VandeVen i Het is tijd voor een hypotheekrente van 3,1%*. Monumentendag zeer geslaagd WATERMATRAS Jan Menne presenteert tweede druk van 'In onze straat' Hoog Soestdijk is als nieuw Rolstoelbustocht Rode Kruis ^ogterSm [VarTaT Werveling viert vandaag haar tienjarig bestaan Open dag Vogelopvang en 't Hart op zaterdag 4 oktober 'Utrechtse schatkamer' komt naar De Soester Duinen AGINA~20 I VV0ENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 3t »ffen SOESTER COURANT Veel belangstelling voor Soester 'boerenbouw' PAGINA 21 Een biedt optimale ontspanning en ondersteuning www.worldofwaterbeds.nl Opbrengst voor het Fierhuis geprijsd -dealer, Straatgedichten uit de Soester Courant Ossendamweg Woensdag 24 september om 1 700 uur Feestelijke presentatie van de heruitgave van de gedichtenbundel 'In onze straat van Jan Menne Met muzikale omlijsting door Piet Daalhuisen Belangstellenden zijn van harte welkom A N D E L Herfstwandeling over 'de Paltz' soestbbScootabjt PIET VAN HEUGTEN Project groot onderhoud afgerond Taxatiedag op 28 september Rabobank ming ■c. garage* 3Q. grond Dmgeving Naar schatting tussen de 1500 en 2000 (of misschien nog wel meer) geïnteresseerden heb ben afgelopen zaterdag een of meer Soester 'objecten' be zocht die in het kader van de Nationale Monumentendag - thema 'boerenbouw' geheel of gedeeltelijk waren openge- Vooral bij de Charlottehoeve aan de Biltscweg was het druk. Daar was tegelijk een 'open dag' met tal van activiteiten georganiseerd, va- riërend van kinderspelen tot een kaasproeverij, diverse creatieve bezigheden en een heleboel (ge zonde) lekkernijen. Maar ook de andere Soester boerenmonumen- ten trokken veel bezoekers, zoals de Witte Burchthocve, de boerde rij van Ab en Sylvia Revoort aan het Kerkpad en die van de familie Van de Grift aan de Kerkstraat. Velen maakten ook gebruik van het gratis 'openbaar vervoer' met de Jan Plezier van de heren De Bruin, die de pendeldienst ver zorgde tussen de Gildeboom en de Kerkebuurt. Volgens Wirh Verhart, secretaris van het comité dat de Monumentendag in Soest organi seert, was het een zeer geslaagde dag. Als 'aftrap' voor de monumenten- V.l.n.r. de heren Krol, Vd. Grift, Verhart, mevr. Vd. Heugel, de he ren Vd. Weij en Getth; cp de ach tergrond de koetsiers, de heren De Bruin. Foto: Soester Courant. dag overhandigde Soests meest monumentale wethouder, Bart Krol, het eerste exemplaar van het speciale gidsje (met beschrijvingen en toelichtingen op de verschillen de objecten) aan de heer G. W. van de Grift, vanwege diens jarenlan ge belangeloze medewerking aan het evenement. Krol en het comi té arriveerden per Jan Plezier, bij de fraaie boerderij aan de Kerk straat. De Werveling, de protestants- christelijke basisschool aan de Oude Utrechtseweg, viert van daag haar tienjarig bestaan. De opbrengst van alle activiteiten is bestemd voor het Fierhuis, het zelfstandige woonhuis voor verstandelijk gehandicapten dat volgend jaar aan de over kant van de Ossendamweg gaat verrijzen. Tien jaar geleden ging De Werve ling van start als voortzetting van de De Savornin Lohmanschool (Driehoeksweg) en de Minister de Visserschool (Oude Utrechtse- weg). Het tweede lustrum wordt gevierd met een dag vol activitei ten. Zo begint vanmiddag om 15:00 uur een kleedjesmarkt op het schoolplein, die tot 17:00 uur duurt. Om 19:00 gaat een spon sorloop van start, waaraan alle leerlingen meedoen. Ze maken een rondje over de Braamweg, de St. Bonifaciusstraat en de Duinweg en weer terug naar de Oude Utrechtseweg, gesponsord door familie en bekenden. Daarna, om streeks 20:00 uur, wordt op het schoolplein de maquette van het Fierhuis onthuld, in het bijzijn van enkele van de toekomstige bewo ners. Ook verschijnt daar voor het eerst het 'bouwbord' dat op de bouw- plek aan de Ossendamweg komt te staan. En tussen de bedrijven door wordt de uitslag bekend gemaakt van de loterij, die in de afgelopen week is gehouden, met prijzen als o.a. een nieuwe omafiets, een gou den kettinkje, een dinerbon, een taartbon en een schoonheidsbe handeling. i Dichtbundels hebben dikwijls niet zo'n groot afzetgebied. De belangstelling voor poëzie is in het algemeen trouwens niet groot. Dan is het op z'n minst opmerkelijk dat 'In onze straaf - -waarin Jan Menne zijn Soes ter 'straatgedichfen' heeft ge bundeld - nu al aan een tweede druk toe is. Ook deze versie van het fraai ver zorgd boekje - geproduceerd door Practicum - bevat een selectie van de straatgedichten die Jan Menne - vooral bekend als oud-wethou der in Soest - in de afgelopen ja ren in de Soester Courant publi ceerde onder de naam Jan M. De nieuwe uitgave bevat voor bijna de helft nieuwe, recente straatgedich ten, maar ook een flink aantal oudere, die al in de eerste druk waren opgenomen. Voor de op rechte liefhebber van Soest en ver zamelaar van gedichten is echter ook deze nieuwe uitgave zeker de moeite van de aanschaf waard. De eerste druk verscheen in septem ber 2000 en binnen een jaar was de bundel uitverkocht. 'Maar de vraag bleef aanhouden,' aldus de auteur. 'Kleine belevenissen in groot Soest en Soesterberg', luidt de onderti tel. Jan Menne blijkt inderdaad een goed observator van wat zich in Soest en Soesterberg voordoet - ook de ogenschijnlijk onbeduiden- Op dierendag, zaterdag 4 okto ber, gunnen dierentehuis 't Hart en de Vogelopvang Soest belangstellenden een kijkje achter de schermen. Zodoende kunnen zij te weten komen wat de dagelijkse gang van zaken is binnen de pensions die beide aan de Eemweg zijn gevestigd. De open dag begint om 12:00 uur en duurt tot 16:00 uur. Omdat extra bezoek het dagelijks ritme van de honden, katten en vogels verstoort, worden er op de dag zelf geen dieren meegegeven aan men sen die een hond of een poes wil len meenemen. Dat zou, aldus de Dierenbescherming, veel onnodige onrust teweegbrengen bij de be treffende dieren. Uiteraard bestaat wel de mogelijkheid om een huis dier uit te zoeken. Lukt dat, dan wordt een afspraak gemaakt wan neer het naar z'n nieuwe huis kan. Medewerkers van 't Hart en de Vogelopvang zijn 4 oktober aan wezig om de bezoekers informatie te verstrekken en rondleidingen te geven. Paardenkamp Op De Paardenkamp vindt de halfjaarlijkse open dag plaats op zaterdag 25 oktober. Op het be staande complex aan de Birkstraat zijn er deze dag onder meer een rommelmarkt en verschillende ac- de zaken - en hij weet dat in de gedichten op een rake manier on der woorden te brengen. Alle ge dichten gaan bovendien vergezeld van een (al dan niet) actuele foto of andere illustratie. Als voorbeeld het gedicht over de Ossendamweg, dat voor het eerst in de bundel is opgenomen. Jan Menne met de nieuwe uitgave van zijn dichtbundel 'In onze straat'. Foto: Soester Courant. De ochtendspits waart door het land De radio bericht: Bij Gouda kantelde een truck; De U-tunnel zit dicht. Wij naderen de Ossendam. Het gaat maar mondjesmaat en achter ons, daar heuen ze. Ook die zijn weer te laat. Uiteindelijk staan we mooi klem, als ossen op de dam. De fiets staat in het schuurtje thuis, Dat heb je er nou van. maandag gesloten K H Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest o35-6.»»i9 www.libris.vandeven.nl email: info.vandevenglibrisdU Presentatie Het geheel in vierkleurendruk uit gevoerde bundeltje, dat 48 pagi na's omvat, is vanaf volgende week voor slechts 8,00 verkrijgbaar bij de plaatselijke boekhandels: Van de Ven (Zuidpromenade), Jonge- rius en Bruna (beide Van Weede- straat) en Cards Gifts, (Rade- makerstraat) Soesterberg. De offi ciële presentatie vindt plaats op woensdag 24 september, 's mid dags om 17:00 uur bij boekhandel Van de Ven, waar Jan Menne het 'eerste exemplaar' zal overhandi gen aan Jan Moret, bewoner van de Soesterbergsestraat. Deze straat bestaat dit jaar anderhalve eeuw. VW Soest houdt op 18 oktober een herfstwandeling over het pri- vé-landgoed de Paltz. De wande ling van ongeveer 2 uur staat on der leiding van een gids. Het land goed dat normaal niet open is voor publiek, is aangelegd tussen 1867 en 1880. Het park is ontworpen door de bekende tuinarchitect Co- pijn. Geïnteresseerden kunnen ach opgeven bij de VW Soest aan de Steenhoffstraat 9b. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: fel. 6014152 Hwwtt Tevens hoogpolig, 'Tf* zuiver scheerwol en project- tapijttegels ize toonzalen bij de tapijcfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HEUGA TEGELTAPIJT Bezoek ook onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraad! ckiwww.vanheugten.nl of bel 0318-571225 étfii .W ai Utrechtseweg 4, RENSWOUDE tiviteiten voor jong en oud. De nieuwbouw van Stichting De Paardenkamp, verderop aan de Birkstraat, vordert gestaag. Begin oktober krijgen de eerste vijftien paarden onderdak in een stal van het nieuwe complex, maar voor publiek is het nog niet toeganke lijk. Dat gebeurt pas als de bouw werkzaamheden'zijn afgerond. Dat zal volgend voorjaar zijn en het is de bedoeling dat de opening in mei plaatsvindt, waarschijnlijk tij dens de volgende open dag. Collecte In de week van maandag 29 sep tember tot en met zaterdag 4 ok tober vindt in Soest en Soesterberg de collecte plaats van de Dierenbe scherming. De opbrengst is be stemd voor het in stand houden van 't Hart en Vogelopvang. De Dierenbescherming is nog op zoek naar vrijwilligers die in de ge noemde week een of meer avon den met een collectebus de deuren willen langsgaan. Een uurtje col lecteren wordt al bijzonder op prijs gesteld. Mensen die op deze ma nier willen helpen, kunnen zich opgeven bij het secretariaat, 88 6012501, bij dierentehuis 't Hart, 88 6013583, of de Vogelopvang, 88 6032844. In Soesterberg kan contact worden opgenomen met Karen van Leeuwen, SS 0346- 351268 of Bert Aan, SS 0346- 352373. Afgelopen vrijdag en zaterdag was het feest in Hoog Soest dijk, de bekende serviceflat aan de Prins Hendriklaan. De bewoners vierden het feit dat het groot-onderhoudsproject, dat een jaar heeft geduurd, was afgerond. Volgens directeur Tanja Ren es, die tijdens haar welkomsttoespraak een korte terugblik gaf op de werkzaamheden, zijn de bewoners weliswaar blij dat de klus voorbij is (er was nogal eens sprake van stof), maar zullen ze de bedrijvig heid in het gebouw toch ook wel missen. Alle appartementen zijn nu voorzien van dubbel glas en de balkons zijn getransformeerd tot kleine serres. Verder is de cv-in- stallatie grondig aangepakt en zijn de toegangsdeuren vernieuwd. Hoogtepunt van de bijeenkomst was de ondertekening van het 'proces-verbaal' van oplevering', dat namens de 'coöperatieve servi ceflatvereniging Hoog Soestdijk' werd getekend door dhr. A. Mus- ters. Het zangkoor van Hoog Soestdijk zong vervolgens een toe passelijk lied, waarin de (ver nieuwde) schoonheid van het ge bouw werd bezongen. Daarna begaf het gezelschap zich Wethouder Krijger opent de nieu we deur, geholpen door Hoog Soestdijk-directeur Tanja Renes Foto: Herman v. Dam naar buiten, waar wethouder Bert Krijger onder veel belangstelling de nieuwe automatische toegangs deur tot het souterrain van Hoog Soestdijk opende. Bewoners en bezoekers die een rolstoel hebben of gebruik maken van de rollator hebben daar veel gemak van. Za terdag stelde Hoog Soestdijk zijn deuren open voor belangstellenden die de veranderingen met eigen ogen wilden aanschouwen. Maandag jl. is het Rode Kruis Soest-Soesterberg weer op stap geweest met de rolstoelmen sen. In mei was de belangstel ling zo groot dat velen teleurge steld moesten worden. Na ge sprekken met het Rode Kruis- bestuur kreeg de werkgroep het voor elkaar nóg een bustocht te mogen organiseren voor men sen die zo goed als nooit op va kantie gaan. De reis ging met de bus naar Bid dinghuizen. Daar stapten de deel nemers op de boot en al varend werd een warme lunch gebruikt. Het was mooi weer en iedereen genoot ervan. Ook voor de vrijwil ligers was het een gevulde dag. Op zo'n dag zijn er veel één-op-één begeleiders nodig. De werkgroep heeft gemerkt dat veel mensen eigenlijk niet weten wat er zoal bij het Rode Kruis ge beurt. Een misverstand is bijvoor beeld dat men lid moet zijn om mee te mogen of gebruik van de voorzieningen van het Rode Kruis te maken. Dat is niet zo, al wordt het lidmaatschap natuurlijk wel op hoge prijs gesteld. Maar iedereen is welkom en de Rode Kruis-vrij willigers staan voor iedereen klaar. Wie er misschien iets voor voelt om het Rode Kruis te komen ver sterken als vrijwilliger moet weten dat de bustocht niet de enige acti viteit is. Zo kan de afdeling ook vrijwilligers gebruiken in de Hulp dienst, waarbij ze met de hulpvra gers afspreken welke hulp nodig is: boodschappen doen, ziekenhuis- of artsenbezoek, kleding kopen, hond uitlaten, klusjes, tuinwerk, oppas e.d. Daarnaast is er de Telefooncirkel; daarin belt bijvoorbeeld dhr. A. dagelijks naar mevr. B., en die weer naar mevr. C. enzovoort, tot de cirkel 'rond' is. De Telefooncir- kcl biedt een stukje gezelligheid én controle. Verder is er de afdeling Zorg Welzijn; deze vrijwilligers zijn een ochtend of middag per Zo'n 40 rolstoelers en hun bege leiders maakten afgelopen maan dag een uitstapje met de bus van het Rode Kruis. Voor het vertrek bij Molenschot ging het gezelschap nog even op de foto. Foto: Soester Courant. week aanwezig in een van de be jaardencentra of bezoeken mensen thuis voor het begeleiden bij hand werken en spelletjes. Ook genoemd moeten worden de aangepaste vakanties voor zieke en/of gehandicapte ouderen in di verse vakantieprojecten of aan boord van de J. Henry Dunant, en de Vrijwillige Terminale Zorg; waarvan de goed opgeleide vrijwil ligers steun en een stukje zorg bie den aan mensen in de laatste le vensfase en hun familie. Het Rode Kruis heeft veel te bie den, maar heeft daarvoor veel vrij willigers nodig. Voor informatie kan men bellen naar Nel Pelzer, SS (035)6020538. Na het succes van eerdere taxa ties in het voorjaar organiseert RTV, Utrecht dit najaar weer twee taxatiedagen. Op zondag 28 september vindt de eerste plaats in restaurant 'De Soester Duinen' te Soestduinen. Op zo'n dag kunnen bezoekers hun meegebrachte voorwerpen door een team van deskundige taxateurs op waarde laten schatten. RTV Utrecht maakt van deze taxa tiedag vier tv-registraties voor het programma 'De Utrechtse Schat kamer', dat wordt uitgezonden op Regio TV Utrecht. Tussen 11:00 en 16:00 uur is iedereen welkom in 'De Soe*ster Duinen' met antieke voorwerpen, kunst of curiosa. Taxateurs kunnen de bezoekers dan vertellen hoe oud bijvoorbeeld een schilderij is, wie het schilder de en welke veilingwaarde het schilderij heeft. Ook kunnen zilve ren voorwerpen, sieraden, volks kunst, bodemvondsten, porselein, speelgoed, poppen, boeken en aar dewerk uit grootmoeders tijd wor den meegebracht. Tijdens eerdere taxatiedagen werden diverse bij zondere ontdekkingen gedaan. Heeft u kunst, antiek of curiosa in huis waarvan u de waarde wilt we ten? Kom dan zondag 28 septem ber tussen 11:00 en 16:00 uur naar de taxatiedag van 'De Utrechtse Schatkamer'. Een volgnummer kost slechts 1,60. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf af vaar een ander geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,2%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden.

Soester Courant | 2003 | | pagina 21