Uitwisselingsprogramma brengt ifwandkasten Zweedse en Duitse naar Soest Sponsorbus voor Arkemeyde m ft Expositie Aaldrik Harkema in galerie De Steenlinde De Grote Soester Taaltest komt er weer aan...! Circus Bavaria slaat weer haar tenten op Leerlingen lezen kleintjes voor lil V COLA, SPRITE Waterschap: bedrijven efficiënter controleren >KOOP WOENSDAG 8 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 9 :na!L7n^ Soester zussen in Scandinavië en als kasten! He maatwerk 9 r O O H 10% kortingl OLLANDSE APPELEN FLORYN JONGE JENEVER N Volksuniversiteit Soest Coachend leidinggeven Schilderijen en gouaches Selectieronde in Soester Courant van 22 oktober Namen van huizen Ontmoetingen in De Bereklauw SNereldIYinkel Eerlijke koffiepads Zaterdag en zondag op de Eng Kath. Vrouwengilde: kleuren en kleding Kinderboekenweek op Desmond Tutu rfuZ- RUISWERKCURSUS. Bijles- sen. Begeleiding bij t\* schoolwerk en schoolproble- nen. Bel Tramei. 031 3017089.5' SINT en PIETEN kostuums te huur incl. grim (mooi)C.v Rouwendaal Koninginnelaa- 11 te Soestdijk. Tel 031- 6022292/6017390. COMPUTERCURSUSSEN Word, Excel, PowerPoint Access, FrontPage, Internet Windows, typen, introductie cursussen, fotobewerki'nq kindercursussen. DataD? dactComputeroplei- dingen 035-6022826' www.datadidact.nl PIANOLES, keyboardles. Op privéles krijgt u alle aandacht en leert u snel en degelijk een toetsinstrument bespelen Gratis proefles! Ook thuis (es! U krijgt jes van een ervaren, enthousiaste, gediplomeerde muziekleraar. Bel Peter Loef tel. 035-6027330. HORLOGEREPARATIES. Gegarandeerd goed! Uurwerkmakerij Westeneng, Den Blieklaan 48, tel 035- 6011766. BOXSPRING de grootste collectie bij Wasiel Steitner. Slaapstudio, Tapijt, Lange Brinkweg 38, Soest t.o. REMU. Tel. 035-6019600. 5 okt. t/m za. 11 okt. 2003 De hvee dochters van de familie Woertnian hebben geen norma le schoolloopbaan. Ze maken er meer van dan een normale scho lier zou doen. Anne (19) is in middels terug uit Zweden, haar jongere zusje Eveline (17) ver blijft dit schooljaar in Noorwe gen. De Soesters hebben de vrij willigersorganisatie Youth For Understanding (YFU) ontdekt Dit is een internationaal uitwis selingsprogramma dat meer be grip wil kweken tussen mensen iiit verschillende culturen. Dit jaar wonen ook twee buitenland se YFU-scholieren in Soest. Alle YFU-studenten komen in gastgezinnen, om zo het gezinsle ven en de cultuur in een ander land zo snel mogelijk te ontdek ken. De familie Woertman is nu zelf een gastgezin, de Zweedse Sandra Buijsse is dit jaar te gast. Tandra (18) komt uit Stockholm en doet het vijfde jaar van het O op het Griftland College. In Soest woont ook een Duits meisje. Sabine Weigel (16) zit op de middelbare school in Amers foort. YFU heeft over de hele wereld vrijwilligers en wisselt elk jaar zo'n 7000 scholieren over de hele we reld uit. De organisatie vindt het erg belangrijk dat hun studenten mixen met de cultuur waarin ze terechtkomen. Dus heeft YFU strenge regels opgesteld om dit voor elkaar te krijgen. Zo mogen ouders of vrienden nooit op be zoek komen en tijdens vakantie mag de scholier niet naar huis. Ook wordt er op gelet hoe vaak er naar huis wordt gebeld. Dit klinkt misschien hard, maar het is volgens Anne wel dé manier. 'Het is beter om niet teveel aan thuis te denken. Zo min mogelijk contact met het thuisfront is daar om het beste. Ik heb toch stiekem drie vriendinnen over laten ko men. Op het moment zelf is het heerlijk om ze te zien, maar als ze weer weg gaan, is het alleen maar moeilijker.' Niet te makkelijk Nadat Anne haar VWO-diploma op het Gritland College had ge haald, wilde ze graag naar een an der land. Maar dan niet een te makkelijk tripje. De bestemming mocht niet dichtbij zijn en geen Engelse of Franse voertaal heb ben. De Katedralskolan in het Zweedse Uppsala was voor haar de ideale kans. Op deze school heeft ze het laatste jaar van de sociaal/maatschappelijke richting op het gymnasium gedaan. En toen de ene verloren dochter deze zomer thuiskwam, stonden de koffers van de andere alweer klaar. Eveline ging begin augustus naar het Noorse deel van het Scandinavische schiereiland. Ze zit in Bergen op de videregaende skole (gymnasium). Eveline woont daar nu in een gastgezin in het dorpje Fana, dat vlakbij Ber gen aan een ijord ligt. Meer huiswerk Sandra en Eveline zijn sinds au gustus overgeleverd aan de Ne derlandse cultuur. Het vele fiet sen en stipt om zes uur eten wa ren even wennen. Sandra's keuze Van links naar rechts. De Soes- terseAnne, de Duitse Sabine en de Zweedse Sandra. voor Nederland was bewust, haar vader is Nederlands. Ze heeft het naar haar zin in het land van haar vader. Er is pas twee keer telefo nisch contact geweest met Zwe den. Op school heeft ze als profiel 'cultuur en maatschappij' en dat gaat haar goed af. 'Het is niet moeilijker dan in Zweden, maar ze geven hier wel veel meer huiswerk op.' Sabine heeft het misschien wat moeilijker in Nederland. Ze belt wat vaker met het thuisfront, maar houdt zich sterk. Voor beide is het toch een uitdaging, waar ze sterker denken uit te komen. School is niet het allerbelangrijk ste tijdens hun uitwisseling. Ne derland ontdekken en vrienden maken zijn minstens zo belangrijk. Binnenkort gaan ze met andere YFU-scholieren op kamp naar de Ardennen. Anne, Eveline, Sandra en Sabine doen iets extra's met hun school tijd. Ze proberen, hoe moeilijk dat ook is, andere culturen te ont dekken en te begrijpen. Gehol pen door een organisatie als YFU kunnen jonge mensen met de toekomst elkaar ontmoeten en van elkaar leren. Op zaterdag 15 november is er een info-middag van YFU in het Sociaal Cultureel Centrum Nieuwoord in Houten. Voor meer informatie: www.vfu.nl. Op de website www.woertman.nl kunnen geïnteresseerden de bele venissen van Anne en Eveline bekijken. literfles fles 1,5 liter Sinds afgelopen vrijdagmiddag beschikt Arkemeyde in Soest waarschijnlijk nog beter bekend als het Van Arkel-instituut - over een gloednieuwe bus. Die is geschonken door meer dan der tig voornamelijk Soester bedrij- De feestelijke aanbieding vond plaats bij paviljoen de Eekhoorn, waar verkoopmanager L. Meire- sonne van Fiat-dealer Van Asselt de sleutels van de bus overdroeg aan groepsleidster Judith Side- rius, in gezelschap van een aantal leerlingen van de Meerkoet-leef groep. Van de sponsors was ook een aantal aanwezig. Zij kregen een ingelijst sponsorcertificaat en werden onthaald op erwtensoep. De nieuwe bus zal o.m. gebruikt worden voor het vervoer van Ar- kemeyde-leerlingen, zowel in het weekeinde bij recreatieve activi teiten als doordeweeks voor art- senbezoek etc. Regiomanager Ronald Stavorinus onderstreepte in zijn toespraak dat Arkemeyde (onderdeel van 's Heerenloo/ Quadrant) meer dan voorheen de nadruk legt op dienstverlening aan jongens en meisjes met een De plechtige overdracht van de sleutels van de nieuwe bus voor Arkemeyde. Foto: Herman van Dam. verstandelijke beperking. Ook de ouders worden geholpen met be geleiding thuis, dagopvang etc. Deze eerste gesponsorde bus - het voertuig is bijna van onder tot boven beplakt met 'advertenties' - was volgens hem een unicum. Waterschap Vallei Eem wil in 2005 de controles op afvalwa- I terlozingen bij bedrijven effi ciënter uitvoeren. Dat staat in het Verbeterplan handhaving dat Dijkgraaf en Heemraden, het dagelijks bestuur van Water schap Vallei Eem, vorige maand hebben vastgesteld. Het waterschap, controleert onge veer 300 bedrijven die een ver gunning hebben om afvalwater te lozen op riolering of oppervlakte water. In de afgegeven vergun ningen zijn strenge regels opge nomen om de waterkwaliteit te beschermen. Daarnaast contro leert het waterschap duizenden (vooral agrarische) bedrijven die te maken hebben met algemene regels om de waterkwaliteit te be schermen. Kerkstraat 5 3/64 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Di Lassostaat 65% tel. 6022195 Voor iedereen die leiding geeft aan één of meer medewerkers start Volksuniversiteit Soest op maandag 27 oktober de cursus 'Coachend leidinggeven'. Aan bod komen onder meer de rand voorwaarden om medewerkers coachend leiding te geven; het motiveren van de medewerkers en het wegnemen van weerstan den om te worden gecoacht; het aanbrengen van structuur in een coachingsgesprek en de rol van het functioneringsgesprek binnen coachend leidinggeven. Naast deze inzichtgevende theorie wordt er geoefend in een aantal belang rijke vaardigheden, gericht op de technieken van het coachen: het stellen van de juiste vragen, luis teren en samenvatten, het geven en krijgen van feedback. De cursus bestaat uit zeven bijeenkomsten. Cursustijd: 19:00-21:45 uur. Cursusprijs: 90,00. Culinaire workshops De komende weken staan weer drie culinaire workshops op het programma van de Volksuniversi teit. Onder begeleiding van een culinair specialist bereiden de cur sisten gezamenlijk een complete maaltijd, die na afloop van het praktische gedeelte van de les ook met elkaar gegeten wordt onder het genot van een goed glas wijn. Op dinsdag 21 oktober wordt gekookt met wijn. Wijn is een smaakmaker in de keuken. De verschillende gerechten die wor den klaargemaakt, krijgen een extra dimensie door de wijn die wordt toegevoegd. Roodbaarsfilet in rode wijnsaus, rundvlees ge stoofd in rode wijn, wild en gevo gelte zwemmen in de wijn. Een nagerecht met mousserende wijn en vers fruit is het sluitstuk van deze workshop waarbij de wijnen die de gerechten begeleiden niet te versmaden zijn Op dinsdag 28 oktober worden Geheimen uit de Indiase keuken onthuld. Exotische gerechten, kruiden en specerijen uit het ver re India staan op het menu. De deelnemers maken chutney, yog hurt en komkommersalade, een gekruid kipgerecht, vleesschotels met kerrie en lamskebabs. Dit di ner wordt afgesloten met een tro pische fruitsalade. En op dinsdag II november staat wild op het menu. Dit is een seizoensgebonden workshop waarin kennis gemaakt wordt met de vele toepassingen van wild en gevogelte. Gerookte hertenham en wildzwijnham met verrukkelij ke saus, wildsoep met cantharel len, wilde eend met calvadossaus, hert met garnituur en een am bachtelijke pudding staan op het menu. Men kan zich per workshop aan melden. Elke workshop wordt gehouden van 13:00 tot 17:00 uur. Prijs per workshop: 50,00 (inclusief 22,00 ingrediënten). Aanmelden voor cursussen en het aanvragen van het program ma kan bij Volksuniversiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon: 035 6022195 (inspreken kan altijd), e-mail: vu-soesl@csnet.nl; openingstij den: maandag t/m donderdag 9:00-12:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest. Het programma is ook af te halen bij VW-kantoren en bibliotheken in Soest, Baarn en Bilthoven, het gemeentehuis en boekhandels in Soest en bij enkele supermarkten. In verband met de herfstvakantie is het kantoor gesloten van 13 tot en met 18 oktober. Na bijna twee jaar exposeert Aaldrik Harkema opnieuw in galerie De Steenlinde in Soest met nieuw werk, dat de uitda ging reflecteert van een nieuw thema, gevonden in een nieuwe omgeving. De tentoonstelling duurt tot en met 16 november. Harkema woonde en werkte een jaar in Zuid-Frankrijk: een ander licht en meer kleur verwarmen zijn abstracter geworden schilde rijen en gouaches. Zijn inspiratie bron? De plaatselijke vuilnisbelt! Harkema is een kunstenaar die geen enkele behoefte heeft om een nieuwe kunststroming uit te vinden. Hij ontleent zijn beelden aan weinig hoogdravende onder werpen - altijd dichtbij gewone menselijke, alledaagse thema's. De vernieuwing zit in de verbeel ding van de vorm. Objets trouvés, altijd dichtbij huis: van super rea listische etsen, een oude fiets te gen een schutting, een ingetrapte deur, huisnummer 5 op een bak stenen muur, een stoep, het be gin van abstractie in zijn werk, naar gouaches en schilderijen van nog herkenbare) vuilniszakken. Daarna wordt zijn fantasie geprik keld door oude dozen. Nog is het uitgangspunt zichtbaar, maar ver anderd in een nieuwe werkelijk heid van architectonische structu ren en kleur; blauw, rood, geel, fel en vrolijk. Harkema's uitdaging is 'loslaten' en opnieuw uitvinden. In dit nieu we werk is de verbeelding van de objets trouvés een geheel nieuwe fase ingegaan. De vuilnisbelt bij zijn dorp St. Pierre is de inspiratie bron, nog steeds dichtbij huis. Groot afval, menselijk débris, nu verwerkt, omgebouwd en ver kleurd in grote expressionistische vormen, waarvan het plezier in structuur, in verf, in kleur, in schil deren vanaf spat. Aaldrik Harkema (1938) expo seerde in galerie de Tor, Amster dam; SBK, Bonnefantenmuseum, Maastricht; Kunsthandel Ina Broerse, Amsterdam; galerie Am sterdam, Amsterdam; galerie No- vante Nove, Amsterdam; de Tamboer, Hoogeveen; gemeente huis, Putten; Oosterkerk, Amster dam; galerie De Steenlinde, Soest. Zijn werk bevindt zich in het Stedelijk Museum, Amster dam, het Gemeentearchief, Am sterdam. het Ministerie van Een van de tentoongestelde schil' derijen van Aaldrik Harkema in De Steenlinde. O.C.& W, Den Haag en in verschillende particuliere col lecties ÏQ binnen- en buitenland. Hij woont en werkt afwisselend in Zuid-Frankrijk en Amsterdam. Arthur Meijer (1951) exposeert naast de werken van Harkema keramische objecten die vrij in de ruimte staan. Huizen uit Jemen, Toscane, Umbrië en de Extrema- dura/Spanje zijn de inspiratie bron van deze keramische beeld houwer. De openingstijden van de exposi tie in De Steenlinde, Lindenlaan, zijn van donderdag t/m zondag, 13:00 tot 17:00 uur. 'VIgones een oznrdeeok op de Cmabrigde Uinervtisy inkaat het neit uit in wlkee vloogdre de Itteers in een wrood saatn, het einge wat blegnaijrk is, is dat de eretse en de ltaatse ltteer op de jiutse patals saatn. De rset van de Itteers ingoen wllikueirg gple- taast wdoren en je knut vrelvo- gens gwoeon Izeen wat er saatt. Dit kmot odmat we neit ekle lt teer op zcih Izeen maar het wrood als gheeel.' Bovenstaand bericht, dat onlangs via de elektronische snelweg de wereld over werd gestuurd, is wellicht koren op de molen van diegenen die nog steeds ijveren voor een spellingwijziging, zoals de 'Vereniging voor wetenschap- pelike spelling'. Deze club knutse laars beweert immers dat een spel lingvereenvoudiging de feetbaar heid verhoogt en de leesbaarheid niet aantast. Nu heeft onderzoek al decennia geleden uitgewezen dat wij inder daad geen losse letters lezen, maar 'hele brokken', woordbeel den van zo'n zes tot tien letters tegelijk. Zolang woorden nog aan hun vorm herkend worden, vor men ze bij het lezen nauwelijks een obstakel. Daarom lezen we ook zo gemakkelijk over onze ei gen verschrijvingen heen. De traditionele opvatting is dat de eerste letter het best herkend wordt, de laatste tamelijk goed en de middelste letters het slechtst. In het Nederlands is veel voor het tekstbegrip belangrijke informatie juist aan het woordeinde te vin den. Het mag dan zo zijn dat boven staand fragment ,voor een ervaren lezer weinig problemen oplevert, voor een onervaren lezer, een die nog 'met het vingertje' leest, des te meer. Hij ontbeert in zo'n ver haspelde tekst die extra informa tie die het begrip van wat er staat vergroot. Spelling heeft namelijk niet louter de functie van klank notatie! De spellingen academies en academisch (van de identiek uitgesproken woorden) geven het lezende oog direct die extra infor matie die tot beter begrip leidt. Die extra informatie - die de le zer onbewust zoekt - vindt hij niet in een gemutileerde tekst als hier boven. Uitgebreide onderzoeken in En geland - waar de kloof tussen het, geschreven woord en de uit spraak daarvan groter is dan in welke taal ook - hebben aange toond dat kinderen die een strikt fonologische spelling leren, deze weliswaar iets sneller onder de knie krijgen, maar vervolgens blijkt dat ze niet beter spellen en veel moeizamer hun teksten in de 'vereenvoudigde' spelling konden lezen. Lees- of leerbaar Het belangrijkste is dat een spel ling goed leesbaar is, want ieder een - zelfs schrijvers en journalisi ten - leest veel meer dan hij* schrijft. Ik schat zelfs dat 90 niet meer schrijft dan een bood- schappenbriefje en een enkele zin op een ansichtkaart vanaf het va kantieadres. Een spelling dient dus primair op leesbaarheid en schrijfbaarheid voor volwassenen te worden beoordeeld en niet op de leerbaarheid voor kinderen. Reeds sinds Samuel Johnson in 1755 de Engelse spelling vastleg de in zijn gezaghebbende 'Dictio- nary of the English Language' is deze vrijwel ongewijzigd gebleven. Die stabiliteit heeft ervoor ge zorgd dat al die 'grillige' woord vormen zich in het collectieve ge heugen hebben vastgezet. Nadat Amerika zich in de acht tiende eeuw politiek van Enge land had losgemaakt, wilde men zich ook qua spelling van de Brit ten onderscheiden. Het waren echter zuiver emotionele redenen die aan die wens tot wijziging van de spelling ten grondslag lagen, géén taalkundige of pedagogische inzichten! En tot op de dag van vandaag heeft die behoefte zich te onderscheiden tot veel extra werk geleid; Amerikaanse teksten die in Engeland gepubliceerd worden, worden namelijk vóór publicatie opnieuw typografisch gezet. Enfin, het lijkt erop dat de mees te spellinghervormers - op een enkele zonderling na - nu wel overtuigd zijn van de ongewens theid en de onzinnigheid van een fonologische spelling. En daar zal dat onderzoek van de Universiteit van Cambridge niets aan veran deren! Selectieronde Over twee weken treft u op deze plaats - in de spelling van 1995! - de selectieronde aan voor de 'Grote Sóester Taaltest'. Anders dan verleden jaar - toen in de voorronde alleen de spelling ge test werd - zal dan óók uw woordkennis, uw kennis van de etymologie én van de spreekwoor den en gezegden getest worden. De beste inzenders zullen uitge nodigd worden op 26 november in de raadzaal van het gemeente huis van Soest te strijden om de prestigieuze trofee. Houdt u dus de Soester Courant van 22 okto ber goed in het oog! Bert Jansen Stichting De Soester Kring I ri~~Ar Secretariaat: I v'sa&r Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Wie door Soest wandelt, leest wel eens namen op huizen. Veie spreken voor zich en zeggen iets over de ligging (Op 't Hoogt) er van, over de gemoedsgesteldheid van de bewoners (Wel Ie vree), over hun dierbaren (Louisa) of hun eigen naam of lievelingsland. Jan Postema heeft een lijst aange legd van Soester huisnamen en de bewoners naar het verhaal achter de naam gevraagd. Ook dook hij in het gemeentearchief waar hij een kaartsysteem met huisnamen aantrof, waarmee waarschijnlijk in de Tweede We reldoorlog is begonnen. Dat maakt het mogelijk om een verge lijking tussen toen en nu te ma ken. Postema houdt woensdag 15 ok tober een lezing voor de Soester Kring over dit onderwerp. In het tweede deel toont hij tevens dia's over huisnamen in het bijzonder. De bijeenkomst vindt plaats in de NPB-kerk aan de Rembrandtlaan (ingang Pieter de Hooghweg) en begint om 10:00 uur, zaal open om 9:30 uur. De toegang be draagt 3,00 inclusief koffie. Dit najaar wordt in De Bereklauw een serie middagen en avonden georganiseerd, waarin men elkaar kan ontmoeten, spreken en van gedachten wisselen over een cen traal thema, dat elke maand zal wisselen. De start is in oktober met als thema 'Leven is groeien' uit het boek 'Engelen' van Hans Stolp. De bijeenkomsten worden gehouden op de eerste woens dagmiddag van de maand, van 14:00 tot 16:00 uur, en op de derde woensdagavond van de maand, van 19:30 tot 21:30 uur. Iedereen is van harte welkom. Dc kosten bestaan uit een vrijwillige bijdrage. Verdere informatie: mevr. W. Hakvoort, §2 6019176, De Bereklauw, Stcenhoffstraat 63. Openingstijden van de win kel: dinsdag t/m vrijdag 10:00- 12:00 en 14:00-17:00 uur, zater dag de hele dag. ,£W qom ZAAX Steenhoff&traat 9A, tel. 602 8132 De café-crèmemachine heeft in snel tempo bij velen een vaste plaats in de keuken ingenomen. Het is wel heel aantrekkelijk om binnen één minuut een vers kop je koffie met een laagje crème te zetten. Jammer is het dat tot nu toe voor de speciale koffiepads, die daarvoor nodig zijn, geen pads met het Max Havelaar-keur- merk gebruikt konden worden. Maar goed nieuws: binnenkort kunt u ook binnen één minuut eerlijke verse koffie met een crèmelaagje zetten. Eind oktober introduceert Fair Trade 'Max Ha- velaar koffiepads aroma'. Over de verpakking (18 pads in één pak) en verdere kennismakingsaanbie dingen volgen later meer gege vens. Zeker in deze tijd, waarin het voor de koffieboeren zeer slecht gaat, is deze uitbreiding voor hen zeer welkom. In de Wereldwinkel zal men u hierover graag inlichten. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132; openingstijden: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09:30-17:00 Circus Bavaria geeft dit weekend drie shows op het evenementen terrein aan de Talmalaan. Het professionele gezelschap maakt voor de zestiende keer een tour nee door Nederland en België. Op zaterdag worden er twee voorstellingen gehouden om 15:00 en 19:00 uur. Op zon dag is er een show om 15:00 uur. In hun grote rood/gele tent krij gen 500 bezoekers een afwisse lende show te zien, met alle be kende circuskunsten. Wilde die ren waaronder een gier en een wild zwijn. Ook clown Kuba is van de partij en acrobaten mogen natuurlijk niet ontbreken. Het Duo Enrico zorgt voor heel wat actie. De acrobaat Eugen Berou- sek, met zijn spannende acte aan een zwaaiende mast, is de gang naar de Talmalaan ook zeker waard. Dat is echter nog lang niet alles, nog veel meer artiesten zullen hun kunsten vertonen. Zoals de Belgische schone ravissante Mar iene d'Amaretto met haar tableau van ara's, duiven en papegaaien. En wat te denken van de flitsen de indianenshow van de Colora- do's. Om nog maarniet te spreken van de ijzingwekkende capriolen van monsieur d'Artagnan met zijn dolken en degens. Wie van circus houdt moet dit weekend echt langskomen, deze mensen ver staan hun vak. Kaarten (van 7 tot 11 euro) zijn verkrijgbaar aan de kassawagen, van 11:00 tot 12.30 uur en een uur voor aanvang van de voor stellingen. Het Katholiek Vrouwengilde ver welkomt op maandag 13 oktober onze plaatsgenote Annelies van Capelleveen, image consultant, die een presentatie zal geven met praktische tips over kleuren en belijning in kleding. Aan de orde komen o.a. zaken als: hoe werkt een kleurenanalyse en wat levert het op, met algemene tips, en hoe werkt een kledingadvies, met algemene tips over figuuraan dachtspunten. Introducés zijn welkom; zij betalen 2,50. De bijeenkomst wordt gehouden in gebouw Vogelzang, Parallelweg 7B, aanvang 20:00 uur. Mi Nabiel leest voor. De scholier van basisschool Des- mond Tutu mocht maandag kinderen en moeders voorlezen. Het lezen staat in teken van de Kinderboe kenweek. Van I t/m 10 oktober wordt op de basis scholen en ook in de bibliotheek veel aandacht besteed aan de Kinderboekenweek. De moeders doen elke week met hun kroost mee aan Samenspel van stichting Balans. Deze ochtend is er op gericht peuters aan school te laten wennen en ouders hierbij te betrekken. Ook op vrijdag en dinsdag werden peuters voorgelezen door leerlingen uit de hogere groepen van Desmond Tutu.

Soester Courant | 2003 | | pagina 9