99 f9 WATERMATRAS RADIO =^4 1 PRIKBORD MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN 3INA 22 S \yOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 Concert Groeneveld met Mirsa Adami SOESTER COURANT Senioren voor senioren Zuiniger met bomen dan met mensen? PAGINA 23 SWOS in beweging Kun je nog zingen? Wie vergelijkt leest de Soester Courant Dierenlief Dierenleed Open ochtend bij speel-o-theek 'Stap voor Stap' Een is hygiënischer dan elk ander matras. www.worldofwaterbeds.nl ^Burgerlijk^tandJ| Seniorenbus vraagt vrijwilligers Salus /Hulp Thuis zoekt vrijwilligers PROFtLzeoeJ£ Welzorgvestiging in Amersfoort De pionier Radio Soest Klassieke muziek op zondagmiddag Meten is weten LIST 501 24 25 m zaterdag 22.995,- 4.00Q,- 18.995,- kunt u rekenen 9l in en om 't huis /vw.ford.nl snniaf, Fiesta Celebration, rto's kunnen afwijken van Mirsa Adami. Op zondag 21 september organi seert de Baarnse Muziekkring in Kasteel Groeneveld een concert waarin optreedt de bekende pia niste Mirza Adami (Albanië, 1975), Zij speelt werken van Haydn, Zadeja, Harapi, Albeniz, Pijper en Tsjaikovsky. Aanvangt 12:00 uur. Entree: 13,50. Kaar- lai reserveren: 035-6409392. in Mariënburg is recentelijk een drietal computers geïnstalleerd om een Internetcafé op te starten voor senioren in de directe omgeving. Het is bedoeld om ouderen ver trouwd te maken met de computer en het internet. Voor de begelei ding is Mariënburg op zoek naar vrijwilligers die hun kennis willen overdragen aan leeftijdgenoten. Voor dit doel is lesmateriaal aan wezig. Wie belangstelling heeft kan dat kenbaar maken aan de recep tioniste van Mariënburg, 88 6022044. Dat zou je denken als je in het bij belboek Deuteronium de laatste bepaling van de' oorlogswetten leest. Daarin verbiedt God niet het doden van mensen, maar juist wel het vellen van bomen. Zondag morgen zal ds. A.M. de Hullu uit Bunschoten hierover preken in de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) in Soest. Zijn boodschap is: wie straks in het paradijs van God wil leven, moet ook in dit leven de zorg voor Gods schepping serieus nemen. Als je van God houdt, moet dat dus te zien zijn, ook in je omgang met de natuur. Over dit verband tussen geloof en gedrag preekt ook dominee R. ter Beek in de middagdienst. Aan de hand van zondag 32 uit de Heidel- bergse Catechismus laat hij zien dat geloof leidt tot het doen van goede werken. Met je leven toon je dan, dat je God dankbaar bent en Hem wilt eren. De diensten begin nen resp. om 10:00 uur en 17:00 uur en worden gehouden in het kerkgebouw aan de Parallelweg 1. Info: 88 6025234. Dalpiein 6,88 03S-6023681 Bij de Stichting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) gaat deze week een nieuwe serie cursussen Meer Be wegen voor Ouderen van start. Na een mooie warme zomer is het tijd om de lichamelijke conditie weer wat op te poetsen. Vooral voor 55-plussers is bewe gen van groot belang en dat kan bij de SWOS op allerlei niveaus. De groep Sport en Spel is bedoeld voor senioren die nog zeer actief diverse onderdelen van sport be oefenen, zoals volleybal, badmin ton, e.d. Voor degenen die het wat rustiger aan willen doen wordt de cursus aangepast aan de behoefte van de deelnemers. Ook hiervoor zijn een aantal mogelijkheden. Voor 55-plussers die de voorkeur geven aan bewegen met muziek is er een volksdansgroep. Voor wie beter wil leren ontspannen zijn er de yogacursussen. Kortom, legio mogelijkheden om toch in bewe ging te blijven. Meer informatie? Raadpleeg dan het cursusboekje van de Stichting Welzijn Ouderen Soest. Het boekje is o.a. verkrijgbaar bij de biblio theek, het gemeentehuis, de ont moetingscentra, etc. en bij de SWOS. Informatie: SWOS, maan dag t/m vrijdag, 88 6023681. Sopraan, alt, bas of bariton De Sticjiting Welzijn Ouderen Soest (SWOS) zoekt mensen die mee willen zingen in het Vijverhofkoor. Het koor bestaat uit 55-plussers die nog heel wat noten op hun zang hebben en dat willen laten horen ook. En ook hier geldt: hoe meer zielen hoe meer vreugde. Wie dus, behalve in de badkamer, ook wil meezingen in dit koor, meldt zich bij de SWOS. Het koor wordt begeleid door een zeer en thousiaste dirigent, die al verschei dene jaren met senioren werkt. Er wordt gerepeteerd op vrijdagoch tend van 9:45 tot 11:15 uur. De eerste repetitie heeft inmiddels plaatsgehad. Wilt u ook een toon tje hoger of lager zingen? U bent van harte welkom in De Klarinet. Amivedi, SB 035-6015493 VERMIST Kater, rood, witte bef, witte voet jes, rood bandje met pootjes erop, Dalplein. Kater, zwart, witte plekjes op poot, witte snorharen, Choristenpad. GEVONDEN Dwergkonijn, zwart/donkerbruin, witte stip op neus, Schrikslaan. Vlaamse reus, lichtbruin, Mercury Soesterberg. Poes, zwart-wit, vlekjes in gelaat, Koninginnelaan. Konijn, lichtbeige, licht donker masker, Grote Melmweg. Konijn, zwart, man, rotonde Burg. Grothestraat. Konijn, hangoor, zwart, Hartweg. Konijn, black and tan. Kittens 3 stuks, Wieksloterweg. Voor informatie of meldingen: 88 6015493. 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal Op dinsdag 23 september houdt speel-o-theek Stap voor Stap een open ochtend. Van 10:00 tot 11:30 uur kunnen belangstellenden een kijkje nemen in het gebouw van de Desmond TUtuschool aan de Mo lenstraat 8a, waar de voorziening voor kinderen van 0 tot 6 is ge huisvest. De bezoekers kunnen zien wat er voor speelgoed kan worden geleend en bij de mede werkers aankloppen voor informa tie. De speel-o-theek is opgezet omdat speelgoed niet altijd aan zijn doel beantwoordt en omdat een kind voortdurend ander ont wikkelingsmateriaal nodig heeft. Om te voorkomen dat ouders steeds nieuw duur speelgoed moe ten aanschaffen, is dit alternatief geboden. 'Stap voor Stap' heeft nu een kennismakingsaanbod: een •halfjaar spelen voor 7,50. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen Periode van: 4 september t/m 10 september 2003. GEBOREN: Pien, dochter van M.C. Reisinger en I. Leeninga. - Roan, zoon van H. Willigenburg en M.H.J. Fonke. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: geen VOLTREKKING HUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Erwin Louis de Gier en Joline Gerarda Jacoba Hilhorst. - Martin Grift en Gijsberta Dina Maria de1 Graaf. - Immanuel Jan-Dirk Teu- nis Brouwer en Christine Louise Gcijanne van Dusseldorp, - Mark Marinus van der Kruijk en Char- lotte Marie Antoinette Verhoeven. OVERLEDEN: Helena Theodora van Dijk, e.v. H.L. Ketelaar. - Gerrit Jacobus Rasch, e.v. W.J. Rademaker. - Gerbrand de Lange. - Henk Beeks, e.v. J.G. Rosie. - Theodo ra Aleida Hendrika Maria Stuiven- berg. De Seniorenbus De witte Seniorenbussen zijn een vertrouwd gezicht in Soest. In de afgelopen jaren hebben veel 55-plussers van dit prakti sche vervoer gebruik gemaakt. Vervoer van deur tot deur naar elke bestemming binnen de ge meente Soest. Een enkel telefoontje naar de Cen trale Post is voldoende om een rit te regelen. De Seniorenbussen val len onder de Werkgroep Vervoer van de SWOS (Stichting Welzijn Ouderen Soest) en worden hele maal gerund door vrijwilligers. Chauffeurs, bijrijders en telefonis tes vinden in dit werk veel voldoe ning. Binnen ,het team van mede werkers heerst een gezellige colle giale sfeer en er is dan ook weinig verloop. Soms moeten mensen het echter door leeftijd- of gezond heidsklachten laten afweten. Momenteel is men op zoek naar mensen die zich willen inzetten als telefoniste. In een gezellige ruim te in Molenschot aan de Dalweg is de Centrale Post gehuisvest. Daar krijgen de telefonistes de ritten- aanvragen binnen en regelen zij het routeschema dat gereden moet worden. Voor dit werk is geen spe ciale ervaring vereist; er is een rui me inwerkperiode. Belangstellenden die het team wil len komen versterken kunnen zich opgeven bij de Centrale Post, 88 6019190, op werkdagen van 9:00 tot 16:00 uur. Zaterdag 20 september zondag 21 september Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Cen trum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: F.A. Soors d'Ancona, Soesterbergsestraat 32, 886013842. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, ©5412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Salus, voorheen bekend als de Thuishulpcentrale, valt na de fusie met de vrijwilligerscentrale onder Stichting Ravelijn, Vrijwilligers werk, Mantelzorg en Maatschap pelijk Ondernemen, onder het motto: 'Samen staan we sterker' In Soest en Baarn verandert er niets; hetzelfde vertrouwde nummer kan gebeld worden: 033-4613000. De vrijwilligers van Hulp Thuis komen bij mensen thuis die zelf niet uit de voeten kunnen en geen of niet voldoende aandacht kun nen krijgen van familie of vrien den. Het gaat hier om extra aan dacht die niet onder beroepsmati ge zorg valt. De ondersteuning is voor lange(re) tijd. Wie een fami lielid, partner of vriend(in) ver zorgt die een (chronische) aandoe ning of een handicap heeft, kan eveneens ondersteuning aanvra gen. Het contact van mens tot mens staat centraal en is gericht op ac tiviteiten die beiden (vrijwilliger en deelnemer) leuk vinden. Je kunt hierbij denken aan: iets samen drinken, wandelen, praten, zwem men, fietsen, samen erop uit, win kelen of oppassen. Een handje helpen kost je slechts enkele uurtjes per week. Het lijkt zo weinig, maar toch zijn voor de cliënten en/of hun verzorgers die paar uurtjes van groot belang. Er is dan tijd om even rustig inkopen te doen of eindelijk eens bij vrien den koffie te drinken, kortom: 'uurtjes met gouden randjes'. Wat kost het jou? Enkele uurtjes van je tijd. Wat verdien je? Een blij ge zicht. Vrijwilligers gevraagd in Soest De moeder van een meisje van 13 jaar vraagt oppas in de avondu ren en eventueel in het weekeinde. Het meisje heeft diverse handicaps en ze kan ook epileptische insulten krijgen. Maar ze kan gelukkig ook meer en dat is genieten van aan dacht, muziek, snoezelen. Wie wil stimulerende activiteiten doen met een heerlijke meid van 9 jaar met autistische kenmerken, zoals tandemfïetsen, puzzelen e.d.? En in overleg ook eens op passen? Ook is het mogelijk om mee te werken aan haar training. Wie heeft geduld, energie om te bouwen, klimmen, fietsen, zwem men met een pittig ventje van 9 jaar, die kritische vragen kan stel len? Hij heeft ook een contactprö- bleem en kan moeilijk gezichten herkennen. Hij wil nu wel eens met iemand anders spelen dan met zijn moeder, zei hij. Het vrijwilligerswerk hoef je niet alleen te doen. Je hebt zo'n 300 collega's en een eigen coördinator in Soest en Baarn, op wie je altijd een beroep kunt doen. Ook krijg je een cursus om je te ondersteunen in je vrijwilligerswerk. Kortom: 'Jij zorgt voor de cliënt, wij zorgen voor jou.' Meer informatie over de aanvragen, de begeleiding, verze kering e.d., of een vrijblijvend ge sprek? Bel met Gesina Heusink- veld, coördinator Hulp Thuis, Westsingel 44, 3811 BB Amers foort, 033-4613000; e-mail: g.heusinkveld@salus-eemland.nl. Iedere 2C en 4° maandag in de maand, van 13:30 tot 16:30 uur, zijn medewerkers van Salus aan wezig in het Rode Kruisgebouw, Valeriaanstraat 2B in Soest. Daar kan men ook terecht voor het maatjesproject van Stimulans. Deze afdeling verzorgt de contac ten tussen vrijwilligers en (ex)psychiatrische patiënten, en ook daar zijn vrijwilligers welkom. Zie ook de website: www.handjehelpen.nl of www.xzorg.nl. flETSSPECJAIJST Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: vrhdag Zaterdag 20 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor F. Overbeek; communieviering; samenzang Zondag 21 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor H. v.d. Schepop; eucharistieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; Toont Goed Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor R. v.d. Vring; familieviering; De Kleine Familie Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 B. Steenhuis; communieviering; samenzang Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden en ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil en ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelniinakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 16:30 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. A.J. Otter, Nunspeet Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. A.M. de Hullu, Bunschoten; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:15 ds. C. Sonnevelt Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 J. Euwema, Tiel E va ngel i egemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 H. Dijkhuizen Christengemeente, Griftland College, Noordervveg 79 10:00 rabbijn Lion Erwteman Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur; Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnessenveg 63B triodienst in Bussum Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. A.M. van Leeuwen, Dronten; avondmaal Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. J.P. Dam-Öskam Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 buitendag, Gorinchem Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersioorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Welzorg Amersfoort opent mor gen, 18 september, officieel haar deuren aan de Terminal weg 11 te Amersfoort. Welzorg is specialist in het leveren van hulpmiddelen voor ouderen en gehandicapten, met name hulpmiddelen ter bevor dering van hun mobiliteit. Inwoners van de regio kunnen nu ook bij Welzorg terecht voor hulp middelen die de algemene dage lijkse levensbehoefte bevorderen. Denk aan ergonomisch bestek, douchestoelen, zit- en ligkussens, bloeddrukmeters en bandages. Welzorg streeft ernaar haar assor timent continu zo goed mogelijk aan te laten sluiten bij de wensen van met name senioren en gehan dicapten. Vanuit de jarenlange er varing van de medewerkers en hun contacten met senioren en gehan dicapten, voorzien zij de bezoekers van advies. Deskundigheid, snel heid en nauwkeurigheid zijn de uitgangspunten van deze service. Welzorg is dagelijks geopend van 8:00 tot 18:00 uur. Wie meer in formatie wil kan voor een gratis Welzorg-informatiepakket bellen: 0800-0224900 (gratis tijdens kantooruren). Zie ook: www.welzorg.nl. Miniportret van Van Mignon tot Radio Soest Peter v.d. Weij: vroeger beginnen Hilversum. Inderdaad, daar heb ik heel lang gewerkt. Nee, niet bij de radio, maar als directeur van een handelsonderneming. In de mode. Schoenen, textiel en ook kleding. Ik reisde door heel Europa. Dingen kopen en dan zien dat je dat weer kwijt raakte. Soest. Goh, jonge, da's een plaats waar ik nooit meer vandaan wil. Nee, nooit, ik woon hier nou 39 jaar en het verveelt me geen moment. Die bossen, de duinen en die pol ders, prachtig. Moeten wc eigenlijk riet aankomen. Politiek. Liberaal, ja, liberaal een echte liberaal. Ja, de WD-fractie in de gemeenteraad, daar heb ik inge zeten. Wil graag dingen oplossen en één ding stond en staat voor mij vast: geen hek om Soest. Soest zo houden zoals het is. Hoezo conservatief? In het verleden is al zoveel overboord gegooid. "adio Soest. Da's een beetje mijn kindje. Ja, daar ben ik mee begon nen in 1989, samen met Henk Lok man hebben we Radio Soest opge zet, de opvolger van de Ziekenom- zoep. Ja, ik had wat lichamelijke pro blemen en de dokter zei dat ik maar bij die Ziekomroep(!) moest gaan werken als vrijwilliger. Nou, ik ben als jongen lid geweest van AVRO s Mignon, een jeugdafdeling van de grote omroep en dus wist ik wel iets van radiomaken en dat kwam me goed van pas. Programma's. Wat ik het liefste doe? Nou, praten met mensen, ja praat- Programma's, portretjes, ontmoeting met, ja dat soort programma's zijn me aan m'n hart gebakken. Luister altijd naar Soest Actueel maar ik vind dat ze een uur eerder zouden moeten beginnen, dan luisteren er vast nog meer mensen naar. En over dag meer eigen programma's voor de thuisblijvers, dus de wat oudere in woners. Maar ja... 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Kees Vroon 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senioren. Deze keer aandacht voor de 50+ Beurs die van 24 tot 28 september wordt gehouden in de Jaarbeurs te Utrecht. Presentatie: Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine DONDERDAG 18 SEPTEMBER VRIJDAG 19 SEPTEMBER ZATERDAG 20 SEPTEMBER ZONDAG 21 SEPTEMBER MAANDAG 22 SEPTEMBER DINSDAG 23 SEPTEMBER WOENSDAG 24 SEPTEMBER 08.00 GoedemorgenSoest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg presentatie: Inske den Duik 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 11.00 Even Uitblazen presentatie: Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Een selectie uit het beste dat de Nederlandse muziek ons te bieden heeft. Van daag met o.a. Liesbeth List, Ramses Shaffy, Dolf Jansen en Teddy Scholten Presentatie: Thari Schröder 14.00 Operetteland Beroemde melodieën Juweeltjes uit operettes presentatie: Paul Sparnaay 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop 17.00 De Soester en zijn muziek Theaterschool De Springplank De Theaterschool is enkele jaren geleden opgericht door Barbara van Lint cn Mare Beclen uit Soesterberg, Zij hebben hun sporen ver diend in de theaterwereld. Zij speelden o.a. in de musi cal The Phantom of the Opera. Hun leerlingen hebben al diverse uitvoeringen gege ven in C Drie. Lonneke Me ijer praat met Barbara en Mare. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur Van luisteraars Voor luisteraars Reactie en programmasugges ties verzoeken om herhaling van programma's? Schrijf, bel of stuur een e-mail naar Radio Soest Radio Soest Raadhuisplein 1 Postbus 3062 3762 DB Soest Telefoon 0335 609 38 51 Fax 035 609 38 60 e-mail radio@soest.nl Inske den Duik Presentatie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Hans Nota, opticien h Vriend van Piet Ekel cn nogal modegevoelig. Wat vindt Nota nou van mensen als Jamai en Elton John met al die brillen. Productie en presentatie Thari Schröder 14.00 Brassbandtime h Bekende en minder beken de melodieën door be roemde blaasorkcsten. Presentatie Kees Vroon 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 HetSportcafé Actueel sportprogramma. Presentatie: Herman Duit 18.00 Jazz uit Artishock Samenstelling en presenta tie Rosamint Faas en Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 9.00 Oud goud De beste muziek uit de ja ren vijftig, zestig en zeven tig- Presentatie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Piccola en Saxo Er bestaat muziek voor alle leeftij den van serieuze componisten: de Engelse componist Benjamin Brit ten, de Franse componist Camille Saint Saens, deRussische compo nist Sergey Prokofjef en vele ande ren. Wij openen een nieuwe serie en beginnen met Piccolo en Saxo, een compositie van de Franse componist André Popp. De avon turen van Piccolo en Saxo worden geïllustreerd met korte fragmenten. De verteller is de beroemde acteur Cruys Voorberg. Aandacht voor het strijkorkest Ons bereikten vele verzoeken om de uitzendingen van "Strijkorkes ten" te herhalen. Dat doen we graag. De kenners zijn het er niet over eens waarom de componisten hun beste werken laten spelen door een strijkorkest. Is het omdat de strijkinstrumenten zoveel op de menselijke stem lijken? Omdat de klank van het strijkorkest zo boeiend is van superzacht tot het fortissimo? Omdat de strijkers al tijd de solist in zich voelen? Vier strijkkwartetten vandaag. Mozart trekt voorbij met Eine kleine Nachtmusik, de Nederlander Andriessen met zijn Variaties over een thema van Kuhnau en tenslot te Grieg met zijn Holberg-suite. Zondagmiddag 14.00 uur Luister naar Radio Soest 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie: Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu h Piet Korver is hoofd van' het centrum voor natuur en milieu in Baarn. Ina Aangeenbrug heeft een ge sprek met hem. 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de burgemeester Presentatie Yvonne Dijk huis 12.00 De vrijwilliger Vrijwilligers zijn onmisbaar in onze huidige samenle ving. Nel Peltzer praat met zo'n vrijwilliger. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek Samenstelling Jaques v.d. Griendt, presentatie Inske den Duik Zie tekst hiernaast 16.00 Musica Aeterna Musica Aeterna Vandaag L' Arte del Violi- no van Pietro Antonio Lo- catelli. Uitvoerenden: Jaap van Zweden, viool en het Combattimento Consort Amsterdam o.l.v. Jan Wil lem de Vriendt. De delen Allegro, Largo en Allegro. Presentatie: Liesbeth Gan- kema. Soul to soul h h Eerste van vier uitzendin gen uit de Emmakerk. Is geloof of bezieling alleen maar iets voor jezelf? Die vraag wordt voorgelegd aan een kleurrijke verte genwoordiging van Soes- ters, christenen, hindoes, spirituelen, moslims, joden en atheïsten. 18.00 Kerkdienst Vrijzinnige Geloofsge meenschap, NPB 19.00 Religieuze muziek 20.00 Het boek open presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M tot maandag.08.00 uur. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie: Ruud van Zo meren 10.00 Soester en zijn muziek h Toon en Bep v.d. Breemer Inske den Duik ontvangt Toon en Bep van den Breemer van de biologi sche boerderij De Charlot- tehoeve. De Charlottehoe- ve is één van de boeren hoeven die behoorden bij het landgoed Pijnenburg van de familie Insinger. In 1982 kocht Toon van den Breemer deze prachtige boerderij gelegen aan de Pijnenburgerlaan achter het Spiehuis. Vanaf januari 1986 is de Charlottehoeve een biologische boerderij. U hoort de muziekkeuze van de Van de Breemers. 11.00 Het praattheater Het programma gemaakt voor, door en met mensen met een verstandelijke handicap gaat deze maand weer van start. Ab Faas en Maaike Aerts zullen dit seizoen de presentatie overnemen van Ruud van Zomeren. Het thema van deze maand is "vakantie". Voor velen was het een zonnige en warme periode maar voor een ander he laas in het water gevallen. 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Ruud van Zo meren 13.00 Even uitblazen h Muziekprogramma Presentatie: Loes Moraal 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van het afge lopen weekeinde. 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. presentatie: Kees Vroon 10.00 Ontmoeting met Fietsers voor een goed doel Hans Moonen, Gré Plekker en Ien de Bruin gaan fietsen door Zuid Afrika, een spon sorfietstocht. De opbrengst gaat naar een goed doel. Presentatie: Karin de Lange 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma Presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Kees Vroon 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland Beroemde melodieën uit bekende operettes. Presentatie: Paul Sparnaay 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 18.00 Van psalm tot pop, presentatie: Joke Almirante; 18.30 Weg^met hobbels presentatie Menno Schuit 19.00 De Verrekijker Kinderprogramma. Presentatie: Caren Zwar- teveen en Marieke Boer. 19.30 Het Kompas Jongerenprogramma. He len cn Ronald Schaefer vertellen over hun reis naar Ethiopië, Tsjaad, In dia en Australië. 20.00 Het Boek binnenste buiten De gelijkenissen in het evangelie, verhalen van Jezus. Presentatie: Herman Spoor 21.00 Een plaats om te schuilen Elly van Tol laat liedjes horen met als thema: schuilen 21.30 Avondsluiting presentatie: Wim Prins. 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Een programma over din gen die er toe doen. Presentatie Ina Aangeen brug. tekstvet> 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. het Soestge- voel van de burgemeester, presentatie: Ivonne Dijk huis 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret In het wekelijkse cabaret en musical progamma deze keer conferences van Willy Walden en Piet Muyselaar, Toon Hermans, Wim Son- neveld en Kabaret Ivo de Wijs. Verder liedjes uit Sa- terday Night Fever met Joost de Jong en Chantal Jansen, Chorus Line en Les Miserables met o.a Henk Poort en Ernst Da niël Schmidt. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ h Met aandacht voor de 55+ beurs van 24 tot 28 sep tember te zien in de Utrechtse Jaarbeurs. Presentatie: Karin de Lan ge 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9.

Soester Courant | 2003 | | pagina 23