m Oude bakkerij aan Nieuweweg wordt wooncentrum starters Toekomst King's Home staat of valt met uitbreiding camping WATERMATRAS Veenbes soos gewoon gezellig m m ACTUEEL Bouwstart van 27 woningen aan zuidrand Boerenstreek Jfe VA* kffftth Geluidsoverlast Smurfit is 'formele overtreding' Voorwaardelijke straf eis in slepende ontuchtzaak Buurtschouw in Soest-Zuid Goed gezien in woord en beeld (32) Uw goud is geld waard PAGÏNA6 WOENSDAG 1 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT oeren kaas i jaar oud [JÖfgwÏL ichh 0,99 PAGINA 7 nen al ïerfst? oen- ti bus an at is Vrijwilligers voor taalles Schadevergoeding vogelpest in Soest 'Bijdrage aan natuurontwikkeling' In verband met de verbouwing staan wij vanaf zaterdag 4 oktober met de noodwinkel op het pleintje naast onze winkel aan de Van W/eedestraat. Een zorgt voor een betere nachtrust. vof H.G. ijkman en zonen Op 13 oktober bij Staringlaan Symposium van Contactgroep Hoop soestukScourant Bewoners komen al 25 jaar op woensdag bijeen SCHRAVEMADE B.V. Lambertus v.d. Kooy De vlinder en het web Al is de leugen nog zo snel... IIPCN VietersHoeve! okt. 2003 5SERIE- EMENU 19,75 flensjes gevuld met en paddestoelen is met pommodori en me fraïche van roombrie met nquenelles la's met teriyakisaus en paella ïoedels met geconfijte :en en artisjok met geglaceerde verse ilveruitjes met gecarameliseerde appeltjes met banketbakkersroom met chocoladesaus ag menu inclusief iet op feestdagen) Brasserie - 603 60 10 ndagt/m zaterdag oesterduinen.nl Het plan om de almaar groter wordende groep woningzoeken de jongeren en/of starters van betaalbare woonmogelijkheden te voortien, wordt in de praktijk gebracht. De leegstaande bak kerij aan de Nieuweweg krijgt de bestemming Svoondoelein- den' en zal uit wooneenheden voor de jonge doelgroep gaan bestaan. Als het aan de ge meente ligt is dit pand niet het laatste gebouw aan de Nieuwe weg dat het doeleinde wonen krijgt. Soest wil het nog niet in zoveel woorden zeggen, maar waar schijnlijk zal de Soester over een paar jaar enkel en alleen woon huizen vinden op deze flank van De Eng. Voor de Nieuweweg is al een plan in voorbereiding. In dit beeldkwaliteitsplan 'Flanken van De Eng' wordt al op de toekom stige inrichting van de straat inge gaan: 'Een deel van de nu aanwe- MUZIEKHANDEL Van df Groep. Vleugels, piano's klassieke orgels, gitaren, flui ten, bladmuziek etc. Scherpe prijzen door lage bedrijfs kosten! Piano stemmen er transporteren. Winkel Dorps straat 111, Bunschoten. Oper vrijdagavond 19.00-21.00 uur zaterdag 10.30-16.30 uui Voor andere tijden informeer 0651-244964 of 033 2984376/2986094. Voor diverse relaties zoeken wij WOONHUIZEN en/of winkelpanden. Wilt u uw wo ning en/of winkelpand verko pen? Neem dan contact op met Van Breukelen, Vast goed Assurantiën, Koninginnelaan 40, tel. 6017962. Goede gebruikte FIETSEN. Fietsshop Soesterberg. Rademakerstraat 17, tel. 0346-351564. ing van minimaal 20 euro Ie toon (035)6030034 il' li gddig r/m 15 oktober 21X13 zige niet-woonfuncties kunnen op termijn niet gehandhaafd wor den, waardoor in de nabije toe komst terreinen vrijkomen voor nieuwe ontwikkelingen.' Naast meer betaalbare woonruim te voor jongeren en starters, heeft de gemeente ook de mening dat bedrijven en winkels zo veel mo gelijk gecentraliseerd moeten worden. Dit beleid is er op gericht het aantal verspreid liggende win kels terug te dringen. Daarom ging het idee van Murat Yigitsoy ook niet door. Hij wilde in de bak kerszaak een Turkse bakkerij, shoarmazaak of koffiehuis begin nen. Naast de bakkerij is een kleine slo perij gevestigd. Soest vindt dat ook dit bedrijf beter kan plaats maken voor een woonbestem ming. Ook zijn woningen aan de Nieuweweg 'ruimtelijk passender', volgens de gemeente. Het idee om woonruimtes van het bak- kerspand te maken kwam overi gens niet van de gemeente, dat kwam van Martha en Steven Co- zij nsen. Het echtpaar Cozijnsen heeft aan de Utrechtseweg in Amersfoort al een pand omgetoverd tot betaal bare woningeenheden voor jonge mensen. Martha en Steven kwa men door hun zoon op het idee om zich in te gaan zetten voor deze woningzoekende doelgroep. Zoonlief zocht drie jaar lang naar betaalbare woonruimte. 'Deze groep kan de knotsgekke prijzen simpelweg niet meer betalen. Het is belachelijk wat jongeren moe ten neertellen voor drie vierkante meter. Wij willen deze jonge starr ters met hoogwaardige betaalbare woningen een hart onder de riem steken.' Steven Cozijnsen ziet het als een hobby. 'Ik verbouw alles zelf en vind het geweldig om deze jonge mensen te helpen. Tuurlijk willen we er wel iets mee terugverdie nen, maar ik heb nog een andere inkomstenbron. Ik heb zoveel ne gatieve verhalen van woningzoe kende jongeren gehoord, daar moet gewoon wat aan gebeuren.' 4U staat voor de keuze: willen wij in Soest de toeristen kunnen blijven ontvangen of is het na volgend jaar over? Zo kan het niet langer.' Als Saddy de Ko ning geen toestemming krijgt om King's Home uit te breiden, kan de camping aan de Birk- straat volgend jaar worden ge sloten. In dergelijke bewoordingen gaf de campinghouder donderdagavond de noodzaak aan van de uitbrei ding, maar evenals bij tal van eer dere pogingen van de ondernemer om medewerking van de politiek te krijgen, stond de raadscommis sie ruimtelijke ordening niet te springen van ongeduld om maar meteen aan de slag te gaan. Het probleem is dat de fracties het nieuwe, aangepaste plan van De Koning niet op papier hebben. Terwijl hij het naar eigen zeggen een half jaar geleden persoonlijk had overhandigd aan onder meer het college. 'Een kwalijke zaak', aldus De Koning die enkele jaren geleden het maïsveld naast zijn camping heeft aangekocht, maar telkens nul op rekest kreeg als hij een plan presenteerde. Hij wil er nu veertien kleine huisjes (van 4 vierkante meter), twaalf grote ca ravanplaatsen, acht camperplaat sen en enkele plekken voor een natuurcamping realiseren. Ook een nieuwe beheerderwoning is in het plan opgenomen. Zonder deze uitbreiding is het economisch onhaalbaar om de toekomst van de camping veilig te stellen, aldus De Koning. Gezien de vraag naar ruimere plaatsen is het aantal plekken op de camping teruggebracht van 175 naar 159 en door de gezinsverdunning is het aantal gasten teruggelopen van 500 naar 350. Daar komt bij dat het 35 jaar oude en 'totaal versleten' toiletge bouw dringend aan vervanging toe is. Voor slechts twintig plaat sen (die geen eigen sanitaire voorzieningen hebben) is zo'n in vestering echter onverantwoord. Geldprijs Omdat De Koning beseft, dat zijn camping in een kwetsbaar gebied ligt, had hij twee jaar geleden al een ontwerp laten maken door een ecologisch architect. Dat plan is nu 'nog groener' gemaakt', stel de De Koning die eraan herinner de dat de provincie hem zelfs een (geld)prijs van 2500 euro heeft toegekend vanwege het plan. De WD en de PvdA vinden het prima om de discussie opnieuw te doen oplaaien.' Maar dan is het wenselijk dat alle fracties eerst het gewijzigde uitbreidingsplan op papier krijgen. D66 liet al door schemeren, dat het grootste strui kelblok (de nieuwe beheerderwo ning) nog niet getackeld is en er wat dat betreft voor haar geen aanleiding voor een heroverweg ging is. Ook het CDA had niet zo veel trek om weer eens te gaan kijken op King's Home, maar Margreet van Roomen deed toch een beetje water bij de wijn. 'Laat het colle ge het plan beoordelen en even tueel zijn mening aan ons kenbaar maken',1 aldus Van Roomen die De Koning op het hart drukte om de bezwaren vanuit de commissie omtrent de nieuwe beheerderwo ning ter harte te nemen. De Ko ning treedt graag in pverleg met de gemeente om te bespreken wat wel en niet aanvaardbaar is. 'Het is geen plan van stikken of slik ken.' Wethouder Harry Witte zei het jongste plan evenmin te kennen, maar hij verwacht niet dat er ten opzichte van de vorige keer veel is veranderd. Overigens liet Witte duidelijk weten, dat het college de natuurwaarde van het gebied voorrang geeft voor het econo misch belang van De Koning. De fracties denken er nu over na of ze toch nog een excursie naar King's Home wensen. ROC De Amerlanden zoekt vrij willigers die hun cursisten bij het gebruik van de computers willen assisteren. De instelling aan de Di Lassostraat 65 geeft op maan dag- en/of woensdagavond taal lessen aan anderstaligen. De cur sisten hebben verschillende natio naliteiten. Van de vrijwilligers wordt verwacht dat ze interesse hebben in andere culturen en achtergronden. Ook moeten ze de Nederlandse taal zowel monde ling als schriftelijk beheersen. De lessen worden van 19:00 tot 22:00 uur gegeven. Eventueel is een gedeelte van de les assisteren ook mogelijk. ROC Amerlanden stelt een kleine vergoeding be schikbaar. Voor meer informatie en aanmelding: SS 6038090. De vogelpest heeft Soest niet veel ellende gebracht. De enige noe menswaardige gebeurtenis was de preventieve ruiming bij een kui- kenboer aan de Birkstraat. De ge meente heeft dan ook terughou dend gereageerd op de door het Ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) aan geboden mogelijkheid om de ge maakte kosten te declareren. Hoewel Soest deel uitmaakte van het beperkingsgebied Gelderse Vallei, hoefde de gemeente ntet vaak de portemonnee te trekken. Ondanks dat er een vervoersver- bod was ingesteld en het daar door erg druk werd in de hokken van de boeren, zijn grote proble men uitgebleven. Alleen de kos ten voor de brandweerinzet bij de kippenruiming aan de Birkstraat worden op het rijk verhaald. Soest zal hiervoor 1.371,73 euro op de bankrekening gestort krij gen. Ook de getroffen boer zal een schadevergoeding krijgen. Aan de zuidrand van de Boe renstreek is woensdag officieel een start gemaakt met de bouw Van 27 woningen. Het gaat om vrijstaande huizen en twee on der een kapwoningen. In de nieuwbouwwijk?-worden de meeste huizen gerealiseerd door Bouwbedrijf Van de Grift, maar dit project wordt uitgevoerd door Hoogevest Ontwikkeling. Het bedrijf mag er 19 woningen meer bouwen dan aanvankelijk was toegestaan. Deze toezegging maakt deel uit van een overeenkomst die de ge meente Soest en Hoogevest eind 2001 hebben gesloten betreffende het voormalig Kodakcomplex in Soestduinen. Door meer woningen te bouwen, stijgen de verdiensten van Hoogevest, maar betaalt het ook een hoger bedrag aan Soest. Die wendt dat geld aan voor de aan schaf van een kleiner deel van het Kodakterrein dat, volgens de af- BROOD- EN" BANKETBAKKERIJ Birkstraat 93 - Soest - Tel. 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest - Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A - Soest - Tel. 601 38 77 De winkel aan de Beukenlaan is tijdens de wegwerkzaamheden gewoon bereikbaar spraak van bijna twee jaar gele den, 3,65 miljoen euro kost. Daarnaast heeft Soest een optie (tot eind 2006) om het grotere, bebouwde deel van het Kodak perceel te kopen. Daarvoor zou nog eens een slordige vijf miljoen euro moeten worden opgehoest. Doel van de aankoop is om het bedrijventerrein om te toveren in natuurgebied. Jaarlijks schuift Soest circa een half miljoen euro uit de exploita tie van de Boerenstreek in een speciaal fonds, waaruit de opera tie 'Terug naar de natuur' moet worden gefinancierd. Maar, Soest weigert alleen op te draaien voor de aankoopsom van het tweede deel van het Kodakterrein en vindt dat ook de provincie en het rijk moeten bijdragen in dit pro ject. 'Anders doen we het niet', zei wethouder Bart Krol in december 2001. Gebeurt dat inderdaad niet, dan krijgt Soest het geld terug, dat het voor het kleinere deel aan de Beaufortlaan heeft betaald. Terug naar de Boerenstreek, waar woensdag Krol het startsein mocht geven voor de bouw van de 27 woningen. Op zijn sein be gon theatergroep D'amor met de uitvoering van een mini-musical, niet dan nadat Krol had opge merkt dat de nieuwbouw in de Boerenstreek bijdraagt aan de na tuurontwikkeling in Soestduinen. Zowel Hoogevest als de gemeen te is blij met de ontwikkelingen. De meeste woningen van dit pro ject zijn inmiddels verkocht en hoofdzakelijk aan inwoners van Soest. www.worldofwaterbeds.nl Hoewel van geluidsoverlast geen sprake is overstijgt Smurfit Mercurius Golfkarton aan de Koningsweg de ingestelde ge luidslimiet. De overschrijding werd opgemerkt toen een nieuwe vergunning werd aangevraagd voor de uitbreiding van het be drijf en invoering van een drie ploegendienst. Voor de aanvraag van die vergun ning liet Smurfit een akoestisch onderzoek doen door een neu traal bedrijf. Daaruit bleek dat Smurfit zich niet aan de geluids norm houdt. Het geluid van Smurfit mag eigenlijk niet verder te horen zijn dan de in 1989 ver plicht gestelde geluidsgrenswaar de van 50 meter. De norm is ech ter, mede door de komst van De Grachten, verouderd. Het geluid bereikt geen woningen en er zijn nergens klachten ingediend. Nie mand heeft er dus last van. Het bedrijf is niet van plan om maatregelen te nemen om het ge luid in te dammen. Die zouden de onderneming 70.000 euro kos ten. Volgens Smurfit zijn dat on zinnige uitgaven, omdat niemand er belang bij heeft. De gemeente wil best meewerken aan versoe peling van de geluidsnorm, maar de provincie moet daarvoor toe stemming geven. Soest vindt dat Smurfit slechts een formele over treding maakt en eist ook niet van het bedrijf dat het de geluidszone naleeft. Daarmee gedoogt de ge meente actief een overtreding van de Wet milieubeheer. Als burgemeester en wethouders deze 'overtreding' al gedogen, dan kan Smurfit wellicht met een ge rust hart de uitspraak van de pro vincie afwachten. In een reactie zegt het bedrijf dat het zjin kansen 'heel groot' acht. 'Wij zien geen reden om ongerust te worden. Het instandhouden van deze norm heeft geen doel. Mochten wij ooit met zichtbare gevolgen een geluidsnorm overtreden, dan zullen we meteen maatregelen nemen om ons aan die norm te houden', aldus Jan Paauw van Smurfit. Wegens ontucht met twee min derjarige jongens is vrijdag bij de rechtbank in Utrecht 132 dagen cel en zes maanden voor waardelijke gevangenisstraf geëist tegen een 53-jarige man uit Soest. Een 60-jarige mede verdachte uit Soest hoorde een halfjaar voorwaardelijk eisen. De politie kreeg vier jaar geleden lucht van de zaak toen de twee jongens uit Soest rond de woning van de twee mannen voor veel overlast zorgden. Ze pleegden vernielingen en bedreigden de twee verdachten. De twee jon gens zouden ook chantage hebben gepleegd. Uiteindelijk deden de jongens aangifte bij de politie. Een van de twee verklaarde dat hij vanaf zijn dertiende levensjaar -sinds 1991- was misbruikt door de twee verdachten. Na anderhalf jaar had hij een leeftijdsgenootje meegenomen naar de woning. Ze hadden in de woning samen vi deo's gekeken. De jongens ver richtten seksuele handelingen en kregen daar bier, sigaretten en geld voor. De jongens vertelden de politie dat ze het smerig von den wat ze deden. Maar ze deden het voor het geld, dat ze weer uit gaven aan softdrugs. De 53-jarige verdachte, die eer der veroordeeld is voor een soortgelijk feit, gaf toe dat hij een relatie had gehad met een van de jongens. Hij voegde daar aan toe dat hij toen dacht dat het om vriendschap ging en nu pas be greep dat hij door zijn leeftijd een groot overwicht had op de jon gens. Hij bekende dat hij verkeerd had gehandeld, maar hij ontkende in alle toonaarden dat hij de jongens voor hun zestiende levensjaar had aangeraakt. Hij was ervan over tuigd dat ze beiden ouder waren dan zestien toen hij ze leerde kennen. Hij vermoedde dat de jongens in hun aangifte de zaken erger hadden voorgesteld, omdat ze van plan waren geweest om de twee verdachten te chanteren. Ook de medeverdachte bekende dat hij iets had gehad met een van de jongens. Maar ook hij was ervan overtuigd dat die jongen toen'ouder was dan zestien. De twee verdachten vertelden dat ze de afgelopen drie jaar geterrori seerd zijn in de buurt door een van de slachtoffers en de politie niet bepaald behulpzaam is. Hij voegde daaraan toe dat de rechts zaak al drie jaar als een zwaard boven zijn hoofd hangt. Dat lange tijdsverloop had ook voordelen voor de twee verdach ten. De officier van justitie moest daarom haar eis fors matigen. Te gen de 60-jarige verdachte eiste de officier alleen een voorwaarde lijke straf, omdat ze niet bewezen achtte dat hij ontucht heeft ge pleegd met iemand jonger dan 16 jaar. De andere verdachte hoorde een onvoorwaardelijke gevange nisstraf eisen gelijk aan het voor arrest, zodat ook hij niet meer naar de gevangenis hoeft. De raadslieden hadden grote be zwaren tegen het politieonder zoek. Ze menen dat de politie de twee verdachten niet op tijd ver teld heeft dat ze verdachten waren in een zedenzaak. Daarom zou het openbaar ministerie niet ontvan kelijk moeten zijn. Daarnaast vroegen ze vrijspraak wegens ge brek aan bewijs. Uitspraak 10 ok tober. AANNEMINGSBEDRIJF VAN METSELWERKEN Plasweg 24 - Soest - Tel. 035 GECERTIFICEERD ■6019666 De gemeente houdt maandag 13 oktober een buurtschouw in en rond de Staringlaan en de Betje Wolfflaan. Aanleiding hiervoor zijn meldingen van be woners over de veiligheid en de leefbaarheid van hun woonom geving. De schouw begint om 17:00 uur en belangstellende burgers uit deze buurt kunnen er aan deelne men. Behalve wethouder Harry Witte en vertegenwoordigers van de gemeente en de politie zullen ook mensen van woningcorpora tie Portaal meelopen. Dat biedt het voordeel dat de deelnemers hun kwestie meteen en direct be spreekbaar kunnen maken. Nu al staat vast dat tijdens de schouw aandacht zal worden be steed aan het onderhoud van het groen en de aangekaarte parkeer problemen. Burgers die ook iets te melden hebben of een idee willen uiten die de leefbaarheid van de buurt kunnen bevorderen, kan .zich aanmelden bij wijkcoördina tor Benike van der Ploeg, 6093715. In samenwerking met een groep bemiddelaars organiseert Con tactgroep Hoop - de organisatie van ouders met wie de kinderen het contact hebben verbroken - op woensdag 29 oktober een lan delijke Open Dag in Soest. Dat gebeurt in De Rank, Soesterberg- sestraat 18, van 10:00 tot 16:30 uur. Sprekers zijn: mevr. Annie de Weerd, maatschappelijk werkster en contextueel therapeute te Leusden, over 'De kwetsbare kant als ouder', en dhr. Harry Schaap van McKennett-Mcdiaton B.V. te Eindhoven, over 'Bemiddeling'. De kosten voor deze dag bedra gen 7,50 voor de leden van Contactgroep Hoop en 10,00 voor niet-leden. Liefst van te vo ren reserveren door storting op giro 9314535, t.n.v. Contact groep Hoop, Elsendorp, o.v.v. aantal personen 'Open Dag 29 oktober 2003'. Kaarten af te ha len aan de zaal. Voor verdere in lichtingen en aanmelding voor deze dag kan men contact opne men met mevr. A. Grashoff, SS 040-2487185 of 06-41132688. GEVRAAGD VAKANTIEBEZORGERS i in Soest voor de Aanmelden: tel. 60141 52 mmrabobankonline.com Voor een praatje en een borrel tje komen ze elke woensdag middag bij elkaar. Vaak wordt ook de sjoelbak op tafel gelegd, soms roept iemand de getallen van de bingoballetjes om. Zo lang het maar gezellig is, want daar gaat het om bij de Veen bes Sociëteit. Al 25 jaar bestaat de soos, waar van de leden aanzienlijk ouder zijn. In een zaal van de Ópen Hof aan de Veenbesstraat trekken ze wekelijks de sociale banderl ver der aan, zeg maar tussen twee uur en half vijf. Er is koffie en, een enkele keer als er weer wat geld is, gaan ze uit eten. Zoals vorige week, toen het 25-jarig bestaan werd gevierd met een bingo en daarna een buffet in een lokaal restaurant. 'We zijn een bescheiden vereni ging. We drinken koffie, nemen af en toe wat lekkers en willen ge woon lekker met elkaar kletsen', zegt mevrouw A.A.W.J. (Jeane) Segers. Met de dames Liesbeth van Essen en Hennie de Bok vormt deze 84-jarige voorzitter met veel elan het bestuur van de sociëteit. Ze nam de functie enkele jaren terug over van Nic Carrière, de nog enige levende oprichter van de club. Hij herinnert zich als de dag van gisteren hoe hij met Mi- mie Rooscnkrans en 'Nico van Dien op een stenen muurtje voor de Open Hof zat. Het drietal had net bij alle bewoners vanv de Veenbesstraat een circulaire gedis tribueerd, waarin een oproep stond zich aan te sluiten bij de soos. Aanvankelijk was de respons niet om over naar huis te schrijven, maar nadat de eerste twee, drie bewoners over de dam waren, volgden er alras meer straatbewo ners. 'We vonden de start de moeite van het voortzetten van onze poging alleszins waard en na enige weken kwam de groei erin', aldus Carrière. Ook het aantal activiteiten nam toe cn op het hoogtepunt telde de sociëteit ongeveer vijftig leden. Maar mede door de gemiddeld genomen gevorderde leeftijd, moesten wegens overlijden of verhuizing in de loop der jaren velen van de lijst worden ge schrapt. Nu komt het wel voor dat mensen die van de Veenbes straat naar een verzorgingshuis gaan, toch lid blijven. Maar het aantal leden is dalende, op dit moment reserveren nog circa 27 mensen de woensdagmiddag voor de bijeenkomsten. 'Dat we nieuwe leden erbij krij gen, gebeurt sporadisch, met hoofdletters geschreven', stelt me vrouw Segers. 'De club zal een ei gen dood sterven.' Toch vindt ze dat de soos actief genoeg is om voor veel mensen te voorzien in sociale contacten. 'De contributie is slechts 15 euro per jaar. Dat is toch niets als je bedenkt dat we per keer 37 en een halve euro huur moeten betalen?' Ook Carrière grijpt de feestelijke gelegenheid aan om de aanwezi gen op te roepen in hun directe woonomgeving te zoeken naar potentiële leden. Dan geeft de ex- voorzitter het woord weer aan zijn opvolgster Segers ('ik steun nog vaak op zijn brede schouders') die een aanvang maakt met de bingo. 'Vijfenzeventig', roept ze, terwijl een mede-bestuurslid het balletje op zijn plaats in het bord legt. 'Ik heb 65, mag dat ook', roept ie mand gevat met een knipoog naar de volle prijzentafel. 'Die komt zo', dient mevrouw Se gers hem van repliek. Gezellig praten en af toe een bin go. De Veenbes Sociëteit vermaakt zich prima op de woensdagmiddag. Tweede van links Nic Carrière, in 1978 een van de drie oprichters en nu nog steeds lid. Foto: Soester Courant Klachten bezorging Soester Courant Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Courant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kan toor bellen (SU 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het antwoordapparaat in spreken. In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de na middag bezorgd. tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Soester Courant tachtig jaar thuis in Soes(terberg) Mijn leven hangt aan wat zijden draadjes ik ben blij dat ik ze heb samen vórmen zij een keurig web met heel veel resultaat, en weinig praatjes. Zo vrij als een vlinder een vlinder in de lucht ik heb een vrije vlucht van hier tot ginder. Een web is niet zo sterk slimmer is het wél en reageert soms erg fel snel moet ik weer aan het werk. Een vlinder kan heel niets gebeuren en wordt zeker kampioen daar is niets meer aan te doen want ik heb dc mooiste kleuren. Maar de waarheid doet veel pijn de vlinder die moest hangen werd simpelweg gevangen wie niet sterk is moet slimmer zijn. Een bromfietser heeft vorige week dinsdag een valse naam op gegeven aan de politie. Hierdoor lukte het hem in eerste instantie een boete te ontlopen. De jongen reed rond 16:30 uur zonder helm over de Koningsweg toen de po litie hem zag. Na een korte achter volging kon de brommerrijder, doordat hij een doodlopende straat was ingereden, worden aangehouden. De bestuurder gaf zijn naam op en zei 17 jaar te zijn en uit Eemnes te komen. Hierop kreeg de Eemnesser een boete, voor het rijden zonder helm. Aan het begin van de avond bleek op het politiebureau dat de brom fietser de naam van een andere 17-jarige Eemnesser had opgege ven. Deze jongen kwam 's avonds naar het bureau en bleek inder daad niet de verdachte bromfiets- bestuurder te zijn. Aan de hand van het signalement van de ver dachte kon de politie contact op nemen met zijn moeder. Zij gaf de politieagenten het 06-nummer van haar liegende zoon. Uitein delijk gaf hij toe een verkeerde naam te hebben opgegeven. De Eemnesser heeft alsnog een be keuring voor het rijden zonder helm gekregen, daarnaast kreeg hij er nog één voor het opgeven van een valse naam. Oude sieraden liggen soms jaren in de la. Zonde van uw goud en van uw geld. Ruil 't hier voor een nieuw sieraad of we betalen u de dagwaarde kontant uit. Ook oude merkhorloges ruilen of kopen wij van u in (defekt is geen bezwaar). WNTARJ AVrtJiO Laanstraat 18, Baarn Telefoon 035 - 541 59 37

Soester Courant | 2003 | | pagina 7