3 72 Verdwenen Soest hervonden [SÖëst5Öjaargeleden| Gerrie Gellings houdt het na 25 jaar trouwe dienst voor gezien Erfstuk van oma op zolder? Soest bui Atletiek! Regen1 np SOEST I Regionale samenwerking r.k. parochies een feit 'De Kloof op Radio Soest Pax Christi zoekt gezinnen voor Bosnische kinderen WOENSDAG 15 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 1 Boekenmarkt van Aninesty zaterdag Vergeetachtig of dement? Kasteelconcert De Hooge Vuursche Bingo 'Creatieve Vereniging Soest' Regentesselaan Paans en Visser in gesprek met B. W. AUTOSCHADE Klaverjaswedstrijd KBO in Klarinet Einde van de woningnood in 1953? Thuiszorg Eemland raakt vaste kracht kwijt Taxatiedag 24 oktober bij Spullenhulp Onder invloed WOENSDAG 15 I Tweede klasse VOETBAL- zondi Na twee jaar w< 22/10/03 Komende zaterdag - 18 oktober - vindt de traditionele boeken markt plaats, georganiseerd door de Soester werkgroep van Am- nesty International. De markt wordt gehouden in de Montesso rischool (Steenhoffstraat, ingang Dalweg), van 10:00 tot 15:00 uur. Wie nog boeken wil brengen kan daarvoor t/m vrijdag 17 ok tober van 16:00 tot 17:00 en van 19:00 tot 20:00 uur terecht in de school. Wat is het verschil tussen vergeet achtigheid en dementie? Op don derdagavond 23 oktober organi seert de VOS, werkgroep van de Stichting Welzijn Ouderen Soest, in samenwerking met Alzheimer Nederland, afdeling Amersfoort e.o., een informatieavond over dit thema. Gastspreker is Margo Lak, gespreksleidster van het Alzhei mer Café te Amersfoort en ver bonden als opleidingscoördinator aan o.a. de Lisidunahof te Leus den. Zij zal, behalve op de ver schillen, ook ingaan op de vraag hoe om te gaan met dementie. De bijeenkomst is met name be doeld voor direct betrokkenen, hun partners, kinderen, vrienden en/of familieleden en vrijwilligers, maar uiteraard zijn ook andere geïnteresseerden van harte wel kom. De avond is gepland van 20:00 tot 22:00 uur in de grote recreatiezaal van zorgcentrum Molenschot, Dalplein 2-8, waar de zaal om 19:30 uur zal zijn ge opend. De toegang is gratis. In formatie: VOS/SWOS, Margöt Bultink, 88 6023681. Kasteel de Hooge Vuursche orga niseert dit komend najaar, winter en voorjaar weer verschillende kasteelconcerten. De concerten bestaan uit diverse soorten klas sieke muziekstukken waarin een verscheidenheid aan instrumen ten en zang aan bod komt. Het tweede concert in deze serie, op zondag 19 oktober, is een tweede wereldpremière. Er zal muziek klinken van Joseph Martin Kraus, sonates voor piano forte en viool, die nooit eerder werd opgenomen. De muziek wordt gespeeld op instrumenten uit die tijd. Kraus werd geboren in 1756 en is dus een leeftijdgenopt van Mozart. Beiden waren vroëg-Ro- mantische componisten, beiden waren wonderkinderen. Kraus is in Zweden Hofkapelmeister ge weest aan het hof van Gustav DL In zijn eigenzinnigheid en vin dingrijkheid is Kraus een unicum. Hij laat emoties en bewegingen de vrije loop waardoor zijn mu ziek dramatisch en spannend wordt. Kraus behoort tot de ge nieën van de 18e eeuw, hij heeft echter door de muziekhistorici nog niet de erkenning gekregen die hij verdient. Op dit concert is te horen dat deze muziek ten on rechte onbekend is gebleven. Overige concertdata: donderdag 25 december (Concertgebouw te Amsterdam); zondag 18 januari; zondag 21 maart en zondag 13 juni 2004. Op donderdag 25 de cember (le kerstdag) organiseert Kasteel de Hooge Vuursche een speciaal kerstconcert in het Con certgebouw in Amsterdam. Vanaf het kasteel vertrekken de gasten met bussen naar Amsterdam waar zij het concert bijwonen. Het New Venture Consort speelt werken van o.a. Jean van Vught. Tevens begeleidt het Consort counterte nor Sytse Buwalda met kerstlie deren uit verschillende Europese landen. Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 58 804 72 Openingstijden: W dinsdag t/m vrijdag van 9.00 uur tot 19.00 uur zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur In de rubriek 'Van heidehut tot residence' van de Soester Cou rant stond nog niet zo lang gele den een aflevering over de stren ge winter van 1929. Waterlei dingen die normaal een meter onder de grond zijn aangelegd, waren in dat jaar hier en daar stuk gevroren en de gemeente moest met een tankwagen de mensen van water voorzien. Bij die aflevering was een foto ge plaatst van de Molenstraat waar een groepje mensen rond een tankwagen een emmertje water konden tappen. Wij van Hervonden Soest von den in het boekje 'Van Trouw en Genade' (waarin de 75-jarige ge schiedenis van de Christelijk Ge reformeerde Kerk aan de Juliana- laan staat opgeschreven, 1923- 1998) een passage over de histo rische strenge winter van 1929. Voor mensen die Soest nog niet zo goed kennen: het christelijk gereformeerde kerkje aan de Julianalaan heeft een lang aan looppad en staat daardoor een beetje verstopt achter de huizen. We geven het stukje over 1929 in zijn geheel hieronder weer. De bevroren waterleiding Een ware financiële ramp dreigt als in april 1929 de rekening van de waterleiding binnenkomt. De Utrechtse Waterleiding Maat schappij heeft geconstateerd dat de kerk in de wintermaanden maar liefst 1962 kubieke meter water heeft verbruikt en stuurt een rekening van bijna fl. 800, De watermeter bevindt zich in een put bij de weg die niet vorst- vrij is. Er is niet aan gedacht om de meter tegen de strenge vorst af te dekken, de leiding is kapot ge vroren en na de barre winter ont dooid en gaan lekken zonder dat dit probleem is opgemerkt. Al maanden stroomt het water in de zandbodem van de put; pas on langs heeft Zijtveld dit ontdekt en de hoofdkraan afgesloten. Een rekening van fl. 800,— is dramatisch, zeker als men bedenkt dat de jaarinkomsten ongeveer fl. 600,— bedragen. Een van de ker kenraadsleden is reeds naar Utrecht getogen om deze zaak met de directie te bespreken, waarbij de onderdirecteur wel zo veel begrip heeft dat hij voorstelt de rekening te verlagen tot fl. 200,-. De kerkenraad is daarmee echter niet tevreden. Zijtveld schijnt echter goede contacten te hebben in het waterleidingcircuit en neemt zich voor dit met ene heer Herwaarden te bespreken om te bereiken dat niet fl. 600,—, maar alles wordt kwijtgescholden. De rekening die daarna binnenkomt, blijkt dan al te zijn verlaagd tot fl. 102,waarvan fl. 96,voor lek- water. Wie zou denken dat daar mee de zaak aardig is De C.V.S. organiseert op vrijdag 24 oktober haar jaarlijkse bingo avond in het gebouw 'Ë>e Zwa luw' aan de Oostergracht 46. Aanvang 20:00 uur (zaal open 19:30 uur.) Deze avond is zowel voor leden als niet leden. Iedereen die zin heeft in een gezellige bin goavond is van harte welkom. Er zijn leuke creatieve prijzen te win nen. In de pauze is er een loterij met leuke prijsjes. De opbrengst van deze avond wordt door de C.V.S. gebruikt om creatieve acti viteiten te bekostigen. Zo blijft het mogelijk de kosten voor de le den laag te houden. Daardoor is de C.V.S. voor een brede groep mensen betaalbaar. Heeft u zin om lid te worden van de C.V.S.? Kom dan eens vrijblij vend kijken! U zult verbaasd zijn over de mogelijkheden. Voor 30,00 mag u een half jaar aan alles deelnemen. Er zijn geen extra kosten. Ook is een kopje koffie of thee bij de contributie inbegrepen. De C.V.S. is te vinden in het Orlandogebouw, Di Lasso straat 65, maandag 19:30-21:30 uur, dinsdag 9:30-11:30 uur, donderdag 13:30-15:30 uur en 19:30- 21:30 uur. Informatie: Rita Roest, 38 6018355. vergist zich. De kerkenraad besluit deze rekening terug te sturen met de mededeling dat iemand daar over komt spreken, waarop Floor en van Zijtveld samen naar Utrecht afreizen om 'clementie' te bereiken en daarmee volledige kwijtschelding. Omstandig hebben de broeders daar de oorzaak en financiële pro blemen van dé gemeente uiteen gezet; met de mededeling van de directie dat een brief zou volgen, zijn zij teruggekomen. Dit bezoek is echter duidelijk verkeerd geval len, hetgeen blijkt uit een schrij ven van de directie met de som mering om binnen drie dagen te betalen. Zijtveld heeft dit echter niet geaccepteerd en geantwoord dat de kerk alleen bereid is om het werkelijke verbruik te betalen, dus fl. 6,—. Dit is echter niet naar de zin van directie, waarop afslui ting van de watertoevoer volgt. Het is dan september 1929. De kerkenraad geeft geen krimp, evenmin als de directie van de waterleiding. Deze situatie duurt voort tot oktober 1930; al die tijd haalt men water in de pastorie, hoewel deze verhuurd is. Maar dan zegeviert het gezonde ver stand; men ziet wel in dat dit niet is vol te houden en nooit zal wor den gewonnen. Bovendien moe ten kerk en pastorie nodig een grote beurt hebben; voor zoveel water kun je moeilijk bij de buren aankloppen. De kerkenraad stuurt een brief aan de directie van de waterleiding met het ver zoek om het bedrag dat dan nog openstaat (fl. 102,—) in termijnen van fl. 10,— te mogen betalen en de aansluiting op het waterlei dingnet te herstellen. De directie is wel zo vriendelijk om niet eerst volledige betaling te eisen, maar gaat met het voorstel van de kerkenraad akkoord. Van af oktober 1930 is de kerk weer aangesloten op de waterleiding; in de put wordt een cementen vloer gestort om nieuwe lekkages direct te kunnen opmerken. Een prachtig boekje over het wel en wee van een kleine kerkge meenschap. U kunt het boekje Trouw en Genade in zijn geheel op internet vinden, maar het is ook nog te koop. Vanaf heden kunt u alle af leveringen van Verdwenen Soest (hervonden) vinden op www.verdwenensoest.nl Doet het die donders dure naam zo goed onder de rook van het paleis in overvloed, rust er een zegen op de laan, waar zich het volk in straffe tred ter kerke spoedt? Daar klinkt het halleluja door, vervliegend in een koor van groen, nou ja, de meeste Zoesters moeten het thuis met minder doen. Zouden de panden, vrijstaand en lommerrijk, ons niet naar binnen wenken, omdat zij mensen bergen, die zitten na te denken: Hoe krijgen wij Soest-Midden, hoe krijgen wij Soest-Zuid, samen op weg te bidden, samen op weg er uit? De laan ontstijgt zichzelve, zoals ook Emma deed, laat kraken die gewelven. 't Is maar dat u het weet. Jan M. In een volle Carolus Borromeus- kerk in Soesterberg hebben afge lopen zondag twee belangrijke gebeurtenissen plaatsgevonden. Tijdens een feestelijke viering werd pastor Bart Tieman door deken Frans Zwarts gepresen teerd. Met Bart Tieman is het pastorale team bestaande uit vijf pastores compleet. De pastores gaan wer ken voor het Parochieel Verband Eemland. Die samenwerking tus sen parochies kreeg zondag een officieel karakter door het teke nen van de samenwerkingsover eenkomst. Het Parochieel Ver band bestaat uit de vier Soester parochies, samen met de parochie Sint Carolus Borromeus in Soesterberg en de parochie Maria Koningin in Baarn. De Nico- laasparochie in Eemnes zal in een later stadium aanhaken. Deken Zwarts noemde het een belangrijk moment voor de ge loofsgemeenschappen in deze re gio. In het dekenaat is dit de eer ste keer dat een dergelijke sa menwerking vastgelegd wordt. Met nadruk werd erop gewezen dat bij de samenwerking de iden titeit van de verschillende geloofs gemeenschappen voorop zal blij ven staan. Door deze vorm van samenwerking wordt het mogelijk om de kwaliteiten van iedere pas tor beter te benutten en kunnen parochies gebruik maken van el- kaars sterke kanten. Hoe de sa menwerking naast het gezamenlij ke pastorale team verder zal wor den vormgegeven is nog onder werp van studie. De bijzondere viering werd afge sloten met een drukke receptie, waarin de nieuwe pastor handen te kort kwam voor alle mensen die hem succes toewensten. Kerkstraat 5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 'De Kloof is een splinternieuw programma van Radio Soest waarin Werner Paans en Jan Visser twee uur lang in gesprek gaan met B. W. om te trach ten de vermeende kloof tussen burgerij en gemeentebestuur te overbruggen. Deze term is in heel politiek Nederland een ac tueel begrip in de vakliteratuur, in gemeentehuizen en ministe ries en op al die plaatsen waar de communicatie tussen over heid en bewoners moeizaam verloopt Uitvoerig wordt in dit radiopro gramma met burgemeester Jans sen en de wethouders Krol, Krij ger en Witte de begrotingsbehan deling 2004 en de bezuinigingen geëvalueerd. Daarbij komt onge twijfeld ook de brief ter sprake van de registeraccountant L.W. Verhoef uit Wijk bij Duurstede, die onze gemeente beticht van slordig boekhouden. Een belangrijk onderwerp van ge sprek wordt de gekozen burge meester, die ons te wachten staat. Doet burgemeester Janssen in 2006 mee aan de verkiezingen en hoe ziet hij in het nieuwe stelsel de relatie met gemeenteraad en met zijn wethouders? Hoe denkt het college van-B. Het Soester College van B. en W. W. nu zelf over bestuurlijke ver nieuwing, burgerparticipatie en de 14 stellingen van bestuurskundige Professor Tops uit Tilburg? Hoe ervaart het college het dualisme? Andere belangrijke items zijn de toekomst van Soesterberg, het streekplan van de provincie Utrecht, de lokale rekenkamer, de veranderingen in het ambtelijk apparaat en de werkwijze van de gemeentelijke adviescommissies. Werner Paans: 'Het valt me daar bij op hoe slecht raadsleden naar elkaar luisteren, zelden van een vooringenomen standpunt afwij ken, laat staan een goed idee van anderen overnemen'. Jan Visser: 'Er wordt eigenlijk nooit diepgaand met het ge meentebestuur gediscussieerd wegens tijdgebrek en een dergelijk gesprek zullen wij nu regelmatig organiseren'. De opname van 'De Kloof vindt donderdagmiddag 15 oktober plaats van 2 tot 4 uur in de klei ne trouwzaal van het gemeente huis. Bezoekers die deze opname willen bijwonen zijn van harte welkom en kunnen tussen half twee en twee uur nog suggesties aandragen aan de programma makers. De uitzending van deze eerste 'Kloof vindt plaats op zon dagmiddag 26 oktober. Pax Christi Kinderhulp zoekt in de regio Eemland, en dus ook in Soest, gastgezinnen. In april volgend jaar komen veertig Bosnische kinderen drie weken vakantie houden in ons land en voor hen is onderdak nodig. De werkgroep Amersfoort van de instelling laat sinds 1991 ieder jaar een groep kinderen naar ons land komen, die in een bizarre thuissi tuatie zitten. Ditmaal worden kin deren (8 tot en met 12 jaar) uit genodigd, die in een vluchtelin genkamp in Tuzla zitten. Volgens Pax Christi hebben zij daar een vrijwel uitzichtloze toekomst. Het is de bedoeling om hen tijdens hun verblijf in Nederland moed en inspiratie te geven. Daarom wordt gezocht naar en thousiaste gastgezinnen die sa men met de kinderen en de werk groep drie fantastische weken willen doorjbrengen. Per gezin worden twee kinderen geplaatst, zodat zij steun aan elkaar hebben. Pax Christi is een algemene orga nisatie van vrijwilligers met het CBF-keurmerk (zeg maar voor goede doelen). De instelling wil graag nu al beginnen met de wer ving, zodat het aantal logeer adressen op tijd is gerealiseerd. Mensen die zich als gastgezin wil len opgeven of meer informatie willen hebben, kunnen contact opnemen met Pax Christi Kinder hulp: Ellen Vreugdenhil, tel. 033- 4801690, of Hernia Meilink, §8 033-4632737. STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 De Katholieke Bond voor Oude ren (KBO) houdt woensdag 22 oktober haar jaarlijkse klaveijas- wedstrijd. Deze vindt plaats in de grote zaal van ontmoetingscen trum De Klarinet dat te vinden is aan de Klarinet 39. Het gaat vooral om de gezelligheid, maar er kunnen ook prijzen worden gewonnen door de 55-plussers. De zaal gaat woensdag om 13:00 uur open. De leiding van de wed strijd berust bij de heren C. de Bruin en W. Huiden. Uit de Soester Courant van Dinsdag 13 October 1953 De officiële berekeningen over de duur van de woningnood komen alle tot de conclusie, dat om streeks 1960 de misère overwon nen zal zijn. Dan zal er voor e gezin weer een afzonderlijke wo ning beschikbaar zijn. Onlangs had oud-Minister Mr. J. van t Veld in Economische Statische Berichten een soortgelijke bereke ning opgezet, op grond waarvan ook hij het eind van de woning nood tegen 1960 voorspelde. Tegen deze berekening wordt thans bezwaar gemaakt door de heer H.A. Fruin, die van mening is dat de woningnood veel eerder opgeheven zal zijn z.i. zal dit n.1. reeds over twee jaar het geval zijn. Zijn redenering is dat in 1938 de gemiddelde woningbezetting 4.3. personen bedroeg, d.w.z. dat er gemiddeld op elke 10 woningen 43 bewoners worden geteld. Deelt men het aantal inwoners, dat Nederland op 1 Januari j.1. telde, t.w. 10.436.000 mensen door het aantal woningen dat er op dat moment was, n.1. 2.345.000 dan komt men tot een woningbezetting van 4.45 perso nen. Wil men de bezetting gelijk maken aan die van voor de oor log, dus 4.3 personen per woning, dan zouden er 82.000 woningen méér nodig zijn. Per jaar worden er op het ogenblik 65.000 wonin gen bijgebouwd, terwijl er jaarlijks 2000 vervallen door afbraak. Ver der moet woonruimte gevonden worden voor de bevolkingsgroei van 110.000 mensen per jaar. Daarvoor zijn nog ongeveer 27.600 woningen nodig, zodat bij een aanbouw van 65.000 wonin gen per jaar het woningtekort met 37.400 per jaar vermindert. Het tekort bedroeg 82.000 op 1 Januari 1953 en kan dus volgens de berekening van de heer Fruin in 2Vi jaar zijn ingelopen. Hij be weert dan ook dat in het midden van 1955 de woningnood voorbij zal zijn. Hij voegt er zelf de som bere voorspelling aan toe, dat dit dan zal blijken doordat dure nie^ we woningen geen bewoners 4 len vinden. Hij neemt aan, vele mensen, die langzamerhand aan de inwoning zijn gewend Ifc. ver goedkoop zullen willen blijvt, wonen, dan dat zij een te hoë huur tot hun last nemen. Mj. in i Veld' heeft de heer Fruin onmj;. dellijk antwoord gegeven. Zij- betoog komt er op neer, dat k niet juist is de gemiddelde gezins grootte van voor de oorlog maatstaf te nemen. Vooral dooi- dat het aantal bejaarde mensen, dat een eigen woning nodij heeft, belangrijk toeneemt, moei het gemiddelde gezin tegenwoor dig op minder dan 4 personeo worden gesteld. Hij blijft er di ook bij dat de woningnood eersi in 1960 overwonnen zal zijn, acht hij de schatting van het Cen traal Bureau voor de Statistiek van een woningtekort var 275.000 woningen belangrijk u hoog. DE NIEUWE ST. CAR0L11 KERK. De bouw van de nie"uwe R.K kerk van de Sint Carolus parochie is nu beëindigd. Donderdag 15 October a.s. des voormi kwart voor tien, zal de consecraiit van de nieuwe kerk worden ver richt door de Aartsbisschop-coad jutor van het Aartsbisdom Utrecht, Zijne Hoogwaardige Ex cellentie Monseigneur dr. Bernar-1 dus Johannes Alfrink. Om half twaalf wordt in de nieu l we kerk een plechtige H. Mis op gedragen. E.H.B.O.-er REDT KINDJE VAN DE VERSTIKKINGS DOOD. Toen het 1-jarig kindje van di milie E. aan de Rademakerste spelenderwijs 'n knikker in df luchtpijp kreeg, werd door de he vig ontstelde ouders terstond di hulp ingeroepen van de tegen over hen wonende heer Haan, gedipl. E.H.B.O.-er. Het mochi deze heer gelukken het kindje, da het doodsbenauwd had, verwijdering van het vreemde voorwerp, van een gewisse ver stikkingsdood te redden. Thuiszorg Eemland in Soesl nvxkt aan het einde van deze maand een van haar beste krachten kwijt. Gerrie Gellings (64) houdt er na 25 jaar bij de stichting voorgoed mee op. 'Het was de bedoeling om hoogstens vijfjaar hier te blijven, maar het is dus wat langer geworden. Nu is het echt genoeg.' Gerrie werd geboren in het zuide lijke Limburg. Via Nijmegen en Utrecht kwam ze uit in Soest. Op haar achttiende leek de verpleging Hebt u ook ergens nog een erf stuk van oma op zolder? Laat het taxeren bij een kringloop centrum in de buurt. Wie weet bent u de gelukkige eigenaar van een museumstuk! 'Waarde loos of waardevol' is het motto van de taxatiedag die op 24 ok tober bij Spullenhulp wordt ge houden. Net als in het bekende tv-pro- gramma 'Tussen Kunst en Kitsch' kan men dierbare erfstukken, het schilderij van de rommelmarkt of curieuze voorwerpen laten beoor delen door erkende taxateurs van de Stichting Ortelius. De stichting werkt o.m. samen met Gilde Ne derland, het Kunst Antiek Journaal, de Volksuniversiteiten, de Verzamelkrant en het Amster dams Historisch Museum. Taxa teur Gerard Dreessen, autoriteit op het gebied van metalen, juwe len, keramiek en glaswerk heeft hoge verwachtingen van deze taxatiereeks. Zijn collega-taxateur is meer gespecialiseerd in boeken, schilderijen en grafieken. De Or telius Stichting verzorgt ook cur sussen en lezingen en onder houdt nauwe contacten met inter nationale veilinghuizen. Waar en wanneer? Hebt u een voorwerp in huis waar van de herkomst onduidelijk is en wilt u weten of het van enige waarde is? Neem het dan mee naar het Soester kringloopcen trum aan de Schans 20 op vrijdag 24 oktober, van 11:00 tot 12:30 uur. De overige activiteiten van de diverse kringloopbe- drijven gedurende de Kring- loopParade zijn te vinden op www.kringloopcentrale.nl of www.spullenhulp.nl. Tevens houdt Spullenhulp op dinsdag 21 okto ber een speciale verkoop. Er zul len twee kraampje worden opge steld voor dg winkel, waarin veel leuke (opgespaarde) artikelen worden verkocht. Politiemensen hebben bij een controle zaterdagochtend om streeks 04:15 uur op de Radema- kerstraat een 39-jarige bestuurder uit Soesterberg aangehouden. Uit de ademanalyse bleek dat de man onder invloed van alcohol was. Hij blies 625 ug/1, terwijl maar 220 ug/1 is toegestaan. Zijn rijbe wijs werd ingevorderd en hij kreeg een proces-verbaal. haar wel wat. Na een paar jaar hard werken in het ziekenhuis, heeft ze een maatschappelijk-so- ciale opleiding opgepakt. Met dit diploma op zak, kwam ze 25 jaar geleden bij de toen nog bejaarr denzorg genaamde stichting. Achttien jaar geleden werden de gehandicaptènzorg, ziekenhulp enzovoorts bij elkaar gevoegd en ontstónd Thuiszorg. De Limburgse is er in haar ar beidsjaren vier jaar uit geweest om haar kinderen op te voeden. 'Lan ger dan vier jaar hield ik het niet vol. Ik ben geen huisvrouw ik moest er gewoon weer uit. Geluk kig had ik een goede oppas. Ik kende haar goed en ze verrichtte heel goed werk.' In de zilveren periode bij Thuis zorg heeft ze honderden cliënten gehad. Dochters of zonen die het niet gemakkelijk hadden om thuiszorg aan te vragen voor hun vader of moeder, maar ook echt genoten die de zorg voor hun naaste eigenlijk niet af wilden staan. Lieve brieven 'Het werk was vaak hectisch maar ook heel leuk. De waardering die je af en toe terugkrijgt doet je be- Door nederlagen van de t>vee en puntverlies van de ni mer drie is de ranglijst vai tweede klasse als een harnv ca in elkaar geschoven. So verantwoordelijk voor het vei van DCG (2-3) klom naai vierde plaats al moet het die sitie delen niet drie andere p gen. De voorsprong op de denkbei ge rode streep bedraagt na duels slechts twee punten, du: les lijkt nog open te liggen. pikken of wegzakken was de i van Soest in het cruciale duel de Amsterdammers die ondi de nederlaag de tweede pl behielden. Dat DCG te kloppen is, blee snel toen Soest een korte dekl hanteerde. Bovendien was er succes. Richard Pietersen gin op rechts vandoor, zijn voo werd niet weggewerkt en Edelbroek tikte de afgeslagen beheerst in het doel. Stichting Thuiszorg Eemlnna tecmciosvocKtkhtinQ fooödieppetijk W&k *lnjonmtk (033) 422 05 00 Gerrie Gellings voor 'haar'kon toor van Thuiszorg Eemland. Foto: Soester Courafli seffén waar je het voor doet. fr mand heeft me pas nog 250,- opgestuurd. Toen ik die envelop1 opende, schrok ik me kapot. Zo iets is natuurlijk heel leuk, maai de lieve brieven die ik door de ja ren heen van mensen heb gekre gen, zijn me nog veel Bieu waard.' Zo worden vijf jaar met gemak 25 jaar. Daarnaast zijn er steeds nieuwe ontwikkelingen in de zore, zo blijft het afwisselend. De me dewerkers worden met interne opleidingen en cursussen '£e' dwongen' mee te groeien met de innovaties en nieuwe uitvindin gen in deze tak. Gerrie is nu uitgeleerd en Over- hees, Soest-Zuid en Soesterberf zullen een andere contactpersoon krijgen. Een jaar geleden sprak t voor het eerst het zinnetje 'over een jaartje stop ik er echt mee' uit Al die tijd daarvoor had ze zich op zitten vreten als iemand voor de zoveelste keer dat zinnetje uit sprak. Haar lijfspreuk was dan ook niet zeuren maar werken. Nn zal ze er zelf aan moeten geloven 'ik zie het niet als 'moeten stop pen'. Ik houd er nu mee op cjj ben daar niet rouwig om. Wat hierna ga doen weet ik nog hele maal niet. Ik zie wel wat op mijn pad komt, in ieder geval zal ik niet meer terugkeren in het vak.' Maandag houdt Gerrie in cafe" restaurant Soestdijk nog een af scheidsfeestje voor (oud)collega Daarna is het nog een weekje op het kantoor aan de Burgemeestet Grothestraat en dan 'hangt ze al les aan de wilgen'. Sinds een kwaliteitsbeoorde van het NOCNSF in 2C mogen op de atletiekbaan de Wieksloterweg geen offi< wedstrijden meer gespeeld i den. Na deze afkeuring is d< meente gaan denken aan oplossing. Na lang wikkei wegen heeft het bedrijf Ore woud Sport&Techniek uit 1 renveen de opdracht gekn om de baan voor het bedra; 165.770,- te renoveren. iet Instituut voor Sportao .ïodaties (ISA) keurde in ïen aantal aspecten van de ^f. De rondbaan met sprint! en de voorzieningen voor ve ïoogspringen, speerwerpen. »elstoten, discuswerpen en k slingeren kwamen niet doe kwaliteitsbeoordeling. De b In 1994 nog vernieuwd en c Louwd van twee naar zes 1 3p de grens tussen de twee :n de nieuwe banen zijn de lopen jaren echter veel sch Wstaan. De andere ondei swamen niet door de test, c te niet in tweevoud aanwezi iit is verplicht om officiële strijden te mogen spelen. Jioest heeft vervolgens eind bij een viertal bedrijven een 'Opgave voor renovatie gev Deze bedrijven kwamen me Door de aanhoudende n na een uurtje naar binnen v mocht de pret niet drukker SEC. De voetbalvereniging ook kinderen die nog niet voetbalspelletjes kon er in c

Soester Courant | 2003 | | pagina 14