auto isselt Soest 50 jaar geleden| WATERBED Verdwenen Soest hervonden I WmmSodi Handig hoekje over vervoer Soesterbergsestraat viert feest fKoffiesjop Hacas' open Duitse Soest kijkt mee bij Europese verkiezingen 1 OP SOEST I Fierhuis 10.000 rijker 'Het Horusoog': nieuw spiritueel centrum Soest PAGINA» WOENSDAG 1 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT Uit de Soester Courant van Vrijdag 2 October 1953 Meningen van aze lezers. ER VALT €1.000,- TE HALEN BIJ AUTO ISSELT! GRATIS ACCESSOIRES NRAR KEUZE. 22.690 PAGINA 9 Een is verkrijgbaar in diverse stabilisaties, dus er is er ook een voor u. www.worldofwaterbeds.nl Van Johnson Johnson Fonds Open dag in de Boerenstreek op 4 oktober I Sc&uuc nattucwieea I I' I VLEE Niet eens met bekeuring Klachten bezorging Soester Courant In e-mail s.v.p. foto's/plaatjes apart houden Europees Jaar Gehandicapten S003 w woonbon t ingevulde woonbonnen ivendien wordt gecontro- 'oorwaarden voldoet. De 5 klopt, wordt in volgorde geldt de leeftijd en de ipelijke of economische iemland* dt de periode dat men luidig adres. :eria bovenaan de kandi- 3n uw persoonlijke gege- gezinssamenstelling en >rd met de gegevens uit de sadministratie Persoons- gevens juist dan wordt de naar/verhuurder aangebo- woning dan krijgt u via de itgiro waarmee u de leges 3n huisvestingsvergunning i/oor een woning, dan wordt na het verstrijken van de Jerd door de verhuurder ngsbrief is het niet mogelijk i te bekijken. Het heeft geen formeren naar uw kansen NMERKING BENT GEKO- WONING ONTVANGT U blad door de desbe- ingevulde bonnen of te ien. en verhuurder. betrokken verhuurder. 3eb.datum:_ 3eb.datum:_ ren) onder de 18 jaar nr: plaats: on werk: uidige woning: tn partner (datum invullen) 3 doorstromer zie t Eemland. igesloten periode van id. Bedraagt uw enkele i nee* tel: t behoeve van een gehandi- houden behorende persoon ng: toewijzing n de woningtoewijzingen 3n in een overzicht. Daarbij hoeveel reacties er op een ,en en of de woning aan een er is toegewezen. Ook wordt mduur, de eventuele maat- ;onomische binding en het juntenaantal vermeld. Op die i inschatting maken van uw dergelijk type woning en iwensen aanpassen. >ekenden en is het mogelijk om op ale gronden een urgentie- .rijgen. Slechts in een zeer evallen 2al een dergelijke its van toepassing is voor een verstrekt. Informatie hierover 3ij de afdeling Publiekszaken onderdeel huisvesting. 'pt een serieuze klacht mocht oningtoewijzing, dan kunt u die en bij de gemeente Soest, Woonruimteverdeling, Post- A SOEST. en heeft over het toewijzings- u daarvoor terecht bij Portaal of de afdeling Publiekszaken Soest. Ook zijn hier informatie- matie kunt u ook vinden op est.nl, bouwen en wonen, leling). iland bestaat uit de gemeenten n, Bunschoten, Eemnes, Leus- )udenberg. rfotENBESCHERMING. Wanneer de 4U October in 't zicht komt, beginnen de dierenbescher mers zich te weren: er worden dieren filmen vertoond, honden shows gehouden enz., en dat al les met hetzelfde opvoedende doel, n.1. de belangstelling en lief de voor het dier te wekken. En dit is hard nodig. Immers de verhou ding tussen mens en dier is nog lang niet altijd zoals die behoort te zijn. Nog velen beschouwen een dier als een voorwerp, waarmee men naar willekeur handelen kan. Anderen waarderen een dier, zo lang het hun voordeel biedt, het zij als trekdier, hetzij als bewaker van huis en hof of anderszins. Niet alleen kinderen, maar ook •wlwassenen beschouwen een dier soms als een stuk speelgoed, waarmee men zich vermaken kan. De dieren in een circus, op een kermis of in sommige dierentui nen hebben geen benijdenswaar dig lot. Op een bepaalde groep dierenbe schermers wil ik nog Uw aan dacht vestigen, n.1. op de senti mentele, die de dieren op schan delijke wijze verwennen en ver- petelen. Zij zijn het, die de die- ^abescherming in discrediet bren gen, want maar al te velen scheren alle dierenbeschermers over één kam en menen, dat het allen over dreven mensen zijn, die te veel aandacht aan de dieren besteden en te weinig aan hun medemen sen. Dat een dier van onschatbare waarde kan zijn voor de eenzame zielen, die alleen staan op de we reld, hun kameraad en hun aan spraak, weten wij allen. De mooiste verhouding tussen mens en dier komt m.i. voor dege nen, die het dier zien in verband (let de ganse schepping. Als on- srdee) van de Natuur moet men met eerbied opzien tegen elk le vend wezen, het ontzien en be schermen waar men kan. Hier hebben ouders, onderwijzers en jeugdleiders een schone taak om de ogen van de jeugd te openen voor de Schoonheid der Natuur en eerbied voor het Leven aan te kweken. Helaas bestaat er nog veel wanbegrip en komen mishan delingen van het dier dagelijks voor. Wij kunnen onze Vereni ging voor Dierenbeschermers dan ook niet missen. Van harte bevelen wij dan ook de jaarlijkse collectie bij U aan, die Zaterdag a.s. zal worden gehou den. KOSTELOZE INENTING TEGEN POKKEN. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van be langhebbenden, dat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pok ken wordt gegeven op Woens dag, 7 October 1953, te SOEST, om 2 uur n.m. precies, in een leslokaal der o.l. school Kerkebuurt aan de Middelwijk straat en om 3 uur n.m. precies in een leslokaal van de Mariaschool aan de Mariastraat hoek Bee- zlaan; SOESTERBERG, om 2 uur n.m. precies, ten huize van dokter A. Th. M. Splinter, gemeentege- neeshees, Amersfoortsestraat nr. 3. Een week later zal op dezelfde plaatsen en tijden gelegenheid worden gegeven tot het nazien der inentingen. Aan belanghebbende ouders wordt verzocht het trouwboekje mede te brengen en de armen der in te enten kinderen vooraf goed te wassen. Tevens wordt herinnerd aan de bepaling bevatten van der Inen- tingswet, welke de verplichting bevatten van de inentingen voor de eerste verjaardag der kinderen of indiening van een bezwaar schrift volgens vastgesteld model, ten gemeentehuize verkrijgbaar. Kennisgeving Fysiopraktijk De Wieksloot. "Met ingang van 1 juli 2003 heeft mevrouw E.A.C.M. van j der Graaf-Verlaan (BIG-geregistreerd) zich zelfstandig gevestigd aan de Wieksloterweg OZ 73 te Soest, Mevrouw Van der Graaf-Verlaan was tot 1 juli 2003 mede gevestigd in Fysioprakticum Overhees aan de Klarinet 37 te Soest. Voor afspraken en vragen kunt u bellen naar (035)-6011069. Er zijn geen wachttijden. U kunt ook gebruikmaken van het e-mailadres dewieksloot@Dlanet.nl voor vragen op het gebied van fysiotherapeutische behandelingen. E.A.C.M. van der Graaf-Verlaan, fysiotherapeute". Met het aansnijden van een enorme taart, met daarop, een ^reusachtige joint van marsepein, opende Cas van Huigevoort za- terdagmiddag officieel zijn nieu we 'Koffiesjop Hacas' aan de Koninginnelaan. Na ruim negen jaar 'verborgen' te hebben gezeten op nummer 25b erboven kreeg hij na veel juridisch getouwtrek eindelijk een vergun- om te verhuizen naar num- ner 25 beneden. Daar was oor- pronkelijk een eethuisje geves- _d, dat nu omgetoverd is in een hodern café met pastelkleurige ivanden, een ruime bar voor kof fie, thee en limonade en met een poolbiljart. De bestuursrechter moest eraan te pas komen om het gemeentebe stuur te dwingen Van Huigevoort toestemming te verlenen deze zaak te betrekken. De klanten van Hacas moeten nog wel binnen komen via een zijdeur, want de burgemeester, die zaterdag was uitgenodigd maar geen tijd had om langs te komen, heeft de uit bater verboden de voordeur te ge bruiken. Er was afgelopen zaterdag veel belangstelling bij de heropening van de koffiesjop aan de Koningin nelaan. r «i Vanaf Standaard voorzien van o.a.: airconditioning ABS 6 oirbags audio stuurbediening elektrisch bedienbare romen vóór cruise control elektrisch verstelbare buitenspiegels, enz. Fluotweq 43 - Rmersfoort (bedrijventerrein Isselt, VflK fl) - 033-4Ó70599 Openingstijden: maandog t/m vrijdag 8.30-18.00 uur, donderdag koopavond 18.00-21.00 uur, zoterdog 9.00-17.00 uur. www.autoisseK.nl Terwijl in Nederland de elektro nische stemmachines vrijwel overal zijn ingeburgerd, kiezen de Duitsers nog met behulp van een potloodje hun favoriete po liticus of partij. Maar hun nieuwsgierigheid naar de gang van zaken in ons land is wel ge wekt. Vandaar dat een delegatie uit Soest West falen op donderdag 10 juni hier naar toe komt en -om wille van de privacy op gepaste afstand- meekijkt als Soest naar de spreekwoordelijke stembus gaat. Op die dag vinden in ons land de Europese verkiezingen plaats. De oosterburen mogen zelf drie dagen later bepalen door wie ze zich in het parlement in Brus sel willen laten vertegenwoordi gen. De Duitsers willen hier met eigen ogen zien hoe een en ander in zijn werk gaat met de elektronische stemming. Het lijkt erop dat de Duitse gemeenten elkaar aankij ken en afwachten wie er als eer ste de stap durft te maken. Burge meester Koos Janssen nodigde vorige week dinsdag zijn Duitse collega en enkele van diens mede werkers uit. Janssen en andere vertegenwoordigers van de ge meente waren toen een dag te gast in de Westfaalse stad. Bij die gelegenheid werd ook ge sproken over onder meer de eerstvolgende (sport)uitwisseling tussen de naamgenoten. Die wordt van vrijdag 4 tot en met zondag 6 juni gehouden in het Duitse Soest. De contacten zijn echter veel frequenter dan de tweejaarlijkse ontmoeting. Een basketbalteam van Red Stars nam anderhalve week geleden deel aan een tweedaags toernooi in 'Soost' en -zoals het er nu naar uitziet- zal de schietvereniging uit de oude Hansestadt volgend jaar een afvaardiging sturen naar de Gildedag (22 augustus). Namens de ouders/initiatiefne mers van het Fierhuis heeft Fred Klinkhamer vorige week in Amersfoort een cheque van 10.000 in ontvangst mogen nemen. Dat bedrag is het Fier huis toegekend door het Jo hnson Johnson Fonds voor Gezondheid en Welzijn. Het geld wordt bestemd voor de inrichting van de gemeenschappe lijke ruimten van het huis in Soest-Zuid, waar vanaf volgend jaar twaalf verstandelijk gehandi capte jonge mensen onder bege leiding zelfstandig gaan wonen. Het project is een van de 35 ini tiatieven die gehonoreerd worden door het fonds, dat daar voor in totaal een bedrag van ruim 250.000 heeft uitgetrokken. Een onafhankelijke jury, samen gesteld uit het Oranjefonds, heeft bij de beoordeling vooral gelet op het vernieuwende karakter. Met name de projecten die een onder schat probleem doeltreffend aan pakken en een meerwaarde voor de samenleving creëren zijn geho noreerd. De heer I. Baardman, jurylid van het Johnson Johnson Fonds, overhandigde de cheque aan Fred Klinkhamer (l), die ui teraard bijzonder verguld was met het gebaar. Op de foto van het huisje die wij u 23 juli jl. in 'Verdwenen Soest' lieten zien, zijn verschil lende reacties gekomen. Men dacht dat het ergens op 't Hart had gestaan en een ander wist zeker dat de Lange Brinkweg de juiste plek was, maar geluk kig reageerde ook de heer Oostrum. Hij heeft in de oorlogsjaren een paar jaar als jongetje bij de fami lie Egbers ingewoond om aan te sterken en later belde ook me vrouw Egbers. Zij is met haar ge zin de laatste bewoonster van het huisje geweest. Het is echt heel romantisch het huisje op de hei geweest toen er in Soest nog veel ruimte was. Het huisje stond ooit aan de Esdoornlaan op de plek waar nu sinds vijf a zes jaar een rij tje grote villa's staat. Op dat stuk land hebben voorheen twee gene raties Egbers gewoond. De eerste generatie zien we op de familiefoto. Egbers stond in Soest bekend als 'Gart uit de Plas', ge huwd met Jansje Kok. Een gezin van vier kinderen. Het 'uit de plas' slaat op een flinke plas die er in het begin van de vorige eeuw moet zijn geweest. Daar dankt de Pias- weg nog zijn naam aan. De plas of heidevennetje is allengs door een mogelijke zandverstuiving tot een plasje geworden en later helemaal gedempt. Het huisje heeft het lan ger uitgehouden. In de loop van jaren heeft het huisje van Gart uit de Plas meerdere adreswijzigingen ondergaan. Adresboek In het adresboek van 1924 staat het, met aan het hoofd van het gezin G. Egbers, vermeldt op Hei deweg nummer 13. Aan de Heide weg werden steeds huizen ge bouwd en kijken we in het adres boek van 1940 dan staat het huis je genummerd als Heideweg 41b. De Gemeenteraad van Soest be sluit 11 september 1951 het laatste stukje Heideweg in Esdoornlaan te veranderen en zo zien we in het adresboek van 1959 van Museum Oud Soest de familie Egbers ver meld staan als M.J. Egbers, beroep drukker, Esdoornlaan 5. We gaan verder vanuit de foto met de drie zoons en een dochter. Dochter Jo in het midden trouw de met Wim van der Hoed. Ach ter Jo, ook in het midden, staat zoon Gerrit. Hij trouwde met een dochter van Roest de vrachtrijder. Rechts zien we zoon Gijs. Hij is al met zijn veertiende jaar schoenma ker geworden. Eerst bij een paar bazen, één in Amersfoort en één in Zeist en daarna is hij in een schuurtje achter het huisje voor zichzelf begonnen. Later na zijn huwelijk met Bertha Westerbeek is Gijs meer bekend geworden als schoenmakerij Egbers aan de Sch ou tenkam pweg. Helemaal links op de foto staat Rinus. Hij is van school af bij pa pierfabriek Strabo in Den Dolder gaan werken. Toen de Strabo 40 jaar bestond, mocht Rinus naar het feest een meisje meenemen. Hij vroeg Leida Westerbeek mee en zij zijn hun verdere leven samen op getrokken. Moeder Jansje overleed jong. En kort daarna trouwden Rinus en Leida. Vader Egbers bleef bij hen inwonen. Er werd een bijgebouwtje met plat dak tegen het huis aangebouwd en in het jonge gezinnetje werden zes kinde ren geboren. Moeder Leida kan er mooi over vertellen. Op de foto van het buisje lijkt het wat stil, maar er scharrelde altijd een kop pel kippen rond het huis en in het schuurtje achter het huis lagen al tijd twee varkens te knorren. Ook al was niet alle comfort aanwezig, de ruimte rond het huis was heer lijk speelterrein voor de kinderen. Schoonvader Egbers dementeerde op latere leeftijd wat, maar schoondochter Leida bedacht werkjes voor hem, zodat hij zich toch nuttig voelde. Hij schilde ie dere dag de aardappels voor het gezin, daar was hij een paar uur mee bezig. De ruimte rond het huisje werd een stuk kleiner toen op een gegeven moment de La- rixlaan werd doorgetrokken naar de Foekenlaan. Er werden in de achtertuin villa's gebouwd. Het huisje raakte in de verdrukking, Het stond wat van de weg ge bouwd en het was daardoor ook nooit aangesloten op het waterlei dingnet en was altijd aangewezen op water uit de pomp. Iets bruinig (ijzerhoudend) water maar goed te gebruiken. De gemeente wilde op een gegeven moment ook dat de familie naar een ander onderko men zou omzien. In de jaren 1961 62 zijn ze naar de Eigendomweg verhuisd. Mevrouw Egbers vertelt nog vol trots over haar man Rinus. Hij heeft 47 jaar bij van Straten Boon gewerkt en ging altijd op het fietsje naar Den Dolder. Een keer kwam er een stok tussen de spaken en maakte hij een ongelukkige val. Maar hij is in al die jaren nog geen week ziek geweest. Rinus is 69 jaar geworden. De beide dames Wes terbeek die met twee broers Eg bers zijn getrouwd geweest, Wonen nu ieder in een appartement, zes hoog in Honsbergen. Ze kijken vanuit de hoogte over Soest naar de plekken waar ze eens hebben gewerkt en gewoond en waar bei den nog mooie, soms haast sprookjesachtige herinneringen aan hebben. Bouwbedrijf Van de Grift BV houdt zaterdag 4 oktober een open dag in de Boerenstreek. Tussen 11:00 cn 14:00 uur kun nen belangstellenden een kijkje nemen in drie type woningen. Het gaat om patiowoningen van het type Holcus, waterwoningen van het type Scirpus en Bromus- huizen. Hiervan zijn er nog ver schillende te koop. Het terrein van de Boerenstreek is te berei ken via de Dorresteinwcg en de Hofstedering. r i I Exclusief vlees per pakket van I 12,5-25 kg of meer (voor uw vriezer) B.S.E.vrij jj GEKtDA TUPKER TEL. 035-6016991 I wvw.schooimatuurvlees.nl Een automobilist die het niet eens was met zijn verkregen be keuring, is vrijdag rond 14:55 uur aangehouden voor belediging van een ambtenaar in functie. De 46- jarige Soester kreeg op de Wil- laertstraat een stopteken, omdat zijn kind op de bijrijderstoel stond en met de armen en het hoofd naar buiten hing. Toen agenten hem naar zijn naam vroegen, be gon hij hen uit te schelden. Na verschillende waarschuwingen werd de man aangehouden. Kerkstraat 5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 Openingstijden: W dinsdag t/m vrijdag W van 9.00 uur tot 19.00 uur f zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur Indien u op woensdag om 18:00 uur de Soester Cou rant nog niet in uw bezit heeft, kunt u tot 18:30 uur naar ons kantoor bellen (88 601 41 52). De krant wordt dan dezelfde avond nog nabezorgd. Als u later dan 18:30 uur belt, kunt u de klacht op het ant woordapparaat inspreken, In dat geval krijgt u de krant de volgende dag in de namiddag bezorgd. Van tijd tot tijd bereiken ons via de e-mail persberichten en aan kondigingen waarvan de tekst ook foto's of andere plaatjes bevat. In het algemeen is het lastig, soms zelfs onmogelijk om die te lezen. Ons dringend verzoek aan de 'leveranciers' is dan ook om foto's/plaatjes (bij voorkeur in jpg-formaat) voor taan apart te houden van de tekst (liefst in Word) en ze als losse bijlage mee te sturen. Wij rekenen graag op ieders mede werking. Redactie Voor mensen met een chroni sche ziekte of handicap én oude ren is het soms moeilijk om op de plaats van bestemming te ko men. Maar er zijn natuurlijk mogelijkheden voor aangepast vervoer. Scootmobiels. Zo rijden er al heel wat scootmobiels door Soest. Voor scootmobielers zijn er de leukste routes rondom Soest vast gelegd. Als het goed is verschijnt er binnenkort een boekje met rou tes die toegankelijk zijn voor mensen met een scootmobiel. Op http:/groups.msn.com/ELPa- pamobil kan men al een heleboel routes vinden met ook vermelding van oplaadpunten. Deze landelij ke vereniging opereert zeer actief in regio Amersfoort en is te bereiken via e-mail: dejonghnico@hotmail.com. Ook gevonden een leverancier van scootmobielberging: http:// www.scootmobielberging.nl/, 88 0413-476700 of e-mail: info@revalidatiematerialen.nl. In Veghel (niet helemaal naast de deur) worden handige cursussen gegeven in het hanteren en om gaan met een scootmobiel. Zij bieden de mogelijkheid om (on der deskundige begeleiding) be wust te worden van de momen ten/situaties waarbij deze ver keersdeelnemer risico loopt. Na elk cursusonderdeel is er de mogelijkheid de persoonlijke si tuatie (met de daarbij beho rende adviezen) te bespreken. SS 040-2070872 of e-mail: info@scootmobiel.net of www.scootmobiel.net Er is een landelijke scootmobiel- melddag geweest, georganiseerd door de ANBO. In oktober zal hier verslag van uitgebracht wor den. Mogelijk op te vragen bij ANBO Over ANBO gespro ken... er wordt hard gewerkt aan een mobiel telefoontje met grote knoppen en duidelijk beeld, inclu sief eenvoudige bediening. Zorg dat u onderweg iemand kunt be reiken als u met pech onderweg staat... Fietsen. Naast scootmobiels zijn er ook veel verschillende moge lijkheden van aangepaste fietsen. Voor de driewielfietsen zijn ook Lokaal Comité Europees (aar van mensen met een handicap bagagedragers in de handel om ze goed te kunnen vervoeren, en er bestaat zelfs een opvouwbare driewielfiets. Tijdens de fietstocht van voor de zomer heeft men ook kunnen zien hoeveel verschillen de mogelijkheden er zijn. Van driewiel-ligfietsen tot driewiel- tandems, met of zonder motor. Ook de duofiets (met z'n tweeën naast elkaar) en rolstoelfietsen. Alle informatie kunt u vinden op www.langziek.nl bij de fietstocht of bij links. Denk ook aan mogelijkheden voor het vervoer van uw vervoer smiddel. Er bestaan handige op ritten zodat uw scoot in de auto (bestel) mee kan. De voorzienin gen zullen zeker niet alles vergoe den, maar neem initiatief en blijf niet binnen zitten want er zijn mogelijkheden. Rolstoelvervoer. Bij www.kboh.nl kan men de richtlijnen opvragen voor veilig rolstoelvervoer. 88 0348-436700. Per Trein. Heeft u hulp nodig onderweg, dan is dat tijdig te re gelen via Bureau Assistentiever- lening Gehandicapten, 88 030- 2357822. Voor treinreizen tussen 7 en 23 uur dient u drie uur voor vertrek alles doorgegeven te heb ben; voor nachtelijke reizen dient men het voor 19:30 uur aan te melden! Dan werden we nog opmerkzaam gemaakt op een project in Leus den: de 'Duwgroep', een groep vrijwilligers die wandelen met mensen met een rolstoel. Mis schien een leuk idee om het hier in Soest ook op te pakken en de vrijwilligers die dit al doen te bun delen! Belangstellenden kunnen zich melden bij het Locale Comi té Soest. Natuurlijk zullen niet alle moge lijkheden en tips op het gebied van vervoer hier gemeld zijn. Heeft u zelf tips, geef het graag door aan het Locale Co mité Soest, bereikbaar onder 88 035-6029805, of e-mail: info@langziek.nl. Ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de Soesterbergsestraat was het vrijdagmiddag en -avond feest in Soest-Zuid. Om drie uur barstte dat los. Le vende muziek, een stoomtrein en een springkussen voor kinderen, historische fietsen, een optreden van beiaardier Frank Steijns op de Reizende Beiaard van de Soester E.S. Raatjes en nog veel meer activiteiten droe gen bij aan de feestvreugde. Het publiek vermaakte zich in elk geval en kon bovendien tot tien uur 's avonds terecht in de winkels van de winkeliers die het verjaar dagsfeestje hadden georganiseerd Foto: Herman van Dam Het valt aan de buitenkant niet meteen op, maar het pand van Pronto (de meubelzaak aan de Birkstraat die tot voor kort Otak heette) herbergt op de bo venverdieping sinds enige tijd een 'spiritueel centrum'. 'Het Horusoog' is een project van Emma Renkema, die de ruimte beschikbaar stelt voor andere initiatieven, maar er zelf ook als energetisch therapeute gevestigd Emma - geboren Groningse - is al vanaf 1993 werkzaam om men sen die 'niet lekker in hun vel' zit ten te helpen en ze bewust te maken van de manier waarop ze met hun leven omgaan. Ze maakt daarbij gebruik van de 'energie' in het menselijk lichaam. 'Een atoom bestaat voor 99,9 uit niets,' benadrukt ze. Het zijn alleen de elektronen die bewegen. Zij kijkt 'energetisch' naar de oorzaak van allerlei, wat overigens geen speciaal talent vereist omdat ie dereen het kan leren. 'Je kent vast wel de gewaarwording dat jc het voelt als mensen naar je kijken, of dat je je niet lekker voelt in een kamer waar pas ruzie is gemaakt. Dat zit 'm in de energie,' aldus Emma Renkema. Emma. 'Zo'n ruzie blijft als het ware een tijdje hangen.' Mensen kunnen op allerlei ma nieren geblokkeerd zijn. Ze kun nen de weg kwijtgeraakt zijn of werk doen dat hen niet bevredigt. Anderen zitten in een mid-life cri sis, hebben misschien alles wat hun hart begeert, maar voelen zich nog steeds niet gelukkig. 'We hebben allemaal geleerd dat we ons netjes moeten gedragen, maar wat is er eigenlijk gebeurd met ons gevoel, met wat werkelijk in ons leeft? Het gevolg is frustratie, ontkenning, matheid... Maar alles wat je in emotionele zin niet pret tig vindt kun je veranderen, als je de tijd maar neemt...' 'Vervulling' Emma - van huis uit Z-verpIeeg- kundige - heeft de nodige erva ring met de behandeling van aller lei emotionele klachten, o.a. fo bieën. Ook heeft ze mensen kun nen helpen die psychotisch of schizofreen waren en inmiddels weer teruggekeerd zijn naar de maatschappij. Ze geeft ook re gressietherapie, droomduiding, yoga en meditatie, training in 'hel der waarnemen'. 'Het is heel ple zierig als je ziet dat mensen zich weer fitter voelen, meer zelfver trouwen en meer grip op hun le ven hebben. Dan ervaren ze veel meer voldoening en 'vervulling' in hun leven.' In Het Horusoog, Birkstraat^ 101A, biedt Emma Renkema ook onderdak aan andere opleiders en cursussen. Het centrum be schikt o.a. over tvvee fraai inge richte workshopruimtes, een praktijkruimte en een kantoor. Wie belangstelling heeft kan voor telefonische informatie bellen1 88 (035) 5239681. Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant

Soester Courant | 2003 | | pagina 9