g intratuin Bouw paardenrusthuis vordert gestaag Grote betrokkenheid bij hondenbeleid 1 ACTUEEL t H Open dag in pension en Vogelopvang Soest PAGINA~4 WOENSDAG 1 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 r2003 'Dierenmishandeling zwaarder straffen' Iets te koop of te geef? Plaats een "kleintje" in de Soester Courant ILGVAN NGENVAN :NTE OP VAN DE OURANT Open dag Paardenkamp op 25 oktober i i v\ i-in EOV rpEDE ZAAK* - Dieren in de Wereldwinkel Automobilisten drinken te veel Birkhoeve biedt binnenkort eerste bewoners onderdak; opening in 2004 Collecte van Dierenbescherming Te diep in het glas gekeken Openingstijden kantoor SOESTER COURANT TEL 035 - 6014152 SOESTERÊSCOURANT Bakken met zakken, omheiningen, meer en schonere uitlaatveldjes sst.nl e Algemene Plaatselij- ing verleend voor loof aan de Molen- 2003 van 9.00 tot ng- en speelgoed- te Soesterberg op za- 12.00 uur; e Algemene Plaatselij- ing verleend voor het et bakken van oliebol- I van bakkerij Van der Dt en met 1 december met 31 december; del van een oliebollen- rtot 1 januari 2004; straat voor de winkel if 1 november 2 maal i met 31 december; tje bij de FC Kuyper- terdag en vanaf 1 de- ag en vanaf 27 decem- AH, Burg. Grothestraat ïcember op vrijdag en 131 december 2003. "i tegen dit besluit be- n burgemeester en wet- de datum van de be- t te worden gericht aan Postbus 2000, 3760 CA ïgen over bezwaar) en ndere bepalingen over t bestuursrecht zijn van ook om een voorlopige als er tijdelijke maatre- tot de beslissing op het vacht. Het verzoek moet it van de rechtbank te DA te Utrecht, ïuldigd van 116, voor 52, voor een rechtsper- ie wet bestuursrecht is Het bestuur van WD Soest/ Soesterberg wil dierenmishande ling onder de ogen van de leiders in Den Haag brengen. Als reactie op een geruchtmakend artikel in een landelijk dagblad, waarin een grove dierenmishandeling aan het licht kwam, heeft het bestuur een brief geschreven naar Ruud Luch- tenveld. Via dit lid van de VVD- fractie in de Tweede Kamer wil het bestuur weer eens de aan dacht op het probleem vestigen. Volgens Hans Gerretsen, voorzit ter van WD Soest/Soesterberg, staan de kranten de laatste tijd bol van de 'meeste ergerlijke' en 'Verschrikkelijke' vormen van die renmishandeling. Gerretsen en zijn bestuur vinden dan ook dat 'de WD-fractie snel actie moet ondernemen. 'Er moeten zo snel mogelijk intitiatieven worden ontplooit die leiden tot zwaarde re stfaffen voor de daders van deze afschuwelijke praktijken', al dus WD Soest/Soesterberg. HET. GROENE WARENHUIS Kom zaterdag 4 oktober tussen 10.00 en 16.00 uur naar Intratuin Amersfoort, dan word je samen met je favoriete huisdier gratis op de foto gezet. AMERSFOORT, Amsterdamseweg 139, 033-4611203, donderdag en vrijdag koopavond. 22 september 2003 Onderwerp Geluidproblematiek Smurfit Mercurius Golfkarton BV Verzoek sloop twee loodsen op perceel Nijver- heidsweg 10 Principeverzoek om voor het gehele perceel Nieuweweg 19 de bestemming "bedrijfsdoelein den met (boven)woningen" te wijzigen in "woondoeleinden" Vragen inzake mogelijke (nieuwe) functies - bin nen de bestaande bestemming - in leegstaande bakkerij op de locatie Nieuweweg 19 Zienswijze tegen voornemen verlening vrijstelling ex artikel 19 lid 3 WRO ten behoeve van de bouw van een dubbele garage aan de Julianalaan 50 en 50a te Soest (reg. nr. 020607) Uitspraak Raad van State inzake verzoek om handhavende maatregelen tegen bebouwing en gebruik bijgebouw en aanbouw als dakterras aan de Amnestylaan 18 te Soest Bezwaarschrift tegen weigering bouwvergunning voor de bouw van een kantoor met appartemen ten, Soesterbergsestraat 32a te Soest (reg.nr. 020340) UNNINGEN met 25 september en kapvergunning zijn bes, 1 rubina, 1 spar liferen opulieren, 1 coniferen- iifeer in het genomen besluit erzending van het besluit bij het college van burge- ie gemeente Soest, Post- Beslissing Kennis nemen van geschetste problematiek. Pro cedure nieuwe revisievergunning voorlopig op schorten. Overleg aangaan met provincie over ge luidzone bedrijventerrein Soestdijk en actief zonebeheer. Akkoord gaan met verzending brief aan Smurfit. Gevraagde sloopvergunning verlenen. Meewerken aan het verzoek om de bestemming te wijzigen in "woondoeleinden"; Stedenbouwkundige randvoorwaarden opstel len ten behoeve van de uitwerking. Geen medewerking verlenen aan verzoek, daar de combinaties van beoogde functies niet wenselijk zijn op deze locatie. De vergunning verlenen. Aan het gebruik van de uitbouw en het bijgebouw als dakterras aan de Amnestylaan 18 medewerking verlenen door toepassing te geven aan een vrijstel lingsprocedure als bedoeld in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (publiceren, t.i.l., behandeling zienswijzen etc.) Het bezwaarschrift dat mr. C.D.R. Schoonderbeek namens de heer P.M.J. Strater heeft ingediend ontvankelijk verklaren; De bezwaren ongegrond verklaren; Het besluit d.d. 7 maart 2003 tot weigering van de bouwvergunning voor de bouw van een kan toor met appartementen aan de Soesterberg sestraat 32a, geregistreerd onder nummer 020340, onder aanvulling van de motivering in het voorstel van de wethouder RVO in stand laten. Niet akkoord met afwijzing. Zo veel mogelijk bin nen de regelgeving oplossen gezien privatisering die wijzelf wensten en in geval De Buut vanwege geografische situering ingang alsnog verwijsbordjes plaatsen. instemmen met gewijzigde planning en verkorte reactietermijn. Stedenbouwkundige visie vaststellen. Vergunning als gevraagd verlenen. Het welstandsadvies d.d. 28 augustus 2003 onder schrijven; Het bezwaarschrift van de heer C. Scheurkogel ongegrond verklaren; De verleende vrijstellingen ex artikel 19 lid 3 van de WRO en de ver leende bouwvergunningen voor het bouwen van een verdieping op de wo ning aan de Apollo 101 (030164) en 140 (030165) in stand laten; De heer Scheurkogel en de beide vergunning houders berichten. Bij het Ministerie van LNV een bedrag van 1.371,73 declareren. Ontwerpbeschikking vaststellen en daarna publice ren en vervolgens - indien daartegen geen beden kingen worden ingebracht - de vergunning te ver lenen. Instemmen met behandeling van bezwaren tegen intrekking milieuvergunning en toekenning scha devergoeding; Definitieve beschikking intrekking milieuvergun ning en toekenning schadevergoeding publice ren en verzenden; Instemmen met inhoud van mantelovereen komst en financiële gevolgen; Verzoek indienen bij ministerie van VROM om over te gaan tot uitkering van de schadevergoe ding ex art. 15.20 Wm. In verband met het bepaalde in artikel 84 van de onteigeningswet ligt met ingang van 2 oktober 2003 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis, kamer 2.29, Raadhuisplein 1 te Soest, een besluit van de gemeenteraad tot onteigening in het belang van de ruimtelijke ontwikkeling en van de volkshuisvesting. Dit plan heeft betrekking op gronden gelegen nabij de Dalweg en Parallelweg te Soest. De onteigening geschiedt ten name van de gemeente Soest en ter uitvoering van het bestemmings- lan Spoordal 2001 en het uitwerkingsplan Spoordal 2003. 'e onteigening vindt plaats ten behoeve van de realisering van genoemde plannen, die omvatten wo ningbouw, de bouw van een school en bijbehorende voorzieningen. Gedurende de termijn dat het plan ter inzage ligt kunnen belanghebbenden, die tijdig hun zienswijze >ij het gemeentebestuur naar voren hebben gebracht, schriftelijk bedenkingen tegen het raadsbesluit ot onteigening indienen bij: Hare Majesteit de Koningin ioor tussenkomst van de Minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer 'ostbus 20951 ^500 EZ 's-Gravenhage Soest, 1 oktober 2003 De burgemeester van Soest, drs. J.J.L.M. Janssen Afwijzen verzoek om plaatsing verwijsbordjes angepaste planning herziening hondenbeleid Vaststelling stedenbouwkundige visie op het deel van de Amersfoortsestraat tussen de Post weg en de Veldmaarschalk Montgomeryweg Extra loopwedstrijden AV Pijnenburg rond Lange Duinen Bezwaarschrift tegen de verleende bouwvergun ningen voor het bouwen van een verdieping op het woonhuis op de percelen Apollo 101 (30164) en Apollo 140 (30165) invraag vergunning Wet Milieubeheer van Auto- jedrijf J.J. Plekkepoel in verband met het veran deren van de inrichting (art. 8.4) met een tank station waar 24 uur/dag brandstof wordt geleverd op het perceel Amersfoortsestraat 11 te Soesterberg De Ruiter, Nieuwstraat 14 jevraagde kapvergunnin- Declaraties t.b.v. Al-advies - 2 magnolia, 1 mei- 3 berken, 1 sorbes, 1 >elangen te worden ge- rgunning kunnen dit -n 4 weken na deze be- >ij de afdeling Groen en t, Postbus 2000, 3760 CA 5093643. Binnen deze i aanvragen voor kapver- Je afdeling Groen en Mi- Soest. INGEN met 26 september ve conifeer De Paardenkamp houdt zater dag 25 oktober haar halfjaar lijkse open dag. Om 11:00 uur staat dan de traditionele koffie en gevulde koek klaar. Het programma bestaat uit een de monstratie van een hoefsmid, de verwelkoming van de nieu we gasten van het rusthuis voor paarden en een demon stratie van de Vereniging Paardrijden Gehandicapten. Verder zijn er een rommel- en boekenmarkt, een videopre sentatie en activiteiten voor de kinderen. Aan de hand van foto's en ander materiaal wordt getoond hoe de bouw van Boerderij Birkhoeve vor dert. Dit nieuwe complex van de stichting is nog niet gereed en omdat er nog gebouwd wordt, is het beslist niet toe gankelijk voor bezoekers van De Paardenkamp. Op zaterdag 4 juni 2004 zal het gloednieuwe 'filiaal' van de stichting worden geopend. Steenhoffstraat 9*, tel. 602 8132 Misschien is het goed om in de tijd dat hier alle dieren in het cen trum van de belangstelling staan, ook de dieren die in de Wereld winkel te bekijken zijn even naar voren te brengen. In de ontwikke lingslanden gebruikt men vaak het dier als voorbeeld bij het ontwik kelen en ontwerpen van de ver schillende nijverheidsproducten. Dieren bij speelgoedartikelen, die ren als (leren) boekenlegger. Als kunstvoorwerp vaak dolfijnen, olifanten, giraffen, apen, enz. Boekensteunen met een uil neus hoorn of olifant. Kleinere dierfi guren zoals een aap, nijlpaard, uil, hert, zebra, vogels, vlinders; voor verzamelaars vaak een reden om regelmatig de Wereldwinkel te be zoeken. Zelfs een kikker als mu ziekinstrument. Opvallend is dat meestal tijgers en leeuwen ont breken. In de landen waar deze 'dieren' vandaan komen speelt dierendag meestal niet zo'n grote rol in hun bestaan. Wel is het voor de ma kers belangrijk dat hun creaties verkocht worden. Het zal niet vaak voorkomen dat u de Wereld winkel zonder dieren zult aantref fen. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, SS6028132; openingstijden: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee auto mobilisten aangehouden voor rij den onder invloed. Tijdens een alcoholcontrole op de Eemweg blies een 56-jarige Baarnse man 390 ug/1, daarmee overschreed hij de toegestane limiet van 220 ug/1. Tegen hem werd procesver baal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod. Later die nacht werd op de Hartweg een 23-jarige auto mobilist uit Soest aangehouden. Uit de ademanalyse (460 ug/1) bleek dat ook hij teveel gedronken had. Het kwam hem op een rijver bod en een procesverbaal te staan. De houten spanten bieden een indrukwekkend lijnenspel. Je zou kunnen denken dat een NS- architect opdracht heeft gekre gen iets bijzonders te ontwer pen. Dat wordt het ook, maar treinen zullen er niet rijden. De omlijsting is voor de vier pot stallen van Stichting De Paar denkamp. De eerste viervoeters arriveren er in de loop van deze maand. Aan de Birkstraat verrijst momen teel een complex dat naast de potstallen zal komen te bestaan uit vier losse stallen, een zieken boeg met behandelkamer, een werkplaats, een stalling voor de machinerieën, een kantoor met kantine en een grote archiefruim te. Kosten: meer dan een miljoen euro. Voor een stichting die voor hon derd procent afhankelijk is van giften lijkt het onmogelijk zoiets van de grond te krijgen. Maar het bestuur is altijd zorgvuldig met de centjes omgesprongen,zette de cennialang een bedrag opzij en kreeg eind jaren negentig zomaar ruim 1 miljoen gulden uit een er fenis overgemaakt. Vervolgens deed de mogelijkheid zich voor de voormalige stoeterij aan de Birk straat te kopen. Bouwbedrijf G.W. van de Grift deed ook nog eens een denkbeeldige duit in het zakje in de vorm van adviezen en onder meer het ontwerp voor de uitbreiding van De Paardenkamp. Bestuurslid en bouwcoördinator Tom Bakker is sinds het voorjaar bijna dagelijks op de bouwplaats te vinden. Met rasse schreden ziet hij de bouw vorderen. In het voor jaar van 2004 wordt deze afge rond en op zaterdag 5 juni kan het publiek tijdens de open dag voor het eerst een kijkje nemen op de Birkhoeve, na boerderij Vosseveld (sinds 1952) dan de tweede loca tie van het rusthuis voor bejaarde paarden. Begunstigers 'Dan kunnen we de begunstigers laten zien wat we met hun geld hebben gedaan: huisvesting voor paarden regelen. Want zij, de be gunstigers, hebben dit mogelijk gemaakt', zegt Bakker. Achtdui zend mensen maken jaarlijks een kleiner of groter bedrag over om de unieke voorziening in stand te houden. Het is voldoende om de exploitatie rond te breien, ook na de uitbreiding, waarnaar zo lang is uitgekeken. Want vraag naar een plek is er ruimschoots, op de wachtlijst prijken vierhonderd na men van hoefdieren. Bakker: 'Er zijn inmiddels meer paardentehuizen in ons land, maar niet op collectieve grondslag. Wij krijgen geen subsidie. We wil len dat niet. Je gaat er op reke nen, maar dan valt het volgend jaar de subsidie weg en ligt je ex ploitatie overhoop.' Compost Kostenbesparend moeten overi gens de potstallen worden, 's Winters blijft de mest er liggen. Daar bovenop wordt regelmatig een nieuwe laag stro aangebracht, zodat de onderliggende lagen in de tussentijd composteren. Zodra de paarden in het vooijaar de wei ingaan, worden de stallen uitge mest en blijft de compost nog een week of zes buiten liggen. Daarna Deze week collecteren vrij willigers voor de Dierenbe scherming. De opbrengst in Soest komt geheel ten goede van het Dierentehuis 't Hart (voor honden en katten) en de Vogelopvang Soest, beide (naast elkaar) gevestigd aan de Eemweg. Zowel het pension voor hon den en katten als de opvang van de gevederde vrienden zijn volledig afhankelijk van giften en donaties. Vandaar dat de geldinzameling aan huis van harte wordt aanbevolen door de Dierenbescherming. Sinds eergisteren zijn de collec tanten met een bus op pad om de inwoners van Soest om een bijdrage te vragen. De collecte loopt tot en met zaterdag 4 oktober. Omdat het dan Werelddieren dag is, gunt de Dierenbescher ming belangstellenden zater dag een kijkje achter de scher men in beide opvangvoorzie ningen. Tussen 12:00 en 16:00 uur staan alle deuren en hekken (met uitzondering van die van de hokken en kooien) wagenwijd open. Vooral voor mensen die geïn teresseerd zijn in de opvang van vogels, is de open dag een buitenkansje, omdat deze voor ziening normaliter niet toegan kelijk is voor burgers. Beheer der Piet van Bethlehem en de andere verzorgers laten zien hoe het er dagelijks aan toe gaat bij de opvang voor zieke en gewonde of 'verdwaalde' vogels en staan klaar om vra gen te beantwoorden. In het Dierentehuis 't Hart geldt hetzelfde en daar worden doorlopend demonstraties van hondentraining gegeven, waar over deskundigen ook tips ge ven. Het is 4 oktober niet mo gelijk een hond of een poes uit het asiel mee naar huis te ne men. De Vogelopvang en het die rentehuis zijn te vinden aan Eemweg, vlak na het weiland waar 's winters de ijsbaan is ge vestigd. kan deze over de weilanden wor den uitgestrooid. Het scheelt de stichting op jaarbasis de aansclial van tonnen (kunst)mest. Aan de potstallen wordt momen teel de laatste hand gelegd. Het kantoor krijgt gestalte, maar de andere gebouwen moeten nog uit de grond worden gestampt. Hoe wel de bouwers dus nog een half jaartje bezig zullen zijn, krijgt de Birkhoeve over enkele weken reeds de eerste bewoners. 'In de zomer is in het weiland een groep van vijftien paarden ge vormd, zodat ze al een socr eenheid is. Dat is nodig, omdat zc met z'n allen in een grote potstal komen te staan. De tweede groep wordt geselecteerd en zal in het voorjaar worden gevormd. Daar na volgen er nog twee groepen', legt Bakker uit. Uiteindelijk zullen er ongeveer zestig oude paarden onderdak krijgen, ongeveer net zo veel als er dan op boerderij Voss eveld van hun oude dag genie ten. Bewust is ervoor gekozen om de groepen gefaseerd in de Birkhoe ve onder te brengen. 'Dit is voor ons nieuw. We weten niet precies hoeveel extra werk dit met zich meebrengt. Maar we gaan ervan uit, dat het ons zal lukken met de huidige zes medewerkers. De kans dat dat niet lukt, is zeer gering.' Veel waarde hecht De Paarden kamp eraan om het werk met vak kundige mensen te verrichten. Zij kennen het klappen van de zweep. Bij de dagelijkse verzorging van de gasten wordt geen beroep gedaan op vrijwilligers. 'Bij ons werken allemaal pro's. Ieder paard wordt per dag tenminste eenmaal bekeken. Als er iets mis is, kun je dat vroegtijdig ontdekken. Onze mensen zien aan de mest of een paard iets scheelt. De meeste zijn al 20 tot 25 jaar in dienst. Wij hebben vaker een jubileum dan een afscheid', zegt Bakker. Foto: Soester Courant Bestuurslid en bouwcoördinator Tom Bakker is dagelijks op het bouwterrein te vinden Een 25-jarige Baarnse automobi list is woensdag aangehouden op de Weegbreestraat omdat hij te diep in het glaasje had gekeken. Rond 00:15 uur hielden politie agenten de man aan en onder worpen hem aan een blaastest. Bij deze ademanalyse blies de berij der 445 ug/1, daarmee over schreed hij de limiet van 220 ug/ 1. Tegen de verdachte is proces verbaal opgemaakt en hij kreeg een rijverbod van vier uur. ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.00 - 17.00 uur do. 10.00 - 16.00 uur vr. 10.00 - 15.00 uur GEVRAAGD VASTEBEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Het college (lees: afdeling groen en milieu) heeft drie weken lan ger de tijd nodig om het nieuwe hondenbeleid vast te stellen en daardoor krijgen burgers straks niet vier, maar slechts twee we ken de gelegenheid om daarop te reageren. Dat kan, volgens de gemeente, omdat het niet gaat om een officiële inspraakproce dure. Bovendien, zo stelt een woord voerster van Soest, zijn veertien dagen ruimschoots voldoende om burgers de gelegenheid te geven eventueel hun bedenkingen te ui ten. Ze baseert dat op de snelle repons op de wenseninventarisa- tie die vorige maand werd gehou den (en die ook al een week ver traging opliep, omdat bij de adressering aanvankelijk verkeer de namen waren gebruikt). Meer dan 450 burgers van Soest, voornamelijk hondenbezitters, hebben gehoor gegeven aan de oproep om hun wensen en idee ën kenbaar te maken voor wat be treft het hondenbeleid. Uit de reacties blijkt grote betrokkenheid, zegt de ambtenaar. Opvallend is dat veel mensen aangeven dat de uitlaatterreinen in de wijken te klein en vaak te vuil zijn. Met name in 't Hart en Soest-Zuid wordt gevraagd om meer uitlaat voorzieningen. Verder wordt door een groot aantal men sen verzocht om alle terreintjes te omheinen. Dat bevordert de ver keersveiligheid en schept meer duidelijkheid over waar de hond nu wel of niet mag loslopen. Een andere wens die in menige reactie opduikt, is de plaatsing van bak ken met hondenpoepzakken. Immers, hondenbezitters zijn ver plicht om buiten de terreinen op de openbare weg de uitwerpselen van hun dier zelf op te ruimen. Op de terreinen zelf verwijdert de gemeente deze met een zuigma- chine, maar kennelijk dus niet tot ieders tevredenheid. De woordvoerster van de afde ling groen en milieu laat weten dat zeker 45 procent van de honden bezitters die reageerden, content is met de huidige situatie. Daar naast onderschrijft vrijwel ieder een dat honden geweerd moeten worden uit winkelcentra en speel velden. Dat is overigens in de hui dige regeling al bepaald. De praktijk stemt de gemeente niet tot volledige blijdschap, om dat nog te vaak hondenpoep wordt aangetroffen bij scholen, op speelvelden of zomaar op straat. Vandaar dat- Soest de tijd rijp acht om het beleid te wijzigen en haar oor bij de bevolking te luister heeft gelegd. Gezien het feit dat veel mensen met dezelfde suggesties zijn geko men, ligt het voor de hand dat de meeste worden verwerkt in het voorstel dat de afdeling groen en milieu het college zal voorleggen. Afgewacht moet worden of dat ook geldt voor de bakken met hondenpoepzakken. Niet on denkbaar is dat hondenbezitters wordt gevraagd een boterhamzak je of iets dergelijks mee te nemen wanneer ze hun huisdier een luchtje laten scheppen. Belasting Bij zijn afwegingen zal het college terdege rekening moeten houden met de financiële consequenties van de investeringen. Op jaarba sis int Soest circa 180 duizend euro aan hondenbelasting. Daar van gaat ongeveer 80 duizend op aan ambtelijke inzet, de rest is be schikbaar voor onder meer het schoonmaken van de hondenter reinen. De belastingpenningen zijn net voldoende om quitte te spelen, zegt de gemeente en het beetje geld dat beschikbaar is voor nieuwe investeringen lijkt al te zijn gereserveerd voor andere doeleinden. Wat er eventueel ook zal veran deren, de gemeente wil dat nog dit kalenderjaar uitvoeren. Op 22 oktober publiceert het college het beleidsplan dat uiterlijk op 11 no vember dient te zijn vastgesteld. Vandaar dat er -als gevolg van de huidige vertraging- straks haast wordt gemaakt met de termijn, waarbinnen mensen kunnen rea geren op het nieuwe hondenbe leidsplan. 'Er zijn toezeggingen gedaan, dat er in 2003 knopen worden doorgehakt. Wachten we langer, dan komt Sint Nicolaas, is het Kerst en daarna Oud en Nieuw en zit je alweer in 2004', aldus de zegsvrouw. Ze verwacht overigens niet dat het nieuwe be leid dusdanige veranderingen te weeg zal brengen, dat burgers massaal aan de bel zullen trekken. Politie Ze zou het toejuichen, indien de politie gedurende een bepaalde periode de regelgeving op dit ge bied stringenter zou handhaven. Door overtreders erop te wijzen hoe het wel moet of desnoods door een bon uit te schrijven. Vol gens haar worden er op dit mo ment niet veel bekeuringen uitge deeld in het kader van het hon denbeleid. 'Maar een procesver baal doet tijdens een verjaardag wel de ronde en dat helpt wellicht mensen om zich aan de regels te houden. Daarom hebben we de burgemeester gevraagd dit hand- havingproject bij de politie aan te kaarten.' De woordvoerster heeft ontdekt dat veel hondenbezitters niet vol ledig op de hoogte zijn van de re gels. Met bordjes wordt aangege ven wat verboden terrein is voor de hond of dat hij er toch -al dan niet aangelijnd- mag komen. Ver der mogen honden in de Lange Duinen en het omringende bos loslopen. In de Korte Duinen en het bos daaromheen moeten de trouwe bondgenoten van de mens wel aan de lijn. Over bossen die in andermans bezit zijn, heeft de gemeente Soest geen zeggen schap. Het Pijnenburgbos is gro tendeels van Staatsbosbeheer en ligt ook voor een groot deel bui ten de gemeentegrenzen. In het Baarnse Bos (jawel, van Baarn) mogen honden wel vrij lopen.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5