Daverende verrassing 'vechtmachine' Bescheiden opstelling SoVoCo WZ buit numerieke meerderheid uit Soest verzuimt voor pauze overwinning veilig te stellen SEC strandt tegen 't Goy: 0-1 WATERMATRAS T^jpest |BE www,ben' ■;4Xvv GINA 16 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT Smeeing/BDC legt sterker geachte naamgenoot over de knie oen öecKer tiv Internationaal transportbedrijf Zuid Tel. 035 handbal 603 Ronde verder Eerste maand zal beeld geven van mogelijkheden VOLLEYBAL VOLLEYBAL Heren SoVoCo ■ambiëren plek lin eerste divisie Zuidvogels zakt na rode kaart en strafschop ver terug KORFBAL KVO stunt tegen titelkandidaat MIA: 14-16 KORFBAL Eemvogels krijgt zege cadeau van Huizen DAMMEN Inschrijven voor schooltoernooi dammen DVSB I VOETBAL- zondag Slordige Soesters verspelen in eerste helft de zege VOETBAL- zondag zorgt voor een betere nachtrust. www.worldofwaterbeds.nl W5 ïfS 'Een vechtmachine'. Zo noem de Paul van den Deijssel zijn ploeg na de daverende verras sing waarvoor ze zaterdaga vond had gezorgd. Smeeing/ BDC bracht de sterker geachte naamgenoot uit Landgraaf een onverwachte nederlaag (24- 20) toe, iets waaruit de forma tie ook de komende weken voordeel zou kunnen halen. |De Limburgers werden vorig sei- Izoen vice-kampioen, de Soesters ■hielden ternauwernood het hoofd lboven water en zagen na het com- [petitiesiot een aantal spelers afha ken. Vandaar dat de zege en de bijbehorende twee punten als een Jextraatje worden gezien. 'Het zijn (inderdaad bonuspunten', reageer- [dc Van den Deijssel. Smeeing/BDC zal namelijk voor al van andere ploegen moeten win- Lcn, wil het zich andermaal hand haven in de eerste divisie. Zoals tomende zondag wanneer de ploeg afreist naar Rotterdam; waar promovendus Atomium'61 zal Jk!aar staan. 'Het gaat erom dat we pondag moeten en dat is moeilijker Wan mogen.' [De trainer/coach was vol lof over fcjn spelers die zichzelf, in zijn jogen, hadden beloond voor de uit stekende voorbereiding die ze ach ter de rug hebben. In rechter op- fcouwer Aldo Nieuwboer miste te genstander BDC niet de minste eler, maar het gaf niet de door- g in het duel. Want Pieter Bra- Icenhoff, die op zijn plaats stond, Ichoot zaterdag tienmaal raak, [waarvan overigens vier keer uit pen strafworp. De collectiviteit aan Soester zijde was wel bepalend voor het resul taat, meende Van den Deijssel. Het feit dat de scores rijkelijk wer den verdeeld (Jos Lans, Robert Wijnen en Charles van Kordelaar waren vijfmaal trefzeker) onder schreef zijn stelling. Bovendien had Smeeing/BDC met Manasse Wisse weer een be trouwbare sluitpost staan en liet ook de negentienjarige Pieter de Vries zich gelden. De jonge hand baller was zeer nadrukkelijk be trokken bij de beslissende momen ten van de wedstrijd. Eigenlijk werd hij alleen in de verdediging ingezet, omdat hij een goede man dekker is en dan tevens topscorer Wijnen in de gelegenheid stelt om zich volledig te concentreren op de aanval. Bij een voorsprong van 18- 16 ging De Vries evenwel mee in de break out die hij fraai verzilver de. Binnen een minuut herhaalde hij dat staaltje, zodat Smeeing/ BDC de marge van vier doelpun ten in de resterende zeven minuten kon gaan verdedigen. Met onder anderen de routiniers Michel Roest, Richard van den Hoef en Charles van Kordelaar binnen de gelederen lieten de Soesters de overwinning niet meer door hun vingers glippen. Na de gelijkop- gaande eerste helft hadden ze in het tweede gedeelte meteen het initiatief gekomen. Ze dekten iets defensiever en kregen steeds meer vat op het duel dat het aanzien meer dan waard was. Koen Smeeing zoekt de kortste weg naar het doel van de Limburg se naamgenoot van BDC. Foto: Foto Bell De opsteker kon Smeeing/BDC goed gebruiken, maar de wedstrij den van de waarheid zullen nog komen. Op basis van de eerste uit slagen vermoedt Van den Deijssel dat veel ploegen weer van elkaar kunnen winnen. 'En dat is niet in ons voordeel, want we kunnen niet altijd op volle oorlogssterkte ver schijnen.' Hij doelt daarmee op Roest, Van den Hoef en Willem-, Jan Ruder die officieel in het twee de ballen, maar in bepaalde duels van het eerste zullen meedoen. Ook zondag in Rotterdam zullen ze van de partij zijn. J Ten koste van Zaanstad hebben de dames van Stam/SoVoCo I de tweede ronde van het natio naal bekertoernooi gewonnen. I De ploeg die vórig seizoen ook al door de Soester club werd 1 uitgeschakeld, toen werd het 1- 3, verloor nu met 0-3. Stam/ 1 SoVoCo zorgde de hele wed strijd voor servicedruk en kwam niet in de problemen: 17- 25,17-25, 18-25. In oktober is Volvera uit Arnhem, evenals Zaanstad uitkomend in de tweede divisie, de volgende be kertegenstander. f zetfouten voorbehouden Net binnen in de regioklasse en neteen een plek in de derde di visie ambiëren. Van groot- Ipraak bij de heren van Stam/ ïoVoCo is evenwel geen spra ke, meent trainer/coach Jurjan lan Slooten oprecht. Ier teams gaan voor de eerste [laats. Draai je een goed seizoen, jan eindig je bij de eerste twee. De leeste teams zijn bekend en in de jekerwedstrijden hebben we aan- Jtoond dat we makkelijk kunnen icekomen. Je kunt wel zeggen dat zesde wilt worden, maar dan ;n je in het verloop van de com- :titie te snel tevreden.' fe oefenmeester kan dit seizoen )ornamelijk jonge volleyballers :etten, die alleen maar beter zul- [n worden. Gerlof Verstoep is, na ikele invalsbeurten in het kam- ioensjaar, aan de selectie toege- )egd. De zeventienjarige diago- talspeler is nu al verder dan Van [ooten voor mogelijk had gehou- in. De andere nieuwkomer is :mco Holterhues, een 22-jarige litenaanvaller die afkomstig is het Soesterbergse AGAVS. Fit de selectie verdwenen Sander Ginkel en de blessuregevoeli- routinier Jaap van der Vinne. De laatste kruipt nu in de rol van lager, waarmee Stam/SoVoCo igeeft dat het bij de heren de ten serieuzer wil aanpakken. Van der Vinne zal veel werk uit nemen van Van Slooten die tijdens de trainingen assisten tie krijgt van Edwin Bakker. 'Ook daar hebben we bewust voor gekozen', zegt Van Slooten die aan zijn vierde seizoen als hoofdtrainer iï begonnen. 'Het is fijn om ie mand er bij te hebben. Nu kan de training doorgaan als je een speler éven apart wilt nemen.' De voorbereiding loopt dan ook ®p rolletjes. Alleen op het gebied van de fysieke gesteldheid van de uddenaanvallers zijn er pro- leempjes. Marcel Swart kampt let een liesbreuk en zal nog even de wachtkamer moeten plaats lemen, en Pieter Glcrum bokst te- een trainingsachterstand, fiettemin is Stam/SoVoCo naar iet oordeel van Van Slooten 'rede lijk klaar' voor de competitie, 'aarin de voornaamste tegenstand 'ordt verwacht van Unicornus, tveneens gepromoveerd en vervol- ;ens versterkt, eventueel Smas- iing'72 en US 3 dat zaterdag 27 september in Amsterdam de eerste ipponent van de Soesters is. Met een selectie die stevig aan kwaliteit heeft ingeboet, durft Derk de Saegher niet zo'n en thousiaste voorspelling te doen over de kansen van zijn volley- balsters als een jaar geleden. Toen gold alleen het kam pioenschap in de eerste divisie. Nu lopen de gedachten van de betrokkenen over wat er haal baar is nogal uiteen. Over de doelstelling is dan ook nog geen overeenstemming be reikt. De overtuiging heeft plaats gemaakt voor gepaste bescheiden heid. De een ziet de titel als een utopie, de ander wil ervoor gaan, een derde houdt het voor mogelijk. Zelf houdt De Saegher hej op een positie bij de eerste vier. 'Maar ik weet niet of we een, twee, drie of vier worden. Vorig seizoen was uniek, dat maak je nooit meer mee. Het is moeilijker om aan te geven hoe we het nu gaan doen', zegt De Saegher vlak voor de eer ste competitiewedstrijd, zaterdag om 19:00 uur in De Bunt tegen Sudosa. Waarschijnlijk kan Stam/SoVoCo na vier speeldagen al wat nauw keuriger bepalen hoe de vlag er bij hangt. Dan zijn de thuiswedstrij den tegen Sudosa en DOK (afge lopen seizoen respectievelijk derde en tweede) achter de rug en de bezoekjes aan Set Up en de ambi tieuze promovendus Dynamo af gelegd. Met dat viertal moet terde ge rekening worden gehouden en deze teams zullen ongetwijfeld gaan zagen aan de poten van Stam/SoVoCo dat in het voorbije jaar onaantastbaar was, maar in middels de status van torenhoge favoriet van zich heeft moeten af schudden. Dat na de anti-climax van de de sastreus verloren promotiewed strijd tegen Vrevok zes dames (on- Stam/SoVoCo dames Eerste divisie; Set Up'65, Su dosa, DOK, Piet Zoomers, DIO, Abcoude, Lycurgus, DIO/Bedum, Stam/SoVoCo, DeVolCo'88, Alterno, Armix- tos. Trainer/coach: Derk de Saegher. Assistent: Jos Blanken. Manager: Jacques Harden- berg. Selectie: EJske van Diepen, Linda EUenbroek, Floortje Kok, Meike Martijn, Tamara Smit, Reina Wieberdink, Ysa- bel Maréchal, Tamar Steenber gen, Hanna Talacua, Mirjam Tessemaker, Michète Fokken- rood-van Rooij. der wie drie, vier bepalende) de wijk namen, kan straks niet onge merkt aan de aanhang voorbijgaan. Na een zeer moeizame rondgang over de verstopte transfermarkt werd de selectie op het laatste moment aangevuld met vier vol- leybalsters die vorig seizoen bij een aanzienlijk minder goede ploeg speelden of hoofdzakelijk zitvlees kweekten of vanwege werk en zwangerschap helemaal niet in ac tie kwamen. Ysabel Marechal, afkomstig van eredivisieclub Volco, was al eerder verwelkomd. Sinds vorige maand zijn Tamar Steenbergen, Mirjam Tessemaker, Hanna Talacua en Michelle Fokkenrood-van Rooijen erbij gekomen. De laatste speel de drie jaar terug ook bij Stam/ SoVoCo. 'Op het midden hebben we danig ingeleverd, qua wissels is er minder mogelijk. Ysabel (Marechal-red.) is een ervaren en goede spelver- deelster, maar er gaat nog wel eens wat mis', somt De Saegher op. 'Ta mara Smit wordt nog belangrijker. Vorig seizoen kon ik haar gemak kelijk wisselen, nu niet. Voor Mei ke (Martijn-red.) geldt hetzelfde. Zij zullen moeten pieken.' Veel gemakkelijke 4-0-overwin- Sfam/SoVoCo lieren Regioklasse: US 3, Keistad 4, Amsterdam 2, Smashing'72, Unicornus. Nederhorst, ASVU, Huizen 2, Ace, Stam/ SoVoCo, Wilhelmina, Marti- nus 4. Trainer/coach: Jurjan van Slooten. Assistent: Edwin Bakker. Manager: Jaap van der Vinne. Selectie; Rick van Ginkel, Ri chard Zonderland, Marcel Swart, Richard van Rouwend aal, Gerlof Verstoep, Pieter Glerum, Jeroen de Bruijn, Björn Schmitz, Brad Taylor, Remco Holterhues, Jelger Tak ken, Roy van den Broek. ningen verwacht De Saegher niet meer. 'Dat soort wedstrijden zul len we nu misschien met 3-1 win nen. En de wedstrijden die we moeizaam wonnen, kunnen we nu verliezen.' De resultaten in de voorbereiding tegen andere eerste divisieteams geven aan, dat de verhoudingen zijn veranderd. Voor De Saegher, in 2002 kam pioen met Vrevok en in 2003 met Stam/SoVoCo (beide teams liepen in dat jaar promotie naar de eredi visie mis), is het er eigenlijk alleen maar leuker op geworden. 'Ieder een kan met een goed team aan de gang, maar voor een minder goed team moet je meer doen. We gaan meer sets verliezen en dat zijn zes speelsters en de begeleiding niet meer gewend. Maar ik vind het niet erg. Je ziet de nieuwe meiden met de week vooruitgaan. Ze zijn geen toppers, maar het is leuk om met ze aan de slag te gaan. Over een maand kunnen we, denk ik, goed inschatten waar we staan.' Foto: Foto Bell Stam!SoVoCo heeft aan kwali teit ingeboet, maar boekt progressie tijdens de voorbereiding. VOETBAL- zaterdag In tegenstelling tot in 1999 en in 2001 kent WZ'49 een uit stekende start in de eerste klas se. Als de tendens wordt voort gezet, hoeven de groenwitten zich dit seizoen geen zorgen te maken dat ze er na 22 wedstrij den meteen weer uitduikelen. Na de 4-1-zege op HCSC werd het nu 1-2 bij Zuidvogels. De Huizer tegenstander had in 2001 in een beslissingswedstrijd, om het kampioenschap ook al ver loren. Sindsdien deed Zuidvogels het beter. Anders dan de Soesters, handhaafde het zich in de eerste klasse en afgelopen vooijaar stoot te het via de nacompetitie bijna door naar de hoofdklasse. Die feiten deden er zaterdagmid dag niet meer toe, al liet Zuidvo gels aanvankelijk zien dat het meer in huis heeft dan de eindstand doet vermoeden. WZ'49 moest zich in het eerste kwartier beperken tot voornamelijk verdedigen. Het duurde tot ongeveer de twintigste minuut alvorens de Soesters iets meer uit hun schulp kropen en ach nadrukkelijker met het duel be moeiden. Na 28 minuten gebeur de er iets, dat grote invloed op de rest van de wedstrijd zou hebben. De doorgebroken Hidde Reitsma werd door de Huizer doelman on deruit gehaald. De keeper ging er met rood af en Bas van Doorn be nutte de strafschop. Het spel van Zuidvogels werd er niet beter op door alle omzettingen die werden doorgevoerd en de 0- 2 van Saddy Koning was allang niet meer verrassend. Dat het toch nog spannend werd, kwam door dat WZ'49 bij een van de aanval len een overgrote meerderheid niet goed uitspeelde. In plaats van de situatie uit te tikken, kwam Zuid vogels in balbezit en de contra- aanval betekende prompt 1-2. In het laatste kwartier hield WZ'49 evenwel stand en na twee duels bezit de ploeg reeds zes punten. Daarmee nemen Ronald Heer schop en co. de tweede plaats in achter Geinoord, dat negen punten heeft maar al drie keer in actie kwam. Zaterdag speelt WZ'49 thuis tegen Zwaluwen dat 'vier uit drie' heeft. Zwaluwen was in 2002 ook tegenstander van de Soesters, van wie er in het laat ste onderlinge duel drie een rode kaart voorgeschoteld kregen. WZ'49 degradeerde mede door de destijds geleden nederlaag, maar staat er nu vooralsnog aan zienlijk beter voor. Ondanks de goede vorm durfde bij KVO eigenlijk niemand uit te gaan van een overwinnihg op MIA. De titelkandidaat werd echter op het eigen kunstgrasveld in Amersfoort afgetroefd door de Soesterbergers: 14-16. KVO was de betere ploeg, omdat ze-beter combineerde en meer als team speelde. Met de onverwach te overwinning stak het team zich zelf een hart onder de riem en be gint het besef door te dringen dat het wellicht een rol kan spelen in de strijd om het kampioenschap. In de eerste helft ging de score nog gelijk op. Remco van Woudenberg nam KVO op sleeptouw met vier prachtige afstandsschoten. MIA moest het vooral hebben van spel hervattingen. Na de rust (7-8) sloeg KVO tot tweemaal toe een gat van drie doelpunten. Na de eerste keer werd het nog weer gelijk (10-10), daarna kwam MIA niet dichterbij dan tot één doelpunt. In deze fase waren het vooral Maurice van Dil len en Use van Rooijen die de pro ductie van KVO verzorgden, maar de zege werd na afloop vooral ver klaard door de teamprestatie. Een in alle opzichten merkwaar dige overwinning werd zaterdag behaald door Eemvogels. Huizen 5, tot dan toe zonder puntverlies, raakte op een 6-4-achterstand een speelster kwijt die haar knie ver draaide. Er was geen wisselspeels ter bij de hand en de overgebleven korfballers gaven er de voorkeur aan hun geblesseerde teamgenoot te vergezellen naar het ziekenhuis. In overleg werd daarom besloten de tussenstand tot eindstand te promoveren. Eemvogels behaalde weliswaar de gewenste overwin ning, maar trok met een ontevre den gevoel huiswaarts. Tot het moment dat het noodlot toesloeg was er sprake van een leu ke wedstrijd met een wisselend scoreverloop. Het werd 2-0 voor Huizen, dat in de eerste duels van de competitie superieur was ge weest. Daarna werd het 3-5 en 4- 6 voor de Soesters, van wie Danië- 11e Ras viermaal scoorde. Tót zaterdag 15 november kunnen basisscholen zich opgeven voor het Soester schooldamkampioenschap. Dat wordt op zaterdag 24 januari gehouden in het Griftland College. De damvereniging Soest-Baarn (DVSB) staat voor de 23° keer ga rant voor de organisatie en zal op nieuw een wedstrijdschema voor vijftallen gaan opzetten. Jaarlijks doen circa 250 leerlingen uit Soest en Baarn mee. De scholen kunnen inschrijven in de categorie voor de groepen 5 en 6 en in de categorie voor de groepen 7 en 8. De deel name is gratis. Daarnaast bestaat de mogelijkheid voor de basisscholieren om zich voor te bereiden op het damtoer- nooi. Desgewenst kunnen ze deel nemen aan de training op de club avond van DVSB. Deze is elke maandag van 18:30 tot 19:30 uur in het Duivenzaaltje (achter het pompstation aan de Koninsgwcg). Inschrijven kan bij Henk Krops, Koningshof 25, 1211 MH Hilver sum, henk.krops@planet.nl De paal, tweemaal de lat, rake lings over, net naast, de keeper als sta-in-de-weg. Kansen te over kreeg Soest om de uitwed strijd tegen NVC in winst om te zetten en zich alvast in de kop groep van de tweede klasse te nestelen. Maar het eind van het liedje was dat de Naarders de zege thuis mochten opslaan: 1-0. Hans de Wit stelde Wessel van Veen en Patrick Gierveld op als vervangers van de geschorste Jel- le Huizenga en de geblesseerde Nick Timmerman. Van Veen had het bijzonder moeilijk tegen de behendige zaalvoêtbalinternational Anouk Roest, maar niettemin maakte Soest de dienst uit. Op nieuw waren Richard Pietersen en Michel Broodkoorn de inspirators. Pietersen teisterde na tien minuten voetbal de paal en zowel hij als Broodkoorn zetten de spitsen weer aan het werk. De afronding was evenwel steeds net niet goed ge noeg, al scheelde het soms maar centimeters. Achteraf kan wel wor den geconcludeerd dat de blauw- witten in de eerste helft verzuim den de overwinning veilig te stel len. Het is niet zo dat NVC volslagen kansloos was. Ook de thuisploeg kreeg kansen, maar de inzetten waren te zacht of werden onscha delijk gemaakt door Reijer Ran. In de tweede helft schoot invaller Ali Kociygit de bal tegen de lat, miste NVC een kans en was ver volgens Pietersen alleen op weg naar de doelman. Net voor het strafschopgebied werd hij onderuit gehaald, wat hem een vrije trap en de boosdoener een rode kaart op leverde. De numerieke meerderheid werd niet uitgebuit. Sterker nog, al vrij snel na de verbanning van zijn ver- dediger kwam NVC op 1-0. Aan de linker flank stond iedereen van Soest toe te kijken hoe NVC op stormde en de aanval doeltreffend afrondde. Hoewel er nog voldoende tijd over was om in elk geval de gelijkmaker te scoren, ebde de overtuiging bij Soest weg. Van het flitsende spel uit de eerste helft was bij Soest niets meer over en te veel spelers zochten wanhopig naar de vorm. Toen Peter de Wit aan de noodrem moest trekken en namens Soest de derde rode kaart in drie duels in casseerde, was het helemaal ge daan met de hoop op een gunsti gere eindstand. Na drie speeldagen (vier van de twaalf ploegen kwamen slechts tweemaal in actie) is Soest alweer in de onderste helft beland, al is het nog veel te vroeg voor paniek of iets wat daarop lijkt. Door de eerder geboekte zege op FC De Bilt bezit Soest drie punten, net zo veel als drie andere clubs. Hercu les en De Bilt staan onder dit vier tal. Zondag krijgt Soest bezoek van CDW dat met 4 punten op een overbrugbaar afstandje staat. In een bijzonder matige wed strijd heeft SEC-zondag de punten aan 'tGoy geschonken. In de eerste 45 minuten lieten de Soesters enkele kansen on benut, en riepen ze het onheil over zich uit. 'Benutten we een of twee van die kansen, dan is de wedstrijd gelopen', aldus René Ribberink. De trainer van SEC moest het zonder vier geblesseerde basisspe lers stellen. Het duel begon met twee gelijkwaardige ploegen, maar de kansen waren voor SEC. Ra- mon Heynen knalde vrij voor de goal naast, en even later verzuim de Mike van der Laan alleen voor de doelman. De gasten werden door de goed spelende defensie van SEC geen kansen gegund. Vlak voor de rust was dc voor sprong voor de groenwitten een feit. Een verdediger gleed de bal in eigen doel, maar deze werd op miraculeuze manier toch uit het doel gehouden. Na de thee kwam SEC sterk uit de startblokken, maar het was jammer voor de thuisploeg dat Raymond Knoop van 't Goy een zondags schot loste op het Soester doel, dat tot aller verbazing doel trof: 0-1. Daarna holde SEC achter de fei ten aan. De sterke, geroutineerde verdediging van 't Goy had geen enkele moeite met de Soester spel denprikken. Ribberink was dan ook nuchter: 'de best voetballende ploeg heeft gewonnen, we hebben weinig kansen weggeven, maar we konden ook geen duels winnen. Volgende week moet ik ook Ra- Ramon Heijnen maait het gras van de Bosstraat-West. Foto: Foto Bell mon Heynen missen door een schorsing, lel daarbij op dat ook Weslcy Ribberink volgende week moet werken, en ook de lange blessurelijst dan hoef ik niemand te vertellen dat de problemen groot zijn. Maar ik verschuil mij niet achter deze blessures. Er is beslist geen paniek, volgende week kunnen wij zomaar weer winnen, want in deze afdeling kan iedereen van iedereen winnen.'

Soester Courant | 2003 | | pagina 17