lan van burger voor echte dorpskern oesterbergs vuil gaat 'ondergronds' kerkdiensten «asuaegg ss—- Voorkom onherstelbare fouten en dramatische toestanden' MEDISCHE DIENST_| Dependance gemeente gaat volgend jaar dicht Installatie pastor Tieman in Caroluskerk Soesterberg Feestelijk jubileumconcert yan vernieuwd Polyhymnia WOENSDAG 15 OKTOBER 2003 Vrijdag bingo in De Drie Eiken Dansavond voor 50-plussers GEVRAAGD: BEZORGERS/STERS voor de Soester Courant, min. leeftijd 13 jaar. Tel. 035 - 602 18 41 of 06 - 22 90 93 90. Vragen naar Dhr. v. Barneveld. Mosselmenu op 28 oktober Muziekatelier bij Abrona Weer veel spullen op rommelmarkt Computerlessen voor beginners Snelheidscontrole SOESTERBERGSE Cnactorhoro lirhtinp van haar plannen', maar COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 e toekomst van Soesterberg oudt veel inwoners bezig. De eesten beperken zich tot het lgen van de ontwikkelingen, nderen gaan een stapje verder oor commentaar te leveren op etgeen de gemeente over de lannen naar buiten brengt, een nkeling heeft er een eigen idee ver. Zo iemand is Cor Sukking. ij heeft zelf een plan ontwor- en om Soesterberg een echte orpskern te geven op de enige laats die volgens hem daarvoor n aanmerking komt: 'e kruising Rademakerstraat- anningstraat-Kampweg-Mont- omeryweg. e gemeente heeft op deze plek e te verplaatsen Wethouder De aanschoot geprojecteerd. Reali- -ring hier zou echter 'ten koste aan van deze mooie plaats voor ns nieuwe centrum', en dat mag atuurlijk niet, vindt Sukking. In .en brief aan het college van bur- emeester en wethouders schrijft ij onder meer dat er nog meer is e ontwerpen dan huizen. 'Heeft 'e gemeente Soest wel eens nage- acht over een dorpskern en wat e beste plaats daarvoor is? Zoals ekend heeft het Dorpsplein deze nctie nooit kunnen vervullen en at zal in de toekomst ook niet ukken.' Volgens hem 'en nog vele deren' is de beste plaats voor et centrum in het dorp de krui ing bij de Oriental Swan, uitgere- end de plek waar de gemeente e nieuwe school heeft geprojec- éerd. ramatisch fout ukking constateert 'dat de ge- eente heel goed is in de voor lichting van haar plannen', maar tevens dat er een addertje onder het gras zit: 'Veel plannen zijn al klaar of lijken soms klaar, zoals de schoollocatie. Het lijkt alsof we naar nieuwe plannen mogen kij ken en er verder geen zeggen schap meer in hebben. Dat is in het verleden ook al zo gegaan en dat is dramatisch fout gelopen.' Sukking herinnert in dit verband aan de situatie in de jaren zestig, toen Soesterberg van 5.000 naar 12.000 inwoners zou groeien. 'Zonder overleg met de inwoners van Soesterberg zijn er toen al vast naast de Rademakerstraat nog twee winkelcentra gebouwd (Dorpsplein en Buys Ballotlaan, red.), met alle gevolgen van dien.' Sukking verwijst naar de winkel rapporten die eind 1970 geschre ven zijn 'over de ellende in het dorp. Zonder overleg krijg je dus deze dramatische toestanden.' In 1960 zijn er in het dorp huizen gebouwd, maar 'zo fantasieloos dat een kind van de lagere school er nog iets mooiers van zou ma ken. Dit mag nooit meer gebeu ren', aldus Sukking. Hij vraagt zich af of de planologen wel weten wat er onder de bevol king leeft. 'Hebben ze wel genoeg informatie ingewonnen? Als de planologen alles weten uit het dorp, ga dan pas plannen op pa pier zetten. Wij willen ook graag zien welk type huizen er gebouwd zal worden en waar de straten en andere voorzieningen komen.' Zaterdag 18 oktober zondag 19 oktober Rïó^^W^30^ta'RUv!d.'vring!'eüSró^^dérta^gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkel,nanstraat 101 10:00 ds. R. Zandstra Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 drs. Z. Hageman-Vos; World Outreach Church (info locatie. ffl0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth 4301430. A •"'ap'otheek belten, dan hoort men wie er dienst heeft. ^SrApSéU Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ffi030-6995952. alleen voor spoedeisende situaties. Vrijdagavond 24 oktober is er weer een bingo voor 50-plussers in Ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein in Soesterberg. Er zijn veel leuke prijzen te winnen. Voor elke ron de kosten de kaarten 3,50 in clusief een kopje koffie. De zaal is geopend vanaf 19:00 uur, de eer ste bingoronde start om 20:00 uur. Voor 50-plussers bestaat zater dagavond 25 oktober in Soester berg de gelegenheid om te dansen in Ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein. Onder de bezielende leiding van een disc jockey kan er vanaf 20:00 uur ge danst worden er op muziek uit onder meer de jaren zestig. Wie een avond ontspannen wil dan sen, is welkom. De zaal is om 19:00 uur open. Beste plaats Ook over een nieuw centrum zou de bevolking zich moeten kunnen uitspreken, vindt Sukking. Hij twij felt er niet aan dat de overgrote meerderheid daarvoor de kruising bij de Kampweg zal kiezen. Dit is j» rir>nhf»rHac met. waardevol De dependance van de afde ling publiekszaken van de ge meente zal niet ingang van 1 januari worden gesloten. De gemeenteraad stemde woens dag in met het voorstel van het college. Met het opheffen van dit 'fili aal' dat elke donderdagmorgen gedurende drie uur in het Dorpshuis is ondergebracht, bespaart de gemeente op jaar basis tienduizend euro. Nu de sluiting definitief is, hoeft de gemeente evenmin fors te in vesteren in de dependance. Bij voortzetting zou dat, vanuit het oogpunt van veiligheid, noodzakelijk zijn geweest. Deze naderende investering zou flink op de begroting van Soest zijn gaan drukken en is daarom voor het college de voornaamste reden geweest om voor te stellen de depen dance op te heffen. Het heeft zich niet laten leiden door het relatief beperkte aantal bezoe kers van ongeveer 1200 per jaar, aldus burgemeester Koos Janssen. Dat twee ambtenaren elke donderdag met waardevolle papieren op zak, en met eigen vervoer naar Soesterberg rij den, is in de ogen van het col lege niet meer van deze tijd. Janssen beloofde dat er een geschikt alternatief komt. Ge dacht wordt aan een breng- en haalservice voor Soesterber- gers die niet in de gelegenheid of in staat zijn om naar. het ge meentehuis in Soest te komen. Dit plan moet nader worden uitgewerkt. De oppositiepartijen Soest 2002, PvdA en GL hadden liever gezien dat de dependan ce van publiekszaken zou wor den gehandhaafd. Teun Mid delkoop van Soest 2002 stelde voor eerst te kijken naar alter natieven voor de dure veilig- heidsfnaatregelen. 'Als Soester berg straks gaat uitbreiden, moeten we wellicht op de slui ting terugkomen. Plaats het in een meerjarenperspectief. De meerderheid van de raad ging echter akkoord met het voorstel, dat onderdeel uit maakt van de (meerjarenbe groting van de gemeente Soest. (Zie ook elders in deze krant). de beste plaats omdat er al wat mooie gebouwen aanwezig zijn. The Oriental Swan, de mare chausseekazerne, met daarnaast eventueel nieuwbouw op de hoek Kampweg-Banningstraat met een kwart rond appartementencom plex op het plein, waarvan de lig ging centraal is. Er is nu nog ge noeg ruimte en het is een leven dig punt, wat nodig is om te voor komen dat het een 'dood' plein wordt. Voor een gezellig plein moet men uitgaan van hoogbouw, vindt Sukking. Op de tekening die hij bij de brief aan het college van B. en W. heeft gevoegd heeft het wooncomplex vier lagen. 'Zo 1 slaan we twee vliegen in een klap: een mooi plein en veel woningen'. Hij geeft overigens toe dat 'er nog mooiere en betere plannen gemaakt kunnen worden voor zo'n plein'. Daarom mag het rea liseren van een nieuwe school niet ten koste gaan van deze mooie plaats voor ons nieuwe centrum', aldus Sukking. Hij ein digt de begeleidende brief met de wens 'dat de gemeente Soest zal beseffen dat er zonder overleg met de bevolking veel onherstel bare fouten gemaakt kunnen wor den en er heel veel moois verlo ren kan gaan'. Sukking heeft zowel de Werk groep Toekomstvisie Soesterberg als de Vereniging Soesterbergs Belang van zijn plan op de hoog te gesteld. Zo ziet het plan voor een dorps kern in Soesterberg eruit. De Rade makerstraat en de Banningstraat zijn enigszins verlegd, zodat het monument De Vleugel het midden vormt van de rotonde. In een kwart rond is een woongebouw ontwor pen. Tekening P. Mulder, Soesterberg., Het wordt op dinsdag 28 oktober smullen voor 50-plussers in Soesterberg. Om 12:30 uur wor den er weer mosselen gekookt in het Ontmoetingscentrum De Drie Eiken aan het Dorpsplein. Voor af wordt een zalmmousse geser veerd en als toetje is er ijs. De kosten bedragen €10,00. Opge ven kan tot vrijdag 24 oktober 12:00 uur op £8 0346-351402. Bij Abrona, locatie Sterrenberg, aan de Amersfoortseweg bestaat sinds een aantal jaren de moge lijkheid om drum- en gitaarlessen te volgen. De drumlessen worden gegeven door Rob Herber, die naast het geven van drumlessen, in diverse pop- en jazzensembles drumt. Bernd Jaunich geeft gitaar lessen voor beginners en gevor derden in klassieke stijl en ook moderne stijl. Naast instrumentale lessen wor den een keer per jaar ook cursus sen voor basisscholieren aangebo den: de cursus muzikale vorming (muziekles in de beginselen van de muziek voor 5- en 6-jangen en de cursus kinderpopband voor 9- tot 12-jarigen. Voor vragen en inlichtingen over de muzieklessen I of de cursussen kan men contact opnemen met het Muziekatelier I Abrona, 0346-359308. non Crhnnhp.rp en Kretz- Zondag vond in een plechtige viering in de H. Caroluskerk te Soesterberg de installatie plaats van Bart Tieman, de laatst be noemde pastoraal werker in het parochieverband Eemland. Sa men met deken Zwarts en zijn collega's Beekman, Overbeek, Juriaanse en Bouwman ging Tieman voor in deze dienst. In een volle kerk, met vertegen woordigers van alle parochies be- Wethouder Harry Witte, die on- er meer de milieuportefeuille cheert, heeft vorige week op de uys Ballotlaan in Soesterberg fficieel de laatste van een serie ndergrondse vuilcontainers ge- laatst. Hij kreeg daarbij assis- ntie van bewoners van de aan- enzende Plesmanresidence. e plaatsing gebeurde in sa- enwerking met het Reinigings- edrijf Midden Nederland N). e bovengrondse papier- en glas- ontainers aan de Buys Ballotlaan 'jn op verzoek van bewoners van e Plesmanresidence vervangen oor ondergrondse bakken. De ovengrondse bakken belemmer en het uitzicht vanuit de uitrit an de parkeergarage van dit ap- artementencomplex. Vervanging oor ondergrondse bakken heeft et uitzicht aanzienlijk verbeterd, ok hebben de nieuwe onder- rondse containers een grotere pslagcapaciteit dan de boven- ondse, waardoor overvolle con- ainers worden voorkomen. De verwachting i§ dan ook dat vrijwel geen afval meer naast de containers geplaatst wordt, een wens die zowel wethouder Witte als residence-bewoner E.A. Ne-, lissen uitsprak. Nelissen heeft in de afgelopen jaren zeer geijverd voor het vervangen van de boven grondse containers. 'Het heeft een tijdje geduurd voordat we zover zijn gekomen, erkende Witte. 'Nou,' reageerde Nelissen, 'drie jaar is voor mij nmt al te lang!' Witte vervolgde: We waren het er allemaal over eens dat het qua uitzicht voor degenen die de uitrit verlieten geen goede situatie was zoals de bakken hier stonden. Daarom hebben we be- sloten om deze plek anders m te richten. Gelukkig liggen hier geen leidingen die de oplossing waar voor gekozen is in de weg ston den. We hopen dat de bewoners van de Plesmanresidence en alle andere inwoners die er gebruik van maken er tevreden mee zijn. De wethouder, daarin bijgevallen door de heer Nelissen, sprak de wens uit 'dat we het met elkaar zo houden en dat niet weer van alles opgestapeld wordt'. De wethou der bedankte het Reimgingsbe- drijf Midden-Nederland, waarvan enkele vertegenwoordigers aan wezig waren, voor de medewer king bij het realiseren van deze oplossing. Vervolgens deponeerden de wet houder en de heer Nelissen, ge volgd door anderen, de eerste flessen in de containers, alsmede afvalpapier. RMN-chauffeur Wim Roest demonstreerde ten slotte hoe de bakken worden opgeta keld en boven de laadbak van de vuilnisauto worden geleegd. Bewoner Nelissen houdt milieu wethouder Witte (rechts) de fles voor voordat deze in de daarvoor bestemde ondergrondse container aan de Buys Ballotlaan verdwijnt. Foto Eemland Pers. Behalve de verbetering van het - uitzicht voor hen die de uitrit van de parkeergarage van Plesmanre sidence verlaten, is een ander voordeel van de ondergrondse containers de grotere opslagcapa citeit ten opzichte van de boven grondse. De verwachting is dan ook dat vrijwel geen afval meer naast de containers wordt achter gelaten. horend bij het parochieverband, een delegatie van het Groot Gae- sbeeker Gilde, en in aanwezigheid van burgemeester Koos Janssen :en zijn echtgenote las deken Zwarts de benoemingsbrief van Tieman voor. In zijn overweging ging Tieman in op het thema van de viering Wat moet ik doen?' (om het eeuwig leven te verwerven). Aan het ein de van de dienst vond de officiële ondertekening plaats van het sa menwerkingsverband tussen de parochies van Soest, Soesterberg, I Baarn en Eemnes. Dit gebeurde door het tekenen van het verdrag door de vice-voorzitters van de verschillende parochies en het plaatsen van 'hun' kerk. op een plattegrond. Tot slot werd pastor Tieman uit genodigd door ouderman Rene van Hal van het Groot Gaesbee- ker Gilde, zich samen met Gilde- koning John van Kempen te laten overvendelen als eerbetoon aan het kerkelijk gezag. Na afloop was er tijdens een goed verzorgde re ceptie uitgebreid gelegenheid om Bart Tieman te feliciteren en per soonlijk met hem kennis te ma ken. Ontmoetingscentrum De Drie Ei ken aan het Dorpsplein 18 in, Soesterberg staat op zaterdag 1 november in het teken van de tra ditionele najaars-rommelmarkt. Van 10:00 tot 13:30 uur kan men er terecht voor de meest uit eenlopende koopjes. Er is name lijk weer een veelheid en variatie aan spulletjes ingebracht, zodat er voor elk wat wils te vinden is. De opbrengst komt ten goede aan de activiteiten van het Ontmoetings centrum. Op zaterdag 25 oktober kunnen liefhebbers van zang in 'Het Lichtpunt' van Abrona, locatie Sterrenberg aan de Amersfoort seweg, genieten van het jubi leumconcert van het vernieuwde Stichts Muziektheater, Vereni ging Polyhymnia, ter gelegen heid van haar 55-jarig bestaan. Aan het concert werken mee het ensemble Klezier van het echt paar Creutzberg en H. Tesser uit Soesterberg. Overigens zingen in het Polyhymniakoor ook en thousiaste leden uit Soesterberg. Het concert heeft als thema 'Feestend naar de Toekomst' en is rijk gevarieerd. Het deel voor de pauze opent Polyhymnia met een vrolijk 'Seht am Strauch' uit de opera 'Die Verkaufte Braut' van Smelana. Daarna volgen feestelij ke stukken uit onder meer Le Nozze di Figaro' en 'The King and I'. Het koor met solisten ein digt voor de pauze met enkele dramatische songs uit Les Mise rables' van Schönberg en Kretz- mer. Na de pauze is het één groot feest met tal van drink- en feest liederen uit 'Die Fledermaus 'Boccaccio', 'La Traviata en Der Bettelstudent' en nog veel meer. Polyhymnia laat hiermee haar nieuwe beleid zien en horen, waarmee zij meer variatie brengt in het oorspronkelijke programma van voornamelijk romantische operettes. Het repertoire is daar door aantrekkelijker geworden voor een breder publiek, evenals voor meer en jongere leden. Tege lijk heeft Polyhymnia ook haar naam veranderd in Stichts Mu ziektheater Vereniging 'Polyhym nia' en de huisstijl daarop aange past. Zo gaat Polyhymnia op 25 oktober om 20:00 uur feestend de toekomst in. Voor hot concert in 'Het Licht- punt' van Abrona zijn in Soester berg kaarten a 10,00 verkrijg baar bij Ton Dijkshoorn, Versteeg- hlaan 34, S 353749, of Wim van Werkhooven, Hermes 3, ffl 352037. Op woensdag 3 december starten er voor 50-plussers weer nieuwe computerlessen voor beginners in Ontmoetingscentrum De Drie Ei ken te Soesterberg. De cursus be staat uit 8 lessen van elk ander half uur, 's ochtends van 11:UU uur tot 12:30 uur of 's middags van 13:00 uur tot 14:30 uur. De inhoud van het cursuspakket bestaat uit: kennismaken met de compu ter; leren werken met de tekstver werker basistechniek); enig inzicht in de structuur van het bestandsbeheer de Win dows verkenner); onderhoud van de computer; eenvoudige probleemoplos sing; kennismaken met Internet; zoeken naar wat iemand inte resseert" gebruik maken van e-mail. De kosten bedragen 46,00, in clusief lesmateriaal. Opgeven voor deze computerlessen kan op maandag, dinsdag, woensdag en vrijdag van 9:00 tot 12:00 uur op het kantoor in het Ontmoetings centrum De Drie Eiken of telefo nisch op SS 0346-351402. De politie heeft dinsdag een snel heidscontrole gehouden op Het Zeisterspoor. De controle vond van 13:15 tot 14" 30 uur plaats. Zes bestuurders reden sneller dan de toegestane 50 km/u en werden bekeurd. De automobilist met de meeste haast reed met een snelheid van 8U km/u. Bovendien krijg je een leuk cadeautje als /e 20 of meer op je rekening stort. Het is weer spaarfeest bij jouw Rabobankl Op woensdag 22 oktober van 13.00 - 17.00 uur zorgen wij voor een feestelijke middag met lekkers en gezellige activiteiten Kom dus de 22e met je spaarpot naar onze kantoren in Doorn. Dnebergen. Zeist of Soesterberg.

Soester Courant | 2003 | | pagina 11