SPOED Aikido: vreedzame vechtkunst staat voor balans en harmonie 10.000ste passagier op de fietsboot Jarig Diabetes Fonds zoekt collectanten NIEUWE BEZORGERS 'Streekeigen' beplanting via Landschapsbeheer Negen weken cel Soester Taakstraf voor wietkweker Kurkinzameling in Soest een groot succes WOENSDAG 8 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 13 KvK-seminars voor ondernemers GROENEyELD Schilderworkshop '100 seizoenen' Workshop 'Expressief schilderen' Hoe ga je oin met moeilijke pubers? De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdagmiddag wat tijd over om een krantenwijk te lopen? Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Opnieuw veroordeling wegens geweld Soester: 'Meeste oogsten mislukt' Fikse boete Magazijnverkoop mag van college Vakantie-Bijbelclub 2003:'Zitje safe?' Hindernisbaan en glijbaan in zwembad Bibliotheek druk bezocht 0800 - 0432 'inder- en .jongerentelefoon Hoewel sommigen al spreken van een lichte opleving vertonen de werkloosheidcijfers en de dalende omzetten, met name in het MKB, het beeld van een neergaande economie. Veel ondernemers zien zich genoodzaakt afscheid te ne men van personeel of op andere terreinen de broekriem aan te trekken. Omdat dergelijke maat regelen om een goede voorberei ding vragen organiseert de Kamer van Koophandel een tweetal se minars: 'Ontslag en Afvloeiings regelingen' en 'Actief Debiteuren beheer en Faillissementen'. De tegenvallende economie dwingt steeds meer ondernemers er toe om ontslag aan te vragen of jaarcontracten niet te verlengen voor één of meer werknemers. Het is voor de ondernemer van groot belang om bij deze gevoeli ge kwesties de juiste procedures te bewandelen en te weten wat zijn rechten en plichten zijn als werkgever. Om te voorkomen dat de ondernemer in vervelende, kostbare en tijdrovende procedu res terecht komt organiseert de KvK op 16 oktober het seminar 'Ontslag en Afvloeiingsregelin gen', dat wordt verzorgd door mr. Pieter Mijnssen, partner van Houthoff Mijnssen advocaten. Mijnssen heeft jarenlange prak tijkervaring als curator in faillisse menten en het begeleiden van collectieve ontslagen bij reorgani saties. Donderdag 16 oktober, 19:00-22:30 uur, KvK-kantoor, Printerweg 6, Amersfoort. Prijs: 100,00, inclusief syllabus en consumpties. Klanten zijn de belangrijkste rela ties voor een ondernemer. Als ze echter niet (op tijd) betalen kan dat grote problemen veroorzaken en zelfs tot faillissement leiden. Maar liefst 46% van de faillisse menten wordt veroorzaakt door slecht betalende debiteuren. Kort om, slecht betalende klanten staan aan de basis van één op de twee faillissementen! De KvK wil ondernemers handvatten bieden om dit gevaar het hoofd te bie den. In het seminar 'Actief Debi teurenbeheer en Faillissementen' leert de ondernemer hoe hij min der risico's loopt bij een onver wacht faillissement van leveran cier of afnemer en hoe hij de mo gelijke schade beperkt kan hou den. Dit seminar wordt verzorgd door mr. Jan Willem Bouman en mr. Michiel van Dijk, beide werk zaam bij advocatenkantoor CMS Derks Star Busmann. Dinsdag 4 november, 19:00-22:00 uur, KvK-kantoor, Printerweg 6, Amersfoort. Prijs: 100,00, in clusief syllabus en consumpties. KASTEEL NATIONAAL CENTRUM RA AR IV I VOOR BOS. NATUUR 11 I EN LANDSCHAP Tel. 035 - 542 041 Op woensdag 15 oktober organi seert Kasteel Groeneveld een workshop schilderen onder lei ding van kunstenares Olga van Rhede van der Kloot. Er wordt een bezoek gebracht aan de ten toonstelling '100 seizoenen' om daarna vol inspiratie aan de slag te gaan met een schilderopdracht. Meer dan 12.000 foto's in 100 seizoenen. Beeldend kunstenaar Piet Hein Stulemeijer fotografeer de 25 jaar lang de ontwikkeling van de nieuwbouwwijk de Haag se Beemden in Breda. Speciaal voor kinderen van 8 tot Van 26 oktober tot 1 november is de 21e collecte 'Geef voor Diabetes' van het Diabetes Fonds. Het Diabetes Fonds 'viert' dit jaar zijn 25e verjaar dag. Veel wetenschappelijk on derzoek rondom diabetes in Ne derland wordt betaald door het Diabetes Fonds. De definitieve oplossing voor diabetes is nog niet gevonden. Meer weten schappelijk onderzoek moet daar verandering in brengen. Er komen jaarlijks veel mensen met diabetes bij, maar liefst 60.000. Dat is veel meer dan we dachten. Een andere ontwikke ling is dat diabetes aan het 'ver jongen' is. Met de leeftijd neemt de kans op type 2 diabetes (ouderdomsdiabetes) toe, maar diabetes lijkt inmiddels al 'ge woon' te worden bij mensen van 30-40 jaar. Het komt zelfs al voor bij tieners en twintigers, dus de term ouderdomsdiabetes is ach terhaald. Het optreden van type 2 diabetes op jonge leeftijd is een geweldig (toekomst)probleem. Het betekent namelijk ook een groter risico dat steeds meer men sen op jongere leeftijd, midden in de maatschappij en in hun werk zame leven, te maken krijgen met de langere-termijncomplicaties van diabetes. Het Diabetes Fonds wil verder onderzoek doen naar de oorza ken van de groei van mensen met diabetes en daardoor te weten komen hoe we dit tegen kunnen gaan. We willen meer onderzoek mogelijk maken naar methodes om op alle leeftijden diabetes tij dig op te sporen en te behande len. Complicaties als gevolg van diabetes moeten bestreden kun nen worden. Dit met het uitein delijk doel om diabetes te voor komen en genezen. Collectanten Het Diabetes Fonds is afhankelijk van giften van particulieren en het bedrijfsleven. Vandaar dat we een beroep op u doen. Diabetes groeit nu snel, maar ontwikkelingen om diabetes te stoppen kunnen ook snel gaan met uw hulp. Meer we tenschappelijk onderzoek brengt oplossingen. Denkt u: ach, laat ik ook een uurtje lopen voor het Diabetes Fonds, bel dan met Els van Hensbergen, 6017519. Zij is vooral op zoek naar collectan ten voor de Boerenstreek, Hees sn Overhees, maar ook elders in Soest zijn er nog straten waar niet gecollecteerd wordt. Geef het ja rige Diabetes Fonds een cadeau tje, geef ze een uurtje van uzelf en bel om u op te geven als col lectant. Leer te kruipen in de huid van 'de wilde beesten!' De Brede Bibliotheek start zater dag 1 november van 11:00 tot 13:30 uur met de workshop 'Ex pressief schilderen' o.l.v. Mariëlle Vis. Gedurende drie opeenvol gende lessen Ieren de cursisten in de huid te kruipen van 'Les Fau- ves'. Ooit schreef een Franse jour nalist over Matisse, Derain, Vla- minck, van Dongen e.a. dat ze schilderden als wilde beesten, 'les Fauves'. Deze Fauvisten schreven geschiedenis en lieten de grond vesten van de schilderkunst tril len, zoals ze nog niet eerder getrild hadden. De naschokken zijn tot op de dag van vandaag zichtbaar. De schilderijen van de Fauvisten zijn er nog steeds om naar te kij ken, te genieten, totdat je de vrij heid van de wilde beesten in je botten voelt. Wilt u zelf ervaren hoe deze vrij heid kan worden omgezet in kleu rige, met smeuïge verf gemaakte werken, dan is deze workshop wellicht iets voor u! Pak de verf kwasten en penselen en ga op reis, naar het wilde land waar kleu ren geen grenzen kennen. De kosten voor deze workshop van drie lessen op 1, 8 en 15 12 jaar is er in de herfstvakantie een schilderworkshop naar aan leiding van deze tentoonstelling. Inspiratie wordt opgedaan tijdens een bezoek aan de tentoonstelling waarna onder leiding van kunste nares Olga van Rhede van der Kloot ccn schilderopdracht wordt uitgevoerd. Natuurlijk krijgt het seizoen dc herfst veel aandacht. De workshop is op 15 oktober van 11:30 tot 15:00 uur. Deelna me kost 10,00 per persoon, in clusief ccn bezoek aan het kasteel. Voor dc workshop zijn nog enkele plaatsen vrij. Reserveren is noodzakelijk: reserveringsbu reau 035-5480994 of e-mail: reserveringsburcau@minlnv.nl. november bedragen 60,00 (incl. materiaalkosten). Inschrij ving voor deze cursus is nog mo gelijk. Graag aanmelden voor ui terlijk 27 oktober bij de receptie van de Brede Bibliotheek, Willae- rtstraat 49. Meer informatie: 6095829. GGD Eemland houdt dit najaar een cursus voor ouders met kinde ren in de puberteit. In zes bijeen komsten komen zowel de prettige als lastige kanten van het opvoe den van een puber aan bod. Ouders leren manieren om ruzie te voorkomen en het contact te ver beteren. Het is een praktische cursus, waar bij gesproken wordt over alledaag se dingen die de meeste opvoeders tegenkomen. De cursisten kunnen ook met andere vaders en moeders praten over hun problemen en mogelijke oplossingen daarop. Daarbij is respect voor verschillen de manieren van opvoeden het uit-, gangspunt. Tijdens de eerste vier bijeenkomsten passeren diverse kanten van omgaan met een puber de revue. Zoals luisteren naar en praten met een puber en onder handelen/overleggen met het kind. Ook komen straffen en gren zen stellen aan bod. De laatste twee zijn keuzebijeenkomsten. Deze avonden gaan over omgaan met alcohol, drugs en andere ver slavende middelen en relaties en seksualiteit. De cursus is bestemd voor vaders en moeders met kinderen in de leeftijd van twaalf tot cn met acht tien jaar. De eerste bijeenkomst is op 27 oktober, daarna zullen er nog vijf volgen op respectievelijk 3, 10, 17, 24 november en 1 de cember. Alle zes avonden worden gegeven van 20:00 tot 22:00 uur bij GGD Eemland (Zonnehof 10, te Amersfoort). Dc kosten voor de training bedragen 30 euro voor één ouder en 45 euro voor een ouder paar. Deze moeten worden betaald op de eerste bijeenkomst. Voor meer informatie en inschrijving 033-4678180. De actie 'Boeren Planten Bo men' van Landschapsbeheer Utrecht stimuleert agrariërs en bewoners van het buitengebied in de provincie Utrechtstreekei- gen beplanting aan te leggen. Meteen breed samengesteld as sortiment van voornamelijk in heemse bomen, struiken en hoogstamfruitbomen, kunnen boerenerf en landerijen aan zienlijk worden verfraaid en in het omringende landschap wor- den ingepast. Met name het boerenerf is van belang voor het landschappelijk aangezicht van de boerderij of het agrarisch bedrijf. Een fraai aange legd en goed verzorgd erf is het visitekaartje van de boerderij. Met een landschappelijke en streekei gen beplanting worden het erf en de directe omgeving van boerde rijen, huizen en landerijen aange naam aangekleed. Wie plannen heeft het boerenerf cf landschapselementen te gaan aanleggen of herstellen is bij Landschapsbeheer Utrecht aan het juiste adres. Tijdens de actie 'Boeren Planten Bomen' is een breed sortiment hoogstamfruitbo men, inheemse boom- en struik soorten en beschermingsmateria len tegen een aantrekkelijke prijs verkrijgbaar. Wie advies nodig heeft bij de samenstelling van be planting en inrichting van het erf kan geheel vrijblijvend en koste loos advies inwinnen bij Land schapsbeheer Utrecht. Tot 15 november kan nog plant- materiaal worden besteld voor het najaar. De actie is niet alleen voor agrariërs, maar voor alle be woners van het buitengebied. Be langstellenden in de provincie Utrecht kunnen de brochure 'Boe ren Planten Bomen' aanvragen met daarin een overzicht en een uitvoerige beschrijving van het as sortiment, tips en instructies voor aanplant, verzorging en bescher ming en een bestelformulier. Landschapsbeheer Utrecht, 030-2205534. Wegens het plegen van openlijk geweld tegen een persoon is een 22-jarige Soester door de Utrechtse politierechter veroor deeld tot in totaal 208 dagen celstraf, waarvan 146 dagen voorwaardelijk. De man was op 19 juli op stap met een 18-jarige Baarnaar in diens woonplaats. Het tweetal had flink wat gedronken. De Soester kreeg in een discotheek ruzie met een andere bezoeker. Het liep uit op een handgemeen waarbij hij het slachtoffer een klap en een kopstoot gaf. Tien minuten nadat het slachtof fer was vertrokken, gingen ook de Soester en de Baarnaar weg. Zij besloten achter het slachtoffer aan te gaan. Ze wisten hem op te sporen en zetten de mishandelin gen voort. Nadat de Soester de man tegen de grond had gesla gen, zou de Baarnaar op hem in zijn gaan trappen. 'Hij stond op hem te dansen', zei de Soester daar vorige week woensdag over. Naar eigen zeg gen had hij een poosje staan toe kijken, voordat hij zijn vriend tot de orde riep. Toen het slachtoffer daarop richting politiebureau ging, was de Baarnaar nog een keer teruggegaan om op het toe getakelde slachtoffer in te trap pen. Maar volgens de Soester wist hij daar niets van, omdat hij toen al weg was gegaan. De officier van justitie wees er op dat de Soester al vaker voor soortgelijke ge weldsdelicten is veroordeeld. Daarom was een onvoorwaarde lijke celstraf nu op zijn plaats, al dus de officier. Hij eiste een halfjaar celstraf te gen de Soester, waarvan de helft voorwaardelijk. Bovendien vond hij dat de man vier weken celstraf die hem bij eerdere straffen voor waardelijk waren opgelegd, moest gaan uitzitten. De rechter vond dat de dagvaar ding op bepaalde punten niet duidelijk aangaf wie op welk mo ment welk geweld had gepleegd., Daarom verklaarde zij een deel van de dagvaarding nietig. Zij ver oordeelde de Soester tot 180 da gen celstraf, waarvan 146 dagen voorwaardelijk. Daarnaast moet hij de 28 dagen voorwaardelijke celstraf uit gaan zitten. Bijzondere voorwaarde bij de straf is dat de Soester zich moet hou den aan de aanwijzingen van de reclassering, ook als dat inhoudt dat hij een behandeling moet volgen in de Utrechtse kliniek De Waag. Volgens de reclassering heeft de man hulp nodig bij zijn drank- en agressieprobleem. De Baarnaar werd veroordeeld tot 120 uur werkstraf en een maand voorwaardelijke celstraf. De rechter hield daarbij rekening met het feit dat hij jonger is dan de Soester, en nog niet eerder voor geweldsdelicten was veroor deeld. Omdat hij een wietplantage in zijn woning had, is een 26-jari- ge Soester donderdag door de Utrechtse politierechter veroor deeld tot 180 uur werkstraf. Er was 180 uur werkstraf, tweedui zend euro boete en twee maan den voorwaardelijke celstraf te gen hem geëist. De Soester vertelde de rechter dat hij na het vertrek van zijn voor malige vriendin de lasten voor zijn vorige woning in Hoogland niet meer op kon brengen. Daarom zou hij in oktober 2000 zijn ge start met een hennepplantage in de woning. In juli 2001 troffen agenten tij dens een huiszoeking 1256 plan ten en 386 gram wiet in de wo ning van de man aan. De planten stonden in de garage, op zolder en in een slaapkamer. Volgens de of ficier van justitie had de verdach te gebruik gemaakt van professio nele apparatuur. Om geen verdenking op zich te laden, was de elektriciteit voor de kwekerij afgetapt. De politie was de kwekerij echter via een tip op het spoor gekomen. Volgens de verdachte had hij tussen oktober en juli slechts één keer geoogst, omdat verschillende oogsten wa ren mislukt. Daardoor zou de hele toestand hem aanzienlijk meer geld hebben gekost dan dat hij er mee had ver- diend. Aan de REMU had hij veertienduizend gulden schade moeten terugbetalen, en voor de kweekapparatuur zou hij zo'n dertigduizend gulden schuld heb ben gemaakt. De officier van justitie hield er bij zijn eis rekening mee dat het ging om een oud feit. Daarnaast woog hij mee dat er sprake was van een professionele opzet. De rechter hield bij haar vonnis rekening met de financiële situatie van de ver dachte en met het feit dat hij niet eerder met justitie in aanraking was geweest. Een 26-jarige automobilist uit Soest heeft vrijdag het politiebu reau met een flink lichtere porte monnee verlaten. Hij was eerder (18:40 uur) op de Varenstraat aangehouden. Nadat een getuige agenten erop had gewezen dat de verdachte met hoge snelheid over de Isaacstraat was gereden, spra ken de politiemensen hem hierop aan. Hierbij werd een alcohollucht geroken. Uit de ademanalyse op het bureau bleek dat de Soester teveel had gedronken. Hij blies 425 ug/1, terwijl maar 220 ug/1 is toegestaan. De man kreeg een boete van 300 euro en een rijver bod van vier uur. Hij voldeed de boete ter plaatse en verliet lopend het bureau. 41 Sinds zeven jaar heeft Soest een aikidovereniging. De Japanse verdedigingsport, waarin harmo nie en balans centraal staan, is niet echt bekend in Nederland. Hoogste tijd voor een ontmoe ting met de vreedzame versie van judo enjiu-jitsu. Aikido is een moderne vecht kunst, waarbij de kracht van de aanvaller wordt gebruikt als basis voor de verdediging. De vecht sport is voortgekomen uit de sa moeraitechniek. Ai staat voor evenwicht en harmonie met jezelf en anderen in alle omstandighe den. Ki betekent energie en kracht door optimaal gebruik van de ademhaling, hierdoor ontstaat meer effect met minder spier kracht. Do is 'de weg', ofwel door herhaling technieken leren en verfijnen. De sport kent geen wedstrijden en heeft de essentie de tegenstander zo min mogelijk schade te berokkenen. Ten allen tijde wordt de rust bewaard en is er geen ruimte voor agressie. Samenwerking In Nederland zijn meer dan 100 aikidoverenigingen bekend. Met acht leden is de Soester vereniging vrij klein. De aikidoërs maken ge bruik van de mat (dojo) van ju dovereniging Budo-Ryu in de sportschool van Diermen aan de Parallelweg. August Dragt is de aikidoleraar van de groep. Hij is met de sport in aanraking geko men door een vriend die last van zijn rug had. Met de uitgebreide rekoefeningen en warming-up worden spieren en gewrichten optimaal versterkt. 'De sfeer bij het aikido sprak mij meteen aan. De samenwerking met anderen was een openbaring. Ik train niet om een ander op z'n hoofd te slaan, maar we verbeteren samen onze technieken.' Gevorderden en beginners trainen samen met elkaar. Er bestaan gra daties, maar die worden niet zo als bij judo aangeduid met ver schillende banden. Als iemand een 'dan' (hoogste titel) haalt, krijgt hij of zij wel een zwarte band met eenzelfde kleur rok. Om ho ger op de 'aikidoladder' te ko men, kunnen er examens gedaan worden. De sport kan door jong en oud worden beoefend. 'Kick boksers zul je hier niet zien, maar voor de rest is het altijd een geva rieerde groep', aldus Dragt. Japans Het begin (Hajime) van de trai ning is een uitgebreide warming- up (Taïso). Hier wordt veel tijd aan besteed, elke spier en ge wricht wordt warm gemaakt. Met Japanse woorden leidt de leraar de groep door de oefeningen heen. Ook alle technieken wor den in het Japans aangeduid, al leen als er wat uitgelegd moet worden wordt er Nederlands ge sproken. Als de spieren eenmaal warm zijn, staat de rest van het pro gramma in het teken van het ver beteren en verfijnen van de tech nieken. Zo worden naar verloop van tijd de bewegingen soepeler en ritmischer. Af en toe wordt een houten zwaard (boekên) gebruikt August Dragt laat zien hoe het moet Foto: Soester Courant als hulpmiddel. Het zwaard is en kel en alleen een hulpstuk om de bewegingen van het lichaam op elkaar af te stemmen. Ook aan het eind (Yame) wordt er weer uitgebreid gestretcht. De aikidolessen worden op zowel donderdag (20:00-21:30 uur) als op zaterdag (11:00-12:30 uur) gegeven. Voor meer informatie: www.aikikai.nl. Steps Nederland BV heeft van burgemeester en wethouders toe stemming gekregen tot het hou den van een magazijnverkoop op vrijdag 24 en zaterdag 25 oktober aan de Sterrenbergweg 48. Op beide dagen wordt niet verkochte kleding uit voorgaande collectie aangeboden, samen met andere zaken zoals overtollig kantoor meubilair, printers en dergelijke. Omdat de verkoopplek binnen het bestemmingsplan Soester- berg-Noord valt, waarin het uit oefenen van detailhandelsactivi teiten waarvan hier sprake is niet is toegestaan, is een uitzondering op de regels alleen mogelijk als burgemeester en wethouders hier van vrijstelling verlenen. Het gaat in dit geval om slechts twee da gen. Omdat het om een beperkte duur gaat, is er naar het oordeel van B. en W. 'redelijkerwijs voor omwonenden geen onaanvaard bare overlast te verwachten met betrekking tot parkeren.' B. en W. hebben dan ook beslo ten in principe medewerking te verlenen aan de tweedaagse ma- gazijnverkoop. De brandweer gaat eveneens akkoord; aan de brand veiligheidseisen wordt toldaan. Figuurzagen, glasschildcrcn, luis teren naar verhalen, poppenkast kijken en pannenkoeken eten: dat zijn zomaar een paar voor beelden van wat er in de herfstva kantie te doen is op de Vakantie Bijbel Club. Van dinsdag 14 okto ber tot en met vrijdag 17 oktober zijn kinderen van 5 tot en met 12 jaar welkom in basisschool De Bron aan de Sweclinckstraat. De Vakantie Bijbel Club begint 's och tends om 9:45 uur en eindigt om 12:00 uur. Het thema van dit jaar is: 'Zit je safe?' Het gaat deze week over Ruth, een jonge vrouw die alles in haar eigen land achterliet en verhuisde naar het onbekende land van haar schoonfamilie. En daar gaat ze zich echt thuis voe len. Hoe dat komt? Dat heeft iets te maken met het thema van deze week: 'Zit je safe?' Elke dag komt een stukje van het thema aan bod in de activiteiten die worden aan geboden. Nadat al geruime tijd op indivi duele basis kurken voor herge bruik werden ingezameld, ge beurt dat nu sinds een half jaar op grotere schaal. Deze inzame ling is een initiatief van de Werk groep Milieu van de Commissie Kerk en Samenleving en van Milieudefensie Soest. Ingezamelde kurken worden in Portugal verwerkt tot materiaal voor o.a. isolatie, vloerbedekking en wandbekleding. Aan deze ac tie wordt meegewerkt door de supermarkten in de vestigingen van Albert Heijn en C1000. Klan ten kunnen daar hun kurken de poneren in de daarvoor bestemde bakken. Ook restaurants, slijterijen en wijnhandels bewaren hun kur ken die door leden van Milieude fensie worden afgehaald. Kerk gangers kunnen hun vergaarde kurken in o.m. de Heilige Familie- kerk, de Petrus en Pauluskerk en in de Wiihelminakerk inleveren. Men kan kurken ook afgeven op een aantal particuliere adressen: Nassaulaan 16 (het centrale adres), en o.m. Eikenlaan 16, Julianalaan 70, Schoutenkamp weg 64 en Zwaluwen weg 5. Op donderdagmiddag 2 oktober werd het resultaat van de inzame ling duidelijk. Bij het depot op Julianalaan 16 werd de oogst aan ingezamelde kurken afgehaald door een bestelwagen van Kurk Recycling Nederland. Depot houdster Anneke Bonjernoor kon daar dertig plastic zakken, gevuld met gesorteerde kurken, afleve ren. Het totaalgewicht daarvan bedroeg 223 kg! Met een gemid deld gewicht van 5 gram per kurk betekent dat een aantal van bijna 50.000 kurken! Tijdens de bosbranden in de afge lopen zomer in Portugal zijn veel kurkeiken verloren gegaan. De inzameling van kurken is daar om v?n nog groter belang. Nade re informatie: 6028621 of 6016597. De kracht van de reclame ligt in de herhaling Tijdens de herfstvakantie zorgt Spleasure Centrum met een hin dernisbaan en een glijbaan voor extra vertier in het zwembad. Ver der kunnen bezoekers volgende week van maandag tot en met vrijdag vanaf 11:00 uur vrij zwemmen. Met name voor de jeugd ligt er dinsdag 14 oktober vanaf 14:00 uur een lange, hobbelige hinder nisbaan in het water. Natuurlijk is het de kunst hierover heen te klauteren zonder onderweg in het water te vallen. Op donderdag middag (16 oktober) gaat het erom wie als snelste van de glij baan afkomt. De entree bedraagt 2,95 voor kinderen tot cn met 14 jaar en 65- plusscrs en 3,55 voor anderen. De Kinderboekenweek in de openbare bibliotheek wordt druk bezocht. 250 kinderen kwamen woensdag naar de feestmiddag in Soest. Ook op de feestochtend in Soesterberg was het druk op za terdag. De workshop Bosfiguren maken en de musical Peter en de Wolf waren al snel uitverkocht en succesnummers. Tot en met zater dag is er nog van alles te doen, zo is er nog steeds de tentoonstel ling 'paddestoelen en meer na tuur' te zien en kunnen kinderen meedoen aan de Kinderboeken week diep in het bosquiz. .Op zondag kan er nog gefilosofeerd worden met Menno Lievers. De oud-Soester heeft een filosofie boek voor kinderen geschreven en vertelt in Artishock daarover. Dat de Eenilijn een succes is dit jaar, was al bekend. De boot is zelfs zo in trek dat woensdag de 10.000ste passagier begroet kon worden. De Baarnse Joyce Kranenburg mocht de bloemen in ontvangst nemen. Ze was met medebewoners van De VJindhof (woongroep voor ouderen) voor het eerst op de boot. Toen de schipper van de fiets boot, tussen Amersfoort en Spa kenburg, een groepje mensen op de kade bii Raam 7ao «taan wist hij het zeker. Daar stond de tien duizendste passagier van zijn schip dit jaar. De nietsvermoe dende dagjestoeristen op de Eemboot begonnen pas in Eem- dijk iets door te krijgen van het aanstaande feestje. Een grote Spakenburgse koek met het op schrift 10.000 passagiers Eemlijn' werd aan boord gebracht. Tijdens de boottocht tussen Eemdijk en Spakenburg werd de gasten verteld dat de mijlpaal was bereikt en de gelukkige zich nu aan boord bevond en er gratis koffie en Spakenburgse koek wa- Voorzitter Tom de Man feliciteert de gelukkige winnares. Foto: Soester Courant ren om dat te vieren. Het echtpaar Broeke uit Soest was toevallig voor het eerst op de boot. 'We hadden al veel langer het plan om eens met de Eemlijn mee te gaan. Het kwam er nooit van, maar we hebben blijkbaar een goede dag uitgekozen. Toch hoeven we niet de 10.000ste te zijn, we vinden het zo al mooi ge noeg', aldus het echtpaar. Elke dag en nacht bereikbaar

Soester Courant | 2003 | | pagina 13