expert Groot Soester cultuurdebat Meezingavond Tourdion succes Startweekend Open Hof WATERMATRAS WATERMATRAS 'Rode Toren' van Judith Gor [CULTUUR r Goed gezien in woord en beeld (31) Wie wordt winnaar van Cultuurprijs Soest 2003? ner 19 Brede Bibliotheek Soest f /oensdag 24 september De Keet: 'Joris en jde geheimzinnige toverdrank' 'Peter en de wolf Vrijdagavond in theaterzaal Brede Bibliotheek Op 19, 20 en 21 september Lambertus v.d. Kooy Een beeldschoon beeld Bijeenkomsten in najaar voor starters bij KvK Muziekkring Eemland start op 5 oktober Daelhoven Daelhoven vraagt vrijwilligers SCHRAVEMADE B.V. Gilde dankbaar voor alle hulp en medewerking Open Dag bij Better Bodies Kleurwedstrijd Efteling in Soest Nog plaats bij cursus Nederlands/computer Een zorgt voor een betere nachtrust. www.worldofwaterbeds.nl Een is beter voor mensen met een allergie. www.worldofwaterbeds.nl QTLfóhOCK Maandag 22 september 'Dolls' Nieuw kunstwerk in gemeentehuis etcpert (jflj) SCHOEMAKER j PAGINA 8 WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 9 Willaertstraat 49 ffl 60958291 jw woonbon st ingevulde woonbonnen lovendien wordt gecontro-- voorwaarden voldoet. Oe is klopt, wordt in volgords geldt de leeftijd en ppelijke of economischs Eemland.' 'aren de dieren echt zo groot? 'as grootmoeder echt zo aan het oeien? En had ze echt gegalop- teerd op dat reuzenpaard, tussen Ie reuzenkoeien en de reuzenkip- »en? Of was dat enkel in zijn fan- isie gebeurd? Als je in je fantasie :ts zo sterk meemaakt dat je ge looft dat het echt gebeurt... is het an niet een heel, heel klein beet je echt? De wilde droom van Joris, een doodgewone jongen. In plaats an een siroopje 3x daags op het juiste* uur, maakt Joris een heel ei- ;en drankje voor oma. De gevol- ;en zijn fantastisch en geweldig. ~een enkele apotheek heeft ooit zo'n drankje gemaakt... lieater De Keet speelt deze Roald 'ahl-productie. Dé regie is in han den van Andre Vermaercke, uitge- 'oerd door Mark Reynaerts. anvang: 14:00 uur (speelduur 60 linuten). Toegang: 4,50. Leef tijd: 6+. ïldt de periode dat men huidig adres. iteria bovenaan de kandi- len uw persoonlijke gege- gezinssamenstelling en ierd met de gegevens uit de isadministratie Persoons- egevens juist dan wordt de maar/verhuurder aangebo- i woning dan krijgt u via de ptgiro waarmee u de leges h en huisvestingsvergunning fcaterdag 4 oktober voor een woning, dan wordt na het verstrijken van de derd door de verhuurder, ingsbrief is het niet mogelijk n te bekijken. Het heeft geen iformeren naar uw kansen kNMERKING BENT GEK0- WONING ONTVANGT U l toewijzing n de woningtoewijzingen en in een overzicht. Daarbij hoeveel reacties er op een en en of de woning aan een er is toegewezen. Ook wordt induur, de eventuele maat- onomische binding en het luntenaantal vermeld. Op die inschatting maken van uw dergelijk type woning wensen aanpassen. ekenden en is het mogelijk om op ale gronden een urgentie rijgen. Slechts in een zeer avallen zal een dergelijke lts van toepassing is voor een verstrekt. Informatie hierover tij de afdeling Publiekszaken onderdeel huisvesting. ot een serieuze klacht mocht ningtoewijzing, dan kunt u die n bij de gemeente Soest, Woonruimteverdeling, Post- SOEST. in heeft over het toewijzings- u daarvoor terecht bij Portaal of de afdeling Publiekszaken >oest. Ook zijn hier informatie- latie kunt u ook vinden op ist.nl, bouwen en wonen, iling). and bestaat uit de gemeenten Bunschoten, Eemnes, Leus- jdenberg. Theater Van Santen speelt in het kader van het Kinderboekenweek- hema 'Diep in het bos' de mini- usical 'Peter en de wolf'. In het >os woont de Grote Grijze Wolf. 'pa houdt angstvallig het tuinhek jesloten, want dan is Peter veilig, tfaar Peter weet wel beter! 's 4acht speelt hij met de wolf die tijn beste vriend is. Op een avond nodigt Opa de jager uit omdat ze de Grote Grijze Wolf willen do len! Peter vangt hun gesprek op ;n maakt zich uit de voeten om djn vriend te waarschuwen. Net als Peter en de wolf willen vluchten, wordt er op de deur geklopt... Deze mini-musical is een vrije be werking van het bekende muzika le sprookje van Serge Prokofjev en is te zien tijdens de Kinderboeken week op zaterdag 4 oktober (Die endag!). Aanvang: 14:00 uur (speelduur 60 minuten). Entree: 4, 50. Leef- :ijd: 4+. Kaarten reserveren bij de theater- sa: SS 6095829, maandag t/m vrijdag 11:00 - 18:00 uur. Kerkstraat 5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 lad door de desbe- ïgevulde bonnen of te m. n verhuurder, oetrokken verhuurder. 3b.datum:_ ?b.datum:_ Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Bert Janmaat, algemeen secre taris van de Amsterdamse Kunstraad, is komende vrij dagavond inleider bij het Groot Soester Cultuurdebat in het theater van de Brede Bibli otheek. Net als de Rotterdam se cultuurdeskundige Bert van Meggelen - vorig jaar bij het eerste Cultuurdebat in Soest - is hij eregast van het Soester Cultuurplatform. Janmaat is uitgenodigd voor een inspirerende inleiding over Kunst Cultuur op lokaal beleidsniveau bij het (tweede) Groot Soester Cultuurdebat in de theaterzaal van de Brede Bibliotheek aan de Wil laertstraat. 'Zorg voor kunst en cultuur nasi in een lange traditie van beschaving. Overheden stellen zich sinds mensenheugenis op als hoeder, opdrachtgever en gelegen heidsgever van kunst, kunstenaars en culturele uitingen. Het weer staan van de vox populi (de stem des volks) vereist een standvastige overheid, die bereid en in staat is uit te leggen waarom zelfs in min der florissante tijden het belangrijk is te blijven investeren in kunst en cultuur'. Aldus Bert Janmaat. Na alle positieve ontwikkelingen en impulsen het laatste jaar onder de vlag van het vorig jaar opge richte Cultuurplatform krijgt een zorgvuldig samengesteld forum de vraag voorgelegd: 'Hoe nu verder met de cultuur in Soest?' Het fo rum, onder leiding van oud-ge meentesecretaris Wim de Kam, bestaat uit: ds. Ruud Bartlema (beeldend kunstenaar), Naomi den Besten (jongere met plannen voor een Jeugdnctwerk), Evert Sluiter (Soester burger), Werncr Paans (Cultuurplatform), Ellen Huberts (gemeenteraadslid VVD) en Kees Waagmeestcr (Artishock). Aan het Groot .Soester Cultuurde bat 2003 gaan om 19:30 uur voor af de openingstune van het Cul tuurfestival ('Also sprach Zara- thustra'), een opwekkend woord van cultuurwethouder Harry Wit te en een swingend optreden van zangkoor Chorus Line. Om 22:00 uur zal Bert Janmaat een conclu sie trekken en wordt er nagepraat aan de bar in de 'Achterkamer' van het Willacrtgebouw. De toegang is voor allen gratis. De zaal is open om 19:20 uur. De meezingavond van kamer koor Tourdion, afgelopen woensdagavond, werd door 25 mensen bezocht. 'We hadden gehoopt op een dergelijke op komst, maar het had ook tegen kunnen vallen', aldus voorzit ter Joke Rip, Een zeer geslaagd experiment, was de unanieme conclusie. Naast en kele canons werd ook een achttal liederen uit het vaste repertoire van het koor enthousiast door ie dereen meegezongen. Dirigent Ernst Vermeulen was verbaasd over het gemak waarmee men deze drie-, vier- en vijfstemmige liederen meezong. Uiteraard had den de' bezoekers steun van de vaste koorleden: 'Ik heb weer eens een avond lekker kunnen zingen', meldden vele gasten enthousiast. Men was ook zeer te spreken over de spontane en energieke dirigent. Een aantal gasten werd meteen lid van het koor, anderen wilden er even over nadenken. Wie ook ken nis wil maken met Tourdion kan gewoon naar de wekelijkse repeti tie gaan, op woensdagavond van 20:00 tot 22:00 uur in de Willem Alexanderschool aan de Beet- zlaan. Nadere informatie bij Joke Rip, 88 6022150. Dit jaar markeren verschillen de activiteiten het begin van het nieuwe seizoen in De Open Hof aam de Veenbesstraat. Het startweekend - 19, 20 en 21 september - staat in het kader van het thema 'Op Doorreis'. In het startweekend wordt een bij zondere tentoonstelling van vakan tieherinneringen georganiseerd. Iedereen heeft tijdens een vakan tie vast wel een souvenir - een steen, een stuk hout, schelpen, een cd of een ander voorwerp - mee genomen dat iets vertelt over of hoort bij die ene vakantie. De ten toonstelling is op vrijdag vanaf 20:00 uur, zaterdag van 14:00 tot 17:00 uur en zondag van 11:30 uur tot 14:00 uur te bezichtigen. Muziekavond Op vrijdagavond 19 september wordt voor het eerst in de geschie- n) onder de 18 jaar aats: i werk: dige woning: partner Jatum invullen) loorstromer zie spelregels) ïemland. asloten periode van Bedraagt uw enkele nee* tel: ehoeve van een gehandi- uden behorende persoon Ik zag een beeldschoon meisje en kreeg direct een heel goed plan van dit paradijsje daar maak ik een beeldje van. Zij verkocht altijd haar bloemen hele manden vol, zij wil er niet op roemen maar deed het voor de lol. Ik koop je hele mandje leeg plus het hele stel, in ruil voor wat ik steeds verzweeg jij staat voor mij model. Het wordt geen toekomstbeeld en geen wassen beeld, maar een toonbeeld van een beeldschoon beeld. denis van de wijkgemeente een concert georganiseerd door ge meenteleden: 'Het Open Hof-con cert'. Het programma ziet er zeer aantrekkelijk uit en het belooft dan ook een zeer afwisselende avond te worden. De deelnamelijst ver raadt een grote variatie in muziek stijlen, van pop tot klassiek. De cantorij van De Open Hof treedt op als 'Smartlappenkoor'. Vanaf 20:00 uur staan koffie en thee klaar. Aanvang van het concert is om 20:30 uur. Open Huis Zaterdag 20 september is het Open Huis in De Open Hof. Van 14:00 tot 17:00 uur wordt iedereen in Soest, in het bijzonder de inwo ners van het Smitsveen, Overhees en de Boerenstreék, van harte uit genodigd uit om eens een kijkje te komen nemen. Er valt deze mid dag van alles te beleven in de kerk: zang en muziek van de Afrikaan se kerk (zij vieren op zondagmid dag hun diensten in De Open Hof); presentatie van het program ma voor het nieuwe seizoen; span nend spellencircuit voor de kinde ren van de basisschool; Oud-Hol landse spelen; de soos voor de jon geren is open; boekenkraam; vi deo- en diapresentaties; presenta tie van het project van de diaconie voor het passantenverblijf; pan nenkoeken. Om 17:00 uur is er een vesper. 'Op Doorreis' Op zondag 21 september viert de Open Hof-gemeente de start van het nieuwe seizoen in een viering waarin ds. Henna van Heil en ds. Gerrit Olsman samen voorgaan. Na deze startdienst is er gelegen heid om met elkaar koffie te drin ken. Om 11:45 uur start het the ma-spel van deze zondag, waarbij zal worden ervaren wat het bete kent om samen 'Op Doorreis' te zijn. Dit spel is geschreven voor alle gemeenteleden vanaf 12 jaar. Voor de kleinsten is er tijdens het spel oppas en voor de kinderen van de basisschool is er het spel lencircuit. Het startweekend wordt afgesloten met een feestelijke ge zamenlijke maaltijd. Het einde van het programma zal 'omstreeks 14:30 uur zijn. Voor startende ondernemers houdt de Kamer van Koophandel (KvK) dit najaar verschillende se minars. Morgenmiddag, donder dag 18 september, is er van 13:30 tot 16:30 uur een bijeenkomst aan de Marathon 11 in Hilversum. Dan wordt ingegaan op onder meer bedrijfsadministratie, freelancen en de fiscus. Morgenavond is er om zeven uur ook een bijeenkomst bij de KvK in Amersfoort. Die gaat over starten met importeren. De bijeenkomsten geeft starters tevens de gelegen heid onderling hun netwerk uit te breiden. Deelname aan een bijeen komst kost 30,00. Meer infor matie is te vinden op: www.kvk.nl/start In het programmaschema van de Muziekkring Eemland, vorige week gepubliceerd in de Soester Courant, is per ongeluk gemeld dat het eerste concert op 15 okto ber zou plaatsvinden. Dat moet - zoals ook in het artikel zelf al ge noemd werd - zondag 5 oktober zijn. Op die dag treden vanaf 15:00 uur Alexander Kerr (viool) en Jeroen Bal (piano) op in Hilton Royal Pare Soestduinen. Verpleeghuis Daelhoven is een kleinschalig verpleeghuis, waarin huiselijkheid, herkenbaarheid en privacy een belangrijke rol spelen. Bewoners wonen in woningen van zes personen. In zo'n woning wordt zo gewoon mogelijk geleefd, er wordt eten gekookt, gewassen, gestreken, kortom alles vergelijk baar met een gewoon huishouden. Wie van de bewoners nog iets kan en wil doen, helpt mee met aard appelen schillen, afwassen of mee denken met: 'Wat zullen we mor gen eens eten?' Door de week kunnen de bewoners naar vereni gingen gaan, die aansluiten bij hun interesse en/of hobby. In de wo ningen of bij de verenigingen wordt de hulp van vrijwilligers bij zonder gewaardeerd. Op het ogenblik is er behoefte aan: vrijwilligers die willen helpen de tuintjes die aan de terrassen van de huisjes grenzen wat bij te houden. Op dit moment een nazomerbeurt geven, wat winterviolen planten bijvoorbeeld. Mogelijk samen met een bewoner, die hiervoor interes se heeft en graag kijkt of wil mee helpen. iemand die op vrijdagochtend, samen met andere vrijwilligers, een verzorgende en een activiteitenbe geleider, met een aantal bewoners naar het zwembad kan gaan. Het warme water en de onverdeelde aandacht die elke bewoner dan krijgt werken bijzonder rustgevend en goed. Dit duurt van 9:30 tot 12:00 uur. en ja, deze vraag verwacht je niet binnen Daelhoven, maar toch... wordt voor enkele uren assistentie voor de kinderopvang gevraagd! Sinds kort heeft het verpleeghuis kinderopvang voor een klein aan tal kinderen van het personeel. Op de dinsdag en de donderdag, van ongeveer 11:00 tot 15:00 uur, zou een paar extra handen zeer wel kom zijn! Heeft u vragen, wilt u zich opge ven? Graag! Dat kan bij Erica Stanton (coördinator vrijwilligers werk), elke donderdag van 13:00 tot 16:00 uur, SB 035-6036300. TT*) tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Op vrijdagavond 30 januari 2004 zal de Cultuurprijs 2003 van de gemeente Soest worden uitgereikt. De prijs, ingesteld op 1 januari 2000, wordt jaar lijks uitgereikt aan die persoon of organisatie die zich in dat jaar bijzonder heeft onder scheiden op cultureel gebied. Winnaars waren in 2000 Ca-, brio, 2001 Artishock, 2002 Odeon. De zeer geslaagde gildefeesten van 2003 zijn achter de rug en het Groot Gaesbeeker Gilde is weer overgegaan tot de orde van de dag. Dat houdt onder meer in, dat de voorbereidingen voor 2004 al aan de gang zijn. In verband met de viering van het 975-jarig bestaan worden er volgend jaar nog meer activitei ten gehouden met als voor naamste voorbeeld de gildedag op zondag 22 augustus. De gildefeesten zijn mede mo gelijk dankzij de inzet van hon derden vrijwilligers van het gil de, maar zouden desalniettemin onmogelijk zijn zonder de hulp van vele instanties, instellingen, verenigingen, bedrijven en win kels, maar ook een groot leger particulieren. Het Groot Gaes beeker Gilde hecht er grote waarde aan om deze allemaal te bedanken. Dat zijn er zo veel, dat het ondoenlijk is om ze al lemaal op te sommen. Better Bodies Soest nodigt iedere belangstellende van harte uit op de Open dag van zondag 21 september. Op deze dag zijn er diverse demonstraties van spinning en aerobics. Bezoe kers kunnen natuurlijk ook ge woon vrijblijvend naar binnen lo pen voor informatie of een rond leiding. Onder het genot van een drankje leggen de medewerkers van Better Bodies graag het All-In concept uit. Reden te meer om een bezoekje te brengen. Graag tot ziens op 21 september bij Bettèr Bodies, Weteringpad 120, 88 035- 6016000. De VW/ANWB Soest organi seert een kleurwedstrijd voor kin deren t/m 8 jaar. Bij het kantoor aan de Steenhoffstraat kunnen de kinderen een mooie kleurplaat van de Efteling (met hierop de beken de Pardoes) afhalen. De drie mooiste en vrolijkste exemplaren winnen een leuke Efteling-prijs! De uiterste inleverdatum is 2 ok tober en de winnaars krijgen rond 6 oktober schriftelijk bericht. Op 9 oktober is de prijsuitreiking. Op donderdagmorgen kan men bij ROC de Amerlanden in Soest een cursus 'Nederlands en kennisma ken met de computer' volgen. Deze cursus is bedoeld voor men sen die teksten willen maken op de computer met het programma Word onder Windows. Tijdens de Nederlandse les wordt aandacht besteed aan veel voorkomende spelling- en grammaticaproble men. De cursisten leren brieven schrijven en creatief schrijven. Daarnaast kunnen ze o.a. op de computer oefenen met de nieuwe spelling. Tijdens de computerles maken ze ook kennis met Internet. Voor deze cursus is kennis van de computer niet vereist. Een compu ter thuis is niet noodzakelijk. Les tijd: 15 lessen op donderdag, 09:00-11:30 uur. Kosten: 25,00, exclusief lesmateriaal. Voor alle nieuw ingeschreven cur sisten zijn 20,00 inschrijfgeld en een geldig legitimatiebewijs ver plicht. Tijdens de schoolvakanties is er geen les. De vooropleiding mag niet hoger zijn dan enkele ja ren voortgezet onderwijs (max. mavo-niveau). Informatie, aanmelden en inschrij ven: tijdens kantooruren, maandag t/m donderdag, gebouw Orlando, di Lassostraat 65, SS 035- 6038090. Wie worden er genomineerd? Een door de gemeente Soest benoem de commissie stelt jaarlijks een lijst met genomineerden op; de inwo ners van Soest kunnen d.m.v. stemkaarten bepalen wie de win naar van de Cultuurprijs wordt. De commissie wil dit jaar voor het sa menstellen van de lijst met geno mineerden voor de Cultuurprijs 2003 een beroep doen op allen die zich in een of andere vorm bezig houden met kunst of cultuur. Alle verenigingen, organisaties en kunstenaars in Soest en Soester- berg hebben een lijst gekregen van alle bij de commissie bekende per sonen, verenigingen, stichtingen en organisaties die in zich in 2003 op een of andere wijze hebben gema nifesteerd. Zij hebben het verzoek gekregen op die lijst zeven gega digden aan te kruisen die zij willen nomineren voor de Cultuurprijs 2003. De commissie zal aan de hand van hun voorkeur de lijst met genomi neerden voor de Cultuurprijs 2003 samenstellen. Vanaf januari 2004 kunnen de inwoners van Soest en Soesterberg met stemkaarten hun keuze maken, waarna op 30 janua ri de Cultuurprijs 2003 tijdens een feestelijke bijeenkomst zal worden uitgereikt. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Matsumoto is verloofd met Sawa- ko. Zijn ouders dwingen hem ech ter om de verloving te verbreken en te trouwen met de dochter van de baas. Dat heeft succes:' Matsumoto Iaat zich uiteindelijk overtuigen dat dat beter voor hem is. Sawako kan dat niet verkrop pen; ze stort geestelijk totaal in. Als Matsumoto dat hoort, wordt hij verteerd door schuldgevoel. Hij laat alles in zijn huidige leven val len en gaat met Sawako, bij wie zijn hart ligt, rondzwerven. Zo be gint een van de vier verhalen van 'Dolls', die door de Japanse super ster Takeshi Kitano kunstig met elkaar worden verweven. Drie daarvan spelen zich af in het he dendaagse Japan, één in het tradi tionele bunraku poppentheater. Net zomin als de bunrakupoppen echt invloed lijken te hebben op hun leven, kunnen de tragische liefdesparen in Kitano's film veel veranderen aan hun lot. In de ver halen concentreert Kitano zich vooral op de strijd tussen gevoel en verstand als de juiste beslissin- Scène uit 'Dolls gen moeten worden genomen. Toch lijkt Kitano meer geïnteres seerd in de manier waarop hij dit constateert, dan om de inhoud van de boodschap zelf. Maar er is geen reden om dat te betreuren, want Kitano heeft de van symboliek doordrenkte vertellingen onwerke lijk mooi ingepakt. Overrompelen de natuuropnamen en een prach tig gestileerde cameravoering ko men bij elkaar in een weloverwo gen montage. De alles overheer sende esthetiek van de film vindt een perfecte ondersteuning in de elegische klanken van Kitano's vaste componist Jo Hisaishi. (Ja pan 2002, kleur, 113 min.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reserve ren alleen op de dag van de voor stelling 10:00-13:00 uur, S8 035 6019577. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Sinds enige tijd is de kleine trappenhal bij de raadzaal in het gemeentehuis opgesierd door een opmerkelijk toren achtig object van de Soester lichtkunstenaar Judith Gor (kunstenaarsnaam JudiGor). 'De Rode Toren' bestaat uit 150 vellen kunststof, afgewisseld door 100 zwarte fietsbinnenbanden. De losse pvc-vellen van magentarood zijn door de bewerking met warm te gekruld en hebben een breedte van 1.20 meter. Het 'beeld', dat ruim vierenhalf meter hoog is, werd vrijdag jl. even ontmanteld om de fietsbanden (gesponsord door Michelin) opnieuw op te pompen. 'De Rode Toren' is door Judith Gor ontworpen in samenwerking met Joos Clijsen. Beide kunstena ressen waren dit jaar betrokken bij de expositie 'Licht Massa' in de Vïshal te Haarlem. Tijdens de Cul tuurmanifestatie op 10 mei 2003 in Soest was het kleurige kunst werk te bewonderen in galerie De Hazelaar aan de Pimpelmees. De fel fluorescerende toren heeft weinig ruimte nodig, volgens Ju dith, en komt het mooist tot zijn recht in een krappe omgeving. Toch raadt zij bezoekers van het gemeentehuis aan de trappen te beklimmen om ook van bovenaf haar creatie te bezichtigen. Deze zomer had de Soesterse het druk met een ontwerp voor een Newcastle. Verder heeft ze spraak- Jang bestaa:i van Soest. Dit jubi- 'lighthouse' op de promenade in makende ideeën voor een licht- |pumt®est wordt in 2004 gevierd Hartlepool, 60 km ten zuiden van show ter gelegenheid van het 975- gemeente. We laten zien dat strijken sneller én beter kan. Daar wordt u weer wijzer van. Het strijksysteem van LauraStar is uitgerust met alle professionele functies. Zo krijgt u een meer dan perfect resul taat in een veel kortere strijktijd. Het geheim? De stoom. Die blijft voortdurend constant en droog. En door de actieve strijkplank met afzuig en aanblaas- systeem. Deze maakt korte metten met elke vouw. Het lijkt alsof uw strijkgoed rechtstreeks van de stomerij komt. Kom op zaterdag 17 september van 11.00 tot 17.00 uur naar de grote Laurastar strijk- demonstratie bij Expert Schoemaker en ontdek dat het strijken sneller en beter kanl LauraStar BURG. GROTHESTRAATS^SOEST - TELEFOON 035 - 601 03 44 KEUS LAAGSTE PRIJS DAAR WORD JE WIJZER VANI

Soester Courant | 2003 | | pagina 9