Duidelijkheid is het sleutelwoord Plan bedrijventerrein langs Richelleweg stuit op verzet 1 fy Op 3300 km maar 1 lekke band Manifestatie modelbouw in Militaire Luchtvaart Museum Soesterbergs Belang zou sluiting basis betreuren Circus in Soesterberg KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST j| SOS: Samen Ontspannen Sporten in bos Soesterberg Bouwvergunning voor bedrijfspand aan Postweg r Bestuur ijsbaan schakelt klachtencoördinator in WOENSDAG 8 OKTOBER 2003 Laatste loodjes voor Helikopter Groep en Luchtmobiel Soester Courant in Soesterberg A.Mohazzab Afwezig Kaartavonden Soesterberger fietst naar Santiago de Compostela i - 1 11 - ""—aft* Biljartcompetitie T)e Drie Eiken' Volksdansen in De Drie Eiken Bridgesdrives in de Drie Eiken SOESTERBERGSE COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Niet om de goede verhoudingen te verstoren (Sve hebben altijd goed met de gemeente overweg gekund'), maar om duidelijk heid te krijgen in wat er in het recente verleden aan (monde linge) toezeggingen is gedaan en waarom die nooit schriftelijk bevestigd konden worden, heeft het bestuur van de ijs- en skeelervereniging Soesterberg de gemeentelijke klachtencoördi nator ingeschakeld. Aanleiding is een brief van de ge meente waarin het bestuur de op dracht krijgt een hek terug te plaatsen en een tegelpad onge daan te maken. Voor de nieuwe plaats van het hek, waardoor het ijsbaan- en skeelerterrein is uitge breid, noch voor de aanleg van het tegelpad hebben burgemees ter en wethouders toestemming verleend. Voor andere, inmiddels gerealiseerde onderdelen van de wensenlijst, behorende bij het uit 1998 daterende herinrichtings plan voor het evenemententerrein was die toestemming er wel of niet nodig. Het sinds maart van dit jaar nieuw aangetreden bestuur onder aanvoering van Johan van Dijk heeft volgens eigen zeggen naar eer en geweten gehandeld toen het besloot tot verplaatsing van het hek (op de daardoor ontsta ne uitbreiding van het terrein is onder meer de jeu de boulebaan geprojecteerd) en de aanleg van het tegelpad. Uit regelmatig con tact met en reacties van ambtena ren van verschillende afdelingen was het bestuur ervan overtuigd dat deze werkzaamheden zonder problemen konden worden uit gevoerd. Wat het bestuur tijdens het over- legtraject al verbaasde en waaraan het zich achteraf heeft gestoord, is het feit dat de gemeente op geen enkel verzoek is ingegaan om schriftelijke stukken ter beschik king van het ijsbaanbestuur te stel len met als argument dat deze niet openbaar zijn. Maar juist uit die stukken zou moeten blijken dat het bestuur er wel degelijk van uit mocht gaan dat, naast an dere werkzaamheden die kenne lijk niet op bezwaren stuitten, het hek verplaatst en het tegelpad aangelegd mocht worden. Van de noodzaak van toestemming van burgemeester en wethouders voor uitsluitend deze onderdelen van de wensenlijst was het bestuur niet op de hoogte (gesteld). Vraagteken Het is het bestuur van de ijsbaan- en skeelervereniging uiteraard ook duidelijk dat er plannen zijn met betrekking tot het evenementen terrein op de hoek van de Kamp weg en de Banningstraat. Maar het kan nog jaren duren voordat hierover duidelijkheid is, laat staan dat ze op korte termijn uit gevoerd zouden kunnen worden. Dat is ook wel duidelijk geworden op de informatiemarkt van 20 september in het Officierscasino over de toekomst van Soester berg: op kaarten waarop het ter rein is aangegeven, is een groot vraagteken getekend. Dat vraagteken lijkt symbolisch voor de huidige stand van zaken: de onduidelijkheid die er heerst. Aan die situatie moet een eind komen, vindt het bestuur. Nu het maar niet gelukt is de gemeente te overtuigen van eerdere afspra ken met en toezeggingen door ambtenaren, en het er evenmin in is geslaagd de gemeente tot het afgeven van onderlinge corres pondentie te bewegen, heeft het bestuur de klachtencoördinator ingeschakeld. Hij beschikt inmid dels over de gedetailleerde schrif telijke zienswijze van het bestuur dat in chronologische volgorde de gesprekken, ontwikkelingen en gebeurtenissen heeft vastgelegd. Het bestuur hoopt dat de klach tencoördinator eindelijk voor dui- Het vorige en huidige bestuur van de ijsbaan- en skeelervereni ging hebben van de verouderde ac commodatie op het evenemententer rein op de hoek van de Kampweg en de Banningstraat 'een plaatje' ge maakt. Foto: Eetnland Pers delijkheid kan zorgen. 'Als be stuur willen wij, samen met de vele vrijwilligers die hier actief zijn, graag van alles doen en organise ren, zodat er wat gebeurt in het dorp, vooral voor de jeugd, maar dan mogen we van de gemeente toch wel duidelijkheid verwach ten', zeggen Johan van Dijk en Marius van Ginkel namens het bestuur. De eerste tekenen van protest zijn er al nu de gemeente het plan voor inrichting van een be drijventerrein langs de Richelle weg in Soesterberg weer uit de kast heeft gehaald. De Vereni ging Soesterbergs Belang (VSB) voorspelt verzet van bewoners van de tientallen huizen het dichtst bij de hiervoor in aan merking komende locatie. Volgens de VSB kan dit voorko men worden door te kiezen voor een locatie verderop, langs het Zeisterspoor. Daar is bovendien veel meer ruimte. Overleg hier over hoeft geen vertraging op te leveren, omdat het om dezelfde eigenaar gaat, defensie. Een paar jaar geleden heeft Ver eniging Soesterbergs Belang een Militairen van de Tactische Heli koptergroep van de vliegbases Soesterberg en Gilze-Rijen heb ben samen met collega's van de landmacht deelgenomen aan de oefening Indian Flight. Deze was bedoeld als generale repetitie voor wat half oktober in Polen staat te gebeuren. Twee infanteriebatal- jons van U Luchtmobiele Briga de en militairen van de Tactische Helikoptergroep Koninklijke Luchtmacht nemen daar dan deel aan de oefening Gainful Sword. Het is voor beide krijgsmachton derdelen van groot belang dat in Polen de Operationele Gereed heids Status (OGSS) wordt be haald. In het verleden hebben beide krijgsmachtonderdelen enkele grote oefeningen gehouden, zoals een grote oefening in de Marner- waard. Bij het evalueren daarvan kwam men tot de conclusie dat de communicatie hier en daar wat te wensen overliet. Voor de vliegers van de Cougaren Chinook trans porthelikopters was dit de laatste training in het duister waarbij zij zowel manschappen als materieel in het donker moesten droppen. Hiervoor waren de vliegers aange wezen op nachtzichtapparatuur. Sinds de oprichting op 1 april 1992 is 11 Luchtmobiele Brigade na het behalen van de Operatio nele Gereedheids Status dan uit eindelijk toch inzetbaar als 11 Air Manoeuvre Brigade, samen met de Tactische Helikopter Groep. Hiermede is dan een echte joint eenheid binnen de krijgsmacht een feit. enquête gehouden onder de be woners aan de oostkant van Soesterberg die het dichtst bij de plaats wonen waar de gemeente het bedrijventerrein wil realiseren. Daaruit bleek duidelijk dat bewo ners radicaal tegen een bedrijven terrein zijn, dat hemelsbreed op maar vijftig meter van woningen zou komen te liggen. Die resulta ten zijn gemeld aan de gemeente, met de opmerking dat een bedrij venterrein bij Soesterberg best een goede zaak kan zijn, maar dat dit dan wel verder van de bebouwde kom af moet worden gerealiseerd. Ook tijdens de Informatiemarkt van zaterdag 20 september spra ken Soesterbergers zich op voor hand uit tegen een overlast ver oorzakend bedrijventerrein vlakbij hun woningen. In een reactie hierop zegt secretaris Arie Treur namens de Vereniging Soester bergs Belang: 'Nu leest Soester berg weer in de krant dat de ge meente zich toch weer op het ter rein langs de Richelleweg richt om het bedrijfsleven ruimte te geven. De gemeente geeft daarmee blijk hardleers te zijn. Maar wat erger is, is dat men de leefbaarheid van Soesterbergers willens en wetens wil aantasten. En dat terwijl ie dereen beseft dat het moreel on aanvaardbaar is om zo dicht bij woningen zo'n bron van extra overlast te creëren.' De omwonenden hebben volgens Soesterbergs Belang het gelijk ge heel aan hun kant als ze dergelij ke plannen ongepast vinden en zullen aanvechten. Effectuering van de aange kondigde sluiting van de vliegbasis Soesterberg zou een zware klap zijn voor de werkgelegenheid in Soester berg en omgeving. Bovendien zouden velen in het dorp en de regio het ten zeerste be treuren als de luchtvaart hele maal uit Soesterberg zou ver dwijnen. De Vereniging Soesterbergs Belang is het met die gedach te eens. Het zou op z'n minst zo moeten zijn dat niet alle luchtvaartactiviteiten uit Soesterberg zouden verdwij nen. Er zou in het dorp min stens iets moeten blijven op luchtvaartgebied want het dorp is toch de bakermat van de Militaire Luchtvaart. Sluiting van de Vliegbasis Soesterberg zou allereerst een zware slag zijn voor de werkge legenheid van vele Soesterber gers. Voor hen is het ingrijpend om in deze economisch slech te tijd op termijn geen werk meer te hebben of in het gun stigste geval mee te verhuizen als daar althans kans op is. Verder heeft volgens Soester bergs Belang Soesterberg emo tioneel een sterke band met de luchtvaart. Wie enig historisch besef heeft, zal dat beamen. Luchtvaart is Soesterberg en Soesterberg is luchtvaart. Soesterberg is nu een aantal ja ren gewend aan de helikopters in plaats van de straaljagers. Menig Soesterberger gaat het toch wel aan het hart als alle luchtvaart weg zou gaan uit Soesterberg. De Vereniging Soesterbergs Belang en vele Soesterbergers beseffen dat er weinig is te doen aan wat de landelijke overheid uiteindelijk zal be sluiten. Soesterberg wacht dan ook gespannen op de defini tieve invulling van de plannen met de Vliegbasis Soesterberg. Op vrijdag 10 oktober geeft cir cus Bavaria om 16:00 uur een' voorstelling in Soesterberg. De circustent staat die dag op het evenemententerrein aan de In de tent is plaats voor 500 be zoekers. De bezoekers krijgen een optreden te zien van artiesten, de clown Kuba en dieren, zoals ezels, ara's, duiven en papegaaien. Van zelfsprekend ontbreken de paar- dennummers niet. Ook variété is in ruime maten in het programma opgenomen. Het circus maakt voor de zestien de keer een tournee door Neder land en België. Na Soesterberg reist het door naar Soest voor voorstellingen op zaterdag en zondag. De kaartverkoop voor de voorstelling in Soesterberg is op de dag zelf, vrijdag 10 oktober, van 11:00 tot 12:30 aan de kas sa of een uur voor het begin van de voorstelling. De prijzen varië ren van 7 tot 11 euro. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, Jel. (035) 6021841. HUISARTS maandag 13 oktober t/m donderdag 16 oktober Via 0346-351200 verneemt u dan het waarneembericht Gevraagd: bezorgers/sters voor de Soester Courant, min. leeftijd 13 jaar. Tel. 035 - 602 18 41 of 06 - 22 90 93 90. Vragen naar Dhr. v. Barneveld. Zaterdag 11 oktober zondag 12 oktober Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 deken F. Zwarts e.a.; eucharistieviering; installatie pastor Bart Tieman; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores Ben Verberne en Peter Denneman; tv-vie ring; schola Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn; ZWO-zondag; doopdienst Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Chureh (info locatie: ©0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; H.J.M. Tonino en P.B.E. Tonino-van Schieveen, Kampweg 50, ©352467; in andere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. In redelijke conditie of niet, het maakt niet uit tijdens het weke lijkse sporten in de bossen van Soesterberg. SOS (Samen Ont spannen Sporten). Elke woens dag wordt om 9:00 uur verza meld bij het clubgebouw van LTV Soesterberg aan de Kerk- laan. Daar worden losmaakoefeningen gedaan, alvorens de groep het bos in trekt voor een gevarieerd programma, waarbij de spieren, pezen en gewrichten soepel wor den gehouden. Oefeningen om de ademhaling te bevorderen, worden tussendoor gedaan. Ook is er een circuit waar gedurende zes minuten kan worden hard ge lopen, maar wandelen mag ook. Deelname aan deze oefeningen is gratis, maar van de deelnemers wordt wel verwacht dat ze ze met aandacht verrichten. Na afloop bestaat de mogelijkheid koffie of thee te drinken bij LTV en een babbeltje te maken. Te beginnen op vrijdag 17 oktober staat tot en met juni 2004 een aantal vrijdagavonden in het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein in Soesterberg in het teken van kaarten, zowel klaver jassen als jokeren. De eerste kaartavond is op vrijdag 17 okto ber, de volgende op 28 novem ber. In 2004 zijn de klaveijas- en jokeravonden op 9 en 30 janua ri, 12 maart, 2 april, 23 mei en 14 juni. De kaartavonden beginnen telkens om 20:00 uur. Op 13 augustus stapte Soester berger J. Waare op zijn fiets voor een tocht van ruim 3.300 kilometer met als belangrijkste bestemming de Spaanse bede vaartsplaats Santiago de Com postela. Vrijdag kwam hij thuis, in de Jongbloedlaan, waar buurtbewoners hem stonden op te wachten om hem met zijn prestatie te complimenteren. Oud-luchtmachtmilitair Waare (56) speelde al enkele jaren met het idee om een bezoek te bren gen aan Santiago de Compostela, een van de belangrijkste bede vaartsoorden van de Latijnse christenheid, nadat in de negende eeuw de mare was verpreid dat daar het lichaam van de apostel Jakobus de Meerdere was gevon den. 'Het ligt een beetje in mijn denkwijze en spreekt me heel erg aan, dus het was voor mij een grote inspiratiebron om eraan te- beginnen. Daar komt bij dat ik al vaker had gehoord dat de tocht erheen prachtig is.' Het op jezelf terug geworpen worden, jezelf tegenkomen, niet alleen in mooie dingen maar ook in moeilijke momenten, was ook een uitdaging. 'De man met de hamer kom je ook tegen', zegt hij. 'Bovendien ga je naar een plek waar in het verleden al zoveel mensen zijn geweest.' Waare had' geen andere reden om erheen te gaan 'dan om het te ervaren en voor jezelf compleet te krijgen'. Hij had er bewust voor gekozen om in zin eentje te gaan, 'juist om gewoon jezelf te leren kennen, met jezelf geconfronteerd te wor den. Bovendien, als je alleen bent, heb je ook gelijk alle deuren open voor anderen. Als je met een groep gaat, ben je meestal aan de groep gebonden. Als je alleen bent, kun je met iedereen een ge sprek openen.' Onderweg overnachtte Waare in een tent, een enkele keer in een herberg of een eenvoudig hotel. De tocht verliep voorspoedig: op 3.300 kilometer (na Santiago fietste hij door naar Vïstere, aan de kust) heeft hij maar een keer een band hoeven te plakken. Ver dere panne is hem bespaard geble ven. Ook heeft hij geen echt moeilijke momenten gehad on derweg. Als de gedachte aan Soesterberg al eens de overhand kreeg, had hij dankzij de telefoon en SMS-berichtjes contact met thuis. Hoewel de natuur hem zeer heeft geboeid, vooral in de Bij thuiskomst wachtte bede vaartganger J. Waare in Soester berg niet alleen een warm welkom van de buurt, ook de tuin van zijn huis aan de Jongbloedlaan vorm de een feestelijk decor. Foto: T. Sastroredjo. bergen, was het hoogtepunt van de fietstocht toch de aankomst in Santiago, in feite het sluitstuk van de reis. Ook de kerk in de stad maakte een diepe indruk op hem. Onderweg ontmoette hij enkele Nederlanders die dezelfde tocht maakten en met wie hij nu en dan optrok. Kortom, het was een ge weldige reis waaraan Waare met plezier terugdenkt, evenals aan de grootse ontvangst bij thuiskomt in de Jongbloedlaan! Elke week is de dinsdagavond in het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein gereserveerd voor de onderlinge biljartcompetitie. En thousiaste spelers die een biljart je willen leggen, zijn dan welkom. Voor meer informatie kan men te recht bij de beheerder van het dorpshuis, 0346-351975. I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Country Line dansen voor 55- plussers wordt elke woensdag, van 10:15 tot 11:15 uur, gegeven in de Drie Eiken. De lessen in het ontmoetingscentrum aan het Dorpsplein worden gegeven door Lea van den Eijnden van de volksdansgroep Radost. Ook an dere folkloristische dansen uit al lerlei landen kunnen worden ge daan. Wie meer informatie wil, kan op donderdagavond van kwart over zeven tot kwart over acht terecht in de Drie Eiken of telefonisch contact opnemen met Lea van den Eijnden, 035- 6012986. De bridgeclub Soesterberg mag zes zondagmiddagen gebruik ma ken van de zaal van de Drie Ei ken. Deze gelegenheden worden benut om een bridgedrive te hou den. De eerste is op 12 oktober, de andere volgen op 23 novem ber, 14 december, 18 januari, 15 februari en 14 maart. Zowel clu bleden als thuisbridgers zijn wel kom, zowel individuele spelers als koppels. Elke bridgemiddag kan er in het gebouw aan het Dorps plein tot 13:15 uur worden inge schreven en een kwartier later wordt begonnen. Deelname aan de drives is gratis. Voor meer in formatie op opgave, 0346- 352581. De firma Petrust in Soesterberg heeft van het gemeentebestuur een bouwvergunning gekregen voor de bouw van een bedrijfsge bouw met parkeergarage aan de Postweg 38 in Soesterberg. En kele omwonenden en een bedrijf hadden hiertegen bezwaren in gediend, maar die zijn niet ont vankelijk of niet gegrond ver klaard, op een enkel punt na. Dit is echter niet van zodanig belang dat daardoor het verle nen van de bouwvergunning achterwege zou moeten blijven. Omdat een bezwaarschrift zonder verschoonbare reden buiten de termijn is binnengekomen, is het niet ontvankelijk verklaard. Het bedrijf dat bezwaren indiende, voerde daarin onder meer aan dat na de termijn van ter inzage leg ging nog tekeningen zijn inge diend. Dit is evenwel gebeurd na eerdere bezwaren van dezelfde indiener tegen de situering van het nieuwe bedrijfsgebouw, name lijk te dicht op een ondergrondse tank. De gemeente heeft de aan vrager van de bouwvergunning daarom gevraagd het gebouw enigszins te verplaatsen om vol doende afstand tot de tank te krij gen. Volgens de bezwaarde zijn kapver- gunningen onterecht verleend. Hiertegen werd destijds bezwaar gemaakt. Deze procedure loopt nog. Ook al zou de vergunning niet terecht zijn verleend, dan heeft dit geen invloed op het ver lenen van de bouwvergunning omdat een kapvergunning hier van geen onderdeel uitmaakt. Ook de door de nieuwbouw ont stane beperking van mogelijkhe den tot plaatsing van een onbe mande zuil voor levering van ben zine of gasolie is geen reden tot het weigeren van de bouwver gunning Overigens is het door het stellen van voorwaarden toch mogelijk om een afleverzuil zon der toezicht te exploiteren. Het bezwaar met betrekking tot dc met een particulier gesloten erf dienstbaarheid is wel gegrond. De indiener van het bezwaar schrift heeft aangekondigd de ge meente aansprakelijk te stellen voor schade die zijn bedrijf lijdt bij het verplaatsen van kabels en lei ding als de oprit naar het nieuwe bedrijfspand wordt aangelegd. Deze werkzaamheden hebben echter geen enkele relatie met de bouwvergunning, aldus burge meester en wethouders in hun reactie op de bezwaren. Of er extra verkeersdruk ontstaat en zo ja in welke mate als het nieuwe pand gereed is, staat niet vast. Overigens mag op deze plek een bedrijfsgebouw worden ge realiseerd en is de verkeersdruk in Soesterberg-Noord geen argu ment om de bouwvergunning te weigeren. Dat het bouwplan niet in de om geving past, zoals de indiener van de bezwaren beweert, is niet juist, aldus b. en w. Zij verwijzen in dit verband naar het oordeel van de welstandscommissie. Deze heeft het plan goedgekeurd omdat het haars inziens voldoet aan redelij ke eisen van welstand. Dc na de ter inzage legging ingediende te keningen hadden geen betrekking op het uiterlijke aanzien van het gebouw maar enkel op de af- standseisen die gelden voor de ondergrondse tank ten opzichte van gebouwen in de omgeving daarvan. Al met al komen burgemeester en wethouders tot de slotsom dat de bouwvergunning niet kan worden geweigerd. In samenwerking met de Inter national Plastic Modellers So ciety (IPMS) heeft het Militai re Luchtvaart Museum op Kamp van Zeist in Soesterberg de 21e Nationale Modelbouw- Manifestatie georganiseerd. Tij dens dit grootse evenement in de herfstvakantie van zondag 12 tot en met zondag 19 oktober staat de modelbouw in het alge meen en de Nederlandse mili taire luchtvaart in het bijzonder centraal. Voor deze manifestatie bestaat al tijd veel belangstelling. Jong en oud weten de weg naar het mu seum te vinden. Iedereen kijkt elk jaar weer z'n ogen uit bij het bekij ken van de meest uiteenlopende modellen die de beursdeelnemers hebben gemaakt. Alle modellen zijn op schaal en minutieus nage bouwd, in eigenbouw of uit ccn complete bouwdoos. Tijdens de manifestatie met tal van demonstraties komen de be zoekers alles te weten over het bouwen en besturen van model len van vliegtuigen, schepen, voertuigen en raketten. Jaarlijks is het evenement met de meest Uit eenlopende (schaal)modellen een grote publiekstrekker. Dat zal dit jaar niet anders zijn, temeer om dat het dit jaar in het teken staat van de Nederlandse militaire luchtvaart. De IPMS levert hierin een aandeel door prachtige plas tic schaalmodellen te exposeren die een beeld schetsen van onder meer 100 jaar gemotoriseerde luchtvaart en 50 jaar Koninklijke Luchtmacht. In het Militaire Luchtvaart Mu seum demonstreren leden van verschillende modelbouwclubs de kunst van het bouwen van (be stuurbare) schaalmodellen. Het Meccano Gilde bijvoorbeeld toont bewegende constructies, en de Stichting PHantasy in Blue laat in de Vreeburghal schitterende schaalmodellen van vliegtuigen zien. Het buitenterrein staat op de zondagen 12 en 19 oktober hele maal in het teken van wedstrijden met bestuurbare raceauto's. On der de vleugels van de Douglas Dakota C-47 en de Lockheed Neptune is verder op het terrein een groot waterbassin geplaatst. De Vaargroep Flevoland, de NVM Marinegroep en Mini Mari ne International geven doorlo pend demonstraties met radiogra fisch bestuurbare scheepsmodel len. De Nationale Modelbouw Mani festatie is op de zondagen 12 en 19 oktober voor bezoekers geo pend van 12:00 tot 16:30 uur en van dinsdag 14 tot en met vrijdag 17 oktober van 10:00 tot 16:30 uur. Het museum is op maandag 13 en zaterdag 18 oktober geslo ten.

Soester Courant | 2003 | | pagina 15