I Verdwenen Soest 'Soul II Soul' op radio Kaasspecialist in Hartje Zuid geheel verbouwd Oefenen op Da Costaschool wor 24e deon \bronavan| erberg lOPSOEST MUSIC> STORE Eemlijn heeft 10.000e passagier in het vizier Paltz- en Eemgeuzen na 13 jaar weer 'gouden' zeilgroep Prijsuitreiking brandweer WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT Museum Oud Soest Historische Vereniging Soest Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg Wie vergelijkt leest de Soester Courant Kinderldedingbeurs in de Klarinet voor o.m. KWF-fonds Banenbeurs bij Tempo-Team Creatieve ontmoeting met vrouwen 30+-kring start in Emmakerk PARTTIME VERKOPER m/v A, De Klarinet J' ÏPWcili${ PAGINA 19 Meningen f van lezers Halve maatregel bij Trier in 2004 Speurtocht Medium PASO Ontmoetingen in De Bereklauw Livia en Lotte onthaald in kazerne dactie-adrësT~ 1 van Steendelaar, 06-22450173. achten bezorging; van Barneveld, olenstraat 112, Soest 035 - 602 18 41 edewerkers van Odeon,,, I i werden gebracht. I innen kon menigeen v geld zeer bruikbare 8poS kop tikken, zoals boeU I s' curiosa en audioappara f dede door het aangen» erweerwashet de hele da» I en komen en gaan van rom irktliefhebbers uit de rem lokslag drie uur werd i I elmarkt gesloten en was ha ior de leden van Odeonool ip te ruimen. Wat niet ve" I was, werd door de wrem-1 beschikbaar gesteld aan de I isatie 'Spullenhulp', waaroii. I eding, aardewerk, speelgoed I iktronica. Daarnaast werdtl I ebleven boeken, glaswerk lapier apart ingezameld. I afgelopen week hebben de I van Odeon en vele vrijwillï I :en grote inspanning geleverd I lit belangrijke evenement n I en organiseren. De opbn dan ook geheel ten goede de vereniging. 'Het Soester-1 se Waterlooplein' was ook I de 24'' keer een zeer ges1" etivitcit. In samenwerking m.. Fotoservice Willem Van Oosten Vandaag in Hervonden Soest I een toto van een café in Soest niet daarbij de geschiedenis van het café, opgetekend door Loes Butzelaar, kleindochter van vroegere cafébaas Hendrik Butzelaar genaamd 'Driekus over de plank'. Het café waar het allemaal om gaat, stond I aan de Korte Brinkweg 23 (la ter nr. 49) was in het midden van de 19d* eeuw nog een dub- bel bewoonde arbeiderswo ning, eigendom van de familie De Graaf. i Het pand werd op 13 juli 1858 via j notaris J.A. van Steijn uit Soest gekocht door Johannes Staal, smidsknecht en winkelier te Maar- j tensdijk, de vader van Johanna Staal. Johanna was de eerste echt genote van Hendrikus Butzelaar, (geboren 1870, als beroep land bouwer). Naast het café, in de latere opka mer, was een hoefsmederij geves tigd. De boeren, die hun paarden daar lieten beslaan, doodden de wachttijd met een borrel in het café. Hendrikus Butzelaar werd Drikus over. de plank genoemd, omdat er een plank lag over de sloot voor het café en meerdere keren is een j vrolijke drinker in die sloot getui meld als weg en water niet zo best meer uit elkaar gehouden konden worden. In 1901 kreeg Johanna, de dochter van Staal, de vergunning op haar naam en trouwde in 1904 met Hendrikus. Zij stierf reeds in 1911, haar man nalatend. De vergunning kwam in 1912 op zijn naam. Hendrikus hertrouwde in 1912 met Alida Kuijer en legde in 1940 het kasteleinbijltje erbij neer. In het j adresboek van 1937 lezen we de advertentie 'Wijnhandel Slijterij H. Butzelaar Korte Brinkweg 23 Soestdijk tel 2637 Café Billard- Amstel-Bieren Volledige vergun ning. Verkoop per glas en per maat.' 1 Zoon Cees (Cornelis Anthonius) Butzelaar, geboren in 1913, nam laar meteen compleet varken(tje) I igerij Gelderblom uit Soesterbery I van Abrona aan de Amersfoortse- I rtje. Hij bood het de boerderij aan. I 'na-boerderij het varken Molly; dii I en zorgvragers die werkzaam zijn I rige zorgvragers op locatie Sterren-1 rderij was het lege hok van Mollj I randering in gekomen. Het was bij I oner een drukte van belang, leder-1 n en het liefst aanraken. Op de foto I 'c Voskuilen; naast hem de beheer- j Nieuwhof. De gastdirigent bij het Orkes1 van de Koninklijke Luchtmacht, Miquel Rodrigo. macht. Rodrigo studeerde hoorn en slagwerk aan het conservato rium van Valencia en sloot beid* studies cum laude af. Aan het con servatorium van Maastricht be haalde hij vervolgens de diplom3 s harmonie en fanfare directie eIJ opera/orkest directie, alle drie me de onderscheiding cum laude. de zaak over, samen met Sjaan (Adriana) van Rouwendaal. Meer dan 40 jaar stonden zij vaak samen achter de tap en er is in die perio de heel wat gebeurd. Het echtpaar Butzelaar bracht tus sen de bedrijven zeven kinderen groot, onder wie ook Loes onze geschiedschrijver. Het café stond pal achter en letter lijk in de schaduw van hotel Eem- land, voorheen hotel 'Bellevue' of Koopmansbeurs geheten, een con current dus. Eemland bezat een zaal met een capaciteit voor vier honderd bezoekers en de dorps met een royale toegangsweg naar Baarn. Maar na Hotel Eemland was ook café Butzelaar een opsta- kel voor een goede doorgang naar Baarn. In de pers verscheen het volgende bericht met een foto. Dorpsherberg verkoopt bocht. 'Het café Butzelaar op de hoek Korte Brinkweg-Stadhouderlaan staat duidelijk in de weg, nadat de doorsteek van het Nassauplant- soen, over de Van Weedestraat naar. de Stadhouderlaan een feit is ge worden. Ter afronding van de bocht hebben B. en W. de gemeenteraad geadviseerd 1400 m2 van het café herberg van Cees had slechts één 'te kopen. Destijds heeft de gemeen opkamer voor vergaderingen. Maar Cees en Sjaan hadden zo hun eigen klanten. Cees was jaren lang penningmeester van het Gae- sbeeker Gilde en vele potverteer- dersbijeenkomsten werden bij hem in het café gehouden. Ook de ko- nijnenfokverenigjng Eemland hield haar jaarlijkse tentoonstelling bij Cees Butzelaar. De postduivenverenigingen waren huurders en ook de brandweer. Als de brandweersirene ging, maakten ze de gehaktballen al warm en zetten ze de cognac klaar voor na het blussen. Uit een ande re bron vernamen we dat na een begrafenis bij koud weer ook on dernemer en de dragers een bor reltje bij Butzelaar gingen pakken. Jarenlang werd er een klaverjas- concours gehouden en de biljarters van Soest konden hun hobby uit oefenen op een echt Wilhelmina wedstrijdbiljart. Het echtpaar Butzelaar heeft ook meegedaan aan biertapwedstrijden en prijzen gewonnen. Het had een druk leven. In 1974 overleed Cees aan een hartstilstand, 61 jaar oud. De oudste zoon Hennie (die Wit te) heeft de laatste jaren van het bestaan van het café met moeder het bedrijf voortgezet. Andere kin deren moesten ook meehelpen, maar geen van de kinderen had er later belang bij om de zaak over te nemen en de ander uit te kopen, moeder bleef baas. In 1967 werd hotel Eemland afge broken. Het moest plaatsmaken voor een nieuw groot kruispunt te een bod gedaan op het café. De eigenaar, de heer C.A. Butzelaar vond de geboden fl. 85.000,= te laag. Omdat moeder Sjaan in 1974 het café verpacht had aan derden en dacht dat ze er geen bemoeienis sen meer mee zou hebben, ver huisde zij met drie van haar kinde ren naar een flatje. Het bloed kroop waar het niet gaan kon en in 1976 kwam zij weer terug in het bedrijf. Al was het niet meer de sfeer van toen. De oude stamgas ten waren verdwenen en de motor club had er zijn 'home' van ge maakt. Dat waren wel goede ver- teerders, maar door een steekpar tij buiten het café kwam hier een einde aan. De vergunning om na 24.00 uur open te zijn, werd inge trokken. Contactavonden voor alleenstaan den bleken nog even een gat in de markt, maar allengs bleef het pu bliek weg. Intussen vlogen zeven automobilisten uit de bocht en er ontstonden steeds kleine botsink- jes en eenmaal zelfs een dodelijk ongeval. In 1977 startte de gemeente een onteigeningsplan om het hele café te kopen om het kruispunt Korte Brinkweg-Stadhouderslaan veiliger te maken. Eind 1979 is het heel ernstig met de ziekte van Sjaan Butzelaar, zo dat ze in overleg met haar kinde ren heeft besloten het dan maar te verkopen. Kort daarna overleed zij in 1980. Zij heeft de afbraak in augustus niet hoeven meemaken. I Onlangs was de eerste avond Ivan het project 'Soul II Soul' in j de Emmakerk. Komende zon- Idag is een verslag ervan om 17:00 uur te beluisteren op Ra- fi dio Soest. 'Soul II Soul' onder- Bzoekt in een aantal gesprekken wat bezieling van mensen bete- 1. kent voor Soest. ■Seks, sport, criminaliteit en geloof, ■daar gaat het over. En de vraag is: ■wordt Soest er beter van dat er Ichristenen zijn, of moslims, of ■atheïsten? Of is geloof of bezieling lallecn maar iets voor jezelf? Hier- 1. over gingen ds. Pieter van Winden en studente religie levensbe- Ischouwing Marleen Vernhout in F gesprek met de Soesters Ienskc Hederik en Marijke Smit. Ienske gaat naar een evangelische kerk en Marijke geeft leiding aan de spiri tuele kring, een bewust niet aan een godsdienst of kerk verbonden ^[vereniging rond spiritualiteit. Eén van de stellingen van dit eer- gesprek luidde: In Nederland fgaan we veel te ordinair met seks om. Daarmee waren ze het allebei eens. Vooral Ienske was hier heel duidelijk in; het geestelijke is veel belangrijker dan het lichamelijke; geen seks voor het huwelijk. Wat betekent je geloof voor Soest? Zou Soest er beter uitzien als iedereen jouw bezieling/geloof zou aanhan gen? Ienske antwoordde hier be vestigend op: 'Als iedereen evan gelisch zou zijn en dus in Jezus gelooft, zouden er heel wat minder burenruzies zijn'. Marijke daaren tegen vindt dat je iedereen in zijn of haar waarde moet laten, dus ook wat betreft geloof. 'Je kunt al leen maar van elkaar leren.' Ook daarvan is de vraag wat Soest er mee opschiet. Het volgende gesprek is op maan dagavond 6 oktober om 20:00 uur in de Emmakerk, Regen tesselaan 2. De gasten zijn dan de imam en de voorzitter van de Fatih-moskee, Y. Güscün en Y. Sanli, en de rooms-katholieke pastor Huguette Jurriaanse. V.l.n.r. Ienske Hederik, Marleen Vernhout, Marijke Smit en Pieter van Winden. Kinderkleding wordt zaterdag 20 september te koop aangeboden in De Klarinet aan de gelijknamige straat in Overhees. In het ontmoe tingscentrum kan men tussen 10:00 en 13:00 uur terecht voor een zoektocht naar tweedehands kleding (maat 50 tot en met 176), maar ook speelgoed, wandelwa gentjes, wipstoeltjes en andere ba byspullen. De inbrengers van de kleding en spullen krijgen 70 procent van de verkoopprijs. Een deel van de op brengst wordt geschonken aan het Koningin Wilhelmina Fonds, de kankerbestrijding die dit jaar 'Kin deren met kanker' als thema heeft. Het KWF zal aanwezig zijn en een informatiestand bemannen. Voor meer informatie over de kinderkledingbeurs kan contact worden opgenomen met Lianne van den Berg, SS 6025534, of Marion Bloemendal, SS 6024646. Zij weten ook alles over de speel goedbeurs die, met het oog op de feestdagen in november en decem ber, op zaterdag 1 november zal worden gehouden. Voor iedereen die op zoek is naar een (tijdelijke) baan houdt uit zendbureau Tempo-Team donder dag 25 september een banenbeurs. In verband hiermee is het bureau aan de Soesterbergsestraat die dag van 9:00 tot 17:00 uur geopend. 'Het aanbod van de vacatures is groot', zegt intercedent Jurjan van Slooten. 'Maar mocht de functie er voor iemand niet bij zitten, dan gaan we direct na de banenbeurs aan de slag om die passende func tie te vinden.' Alle vrouwen die van 'bloemen en creativiteit houden worden van harte uitgenodigd voor een creatie ve avond op woensdag 24 septem ber. Het thema is bloemen. De deelnemers maken achtereenvol gens een btoemstukje, een bioe- menkaart en een bloemenquiz en luisteren naar een bloemlezing. De kosten zijn 5,00, incl. koffie of thee. De bijeenkomst duurt van 20:00 tot ongeveer 22:00 uur en wordt gehouden in de school van het Van Arkel instituut, Hellingweg 1. Kom gezellig met uw vriendin, moeder, buurvrouw of kennis. Deze creatieve ontmoeting is een initiatief van christenvrouwen uit verschillende kerken/gemeenten. Meer informatie: Thea van Arkel, 88 6023318. Wie geïnteresseerd is in het geloof en tussen de 30 en 40 jaar, is van harte welkom op de gesprekskring van de Samen op Weg-kerk in de Emmakerk. Tijdens de kringavon den - eenmaal per maand - wordt een hoofdstuk besproken uit een boekje. De kringavonden zijn op woensdag- of donderdagavond van 20:00 tot ongeveer 22:00 uur. Er zijn geen kosten aan verbonden. De eerste bijeenkomst is vanavond (17 september) in de Emmakerk, Park Vredehof 2. De deelnemers maken daar kennis met elkaar, Wij zijn op zoek naar een voor de dinsdag, woensdag en donderdag. Wij denken aan kandidaten die aan de volgende eisen voldoen: •zelfstandig uitvoeren van aangewezen taken •Geïnteresseerd in muziek en multimedia •Stressbestendig en flexibel inzetbaar •Ervaring in de detailhandel is een pre Ervaring in een soortgelijke functie strekt tot aanbeveling. Schriftelijke sollicitaties richten aan: THE MUSIC STORE Van Weedestraat 12 3761 CE Soest Telefonische informatie: 035 - 602 14 18, vragen naar E. Jonkers. Afgelopen donderdag 11 sep tember gingen de deuren weer open van 'De Kaasspecialist' winkel in Hartje Zuid. Nadat de winkel in 10 dagen tijd ge heel was verbouwd, konden de nieuwe ondernemers Danië'le en Bert Boer de klanten harte lijk welkom heten in de zeer fraaie kaaswinkel. 'Het heeft storm gelopen de afge lopen dagen,' verklaren de kersver se ondernemers, en de klanten waren zeer enthousiast over de winkel en het assortiment dat we vanaf heden voeren. In dat assor- Door het schitterende weer in de afgelopen maanden heeft een recordaantal passagiers ge kozen voor een fietstocht door mooi Eemland, gecombineerd met een tochtje met de fiets- boot 'Eemlijn'. Maandag j.. was de laatste dag van het hoogseizoen, waarin de toeris tische lijndienst nog iedere dag werd uitgevoerd. In het naseizoen is dat (tot eind oktober) nóg het geval op iedere woensdag, zater dag en zondag. Nu er weer wat wolken aan de hemel verschijnen is het uitzicht vanaf het zonnedek i (met gedeeltelijke luifel) van dé fietsboot eigenlijk nog mooier dan bij een wolkenloze lucht. De Eem is een tamelijk onbekende rivier en Eemland is nog niet door veel toe risten ontdekt. Ideale omstandig heden dus voor een fiets-vaar- tocht! De vrijwillige bemanning van de fietsboot verwacht in het naseizoen de 10.000e passagier te kunnen verwelkomen. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS SOESTERfcöURANT Aanmelden: tel. 601 4152 timent hebben ze heel duidelijk keuzes gemaakt. Zo is het stevig uitgebreid met olijven en kunnen de klanten kiezen uit tneer dan 30 soorten olijven en tapenades uit de Taps-Bar. 'Ook het assortiment Hollandse en buitenlandse kaas hebben we flink uitgebreid, want als je De Kaasspe cialist heet dan moet je dat ook waarmaken,' aldus Daniëlle en Bert. Zo is er een grote sortering echte boerenkaas onder de naam 'PietersHoeve', een exclusief merk van 'De Kaasspccialist'. Alleen de lékkerste boerenkazen mogen ver kocht worden onder het label van 'PietersHoeve'. Ze worden dan ook nauwkeurig gecontroleerd voordat ze het kaaspakhuis van 'De Kaasspecialist' aan de Kerk straat in Soest verlaten. De kaas waar Bert en Daniëlle ook zeer enthousiast over zijn is de Noord-Hollandse 'Waerderkaas' uit de Beemsterpolder. Deze kaas is in verschillende soorten van jong tot oud verkrijgbaar, voor elk wat wils dus. U leest het goed: 'De Kaasspecia list' in Hartje Zuid is een echte verwenwinkel geworden. Bert en Daniëlle nodigen iedereen dan ook van harte uit om eens een kijkje te komen nemen en lekkere dingen te komen proeven in hun verswinkcl in Hartje Zuid, naast de C1000. De Da Costaschool heeft dit jaar voor iets anders gekozen dan een schoolreisje naar een pretpark of an dere attractie. In plaats van de gebruikelijke dagtrip stond vorige week donderdag voor de protestants-chris telijke basisschool in het teken van zang en dans. 's u In ontmoetingscentrum De Klarinet wordt vrijdag 19 sep tember een herfstbingo gehou den voor 55-plussers. Om 14:00 uur wordt er begonnen met de eerste van acht ronden en tussendoor is er een verlo ting. Een keer per maand organiseert de werkgroep De Klarinet van de SWOS een bingo. De toegang is gratis en iedereen krijgt een kop koffie of thee. Een bingokaart kost 3,00 en natuurlijk zijn er fraaie prijzen te winnen. Elke donderdagmiddag, van 13:30 tot 16:00 uur, bestaat in de Klari net de mogelijkheid voor ouderen om spelletjes te doen. Er zijn dan sjoelbakken, maar ook rummicup, scrabble, dammen, klaverjassen en andere spelletjes kunnen worden gedaan. Een vrijwilliger is aanwe zig om desgewenst de spelregels uit te leggen. De deelname is gra tis. Computercursus Op woensdag 24 september start de werkgroep in het ontmoetings centrum een extra computercursus internet/e-mail. De cursus bestaat uit vier lessen van anderhalf uur, waarin de deelnemers allemaal een computer ter beschikking krijgen. Daarom bestaan de groepen uit maximaal acht personen en kan iedereen tevens voldoende aan dacht en begeleiding krijgen. De lessen worden op woensdag middag gegeven, van 15:15 tot 16:45 uur. Deelname aan de cur sus kost 25,00 inclusief het les materiaal, waaronder een boekje met informatie en tips. Opgeven voor de cursus kan bij de ouderenwerkers Tosca van Bussel (maandag- en dinsdagmiddag) en Anja van Vliet (woensdag- en vrij dagochtend), SS 6023139. Via hen is ook informatie te ver krijgen over de andere activiteiten in de Klarinet. Avonds traden de kinderen op voor hun ouders in openluchttheater Cabrio. Voordat er kon worden opgetreden, moest er wel eerst geoefend worden. De kleinsten repeteren in hun india- nenpak. Foto: Soester Courant Waar de Soester zeescouting groep Paltz- en Eemgeuzen (P&E) de afgelopen dertien jaar niet meer in slaagde, is za terdag wel gelukt: ze pakten de hoofdprijs in het totaalklasse ment van de jaarlijkse regiona le zeilwedstrijden van de Ad miraliteit 11. Daardoor ver huisde de wisseltrofee, een model van een botter, naar een ereplaatsje in het gebouw van de groep aan de Den Blieklaan. Vanaf een uur of half elf verza melden zich op het Gooimeer bij Huizen elf scoutinggroepen met in totaal zo'n tachtig boten. Er waren groepen uit onder andere; Naar- den, Zeewolde, Almere, Bunscho ten, Amersfoort, Baarn, Huizen en Soest. Om half twaalf was de start van de race voor de standaard klasse ju nioren, waar zo'n zestig lelievletten aan meededen. De P&E-ers ein digden als vierde, zesde en dertien de, wat in de eindscore een uitste kend gemiddelde bleek te zijn. Tien minuten later startte de stan daard en open klasse voor de se nioren. In de standaard klasse wis ten de senioren van de P&E de derde plek te bemachtigen en in de open klasse zelfs de hoogst haalba re plaats! Door deze uitstekende gemiddel de score bleven de Paltz- en Eem geuzen de andere tien groepen voor. De wisseltrofee werd in ont vangst genomen door schipper Henk Pierik. WAERDERKAAS r - Ik heb gebruik gemaakt van mijn burgerrecht om de plannen voor het kruispunt Trier in te zien. Reactie: allereerst vreugde bij mij als bewoner van de Vredehof- straat. Er is geld en een planning (2004) om het kruispunt Trier vei liger te maken. Daar zal eenieder blij mee zijn. Of toch niet hele maal? Want, de herziening van het kruispunt lijkt m.i. een halve maat regel. De echte veiligheid zou im mers met de aanleg van een roton de (zoals in Baarn bij Nijhof) zijn gewaarborgd. Bovendien is een rotonde zonder verkeerslichtinstal latie waarschijnlijk goedkoper dan het verhoogde kruispunt met de nieuvye voorsorteervakken en de verkeerslichten. Het enige bezwaar tegen een ro tonde lijkt in de stukken uit de vei ligheid van fietsers te bestaan. De fietsers die vanaf Baarn komen en Soest in willen, dienen bij een ro tonde twee keer een wegvak over te steken (nu toch ook?). En, mis schien moet ik dit niet schrijven, maar Gedeputeerde Staten (GS) stellen in de onderbouwing dat het kruispunt Trier zo gevaarlijk is (VOC-gegevens, die voor de lezers niet bijgevoegd zijn). Wel, ik kan GS vertellen, dat er zeer weinig ongevallen op het kruispunt zijn geweest (gelukkig). Wel heeft het verkeer ons drie huisdieren gekost. Ook erg triest. Mijn grote bezwaar richt zich echter op het aantal voorsorteerstroken voor het ver keer uit Baarn (Amsterdamse straatweg, N221), dat naar Soest (Vredehofstraat) wil. Dat aantal heeft GS in het plan op twee stuks gehandhaafd. Een uitnodiging om vanaf de Al flink door te stomen naar Soest! Lekker twee rijen dik. En dat bord van 50 km bij het pa leis zie je toch niet als je op de lin- kerstrook rijdt. Wanneer GS willen dat 85% van de voertuigen 50 km per uur gaan rijden (doelstelling) dan moet het aantal rijbanen naar Soest zeker verminderd worden naar één. Dat kan toch (gesimpli ficeerd) met een pot verf worden gerealiseerd? Overigens schreef ik dit betoog voor één rijbaan ook al op 27 maart 2002 in de Soester Courant. Tot slot: haalt de Gemeente Soest nu het plan voor de rode fietspa den in de Vredehofstraat (van bu reau &SAMHOUD) weer van stal? Het wacht al sinds april 2000 op uitvoering. Eén van de wethou ders vertelde me in 2002 dat het op 'kruispunt Trier' wacht. Wij wachten geduldig. P. Nekkers Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Kinderparadijs De Vrije Teugel houdt woensdag 24 september een speurtocht. Tussen 14:00 en 16:00 uur moeten de deelnemers alle maal opdrachten uitvoeren en aan het eind wordt gekeken hoe dat is gegaan. Aan de speurtocht kan worden meegedaan tegen betaling van 2,50. Het kinderparadijs is te vinden aan het Vedelaarpad. Op het programma van PASO staat voor maandag 22 september een bloemenseance. Deze wordt verzorgd door Gertien van der Gracht. Zij komt naar het clubge bouw van de Vriendschap aan de Nachtegaalweg, waar ze om 20:00 uur begint. Het is de bedoeling dat bezoekers, die vanaf 19:30 uur naar binnen kunnen, zelf bloemen meenemen. De entree bij PASO bedraagt 2,00 voor leden en 4,50 voor andere belangstellen den. Op woensdag 1 oktober begint in De Bereklauw een serie ochtenden en avonden, waarin men elkaar kan ontmoeten, spreken en van gedachten wisselen over een cen traal thema dat elke maand wisselt. In oktober is het thema: 'Leven is groeien' uit het bock 'Engelen' van Hans Stolp. De bijeenkomsten worden gehouden op de eerste woensdagochtend van de maand of op de derde woensdagavond van de maand. Iedereen is van har te welkom. De kosten bestaan uit een vrijwillige bijdrage. Verdere informatie: mevr. W. Hakvoort, SS 6019176, Op de geslaagde, druk bezochte open dag van de brandweer op 5 april konden de jeugdige bezoekers een tekening meenemen om thuis in te kleu ren. Er kwamen heel wat kleurplaten terug en voor de jury was hetgeen gemakkelijke klus om de beste er uit te kiezen. Uiteindelijk kende ze de eerste prijs toe aan Livia Dos Santos Bahia uit Soest. Zij kreeg vier vrij kaarten voor zwembadbezoek, een knutselpakketen een cheque van tien euro. De tweede prijs was voor Lotte Duim, ook uit Soest. Zij kreeg even eens vier vrijkaarten voor zwembadbezoek alsmede het knutselpakket. De prijswinnaars kregen hun prijzen tijdens een bezoek, samen met fa milieleden, aan de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg. Voorzit ter Martin Onwezen van de Vereniging Vrijwillige Brandweer van Soest (foto) en secretaris René Wallenburg reikten de prijzen uit. Hierna kre gen Livia en Lotte en de familieleden een rondleiding door de kazerne De prijswinnaars mochten ook nog even in een brandweerauto zitten. Foto: Brandweer Soest

Soester Courant | 2003 | | pagina 19