yërhuurj Moet je nou eens koren... 1 RADIO I De lopers van de week Muziek in Utrecht Medium PASO Rondwandeling voor nieuwsgierige kinderen! TURNEN De Springbokken doet naam eer aan op open NK 22/10/03 8.30 uur DAMMEN Dammers DVSB revancheren zich tegen Hijken 2 BRIDGE Open titelstrijd bridgeparen op 26 oktober ATLETIEK Twee Soesters in de mooiste én de zwaarste marathon Helpen opsporen op RTV Utrecht Masterclass piano Lyuba Gegetchkori TV-uitzending taxatiedag in 'De Soester Duinen' Bloemschikken voor gevorderden Waar blijft de tijd Goed geboekt Reis over Broadway Om de hele uren Klassieke muziek op zondagmiddag Muziek gaat voor alles Het Soestgevoel? •j hofle ikamer m RfJSTAANO doordachte, ■en nog fraaiere dkanaal en tar de tuin. Open ar aangeb. ouche, wastafel iruimte 00.- k.k. pafstand van nieuwe keuken, ob. beglazing, stenen berging, e woonkamer, r v.v. douche, >r met aparte 00,- k.k. VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN gereedschappen EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601 95 89 Inmiddels zijn de 'lopers van je week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht irots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Maikel Fagel Mw. Westerveld Corlijn Doedens t Henk en Liesbeth Westeneng Zaterdag 11 oktober, Domkerk: muziek voor cello en orgel, met o.a. 'Kol Nidrei' van Bruch, 'In Croce' van Gubaidulina en 'Prière' van St.-Saëns, en verder nog twee werken op het grote Batzorgel: 'Joye et Clarté' uit 'Les Corps Glorieux' van Messiaen en 'Cho- ral II' van Franck. Uitvoerenden zijn Maarten Jansen, cello en Domorganist Jan Jansen. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Jan Stuivenberg neemt al jaren stemmen van overleden mensen op. Op maandag 13 oktober zal hij dat bij PASO demonstreren en uitleggen. De demonstratie bandstemmen begint om 20:00 uur in het Vriendschapgebouw aan de Nachtegaalweg. Volgens PASO belooft het een bijzondere avond te worden, waarop de be zoekers zelf kunnen ervaren dat er meer is tussen hemel en aarde. De entree bedraagt 2,00 voor leden en 4,50 voor anderen. De zaal gaat om 19:30 uur open. Een leuk en leerzaam uitje voor in de herfstvakantie: op woens dag 15 oktober organiseert VW/ ANWB-Soest om 14:00 uur een rondwandeling in de omgeving van de Oude Kerk voor kinderen van 7-11 jaar. De route wordt ge lopen onder leiding van Hans Kruiswijk. De start is bij de oude lantaarn op de parkeerplaats van de Oude Kerk. Na de rondwan deling, waarbij Kruiswijk van alles vertelt over bijvoorbeeld de histo rie van Soest, wordt een nieuwe speurtocht gepresenteerd, met vragen over dingen die de kinde ren zijn tegengekomen op de rou te. Ieder kind krijgt deze speur tocht mee. Prijs: 2,50 p.p. (ook voor de ouders/verzorgers Op geven voor deze rondwandeling kan bij WVSoest, SS 6012075. Als tweede ploeg van Nederland heeft de Springbokken de eerste open NK airtumbling afgesloten. Het betrof wedstrijden op een opblaasbare Iangemat, waarop de springers moeilijkere combinaties kunnen maken. Er deden 32 clubs, waaronder verschillende Belgische, aan mee. Als negende en laatste bereikten de Soester turners de finale, waarin ze de moeilijkheid van de sprongen op voerden en uiteindelijk als zesde eindigden. De eerste vier plaatsen waren voor Belgische ploegen. De 200 deelnemers mochten ook proberen zoveel mogelijk salto's voorover en tempo salto's achter over te maken. In de eerste cate gorie werd Tjerk Egtberts zesde (10 salto's) en in de andere derde (12 salto's). Jacob Vriend werd zevende met 10 tempo salto's. VERMIST Kater, cypers grijs/bruin/zwart, wit befje, teentjes wit, Korteweg. Poes, zwart, bruin/ rood, bruin halsbandje, Nicuweweg. Valkparkiet, grijs en 3 parkieten wit, geel en Engelse, Korte Hart- weg. GEVONDEN Goudfazant, jong, mannetje, Van Beuningenlaan. Poes, zwart, witte voetjes, Pias- weg. Katertje, rood/wit, Dalweg hoek Rubenslaan. Cypers witte kater, Banninglaan Soesterberg. Na de teleurstellende wedstrijd tegen Lent gingen de dammers van DVSB zaterdag met een veel betere instelling achter hun bor den zitten in Hijken tegen Hijken 2. In de voorbereiding op deze wedstrijd was een ieder zelf tot de conclusie gekomen dat er in de 1° klasse uit een ander vaatje diende gespeeld te worden. Dat was dan ook na 2 uur spelen duidelijk merkbaar. Aan alle borden werd secuur gespeeld en de meeste DVSB-ers hadden een betere stand. Na 3 uur spelen haalde Kees Binnenkade aan bord 8 de eerste wedstrijdpunten binnen. Aan bord 1 kwam Ruud Kloos terman al snel in voordelige posi tie en via een fraaie slagzet kwam de 4-0 op het bord. De Soester dammers gaven daarna hun voor sprong niet meer uit handen. De andere winstpartijen kwamen op naam van K. Bor, Harry Clasquin. A.Tjong A Ong behaalde een tactische remise evenals P. Karre- gat. Pavel Iljin verloor ondanks zijn betere stelling door een diepgaan de slagzet. Een klein smetje deze middag was het verlies van Bert Zwart. De Huizer dammer was- totaal zijn klok vergeten en ging bij de 48c zet door de vlag. Een 7-13-overwinning was een terechte uitslag en gezien het goe de spel is er vertrouwen voor de resterende wedstrijden. Opgave gemeente Soest GBA (ge meentelijke Basisadministratie Perso nen Periode: 25 september t/m 01 ok tober 2003. GEBOREN: Winne Elizabeth, dochter van J. Schreuder en Annette Valk. - Nabila, dochter van M. Omar en Z. Ali. - Huub Lucas Frits, zoon van R. van de Pol en C.N.M. van Schalkwijk. - Noa, dochter van A. van Eek en M.H. Hoogendijk. - Friso Anne, zoon van F.S. Hais- ma en H. Pieterse. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Hendrikus Wolfsen en Rosalind Anne-Marie Miedema. - Hosh- mand Ali Mahmod en Delvin Sharif. WLTREKKINGHUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Wouter Hendrikus Cornelis van Korlaar en Carolina Chislaine Richmond. - Cornelis van Essen en Wilhelmina Cornelia Maria Wolfsen. - Rabea Ibrahim Kamel Suri en Karin Peters. OVERLEDEN: Wilhelmus Cornelis Jacobus Scholten e.v. A.M. Johannes. - Antoinetta Johanna Brons w.v. R. Ferwerda. - Fransje Christina Maria van der Lugt w.v. G. Hil- horst.- - Jan Pieter Rebel e.v. A.T. de Vries. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Op zondag 26 oktober is ont moetingscentrum De Klarinet het strijdtoneel voor het open Soester bridgekampioenschap voor paren. Aan de titelstrijd kan worden meegedaan door leden van de vijf clubs, maar ook door thuisbrid- gers. BC Soest staat garant voor de organisatie. De deelnemers moeten om 12:45 uur aanwezig zijn en een kwartier later wordt begonnen. Inschrijven voor het kampioenschap dient vooraf te geschieden. Clubleden kunnen dat bij hun eigen vereni ging doen. Thuisbridgers kunnen zich schriftelijk, telefonisch of per e-mail aanmelden bij secretaris J.L. Blaas van BC Soest, Van Mecklenburghlaan 50, 3761 DZ Soest, 38 6021654 of e-mail: blaas636@planet.nl Deelname aan het bridgekam pioenschap voor paren is gratis. In de speelzaal van De Klarinet (aan de Klari iet in Overhees) mag niet worden gerookt. Zaterdag 11 oktober zondag 12 oktober Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 380900-3311233. Kleine ongevallen, maandag 08:00 - vrijdag 17:00 uur: Centrum voor Kleine Ongevallen en Verrichtingen (CKOV), voor eenvoudige medische hulpvragen, geopend in Meander Medisch Centrum, locatie Baarn, bij voorkeur na verwijzing door een huisarts. Spoedeisende hulp Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: J.R.M. Verstraten, Albert Cuyplaan 98A, 886037902. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: G. Boersma (Baarn), Bremstraat 56, 885422111. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., 8806-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercoutunt.nl Onderweg wisten ze het al zeker: de Zeeuwse Kust marathon is niet alleen de mooiste, maar ook de zwaarste in haar soort in Neder land. Gijs van Korlaar en Bert den Breejen van triatlonvereniging de Schieter liepen 'em zaterdag uit. Met windkracht 5 tot 6, meestal in de zij, overbrugden de Soesters onder meer de Neeltje Jans en de dijk van het Veerse meer. Het tempo werd ook nog eens getem perd door het zandstrand en de hoogteverschillen van soms wel 30 meter. De finishlijn lag in Zoutelande en werd door Van Korlaar na drie uur en 57 minuten bereikt. Zes minuten later voegde Den Breejen zich bij zijn clubge noot. Slechts één deelnemer dook onder de drie uur. Het regionale televisiestation RTV Utrecht gaat vanaf 7 okto ber een nieuw opsporingspro gramma uitzenden. Het gaat Bu reau Hengeveld heten en moet er voor gaan zorgen dat er meer misdrijven worden opgelost. Bureau Hengeveld behandelt ac tuele opsporingsinformatie van de Politie Regio Utrecht, waar Soest onderdeel van is. De kijker wordt om hulp gevraagd bij het oplos sen van misdrijven. Het program ma hoopt aan de hand van recon structies het geheugen van de kij ker op tefrissen. Voor meer informatie: RTV Utrecht teletekstpagina 147 of www.bureauhengeveld.nl. Tips kunnen worden doorgebeld naar tel. 030-2396660 Op zaterdag 11 oktober vindt er een zeer interessante masterclass plaats voor bespelers van de pia no en liefhebbers van pianomu ziek. De Russische pianiste Lyu ba Gegetchkori zal werken met acht pianoleerlingen van de Mu ziekschool (Scholen in de Kunst). Helaas kunnen in verband met de beschikbare tijd niet meer leerlin gen aan bod komen om te spelen, maar voor hen is het ook zeer in teressant en inspirerend om te komen luisteren. De Russische pianoschool is heel beroemd, maar totaal anders dan wij hier gewend zijn. Door deze grote ver schillen is het juist bijzonder leer zaam om eikaars methoden te le ren kennen. Lyuba Gegetchkori gaf enkele maanden geleden een indruk wekkend concert op de mooie Steinway-vleugel van de Muziek school en sindsdien is er regelma tig contact tussen de pianodocen ten van de Muziekschool en deze bijzondere Russische pianiste. Lyuba Gegetchkori is op 6-jarige leeftijd begonnen met pianospe len en geeft al vanaf haar 9° jaar concerten. Toen zij 10 jaar oud was trad ze voor de eerste keer op met orkest met het lc piano concert van F. Chopin. Zij stu deerde aan de Sebastopol Music School en aan het Tjaikovski Conservatorium in Moskou. Zij nam deel aan verschillende grote pianoconcoursen en onlangs won zij de derde prijs bij het Busoni- r.oncours in Italië. De masterclass van Lyuba Ge getchkori vindt plaats in de mu ziekzaal Scholen in de Kunst, Muurhuizen 1, Amersfoort, zater dag 11 oktober 13:00-17:00 uur. Toegang: 5,00; leerlingen Mu ziekschool 2,50. Zaterdag 11 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; mannenkoor Zondag 12 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 geen viering (zie Soesterberg) Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 communieviering (werkgroep); samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 geen viering (zie Soesterberg) Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor R. v.d. Vring; eucharistieviering; samenzang Samen op Weg, Emmakerk, Regenfesselaan 2 10:00 ds. P.L. Hellinga Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. R. Bartlema Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. A.L. van Zwet, Hoevelaken; 17:00 ds. B.M. Meijndert Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. J. Brons, Urk Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. R. ter Beek 17:00 ds. K.S. Dwarshuis, Eemdijk Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 19:00 ds. W. Visscher Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtiaan 20 10:15 mevr. C.A. v.d. Kuil Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 K. Neven, stichting De Hoop; jeugddienst Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Louis Boer Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. D.L.Th. Broer, Bathmen Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. P. Busstra, Bunschoten Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:00 viering in oud-katholieke kerk Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Vanavond (8 oktober) en vervol gens ook op de woensdagen 15, 22 en 29 oktober zendt RTV Utrecht opnamen uit die gemaakt zijn tijdens de taxatiedag - 'De Utrechtse Schatkamer' - op zon dag 28 september in De Soester Duinen. De uitzending begint om 18:03 uur en wordt in de gebrui kelijke cyclus herhaald tot don derdagochtend 11:00 uur. Op za terdag wordt het hele programma nog eens uitgezonden. Na het succes van vorige cursus sen gaat op woensdag 8 oktober in het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein opnieuw een cur sus bloemschikken voor gevorder den van start. Deze omvat op zes lessen de woensdagavond, van 19:30 tot 21:30 uur. Docent is Matthijs Verbruggen. Hij gaat in de cursus dieper in op verschillende tech nieken van het bloemschikken en leert de deelnemers de mooiste bloemdecoraties te maken. De kosten van de cursus bedragen 30 euro, exclusief materiaal. ;gen op de ele beglazing, Gang, toilet, t vrij uitzicht, één toegang tot app. (1997). irsum b.v. omeTrqducts"^ DONDERDAG 9 OKTOBER VRIJDAG 10 OKTOBER Waar blijft de tijd? Dat vraagt ook Pieter Pieren uit Soesterberg zich af terwijl hij zijn levensverhaal ver telt. De 81-jarige Pieren is opge groeid in Rotterdam in een rood nest. Hij herinnert zich nog goed het bombardement op Rotter dam en ook de overige oorlogser varingen. In 1946 heeft hij zich gevestigd in Soesterberg en in die gemeenschap is hij bijzonder ac tief geweest. Hij vervulde er zo'n beetje de functie van sociale om budsman. Jarenlang is hij lid ge weest van de gemeenteraad. Toen onlangs in de lokale pers door de WD een aanval werd gedaan op 'hufterigheid' reageer de Pieren met de mededeling dat hij in 1972 daar al aandacht voor gevraagd had en dat hem dat niet in dank werd afgenomen. Zondagmiddag 13.00 uur Het kind en het boek De oktoberaflevering van Goed Geboekt gaat grotendeels over het kind en het boek. We zitten midden in de kinderboekenweek en we kijken niet alleen naar dit jaar, maar blikken ook terug naar de kinderboekenweken uit het Ii verleden. Aanwezig is schrijver l Ron Schröder samen met zijn vrouw Marianne Busser schrijft hij voornamelijk voor jonge kinde- ren. En dan niet alleen boeken, maar bijvoorbeeld ook teksten voor Sesamstraat. En dan het zwerfboek'. Als u wilt weten wat dat is, luister dan naar Goed Ge boekt. Vrijdagmorgen om 10.00 uur Zoals veel woordspelingen en ge zegden van Shakespeare hun weg hebben gevonden in onze dage lijkse spreektaal, zo zijn ook veel liedjes heel onsterflijk geworden. Grote componisten zoals Irving Öerlin en George Gershwin heb ben ons een omvangrijke erfenis nagelaten. Luister maar eens naar: 'Wunderbar' uit de grote show 'Kiss me Kate' of 'Can't help lovin' that man' uit de musi cal 'Show boat' van Jerome Kerr uit 1917 Donderdag 14.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws over voorstellingen in diverse theaters in de regio, tentoonstellingsnieuws en een gesprek met Daniël Wayen- berg die op 11 oktober in De Speeldoos komt. En verder tips voor een gezellig avondje uit. Presentatie: Lonneke Me ijer, samenstelling Ad van Wijngaarden 11.00 Even Uitblazen Muziekprogramma, pre sentatie: Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Samenstelling en presen tatie: Thari Schröder 14.00 Operetteland Reis over Broadway, deel 2 Opnieuw beroemde songs uit grote musicals o.a. "Wunder bar" uit "Kiss me Kate" en "Can't help lovin' that man" uit de musical "Show boat" uit 1917 van Jerome Kerr. Presentatie: Paul Sparnaay 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Judith Gor Lonneke Meijer ontvangt de kunstenares Judith Gor. Ju dith heeft samen met Joos Clijsen de Rode Toren ontworpen. Dit object van vier en een hal ve meter hoog bestaat uit 150 vellen kunststof afgewisseld met 100 fietsbanden en staat in de hal van het gemeente huis. Deze toren was te zien op de tentoonstelling tijdens het Cultuur Festival Soest op 10 mei jl. bij Galerie De Ha zelaar. Verder was Judith betrokken bij de tentoonstelling Licht Massa die dit jaar werd ge houden in de Vishal in Haar lem. Judith Gor maakte ook het ontwerp voor een light- house op de promenade in Hartlepool in Engeland. Zij brengt haar eigen muziek mee en die is nogal verrassend. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg presentatie: Kees Vroon 10.00 Goed geboekt Het kind en het boek Goed Geboekt gaat groten deels over het kind en het boek. Naast het vaste panel Jozien Moerbeek en Trees Nelissen is ook schrijver Ron Schröder ia de studio aanwe zig. Samen met zijn vrouw Marianne Busser schrijft hij voornamelijk voor jonge kin deren. Ad van Veen heeft een gesprek met hem. Ook in Goed Geboekt de lancering van het zogenoemde 'zwerf boek'. Meer hierover in de eerste kolom Presentatie: Ad van Veen. 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor senioren. Margo Bultink komt uitleggen wat de Stichting Welzijn Ouderen Soest, de SWOS, kan betekenen voor u. Pre sentatie: Karin de Lange 12.00 Lunchroom Middag Magazine Presentatie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Piet Ekel en Thari Schröder halen herinneringen op uit 'Een luisterrijk verleden' het boek dat Piet Ekel onlangs schreef. 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramm a 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma. Kan s.o.Soest weer eens een overwinning boeken en zullen de volleyballende dames van Stam/SoVoCo hun route naar het kampioenschap met goed gevolg afleggen. Luister naar spelers en trainers die te gast zijn bij presentator Herman Duit. 18.00 Jazz uit Artishock Samenstelling en presentatie Rosamint Faas en Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur. ZATERDAG 11 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 9.00 Oud goud De beste muziek uit de ja ren vijftig, zestig en zeven tig- Presentatie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Nederlandse componisten Herman Strategier is vooral bekend als kerkcomponist, maar dat hij ook wonderschone pianomuziek heeft ge schreven, is minder bekend. De Ne derlandse componist Herman Strate gier werd in 1912 in Arnhem geboren, waar zijn vader organist was van de Walburgiskerk. Als kind hielp hij zijn vader met het registreren op het orgel en kreeg op jeugdige leeftijd zijn eer ste piano- en orgellessen. Hij werd organist in Utrecht. Intussen componeerde hij enige honderden werken in vele genres: sacrale en profane muziek van kamer- en symfo nische muziek tot koorwerken en lie deren, solowerken en zelfs composities voor harmonie- en fanfareorkesten. De pianist David Ma nesse wilde de pianowerken van Herman Strategier te promoten. U hoort de Pavane, twee Sonatines, het Thema van Variazioni, de drie Variatiereeksen op een Sint Nicolaasliedje, twee Kerstliederen en de Zes Preludes. Hendrik Andriessen is wel de émi nence grise van de Nederlandse com ponisten genoemd. Hij werd grootge bracht in een muzikale familie van uit voerders en componisten. Toen zijn'" vader plotseling in 1913 overleed, volg de Hendrik hem op als organist. Hij nam ontslag als journalist met de woor den, geschreven op een vodje papier: "De la musique avant toute chose!". (Muziek gaat voor alles!). Wij kozen voor u uit de wonderscho ne Variaties en Fuga op een thema van Kuhnau en de concertante tegenhanger van Kuhnauvariaties: De variaties op een thema van Couperin. De begelei ding wordt verzorgd door het Radio- kamerorkest olv David Porcelijn. Zondagmiddag 14.00 uur. ZONDAG 12 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu h Hebben bijen ook te ma ken met de problemen van een warme zomer? En waar blijven ze in de win ter. Aan het woord is Gijs van Breukelen: imker. Presentatie: Ina Aangeen- brug. 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de burgemeester, pre sentatie Yvonne Dijkhuis 12.00 Waar blijft de tijd Waar blijft de tijd? Dat vraagt ook Pieter Pieren uit Soesterberg zich af ter wijl hij zijn levensverhaal vertelt. Een programma van de Historische Vereni ging Soest. Zie toelichting in eerste kolom 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en gepre senteerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek Samenstelling Jaques v.d. Griendt. Zie tekst hiernaast 16.00 Musica Aeterna In deze aflevering evenals die van vorige week muziek en informatie over Johann Se- bastian Bach. Hij werkt nu aan het hof van Leopold von Anhalt-Cöthen, waar kerk muziek niet gewenst is. Van Bach werd wereldlijke mu ziek verwacht en uit deze pe riode dateert dan ook het me rendeel van zijn orkest- en kamermuziekwerken. Lies beth Gankema vertelt u er al les over in deze aflevering. 17.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma. 18.00 Samenkomst Verslag van de samen komst van de Jehova's ge tuigen in Soest 19.00 Religieuze muziek 20.00 Samen de bijbel lezen Presentatie: Joke Almirante 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur. MAANDAG 13 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie: Ruud van Zomeren 10.00 Soester en zijn muziek h Judith Gor. De Soester kunstenaar laat horen wat zij mooie muziek vindt en vertelt over haar werk. Zie toelichting op donder dag 11.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma. 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma, sa menstelling en presenta tie: Loes Moraal 14.00 Brassbandmuziek Een internationaal program ma met opnamen van top or kesten uit Nederland, Spanje en Roemenië. Uit Spanje de Banda La Artistica uit Bunol, dit symfonisch blaasorkest was de grote verrassing op het Wereldmuziekconcours in Kerkrade in 2001. Onder lei ding van de Nederlandse diri gent Henri Adams spelen zij o.a. het Allegro uit het Derde Hoornconcert van W.A. Mo- zart, de ouverture La Forza del Destiono van G. Verdi en muziek van Spaanse bodem speciaal voor dit orkest ge componeerd. Verder zijn te beluisteren het harmonieor kest St. Michaël en het Ko ninklijk Harmonieorkest bei de uit Thorn. Verder het sym fonisch blaasorkest Amster dam waarin de dirigent van Odeon uit Soesterberg, Gerrit de Weerd, solo clarinet speelt. Uit Roemenië, de Romanian Central Military Band met mooi een stuk Roemeense muziek. Presentatie Kees Vroon 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van het af gelopen weekeinde. Pre sentatie Herman Duit. 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 14 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. presentatie: Kees Vroon 10.00 Ontmoeting meth Piet Ekel en Thari Schrö der halen herinneringen op uit 'Een luisterijk verle den', het boek dat Piet Ekel onlangs schreef. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma met aanvragen uit de be jaarden- en verzorgings huizen in Soesterberg en Soest. Wilt u ook een plaatje van uw keuze ho ren? Bel dan even met Radio Soest. Presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Kees Vroon 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Reis over Broadway, deel 2. Presentatie: Paul Spar naay Zie voor toelichting eerste kolom. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Goed geboekt h De maandelijkse uitzen ding over schrijvers en boeken, gepresenteerd door Ad van Veen. Zie ook vrijdag. 18.00 Van psalm tot pop Presentatie: Joke Almirante 18.30 Weg met hobbels Presentatie: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker Kinderprogramma. Pre- sentatie: Caren Zwarte- veen en Marieke Boer. 19.30 Het Kompas Jongerenprogramma. 20.00 Het Boek binnenste buiten Presentatie: Herman Spoor 21.00 Zingen maakt blij Liedjes, uitgezocht door Elly van Tol 21.30 Avondsluiting presentatie: Wim Prins. 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur Luister zondag en woensdag WOENSDAG 15 OKTOBER FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Hebben de fruitbomen nou erg te lijden gehad van de droge zomer. Over dit en andere zaken gaat het in ons eigen natuur en milieuprogramma Presentatie: Ina Aangeen- brug. 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. het Soestge voel van de burgemeester, presentatie: Yvonne Dijk huis 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ h Wat doet de Stichting Welzijn Ouderen Soest, de SWOS. Presentatie: Karin de Lange. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de regio h Programma over voorstel lingen in diverse theaters zoals De Flint, De Speel doos, 't Spant en Singer. Nieuws over tentoonstel lingen en een gesprek met Daniël Wayenberg die op 11 oktober in De Speel doos zal optreden. Zeg es AA, de succesvolle televi sieserie te zien in theater De Flint, een gesprek met een van de spelers en René Groothof staat bin nenkort in De Speeldoos in Baarn. 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2003 | | pagina 19