Jitbreiding zaalruimte noodzakelijk WZ neemt afstand van gevarenzone m www. auto smeeing. nl ïoVoCo op oude voet verder aaSST8 ingeslagen status BDC over -«bl'ldlM Hockeysters in sas met puntje SEC zakt naar de bodem !ORGERS ir Courant PAGINA 10 VVÓÉNSDAG 15 OKTOBER1ÖÖ3" isten als wanden, anden als kasten! )p alle maatwerk chuifwandkasten n VtH 10% korting! £arief passe-partout drie jaar lang met drie euro omhoog SOESTER COURANT PAGINA 13 EYN b.v. nterieurbouw tantal concurrenten teruggebracht tot twee /OLLEYBAL 5 - 601 41 52 id te ontmoeten? uurlijkü! iH.COM 0177 A SB Te weinig scherpte en te veel zwakke momenten JDBAL bumblies luiers 2 PAKKEN 24T6 ATLETIEK Bosmarathon van de Schieter voor de vierde keer Behoudend spel groenwitten brengt volle winst op LRC 2-0 Vorige club Ribberink wint met 1-0 VOETBAL- zondag TAFELTENNIS Tweede pak slaag voor Shot binnen 3 weken SEC mist boot naar middenmoot Heren MHC geven koploper goed partij, maar verliezen HOCKEY 3rs) AUTO SMEEING ijk voor uitgebreide info op: www.schipper-soest.nl ens, Keukenapparatuur, Parket, indvloeren, Schuifwandkasten, werkmeubelen, Plafondpanelen, plafonds en Scheidingswanden. .OOS VERBOUWEN: onderhoud - wanden idkamers - keukens vandafwerking ■mail: cfonteyn@cfonteyn.nl 'ebsite: www.cfonteyn.nl VVD en D66 willen, met leun van de CU/SGP, 655 cliii- Tnd euro reserveren voor een peuwe sporthal in het Smits- |êen, maar de vijf andere frae- s hebben dat geblokkeerd tij lens de begrotingsbehandeling e in het teken van bezuinigin- ;en stond. Ze zijn niet op voor- pnd tegen, maar wachten liever notitie af, waarin de behoef- laan zaalruimte voor sport en nlessen zal worden blootge- [gd. leze analyse verschijnt nog dit lar en zal dan onderwerp van ge trek én meewerkend voorwerp |jn in de discussie over overdek- sportvoorzieningen. Mogelijk [at er vervolgens bij de behande- Egvan de Voorjaarsnota, in april pfgend jaar, al spijkers met kop- Jen geslagen kunnen worden. |p dit moment is eigenlijk al be- tnd dat er, met name om de tnnastieklessen op peil te bren- jén, niet valt te ontkomen aan Itbreiding van de zaalruimte. In jaar algemene beschouwingen tg D66 het helemaal zitten: een leuwe sporthal aan de Smits- Jeg, waarna Beukendal zou kun- Jen plaatsmaken voor jongeren- foningen. Door een bestaande sporthal te vervangen door een nieuwe los je natuurlijk het gebrek aan ruimte niet op. Tot die conclusie kwam ook sportwethouder Harry Witte die het sowieso 'onverstandig' vond om al over afbraak van Beu kendal te praten. Hij wil de dis- cussie pas voeren nadat de noti tie op tafel ligt. Daarin zal ook iets komen te staan over alterna tieve mogelijkheden, zoals even tueel de gymzalen van het Grift- land College. Al dat soort aspec ten wil hij laten meewegen. Bovendien, zo voegde Witte er aan toe, moet er volgend voorjaar ook gesproken worden over de behoefte aan sportvelden aan de Kerklaan in Soesterberg. Voetbal vereniging 't Vliegdorp maakt nu nog gebruik van het Abrona-ter- rein, maar kan daar vanaf 2006 niet meer terecht. Een herinrich ting van het sportpark Kerklaan is daarom nodig. Terug naar Soest, want D66 en VVD kwamen niettemin met een motie om alvast geld opzij te zet ten voor de bouw van een nieuwe sporthal. Dat bedrag kan worden gevonden in het budget voor nieuw beleid. Nee, zei de meer derheid, dat geld gaan we pas bij de Vooijaarsnota verdelen. Soest 2002 wilde helemaal niets horen over nieuwe uitgaven. GGS vindt dat de noodzaak van een gymzaal in de wijk 't Hart is aangetoond, maar wilde verder niet op de discussie vooruitlopen. 'U heeft geen flauw idee hoe groot de zak met geld moet zijn en geen idee van eventuele ande re dekkingsmogelijkheden. Het is voorbarig om nu geld te reserve ren. Het geld voor nieuw beleid parkeren we tot de Voorjaarsno ta', dicteerde fractievoorzitter Hans van Wuijckhuijse. Tot ongenoegen van D66 dat ook een oud plan van tafel haal de: Als Smeeing/BDC (en De Gemshoorn) en de Eemvogels verhuizen naar de Bosstraat, kun nen hun huidige terreinen aan de Henriëtte Blaekweg en de Sta ringlaan (beide in Soest-Zuid) een facilitaire rol spelen in, jawel, nieuwe jongerenhuisvesting. Passe-partout De gemeenteraad stemde vorige week in met een gefaseerde ver hoging van het tarief van het pas- se-partoutsysteem. Clubs betalen nu 27 euro per lid per jaar voor het gebruik van accommodaties. Van 2004 tot en met 2006 komt daar telkens drie euro bovenop. Het levert de gemeente volgend jaar 21 duizend, daarna 42 dui zend en uiteindelijk structureel 63 duizend euro extra op. Hiermee wordt het gat op de gemeentelij ke begroting iets kleiner gemaakt. Wim Roest van D66 pleitte er voor bij de tarifering onderscheid te maken tussen clubs met een ei gen kantine en verenigingen die geen baromzet draaien. Dat idee vond geen gehoor bij de anderen. Wethouder Witte stelde dat clubs met een eigen kantine ook meer kosten maken, maar dat leek op een 'goedkoop' tegenargument. Iedereen kan toch op zijn vingers narekenen dat er clubs zijn die barwinsten maken, die een veel voud zijn van het totale begro tingsbedrag van andere verenigin gen. Afgezien daarvan meent Witte dat het tarièf van de gunstige pas- se-partoutregeling voor sport clubs best over de hele breedte kan worden opgeschroefd. 'De elasticiteit van de sporters komt niet in het geding. De contributies zijn vaak lager dan in andere ge meenten.' Indien de clubs de extra kosten doorberekenen in de contributie en er mensen zijn die het lidmaatschap beslist niet uit eigen zak kunnen betalen, dan bestaat voor hen de mogelijkheid een beroep te doen op het mini mabeleid, aldus Witte. >p maat iiefllngen geldig van ma. 13 okt. t/m za. 18 WWl/Jy Igtettira T VmlH) «dstMtrajd, |orig seizoen was Stam/SoVo- f o-DOK dé topper in de eerste livisie. De Soester ploeg won in laar kampioensjaar beide duels \tet 4-0 en zaterdag was het in j)e Bunt niet anders. Ook DOK peeft kwaliteit ingeleverd, maar Btam/SoVoCo heeft die ontwik- leling kennelijk beter opgevan- Èr was geen kruit gewassen tegen liet spel van zijn dames, gaf Derk Be Saegher naderhand te kennen. Spelverdeelster Ysabel Maréchal aakte de juiste keuzes, Tamara Imit was meedogenloos op het idden, Meike Martij n revan- eerde zich voor een minder op- •eden in de week ervoor en ook Floortje Kok liet zich aanvallend :lden. Met 25-20, 25-16 en 25- \2 verzekerde Stam/SoVoCo zich de overwinning en minimaal vier punten. Pas in de laatste set dreigde er nog puntverlies. Op 22-16 wisselde De Saegher Smit in voor Michèle Fokkenrood. Drie I punten later (22-19) maakte hij die wissel ongedaan, maar DOK j rook even aan de set en dreigde die te gaan winnen. Net op tijd ^Bïrstelde de thuisclub zich: 27- 25. Met de volle buit neemt Stam/ SoVoCo de eerste plaats in de eerste divisie in. Op twee wed- strijdpunten volgen DOK/Be- dum (niet te verwisselen met de tegenstander van afgelopen zater dag) en Dynamo, op 25 novem ber in Apeldoorn de eerstvolgen de opponent in de competitie. 'We gaan voor de eerste drie plekken, dat heb ik nu wel gezien', durfde De Saegher te beweren. Voor een voorspelling over de exacte rangschikking in de top drie vindt hij het nog te vroeg. 'De nummers een tot en met vijf van nu hebben nog niet tegen elkaar gespeeld. Als we met 3-1 van Dynamo winnen, eindigen we ze ker bij de eerste twee. Tot nog toe gaat het erg goed, maar gelukkig bedraagt de voorsprong maar twee punten en spelen we tegen Dynamo. Iedereen is gemotiveerd en weet: als we verliezen, zijn we geen koploper meer. Hoe de speelsters daarmee zullen om gaan, moet blijken.' De Saegher kent de Apeldoornse promovendus nog niet, maar za terdag gaat assistent-trainer Jos Blanken spioneren tijdens de be kerwedstrijd die Dynamo speelt. Dezelfde dag 'bekert' Stam/ SoVoCo in Arnhem tegen Vol- vera, een middenmoter uit de tweede divisie. Heren Meestal neemt Jurjan van Sloot- en zijn spelers injbescherming als liet even tegenzit. Na de 3-2-ne- derlaag vrijdagavond tegen Am sterdam niet. 'We hebben onszelf gigantisch te kort gedaan. Ik heb ze in anderhalf jaar niet zo slecht zien spelen. Als je een slechte dag hebt, mag je verwachten dat ze inzet tonen. Maar de manier waar op we verloren, was bedroevend. De wedstrijdscherpte ontbrak', al dus de zwaar teleurgestelde vol leybaltrainer. Na een matige eerste set (25-22 voor Amsterdam) leek Stam/ SoVoCo de cadans te hebben ge vonden en toen met 16-25 de volgende slagenwisseling was ge vonden, dacht Van Slooten dat er twee snelle sets zouden volgen. Hij kwam bedrogen uit. Een ge brek aan beleving stelde Amster dam in de gelegenheid goede za ken te doen: 26-24. Ook in de vierde ging het aanvankelijk mis, maar dankzij een goede servicese rie aan het eind ontsnapten de Soesters met 21-25. Zeertgrillig was het verloop van de beslissen de set: 0-3, 14-4, 14-13 en 15-13 in het voordeel van de hoofdste delingen. Foto: Foto Bell Tamar Steenbergen (rechts) en Floortje Kok fungeren als poort wachter bij Stam/So VoCo dat een voudig afrekende met DOK. diverse soorten, voordeelpak iet had gekund', sprak Paul van den Deijssel na de uitwed- rijd tegen het tweede team van landskampioen Aalsmeer. jSmeeing/BDC liep tussen de bloemenkassen tegen haar eer verlies (25-21) op, deels poordat de scherpte ontbrak. Verleden week speelden we te len Quintus ook niet geweldig, naar toen werd er geknokt en bakte Manasse Wisse een paar fextra ballen. Daarnaast hadden we nu een paar slechte momen- aldus de trainer die in vloord-Holland de ongeslagen [status van zijn ploeg moest inle- Ivcren. \alsmeer, dat kan putten uit een igrote vijver met talentvolle en ge- iroutineerde handballers, nam in Ide laatste tien minuten voor de Irust afstand. Naar de smaak van Smeeing/BDC werd de tegen stander daarbij in het zadel gehol pen door de scheidsrechters die kort na elkaar tijdstraffen uitdeel den aan Charles van Kordelaar, Robert Wijnen en Koen Smeeing. Daarvan waren er volgens Van den Deijssel tenminste twee dis cutabel. De gevolgen waren pijn lijk, want Aalsmeer wist wel raad met de meerderheid aan veldspe- lers en gaf de ruststand een geflat teerde uitdrukking: 16-11. Enkele fraaie combinaties lever den na de hervatting doelpunten op voor Smeeing/BDC dat dich terbij kroop (18-15). Opwinding ontstond er toen Michel Roest later de achterstand terugbracht naar 20-17, maar de scheidsrech ters tien seconden later de treffer alsnog afkeurden. 'Dat doelpunt had ons misschien het zetje kun nen geven, al kan ik niet zeggen of we dan gewonnen hadden, hoor', zei Van den Deijssel die vanaf de kant zag hoe snel en adequaat Aalsmeer de situatie uitbuitte en door onder meer een 'cadeautje' (de schutter nam vier passen in plaats van de toegestane drie) naar 22-16 snelde. De wedstrijd was toen gespeeld. De laatste tien minuten mocht Dennis Diemers de plaats tussen de palen van Wisse overnemen en de zeventienjarige keeper deed dat goed. Hij moest slechts een maal vissen. Omdat Richard van den Hoef er nog vier inschoot, waaronder een 'hattrick', werd de eindstand nog enigszins draaglijk voor de Soester formatie die na drie duels zo verrassend aan kop van de eerste divisie hadden ge staan. Beker Zeer eenvoudig bereikte Smeeing/ BDC de volgende ronde van het bekertoernooi. Het lager spelende Mcervogels werd vorige week dinsdag met 15-26 geklopt. In de eerste helft acteerden de Soesters miserabel, maar na de rust (8-12) sloegen ze een gapend gat: 8-20. Voor de vierde keer wordt zondag 19 oktober de Soester Bosmara thon gehouden. Triatlonvereni ging De Schieter organiseert deze recreatieve wedstrijd in samen werking met AV Pijnenburg. Er is een parkoers van 10,5 kilometer dat de deelnemers een, twee, drie of viermaal kunnen afleggen. Start en finish zijn op de atletiek baan aan de Wieksloterweg. Er klinkt zondag twee keer een startschot. Om 10:30 uur voor de 31,5 en 42 kilometer en om 11:00 uur voor de 10, 5 en 21 kilometer. De limiet voor de marathon is vijf uur. De wedstrijd is ook geschikt voor powerwalkers, trimlopers en spor tieve wandelaars, aldus de organi satie. Zij verwacht ongeveer 400 lopers, onder wie ook Russen en Belgen. Inschrijven kan zondag nog van af 9:00 uur. De kosten van deel name stijgen naarmate het aantal rondjes toeneemt en bedragen 4 euro, 8 euro, 12 euro en 15 euro. r VOETBAL- zaterdag VVZ'49 trainer Ronald Heer schop kon zich zaterdag geen betere start voorstellen, want al na 5 minuten was de openings treffer van Bas van Doorn een feit. 'Een droomstart voor ons als counterende ploeg, je kunt dan bij wijze van spreken lekker achterover gaan leunen', aldus Heerschop die zijn ploeg af stand zag nemen van de bodem van de eerste klasse. LRC was naar Soest gekomen om aan te vallen. De Leerdam mers zetten van meet af aan de defensie van de groenwitten on der druk, waar doelman Robert Hagen een goede wedstrijd keep te. Maar in de eerste uitval van de Soesters was het meteen raak. Gerard Becker knalde na een schitterende actie van Hidde Reitsma de bal in de Leerdamse muur. De scheidsrechter was ech ter van mening dat de bal terug gespeeld werd door een verdedi ger van LRC op zijn doelman, en besloot een vrije trap op zes me ter van de doellijn te geven. Bas van Doorn stond klaar om de balj met een droge knal in bet vijandi ge doel te laten verdwijnen: 1-0. Even later testte Becker de doel man van LRC nog uit. In de 19e minuut kregen de gasten de kans op de gelijkmaker, Eloy Kok maakte een overtreding in het strafschopgebied en de uitste kend leidende arbiter Derksen uit Soesterberg kon niets anders doen dan de bal op de stip leggen. Maar Hagen keerde, net als eerder tegen HCSC de strafschop. De gasten waren niet echt onder de indruk van deze tegenslag. In tegendeel, ze voerden een ware belegering uit op de thuisclub, waar de broers Hidde en Wobbe- Jan Reitsma bergen werk te ver zetten kregen, gesteund door een goed spelende Johan Walen, die zich met een overwinning een goed verjaardagscadeau had toe bedacht. Met een bal buiten be reik van Hagen op de lat, kwam de thuisclub goed weg. In de 34c minuut liet WZ'49 zien hoe je een counter uitvoert. Ha gen gooide de bal over grote af stand zuiver in de voeten van de snelle Becker die Gijs Schaap een niet te missen kans bood: 2-0. Heerschap bracht vervolgens Maurice Eijpe in het veld voor Becker die heel wat goede acties had laten zien. Een cruciaal mo ment was er nog vlak voor rust toen Paul Hilhorst'de wedstrijd op slot hadden kunnen doen. Al leen voor de Leerdamse goalie miste hij de koelbloedigheid om de derde treffer aan te tekenen. Na de rust kwam er een LRC- kwartiertje, WZ'49 had niets meer in te brengen, zelfs aan counteren kwam men niet toe. Maar de gasten misten de scherp te om de stand in hun voordeel om te buigen. De Soesters her pakten zich na die periode en er kwamen weer mogelijkheden voor Walen en Bas van Doom. Saddy de Koning en Peter Wolf- sen kwamen opdraven voor res pectievelijk Wobbe-Jan Reitsma en de moe gestreden Hilhorst. Hagen was niet geheel tevreden over zijn spel. 'Ik was beslist niet foutloos vandaag, en die straf schop was slecht genomen. Ik had vandaag liever gelijk gespeeld en vorige week bij de Merino's ge wonnen'. (Hagen was toen disci plinair geschorst, omdat hij te laat Reitsma van VVZ'49 verwik keld in een gevecht om de bal. De Soesters waren niet beter, maar wonnen wel. Foto: Foto Bell was gekomen). Heerschop was blij met de punten. 'We nemen mooi afstand van de degradatie zone. Voorlopig zullen wij het counterspel blijven hanteren, want dan halen we tenminste punten, maar het wordt mij niet overal in dank afgenomen, tja ik ben al dertig jaar trainer, en a1 die tijd propagandeer ik offensief yoetbal, dus het is wel tegen de aard van het beestje in.' De zondagformatie van SEC is teruggezakt naar de laatste plaats in de vijfde klasse. Het was nota bene De Zebra's, de vorige club van trainer René Ribberink, die de groenwitten naar beneden duwde en zelf twee plekken klom. In een wedstrijd, die zich vooral op het middenveld afspeelde, werd het 1-0 voor de Hilversum mers. Op basis van de eerste helft was de uitslag wellicht verdiend, omdat De Zebra's de bal toen be ter in de ploeg hield. Door de wisselende samenstelling van het door blessures geplaagde SEC ontbreken de automatismen bij de Soesters die dat met strijdlust proberen te compenseren. Verder werd er evenwel geen kans weg gegeven. SEC verloor wel Ramon Heijnen die met een achillespeesblessure uitviel en bovendien de komende drie duels is geschorst wegens zijn rode kaart in de eerste wedstrijd. Ook doelman Mesut Tunkay raak te gekwetst. Een vinger ging uit de kom en niemand kreeg die er jmeer in. Omdat er geen reserve- keeper beschikbaar was, verbeet Tunkay de pijn, maar nadat hij in Ide 68c minuut werd gepasseerd, Jverliet hij alsnog het veld en nam veldspeler Antek Wojtkowski de jpositie in het doel.in. SEC was inmiddels beter en jagressiever gaan spelen en kreeg |een paar kansen en enkele moge- llijkhcden, maar gescoord werd er .niet meer. 'Het zit nu even niet mee. Deze ploeg heeft dé laatste jaren niet al te veel gewonnen. Na een goede voorbereiding zijn we weer terug bij af. We worden niet weggespeeld, hebben slechts acht goals tegen, maar hebben er zelf maar vier gemaakt. We moeten weer wat meer zelfvertrouwen hebben.' De tafeltennissers van Shot verlo ren zaterdag met 10-0 van Rega 3. Dat was het tweede pak slaag in de hoofdklasse na de 9-1-ne- derlaag tegen Victoria 2. Rega is een sterk'team dat Shot de laat ste jaren regelmatig is tegengeko men. De Soesters waren telkens de onderliggende partij, maar nooit viel de uitslag zo groot uit als zaterdag in Nijkerk. Slechts in twee partijen had Shot winstkan sen.' Marcel Jansen verspeelde te gen Gerwin Jansen in de derde game een 18-13-voorsprong en Paul Roest liet twee matchpunten liggen tegen Martijn Heidema. Martin Fransen had lang niet meer gespeeld en miste daardoor vastheid en vertrouwen. 'Ze hebben gewoon een goed team', zei Roest. 'We hadden in gecalculeerd dat we zouden ver liezen, maar niet dat het zo dik zou zijn. Rega wordt eerste of tweede, wij moeten proberen der de te worden. VOETBAL-zaterdag Bij DOB miste SEC zaterdag de kans om zich vast te bijten in de middenmoot van 5C. Met een 4- 1-overwinning nestelde de thuis club zich in de subtop, terwijl SEC zich tevreden moet stellen met de tiende plaats. De Soesters kregen voor de rust twee treffers tegen, waarvan de een gerust voorkomen had kun nen worden en de ander voort kwam uit domme pech. Alsof het op kon, miste Hans Veltmeijer een strafschop voor de groeriwit- ten. De eer werd gered door Me- hmet Caglyan. Eindelijk pakten de dames van MHC weer een punt. Op de Bosstraat hielden de Soesters (tiende) tegenstander Zoeter- meer (zesde) op 1-1. Coach Hans Kroon was blij met het 'halve' succes en had gezien dat zijn dames lange tijd hun eigen spel konden spelen. Soest speelde aanvallend hockey en werd daarvoor binnen het kwartier beloond. Anne van 't Wout verzilverde een strafcorner. Uit een veldsituatie maakten de gakten later evenwel gelijk. Veel kansen werden er niet geturfd. In de tamelijk harde wedstrijd, er vielen geen kaarten, waren beide teams aan elkaar gewaagd. Bij een gelijke stand had Chris Marije Sudmeijer de beste kans om haar team naar een overwinning te knallen, toen ze vanaf de cirkel al leen de keepster nog voor zich had. Haar schot miste evenwel de juiste richting en de bal verdween ver naast het doel. Verder waren er in het duel geen sportieve hoogtepunten te mel den. Gonda van Noppen, onlangs uitgevallen met een polsblessure, kreeg nu rake klappen op haar scheenbeen, maar kon het duel uitspelen. Dankzij het gelijkspel steeg MHC een plekje op de ranglijst. Heren Hoewel het herenteam thuis met 0-1 van Huizen verloor, was Paul Jonker goed te spreken over de verrichtingen van zijn spelers. Soest was de gehele wedstrijd ge lijkwaardig aan de lijstaanvoerder, maar incasseerde twintig minuten voor tijd het beslissende doelpunt (tip in). Jonker nam daarop risi co's en liet in de achterhoede één op één spelen. Soest kreeg nog enkele corners, maar opgelegde kansen bleven uit. 'Dat we zo te gen de koploper kunnen spelen, geeft aan dat je tegen elke club wat te vertellen hebt', zei trainer/ coach Jonker. Soest, won dit seizoen de eerste twee wedstrijden, maar behaalde in de laatste vier duels slechts één punt. Jonker: 'Het is duidelijk waar het aan ligt. Tegen goede te genstanders is iedereen bereid te doen wat er van hem verwacht De duels bij de dames werden vaak op het scherpst van de snede uitgevochten. Foto: Foto Bell wordt. Tegen mindere ploegen sluipt er frivoliteit in en dan ga je op je bek. Dat is jammer, want nu staan we er niet rooskleurig voor. We hebben het daar over gehad en gezien deze wedstrijd is de boodschap wel overgekomen op de jongens.' UNITED CARDEALERS Totally drivent OOK VOOR UW NIEUWE OF GEBRUIKTE MITSUBISHI.V^

Soester Courant | 2003 | | pagina 13