Politiek heeft geen antwoord op hufterigheid dekker-I-partners ACTUEEL j HEEFT U EEN VRAAG AAN DE GEMEENTE SOEST? PAGINA4 WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 jtember 2003 Moeizame discussie over normen en waarden Hufterig smullen bouwplannen voor particulieren en bedrijven www. dekkerenpartners, com Verkeerscontroles Op heterdaad 'Nee bedankt' basisscholieren 0- 'ÊL4ST8 W iSt e 55 soest.nl derende kunstwerkjes verwerkten de ►TELLING mst. Op school dachten jkomst van hun dorp. In soms vertederende en ze hun visie. Deze vas één van de publieks- natiemarkt. Tot en met ,s kantoortijden in de hal n Soest de tentoonstelling Zo'n 30 belangstellenden wa ren afgelopen woensdag in Fu- sions aanwezig 0111 te luisteren of deel te nemen aan de discus sie over normen en waarden, georganiseerd door De Derde Kamer. Vier gemeenteraadsle den bogen zich over het pro bleem van de (toenemende?) 'hufterigheid' en normverva ging, waarvan de burgers vin den dat er nu eindelijk eens een halt aan moet worden toe geroepen. 'Eén ding is zeker: de burger is het zat,' stelde VVD-voorzitter Hans Gerretsen in zijn welkomstwoord vast. Gerretsen was de man die het thema deze zomer in de Soester Courant had 'aangekaart'. Onder regie van gespreksleider Jan Jacobs lieten Karei van Geet (VVD), Teun Middelkoop (Soest 2002), Ans Mann (GroenLinks) en Chri« van Vuuren (ChristenUnie-SGP) hun licht over het onderwerp schij nen. Dat leverde vaker niet dan wel eenstemmigheid op over de juiste aanpak, maar dat zat er ook dik in. Alleen al de uitleg van het begrip 'normen en waarden'.leid de tot enige verwarring. Volgens Van Vuuren is er bij 'normen' vaak sprake van regeltjes waarvan het oorspronkelijk nut niet meer dui delijk is. Middelkoop en Van Geet waren het meest uitgesproken over de aanpak van de 'etterbakjes' en pleiten beiden met gepaste harts tocht voor minder 'gedogen' en strengere handhaving van de re gels, al dan niet op basis van de APV. 'Het ontbreekt de politie aan gezag', stelden ze vast. 'Er is een cultuuromslag nodig.' Van Geet gaf overigens wel toe dat zijn op stelling enigszins 'hypocriet' was, "jpmdat hij de coffeeshop wél ac- :epteerde. Ans Mann legde een 'erbinding met allerlei onrecht in de wereld: 'Er is meer aan de hand dan de ettertjes op straat.' Ze wees in dat verband op de reclame en de consumptiedwang, maar ook op de achterstelling van de derde 'wereld. - Volgens een van de bezoèkers was het gebrek aan respect voor de {politie terug te voeren op de hou ding die in de bezettingstijd juist 'bon ton' was tegenover de Duit sers, toen mocht het natuurlijk wél. Hij vond dat er - vooral óp school - weer aandacht moest zijn voor discipline. Ans Mann bestreed dat: gezag in het onderwijs is eerder gebaat bij vriendelijkheid en be grip. Ze stelde vast dat de plaatse lijke samenleving juist aan het ver brokkelen is: 'We hebben steeds minder het gevoel dat we samen van Soest zijn...' Volgens haar wor den er in de gezinnen tegenwoor dig nog maar weinig gesprekken gevoerd. 'Dan gaat de jeugd de straat op om reacties uit te lokken.'. Straf geven Volgens Middelkoop gaan de ouders ook niet vrijuit. Hij stelde vast dat de onderwijzer van van daag 'niks meer durft' tegenover vervelende leerlingen, omdat pa en ma anders wel even verhaal komen halen. 'Ik geloof in gewoon straf geven als dat nodig is. Ik kreeg vroeger thuis ook nog op m'n kop als ik moest nablijven. Vriendelij ke praatjes helpen niet.' En dat gold volgens hem ook voor de po litie. Net zo min ais Middelkoop bleek Van Geet erg geporteerd voor preventieve maatregelen te gen vandalisme en ander ongerief. 'Het betekent in de praktijk alleen maar doormodderen. Er moet juist opgetreden worden!' Volgens hem loopt de politie er vaak 'maar eep beetje bij, dat je zegt: nou nou nou - maar burgers moeten ook niet zo mauwen als ze een bon krijgen.' In Soest lijkt het -relatief - nog redelijk rustig, maar dat komt vol gens Middelkoop omdat de politie alles onder een dekmantel houdt en geen ruchtbaarheid geeft aan overvallen, inbraken en andere za ken. 'Je leest er niets meer van in de krant, alleen als het voor de rechter komt.' Volgens een ander maakt de politie zich nogal eens schuldig aan 'risicomijdend ge drag'. Van Vuuren pleitte ervoor om vaker met ouders om de tafel te gaan zitten. 'Zomaar erop slaan of gevangen zetten is een erg arm zalig contact.' Hij vond dat de 'asociale' jongeren een kans op heropvoeding gegeven moest wor den en al op school begeleid moe ten worden. 'Het is ook een ver antwoordelijkheid van de hele sa menleving.' bedrijven staat Het panel tijdens de Derde Ka mer-discussie, v.l.n.r. de raadsleden Van Vuuren, Middelkoop, Mann en Van Geet. FotQ. Soester Courant 'Het is niet de 90% met wie het allemaal wel goed gaat die zorgen baart, maar de 10 die overlast bezorgt,' stelde Gerretsen vast. Hij had veel reacties gekregen op het artikel in de Soester Courant. Hij was evenmin onder de indruk van het optreden van de politie. 'Jon gelui maken op de skatebaan tot drfe uur 's nachts extra herrie, de buurtbewoners bellen de politie en die komt wel kijken, maar laat de apparatuur gewoon staian. Daarna gaan de jongelui gewoon door... Ans Mann was het ermee eens dat er in zulke gevallen streng opgetre- den moet worden. Prioriteiten Ze verzuchtte vervolgens dat de Soester gemeenteraad helaas niets te zeggen heeft over de politie (af gezien van de surveillanten), maar Van Geèt weersprak dat. Juist uit de gesprekken rondom het thema Integrale Veiligheid was hem ge bleken dat de raad wel degelijk ruimte heeft om prioriteiten aan te geven voor de reguliere politie-in- zet. Het openbaar ministerie is welwillend genoeg op dat punt. Hij heeft burgemeester Janssen dan ook om verder uitleg gevraagd. 'We zijn er behoorlijk gebeten op!' Wat de Soester prioriteiten dan zouden moeten zijn bleef nog even onduidelijk. Statenlid Stef Klarenbeek zag de oorzaak vooral in de 'vercommer cialisering' van de maatschappij - een opmerkelijke uitspraak voor een liberaal - en pleitte min of meer voor invoering van het am- .bachtsonderwijs. De discussie le verde overigens geen eenstemmig heid op over'het antwoord op de vraag of kansarmen misschien wel een beetje meer recht hadden op hufterig gedrag dan de kinderen uit de 'betere milieus'... Opvoeden is moeilijk, afdus Ans Mann, die ook vond dat kinderen op school niet lastig gevallen zouden moeten worden met allerlei theoretische vakken als ze liever of beter met hun handen werken.' Buddy's Dat de overheid - gemeenteraad, College van B. en W. - een rol moet spelen staat volgens de poli tici wel vast, maar welke dan? Er moeten afspraken gemaakt worden met alle betrokkenen: ouders, po litie, scholen, sportclubs niet uitge zonderd. En alle organisaties dan afrekenen op hun resultaten, onder controle van de overheid. Maar met wat voor sancties dan? Een speciale aanpak van de veelple- De politici die meededen aan de Derde Kamer-discussie over het verval der zeden werden, voor zover ze ook deelnamen aan de voorafgaande maaltijd in Fusions, vorige week onthaald op een bijzonder menu. Dat be stond uit een voorafje: 'Soep zooitje van Moreel Verval', een hoofdgerecht: 'In Hufterolie gebakken Normen en Waarden met Schijtlijsterbessen', en een toetje: 'Etterbakje ijs met Mid delvinger'. Naar verluidt smaakte het uitstekend... gers, zoals in Utrecht, sprak Ans Mann wel aan. (Middelkoop: Te dere veelpleger is klein begonnen. Smoor het in de kiem!') Ze voel de wel iets voor een speciaal les uur 'liefde, relaties en hoe moet ik leven' op school en geloofde meer in 'netwerken'; dan in de harde hand. Van Vuuren zag vooral wat in het aanstellen van 'mentores' of 'buddy's', die zich positief opstel len tegenover het jeugdig gespuis: 'Ik geloof in jou.' 'Dat kost veel tijd en geld, maar het is de moeite waard. Anders schrijf je ze af tor hun tachtigste...' Volgens een van de bezoekers zouden daarvoor mooi de 40.000 onderwijzers die met wachtgeld thuis zitten kunnen worden ingeschakeld. Naar de rector Een van de bezoekers vertelde hoe hij zich vooral ergerde aan het ge drag van de fietsende Griftland- jeugd, met name op en rondom de rotonde in de Burgemeester Gro- thestraat. 'De politie heeft geen tijd, op de school zeggen ze: wij zijn de politie niet, wat moet ik dan doen? Zelf maar optreden, hun fiets afpakken en dubbelvou wen...? Dan ben ik ook verkeerd bezig, zegt de politie.' Hij was er aan het slot van overtuigd dat het toch maar beter was om eerst nog eens met de rector van het Grift- land te gaan praten, en dat zou hij dan ook gaan doen. De rest van de discussie was ge wijd aan uiteenlopende aspecten als 'inkomensafhankelijke boetes' (waar niemand voor voelde), wat normen in de verschillende 'cultu ren' inhouden, de belangrijke rol van de wijkagenten in 'netwerken' en de mate waarin inburgerings- cursussen het middel zijn om nieuwkomers en allochtonen be wust te maken van de Nederland se normen en waarden. Een brief van de burgemeester, gericht aan 'wie zich niet gedraagt', zal niet veel helpen, was de algemene ver wachting. Of de politiek ooit het juiste ant woord vindt op de hufterigheid die ook in Soest om zich heen grijpt, althans volgens velen, dat werd deze avond niet duidelijk. 'We ko men er niet helemaal uit,' stelde gespreksleider Jan Jacobs vast. Overigens wees Karei van Geet nog op de openbare presentatie (30 september) van het rapport van de werkgroep Integrale.Veilig heid, waarin ook aanbevelingen zijn opgenomen om het in Soest wat veiliger te maken. "'lrVü voor een ontwerp van uw aanbouw, een verbouwing of een complete nieuwbouw, het verzorgen van de benodigde vergunningen, het onafhankelijk kiezen van geschikte bouwers en de aanbesteding, de controle op de uitvoering, het bouwmanagement en de opleveringen en nog vele andere werkzaamheden. Aalsmeer: tel. 020-6451457, Soest: tel. 035-6035307 De politie heeft donderdag van zeven uur 's ochtends tot twee uur 's middags verkeerscontroles ge houden. Tussen 07:15-en 08:45 uur werden op de Ossendamweg vijf bekeuringen uitgeschreven we gens het niet dragen van een auto gordel. Ook kreeg een bromfietser een bon, omdat hij door rood reed. Vervolgens waren overtreders op de Vrijheidsweg aan de beurt. Van 10:30 tot 11.30 uur werden er zes overtredingen opgeschreven, vier bestuurders droegen geen gordel en twee reden te hard. Tbssen 13:15 en 14:15 uur werden drie 'snelheidsduivels' beboet op de Koningsweg. De snelste automobi list reed 65 km/u waar 50 km/u toegestaan is. Politieagenten hebben in de nacht van woensdag op donderdag vier mannen aangehouden op verden king van inbraak in een winkel aan de Vin V'eedestraat. Rond 01:00 uur kv/am bij de politie de melding binnen dat vier mannen zich ver dacht gedroegen op de Van Weedestraat. Ter plaatse zagen de agenten het groepje lopen. Het bleek dat het kwartet al had inge broken, maar nog geen kans had gezien om iets mee te nemen uit de winkel. De vier, allemaal Am sterdammers, variëren in leeftijd van 18 tot en met 22 jaar. Ze zijn ingesloten op het politiebureau. Dit jaar zal de Stichting Balans wederom het project 'Nee be dankt' uit voeren voor de gemeen te Soest. Sinds een aantal jaren geeft de stichting deze voorlichting over roken, alcohol en drugs aan alle groepen zeven en acht op de basisscholen. Nog even was het de vraag of 'Nee bedankt' dit jaar wel een vervolg kreeg. Balans had de aanvraag voor subsidie te laat in geleverd bij de gemeente. Soest wilde hier echter niet al te moeilijk over doen en subsidieert het pro ject met een bedrag van 9.065 euro. VOORBEREIDINGSBESLUIT I De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 11 september 2003, nr. RB 03-63, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor de percelen Nieuwerhoekplein 4 t/m 9 en Koninginnelaan 2 t/m 8 zoals die percelen op de bij dit besluit behorende tekening als zodanig zijn aangegeven. Dit besluit treedt in werking op donderdag 25 september 2003. Vanaf deze datum ligt het besluit voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Planölogie en bou wen (balie bouwzaken), dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 -v20.0tJ; uur. AANGEVRAAGDE KAPVERGUNNINGEN Periode 12 september tot en met 18 september De volgende aanvragen voor een kapvergunning zijn ontvangen: ie een hond heeft te maken moet Hondenbelasting be- onden heeft. De hoogte van jk van het aantal honden n u betaald nog geen hon- icht hiervan aangifte te doen >elastingen. U kunt hiervoor mgifteformulier dat u telefo- telefoonnummer 035- *den van onze website ert dan de knop producten en hondenbelasting. Als uw >f u op een ander manier van emen, dient u dit schriftelijk s verklaring van de dierenarts 16 september 2003 Onderwerp Aanvraag vergunning oliebollenkraam Zuidpro menade Verzoek Stichting Zorgcentra Soest tot subsidie voor het project dagverzorging en voor de I.T.Z. egeling Bewegwijzering landelijke fietsroute LF9 N.A.P.- route, Groningen-Breda v.v. Extra uitkering minima Toepassing art. 19 lid 2 WRO met betrekking tot de bouwaanvraag voor 9 woningen aan de Soester- engweg (aanvraag nr. 030263) Subsidieverzoek voor project "Nee Bedankt" voor het jaar 2003 door Stichting Balans Ambtelijke reactie op ingebrachte knelpunten tij dens de schouw van de Grachten op 14 juli jI. Besluit Vergunning voor oliebollenkraam in winkel-centrum Soest- Zuid verlenen. De Stichting Zorgcentra Soest voor 2003 alsnog een sub sidie toekennen van 18.260,— ten behoeve van de dag verzorging en het verzoek tot subsidie ten behoeve van de I.T.Z.-regeling voorlopig afwijzen. - Instemmen met het tracé door onze gemeente. - Toestemming geven voor de plaatsing van LF-beweg- wijzering op het tracé. - Dit meedelen aan de stichting Landelijk Fietsplatform. De fractie Groen/Links Soest/Soesterberg informeren. Toepassing geven aan de vrijstellingsprocedure ex artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening. Instemmen met het subsidiëren van het door Stichting Balans uitgevoerde project "Nee Bedankt" voor een be drag van 9.065,— voor het jaar 2003. 1. Instemmen met conceptbrief aan St. de Grachten waarin de ambtelijke reacties verwerkt zijn. 2. Instemmen met overige voorstellen (plannen overleg, afschrift brief aan aanwezigen tijdens de schouw, re levante stukken ter kennisname naar de commissie F OW). VOORBEREIDINGSBESLUIT 2 De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op d< de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 11 september 20( in voorbereiding is verklaard voor een perceel gelegen aan de Amersfi straal bekend gemeente Soest, sectie E, nrs. 3463 en 2924, zoals dit pëi tekening als zodanig is aangegeven. Dit besluit treedt in werking op donderdag 25 september 2003. Vanaf deze datum ligt het besluit voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, afdeling Planologie en bou wen (balie bouwzaken), dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. imtetiike ifiig bekend dat door jen bestemmingsplan 8 té Soesterberg, kada- e bij dit besluit behorende DE VOLGENDE BOIJWAANVRAGEN ZIJN INGEDIEND OP DE AANGEGEVEN DATUM BOUWPLAATS NR REGNR Eikenhorstweg 18 030393 Libel 52 030389 Morgen (ong.) 030388 Postweg 47 030394 Vliegtuiglaan 12 030392 ONTVANGEN 11-9-2003 10-9-2003 10-9-2003 BETREFT plaatsen van een carport plaatsen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak bouwen van een stalen brug (wijz. verl. verg. nr. 020410) gewijzigd uitvoeren van een te vernieuwen 12-9-2003 bedrijfsruimte (wijz. verl. verg. nr. 020785) plaatsen van een dakkapel en het bouwen van een kap op de garage 11-9-2003 De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouwzaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. DE VOLGENDE BOUWVERGUNNINGEN ZIJN VERLEEND poen it niet alle honden worden 2 voert daarom regelmatig teerd wordt dat geen aangif- een aanslag opgelegd met e boete, die kan oplopen tot t iedereen die zijn of haar angemeld in de gelegenheid aen. luis controles uitgevoerd ter de hondenbelasting kunt 'lastingen van Gemeente 035-6093503^ VERZEN DDATUM 9-9-2003 9-9-2003 9-9-2003 Stel deze vraag hier: Naam: Per omgaande sturen Adres: naar: Gemeente Soest Postcode: Communicatie Antwoordnummer 120 Datu 3760 VB Soest (postzegel is niet nodig) 11-9-2003 12-9-2003 9-9-2003 BOUWPLAATS NR REGNR BETREFT Amersfoortsestraat 15e 030257 plaatsen van een luifel Beetzlaan 62 020415 plaatsen van dakkapellen (zij-en achtergeveldakvlak Disselboom 44-58 020795 oprichten van twee woongebouwen met elk 8 appartementen Koninginnelaan 146 030090 verbouwen/uitbreiden van een woning Libel 56-58 020747. verbouwen/uitbreiden van een schoolgebouw Prins Hendriklaan 1B 030200 uitbreiden van een bijgebouw Lb.v. woondoeleinden Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan Burgemeester en Wethouders van Soest, Postbus 2000,3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de VER- ZENDDATUM worden ingediend. De stukken kuntu inzien in het gemeentehuis, Raadhuisplein 1, afdeling Planologie en Bouwen (balie bouw zaken), geopend elke werkdag van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur. VRIJSTELLINGEN/VERGUNNINGEN De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders van plan zijn de volgende vergunningen te verlenen, met toepassing van de daarbij genoemde voorschriften: 1. het verbouwen/uitbreiden van een woonhuis, Kornet 10; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 2. het uitbreiden van twee balkons (achterzijde), Valeriaanstraat 106-108; (artikel 19 lid 3 Wet op de Ruimtelijke Ordening) 3. het bouwen van 9 woningen met garages, Soesterengweg 15, hoek Molenstraat (artikel 19 lid 2 Wet op de Ruimtelijke Ordening) Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van vier weken, derhalve van donderdag 25 september tot en met woensdag 22 oktober 2003 eventuele zienswijzen schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op deze bouwplannen betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn, dagelijks van 8.30 - 16.30 uur en op donderdagavond van 19.00 - 20.00 uur, in het gemeentehuis, afdeling Planologie en Bouwer\j(balie bouwzaken), Raadhuisplein l^ter inzage. u Perceel: - Wieksloterweg 9 OZ en 11OZ -16 berken, 1 esdoorn, 2 schietwilgen, 4 vlierbessen, 1 krent 4 - Braamweg 97 - 1 conifeer? - T. Brandsmastraat 34 - 1 Beuk - Beatrixlaan 51 - 1 conifeer - Montgomeryweg 20 - 1 berk, 1 esdoorn Door de Gemeente Soest aangevraagde kapvergunnin- gen: I |f - Berm Soesterengweg/hoek Klinkveld - 2 eiken-~ - Gemeenteplantsoen naast van Mecklenburglaan 37 - 1 eik Diegenen die menen in hun belangen te worden ge schaad door een eventuele vergunning kunnen dit mon deling of schriftelijk binnen 4 weken na deze bekend making kenbaar maken bij de afdeling Groen en Milieu van de gemeente Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest, telefoonnummer 035-6093643. Binnen deze termijn van 4 weken liggen de aanvragen voor kapvergunningen ook ter inzage op de afdeling Groen en Milieu in het gemeentehuis van Soest. VERLEENDE KAPVERGUNNINGEN Periode: 12 september tot en met 18 september Datum verzending 24 september - Hazepad 16-1 berk - Julianalaan 37-2 coniferen, 1 gouden regen - Mariastraat 8-3 coniferen Gemotiveerde bezwaren tegen het genomen besluit kunnen binnen 6 weken na verzending van het besluit schriftelijk worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van de gemeente Soest, Post bus 2000, 3760 CA Soest. VERLEENDE VERGUNNINGEN VOOR HET MAKEN OF VERANDEREN VAN EEN UITWEG (INRIT). Voor het volgende perceel is vergunning verleend voor het veranderen van een uitweg (inrit): - Groen van Prinstererstraat (ongenummerd) (de inrit is gelegen bij de aansluiting met de Koninginnelaan) Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen. Als u een bezwaarschrift wilt indienen, dan moet dat bezwaarschrift worden gericht aan burgemeester en wethouders van Soest, Postbus 2000, 3760 CA Soest. Het bezwaarschrift moet BINNEN 6 WEKEN na de datum van deze bekendmaking worden ingediend. De stukken kunt u inzien in het gemeentehuis, Raad huisplein 1, afdeling Wegen grondzaken en verkeer, ge opend elke werkdag van 8.30-12.30 uur.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5