nog niet ge weest. 'Ik heb veel trainers meege maakt en van allemaal 'steek je iets op. Qua techniek en inzicht zit ik zeker niet aan de onderkant van het trainersgilde', meent Roest in het algemeen. Vertrouwen Voorlopig is er onder leiding van Van den Deijssel voor hem, Cleem Diemers en keeperstrainer Edwin Zoetelief (een trainersstaf met een divisie-ervaring van ongeveer 70 jaar!) voldoende werk aan de win kel. Smeeing/BDC heeft ervaring en kwaliteit ingeleverd en met name de vier junioren die aan de selectie zijn toegevoegd, zullen een grote stap moeten maken. Roest heeft er alle vertrouwen in. 'Als je bijvoorbeeld Dennis Diemers ziet. Hij heeft een jaar meegetraind en heel veel bijgeleerd', aldus Roest die weet dat het komend seizoen 'geen makkie' zal worden. En dat is misschien wel een understate ment. 'Zeker voorin is het moeizaam. Daar lagen vorig seizoen al proble men en het is er zeker niet gemak kelijker op geworden. Vorig sei zoen waren de krachtsverhoudin gen minimaal. Vier onnodige ne derlagen minder en we waren vier de geworden. Nu moeten we maar zien, dat we weer twaalfde wor den. Sta je twee doelpunten voor en een of twee spelers verliezen hun kop, dan verlies je. Dat ge beurde vorig seizoen ook al met ervaren spelers en dus moeten we kijken hoe het nu met de jongeren gaat. De rust bewaren als het no dig is en geen doldriest balverlies lijden, daar gaat het vaak om', do ceert Roest in het wedstrijdhokje van B"eukendal, terwijl de selectie beneden in de zaal aan de war- ming-up bezig is. Naast leren en ervaring opdoen is 'enthousiasme' dit handbaljaar het sleutelwoord bij de handbalselec tie. 'Dat is wat we al sinds mei na streven. Er wordt met plezier ge traind en dan kan iedereen veel van elkaar hebben.' Gewenning De spelersgroep is gewijzigd en heeft een periode van gewenning nodig, zowel binnen als buiten de lijnen. Ook al omdat een aantal spelers op een andere positie gaat spelen. Rechter opbouwer Charles van Kordelaar schuift door naar het midden om de rol van Roest over te nemen. Koen Smeeing neemt dan diens plek in, zodat Bob van den Bergen een plek krijgt in de rechter hoek. De ande re basisspelers, zo verklapt Van den Deijssel, zijn Robert Wijnen (linker opbouw), Jos Lans (linker hoek), Remco Hofstede (de opvol ger van cirkelloper Richard van den Hoef) en doelman Manasse Wisse die de aanvoerdersband om zijn arm krijgt. Maar verder wordt van iedereen verwacht dat hij zo wel in het eerste als in het tweede inzetbaar is. Want in de wedstrij den, waarin Van den Deijssel zijn team reële winstkansen toedicht, zal de coach een beroep doen op de ervaring van Michel Roest, Van den Hoef, Guus Tourné en Wil lem-Jan Ruder. Zelfs veteraan en assistent-trainer Cleem Diemers is speelgerechtigd. Omwille van de beschikbaarheid van de 'reserves' worden alle thuiswedstrijden voortaan op zaterdagavond ge speeld, in Beukendal en Spleasu- re Centrum en zelfs eenmaal in de Banninghal. Komende zaterdag opent Smeeing/BDC de reeks om 20:10 uur in Beukendal tegen BDC/Breakers, achter titelfavoriet UDSV een van de sterkere ploe gen. De gedegen voorbereiding voedt Van den Deijssel met goede moed. 'We hebben veel tegen divisiege noten gespeeld, sommige wedstrij den gewonnen en zijn geen een keer weggespeeld.' Ook volgens Roest zijn de voorte kenen gunstig. 'Het is nog geen eenheid, maar er straalt enthou siasme uit en daarin wordt ieder een meegetrokken. Iedereen is er van doordrongen dat we het met deze groep moeten doen.' Autoriteit Hij heeft inmiddels volledig geac cepteerd dat hij niet meer als spe ler zal terugkeren bij Smeeing/ BDC, waar hij bijna een hele ge neratie als spelmaker, organisator in de defensie, mentor van jonge ren en aanvoerder een onbetwiste leidende rol en een voorbeeldfunc- Arjan Roest (rechts) in een nieuwe rol als assistent trainer. Op 7 oktober wordt de kapotte kruisband van zijn linker knie vervangen door een pees uitzijn ham string. Voor het herstel staan minimaal negen maan den, maar in de technische staf van Smeeing/BDC zal hij toch zijn steentje kunnen bijdragen. Doelstelling van de gewijzigde en deels verjongde ploeg: handhaving in de eerste divisie. Foto: Herman van Dam tie had. Twee degradaties uit en net zo veel promoties naar de eer ste divisie maakte hij mee. Grof weg tweeduizend doelpunten scoorde hij voor de hoofdmacht. Aijan Roest was een sporter die naar de buitenwacht toe misschien door zijn bescheidenheid soms de uitstraling miste van de autoriteit die hij binnen de selectie was. Toch zal het moeilijk zijn om in Soest iemand te vinden, die als actieve sporter zo'n staat van dienst op bouwde. Hij zag speler^ en trainers komen en gaan. Nu is hij aan de •beurt, al is het hem niet gegund 'het moment van afscheid zelf te bepalen. Er zijn de herinneringen aan een fraaie carrière met hoog te- en dieptepunten, maar in'de actualiteit rest alleen groot respect voor wat hij presteerde. 'Chagrijnig? Nee, daar is niemand bij gebaat, ik zelf ook niet. Aan de ene kant ben ik er vrij nuchter on der. Altijd heb ik gedacht: zo lang het goed gaat, blijf ik spelen. Ei genlijk ben ik allang blij dat dit niet is gebeurd, toen ik begin 20 was. Nu telt mijn herstel. Het gaat erom dat ik weer kan sporten en met mijn dochtertje tegen een shuttle kunnen slaan, zonder te moeten oppassen. Ik sla me er wel door heen, al is het maar om mijn zwembandje kwijt te raken.' ft

Soester Courant | 2003 | | pagina 13