Toeristenbelasting stuit op fel verzet Sombere geluiden over ouderenzorg Visser §rep. OPENDAGEN!! en b.v. WATERMATRAS Hete zomer trekt geen extra toeristen naar Soester logies €90,- Uitbreiding zwembad van start no 1 ACTUEEL r Werkloosheid stijgt verder Soest ay, coco gen h 0 6.00 uur -6016000) Spreekuur wijkagent Soest-Zuid Stookverbod blijft tot het voorjaar College gaat praten met logiesverstrekkers Optimale bloedcirculatie met een Opnieuw kwaliteitslabel voor SZS-huizen 3 i i Toename in Eemland van 3,6 procent Ba_- cursus brons: 15 lessen voor dansen yoor iedere leeftijd en ieder niveau Buitenbassin, ligweide en grotere peuter/kleuterhoek Naomi Werkstraf voor handel in xtc en mishandeling GEVRAAGD VASTE BEZORGERS soesterScöurant PAGINA? WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT boterhaQi 00 gram1,30 7§t Woudenberg ix #33-286 16 7^ Op onze Open uitspanning, over je klaar om je rond ness in de breedste betterbodies.ni PAGINA 3 GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOCSTEK&OURAIOT Aanmelden: tel. 601 41 52 De politie organiseert morgen I (donderdagmiddag 18 september) I in samenwerking met de Bewo nersvereniging Soest-Zuid voor de tweede keer een spreekuur voor de I wijkagent in Soest-Zuid, P.J. van Wijkvliet. Bewoners hebben de gelegenheid klachten, suggesties of ideeën bij hun wijkagent aan te kaarten. Het spreekuur, dat wordt gehou den in een zaaltje boven restaurant Van den Brink aan de Soesterberg- sestraat, duurt van 16:00 tot 18:00 uur. Bewoners kunnen er onder I vier ogen met de wijkagent van gedachten wisselen. Dit is het tweede spreekuur van een proef. Slaagt de proef dan is I het de bedoeling dat het spreekuur - van de wijkagent in Soest-Zuid V een permanent karakter krijgt. De volgende keer is het spreekuur op i donderdag 16 oktober, eveneens - i van 16:00 tot 18:00 uur. Het stookverbod dat enige tijd ge leden is ingesteld vanwege de droogte blijft gehandhaafd. Het college van Burgemeester en Wet houders heeft op advies van de brandweer besloten dat het verbod tot het voorjaar van kracht blijft. Na de regen van de afgelopen da gen kreeg de bosbeheerder veel vragen over het stookverbod. Waarom nog een stookverbod als het niet meer droog is? De brandweer zegt echter dat de droogte nog niet voorbij is. On danks de hoeveelheid regen die de afgelopen tijd is gevallen, wordt het na een bui weer vrij snel droog in de bossen. Ook de afdeling Groen en Milieu van de gemeen te is een kijkje gaan nemen. Zij kwam tot de conclusie dat de grond en begroeiing nog steeds erg droog zijn. Onder druk van de raadsfrac ties gaat het college met de lo giesverstrekkers om de tafel zitten om over toeristenbelas ting te praten. Het voorstel van burgemeester en wethouders om 150.000 euro te gaan innen vanaf 2006 zorgde in de branche voor commotie en riep vraagtekens op bij de meeste politici. Woordvoerders van de veertien logiesverstrekkers en ruim honderd campinggasten schreeuwden eer gisteren moord en brand. Een euro per persoon per overnachting, dat is volgens de ondernemers bijna twee keer zoveel als het gemiddel de dat in de regio wordt betaald. Er werd gerept van ongelijkheid. Omdat de tarieven per gemeente sterk uiteenlopen; omdat de loka- ie detaillisten ook profiteren van toeristen, maar niet worden aange slagen; omdat dagjesmensen niet hoeven te betalen; en omdat de tarieven van een campinghouder in verhouding veel meer zullen stij gen ten opzichte van die van een hotelier. Het steekt de logiesverstrekker vooral dat het college over twee jaar zomaar eenzijdig het conve nant wil verscheuren, dat sinds vorig jaar van kracht is. Daarin staat dat de logiesverstrekkers (tot en met 2005) in plaats van toeris tenbelasting jaarlijks 30 duizend euro inflatie) overmaken op de rekening van de gemeente. Dat geld vloeit dan naar instellingen die toeristenondersteunend wer ken. Zo krijgt de plaatselijke VW de helft ervan. Soester model Dit Soester model wordt door de lokale logiesverstrekkers uitbundig toegejuicht en is volgens hen in middels een voorbeeld geworden voor vele andere plaatsen in het land. Een van de voordelen van een vaste bijdrage ten opzichte van toeristenbelasting is dat noch de logiesverstrekkers noch de ge meente worden belast met het bij houden van een intensieve admini stratie. Bijna niemand, ook in de raad niet, begreep hoe het college nu ineens een veelvoudige opbrengst aan de horizon ziet liggen. Bereke ningen van het college vertellen dat jaarlijks 228 duizend over nachtingen in Soest worden ge boekt en burgemeester en wethou ders, die de komende jaren moe ten bezuinigen om de tekorten te dekken, hoorden de kassa al rinke len. Op de meerjarenbegroting vul den ze vanaf 2006 alvast een be drag van 150 duizend euro in. Gortig Dat vinden de meeste raadsfracties wel iets te gortig. Toeristenbelas ting, daar valt over te praten, maar ,aan het voorgestelde tarief moet worden gesleuteld, klonk de alge mene boodschap van een meerder heid in de raad. Chris van Vuuren (ChristenUnie) en Wim Roest (D66) stelden voor om het conve nant na 2005 te verlengen en dan de bijdrage van de logiesverstrek ker met een reëel bedrag te verho gen. Roest kon het natuurlijk niet nalaten in de herinnering te roe pen, dat hij jaren geleden al pleit te voor toeristenbelasting en toen smakelijk werd uitgelachen. Alleen de PvdA steunde het col lege op het punt van de toeristen belasting. 'Het Soester model is een witte raaf, heb ik het idee. Overal wordt belasting geïnd, dus waarom hier niet', aldus Paul Lem- men die wel wilde weten wat de exacte besparing/opbrengst voor de gemeente zou zijn, dit gelet op de bijkomende administratiekos ten. Wethouder Bert Krijger van finan ciën blijft het niet meer dan nor maal vinden, dat toeristen meebe talen aan de voorzieningen die de gemeente (mede) voor hen reali seert. 'Het is geen middel om de begroting sluitend te krijgen. Ja renlang hebben de Soesters betaald voor de voorzieningen voor toeris ten. We zullen onderbouwen hoe wc op 228 duizend euro zijn uitge komen. Maar dat we 150 duizend euro hebben begroot, geeft de mogelijkheid tot onderhandeling al aan', aldus Krijger die de logies verstrekkers zal uitnodigen voor een gesprek. www.worldofwaterbeds.nl De afgelopen zomer is in Ne derland de boeken ingegaan als één van heetste van de afge lopen honderd jaar. Het mooie weer heeft ongetwijfeld veel toeristen naar ons land gelokt en mensen ertoe bewogen bin nen de grenzen te blijven. Zijn zij ook in Soest gestopt? Een rondje langs enkele overnach tingadressen maakt duidelijk dat de toeristensector niet echt van het weer heeft kunnen pro fiteren. Voor de logiesverstrekkers in Soest is deze zomer er niet één van uit zonderingen geweest. De warmte heeft hier over het algemeen geen voor- of nadelen met zich meege bracht. Veel belangrijker zijn de doelgroepen van de campings, ho tels en bungalowparken. Volgens de verstrekkers lieten zij het afwe ten in de zomer. Hun gasten ko men gewoon niet in deze periode. Het Utrechts Bureau voor Toeris me (UBT) heeft in april van dit jaar een onderzoek gedaan naar doelgroepen voor het toerisme in deze regio. Uit de test kwam naar voren dat Soest het moet hebben van gezinnen met jonge kinderen en actieve stellen (met name 50- plussers, daarnaast ook tweever dieners tussen 30 en 39 jaar). Na deze uitkomst is actief promotie gemaakt om deze doelgroepen te bereiken. Er zijn folders gemaakt en presentaties op vakantiebeurzen gegeven. Ook hebben het UBT en de VWS een gezamenlijke websi te (www.utrechtseheuvelrug.nl) gemaakt. In dit najaar wordt geza menlijk gekeken of het effect heeft gehad. Grijze golf Camping King's Home heeft het deze zomer minder druk gehad dan het jaar daarvoor. Daarente gen heeft de camping in het voor jaar meer bezoekers mogen be groeten. Volgens eigenaar Saddy Koning heeft dit te maken met 'de grijze golf. 'Ouderen gaan liever in het voor- en/of najaar op vakan tie. Aangezien er steeds meer ouderen bijkomen in Nederland, zie je een achteruitgang van het aantal toeristen in de zomermaan den.' Koning hoeft zich geen zor gen te maken over een rustige zo mer. Zijn camping wordt vooral bezocht door ouderen. Deze va- kantiegenieters zullen het, buiten het zomerseizoen, niet laten afwe ten. Ook volgens de VW Soest kan men niet echt spreken van een piek in het hoogseizoen. Het VW-kantoor heeft het nog steeds druk. De doelgroep waar Soest het van moet hebben, de actieve 50- plus stellen, hebben ook nu de tijd voor een fiets- of wandeltochtje. Carla van Asten, manager van VW Soest, merkt ook op dat Ne derlanders vaker en korter op va kantie gaan. 'Vakantiegangers staan niet meer elke zomer 4 we ken lang op dezelfde camping, ze De Stichting Zorgcentra Soest waaronder de verzorgings huizen Molenschot, Groot Engendaal en de Heybergh (Soesterberg) ressorteren - is opnieuw 'onderscheiden' met het woonzorg-kwaliteitslabel. In de koffiekamer van Molen schot vond afgelopen donder dag de feestelijke overhandi ging plaats. SZS-directeur me vrouw Vischer liet daar echter ook sombere geluiden horen over de ontwikkelingen in de ouderenzorg. SZS-voorzitter Cees Vroon verge leek in zijn welkomstwoord het kwaliteitskeurmerk - toegekend door de Commissie Externe Kwa liteitsbewaking Verzorginghuizen - met de Michelin-sterren voor ho tels en restaurants en de ISO-nor- men in de industrie. 'Het is een T waarborg daj de cliënt of consu ls ment echt kwaliteit mag verwach ten.' De toetsing - door de onaf hankelijke branche-organisatie Antares - heeft overigens ook wel knelpunten blootgelegd, aldus Vroon. Hij feliciteerde vooral de medewerkers van de drie tehuizen met het behaalde resultaat, dat driejaar 'geldig' is, en had ook nog een korte mededeling voor de po litiek. 'Meer bezuinigen op de ouderenzorg is onverantwoord,' aldus Vroon. Ook in 1999 haalde de SZS het kwaliteitslabel binnen, onder streepte adjunct-directeur E. ten Holte van het bureau Antares, dat het onderzoek heeft verricht. Het toen toegekende keurmerk is nu 'verlengd' en de SZS is daarmee een van de slechts 50 instellingen (van de ongeveer 1300!) die erover beschikken. 'De SZS behoort tot de top,' aldus Ten Holte, die alle lof had voor de manier waarop in de drie Soester verzorgingshuizen de volle aandacht aan de kwaliteit van de zorg wordt gegeven en dat men zich 'toetsbaar' (en dus kwetsbaar) durfde op te stellen bij de visitatie door de beoordelaars. Hoofd, hand en hart Volgens Ten Hojte is de toetsing geen eindexamen en het kwaliteit slabel geen diploma, omdat kwa liteitszorg een continu proces is. 'In de zorg werk je met hoofd, hand en hart. Het is altijd mensenwerk, gericht op de klant. Voortdurend moeten we ons durven afvragen: wat voegt ons werk toe aan zijn of fiaar kwaliteit van leven?' Hij roemde in dat verband de open werksfeer, de motivatie en de des kundigheid van de medewerkers van Molenschot, Groot Engendaal en de Heybergh. Anderzijds moest het kwaliteitskeurmerk volgens hem ook geen 'papieren tijger' worden. 'Het systeem is niet zo belangrijk; het gaat om de presta ties. Het kwaliteitslabel - voor elk van de drie huizen een exemplaar - werd vervolgens door een trotse SZS-directeur mevrouw E. Vischer uitgereikt aan de medewerkers Wilma Sukel (Molenschot), Mark Seegers (Groot Engendaal) en Di- ane Flikweert (de Heybergh), die volgens haar een mooie 'afspiege ling' van het personeel vormden. Ze wees erop dat het behalen van het nieuwe kwaliteitskeurmerk best wat hoofdbrekens had gekost. Harde noten Mevrouw Vischer, die volgend voorjaar afscheid neemt van de SZS, maakte van de gelegenheid gebruik om nog een paar harde noten te kraken over de ouderen- zorgbeleid. Ze stelde somber vast dat er - ondanks alle 'reclamekre ten' over ouderen die steeds mon diger worden en zogenaamd zélf kiezen welke zorg ze willen hebben - in al die jaren bitter weinig ver anderd is. 'Het is net als in dè su permarkt; de verpakking wordt steeds mooier, maar de inhoud steeds beroerder,' aldus mevrouw Vischer. Ér kan misschien nog wat bezuinigd worden in de zorg, maar de grens van het 'menswaardige' komt wel heel dicht bij. Ze brak in dat verband de staf over de voortdurende reorganisa ties in de zorgsector, 'waardoor half Nederland wordt lamgelegd', en de houding van ieder-voor-zich- en-God-voor-ons-allen die ze steeds vaker aantrof. Volgens haar had men bijvoorbeeld de wacht lijstproblematiek al jaren geleden kunnen zien aankomen. 'Er is heel veel geld gepompt in papieren pro jecten om de wachtlijsten terug te dringen, maar wat daarvan nu nog loopt is bitter weinig. Er worden miljoenen over de balk gegooid omdat er zoveel te halen is, maar het woord 'bewoner' of 'patiënt' hoor je nauwelijks noemen. Te vaak gaat het uitsluitend om de glorie van de organisatie, en de een zit in een nóg prestigieuzer gebouw dan de ander...' Zorgkantoor Ze uitte ook haar grote zorg om de ontwikkelingen rondom de over name van de zorgtoewijzing door het 'zorgkantoor', waar nog geen zicht op is, en waar volgens me vrouw Vischer weliswaar 1,6 mil joen in gestopt is, 'maar het lijkt wel of er geen enkel verband met de ouderenzorg is...' Ook stelde ze vast dat de indicatiecommissies nog amper indiceren. 'Iedereen leunt achterover, en de ouderen zijn het kind van de rekening. Ze mogen zélf kiezen...? Vergéét 't maar! Het komt er in de praktijk op neer dat ze gewoon ergens naar toe gestuurd worden.' Verder noemde ze de moeite die ze zich had getroost om, ondanks het huisartsentekort in Soest en het feit dat enkele Soester huisartsen op korte termijn met vut gaan, de 6 V.l.n.r. mevrouw Vischer, dhr. Ten Holte, Diane Flikweert, Mark Seegers en Wilma Sukel. Foto: Herman van Dam medische zorg voor de bewoners van de SZS-huizen te waarborgen door een arts aan te trekken die vooral affiniteit had met ouderen en niet iemand die direct maar klaar stond om recepten uit te schrijven. 'Dat mocht niet van de cliëntenraden, want de vrije art senkeuze moest absoluut gehand haafd blijven. Maar kijk eens naar de regionale huisartsenpost - en waar blijven ze nu? Je hóórt ze niet meer...' Voor wie? Ondanks haar 'zorg over de zorg voor ouderen' had ze vertrouwen in de medewerkers van de drie ver zorgingshuizen. 'Voor wie doen we het? Dat is de vraag waar het al tijd om moet draaien. Het gaat niet om ons of om onze organisatie, maar om de ouderen met wie we een zorgafspraak hebben ge maakt.' Ze gaf ook de gfemeente Soest - aanwezig in de persoon van wethouder Bert Krijger - het advies 'de eigen oren te wassen'. 'Kom op voor je eigen burgers, Soest, en laat je niet in de luren leggen door al die regionale sa menwerking! We zijn in Soest al een ziekenhuis kwijtgeraakt, nu raken we ook de polikliniek nog kwijt - want wat er blijft is niet meer dan een doekje voor het bloeden.' gaan er zo nu en dan even tussen uit.' Barbecueweer Hotel en restaurant het Witte Huis aan de Birkstraat moet het even min vad" de zomer hebben. Dan is één van de belangrijke doelgroe pen van het hotel, de zakelijke wereld, zelf op vakantie. Toch heeft het fraaie weer volgens eige naar Van Kampen zijn invloed op het aantal gasten gehad. 'Deze zo mer was het schitterend weer, dat is een nadeel voor ons. Mensen zitten dan in het bos en aan het water. Barbecueweer betekent voor ons een rustig restaurant.' Het hostel Stayokay aan de Bos straat heeft ook geen topzomer gehad. De herberg heeft deze zo mer weinig (buitenlandse) gasten mogen inschrijven. Volgens mede werkster Ingrid Duursema is dit geen gevolg van de hoge tempera turen. 'Stayokay is in vergelijking met andere hostels in Europa erg duur. Onze doelgroep is goedko per gewend, de prijs schrikt ze af.' Stayokay kan wat dat betreft de borst nat maken. Het hostel zal nog duurder worden, als de voor gestelde toeristenbelasting (zie el ders in deze krant) in 2006 wordt ingevoerd. Dagje uit Toch zijn er ook positieve geluiden te horen. Er mogen dan minder overnachtingen zijn geweest deze zomer, het dagtoerisme viert hoog tij. Van Asten van VW Soest ziet een accentverschuiving in het soort toerisme. 'We hebben naar het schijnt minder buitenlanders in onze VW-winkel gehad, daaren tegen lopen Soesters de deur plat voor een dagje uit. Als mensen in de zomer niet ver weg hoeven voor de zon, gaan ze op ontdekking in eigen omgeving. Dat was goed te merken deze zomer. De Eemboot en De Paardenkamp waren deze zomer bijvoorbeeld erg populair.' SOEST, Soesterbergsestraat 51, Tel 035 - 6012400 In de maand augustus is in de regio Eemland het werkloos heidcijfer toegenomen met 292 mensen. Dat is een toena me van 3,6 procent ten opzich te van juli, zo blijkt uit de rap portage van het Centrum Werk en Inkomen (CWI). De stijging in Eemland, dat deel uitmaakt van het district Midden west Nederland, is hoger dan het gemiddelde van dit district (1,8). Het totaal aantal werkzoekenden, dat nu ook geen baan heeft, be droeg per 31 augustus in het dis trict 115.011, landelijk lag dat ge tal op 612.200. Ten opzichte van een jaar geleden steeg de werkloosheid in ons land met 24,4 procent, in het district met 26 procent. Van de nieuwe werkzoekenden zijn vier op de tien schoolverlater. .De laatste maand nam vooral het percentage HBO- ers toe (3,4), terwijl de werkloos heid onder de lager opgeleiden met slechts 0,1 procent steeg, aldus het CWI. Van de grote steden deed Utrecht het in augustus relatief goed met slechts 81 meer werkzoekenden dan in juli. In Amersfoort werd de lijst veel langer: 235. Wie vergelijkt leest de Soester Courant inschrijven kan iedere dag tussen 19:30 uur en 20:30 uur bel voor informatie: 035-6017954 Weegbreestraat 205-207 3765 XE Soest* WWW.SEPP.NL Een buitenbassin met een gras weide en zand ernaast, een gro ter peuter/kleuterbad, een ser re en een andere plek voor de glijbaan. Om dat alles te reali seren, is eergisteren begonnen met een ingrijpende verbou wingvan Spleasure Centrum. Tijdens de werkzaamheden, die in april worden afgerond, blijft het zwembad aan de Dalweg gewoon op de gebruikelijke tijden open. Alleen het gedeelte voor peuters en kleuters is nu gesloten en dat blijft zo tot december, want dan is de uitbreiding hiervan voltooid. De kinderboxen uit de zithoek worden zo lang elders in de zwemzaal ge plaatst. De plekken waar gewerkt wordt, schermt het eigen bouwbe drijf van exploitant SRO af met schotten. De meest in het oog springende verandering zal het buitenbassin zijn. Dat moet in het voorjaar ge reed zijn, zodat er tijdens het zo merseizoen gebruik van kan wor den gemaakt. Tussen het binnen bad en de zwemplek buiten komt een serre, waarin men kan luieren en zicht heeft op het gedeelte bui-' ten de gevel. Naast het openluchtbassin, dat een directe verbinding krijgt met de sauna, komt een speelweide. Voor kinderen wordt ook een deel van het terrein met zand bedekt en worden er speel voorzieningen ge realiseerd. De verbouwing en uitbreiding van Spleasure Centrum kost ongeveer 1,1 miljoen euro. Als eigenaar van het complex neemt de gemeente Soest deze kosten voor haar reke ning. In het kader van de zoge naamde 'Zonnegloren-deal' ont ving Soest eind jaren negentig 440 duizend euro van projectontwikke laar Netjes. Hij kocht daarmee zijn verplichting af om in Soestduincn bij Royal Pare een buitenbad aan te leggen. Nadat SRO de exploitatie van het zwembad had overgenomen van Aqua Indoor werd de reeds lang geplande uitbreiding nader uitge werkt. Het plan dat SRO ont vouwde, had een prijskaartje dat ruim tweemaal zo hoog was, maar vorig najaar stemde de gemeente raad daarmee in. De komende zomer beschikt Soest dus weer voor het eerst sinds 1990 over een buitenbassin, zij het dat deze niet te vergelijken is met de voorzieningen van destijds in het Soester Natuurbad. De Soester eerstejaarsstudent Naomi den Besten (18) is vrijdag avond aanstaande actief deel neemster aan het Groot Soester Cultuurdehat in de theaterzaal van de Brede Bibliotheek. Ze zit in het forum samen met doorgewinterde debaters als Ruud Bartlema, Evert Sluiter, Werner Paans, Kees Waag- meester en Henk Koning. 'Hoe nu verder' is het thema van deze (tweede) discussieavond over Kunst Cultuur onder leiding van oud-gemeentesecretaris Wim de Kam. Dat vraagt Naomi zich ook af, nadat ze bij het gemeentebe stuur dit voorjaar een Plan heeft ingediend voor een Jeugdnetwerk in het dorp waar ze sinds haar der de levensjaar woonachtig is. 'Soest is saai. Er is weinig te doen voor de jeugd. Ik pleit voor een jongerenfestival, meer sportveld- jes, een stimulans vanuit de over heid voor meer uitgaansgelegen heden (dans, films, theater), veilig uitgaan, etc. Iedereen moet kun nen meedoen.' Vandaar het Plan voor een Jeugd netwerk, dat ze met enkele leef tijdgenoten heeft aangekaart bij de gemeente om meningen te ventile ren, voorstellen in te dienen, werk groepen te formeren en een enquê te te organiseren om de jeugd en thousiast te maken. Om zodoende de stem van jongeren te laten ho ren. 'De politiek doet te weinig. Praat altijd wel over ons, maar niet met ons. Ik weet dat er een structu reel budget beschikbaar is van ruim 2000 euro. Dat geld is nog nooit gebruikt.' Op 24 september wordt haar Plan Jeugdnetwerk behandeld in de commissie SOW. De Soesterse heeft zich verdiept in de problematiek van de Jeugdpar- ticipatie, zoals zich dat landelijk voordoet. Ze heeft contact met ambtenaren, ze heeft de uitslag bestudeerd van een grote, eerdere enquête die onder de jeugd is ge houden en ze heeft de gemeentelij ke actie gevolgd waarbij een belo ning van 10.000 euro werd uitge loofd voor een jeugdig initiatief. Over de tegenvallende reacties die hieruit rolden is Naomi niet en thousiast. 'Er was iets te weinig begeleiding', zegt ze voorzichtig tijdens een gesprek op een terras je in Hoog Catharijne. Ze woont momenteel op een cam pus voor studenten in Utrecht. Daar studeert ze sociale weten schappen aan het 'University Col lege'. Aan de 'ontgroening' in de Domstad doet ze niet mee. Ze zat als leerling op de Montesso rischool aan de Steenhoffstraat en haalde haar gymnasiumdiploma op het Johaixvan Oldenbarnevelt in Amersfoort. Haar favoriete vak ken waren Grieks, Engels en Maatschappijleer. De bijeenkomst vrijdag begint om 19:30 uur. De zaal is open om 19:15 uur. De toegang is gratis. Chorus Line zingt. Lekker laagdrempelig voor jong Soest om Naomi vrijdagavond te steunen. Wegens de mishandeling, bedrei ging en handel in xtc is een 24-ja- rige man uit Soest veroordeeld tot 240 uur werkstraf en een half jaar voorwaardelijke gevangenisstraf. Daarnaast moet de Soester zijn ex- vriendin ruim vijfhonderd euro schadevergoeding betalen. Het vonnis werd donderdag uitge sproken. De Utrechtse rechtbank achtte bewezen dat de Soester z'n ex-vriendin, toen ze zwanger was, heeft bedreigd en mishandeld. Ook vond de politie in december 140 xtc pillen in de woning van de verdachte. Die pillen dienden om de kerstdagen door te komen, Tegen de Soester was anderhalf jaar cel geëist waarvan een half jaar voorwaardelijk. in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Openingstijden kantoor SOESTER COURANT ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10,00 - 15.00 uur TEL. 035 - 6014152 OOK DIT NAJAAR WILLEN WIJ U UITNODIGEN OP ONZE DONDERDAG 18 SEPT. VAN 10.00 - 21.00 UUR* VRIJDAG 19 SEPT. VAN 10.00 - 21.00 UUR* ZATERDAG 20 SEPT. VAN 10.00 - 1 7.00 UUR MET EEN KORTE ONDERBREKING VAN 18.00 - 19.00 UUR KONINGINNELAAN 22 SOESTDIJKTEL.035 6025996

Soester Courant | 2003 | | pagina 3