Het is tijd voor een hypotheekrente van 3,1%*. 3CH 'Haal het mooiste uit jezelf Haal het mooiste uit jezelf! ijnhandel Gommers na grote etamorfose nog vol met wijn NO-NCW en KvK op de bres voor Eemlandse ondernemer Edskes: 'World of Waterbeds' Lachende gezichten bij 20-jarig jubileum winkelcentrum Overhees prijzen JHANDÊL a WANDEL 4.50! 3.50! 5.95! 5.90! 1.99 1.99 5.00! 11.50 m ym WATERMATRAS 'Tot Ooit' bij Brilcentrum Overleg over problemen horeca in de regio Rabobank anasch.nl :L. 6012372 Arendina Borreman geeft adviezen over kleuren en stijl kleding-, kleur- en stijladvies UEJ0X-* 32 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 13 Groot aanbod in verbouwde interieurzaak past in uw huidige ombouw. www.worldofwaterbeds.nl Videofilmclub De Eemfilmers Nota geeft kaarten attractiepark weg Open dag De Varen op 27 september BODYTONE Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,2%, vraag naar de voorwaarden Rentewijzigingen voorbehouden. Kerkstraat 5 3764 CR Soest Tel.. 035-6030303 Fax: 035-6029995 JES- i-i i,Io n.i Heb jij dat ook wel eens? Dat je graag iets nieuws wilt kopen, maar niet precies weet wat? Of datje een leuk truitje in de eta lage ziet, het met veel enthou siasme koopt, maar het achter af eigenlijk nooit draagt? Op Bl deze vragen heeft kleur- en ^consulente Arendina Borreman .antwoord. Daarvoor heeft zij een opleiding aan 'Style Color Aca- damy' gevolgd in Emmeloord. Vocir persoonlijk kleding-, kleur- flmijladvies kun je bij haar te recht. Ieder mens heeft een unieke sghfionheid en door middel van cenl kleur- en stijladvies tracht Arendina het mooiste uit iemand naar voren te halen. Harmonie in kleur, stijl, snit, accessoires en make-up is hierbij het uitgangs punt. Bij een kleuradvies gaat Arendina op zoek naar jouw per soonlijke kleurharmonie op basis vanlhuidtint, oog- en haarkleur. Ejaarvoor worden veel verschillen de kleuren doeken gebruikt. Na afloop van de twee uur durende scsae weetje wat jouw topkleuren Hföïl Niet omdat jou dat verteld is, maar omdat je het zelf hebt kun nen! zien. Ook tips voor zakelijke kleding passeren de revue. Tevens word jc opgemaakt in de kleuren die ihet beste bij je passen, mag je make-up uitzoeken ter waarde van 25.euro en krijg je een persoonlij- lfèrkleurenwaaier cadeau. Een stijladvies duurt ook twee uur en j helpt je objectief naar je lichaam te kijken en ontdekken wat voor kleding het best bij jouw past. Is dat een v-hals of ronde hals? Een lang jasje of kort getail leerd model? Wat is de mooiste rok- en broeklcngte? Verbaas je vervolgens over de talloze moge lijkheden in stijl, waarvan je wel licht niet durfde te denken dat dat ook voor jou weggelegd was. Arendina Borreman. Daarbij krijg je een uitgebreid stijl boek, dat voor iedereen persoon lijk ingevuld wordt. Kortom, een investering voor het leven. Wil je meer weten, of een afspraak maken, bel dan naar Arendina Borreman, SS 035-6031533. Voor een afspraak of informatie over een persoonlijk kunt u contact opnemen met STYLE Arendina Borreman Tel. 035-6031533 ANMELDEN: el. 035 - 601 41 52 lijnhandel Gommers is ver- luwd, maar onveranderd. De Sn kei heeft twee weken gele den een metamorfose onder gaan. De wijnrekken zijn van fris hout, er ligt een nieuwe vloer en het plafond is sinds de verbouwing dé eyecatcher van Jdp zaak. Zo'n 4000 wijnetiket ten sieren de horizontale muur. Het grote aanbod van Leon Gommers is echter onveran derd gebleven. Gommers begon zijn wijnhandel vijftien jaar geleden aan de F.C. Kuij perstraat. De afgestudeerd vi noloog begon een paar jaar eerder zijn liefde voor wijn te ontwikke len. Hij zat toen nog op de Hotel- School en liep stage bij De Echo put in Apeldoorn. 'Mijn 'leermees ter' was de wijnkelner van De 'Echoput, hij serveerde alleen wijn |n het restaurant. Elke avond na sluitingstijd schonk hij de restjes in kleine glaasjes. Vervolgens proef den we samen alle soorten. Als qwijqkenner vertelde hij mij dan ^%ar de wijn het beste bij paste en karom dat zo was. Tot dan toe ftad ik nog nooit wijn gedronken. Maarvoor dronk ik alleen bier, ik Bnd wijn maar zuur.' Na de Hotelschool ging Gommers voor vinoloog studeren. Na zijn afstuderen begon hij samen met een vriend, een andere jonge vino loog, een wijnhandeltje. Ze stuur den brieven naar wijnhandels. Hierin stond dat ze een bepaalde wijn hadden geproefd en hem aan raadden. Soms kregen ze dan een brief terug met een bestelling. De twee vinologen kochten de wijn dan in bij de desbetreffende wijn boer en verkochten het weer door. Na een tijdje had hij genoeg geld voor zijn eigen zaak in Soest. In vijftien jaar is de vraag van de klant sterk veranderd. Toen Gom mers zijn wijnzaak net begonnen was, wilden de mensen vooral Franse wijnen. 'Een aantal jaren geleden was dat al aangepast naar een voorliefde voor het Franse druivennat, maar wijn uit een an der land was ook al goed. Nu is het zo dat klanten een lekker wijn tje willen, het maakt dan niet uit waar het vandaan komt', aldus de kenner. Een goede wijnkennis is hiervoor een pre. Wereldwijnen Om deze kennis op peil te houden struint Gommers menige wijn beurs af, ontmoet hij wijnboeren op de Franse, Portugese en Spaan se handelsambassades in Den Haag en gaat hij zeker twee keer per jaar zelf op onderzoek uit in de bekende wijnlanden. Het druiven nat uit de bekende Europese wijn landen importeert hij helemaal zelf. Wijn uit landen als Zuid-Afri ka en Nieuw-Zeeland koopt hij in Nederland op. In zijn zaak staan dan ook wijnen uit de hele wereld. Wijnjaren van 1945 tot het laatste oogstjaar zijn vertegenwoordigd. Op de bovenste planken staan lege flessen die zelfs terug gaan tot 1878. Om de opening van zijn getrans formeerde wijnhandel samen met zijn klanten te vieren, heeft Gom mers een actie bedacht. Elke klant die een etiket (los of op een oude fles) kan laten zien die ook aan het plafond hangt krijgt een presentje. De openingstijden van de zaak, met het hoogste gehalte wijn per vierkante meter van Soest, zijn onveranderd gebleven. Op don derdag is de wijnhandel open van 9:30 tot 18:00 uur, vrijdag van 9:30 tot 21:00 uur en op zaterdag van 9:30 tot 17:00 uur. Foto: Soester Courant Leon Gommers en zijn nieuwe blikvanger. 1004. Vrijdag koopavond. iddelmanwonen.nl Werkgeversvereniging VNO- NCW Eemland en de Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland hebben op woensdag 1(7 september een convenant over verdergaande samenwer king in de periode 2003-2006 Ondertekend. Beide organisa ties zien daarin nog meer kan sen om de positie van de on dernemers in de regio Eem land te versterken. Met name het creëren van ruimte jfyoor ondernemen en de bereik baarheid in de regio maar ook de Arbeidsmarkt en dc aansluiting met Jbet onderwijs zijn belangrijke gc- Kamenlijke speerpunten. De KvK en VNO-NCW Eemland trekken al enige jaren met succes gezamen lijk op. Zij dienen vaak als voor- ibeeld voor andere gebieden in ■Nederland waar de samenwerking lin de kinderschoenen staat. Harm van Veldhuizen, directeur KvK Gooi-Eemland: 'Als KvK zijn wij er natuurlijk voor de ondernemer in het algemeen, klein, groot, wel of niet georganiseerd. VNO-NCW heeft als belangenorganisatie van werkgevers sterke contacten op provinciaal en landelijk niveau. Er zijn veel terreinen die wc heel goed gezamenlijk kunnen oppakken waarmee de lobby en de stem voor de ondernemer alleen maar sterker wordt. In dit geval is 1+1=3'. Samenwerking De samenwerking wordt met name intensiever op de beleidsterreinen ruimtelijk-economische inrichting, mobiliteit, milieu, energievoorzie ning, lastendruk, bestuurlijke orga nisatie en ondersteuning van lokale en regionale ondernemersvereni gingen. Petra Thomas voorzitter VNO-NCW Eemland: 'Een heel belangrijk onderwerp in de ko mende tijd wordt het nieuwe streekplan. Dat bepaalt tot 2Ü15 dê ruimte voor wonen, werken en re creëren. VNO-NCW en de Kamer zullen gezamenlijk bij de Provincie pleiten voor voldoende bedrijfster reinen en ruimte in de regioge meenten voor economische groei. Ook willen wij ons gezamenlijk in zetten voor een economisch ver antwoorde herbestemming van vliegbasis Soesterbcrg.' De Kamer van Koophandel Gooi en Eemland stimuleert de regiona le economie. Ze voert haar kern taken (wetsuitvoering, voorlichting 8c advies, internationale handels bevordering cn stimulering van de regionale economie) uit. Vertegen woordigers van het regionale be drijfsleven zoals VNO-NCW, MKB-NL en diverse werknemers organisaties besturen dc Kamer van Koophandel. VNO-NCW Midden is het regionale onderne mersnetwerk van VNO-NCW sla 140 cm, onder- zieprijs 1.275,- 5,-). wk 190 cm ■ctieprijs als 80,- 1.510,-). Jacqueline Edskes bij de water bedden-presentatie in de verbouw de interieurzaak. Foto: Herman van Dam. de 'nadeinen' tot het minimum re duceert. Op maat 'En je kunt ook op de rand van het bed zitten,' aldus Cor Edskes. De meeste waterbedden hebben te genwoordig een 'soft side': een rand van ca. tien centimeter breed, gevuld met schuim of kunststof, die zacht aanvoelt. Waterbedden zijn er in alle maten en vormen, met of zonder ombouw ('stand al- one'). Eventueel kunnen ze ook op maat gemaakt worden. De matras hoeft ook niet leeg te lopen, al moet er wel eenmaal per jaar een flesje algendoder aan het water worden toegevoegd, zoals ook een weekmaker om het vinyl soepel te houden. En dan nog een heel belangrijk voordeel: een waterbed verslijt niet. De matras gaat bij wijze van spreken een leven lang mee. Eds kes geeft een garantie van vijf a tien jaar, maar de veerkracht is na twintig jaar nog precies hetzelfde. Een waterbed is dus zeker niet duurder dan een traditionele ma tras, op jaarbasis waarschijnlijk zelfs goedkoper. Het stroomver bruik valt reuze mee. Cor en Jacqueline Edskes zijn 'su perblij' met deze belangrijke aan winsten in de collectie van hun in terieurzaak. 'Het is absoluut ideaal voor een goede nachtrust.' Wie belangstelling heeft moet daarom gauw een kijkje gaan nemen in de zaak aan de Soesterbergsestraat 28 (hoek Eikenlaan). De viering van twintig jaar Overhees is een groot succes geworden. Het mooie weer trok veel mensen naar de bra derie. Voor de kinderen was er het springkussen en de draaimolen, terwijl hun ouders hun zinnen had den gezet op de prijzen van de 'Filmmontage' is het thema van de open clubavond op donderdag 25 september bij videofilmclub De Eemfilmers. Deze avond is be doeld voor mensen die meer van hun vakantievideo willen maken. Het monteren van videofilms op de pc wordt met het populaire montageprogramma Studio 8 van Pinnacle gedemonstreerd. Natuur lijk is filmmontage maar een on derdeel van de filmhobby. Om te kunnen monteren moeten er eerst voldoende goede opnamen gemaakt worden. Daarom komen op de clubavonden onderwerpen aan de orde als basisprincipes van het filmen; leer uw camera ken nen; belichting cn geluid; scenario en draaiboek schrijven; praktijker varing door filmopdrachten; com puter-hardware voor de filmmon tage. Belangstellenden zijn van harte welkom op de open clubavond, donderdag 25 september van 20:00 tot 22:30 uur, in het gebouw van de speeltuinvereniging het Kruiskampkwartier, Pullstraat 3 in Amersfoort. Inlichtingen: 82 033- 4801601. stempelkaartactie. Iedereen die de afgelopen tijd zijn of haar stempel kaart vol had gekregen dong mee naar de hoofdprijs, een ballon vaart. Burgervader Janssen was aanwezig om de winnaars te felici teren. De spelregels voor de actie waren simpel. Bij een besteding van mi nimaal vijf euro kreeg de klant een stempel. Een volle kaart moest bestaan uit tien stempels van ver schillende winkels in Overhees. Alle stempelkaarten zijn vervol gens in een grote ton gegooid, waaruit de burgemeester de trek king verrichtte. Winnaars van de hoofdprijs, de ballonvaart, waren mevrouw Van As en H. Altena- van Hunnik. J. Oversteegen kreeg de eerste prijs uit de handen van de burgemeester, een theaterbon voor twee. De familie Phielix moest genoegen nemen met een skibon voor Snowworld. De derde en de vierde prijs, dinerbon en bio scoopbon, werden gewonnen door respectievelijk J. Kuijvenhoven en J. Dermout. In het Land van Ooit hebben de kleinen het voor het zeggen. En omdat bij Brilcentrum Nota de klant koning is en de kleinen het daar ook voor het zeggen hebben, geeft de opti cien gratis toegangsbewijzen voor het attractiepark weg. Wie een nieuwe bril aanschaft in de zaak aan de Van Weedestraat kan daarna een bezoek brengen aan het Land van Ooit. En er is keus genoeg, want de collectie is onlangs uitgebreid met nieuwe modellen van Sesamstraat, Play- mobiel, Disney, Harry Potter en Lord of the Rings. Deze nieuwe brillen waren voor Hans en Margriet Nota aanleiding om contact op te nemen met het departement van vermakelijkhe- den van het Land van Ooit. Met de autoriteiten aldaar werd afge sproken, dat Brilcentrum Nota visa mag weggeven voor het attractie park tussen Waalwijk en 's Herto genbosch. Iedereen die een nieuwe bril koopt, krijgt een visum en kan daarna gratis het Land van Ooit bezoeken. 'Bekend zijn onder meer het eend je van Herman van Veen, de clown Kloontje en het Reuzenland. Het park ademt een sfeer van ridders en jonkvrouwen en de ontvangst gaat gepaard met de bekende Ooit-groet in de prachtige Ko- ningssael', aldus Hans Nota. De Soester opticien verheugt zich nu voor de mensen die straks een lOntspannen dagje uit kunnen gaan. Nota: 'Tot Ooit zullen we maar zeggen.' De Koninklijke Horeca Neder land (KHN) en de Kamer van Koophandel Gooi- ep Eem land slaan de handen ineen om horeca-vraagstukken in de re gio aan te pakken. Dat is de uit komst van het horecaoverleg dat onlangs bij de Kamer van Koophandel in Amersfoort plaatsvond. Doel van de bijeenkomst was om te horen welke knelpunten de ho recaondernemers in hun gemeen te ervaren. Omdat Horeca Neder land en de Kamer het economisch belang van de horeca groot Vinden, willen zij zich volgend jaar geza menlijk sterk maken voor een in tegraal horecabeleid, in eerste in stantie op gemeentelijk niveau en vervolgens op regionaal niveau. Eén van de knelpunten die hore caondernemers ervaren is het ver schil in interpretatie van landelijke wet- en regelgeving door lokale overheden. Landelijk vastgestelde regels worden per gemeente ver schillend uitgelegd en zijn niet een duidig. Daarnaast worden voor dezelfde vergunningen, zoals ex ploitatievergunningen, in de ene gemeente hogere bedragen ge vraagd dan in de andere gemeen te. Een ander knelpunt is de Orga nisatie van evenementen in een gemeente. Horeca en gemeenten weten elkaar vaak niet tijdig te vin den en soms ontbreekt het overleg tussen beiden of functioneert het nog niet. Door deze knelpunten en onduidelijkheden wordt het voor horecaondernemers steeds moeilij ker om succesvol te ondernemen. 'We willen heel graag eerlijk en goed ondernemen, maar hoe je je best ook doet, je blijkt zonder dat je dat wilt vaak als een notoire wetsovertreder gezien,' aldus één van de ondernemers. Integraal horecabeleid De Kamer en Horeca Nederland willen zich inzetten voor een inte graal horecabeleid dat door hen samen met ondernemers, gemeen ten en andere betrokkenen wordt ontwikkeld. Het uiteindelijke doel is de gehele regio op het gebied van horeca en toerisme sterker te profileren. Allereerst zetten de Kamer en KHN zich in voor een goed en duidelijk gestructureerd horeca-overleg tussen de onderne mers en de gemeenten. Met name de Kamer van Koophandel maakt zich sterk ais intermediair tussen overheid en horeca, omdat zij het van groot belang acht dat de kan sen op het gebied van horeca en recreatie in de regio Gooi- en Eemland maximaal benut moeten worden. Volgens Ton Voortman van de KvK hebben gemeenten op hun beurt ook belang bij goed draaiende horecabedrijven. Veel gemeenten weten dat goede hore cagelegenheden hun gemeenten aantrekkelijker maken, voor sfeer zorgen en ook van belang zijn voor andere bedrijfstakken, zoals de detailhandel. Acties op horecagebied worden opgenomen in het activiteitenplan 2004 van de Kamer van Koophan del. Het algemeen bestuur van de KvK beslist in oktober over dit activiteitenplan. 'Het neusje van de zalm op dit gebied,' zo omschrijft interi eurspecialist Cor Edskes van de gelijknamige zaak in Soest- Zuid de presentatie van water bedden/matrassen die sinds de recente verbouwing een promi nente plaats inneemt. De vraag naar deze comfortabele bed den neemt de laatste tijd enor me toe. Om misverstanden te voorkomen: de open dag bij fysio/podocen- trum 'De Varen' (Varenstraat 59- 61), vindt plaats op zaterdag 27 september. In de tekst van het ar tikel in de Soester Courant van vorige week stond ook een keer de datum 20 september vermeld, maar dat is dus niet juist. De open dag is van 10:00 tot 16:00 uur, op de 27c! In Amerika, Duitsland en Scan dinavië is het waterbed al veel lan ger een 'hot item;, weet Edskes. Hij heeft zich verzekerd van het absolute topmerk: Bodytone, en een tweede merk: Vitenzo, even eens van voortreffelijke kwaliteit maar qua prijs iets voordeliger. Op het aanbod in vloerbedekking, gor dijnen, zonwering, behang etc. is overigens niets ingeleverd. 'We hebben het allemaal wat compac ter neergezet,' aldus Edskes. De voordelen van een waterbed zijn heel duidelijk, legt hij uit. 'De matras past zich heel snel en sim pel aan je lichaam aan en biedt een hoog ligcomfort. Het is ook hygië nischer dan een gewone matras: de hoes (tijk) kan er makkelijk af en in de wasmachine gewassen wor den, en het vinyl van de matras zelf is simpel met een doekje af te nemen. 'Als je een kop thee morst is het zó schoon; een andere ma tras moet je misschien weg gooien...' Dat een waterbed koud zou zijn verwijst hij naar het land der fabe len. 'De verwarming is regelbaar van 25 tot 37 graden. Dat betekent dat je het bed 's zomers koeler kunt zetten en 's Svinters juist lek ker op lichaamstemperatuur.' Ook het 'geschommel' is er niet meer bij, laat staan dat je bij gebruik van een waterbed zeeziek zou kunnen worden. In de afgelopen jaren is er juist veel vooruitgang geboekt met de techniek van waterbedden. Een watermatras is dan ook allang geen 'lege zak' meer, maar gevuld met een aantal lagen fibervilt dat het water opneemt en het zogenaam-

Soester Courant | 2003 | | pagina 13