m 99 m Politiek beloont voorstellen van jeugd met een flinke zak geld DING II I3W Visser Geen nieuwe Insingerschool APPEL SIENTJE Politieke steun voor huiswerkbegeleiding SLECHT BEELD? ACTUEEL LANDSE EBONEN DKOOP Die tienduizend euro komt makkelijk op Naomi den Besten doet voorstel jeugdnetwerk Raadscommissie vindt alles fantastisch van Zijp PAGINA 2 WOENSDAG 1 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 €3.« 3.95 €5.9S St DOCO 1 HERTOG VAN GELRE GRAAN JENEVER N 'Geef jongeren invloed op beleid' TE KOOP Meningen van lezers I Veilig verkeer, verkeerd veilig Collecte voor brandwonden Enquête van Elsevier: een 7 voor Meander Ledenvergadering PvdA in De Schoof Wie vergelijkt leest de Soester Courant Verkeerscontroles Ruilplan Smeeing Beheer door fracties van tafel geveegd SWISS WATCH ES M Geslotenverklaring zorgt voor boetes Vrijwilligersproject Vluchtelingenwerk PIET VAN HEUGTEN Kloof of trog? CKPert (g) SCHOEMAKER 3.05 1.oo 1=5 €2.oo ma. 29 sept. »/m za. 4 okt. 2C I klasse 1 -V 500 gram |V,v'- *- ua/vno literfles literpak Soester jongeren mochten de af- elopen tijd 'brainstormen' over nogelijke projecten. Afgelopen oensdag presenteerden zij vier rideeën. ^Als het eerste plan erdoor komt, •"mogen skaters zich verheugen op een skatewedstrijd. Op een zater dag in mei zal dan de skatebaan aan de Dorpsstreek het decor zijn van een serie wedstrijden tussen BMX'ers, skateboarders en inli- ^ïers. Daarnaast zal er een graffiti ^demonstratie worden gegeven en is er muziek onder het genot van een hapje en een drankje. De or ganisatoren willen ook een loterij ppzetten voor de degenen die het ninder goed hebben getroffen. De opbrengst van de loterij gaat paar een doel dat in relatie staat net kinderen in een ander land. De dag wordt met een barbecue 'afgesloten. Het tweede idee is er ook één dat Val goed is uitgedacht. Jongeren uit Soesterberg zijn met het idee ge komen om een DJ-contest te houden. Hierin worden ze ge steund door jongerenwerkers van Stichting Balans en Jonge Helden (DJ productions). Er zullen voor rondes worden gehouden, ver volgens zal in een grote finale met publiek duidelijk worden wie de beste is. Het publiek betaalt en tree, de opbrengsten daarvan gaan naar het Kankerfonds. Daryl Brouwn, Enes Kilc en Ab- dul Baskaya zien dat veel jonge ren in Soest belangstelling hebben voor breakdance. Daarom willen zij een breakdance-workshop or ganiseren met twee professionele dansdocenten. Het plan is om in een gymzaal, compleet met lich ten en muziekinstallatie, te leren breakdancen. Het laatste en kleinste project is er één van praktische aard. Het speelveld aan de Honingbij in de wijk Overhees is namelijk nodig aan nieuw gras toe. De Soesterse studente Naomi den Besten heeft woensdag in de commissievergadering SOW ge- opperd om een jeugdnetwerk op te zetten. De jongeren van het J netwerk zouden volgens haar in- vloed moeten krijgen op het jongerenbeleid van Soest. Ze zullen eigen plannen inbren gen en hun mening geven over voorstellen van de gemeente. Ook zal het jeugdnetwerk activi- 'jiceftTvtd ft- -wv De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk en met oog voor het menselijk 'aspect af te ronden - de basis voor menige succesvolle transactie. Caroline Jagtenberg. makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een andere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 765 AB Soest ||fj|| RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Weegbreestraat 52 te Soest Interesse in een drive-in woning met een heerlijke tuin? Dan is een bezichtiging hier de moei te waard! Deze ruime drive-in hoekwoning heeft een royale zij- en achtertuin op het zuidwesten. Gelegen in een kindvrien delijke en rustige woonwijk met zowel aan de voor- als achterzijde vrij uit zicht. Bovendien zijn winkels, scholen, openbaar vervoer, sporthal en zwem bad op loopafstand te bereiken. Belangrijkste kenmerken inpandige berging uitgebouwde moderne eetkeuken met inbouwapparatuur op begane grond bijkeuken woonkamer met open haard en studeer-/werkkamer op le verdieping balkons aan voor- en achterzijde 1 zeer royale slaapkamer aan achterzijde 1 ruime slaapkamer aan voorzijde moderne badkamer met o.a. ligbad en douchecabine ruime zolder met aansluiting douche, toilet en wastafel inhoud ca. 500 m3 bouwjaar 1969 perceelsgrootte 259 m2 vraagprijs 259.000,- k.k. Collegiaal in verkoop met Van Harde- veld Makelaardij te Baarn feiten organiseren om de situatie voor hun leeftijdgenoten te verbe teren. In werkgroepen kunnen die activiteiten worden verzonnen en uitgewerkt. De groep zal qua leeftijd (tussen 12 en 18 jaar), afkomst en schooltype heel divers zijn. De initiatiefnemers zullen daar extra op letten als ze de groep samen stellen. Het netwerk zal flexibel zijn en geen verplichtingen voor de jongeren kennen. Hierdoor zullen ze volgens Naomi sneller meedoen en waarschijnlijk langer bij het netwerk blijven. De studente is zich ervan bewust dat het werven voor jongeren erg lastig kan zijn. Daarom pleit ze voor een persoonlijke aanpak. Kleine gerichte acties om het on der de aandacht te bre-ngen, maar er kan bijvoorbeeld ook geworven worden op grotere evenementen, zoals de voorgestelde DJ-contest of skatedag (zie elders in deze krant). Naomi waarschuwde woensdag avond in haar betoog voor een te laconieke houding van de ge meente. 'De gemeenteraad en wethouders moeten bereid zijn het initiatief serieus te nemen. Ze moeten echt met de jongeren sa menwerken en naar hun mening luisteren.' Pas dan zal de achter liggende gedachte, jongeren be trekken bij Soest, werkelijkheid worden. Jl. maandag 22 september, kwam ik vanaf de Ossendamweg de Schoutenkampweg op. Het was op dat moment vrij druk, want de school was net uit. Dit betekent dus extra oppassen voor fietsen de kinderen met of zonder hun ouders. Voor mij reed vanaf dë Oude Utrechtseweg een auto (type land rover/jeep) met alarm- lichten aan. Uiteraard kijk je dan extra uit. Wat schetst mijn verba zing? Achter het stuur zat een mevrouw met naast haar op de voorbank een jongen van ca. 9 jaar. Op het trottoir fietste een meisje van ca. 7 jaar. Vla het ge opende raam van de auto schreeuwde de moeder naar het meisje wat zij moest doen. Het meisje schreeuwde terug: 'Zo hard fietsen kan ik niet.' Bij de hoek van de dr. 's-Jacobstraat moest het meisje weer stoppen en kreeg verdere instructies. Dit is toch allemaal niet te gelo ven. Ik vraag me af of dit de nieuwste manier is om de kinderen de ver keersregels te leren. Aïles wordt er in Soest-zuid aan gedaan om het voor de kinderen veiliger te maken, zoals drempels en snel heidsbeperkingen. Als ouders op deze manier al onveilig gedrag vertonen, hoe wil je de kinderen dan de juiste houding en regels in het verkeer leren? Jong geleerd is tenslotte oud en in dit geval fout gedaan. Dit moest me even van het hart. Gea Ringenoldus- Schouten. De Nederlandse Brandwonden Stichting houdt volgende week haar jaarlijkse collecte. Ruim 50.000 vrijwilligers gaan voor de actie langs de deuren. Door deze collectanten en het geld dat zij ophalen kan de stichting haar strijd tegen littekens voortzetten. Met de opbrengst doet de instel ling onderzoek ter verbetering van de behandeling van de brand wonden. Ook kan zij preventie campagnes opzetten en de Huid- bank instandhouden. De Brand wonden Stichting doet ook veel aan nazorg voor slachtoffers, zo wel voor lichamelijke als voor geestelijke hulp staat ze klaar. Wie de collecte heeft gemist, kan ook geld storten op giro 20 21 22, t.n.v. Nederlandse Brandwon den Stichting Beverwijk. Volgens sommigen mag het Soester jeugdbeleid weliswaar veel weg hebben van het sprook je van de nieuwe kleren van de keizer, de Soester politiek ge looft er kennelijk heilig in. Zon der ook maar een spoortje kri tiek ging de raadscommissie Welzijn vorige week akkoord met de voorstellen die door (de?) plaatselijke jongeren wa ren bedacht: een skatewedstrijd, een workshop breakdance, een dj-contest en nieuw gras voor trapveldjes. De politici buitelden bijkans over elkaar heen om de op de tribune verzamelde jeugd - ca. 25 jonge ren van beiderlei geslacht - dui delijk te maken dat ze de voor stellen en/of de manier waarop ze werden gepresenteerd allemaal 'geweldig', 'prima', 'hartstikke leuk', 'erg positief en 'fantastisch' vonden. Wiebe Meilof, commis sielid voor de ChristenUnie-SGP, vond het al buitengewoon plezie rig dat er zoveel jongeren op de tribune zaten 'om te zien wat voor heerlijk saaie mensen wij zijn...' Hij sprak overigens de hoop uit dat de vier projecten wat langer effect zullen hebben dan de 'hal ve dag' die er volgens hem in wer kelijkheid aan besteed zal gaan worden. De commissie was eerst naar bui ten getroond om op het Raad huisplein, tussen de blauwe ku bussen van Marijke de Goeij door, enkele jongelui halsbrekende toe ren te zien verrichten op hun ska teboards. De jongeren denken voor zo'n 2500 euro wel een leu ke skatewedstrijd te kunnen orga niseren. Vervolgens ging de com missie weer naar binnen om te vernemen dat andere jongeren voor 5900 een 'dj-contest' (zeg maar: een wedstrijd tussen pla- tendraaiers) op touw willen zet ten, waarna een ander drietal een korte maar indrukwekkende breakdance-demonstratie gaf (in clusief een soort koprol), waar voor ze een workshop willen orga niseren voor een bedrag in de orde van 2500 euro. Ten slotte vroegen twee jongeren om 100 euro voor graszaad om de kale doelgebieden van het trapveldje achter de Honingbij op te knap pen. Budget Bij elkaar opgeteld gaat het dus om een bedrag van 11.000 euro, maar gelegenheidsvoorzitter Paul Lemmen (PvdA) - Henk Koning (CDA) was door ziekte verhin derd - had opmerkelijk genoeg al aan het begin van de commissie vergadering met rekenkundige precisie vastgesteld dat de vier voorstellen makkelijk uit het bij voorbaat toegekende budget (10.000 euro) betaald kunnen worden. 'Dus alles kan doorgaan.' Dat vonden achtereenvolgens ook de commissieleden Ellen Huberts (WD), Cees Verkerk (PvdA), Roder van Arkel (GGS), Annet Oosterom (CDA), Wiebe Meilof (CU-SGP), Hans van den Pol (Soest 2002), Jacques Hon- koop (D66) en Husayn Önal (GroenLinks). De laatste infor meerde nog even naar de even tuele betrokkenheid van allochto ne jongeren, maar dat zou alle maal wel goed komen. Platter Daarna was het woord aan de studente Naomi den Besten, die al eerder geprobeerd heeft Soest warm te maken voor wat zij een plaatselijk 'jeugdnetwerk' noemt en dat, ondanks de nogal opge tuigde structuur (zie het artikel el ders), van de commissie een ui terst welwillende ontvangst kreeg. Alleen vroegen sommigen - zoals Van den Pol (Soest 2002) - zich hardop af of het allemaal niet een beetje te veel van het goede was. 'Doe het voorlopig maar een beetje rustig aan,' vond hij. Ook Meilof maande tot voorzichtig heid met het 'complexe systeem' dat Naomi had uitgedacht. 'Ik kan dit bijna niet geloven.' Vol gens hem moest het allemaal wat platter. Verkerk pleitte voor con tact met 'ervaren' groepen als bij voorbeeld het Cultuurplatform en Van Arkel vond de netwerk structuur juist aantrekkelijk. 'Jon geren die iets willen kunnen zo direct aan de slag; ze hoeven niet eerst over allerlei andere dingen mee te praten.' Op 't Hoogt? Naomi zal overigens zelf niet de 'trekker' van het jeugdnetwerk worden, want daarvoor heeft ze het inmiddels te druk. Ze heeft wel een opvolger op het oog en De skate-demonstratie op het Raadhuisplein moest de raadscom missie overtuigen van het nut van een skatewedstrijd. Foto: Soester Courant. ook een aantal jongeren die de netwerk-kar verder zouden kun nen trekken, maar wie dat dan zijn bleef woensdagavond geheel in het duister. De enquête die ze onder de Soester(bergse) jeugd wil houden zou volgens Van den Pol ook via het gemeentelijke voorlichtingsblad Op 't Hoogt verspreid kunnen worden. 'Nou...' antwoordde Naomi, 'ik denk eer lijk gezegd niet dat veel jongeren dat zullen lezen.' Commissievoorzitter Paul Lem men bedankte aan het slot de jongeren voor hun bijdragen en de jongelui die al die tijd op de tribu ne hadden gezeten voor hun aan wezigheid. 'Kom nou eens wat vaker,' zei hij. 'Dan zullen we pro beren het voor jullie wat leuker te maken...' Meander Medisch Centrum krijgt het rapportcijfer 7 van Elsevier. Het cijfer is geba seerd op de uitkomst van een enquête die het weekblad jaar lijks houdt. Daarbij raadpleegt Elsevier huisartsen, specialis ten, verpleegkundigen en ma nagers van ziekenhuizen. Zij mogen hun mening geven over hun eigen ziekenhuis en andere ziekenhuizen waarmee ze bekend zijn. Voor Meander werden 39 enquêtes ingevuld. De waardering van de patiën ten en de goede samenwer king met de partners in de zorg zijn de belangrijkste troeven van Meander, zo bleek. Vorig jaar kreeg het ziekenhuis een 6,5. Door de 7 stijgt ze van de negentiende naar de vijftiende plaats op de lijst van grote zie kenhuizen. Winnaar werd het Amsterdamse Onze Lieve Vrouwe Gasthuis. De afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid houdt komende dinsdag - 7 oktober - een ledenvergadering in De Schoof, Molenstraat 142, aanvang 20:00 uur. Op de agenda staan o.m. een discussie over de ge zondheidszorg, het komende congres en het afscheid van Eric Bervoets, de fractievoorzitter die inmiddels de actieve politiek heeft verlaten. De benoeming van een opvolger voor Bervoets heeft binnen de partij-afdeling tot problemen ge leid - met name tussen het be stuur en het overblijvende fractie lid (Paul Lemmen), die naar ver luidt eigenmachtig fractieassistent (en 'lijstduwer') Cees Verkerk als nieuw raadslid naar voren wil schuiven - die nog steeds niet zijn opgelost. De vergadering is als gebruikelijk openbaar, dus ook belangstellenden zijn welkom. De politie heeft woensdag ver keerscontroles gehouden .langs de doorgaande weg tussen Soest- dijk en Soesterberg. Op de Vrede hofstraat, de Middelwijkstraat en de Van Weerden Poelmanweg werden in totaal 27 bekeuringen uitgedeeld. Tijdens de actie, die overdag plaatsvond, werden vijf tien automobilisten beboet voor een te hoge snelheid. Negen had den geen gordel om. Het plan voor nieuwbouw, van de Insingerschool in ruil voor woningbouw op het huidig ter rein van de school is van tafel geveegd door de raadsfracties. Zij willen vasthouden aan de twee bestemmingsplannen, waarin geen plaats is voor extra bebouwing op de hoek van de Insingerstraat en de Wieksloter- weg De PvdA vond het idee van Smeeing Beheer BV interessant genoeg om er verder over te pra ten. De VVD zette donderdag avond de deur op een kier door te vragen naar een concreter uitge werkt plan, maar de zes andere fracties hadden niet eens behoef te aan een gedetailleerdere toe lichting op papier. Zij schaarden zich achter wethou der Harry Witte. Hij kende het plan van Smeeing officieel nog niet, waagde zich daarom niet aan een oordeel, maar waarschuwde de commissie dat er veel haken en ogen aan zitten. Zowel het be stemmingsplan Uithees (2002) als Hees (1998) zou gewijzigd moeten worden. Nu stappen politici te pas en te onpas van een bestemmingsplan af, maar in dit geval voelen ze daar niets voor. Uitbreiding van de verstedelijking aan de westelij ke rand van Soest is ongewenst. De rode contouren, waarbinnen mag worden gebouwd, zijn niet voor niets vastgesteld, was -vrij vertaald- hun reactie. Bestemming Kort nadat In de Ruimte vijf jaar geleden failliet ging, werd Smeeing Beheer eigenaar van het terrein dat naast het perceel van de Insingerschool ligt. Sindsdien zoekt het bedrijf naar een bestem ming voor de 25 duizend vierkan te meter grond, maar er mogen alleen activiteiten in het kader van bijzonder maatschappelijke doel einden plaatsvinden. Plannen, misschien wel tien, van een ander karakter werden daar- Official dealer sinds 1 oktober 2003 Juwelier Van YVeedestraat 145, Soest - Telefoon (035) 602 06 70 om in de afgelopen jaren even eens telkens verworpen door de gemeenteraad, waarvan eigenaar Jan Smeeing overigens van 1998 tot 2000 zelf deel uitmaakte. Hij was toen lid van de CDA-fractie, maar verliefde raad uit teleurstel ling over de politiek in het alge meen en meningsverschillen met zijn fractiegenoten. Zijn opvolg ster was Margreet van Roomen. Terug naar nu. Smeeing Beheer dacht een oplossing te hebben gevonden door op haar eigen grond nieuwbouw te realiseren voor de Insingerschool die sowie so moet uitbreiden. In ruil daar voor zou Smeeing Beheer op het schoolterrein (en een gedeelte van het In de Ruimteperceel) onge veer twaalf verschillende wonin gen willen bouwen. Maar Manon Smeeing ving bot bij dé commis sie ruimtelijke ordening. Ondanks haar verzoek aan de politici om mee te werken aan het vinden van een bestemming van het In de Ruimte terrein. 'Laat Smeeing Beheer zelf maar wat vinden, maar ze moet wel binnen de kaders van het bestem mingsplan blijven', zei fractieassis tent Van Schaik van ChristenU- nie/SGP. GroenLinks ('de inkt van het bestemmingsplan is nog niet eens droog') en GGS zijn so wieso tegen elke verandering van de bepalingen en dat geldt ook voor het CDA dat (bij monde van Margreet van Roomen) nog op merkte dat er in het plan niet in is voorzien om elders in Soest groen toe te voegen.'Dat laatste (groen voor rood) is tegenwoordig een De kracht van de reclame ligt in de herhaling De geslotenverklaring op de Peter van den Breemerweg blijft de po litie geld opleveren. Zoals vaker stonden donderdag politieagen ten te controleren op naleving van de geslotenverklaring. Tij dens de spits worden de A.P. Hil- horstweg en de Peter van den Breemerweg veelvuldig gebruikt als sluiproute door automobilis ten, waarbij de geslotenverklaring wordt geschonden. De politie controleerde van 16:00 tot 18:00 uur en bekeurde 44 bestuurders. Daarnaast schreven de agenten ook nog vier bonnen uit voor het niet dragen van een gordel en één voor hel ontbreken van een gele plaat op een bromfiets. Ruim 30 buitenlanders (vluch telingen en andere nieuwko mers) krijgen 1 of 2 keer per week huiswerkbegeleiding van vrijwilligers en freelancers bij Vluchtelingenwerk/Opvang Nieuwkomers aan de Smitsweg. Voor de coördinatie en onder steuningvan dit project ontvangt de stichting 7.000 jaarlijkse subsidie van de gemeente. In de raadscommissie Sport-On- derwijs-Welzijn van afgelopen woensdag werd een Collegevoor stel om deze subsidie in te trekken en het bedrag over te hevelen naar een integratiebedrijf bespro ken. De commissie was unaniem van mening dat dit geen goed idee was en bepleitte voortzetting van de subsidie aan Vluchtelin genwerk/Opvang Nieuwkomers. Vrijwilligers Vluchtelingen en andere nieuw komers vanaf 16 jaar kunnen bij stichting Vluchtelingenwerk/Op vang Nieuwkomers huiswerkbe geleiding krijgen. Dat kan onder steuning zijn bij de vaktaal (bij voorbeeld electro, metaal) voor de mensen die een beroepsoplei ding volgen. Het kan ook extra conversatieles zijp voor mensen die moeite hebben met de uit spraak of voor mensen die zich voorbereiden op het Staatsexa men Nederlands. Het gaat om 1 of 2 uur per week huiswerkbege leiding aan 1 of 2 studenten. Vrij willigers krijgen ondersteuning van een ervaren leerkracht. Wie Een van de huiswerkbegeleiders geeft les aan een Ethiopische vrouw bij Vluchtingen werk!Op vang Nieuwkomers in Soest. belangstelling heeft kan bellen met Marianne Groeneveld, £8 6.026053 (dinsdag, woensdag of vrijdag). Tevens hoogpolig, zuiver scheerwol en project- tapijttegels Kom naar onze toonzalen bi| de tapi|tfabriek van DE ZOON VAN DE UITVINDER VAN HtUGA TEGELTAPIJT Bezoek ook onze afdeling speciale aanbiedingen tapijttegels. Altijd 200.000 tapijttegels In voorraadt diawww.vanheugten.nl of bel 03 18-571225 Utrechtseweg 4, RENSWOUDE 'Cultureel ligt Soest in een soort Bermuda Driehoek tussen Am sterdam/Hilversum/ Amers foort/Utrecht', zei Bert Janmaat tijdens het Groot Cultureel De bat vorige week in de theaterzaal van de Brede Bibliotheek. In de nacht erna, van 19 op 20 septem ber, moest ik van die trefzekere aanduiding hevig dromen. Het werd een nachtmerrie. The Bermuda Triangle is de Amerikaanse benaming voor het zeegebied tussen de sinds 1609 Engelse Bermuda eilanden, ver ten oosten van de kust van Flori- da, in de Atlantische Oceaan en het Caribische eiland Puerto Rico. In dat zeegebied speelt een aantal natuurlijke factoren een rol, vooral door hun nog onbe grepen samenhang: het bijzonde re karakter van het aardmagneti- sche veld, de Golfstroom, de in dat gebied vaak tot explosie ko mende Caribische stormen (Isa- bel?) en de aanwezigheid van on peilbaar diepe onderzeese trog gen. Samen hebben zij wellicht geleid tot een aantal onverklaar bare verdwijningen van kleine vaartuigen en vliegtuigen. Nooit is er iets van teruggevonden. Zijn het alleen maar ongelukken of om welke reden dan ook door au toriteiten onder tafel gemoffelde gebeurtenissen? De Bermuda Driehoek Soest is niet alleen een onverklaarbare ramp voor kunst en cultuur. Hans Fransen van de Stichting Nood hulp Dakloze Vreemdelingen Soest liet in deze krant vorige week optekenen: 'De mensen die we tot nu toe hebben geholpen, zijn we op een gegeven moment kwijt geraakt. Ze zijn in rook op gegaan. Vertrokken, bij vrienden ondergedoken, in de illegaliteit opgegaan'. Zo zag ik in mijn droom ook de vakantiegangers in Soest wegzin ken in een vloedgolf van toeris tenbelasting en Soester patiënten ondergaan in een meander van zorgeloze ziekenhuispolitiek. In de Bermuda Driehoek wijzen de kompassen naar het ware noorden en niet naar het magne tische noorden. Onverklaarbaar. Een van de meest bekendste ver dwijningen in the Bermuda Triangle is het zonder een spoor nalaten van een compleet squa dron Amerikaanse Avenger- vliegtuigen in 1947. De vliegba sis kon niet de piloten praten tot het moment waarop zij meldden dat er iets bijzonders gebeurde, daarna was er slechts grote stilte. 'Hoezo de kloof tussen burgers en overheid verkleinen?' vraagt Arie Treur (lid van de Werkgroep Toekomstvisie Soesterberg en van de Vereniging Soesterbergs Belang) zich af in het Vliegdorp. Ook hij signaleert doodse stilte als er iets gebeurt in zijn dorp. De meest gehoorde klacht van de insprekers bij de begrotingsbe handeling is in Soest het gebrek aan communicatie. Waar blijft het overleg? Waar blijven de WVG- vervoerskosten? Waar blijft de Muziekschool? Waar blijft de lo kale Rekenkamer? Wat is er ge beurd met de bestuurlijke ver nieuwing? Waar is professor Tops gebleven? Badend in mijn zweet werd ik wakker. Later bleek dat twee collega's van mij in het Cultuurplatform die zelfde nacht ook hadden ge droomd. Maar niet zo erg als ik, gelukkig. Sommige of alle televisiekanalen sneeuwerig? Verbazend veel mensen kijken naar een matig beeld, dit is vaak niet nodig. Onze specialisten controleren uw antennesignaal én de kabels met speciale meetapparatuur voor 30,- (incl. voorrijden). U krijgt een meetrapport over de kwaliteit van alle zenders én uw bekabeling in huis. Kijk zonder zorgen naar een goed beeld. Bel Expert Schoemaker en maak een afspraak. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44

Soester Courant | 2003 | | pagina 3