s <5 -.Gratis toegang voor Woonbeurs I bij Hypotheek Visie Soest Nieuwe Panda bij Smeeing ..X. egmg ■EING SE 2 231 nview: alliantie met TTC 'Soul II Soul'-2 Zonnestudio Soest tien jaar Peter van der Weij, de man van de WD-buitendienst ZONNESTUDIO - SOEST Spoordalmonoloog door oud-Soester Menno Lievers IHANOEL WANDEL I Rendabel ondernemen in kantoor van 'Inclusief PAGINA 10 WOENSDAG OKTOBER 2003 SOESTER COURANT 'Stil staan bij kwaliteit van wonen en leven' AUTO SMEEING ALS NIEUWU! 23 950 ZONNEBANKEN ZONNEBANKLAMPEN Kerkstraat 1 Soest Tel: 602 30 22 'Voor wie denkt dat hij niet denken kan' Maandagavond 6 oktober PAGINA 11 Losse bezoeken volgende week half tarief - Partij gaat op huisbezoek Open dag op 4 oktober chikken we jnderhouds- olijft u in be- ig bij u in de 'Neem tijd voor elkaar... neem tijd voor de Woonbeurs.'Onder dat motto nodigt Hypotheek Visie - landelijk netwerk van franchisevestigingen - bezoekers aan De Woonbeurs Amster dam uit op haar stand. Als htgtfdsponsor neemt Hypotheek Visie daar een prominente plek in. Bezoekers van dit toonaan gevende woonevenement kunnen bij Hypotheek Visie terecht voor leuke workshops op het ge bied van wonen en leven en ui teraard voor persoonlijk finan- I cieel advies. Ieder mens heeft een eigen, unie- k^Bvensstijl. Maakt keuzes die wonen en leven de kwaliteit ge ven die hij of zij belangrijk vindt. De [één hecht veel waarde aan wonen. De ander wil daarnaast ook [genieten van het leven, heeft eeüTbijzondere hobby, maakt ver- iSreizen, spaart rariteiten of wil drie (keer in de week uit eten. De individuele levensinvulling van de klant bepaalt welke zakelijke en menselijke beslissingen er finan cieel genomen moeten worden. Hypotheek Visie kiest zeer na drukkelijk voor klantrelaties waar- inmprechte interesse en integriteit centraal staan. Uiteindelijk gaat het haar om een langdurige rela tie boven een kortstondige trans actie. Om samen de gewenste le vensstijl van de klant mogelijk te maken. Tijd voor elkaar Om haar onderscheidende profiel kracht bij te zetten, lanceert Hypo theek Visie een geïntegreerde communicatiecampagne met als titel 'Neem tijd voor elkaar'. Tijd voor elkaar betekent samen din gen doen en samen dingen bele ven. Het is tijd om stil te staan bij de kwaliteit van wonen en leven, samen met Hypotheek Visie. Daarbij is het belangrijk de finan ciële mogelijkheden uiteen te zet ten en te kiezen voor de oplos sing die voldoende financiële armslag geeft om te kunnen blij ven genieten van die dingen die het leven zo aangenaam maken. Dit principe verklaart meteen de visie van de franchise-organisatie: 'Je woont toch om te leven!'. Beleving en bezinning Binnen het thema 'Neem tijd voor elkaar' staan twee pijlers centraal die vertaald zullen worden naar De Woonbeurs Amsterdam. De eerste pijler, 'Tijd voor beleving', staat voor samen leuke dingen doen. Op de stand worden aller lei interessante workshops ge houden aan de lange stamtafel die inmiddels een herkenbaar beeld vormt binnen de corporate campagne van Hypotheek Visie. De tweede pijler is 'Tijd voor be zinning'. Dit onderdeel krijgt ge stalte in de vorm van een lounge- hoek waar bezoekers kunnen ont haasten van de drukte van de beurs en waar adviseurs van Hy potheek Visie de bezoekers infor meren over de financiële gevolgen van bijvoorbeeld de aanschaf van een nieuwe keuken. Indien de be zoeker bij dit gesprek meer priva cy wenst kan plaats worden geno men in de speciaal daarvoor inge richte advieskamers gelegen naast de stand. Hypotheek Visie Hypotheek Visie, opgericht in 1992, is één van de grotere orga nisaties op het gebied van finan ciële dienstverlening. De franchi- seorganisatie beperkt zich niet al leen tot advisering over en bemid deling in hypotheken. Ook verze keringen en beperkte bancaire diensten (all finance) behoren tot het dienstenpakket. Het onaf hankelijke en kosteloze advies is gericht op het vinden van een to taaloplossing op basis van per soonlijke omstandigheden en wensen van de klant, vanuit de fi losofie 'Je woont toch om te le ven!' Hypotheek Visie is aangesloten bij de Stichting Keurmerk Hypo- theekbcmiddeling. De organisatie heeft een landelijk netwerk van franchisevestigingen waar in to taal ongeveer 250 mensen werk zaam zijn. Het hoofdkantoor is gevestigd in Best. Bekijk voor meer informatie over Hypotheek Visie de website: www.hypotheekvisie.nl. Om huidige en nieuwe klanten het thema 'Neem tijd voor el kaar...' te laten beleven, geeft Hy potheek Visie in Soest gratis toe gangskaartjes voor De Woon beurs weg. Hypotheek Visie in Soest vindt u aan de Burg. Gro- thestraat 11a (aan dc rotonde). Loopt u gerust eens binnen voor een persoonlijk gesprek of bel voor een afspraak. De vestiging van franchisenemer Frank van Renesse en assistentes Viviënne Willemsen en Inger Timmermans is bereikbaar op SS 035-5239323. U bent van harte welkom! jJ DODG „ww.aüiosiw 1997 7 995 auto!! 1997 8 495 •tallic lak 2000 10 995 2001 12 295 LM velqen 2000 e 12 495 lak 2002 14 295 netallic lak 2003 13 995 airco 2000 17 995 airco 2001 22 950 larae auto! 1996 5 495 rekhaak 1998 6 495 netallic lak 1999 6 895 1999 7 595 airbags 2000 7 695 naak 1998 7 995 Dti 2001 8 295 rt airco 1999 8 995 trekhaak 2001 8 995 2001 9 495 i 2.0 TD 1998 9 495 amen 2003 10 495 trekhaak 2001 10 950 il trekhaak 2001 10 995 0 2000 11 995 2001 11 995 ut. Airco 2000 12 950 arge auto!! 2000 13 495 S 2000 13 950 United Cardealer Smeeing pre senteert de Nieuwe Fiat Panda. In elk opzicht opmerkelijk. Aan de voorzijde oogt hij als een HHmtewagen. Van opzij is hij net zo rank als een sedan, ot van inhoud, klein voor het zoeken van een parkeerplaats. Praktisch en functioneel. Veilig en veelzijdig. Fascinerend en verras send. De nieuwe Panda is ver krijgbaar in vier versies in vele ver schillende kleuren. Nu al vanaf 8.495,00. Ontdek dus ook deze nieuwe sensatie bij United Car- Gideon Ver kade toont met trots dé nieuwe Panda. dealer Smeeing aan de Konings weg in Soest en ga voor een proefrit in deze nieuwe, karakter volle Fiat Panda. Auto Smeeing is al 22 jaar het vertrouwde Fiat adres voor Soest en omstreken. Nissan Patrol 3.0 Tdi Luxury SW Van aug/00 o.a.climate airco, trekhaak, metallic lak, lichtmetalen velgen tvie,v.r4 Wm"-, w ibtrekhook 2001 14 950 :o, metallic 2002 15 995 dbak 200) 15 995 )CRDi 2003 16 995 DTouring 2003 17 495 aki. 2000 19 995 dbak 2001 19 995 'IS airco 2002 21 950 ïn VAN uitvoeringen is excl. btw, anders vermeld, n 10.00 tot 17.00 uur [view, het ontwikkelingsbu- iu voor handleidingen, techni sche communicatie en publis- ig technologie uit Soest, heeft e£n strategische alliantie geslo ten met het internationale ver taalbureau The Total Transla tion Company (TTC) op Schip hol. Hierdoor ontstaat een hoog- lige one-stop shopping «er voor de ontwikkeling, verta- en publicatie van technische eiltechnisch-eommerciële docu mentatie. Bedrijven uit alle branches kun nen voor handleidingen tot en met geavanceerde 'multi-langua- ;e' publicaties bij deze alliantie te recht. Directeur Peter Stroes van Triview te Soest: 'Deze unieke strategische samenwerking biedt onze klanten een hoop voorde len. Wij leveren al tien jaar verta lingen van technische documen ten. De vraag naar Oost-Europe- se en Aziatische vertalingen is sterk' gegroeid. In TTC hebben wc nu een sterke technische vertaai- partner die het creatie-bcheer-pu- blicatie proces efficiënt onder steunt'. The Total Translation Company is een internationaal vertaalbu reau met een Benelux-vestiging op Schiphol. TTC heeft haar hoofdvestiging in Engeland en beschikt over kantoren in Neder- Peter Stroes (Triview, l.en lveta Dimova (TTC) beklinken de sa menwerking. land, Duitsland en Amerika. De organisatie biedt vertalingen, tol ken, transcriptie en terminologie- en brandname-checking. TTC wil met haar diensten topkwaliteit le veren. Daarvoor beschikt zij over het ISO 9001 certificaat en is zij lid van de Association of Transla tion Companies (ATC). Het vol ledige dienstenpakket van de alli antie omvat: technische docu mentatie en -vertalingen, interac tieve on-line documentatie, op lossingen voor dc creatie, verta ling en publicatie-van complexe documentatie. Leuk om weg te geven. Vraag naar de mogelijkheden. j.'"'Kerkstraat 7 f~tLr% 3761 CR Soest Tel.: 035 - 602 30 22 Naam: Zonnebank met 2 gezichtsbruiners 10 x 48,00 per keer 5,90 Snelbruiner met 3 gezichtsbruiners 10 x 61,00 per keer 7,30 Jumbo 10 x 84,00 per keer €9,60 Mega Jumbo 10 x 96,00 per keer 10,80 TEVENS VERKOOP VAN Openingstijden: maandag t/m vrijdag zaterdag 09.30 uur tot 22.00 uur 09.30 uur tot 18.00 uur In de serie Spoordalmonologen haalt Artishock regelmatig boetende sprekers, schrijvers, denkers of andere scheppende mensen naar het sfeervolle film en theaterzaaltje (60 zitplaat sen) in het verenigingsgebouw. In het kader van de Kinderboe kenweek wordt de zesde Spoor dalmonoloog op 12 oktober om 15:00 uur verzorgd door de arts en filosoof Menno Lievers. Lievers werkt als universitair do cent taalfilosofie aan de Universi teit Utrecht en is naast redacteur van het literaire tijdschrift 'De Revisor' ook medewerker van de boekenbijlage van NRC Handels blad. Lievers' inleiding zal gaan over 'filosoferen en. denken voor iedereen die niet denken kan'. Er is ook gelegenheid om te reageren en vragen te stellen. Begin van deze maand is bij De Bezige Bij van Lievers hand het boek 'Dat is waar. Een leesboek voor wie denkt dat hij niet denken kan' verschenen. Hoewel de schrijver heeft gemikt op een le zerspubliek van circa 9 tot 11 jaar, zet het boek ook volwassenen aan tot nadenken over allerlei moeilijke èn makkelijke vragen. Bij voorbeeld: Moet je altijd de waarheid spreken? Moet je altijd, mensen beter maken? En wat is een woordenboek nu precies? Enzovoorts. In de afzonderlijke verhaaltjes laat Lievers zien dat filosofie niet alleen veel minder ingewjkkeld is dan je denkt, maar ook grappig, gek en leuk om over na te denken. Menno Lievers (1959) is voor veel Soesters een bekende naam: Menno Lievers. Foto: Serge Ligtenberg. vanaf 3969 woonde hij in Soest, waar hij vooral actief was in de at letiek. Na zijn gymnasiumtijd ging hij naar Amerika, waar hij een jaar als sportstudent doorbracht in New Mexico. Hij studeerde ge neeskunde en filosofie in Leiden en Oxford, maar bleef ook actief sporten. In 1980 werd hij Neder lands Kampioen op de 800 meter indoor. Zondag 12 oktober, aanvang 15:00 uur, Artishock, Steenhoff- straat 46a. Productie: Jan Visser. Gastvrouw: Sonja Uiterwijk. Toe gangsprijs: Euro 2,00. Artishock- leden, Vrienden van de SLAS (Stichting Literaire Activiteiten Soest) en CJP-houders gratis. Reserveren is mogelijk bij boek handel Van de Ven (035- 6012419) of Artishock (035- 6019577). Soest is een plaats waarin veel verschillende mensen wonen. De verschillen in cultuur en levens beschouwing zijn groot. Is dat een probleem? Of is dat juist prima? Daarover gaat een serie van vier avonden: 'Soul II Soul'. Op maandagavond 6 oktober is de tweede avond van deze vier delige serie. De gesprekken wor den geleid door Marleen Vern- hout en Picter van Winden. Steeds zijn er twee gasten met een eigen achtergrond of geloof. Met de gasten onderzoeken de deel nemers wat de zin is van de grote verschillen in geloof en cultuur. Betekent geloof iets voor Soest? Wordt dit dorp beter van levens beschouwing of religie? Deze keer is Huguette Jurriaanse de ene gast. Zij is pastor van de rooms- katholieke kerk in Soest. De ande re gasten zijn leden van de Fatih- moskee aan de Parallelweg. Het zijn Yunus Gözcü, imam, Yilmaz Sanli, secretaris van het moskee bestuur, en Osman Suna. Met de gasten gaat het gesprek over seks, sport, criminaliteit in Soest en geloof. Een deel van de avond wordt opgenomen voor Radio Soest. De uitzending volgt later deze maand. Er is gelegen heid om als toehoorder in gesprek te raken met de gasten. Wie be langstelling heeft is op maandag 6 oktober om 20:00 uur welkom in de Emmakerk, Regen tesselaan 2. De toegang is gratis, u wordt niet bekeerd, en om 22:00 uur is de avond afgelopen. Yilmaz Sanli (r.), secretaris van de Fatih-moskee, en Osman Suna (l.), lid van de moskee, zijn maan dag te gast in 'Soul II Soul Komende week, om precies te zijn op 7 oktober, is het precies tien jaar geleden dat de Zonne studio Soest zijn deuren opende aan de Kerkstraat 7. De klan ten worden op de verjaardag (aanstaande dinsdag dus) tussen 10:00 en 22:00 uur onthaald op een gezellig hapje en een drankje. De belangstelling voor de zonne studio, waar men onafhankelijk van de 'natuurlijke zon' lekker bruin, kan worden, groeit, nog steeds, merken Remco van den Hengel en zijn moeder Netty, die de studio tien jaar geleden heb ben opgericht, uiteraard niet zon der de medewerking van vader Jan. Zonnestudio Soest speelt daar goed op in en heeft de accommo daties voor de bezoekers nog ver der uitgebreid en gemoderniseerd. In 1993 begon de studio met vijf zonnebanken, dat zijn er inmid dels tien en het worden er elf, en allemaal voorzien van twee of drie gezichtsbruiners. Het aantal 'jum bo's', zoals de Van den Hengels het 'zonnekanon' noemen, wordt uitgebreid van twee naar drie. Zo'n jumbo is een nog geavan ceerdere zonnebank, luxer uitge voerd, met koeling en speciale schouderbruiners. Opvallend is dat het bezoek aan Zonnestudio Soest in de afgelo pen zomer, waarin het aan na tuurlijke zon bepaald niet heeft ontbroken, daarvan geen nadelige effect heeft kunnen merken. 'Nee, we hebben van de 'concurrent' totaal geen last gehad,' aldus Remco van den Hengel. Dat on derstreept nog eens hoezeer de klanten zich er op hun gemak voelen. De studio is geopend van maandag t/m vrijdag van 10:00 tot 22:00 uur, op zaterdag tot 17:00 uur en zondags gesloten. Nieuwe bezoekers zijn natuurlijk ook van harte welkom om eens een kijkje te nemen. Speciaal in de week van 6 tot en met 11 ok tober geldt een korting van 50 procent - het halve tarief dus - op alle 'losse' bezoeken, dus niet op de abonnementen. Remco en Netty van den Hengel voor de jarige Zonnestudio Soest. Foto: Soester Courant. Sinds een paar maanden heeft de fractie van de plaatselijke WD de beschikking over een eigen 'buitendienst', in de per soon van Peter van der Weij. Hoe dat zo gekomen is en wat het nut is van een eigen buiten dienst vertelt hij in dit interview. Peter van der Weij: 'Enige tijd ge leden werd ik gebeld door onze afdelingsvoorzitter, Hans Gerret- sen, met het verzoek om eens te komen praten over een nieuwe opzet om 'de mensen', zoals Wie gel altijd zei, meer service te geven van de politiek. Het plan is, te rugkijkend, eigenlijk heel simpel en past prima in de plannen van de WD om de burger op een eenvoudige wijze meer te betrek ken bij de politieke besluitvor ming. Omdat ik een aantal jaren als raadslid heb gefunctioneerd en nog steeds politiek actief ben als fractie-assistent, weet ik rede lijk de weg bij de politiek en in het gemeentehuis. Wat is nu mijn taak? Zowel frac tie als bestuur van de VVD ont vangen regelmatig brieven, e- mails, telefoontjes van burgers die zich beklagen over iets, die zich niet goed behandeld voelen door de gemeente of die anderszins een probleem hebben met de lo kale overheid. Ik neem dan con tact op met die mensen en vraag of ik eens langs mag komen om de problemen aan te horen. Ik ga er dus niet naar toe met de bood schap dat ik de problemen wel even kom oplossen. Dat zeker niet. In eerste instantie ga ik uit sluitend luisteren. In deze functie ben ik het luisterend oor van de fractie. Is het een probleem waar van ik denk dat de gemeente in haar recht staat, dan zal ik probe ren uit te leggen waarom ik denk dat dat zo is. Vaak lukt dat omdat men het sowieso waardeert dat iemand uit 'de politiek' bereid is tijd en moeite te investeren in een bezoek! Dat kwam tot nu toe bijna nooit voor. (On)gegrond? Als ik echter een vermoeden heb dat de klacht wel eens gegrond zou kunnen zijn, dan 'neem ik het probleem mee naar de fractie', waar wij het tijdens de volgende fractievergadering uitgebreid be spreken. Nog steeds beloof ik de mensen niet dat ik het 'even' op los, sterker nog, ik zeg dat ik zal kijken wat ik kan dóen, maar nog maals, ik beloof niets. Mocht tij dens het overleg in de fractie blij ken dat de klacht, in onze ogen, gegrond is, dan is vervolgens mijn eerste actie om contact op te ne men met de behandelende amb tenaar en/of de verantwoordelij ke wethouder. Met hen zal ik in eerste instantie in discussie gaan. Mocht, in mijn ogen, het pro bleem niet of niet goed worden opgelost, dan neem ik het pro bleem weer mee naar de fractie en dan moet de fractie besluiten het probleem op de politieke agenda te zetten voor een commissie- of zelfs wellicht een raadsvergade ring. Mocht, ook na die vergadering, blijken dat de klacht niet terecht is, dan ga ik weer naar de bewo ners toe en zal proberen uit te leg gen waarom dat zo is. Daar zullen ze zich bij neer moeten leggen. Vaak gebeurt dat ook; men waar deert het dat we er tijd aan beste den en dat we de moeite nemen dat te komen uitleggen en duide lijk te maken dat de gemeenteraad in principe het laatste woord heeft. Leuker is het natuurlijk als ik de mensen kan mededelen dat hun klacht gegrond was en dat ze toch hun zin krijgen. Dat kan gaan over heel verschillende zaken waarover men een meningsver schil kan hebben met de over heid: een geweigerde bouwver gunning, een geweigerde kapver- gunning, geluidsoverlast, lang leegstaande huizen die verpaupe ren, een wegversmalling voor hun deur, een straat die afgesloten wordt* noem maar op. Politieke voorkeur Zoals gezegd word ik 'aange stuurd' door fractie en/of bestuur van de VVD, maar het komt ook heel vaak voor dat ik een inge zonden brief of artikel in bijvoor beeld deze krant lees, waarvan ik denk: laat ik eens bellen en zien wat ik kan doen. Uiteraard doe ik dit werk als lid van de WD en ook namens de WD. Dat neemt echter niet weg dat ik ook vaak bij 'mensen kom die een heel andere politieke voorkeur hebben, dat maakt mij niets uit. Het gaat om de zaak. Ook is men, uiteraard zou ik haast zeggen, niet verplicht om lid te worden van de WD voordat ik iets ga doen. Dit staat Peter van der Weij de man van de VVD-buitendienst: een nieuw fe nomeen in de lokale politiek. geheel los van partijbelang. Ove rigens vind ik het wel leuk dat men mij, als ik naar behoren mijn werk gedaan heb, vraagt hoe je lid kan worden van de WD. Daar voor heb ik uiteraard kaartjes bij de hand. Maar nogmaals, het is niet het doel. Het doel is probe ren de mensen te helpen. En dat doe ik, tot nu toe in ieder geval, met, heel veel plezier. Ik hoop dan ook dat ik dit nog lang mag volhouden. Het is soms frus- trerend maar meestal dankbaar werk. Het is, ten slotte, veelzeg gend dat ik in het begin een paar probleempjes per maand had,, maar dat ik tegenwoordig al aardig wat uurtjes per week bezig ben. Men weet mij blijkbaar al te vin den. Het is geen belasting, ik doe het graag.' Het kantorencentrum 'Inclusief aan de Laanstraat 2 speelt in op de mindere economische tij den. Het centrum biedt ruimtes aan die 'de ondernemer echt nodig heeft'. Geïnteresseerde on dernemers kunnen zaterdag een kijkje komen nemen op de open dag. Een bedrijf kan Kantoorunits hu ren van 23 vierkante meter, inclu sief een compleet faciliteitenpak ket. Volgens 'Inclusief is een kan toor van 23m2 groot genoeg en het delen van faciliteiten met an dere huurders veel voordeliger. Daarnaast is het pand goed ver zorgd en de ondernemer zal ook niet verlegen zitten om parkeer plaatsen. Het faciliteitenpakket houdt nog niet op met een mooi pand en ge noeg parkeerplaatsen. Bij de en tree is een receptie waar tijdens kantooruren altijd een gekwalifi ceerde medewerkster aanwezig ist Zij zorgt voor een cprrecte ont vangst van bezoekers. Grenzend aan de receptie is een centrale ko pieerruimte. Hier staat niet alleen een kopieerapparaat, maar ook een papiersnijder, een papierver nietiger en een ringbandapparaat. - De gestoffeerde kantoorunits worden elke dag na kantoortijd schoongemaakt. Naast dit pakket kunnen er ook andere faciliteiten gehuurd wor den. Zo is er een vergaderzaal voor maximaal twaalf personen en kan er ook voor een beamer worden gezorgd. kringloopcentrum SPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 E-mail: spullenhulp@spullenhulp.nl Alle bruikbare kleding, tex tiel en schoenen kunneri naar Spullenljulp gebracht worden. Aflevertijden: dinsdag t/m vrijdag van 9:00 tot i7:30 uur zaterdag van 9:00 tot 12:00 uur.

Soester Courant | 2003 | | pagina 11