Informatiemarkt Soesterberg druk bezocht Politiek he HEEF AAN DE ZIE VERVOLG VAN BEKENDMAKINGEN VAN UW GEMEENTE OP PAGINA 5 VAN DE SOESTER COURANT WOENSDAG 24 SEPTE Moeizame discussi» WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA4 HONË>EtoteL&STtNd woensdag 24 september 2003 Meer weten? [bedrijven woningbouw bedrijven T&ehecbdV< ko£f mir*4er RAMPENBESTRIJDINGSPLAN SPOORWEGEMPLACEMENT AMERSFOORT TER INZAGE IN INFORMA TIEWINKEL AMERSFOORT Van donderdag 25 september tot vrijdag 24 oktober kunnen inwoners van Amersfoort reageren op het ram penbestrijdingsplan dat gemaakt is voor spoorwegemplacement Amersfoort. Dit plan is voor de wettelijke pe riode van vier weken ter inzage gelegd in de gemeentelijke informatiewinkel in de Observant, Stadhuisplein 7, Amersfoort. Rampenbestrijdingsplannen zijn een uitwerking van het gemeentelijke rampenplan voor een organisatie of bedrijf. Ze bevatten informatie over mogelijke rampen/incidenten die zich in dat bedrijf zouden kunnen voor doen. Er staat in hoe dan gehandeld moet worden om de ramp te bestrijden en de gevolgen te beperken en op te vangen. Het doel van een rampenbestrijdingsplan is om de samenwerking tussen de verschillende be trokken operationele diensten (brandweer, politie en geneeskundige dienst) en de gemeente goed te rege len: wie moet wat doen als zich een calamiteit voordoet of dreigt voor te doen? Gevaarlijke stoffen De plannen zijn gemaakt als vervolg op de 'inventarisatie van mogelijke effecten bij calamiteiten met gevaar lijke stoffen' in het Gewest Eemland. Dit is een grootscheeps onderzoek dat het ingenieursbureau DHV in 2000 en het voorjaar van 2001 samen met de Regionale Brandweer Eemland verrichtte. Dat onderzoek bracht organisaties en bedrijven in kaart die bij een calamiteit mogelijk een gevaar voor de veiligheid kunnen opleveren, bijvoorbeeld door de aanwezigheid van gevaarlijke stoffen.TEén van de aanbevelingen in het on derzoeksrapport was om voor vijf Amersfoortse bedrijven/instellingen een rampenbestrijdingsplan te maken. Naast het spoorwegemplacement ging het om de kleefstoffenfabrikant Rohm and Haas, de beide Amersfoort se ziekenhuislocaties van Meander Medisch Centrum en het bedrijf Smit en Zoon. Belang voor inwoners van Soest In principe zullen Soester ingezetenen geen hinder ondervinden van een calamiteit op het spoorwegempla cement. Alleen in zeer extreme omstandigheden met een overwegend sterke oostelijke wind kan een deel van Soest erbij betrokken raken. Meer informatie? Tot vrijdag 24 oktober a.s. ligt het rampenbestrijdingsplan ter inzage in de gemeentelijke Informatiewinkel in de Observant aan het Stadhuisplein 7 te Amersfoort. Dit houdt in dat u het plan ter plekke kunt lezen/bekij ken. Een eventuele reactie kunt u (schriftelijk) richten aan het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Amersfoort, Postbus 4000, 3800 EA Amersfoort. De Informatiewinkel is geopend van: ma t/m vr 9.00 - 17.00 uur do 9.00 - 17.00 18.00 - 20.00 uur za 9.00 - 12.00 uur Ook als u nog vragen heeft, kunt u terecht bij de Informatiewinkel, tel. (033) 469 5740, e-mail: info gemeente@amersfoort.nl Op woensdag 1 oktober wordt een openbare bijeenkomst gehouden over burgerparticipatie in café d'Oüde Enghe aan de Middelwijkstraat 2 te Soest. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot ca. 21.00 uur. In februari van dit jaar heeft prof.dr. P.W. Tops tijdens een raadsconferentie zijn rapport over burgerparticipa tie in Soest toegelicht. Als vervolg daarop is een werkgroep aan de slag om na te denken over de verdere ont wikkeling van burgerparticipatie. De werkgroep bestond uit vertegenwoordigers van de inwoners, de raad, het college van B en W en de gemeentelijke organisatie. De werkgroep heeft de werkzaamheden afgerond en de bevindingen vastgelegd in een notitie. Tijdens deze bijeenkomst zal men op feestelijke wijze stilstaan bij de afsluiting van de gezamenlijke zoektocht naar de huidige plaats- en het toekomstig perspectief van burgerparticipatie in Soest. Vandaar ook de wat ongebruikelijke locatie. De notitie van de werkgroep zal een belangrijke rol vervullen tijdens de bijeenkomst. Bij de bijeenkomst worden bijdragen verwacht van de (leden van de) werkgroep burgerparticipatie, de heer drs. J.J.L.M. Janssen, de heer prof.dr. P.W. Tops en de heer J.B. van Wuyckhuyse. Gelet op het informele karakter van de bijeenkomst, zullen er geen formele besluiten genomen gaan worden. Bespreking van de notitie zal op een later moment plaatsvinden in een vergadering van de raadscommissie. ledereen wordt van harte uitgenodigd voor deze afsluiting, welke ook weer het startpunt zal zijn voor een ver volg In Soest krijgt iedereen die een hond heeft te maken met hondenbelasting. U moet Hondenbelasting be talen als ij één of meer honden heeft. De hoogte van de belasting is afhankelijk van het aantal honden dat u heeft. Indien u een hond bezit en u betaald nog geen hon denbelasting, bent u verplicht hiervan aangifte te doen bij de afdeling gemeentebelastingen. U kunt hiervoor gebruik maken van een aangifteformulier dat u telefo nisch kunt aanvragen, via telefoonnummer 035- 6093503 of kunt downloaden van onze website (www.soest.nl). U selecteert dan de knop producten en diensten en selecteert de hondenbelasting. Als uw hond komt te overlijden of u op een ander manier van uw hond afscheid moet nemen, dient u dit schriftelijk te melden (met een kopie verklaring van de dierenarts of van de nieuwe eigenaar). BESCHIKKING Bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Raadhuisplein 1, kamer 1.30, ligt vanaf 24 september 2003 op werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, ter inzage de beschikking en de aanvraag van: - Deege Metaalfinishing B.V. Postweg 43-47 3769 BV SOESTERBERG Strekking van de beschikking: de gevraagde vergunning te verlenen aan Deege Metaalfinishing B.V. gevestigd aan de Postweg 43-47 te Soesterberg, onder voorschriften ter bescherming van het milieu. BEROEP tegen deze beschikking kan, binnen zes weken na de dagtekening van deze kennisgeving, wor den ingediend door: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. belanghebbenden, die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest tegen de ontwerpbeschik king bedenkingen in te brengen; d. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van de beschikking ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; e. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 200019, 2500 EA 's -Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen een verzoek doen tot het treffen van een Voorlopige voorziening Dit verzoek moet eveneens binnen genoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de hierboven ge noemde afdeling van de Raad van State. De vergunning wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor die datum een verzoek is ge daan tot het treffen van een voorlopige voorziening. De beschikking wordt dan niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. MELDING Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van de Wet milieu beheer hebben ontvangen: Besluit inrichtingen voor motorvoertuigen Milieubeheer - M.C. service Weegbreestraat 54 Tegen de melding kan geen bezwaar worden ingediend. Genoemde instellingen zullen aan de algemene voorschriften gesteld bij de betreffende algemene maatregel van bestuur moeten voldoen. ...£h Het blijkt uit de praktijk dat niet alle honden worden aangegeven. De gemeente voert daarom regelmatig controles uit. Als geconstateerd wordt dat geen aangif te is gedaan wordt alsnog een aanslag opgelegd met daarbij eventueel een forse boete, die kan oplopen tot €1134,00. Tot 10 oktober 2003 wordt iedereen die zijn of haar hond(en) nog niet heeft aangemeld in de gelegenheid gesteld om dit alsnog te doen. hierna worden huis aan huis controles uitgevoerd Voor verdere informatie over de hondenbelasting kunt u terecht bij de afdeling belastingen van Gemeente Soest op telefoonnummer 035-6093503^ K Uitgave gemeente Soest Afdeling Communicatie Raadhuisplein I 3762 AV Soest Telefoon: (035) 609 34 55 E-mail: postbus2000@soest.nl Zie ook: www.soest.nl De gemeente Soest vindt goed contact met inwoners belangrijk. De inwoners moeten op een eenvoudige manier vragen, meldingen en opmerkingen bij de gemeente kwijt kunnen. Daarom heeft de gemeente, naast de bestaande in formatiekanalen, een servicelijn ingesteld. Het telefoonnummer 035 - 60 93 728 is 24 uur per dag, zeven dagen in de - 6093728 week, bereikbaar tegen het normale tarief. 16 september 2003 Onderwerp Aanvraag vergunning oliebolk menade Verzoek Stichting Zorgcentra S voor het project dagverzorging regeling Bewegwijzering landelijke fiet route, Groningen-Breda v.v. Extra uitkering minima Toepassing art. 19 lid 2 WRO m< bouwaanvraag voor 9 woning< engweg (aanvraag nr. 030263) Subsidieverzoek voor project het jaar 2003 door Stichting B« Ambtelijke reactie op ingebrac dens de schouw van de Grach Stel deze vraag hier: Naam: Adres: 4 Postcode: Datum: Zo'n 30 belangstellenden wa ren afgelopen woensdag in Fu- sions aanwezig om te luisteren of deel te nemen aan de discus sie over normen en waarden, georganiseerd door De Derde Kamer. Vier gemeenteraadsle den bogen zich over het pro bleem van de (toenemende?) 'hufterigheid' en normverva ging, waarvan de burgers vin den dat er nu eindelijk eens een halt aan moet worden toe geroepen. 'Eén ding is zeker: de burger is het zat,' stelde VVD-voorzitter Hans Gerretsen in zijn welkomstwoord vast. Gerretsen was de man die het thema deze zomer in de Soester Courant had 'aangekaart', Onder regie van gespreksleider Jan Jacobs lieten Karei van Geet (VVD), Teun Middelkoop (Soest 2002), Ans Mann (GroenLinks) en Chn« van Vuuren (ChristenUnie-SGP) hun licht over het onderwerp schij nen. Dat leverde vaker niet dan wel eenstemmigheid op over de juiste aanpak, maar dat zat er ook dik in. Alleen ai de uitleg van het begrip 'normen en waarden' leid de tot enige verwarring. Volgens Van Vuuren is er bij 'normen' vaak sprake van regeltjes waarvan het oorspronkelijk nut niet meer dui delijk is. Middelkoop en Van Geet waren het meest uitgesproken over de aanpak van de 'etterbakjes' en pleiten beiden met gepaste harts tocht voor minder 'gedogen' en strengere handhaving van de re gels, al dan niet op basis van de APV. 'Het ontbreekt de politie aan gezag', stelden ze vast. 'Er is een cultuuromslag nodig.' Van Geet gaf overigens wel toe dat zijn op stelling enigszins 'hypocriet' was, omdat hij de coffeeshop wél ac cepteerde. Ans Mann legde een verbinding met allerlei onrecht in de wereld: 'Er is meer aan de hand dan de ettertjes op straat.' Ze wees in dat verband op de reclame en de consumptiedwang, maar ook op de achterstelling van de derde wereld. Volgens een van de bezoèkers was het gebrek aan respect voor de politie terug te voeren op de hou- veel Soesterbergers een welkome markt. "Ik ben naar de TOSS-avond (TOSS staat voor Toekomstoriëntatie Spest/Soesterberg, redactie) twee jaar geleden geweest", Meer dan 1000 bevlogen Soesterbergers bezochten op zaterdag 20 september de door de gemeente Soest georganiseerde 'informatiemarkt in het Officierscasino. Voor zegt een Soesterbergse. "Nu worden alle wensen van toen een stuk concreter." De servicelijn kan men bellen voor: Algemene, actuele informatie over gemeentelijke zaken; Het stellen van vragen over gemeentelijk beleid of andere zaken; Het inspreken van meldingen met betrekking tot de woonomgeving. Zo'n twee uur voordat de informatiemarkt echt open ging, kondigden de eerste bezoekers zich al aan; een jong gezin, compleet met een baby in een maxi cosy en een peuter in een buggy... "We hoorden dat we ons hier vandaag konden inschrijven voor woningen die gaan worden gebouwd." De vroege bezoekers kwamen in dit opzicht voor niets. Of er ooit woningen worden gebouwd, staat nog niet vast. "We hebben te maken met een geluidscontour", vertelt Hans de Jong van de gemeente Soest in zijn kraam over geluid. "Die geluidscontour is nog gebaseerd op de aanwezigheid van de F16's. Door die contour mogen we geen huizen bouwen. Als gemeente zijn we al jaren bezig de geluidscontour Wat willen we bereken? was een veelgestelde vraag to de stand van de Werkgroep Toekomstvisie Soesterberg. aangepast te krijgen. De rijksoverheid moet voor die aanpassing zorgen." Henk van Rooijen, projectleidervan Hart van de Heuvelrug, kreeg veel vragen over het ecoduct over de Amersfoortsestraat. Dat het ecoduct er komt, is zeer waarschijnlijk. Waar is nog onduidelijk HART VAN DE HEUVELRUG Ook de Provincie Utrecht was op de informatie markt aanwezig. De provincie werkt samen met andere instanties, waaronder Soest, aan het project Hart van de Heuvelrug. Doel is het groene karakter van de Heuvelrug te beschermen en toch kansen voor woningbouw en industrie te creëren. Dat kan door de Heuvelrug anders in te richten en grond te ruilen: tegenover elk stukje dat op de Heuvelrug wordt bebouwd, moet elders groen vrijkomen. WONINGEN Plannen voor woningbouw op het Dorpsplein, het terrein van Abrona, het terrein van de Open Ankh en het terrein van Kontakt der Kontinenten... De plannen van Abrona en de plannen van de J gemeente voor een andere inrichting van het Dorpsplein zijn al verder uitgewerkt. 'Als het rijk de geluidscontouren aanpast", zegt Bart Krol, wethouder van r uimtelijke ordening, "komt alles in een stroomversnelling. Daarom willen we voorbereid zijn, de plannen hebben klaarliggen. 'Daarom informeren we de bevolking nu al," De bedoeling van de informatiemarkt was de inwoners van Soesterberg informeren over plannen die nu spelen en plannen die gaan spelen in Soesterberg. Al deze plannen hebben invloed op VLIEGBASIS Eén van dé kramen werd verzorgd door de lucht macht. De vertegenwoordiger van de vliegbasis vertelde dat de minister inderdaad van plan is om in 2007 de basis te sluiten, maar dat sluiting van de basis nog niet hoeft te betekenen dat het ministerie van Defensie de grond verkoopt. "De reacties van Soesterbergers zijn hartverwarmend", zegt Diana Niggendijker, voorlichter van de Vliegbasis Soesterberg. "Echt een hart onder de riem, maar er was ook iemand die blij is met het voorstel van de minister." Projectontwikkelaar Dura Vermeer laat concrete plannen zien over de herinrichting var» het Dorpsplein. In prachtige, originele ert soms vertederende kunstwerkjes verwerkten de kinderen van Soesterberg hun visie. KINDERTENTOONSTELLING De jeugd heeft de toekomst. Op school dachten kinderen na over de toekomst van hun dorp. In prachtige, originele en soms vertederende kunstwerkjes verwerkten ze hun visie. Deze kindertentoonstelling was één van de publieks trekkers van de informatiemarkt. Tot en met 2 oktober kunt u tijdens kantoortijden in de hal van het gemeentehuis in Soest de tentoonstelling nog bezichtigen., Veel belangstelling voor toekomstplannen van Abrona. de toekomst van Soesterberg. Veel bezoekers stelden dit initiatief van de gemeente Soest zeer op prijs. "Ik weet nu tenminste wat er speelt", zegt een mevrouw die nog gauw een gratis sticker van Zomerschoen bij al het informatiemateriaal voegt. "Ik vind het goed dat dit georganiseerd is. En ook terecht. Soesterberg is een mooi dorp. De gemeente Soest moet daar zorgvuldig mee omgaan. Dat verdient Soesterberg." STAAT AHe ideeën voor de toekomst van Soesterberg op één kaait Over de volgende projecten is informatie té vinden op www.soest.nl Abrona; Soesterberg Noord; de vliegbasis; uw woonomgeving; Dorpsplein; Hart var> de Heuvelrug; Werkgroep Toekomstvisie Soesterberg; - geluid.

Soester Courant | 2003 | | pagina 4