R.OUDïg Verhuur *BED WATERMATRAS RADIO 1 PRIKBORD 2ste visser mdus Selby Oecumenische Avondviering 'Hoe is het mogelijk!' MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN PAGINA 18 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 19 rogramma JMDBIKE is Bonman aekbaars klaar ernia afwezig gevraagd /aste bezorgers socsTERgoouRAnrr :er worden met Zondagavond, Petrus en Pauluskerk Slotviering in Meander Baarn Muziek in Utrecht Bingoavond van wijkvereniging Dierenlief Dierenleed ^Burgërï^^^andiJ Wat dood is, wordt levend Zang en spelen voor de jongsten Viering Basisgroep Baarn-Soest Pakketten voor Polen Een is beter voor mensen met een allergie. www.worldofwaterbeds.nl Inloopochtend voor ouders scholieren Bowlingmiddag voor kinderen De lopers van de week VHOS vraagt medewerkers De technicus Zet'm op Soest Radio Soest Nieuws Klassieke muziek op zondagmiddag Het Soestgevoel? i'93 (Naarden) 2002-B'67, drieban- »I) al Jtrecht 2-Red Stars vogels-HKC 6 (Sta- nis -VTV 4 (Orlandoge- Z'49-Zwaluwen idijk-Hees (Bunscho- erpenzeel-SEC ral n/SoVoCo (D)-Su- Bunt) 3-Stam/SoVoCo (H) am) bal '72-Red Stars (D) >al omium-Smeeing/BDC terdam) kmaar-MIIC Soest (D) awberries-MHC Soest al iest-CDW (Bosstraat- TH'44-SEC (Harmeien) 'AG 29 SEPTEMBER ng ompetitie Soester Bow- iniging, ook op dinsdag Bibliotheek) 1 >VS-Nieuwland (Beu- EC-De Dissel (Beuken- Europese kampioenschap- slrennen voor gehandicap- de Soester Cefas Bouman ten de prijzen gevallen. De ker, vorig jaar nog winnaar bronzen medaille op de drit, werd in Tsjechië twee derde. Bouman startte in op de tijdrit en de wegwed- De Nederlandse afvaardi- :indigde in de Tsjechische >tad als negende in het me- dassement. Igemeen klassement de fwee- 2k innam, direct gevolgd door en. In de eerste divisie over wedstrijden ving Livestro de te vissen (238), maar was het de Hoef die op wedstrijdpun- won. Van de tien resultaten elke visser de twee slechtste trepen. s tweede divisie werd de zo- :ompetitie gewonnen door Ab ker. In deze klasse werd in de bije competitie de langste vis mgen. Die was 57 centimeter en werd boven water gehaald r Ad Hooft. r enkele weken start de winter- ipetitie van de Snoekbaars, t die gaat over tien wedstrijden. •6,15-1), maar Scheerhoorn en i Cleef waren terechtgekomen :en marathonpartij. De eerste verloren ze na verlenging met 15, maar met 15-7 trokken ze stand gelijk. De spanning was te den in de derde set die tevens verschil moest maken tussen i gelijkspel of een overwinning le wedstrijd. Het werd het laat- al moest er ook ditmaal wor- i verlengd. Het stond 12-12 n Selby de opslag moest inleve- i, maar Scheerhoorn en Van jef maakten de servicebeurten i de gasten snel ongedaan om t karwei vervolgens op de twee- servicebeurt af te maken. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 L /ATERBEDS.NL VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN en machines voor m DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. C5EOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 'Hoe is het mogelijk!' is het thema van de eerste Oecume nische Avondviering van het nieuwe seizoen in Soest, die op zondag 28 september - aan het eind van de Vre des week - wordt gehouden in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein. Op zondag 28 september wordt om 10:00 uur de laatste kerkdienst gehouden in het restaurant van Meander Medisch Centrum, loca tie Baarn, Molenweg 2 te Baarn. In deze bijzondere slotviering gaat ds. Leendert van den Berg voor. In de slotviering wordt stilgestaan bij de kerkdiensten van de afgelopen jaren. Deze vieringen konden elke zondag gehouden worden dankzij de inzet van een grote groep vrij willigers. Iedereen die bij deze zondagse vieringen betrokken is geweest wordt van harte uitgeno- deze laatste kerkdienst mee te :n. Door wijziging in het ziekenhuis profiel biedt Meander Medisch Centrum in Baarn voortaan plan bare en laagcomplexe zorg. De kli niek blijft open van maandag t/m zaterdagochtend. Ook blijven er ruimten voor stilte en bezinning. Het ziekenhuis gaat het stiltecentrum en de gebeds ruimte voor mosiims vernieuwen. Hoe een wereld van vrede moge lijk is komt aan de orde in woor den en liederen die deze avond klinken. Uitgangspunt is de ge dachte dat ieder mens een droom heeft, een ideaal. Iedereen zoekt naar vrede in een wereld vol pijn, verdriet, ellende en oorlog. Maar echte vrede ontstaat cr als muren tussen ménsen vallen. Dat kan bedreigend zijn, want je ziet elkaar dan op ooghoogte. Om te communiceren moet je open en kwetsbaar durven zijn. Alleen als mensen de muren tussen landen, volken, godsdiensten, harten, ker ken en wijken kunnen slechten, krijgen ze de kans om elkaar te vinden, om hun mogelijkheden aan elkaar te tonen. Aan dat ide aal, aan die droom, moeten wor den gewerkt. Het is 'een droom waar je niet van kunt slapen', waar je in gelooft, waarvoor je bidt. Deze gedachten lopen in de vie ring uit op een positieve bood schap: niet geloven in ras of rijk dom of het recht van de sterkste maar in de nieuwe mens, in Gods droom, in een nieuwe hemel, een nieuwe aarde waar gerechtigheid zal wonen. De viering begint om 19:00 uur. Bezoekers wordt verzocht om 18:45 uur aanwezig te zijn voor het vooroefenen van de liederen. Zaterdag 27 september, Domkerk: concert met instrumentale muziek; onbekende suites voor orkest van Johann Bernhard Bach, uitgevoerd door het barokorkest van de Dom cantorij. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Bingoliefhebbers kunnen zaterdag 27 september terecht in De Klari net. Daar laat de wijkvereniging Overhees vanaf 20:00 uur de bal letjes weer rollen. In het ontmoe tingscentrum worden verschillende ronden gespeeld en kunnen de deelnemers ook hun geluk beproe ven tijdens de loterij. Een bingo kaart kost 3,50 voor leden en donateurs en 7,00 voor anderen. Amivedi,© 035-6015493 VERMIST Poes, zwart/rood/bruin gevlekt, witte pootjes, witte bef, Dr. 's Ja- cobsstraat. Poes, pers, wit, over hele lichaam zwarte vlekjes, langharig, Koper wiek. Kater, cypers, witte bef, witte pootjes, Rubenslaan. GEVONDEN Kanarie, wit, vleugels citroengeel, Torenlaan/Stadhouderslaan. Kater, zwart, wit op neus onder kant bekje zwart, pootjes wit, Ge- mini Soesterberg. Poes, 5 mnd, zwart, wit op borst en pootjes, witte staartpunt, Va renstraat. Kater, zwart, witte achterpoot, buik, bef, witte neus, zwarte kin, De Schans. Kat, wit, cypers gevlekt, neus half cypers, oud, Stadhouderslaan. Eeuwen geleden kreeg de profeet Ezechiël een visioen/ Hij zag een dal vol dorre doodsbeenderen lig gen. Op het woord van God her leefden deze botten tot mensen. Ds. H.Sj. Wiersma uit Spakenburg zal hierover zondag om 10:00 uur preken in de gereformeerdé kerk (vrijgemaakt) aan de Parallelweg 1. In de middagdienst om 17:00 uur staat afsterven en opstaan ook cen traal, als kenmerken van een ech te bekering tot God. Over dit on derwerp gaat zondag 33 van de Heidelbergse Catechismus, die ds. R. ter Beek zal behandelen. Gasten zijn welkom. Tijdens de morgendienst is er crèche voor de allerkleinsten. Info: 6025234. Scholen in de kunst uit Amers foort presenteert wederom 'muziek voor de jongsten'. Dit is een cur sus voor kinderen van ongeveer negen maanden tot drie jaar. Sa men met een (groot)ouder of be geleider worden liedjes gezongen en spelletjes gedaan. Het accent ligt op zingen, gedurende de cur sus wordt een repertoire van aller lei (spel)liedjes opgebouwd. Ver der mogen de kleinen verschillen de instrumentjes proberen, zodat ze verschillende geluiden ontdek ken. Iedere keer is er weer iets nieuws te beleven, maar ook is er veel herhaling om de herinnering te prikkelen. De liedteksten mogen mee naar huis genomen worden, zodat de liedjes en spelletjes ook thuis kunnen worden gedaan. 'Mu ziek voor de jongsten' start eind september weer op meerdere loca ties en tijden. Voor meer informa tie en/of opgave SS 033-4673473. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode: 11 september t/m 17 sep tember 2003. GEBOREN: Tom Peter, zoon van A.H. Ris en H.J.C. Hettinga. - Thijs Laurens, zoon van M.L.J. Eichhorn en P.C.M. Kaandorp. - Puck, dochter van D. Grift en M. de Beer. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Breunis Elbert Hodde en Antoi- nette Margareta Bos. - Gijsbertus Evcrardus Michaci van Rooijen en Ingrid Johanna Verstratcn. VOLTREKKING HUWEUJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Jacobus Hollander en Annie van den Berg. - Manuela Bianca Groenensteijn en Anja Fugers. OVERLEDEN: Gerda van Drie, w.v. H. Uding. - Evert Nellestein, e.v. G. van Roe kei. - Elisabeth Johanna de Vries, e.v. A.J.H. Hes. Op zondag 28 september, aanvang 10:30 uur, is er een viering van de Basisgroep Baarn-Soest in het Griftland College, Noorderweg 79. Het thema: 'Werk in uitvoering' is ook het thema van de Vredesweek. Het klinkt actief, het klinkt moed gevend, er wordt gewerkt aan vre de! Maar het roept ook vraagte kens op. We voelen ons vaak zo machteloos tegenover alle oorlo gen, overal. Hoe te werken aan vrede? De basisgroep zocht contact met het IKV en vond Jan-Jaap van Oosterzee, stafmedewerker, bereid om in de viering te komen vertel len over vredeswerk (in uitvoe ring). Hij zal vertellen over vredes projecten in diverse landen met brandhaarden en de wijze waarop het IKV tracht om namens de ker ken in Nederland de mensen daar bij te staan in hun vredeswerk. Ie dereen is hartelijk welkom in deze viering om zich, dwars door alle pessimisme heen, te laten inspire ren door 'Vredeswerk in uitvoe ring'. Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Op zaterdag 4 oktober is er weer gelegenheid om pakketten voor familie en vrienden in Polen in te leveren bij de familie De Groot, Di Lassostraat 40, tussen 09:00 en 12:00 uur. Voor alle informatie: ©6024377. Zaterdag 27 september zondag 28 september Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Cen trum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Medisch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amers foort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, §8033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: S. Loos/I.E. Gertsch, Tandartspraktijk Soestdijk, Heuvelweg 21, §86015970. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, §8033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: J. Meursing, Van Mecklenburglaan 13-15, ©6015215. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Op donderdag 25 september is van 8:30 tot 10:00 uur de eerste inloopochten^I voor ouders/op- voeders van schoolgaande kinde ren. De Open Hof is dan geopend voor moeders/vaders die net hun kind naar school hebben gebracht. Elkaar leren kennen en even bij praten onder het genot van een kopje koffie of thee is de bedoe ling. Iedereen is van harte welkom. Neem gerust iemand van het schoolplein mee! Voor kleine kin deren is sr voldoende speelgoed in De Open Hof. De wijkvereniging Overhees houdt woensdag 1 oktober een bowling middag voor kinderen van 6 tot en met 12 jaar. Om 14:00 uur wordt er begonnen in het Bowlingcen trum Soest aan de Willaertstraat, maar de deuren gaan ai om 13:00 uur open. Deelname kost 1,50 voor kinde ren van leden en donateurs en 3,00 voor andere kinderen. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een'begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meisjes, die daarom een ex traatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bonus: Hanneke en Ruud Bosloper Joënne Garcia Zaterdag 27 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor H. Lieberom, eucharistieviering; samenzang Zondag 28 september Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; koor Nieuwegein Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistieviering; parochiekoor Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor H. Liberom; eucharistieviering; gregoriaans hcrenkoor Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor H. Jurriaanse; communieviering; samenzang Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp; 12:00 jongerenviering Het Hemels Ge lag Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelntinakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 drs. M.A. Hogendorp Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. T. Addink Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. W.C. Hovius, Apeldoorn ChristeJijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. H.P. Brandsma, Hoorn Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. H.S. Wiersma, Spakenburg; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 en 18:00 ds. J.M. Kleppe (woensdag 1 oktober, 19:30 G. Beens) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 mevr. I. Horst, Ede Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 M. Rotman Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St.Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. A.A. van Daalen Nederlands-gereformeerd, Waldlieim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. J. Bouma, Kampen Meander Medisch Centrum, Molenweg 2 10:00 ds. L. v.d. Berg Leger des Heiis, Acaciaiaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. G. Cazemier Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd De Vereniging Huurders Overleg Soest is de overkoepelende belan genvereniging van de huurdersor ganisaties van alle huurders van woningen van 'Portaal Eemland' in Soest en Soesterberg en vraagt met spoed een ambitieuze, communi catieve, op HBO-niveau functio nerende bestuurder met inzicht, die op eigentijdse wijze met bewo nerscommissies en nieuwe leden aan de slag gaat en ondersteuning biedt, en een administratief mede werkster die zelfstandig kan wer ken, mee wil denken en het leuk vindt om te organiseren. Aangebo den wordt een professioneel inge richt kantoor met vergaderruimte, onkostenvergoeding, cursusaan bod, enthousiaste collega's. De werktijden zijn iedere vrijdagoch tend van 10:00 tot 12:30 uur en er wordt gemiddeld twee avonden per maand vergaderd. Inlichtingen: Jos Tak, 035-6015612 (18:00- 19:00 uur) of Madeion de Graaff, 035-6026102. Miniportret van Graag eigen programma DONDERDAG 25 SEPTEMBERVRIJDAG 26 SEPTEMBER ZATERDAG 27 SEPTEMBER ZONDAG 28 SEPTEMBER MAANDAG 29 SEPTEMBER DINSDAG 30 SEPTEMBER® WOENSDAG 1 OKTOBER Elena de Hollander: contact Elena.Ja, dat ben ik. Elena, techni cus bij Radio Soest. En ook in Hui zen bij Radio Phohi. Ik ben geboren in Roemenië, Boekarest om precies te zijn. Ben op jonge leeftijd naar Nederland gekomen en woon nu in Huizen. Na" m'n schooltijd wilde ik graag iets met techniek gaan doen, nou cn dat kon bij een radiozaak in Huizen en nou doe ik ook iets voor de lokale omroep in Soest. Radio Soest. Da's dus een van die omroepen waar ik technicus ben. Ik zou er graag nog veel meer van wil len leren en ga dan ook op zoek naar een opleiding, 't Is best een leuke club bij Radio Soest alleen we zien elkaar zo weinig, de technische men sen zouden wat meer contact moe ten hebben, want anders gaat er te veel mis. Mis? Ja, als ik het vergelijk met Hui zen, daar gaat het professioneler, de apparatuur is beter en dus worden de programma's ook beter gemaakt. Er werken daar ook veel meer jonge mensen. VrijdagMiddagMagazine. Dat is mijn programma in Huizen, WM. Een programma voor jongeren met muziek en nieuwtjes waar ze wat aan hebben. Nee, dat doe ik helemaal zelf, ook de presentatie. Dat zou ik in Soest ook wel willen. Een echt programma voor jongeren. Welke programma's. Oh, ik 'schuif ja zo heet dat, er een heleboel. De Leukste? Nou, es kijken, Soest Ac tueel en Lunchroom dat vind ik heel leuk om te doen, maar ook 55+ en vooral Ontmoeting met... Ja dat zijn best leuke programma's om te doen. Huisdier. Jessie, mijn Tibetaanse terriër, een hele leuke en lieve hond, nee ik neem hem nooit mee naar de studio. Toekomst. Ik weet wel wat ik wil, een goede technicus worden dus moet ik naar een goede opleiding en dan een echte baan, dat wil ik graag. Naar Roemenië? Nee. Ja, wel met vakantie, een mooi land, maar ik vind het in Nederland best fijn. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg presentatie: Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio Samenstelling Ad van Wijn gaarden 11.00 Even Uitblazen Alles over de songfestivals, presentatie: Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Een selectie uit het beste dat de Nederlandse muziek ons te bieden heeft. Met o.a. Blof, Therese Steinmetz, Acda De Munink en een conference van Paul van Vliet. Presentatie: Thari Schröder 14.00 Operetteland Vandaag opnames van De Drie Baritons, het Don Ko- zakkenkoor en vele bekende melodieën, presentatie: Paul Sparnaay 15.00 Soest Actueel h 16.00 Rajio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Judith Gör Lonneke Meijer ontvangt de kunstenares Judith Gor. Zij heeft samen met Joos Clij- sen de Rode Toren ontwor pen, 150 vellen kunststof afgewisseld met 100 fiets banden. Voor het eerst te zien op de tentoonstelling, georganiseerd tijdens het Cultuur Festival in mei jl. Het kunstwerk staat nu in de hal van het gemeente huis. Judith was deze zomer een van de kunstenaars die exposeerden op de tentoon stelling Licht Massa in de Vishal in Haarlem. Ook maakte zij een ontwerp voor een Lighthouse op de pro menade in Hartlepool in Engeland. De muziek is uit gezocht door Judith Gör. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur Steeds op de hele uren 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg, presentatie: Kees Vroon 10.00 De hangtafel Na een lang zomerreces weer een nieuwe aflevering van het veel beluisterde dis cussieprogramma De Hang tafel. Neks Blommers, Eit Algra en Wim de Kam pra ten over actuele onderwer pen in het nieuws en over belangrijke ontwikkelingen in onze gemeente. Ge spreksleider is Jan Visser. Ter sprake komen in ieder geval de plannen van prins jesdag, de warme zomer, de hete herfst in Den Haag en de begroting 2004-2007 in Soest, techniek: Fredy Tim mer. 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senioren. Deze keer aandacht voor de 50+ Beurs die van 24 tot 28 september wordt gehouden in de Jaarbeurs te -Utrecht. Presentatie: Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine Presentatie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Kees van Winzum Kees van Winzum heeft ja ren als arts gewerkt in Zuid Afrika en woont sinds enke le jaren in Soest. Het ge sprek gaat vooral over de Pharmaceutische Industrie en de ontwikkeling van mid delen tegen Aids, presenta tie Emst Jawetz 14.00 De jaren vijftig h Jeugdsentiment of eerste kennismaking, presentatie Kees Pels 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 HetSporlcafé Actueel sportprogramma. Presentatie: Herman Duit 18.00 Jazz uit Artishock Samenstelling en presentatie Rosamint Faas en Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 9.00 Oud goud De beste muziek uit de jaren vijftig, zestig en zeventig. Presentatie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Claude Debussy en Liszt Aandacht voor de hoogtepunten uit de pianomuziek van, Claude Debus sy. De Suite Bergamasque met zijn vier delen onder andere de magnifie ke prelude en Clair de Lune die de wereld veroverde. De Rêverie, een Chopin-achtige droomwereld en zijn Danse Bohé mienne, een jeugdwerk met een be toverende schoonheid. Zijn Deux Arabesques, goed voor toegiften voor openbare pianoconcerten en zijn Children's Corner dat hij voor zijn dochtertje componeerde, uitge voerd door de beroemde Duitse pia nist, Wemer Haas, leerling van Wal- ter Gieseking. Gieseking was een ta lentvolle jazzpianist en Werner Haas stapte in de voetsporen van zijn leer meester. Hij zette het complete werk voor piano en orkest van Gershwin op de plaat. De glanzende carrière van Werner Haas werd beëindigd door een auto-ongeluk met dodelij ke afloop. Hij was toen 30 jaar oiid. Franz Liszt na de pauze In het tweede uur Muziek van Franz Liszt. Chopin heeft gezegd over Franz Liszt: "Wat zou ik hem graag de manier afhandig maken, waarop hij mijn etudes speelt!". Franz Liszt was een pianoduivel! Hij heeft de grote tijd meegemaakt van de piano soirees, waar de gegoede burgerij zich verdrong. De "geluiddragers" waren er niet en je kon alleen maar kennis nemen van de muziek via de eigen oren. In zijn jonge jaren was Liszt een pianovirtuoos, die technie ken uitvond waarmee hij de pianoli- teratuur verrijkte. Met het klimmen der jaren werd hij een geniale com ponist, die met zijn harmonieën en akkoorden de tijd ver vooruit was. Liszt was een sociale man, hij gaf aan zo'n 400 leerlingen gratis les, was behulpzaam bij het oprichten van een pensioenfonds voor arme muzi kanten. U hoort hoogtepunten uit het werk van Franz Liszt: de beide pianoconcerten, de Hongaarse Rap sodie nr. 2. en 6, Les Preludes, Lie- bestraum en La Campanella. Zondagmiddag 14.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu h Herfst, dat betekent padde stoelen. Mag je die eigenlijk meenemen uit het bos? Ma rijke Schets weet er alles van. Presentatie Ina Aan- geenbrug. 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de bur gemeester, presentatie Yvonne Dijkhuis 12.00 Waar blijft de tijd Maak kennis met Oud Soest. Gesprekken met oud- Soesters vormen de basis voor het geluidsarchief van de Historische vereniging. Verhalen over Soest in de vorige eeuw, gebruiken en gewoontes van mensen in een kleine agrarische ge meente, opgenomen door vrijwilligers van de Histori sche Vereniging Soest. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit bet nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek Samenstelling Jaques v.d. Griendt, presentatie Inske den Duik Zie tekst hiernaast 16.00 Musica Aeterna Het programma is geheel gewijd aan de belangrijkste musicus van de achttiende eeuw: Jean Philippe Ram- eau. Tot zijn veertigste jaar een vrijwel onbekend musi cus. Rameau was een een zelvig, twistziek en a-sociaal mens, maar een gewetensvol en intelligent kunstenaar. Vandaag muziek uit zijn operaballet 'Les Indes Ga- lantes', uitgevoerd door Les Arts Florissant onder leiding van William Christie, gepre senteerd door Liesbeth Gankema. Radio Soest non-stop Muziekprogramma 18.00 Kerkdienst De samen-op-weg-kerk De Open Hof 19.00 Religieuze muziek 20.00 Samen bijbel lezen met Joke Almirante. 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie: Ruud van Zo meren 10.00 Soester en zijn muziek h Judith Gör Lonneke Meijer ontvangt de kunstenares Judith Gor. Judith heeft samen met Joos Clijsen de Rode To ren ontworpen in de hal van het gemeentehuis bij de trap. Zij exposeerde onlangs in de Vishal in Haarlem. Judith's muziek keuze hoort u vanmorgen. 11.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma. 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Ruud van Zo meren 13.00 Even uitblazen h Muziekprogramma met al les over en vooral van het Songfestival, presentatie: Loes Moraal 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van het afge lopen weekeinde. Presen tatie Herman Duit. 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur Luister zondag en woensdag 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg. presentatie: Kees Vroon 10.00 Ontmoeting meth Kees van Winzum Werkte als arts in Zuid Afri ka. Presentatie: Ernst Jawetz. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma, presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Kees Vroon 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Met oa De Drie Baritons, het Don Kozakkenkoor en vele bekende melodieën, presentatie: Paul Sparnaay 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De hangtafel Na een lang zomerreces weer een nieuwe aflevering van het veel beluisterde dis cussieprogramma De Hang tafel. Neks Blommers, Eit Algra en Wim de Kam pra ten over actuele onderwer pen in het nieuws en over belangrijke ontwikkelingen in onze gemeente. Ge spreksleider is Jan Visser. Ter sprake komen in ieder geval de plannen van prins jesdag, de warme zomer, de hete herfst in Den Haag en de begroting 2004-2007 in Soest, techniek: Fredy Tim mer. 18.00 Van psalm tot pop, presentatie: Joke Almiran te; 18.30 Weg met hobbels presentatie: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker Kinderprogramma. Presentatie: Caren Zwar- teveen en Marieke Boer. 19.30 Het Kompas Jongerenprogramma. 20.00 Het Boek binnenste buiten Presentatie: Herman Spoor 21.00 Een ander mens Liedjes, uitgezocht door Elly van Tol 21.30 Avondsluiting presentatie: Wim Prins. 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Een programma over din gen die er toe doen. Presentatie: Ina Aangeen- brug. 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. het Soestge voel van de burgemeester, presentatie: Yvonne Dijk huis 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret In het wekelijkse cabaret en musical programma deze keer conferences van Willy Walden en Piet Muyselaar, Toon Hermans, Wim Sonneveld en Kaba- ret Ivo de Wijs. Verder liedjes uit Saterday Night Fever met Joost de Jong en Chantal Jansen, Chorus Line en Les Miserables met o.a Henk Poort en Ernst Daniël Schmidt. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+h Met aandacht voor de 55+ beurs van 24 tot 28 septem ber in de Utrechtse Jaar beurs. Presentatie: Karin de Lange 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soest Non-stop Muziekprogramma 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9.

Soester Courant | 2003 | | pagina 19