Duo zet dierenartsenpraktijk voort Integraal plan ruimtelijke ^ordening is hard nodig ststukjes kinderen WATERMATRAS Militaire Luchtvaart Museum verwelkomt 100.0006 gast Co Stompé bij derde open dartstoernooi Soesterberg VSB vraagt om opheldering er sluiting dependance Roodstaartpapegaai Charly verkleumd en moe thuis HULPVERLENING MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN ühut Vereniging en werkgroep in Soesterberg: Soest =0 oe, arte, lijnen lagg-project 'Let >p de kleintjes' Cursus voor ouders 'Opvoeden: zo!' Kinderkleding- en speelgoedbeurs in Soesterberg Bromfietser komt ten val T)e Drie Eiken' Rondje Theater in Drie Eiken Een is hygiënischer dan elk ander matras. Vertrokken voorgangers komen terug voor afscheid WOENSDAG 1 OKTOBER 2003 Doorrijder wordt toch nog gepakt uur, is Co Stompe in handen van Hans Senders voor nleg en onderhoud '.wakst roominstallaties 'ier en bedrijf 3766 HZ Soest 39 Mobiel 06 245 592 94 en dakdekkersbedrijfWu eens het Dorpsplein, dan J S~\ Tp 'weer de onverwachte keuze voor n h p teen schoollocatie die het gevoel Versterken dat het hoog tijd is [voor een samenhangende visie' ïop wat we in de toekomst waar ■eouden moeten willen creëren in [Soesterberg. Keer op keer er- ivaart Soesterberg een hap-snap- 'benadering door de gemeente'. Gas- en waterleiding Lood- en zinkwerk Keuken- en badsanitQjr Dakbedekking oor nieuwaanleg en n technische installaties. Deze kritiek komt van de Vereni- --^ging Soesterbergs Belang (VSB). In een brief aan B en W dringt ze nogmaals aan op het ontwikkelen van een totaalplan dat richtingge vend wordt voor bestemmings plannen en allerlei voorzieningen op bedrijven-, winkel,- medisch-, scholen- en sportgebied. Eerder ai drong de Werkgroep Toekomstvi sie Soesterberg bij de gemeente Soest aan op het ontwikkelen van een integraal ruimtelijke-or deningsplan voor Soesterberg. De VSB schreef al in 2001, naar aanleiding van het starten met de toenmalige twee projecten in het kader van stedelijke vernieuwing [herontwikkeling Dorpsplein en vitalisering Soesterberg-Noord), dringende brief aan het colle- van.burgemeester en wethou ders over het nut en de noodzaak 1 een integraal plan voor ruim- elijfceordening in Soesterberg. VSB-secretaris Arie j'blijkt steeds weer dat er op itelijk niveau zich een pro- •oordoet of een verzoek is >lan wordt bedacht, en dat ad hoe wordt bekeken I" te kijken naar de conse- voor Soesterberg en dat onderwerp verder mee "tangt of betekenis voor ,0 blijken veel plannen van itste jaren steeds weer op ad isis en soms voorzien van heidsargumenten ter hand en genomen.' 'We kennen het Dorpsplein, de Buys Ballotlaan en de Radema- kerstraat als te verbijzonderen lo caties, maar zodra we over voor zieningen als gezondheid en zorg, winkels en scholen praten, dan zien we sterke verbanden tussen die locaties. Bedenk dan dat Soesterberg wil groeien van 6.000 naar 8.000 inwoners. Dit betekent een toename met 900 van het aantal woningen in Soesterberg. Daarbij wenst Soesterberg in het dorp een nieuw hart. De hoek van de Kampweg en de Banning- straat is daarvoor in de vorm van een .gezellige brink een uitgelezen plaats voor.' Er zijn volgens Treur voldoende ingrediënten om alle ad hoe plan nen te toetsen aan een breed to taalplan van Soesterberg. Dat moet er daarom volgens hem snel komen in nauwe samenwerking met de Soesterbergers zelf, meer in het bijzonder met de Werk groep Toekomstvisie Soesterberg die immers vooral is opgericht voor de ruimtelijke ordeningsza ken van Soesterberg. Het feit dat de gemeente de loca tie Kampweg-Banningstraat Ondanks de terugloop aan acti viteiten neemt het Dorpsplein nog steeds een bijzondere positie in Soesterberg in. Er zijn echter ver gevorderde plannen om het plein en de directe omgeving op de schop te gooien. Foto: Eemland Pers dreigt te kiezen als plek voor een nieuwe school zou in de ogen van menig Soesterberger definitief de kans ontnemen om Soesterberg op die plaats een nieuw hart te geven. 'Kijkend op de van Soesterberg zie je nutte plaatsen die Soesterberg kunnen vervolmaken tot een compact en bevlogen dorp. Het is duidelijk dat er een samenhan gend totaal ruimtelijkeordenings plan moet komen. Een integraal plan, los van huidige bestem mingsplannen en andere zwaktes en bedreigingen. Juist een plan dat uitgaat van de sterkte punten en de kansen,' aldus Treur. uiers van Soesterberg zijn iwd naar de legitimatie it plan van het gemeente- mr om de dependance van ieentesecretarie, gevestigd ^dorpshuis Burgstede aan •orpsplein, op te heffen. :ijken ze uit naar de alter- 'en die de gemeente voor maatregel te bieden heeft. V >",Mamens hen heeft de Vereniging ■A'„'[jffl^krbergs Belang (VSB) de gemeen te in een brief opheldering 4i'ip$erdeze kwestie gevraagd. Soes- 'lergers moesten onlangs uit de R' vernemen dat als gevolg de bezuinigingsplannen voor ÏÓ4 de gemeentelijke secretarie- 'üftctie uit Soesterberg dreigt te jnen. Vooroverleg met of laai voorinformatie aan de Sping of bijvoorbeeld de Ver- iging Soesterbergs Belang VSB) over dit -vooral voor de der mobiele Soesterbergers- :nde besluit is er niet ge- iar was dit te veel gevraagd', ageert Arie Treur, secretaris van SB. 'Vanuit de gemeente loen aan dienstverlening en g Preventie van Riagg iërsfoort Omstreken start in Jpajaar van 2003 het project: Let op de Kleintjes'. Binnen dit ,)roj«t wordt een groep georgani- ';eercT voor kinderen van 7 t/m 9 iw' aar en van 10 t/m 12 jaar. ^_"rVannecr kinderen getuige zijn van ;dwéld in het gezin kan dat veel ;ve gevolgen hebben voor Bhtwikkeling. Kinderen wor- ien gjjvoorbeeld erg druk, gaan f worden heel angstig. Dëel- an een groep verkleint de jdat kinderen later ernstige jmen krijgen. De kinderg- iestaat uit 8 wekelijkse bij- [msten van anderhalf uur. ijn er drie bijeenkomsten oeders of andere verzor- lij leren hoe ze de deelname n kind kunnen ondersteu- indergroep wordt aandacht ld aan het verwerken van er- jen. Kinderen ontdekken dat hun schuld is, dat ze niet igen zijn en dat het gebruik jewcld onacceptabel is. De •en kunnen rechtstreeks aan- (d worden en worden niet in- 'even als cliënt van het Ria- :n voorwaarde is dat het ge ld al gestopt is. Er is eerst een imakingsgesprek om te kij- >f de groep geschikt is. Aan jame zijn geen kosten verbon- Jen.feij voldoende aanmeldingen WCr na herfstvakantie in ok- ober een groep op de woensdag middag. xlcrs/'verzorgers kunnen voor •matie en aanmelding contact men met Aisha Brandon, Uagg, afdeling Preventie: 033- ■603500. communicatie met het bijzondere dorp Soesterberg in de gemeente Soestblijkt met zo'n nieuwsfeit knap geweld te worden aange daan.' Het verbaast hem dat de ge meente blijkbaar geen onderzoek heeft gedaan naar mogelijkheden om de secretariefunctie voor Soesterbergs juist te optimalise ren. 'Simpelweg opheffen om een paar mensuren in geld te kunnen besparen, is een goed middel om de kloof tussen overheid en bur gers te vergroten,' zegt Treur. 'En toch bestaat er dit jaar zelfs een Raadscommissie Bestuurlijke Ver nieuwing die mede tot doel heeft om de kloof tussen burgers en overheid juist te verkleinen. Het lijken wonderlijke wegen die wor den bewandeld op het Raadhuis plein in Soest.' De Vereniging Soesterbergs Be lang verzoekt het gemeentebe stuur nu alsnog om Soesterberg uit te leggen Wat hem tot de voor genomen sluiting van de depen dance van de gemeentesecretarie bezield heeft en om vervolgens te overleggen op welke wijze gericht dienstverlening kan worden gebo den die in behoeften voorziet. de vakgarage voor Soesterberg Reparaties en onderhoud volgens dealerspecificaties APK-keuring 40,- (incl.) Rademakerstraat31a Soesterberg - Tel.: 0346 - 351 530 GGD Eemland start maandag 27 oktober in Soest met de cursus 'Opvoeden: zo!' Dit lesprogramma bestaat uit vijf bijeenkomsten over opvoeding voor ouders en verzor gers van funderen in de leeftijd van vier tot tien jaar. Tijdens de serie wordt aan de hand van videofragmenten en opdrach ten gepraat over opvoeding. Er wordt praktisch geoefend in aan dacht geven, belonen, negeren, apart zetten en straffen. Ook kun nen de cursisten met andere ouders praten over opvoeden. Het is met name een doe-cursus, waar in veel praktijk en weinig theorie zit. De stof is daardoor meteen toe te passen in de eigen gezinssitua tie. De bijeenkomsten worden gehou den van 20:00 tot 21:45 uur op achtereenvolgende maandagavon den. Na de eerste op 27 oktober, volgen de avonden van 3, 10, 17 en 24 november. De kosten voor de cursus bedragen 23 euro voor één ouder en 30 euro voor een ouderpaar. Voor meer informatie en inschrijving, 88 033-4678180. Op zaterdag 4 oktober staat het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein in Soesterberg van 9:00 tot 12:00 uur in het teken van de traditionele kinderkleding- ,en speelgoedbeurs. Inbreng van kleding en speelgoed is mogelijk op vrijdag 3 oktober, van 18:00 tot 20:00 uur, eveneens in het Dorpshuis. Van de ingebrachte artikelen wordt verwacht dat deze schoon zijn en in goede staat verkeren. De beurs biedt ruimte aan kleding van maat 74 tot en met 176. De ervaring leert dat eigentijdse kle ding (vriendelijk geprijsd) uitste kend in de markt ligt. Wat betreft het tweedehands speelgoed is vooral het kwalitatief betere speelgoed en zijn bijvoor beeld kinderfietsjes zeer gewilde artikelen. Aan koper en verkoper wordt over het af te rekenen be drag 15 procent onkostenvergoe ding gevraagd. Ophalen van niet verkochte artikelen en afrekenen met de verkopers vindt plaats op zaterdagmiddag van 14:30 tot 15:00 uur. Niet opgehaalde arti kelen worden geschonken aan di verse projecten. Voor inlichtingen en/of verkoop nummers, tel. 0346-352295 (Ria), 0346-351269 (Gien), 0346-352961 (Gerda) of 030- 6924552 fJokeï Een 18-jarige vrouw uit Soester berg is vrijdag gewond geraakt, toen zij op de Steenhoffstraat van haar bromfiets viel. Rond 15:15 uur wilde de Soesterbergse drie naast elkaar rijdende fietsers inha len, daarbij bleef ze in het stuur van een van de fietsers haken. Een ambulance heeft haar naar het ziekenhuis van Amersfoort overgebracht. De vrouw had en kele kneuzingen en schaafwon den. I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Zondagmiddag 19 oktober pre senteert Parlando producties een 'Rondje Theater', een wervelende nostalgische theatershow met vele onvergetelijke muzikale hoogte punten uit het Nederlands theater van de jaren '60. Voorbeelden daarvan zijn de musicals My Fair Lady, Oliver, Anatevka en de Jantjes, Nederlands Cabaret van Wim Sonneveld, Dorus en Con- ny Stuart en De Familie Door snee. De middag begint om 14:00 uur en duurt tot ca. 16:30 uur. De toegang is gratis. wwvv.rabobankonline.com Charly is terecht! De roodstaart papegaai van de familie A. Weerman op Apollo was zater dag ontsnapt. Het scheelde een veertje of hij was met medewer king van de brandweer die de ladderwagen inzette maandag morgen al door de eigenaar ge red, maar toen Charly zijn even wicht verloor, vloog hij opnieuw wig- De papegaai, bijna anderhalf jaar oud, was zaterdagmorgen plotse ling weggevlogen. 'We wisten niet eens dat hij kon vliegen, want hij was gekortwiekt. Daarom zat hij gewoon buiten op een stok. Op een gegeven moment is hij waar schijnlijk ergens van geschrokken en blijkbaar waren z'n vleugels sterk genoeg, want opeens ging hij ervandoor. We hebben zater dag en zondag de hele dag ge zocht en folders in de buurt ver spreid, maar eigenlijk hadden we de moed al opgegeven', zegt Weer man. Maandagmorgen kwam er een reactie op de folder. Door de ge luiden die Charly maakte, ontdek te een voorbij gangster hem in een boom langs Apollo, Hij had sinds zijn vlucht niet meer gegeten en was waarschijnlijk verkleumd. Hij reageerde dan ook niet toen een zware vrachtwagen voorbij kwam denderen. De eigenaar werd ge waarschuwd en hij riep de hulp van de brandweer in. In afwach ting daarvan hield Weerman con tact met het dier door met hem te praten en naar hem te fluiten. Charly reageerde daar op door terug te fluiten of bijzondere ge luiden te maken, zoals het rinke len van een mobiele telefoon of een imitatie van een magnetron geluid. Dankzij de ladderwagen van het Soester brandweerkorps lukte het Weerman om bij de papegaai te komen. Op het moment dat het dier een poot op zijn uitgestoken arm zetten, verloor het z'n even wicht en vloog het opnieuw weg. Na twee rondjes boven z'n red ders gevlogen te hebben, vloog Charly weg, in een boom die te ver weg stond om daar met de ladderwagen bij te kunnen ko men. Eigenaar Weerman stond er be dremmeld bij. 'Het scheelde niets', zei hij teleurgesteldi kijkend naar z'n huisdier dat in de verte in een boom zat waar niemand bij kon. 'Ik zou het heel erg vinden als hij niet meer terugkwam. Je gaat je toch hechten aan zo'n dier'. In de loop van de maandag kwa men er enkele reacties van buurt bewoners die het dier hadden zien vliegen. Na lang zoeken door zoon en dochter Weerman werd Charly gelokaliseerd in de tuin van een woning. Uiteindelijk kon hij worden gevangen. Eenmaal thuis werd Charly door de dierenarts gecontroleerd. De vogel reageerde weliswaar een beetje suf, maar was overigens nog in redelijke conditie. 'Hij heeft wat gegeten en is toen in slaap gevallen', zei een opgeluch te mevrouw Weerman. Ze is voor al alle buurtbewoners erkentelijk die hebben gebeld over de verblijf plaats van Charly. 'Zo hebben we hem kunnen vinden. Anders was dat nooit gelukt. En we hebben hem op tijd kunnen pakken. Nog een nacht in de kou had hij niet overleefd.' Naast dartspeler Raymond van Barneveld, die afgelopen week einde de wereldbeker won, is Co Stompé de bekendste darter in Nederland. Hij komt op zater dag 11 oktober naar Soester berg tijdens het Ekris derde Soesterbergs Open Dartkam pioenschap. Het is georgani seerd door cafe-dartcentrum Het Wapen van Soesterberg. Het evenement speelt zich af op zaterdag 11 oktober, wanneer het koppeltoernooi op het program ma staat, en zondag 12 oktober wanneer de individuele spelers aan bod komen. Dat het een se rieus toernooi is, blijkt uit het feit dat het is aangemeld als Darts4You A-toernooi. Dit houdt in dat het meetelt voor de landelijke puntentelling en het daaraan verbonden Nederlandse kampioenschap. Het toernooi wordt niet gespeeld, in Het Wapen van Soesterberg zelf, dat door de grote belangstel ling al na twee edities van dit toer nooi te klein is geworden, maar in de leegstaande showroom erte genover. Jan Willem Hovestad van het organiserende café ver wacht zo'n driehonderd deelne mers uit het hele land. Zij hebben tien dartsborden tot hun beschik king. De inschrijving begint op beide dagen om 11:00 uur, de eerste darters komen om 12:30 uur aan bod. Zowel de koppel- als de in dividuele wedstrijd duren tot on geveer 21:30 uur. Daarna volgt de uitreiking van de geldprijzen. Voor het koppeltoernooi op zaterdag is totaal 860 euro beschikbaar, in^ clusief de verliezerronde, voor de individuele deelnemers op zon dag prijzen van 5 tot 400 euro. Op zaterdag, van 14:00 tot 17:00 het geven van enkele demonstra ties en tips aan de nog niet zo er varen deelnemers. Net als voor gaande jaren is de wedstrijdlei - uit Zeist. Het inschrijfgeld be- draag 8 euro voor individuele deelnemers en 12 euro voor kop pels. WWW.WORLDOFWATERBEDS.NL Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centrale meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer:© 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, ©06-30189317. Hulpdiénst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. ctrotechniek SOESTERBERGSE ÜlCOURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, .tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Gefeliciteerd. -lOO.OOOstebezoeky Lud3Taart MuséÜW 1 wffitaire Een automobilist is doorgereden nadat hij tegen een stilstaande auto op de Buys Ballotlaan was gereden. Toen een 53-jarige man uit Soesterberg zondag rond 09:00 uur zijn auto in wilde stap pen, zag hij dat zijn auto was aan gereden. Zijn wagen had rondom schade, maar hij was niet de eni ge met kapot blik. Ook de doorrij der had schade aan zijn auto. Op de plaats van het ongeval werd de bumper van zijn auto aangetrof fen. Mèt dit bewijsstuk kon de politie een onderzoek naar de da der beginnen. In de nacht van zondag op maan dag vond een politieman de bumperloze auto van de verdach te terug in de omgeving van de Buys Ballotlaan. Op het moment dat de auto door een takelbedrijf zou worden weggesleept, kwam de 32-jarige eigenaar uit Soester berg ter plaatse. Hij is gehoord voor het doorrijden na een aanrij ding. Er is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. 'Het is inderdaad allemaal snel gegaan, voor veel mensen mis schien te snel', zegt Claire Schievink. Samen met Paul Theuns heeft zij de dierenkli niek Soesterberg van het wijd en zijd bekende dierenartsenecht paar Huub en Paulien Tonino overgenomen. De Tonino's zijn naar Frankrijk vertrokken. Ze komen overigens nog terug voor een afscheidsbijeenkomst in ok tober. Dankzij de opvolgers blijft de praktijk aan de Kamp weg 50 gewoon dagelijks geo pend. Dat het echtpaar zo plotseling vertrokken is, heeft alles te maken met de acute hernia die Paulien Tonino kreeg. Het gaat nu welis waar een stuk beter, maar het zal zeker nog enkele maanden duren voordat zij weer zou kunnen wer ken. In de brief aan de cliënten schrijven Huub en Paulien Toni no: 'Wij hebben ons altijd voor honderd procent ingezet voor mens en dier. Veel van onze cliën ten beschouwen wij als kennissen en vrienden. Veel van onze pa tiënten kennen wij van jongs af aan. Wij hebben ons altijd gerea liseerd dat het veel verdriet doet als het dier ziek is, laat staan om een" dier te verliezen. Wij vinden dat je als dierenarts je honderd procent moet inastten en dat kan voorlo'pig niet.' Omdat de ziekte van Paulien To nino plotseling kwam en beiden er emotioneel niet aan toe waren om afscheid van de cliëntenkring te nemen, zijn ze naar Frankrijk vertrokken om de voor hen nieu we situatie eerst goed te verwèr- ken. Als dat zover is, komen ze naar Soesterberg terug voor een afscheidsbij eenkomst Amerikanen Het echtpaar Tonino, niet alleen plaatselijk en regionaal, maar ook landelijk en zelfs internationaal bekend door de vele prijzen en kampioenschappen die zij met hun honden wonnen op interna tionale wedstrijden, begon de dierenartsenpraktijk aan de Kampweg in december 1975. Soesterberg was toen nog een stuk kleiner, maar het was toch al direct flink aanpakken als gevolg van de uitbraak van hondsdol heid. De praktijk van de Tonino's had een bijzonder tintje in verge lijking met andere door de gezin nen van Amerikaanse militairen in het dorp. 'Toen zij weggingen, hoopten wij dat het iets rustiger zou worden, maar niets was minder waar. Te recht werd er wel gemopperd dat er wat lang gewacht moest wor den. Het werken op afspraak loste dit probleem slechts gedeeltelijk op', zo kijkt het echtpaar terug. Het is 'ontzettend blij dat twee ervaren dierenartsen qnze praktijk willen voortzetten'. Claire Schie vink, afgestudeerd in 1985, en haar collega Paul Theuns, afge stuurd in 1987, willen ernaar stre ven voortaan alleen nog op af spraak te werken. Claire Schievink zal zich voornamelijk bezig hóu den met de eerste-lijnszorg, ter wijl daarnaast Paul Theuns ook de tandheelkunde en de botopcra- ties op zich zal nemen. In de brief aan de cliënten waarin het echtpaar Tonino het vertrek aankondigt en z'n opvolgers voor stelt, schrijft het ten slotte: 'Wij willen iedereen bedanken voor het jarenlang in ons gestelde ver trouwen. Paulien had enorm veel steun aan alle kaarten, brieven en bloemen die zij de laatste twee maanden ontving. Wij zullen het werk cn alle contacten ongelofe lijk missen, maar wij zijn cr van overtuigd dat wij de praktijk in uitstekende handen achterlaten.' Ervaring Claire Schievink en Paul Theuns hebben al veel ervaring in de be handeling van dieren. Beiden voeren al jaren een afzonderlijke dierenartsenpraktijk. Na dertien jaar Amsterdam verhuisde Claire Schievink naar Almere, waar zij nu ook nog, samen met assisten ten, een praktijk heeft. Haar vriend Theuns heeft nog een praktijk in Papendrecht. Beiden willen graag een gezamenlijke praktijk voeren. Dat is nu moge lijk in Soesterberg. Via via kreeg CJaire Schievink de tip dat de praktijk hier vrijkwam door het vertrek van het echtpaar Tonino. De overname was in feite direct beklonken. Zaterdag 4 oktober zondag 5 oktober Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Vrijdag 14:30 pastor G. Claassens; viering in de Heybergh Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring, eucharistieviering met schoolkin deren Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra; dienst voor kerk en school Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 D. Muurling World Outreach Church (info locatie: ©0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Het Militaire Luchtvaart Mu seum in Soesterberg heeft vorige week de 100.000* bezoeker feestelijk ingehaald. Een leer ling van het Technisch Onder wijs Centrum in Den Helder, de 17-jarige Jason Kooiman, was de gelukkige die in het zonnetje werd gezet. Er was reden voor een extra feestelijk tintje, want de jubileumbezoeker werd een maand eerder binnengehaald dan in 2002. De 24 leerlingen van het Tech nisch Onderwijs Centrum pas seerden 's middags om één uur de entree van het museum. Ze na men deel aan een educatief pro gramma, Vlucht van de Eeuw, dat het museum sinds maart elke dinsdag- en donderdagmiddag aanbiedt aan leerlingen van het voortgezet middelbaar beroeps onderwijs (VMBO). Hierin neemt Pandemonia Science Theater de schooljeugd op een indrukwek kende wijze mee langs de hoogte punten in de geschiedenis van de luchtvaart. Direct na afloop van de voorstel ling werd Jason Kooiman verrast door de spelers van het Pande monia Science Theater met de mededeling dat hij de 100.000e bezoeker was. Namens de directie en de medewerkers heette Joshua Lindeman, medewerker van de afdeling communicatie, hem wel kom. Zij bood hem een waarde- cheque aan en een DVD van de documentaire 'Mensen met een missie: 90 jaar Nederlandse Luchtmacht'. Vervolgens mocht Kooiman plaatsnemen in de cock pit van de F-16 Fighting Falton, die speciaal voor deze gelegen heid opengesteld was. Na deze onverwachte onderbre king werd het VMBO-project 'Vlucht van de Eeuw' voortgezet en begonnen de leerlingen en- Scholier Jason Kooiman uit Den Helder kreeg als 100.000' bezoe ker van het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg een paar cadeaus aangeboden. Foto: Militaire Luchtvaart Museum thousiast aan de workshops die de ontwikkeling van de luchtvaart belichten vanuit het perspectief van degenen die het vliegen mo gelijk maken: de ontwerpers, de technici en natuurlijk de vliegers.

Soester Courant | 2003 | | pagina 13