Balverlies fataal bij Red Stars iet na 25 gezien Soest buigt in slotfase duel om Atletiekbaan wordt gerenoveerd iegen krijgt instuif niet klein Stompé boeit in Soesterberg ISPORTl Sportpro^mm^ Siportuitslageij Dramatische competitienederlaag na leuk bekersucces 22/10/03 8.30 uur Trainen voor wintersport SOESTERCOURANT cwijt SOESTER COURANT PAGINA 15 ZAALVOETBAL DVS raakt in vijf minuten zege kwijt KORFBAL KVO verrassend onderuit tegen 'Angstgegner' BRIDGE Interne competitie ZWEMMEN Clubrecords IWOENSDAG 15 OKTOBËR~2(jÖ3~ Tweede klasse zondag lijkt wel op een harmonica I^VOETBAL- zondag[ INa twee jaar weer officiële wedstrijden bij Pijnenburg BASKETBAL Rob Mulder wint derde open dartskampioenschap ■orn Eemland WOENSDAG 15 OKTOBER Futsal 21:05 Firtina'93-AORC (Beu kendal) VRIJDAG 17 OKTOBER Futsal 19:15 Allen Wecrbaar-SEC (Hil versum) ZATERDAG 18 OKTOBER Basketbal 18:00 Red Stars (H)-Zoebas, 3° bekerronde (Beukendal) Handbal 20:10 Smeeing/BDC (H)-UDSV (Beukendal) Volleybal 14:00 Volvera-Stam/SoVoCo (D), derde bekerronde (Arnhem) 17:30 Smashing-Stam/SoVoCo (H) (Diemen) Voetbal 14:30 CDW-VVZ'49, lc beker ronde (Wijk bij Duurstede) Tafeltennis 14:00 Shot-SVE 3 (Orlandoge- bouw) Waterpolo 19:45 Utrecht 2-Duinkikkers (D) 20:45 Dolfijn 2-Duinkikkers (H) (Amsterdam) MAANDAG 20 OKTOBER Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag (Bowling Overhees) Futsal 20:00 SEC-B W'31 (Beukendal) BOWLING DANSEN DARTS Open Soesterbergse dartskampioen schappen. Singles heren: 1. Rob Mul der; 2. Stevie Moreira; gedeeld derde Pierre Dieters en Peter Velterop; da mes: 1. Yvonne van der Lingen; 2. Patricia Knopper; gedeelde derde Sas- kia van Zoeren en Monique Gerrits; verliezers heren: 1. Bert van Deuver- en; 2. Karei Foulon; gedeelde derde Louis Roestenburg en Patrick Menge- drink; koppels, winnaars: 1. Stefan van Essen en Steve Moreira; 2. Pa trick Mengerink en Raymond Menge- rink; gedeelde derde Leon Roesten burg en Patricia Knopper en Hanne Kooy en Simon Jessayan; verliezers: 1. Ron Meyer en Rico v.d. Wijngaard; 2. Mark van Zoeren en Harold van Mel- sen; gedeelde derde Marco Evers en Paul Rutten, en Mare v.d. Sluis en Pene Pel. SCHAATSEN SV Eemland IJsbaan Utrecht. 100 meter: Sonny Berghuis 13.03 (pr), Tijs van der Steen 14.07, Jelmer van Velzen 14.67 (pr), 300 meter Sonny Berghuis 33.99 (pr), Tijs van der Steen 35.82, Jelmer van Velzen 35.83 (pr); 500 meter: Marloes Faddegon 49.52, Eefje van de Bor 51.07, Mathijs Eijbaard 47.45, Wietse Koppenaal 51.98, Daan van Rhee 52.16; 1000 meter: Marloes Faddegon 1.38.66 (pr), Eefje van de Bor 1.42.48, Mathijs Eijbaard 1.39.15 (pr)Daan van Rhee 1.46.68, Wietse Koppenaal 1.49.20 (pr); 3000 meter: Maarten Faddegon 5.18.93 (pr), Ma- rianne Lam 5.35.56 (pr), Angelique van de Berg 5.46.77 VOETBAL SO Soest A-junioren: SO Soest Al - WZ'49 Al 1-2; Roda'46 A4 - SO Soest A3 3-2; A-junioren meisjes: Roda'46 MA2 - SO Soest MA1 2-1; B-junio ren: SO Soest BI - IJ'vogels B2 3-2; Achterveld SV BI - SO Soest B2 2- 1; Nieuwland BI - SO Soest B3 9-0; C-junioren: Elinkwijk C2 - SO Soest Cl 1-2; WZ'49 C2 - SO Soest C2 2-15; SO Soest C3 - WZA C3 7-0; Achterveld SV Cl - SO Soest C4 7- 0; SO Soest C5 - WZA C5 0-5; D- pupillen: Quick Dl - SO Soest Dl 1-5; SO Soest D2 - Zuidvogels Dl 1-3; Roda'46 D5 - SO Soest D5 4-3; SO Soest D6 - Nieuwland D6 2-5; D-pupillen meisjes: SO Soest MD1 - Sporting MD4 2-11; E-pupillen: SO Soest E4 - Eemboys El 3-2; SO Soest E5 - Baarn SV E3 2-2; Quick E7 - SO Soest E6 1-8; SO Soest E7 - CJW E7 11-2; CJW E8 - SO Soest E8 3-7; SO Soest E9 - Hoogl'veen E3 0-6; F-pupillen: SO Soest F1 - SC 't Gooi F1 2-0; Hoog land F2 - SO Soest F2 4-1; Quick F4 - SO Soest F3 1-14; SO Soest F4 - Spakenburg F4 2-3; SO Soest F5 - Roda'46 F6 1-1; SC 't Gooi F5 - SO Soest F6 6-2; SC 't Gooi F6 - SO Soest F7 3-3; SC 't Gooi F7 - SO Soest F8 1-4; SO Soest F10 - SC 't Gooi F8 1-1; SO Soest Fll - SC 't Gooi F10 2-0; G-voetbal: Zebra's de G1 - SO Soest G1 1-3. Mensen die zich willen voorberei den op hun wintersportvakantie, kunnen trainingen volgen onder leiding van een gediplomeerde skileraar. Deze droogtrainingen beginnen in november en vinden plaats op de Amersfoortse Berg. Belangstellenden kunnen bellen naar 033-4632882. TEL. 035-6014152 Het toernooi, op initiatief van Jan-Willem Hovestad van café Het Wapen van Soesterberg, in de leegstaande showroom tegen over het café aan de Rademaker- straat was evenals vorig jaar over twee dagen verspreid, de koppels op zaterdag en de singles op de zondag. Darts Bond Midden Ne derland, tot welke regio Soester berg behoort, had speciaal reke ning gehouden met dit reeds vroeg geplande toernooiweekend door zelf geen andere toernooien te plannen. Tevens werd de ran king aangemeld bij het Neder landse ranking circuit in de vorm van de Darts 4 You Ranking. Op zaterdag werd het koppeltocr- nooi gespeeld. Zestig 60 koppels meldden zich hiervoor aan op de tien geplaatste mobiele dartsba- nen. Indrukwekkend was de mi nuut stilte ter nagedachtenis aan de eerder die week overleden dartsspeler Rud van Bergen Bra- venboer, waar wedstrijdleiders Hans Senders en Susan van der Putte om vroegen. Daarna von den de darts hun weg naar de borden. Stompé, de populaire profdarter I uit Lelystad, gaf op zaterdag een l demonstratie. Dat hij een echte I entertainer is en de dartssport Igoed beheerst, bewees hij door 'tegen de sponsorvertegenwoordi- 1 Openingstijden kantoor ma. 9.00 - 17.00 uur di. 9.'5 -16.°° uur woe. 10.00 - 17.™ uur do. 10.00 - 16.00 uur Terwijl iedereen vijf minuten voor tijd veronderstelde dat de koers was gelopen, sloeg 's Graveland keihard toe. Met 3-1 leidde DVS maandagavond in sporthal Beu- kendal. Gijs Schaap, Wessel van Veen en Marcel van Essen had den de ploeg aan een ogenschijn lijk comfortabele voorsprong ge holpen. Met drie goals, waarvan eentje in de slotseconden, grepen de gasten toch nog de winst weg voor de neus van de verbouwe reerde Soesters. DVS had vrijdagavond wel de uitwedstrijd tegen Ter Haar Boys eenvoudig omgezet in een 3-7- zege, door onder meer drie tref fers van Van Veen. Na zeven duels neemt DVS met elf punten een plek in de subtop in. Hoewel de uitslag van 10-9 an- ders doet vermoeden, was KVO in de uitwedstrijd tegen Ter Lee- de kansloos. De 'Angstgegner' diende de Soesterbergers zodoen de de tweede nederlaag in de veldcompetitie toe. Bovendien moest KVO de koppositie af staan aan het Amersfoortse MIA. Geen moment kreeg de onttroon de koploper grip op de wedstrijd. Ze had moeite met de defensie - van de thuisclub en creëerde wei nig kansen. Na de pauze (7-5) liet ook KVO zien de kunst van het verdedigen te beheersen. Ter Leede kwam nog maar tot drie rake schoten, maar KVO deed het aanvallend niet veel beter. In de spannende slotfase knokte het zich terug tot 10-9, maar daarna werd niet meer gescoord. Na twee competitieavonden van bridgeclub Soesterberg heeft het koppel Van Esseveld/Van Eijden de leiding in de A-lijn genomen. De eerste avond waren de heren Berkhof en Barendregt met een score van 55 procent het meest succesvol, maar biedmisverstan- den deed hun daarna van de troon vallen. Van Esseveld en Van Eidjen speelden wat dat be treft stabieler. In de B-lijn scoor den de heren Pckelharing/Ra- vensberg net iets beter dan de da mes Barendregt/Kaptein. Daar door promoveerden zij als eersten naar de A-lijn. In de boeken van De Duinkikkers zijn twee nieuwe clubrecords bij geschreven. Een daarvan kwam - op naam van Maaike de Boer die op de 200 meter vlinderslag ver onder haar eigen record dook: 3.13.79. Ook Eline Schoenmaker vestigde in haar leeftijdsklasse een clubrecord. Zij deed dat op - de 200 meter schoolslag (3.14.32). Het tweetal was suc- cesvol tijdens de jaarlijkse Al- wedstrijd. g 13 October 1953 blijken doordat dure ui, lingen geen bewoners 2' den. Hij neemt aan snsen, die langzamerL. inwoning zijn gewend? dkoop zullen willen blij J dan dat zij een te h», It hun last nemen. Mr J„ eeft de heer Fruin onnJ antwoord gegeven. 71, komt er op neer, dat st is de gemiddelde ge2jn van voor de oorlog ai', af te nemen. Vooral d0o? t aantal bejaarde mensen en eigen woning r. belangrijk toeneemt, niddelde gezin tegenwO0r. minder dan 4 personen a gesteld. Hij blijft er da j dat de woningnood eera i0 overwonnen zal zijn, ij de schatting van het Cen- Bureau voor de Statistiek een woningtekort van )0 woningen belangrijk te ÜEUWE ST. CAROLUS auw van de nieuwe R.£ an de Sint Carolus parochie beëindigd. Donderdag 15 er a.s. des voormiddags voor tien, zal de consecratie e nieuwe kerk worden ver loor de Aartsbisschop-coad- van het Aartsbisdom ht, Zijne Hoogwaardige Ex- tie Monseigneur dr. Bernar- jhannes Alfrink. alf twaalf wordt in de nieu- rk een plechtige H. Mis op- gen. LO.-er REDT KINDJE DE VERSTIKKINGS- D. het 1-jarig kindje van de fa- E. aan de Rademakerstraat iderwijs 'n knikker in de pijp kreeg, werd door de he- ntstelde ouders terstond de ingeroepen van de tegen- hen wonende heer Haars, »I. E.H.B.O.-er. Het mocht heer gelukken het kindje, d doodsbenauwd had, door ij dering van het vreemde verp, van een gewisse ver- ingsdood te redden. Soester Bowling Vereniging ■Door nederlagen van de top I pree en puntverlies van de nuni- I mer drie is de ranglijst van de I tweede klasse als een harmoni- I ca in elkaar geschoven. Soest, I verantwoordelijk voor het verlies Ivan DCG (2-3) klom naar de I vierde plaats al moet het die po- I siiie delen met drie andere ploe- Igen. I De voorsprong op de denkbeeldi- Ige rode streep bedraagt na zes Iduels slechts twee punten, dus al- I les lijkt nog open te liggen. Aan- I pikken of wegzakken was de inzet I van Soest in het cruciale duel met |dc Amsterdammers die ondanks nederlaag de tweede plaats behielden. Dat DCG te kloppen is, bleek al Isnel toen Soest een korte dekking ■hanteerde. Bovendien was er snel succes. Richard Pietersen ging er |op rechts vandoor, zijn voorzet Iwcrd niet weggewerkt en Ton Edelbroek tikte de afgeslagen bal beheerst in het doel. Daarna liet Soest het initiatief over aan de gastheren. De blauw- witten werden op eigen helft te ruggedrongen, verloren de mees te duels en moesten de afgevallen ballen aan DCG laten. Tot twee maal toe voorkwam Rcijer Ran de gelijkmaker, maar na achttien mi nuten moest hij capituleren bij een inzet van Edwin Mei. Dat het ook nog 2-1 werd, was niet ver wonderlijk, want DCG bleef ver uit de betere ploeg. Kort voor rust had Pietersen de stand in even wicht kunnen brengen, maar in plaats van te schieten, legde hij de bal af op Gerdo Kuenen die niet tot scoren kwam. Veel reden tot optimisme was er niet tijdens de adempauze. Met uitzondering van de openingsfase had Soest weinig laten zien, maar in de tweede helft kwam het meer tot voetbal. DCG had enkele ke ren niet te klagen over de beslis singen van de scheidsrechter. Halverwege de tweede helft moest Jordi Brouwer het veld rui men. Zijn vervanger Ali Kocyigit had bijna meteen succes, maar zijn schot was een tikkeltje te hoog gemikt. Niettemin volgden de gevaarlijke momenten zich daarna in hogere frequentie op. Michiel Brood- koorn, Kocyigit en Kuenen mis ten allemaal, maar in de slotfase was er toch nog succes voor Soest. Vlak voor het verstrijken van de officiële speeltijd werd Kuenen bediend door Kocyigit (2-2). Voor DCG was dat het sein de voorsprong in ere te herstellen en speelde daarmee misschien wel de Soesters in de kaart. In blessu retijd snelde Pietersen over rechts weer naar voren. Hij haalde uit en Kuenen kwam wederom voor zijn man en kon de bal de beslissende tik geven. Ondanks dat ook Zecburgia ver loor, heeft deze koploper nog steeds een gaatje met de rest van het deelnemersveld. Onder Soest en de drie andere nummers vier is het 'onrustig. Vier ploegen moe ten nog een inhaalwedstrijd spe len, zodat er sowieso twee ploe gen zijn die nog punten erbij zul len krijgen. uiteenlopende conclusies. Zowel financieel als qua uitvoering lagen de vier ver uit elkaar. Op basis van de offertes van de bedrijven, dacht de gemeenteraad 290.000,- nodig te hebben voor de baan en nog eens 11.500,- voor nieuwe voorzie ningen voor het kogelslingeren en discuswerpen. Om niet over een nacht ijs te gaan, besloot de ge meente toen om verder te onder zoeken wat het beste voor de baan en de portemonnee was. Het ISA werd om advies ge vraagd en het instituut voor Sportaccommodaties kwam met een aanzienlijke kostenbesparing. In plaats van een kostbare lijnaf- watering aan de binnenzijde van de baan, kan het plaatselijk op hoogte brengen van de aanwezi ge gazonbanden voldoen. In een tweede ronde langs de be drijven, kwam Oranjewoud Sport&Techniek het beste voor de dag. Ondanks twee jaar zonder offi ciële thuiswedstrijden, is voorzit ter Hans Kleinekoort van atletiek vereniging Pijnenburg tevreden. 'Het is jammer dat we twee jaar lang uitwedstrijden hebben gehad, maar het vernieuwen van een at letiekbaan kost veel geld. Ik kan dus wel begrijpen dat de gemeen te voorzichtig is geweest. Nu is het zaak dat de nieuwe baan er zo rerrie Gellings voor 'haar'kan- r van Thuiszorg Eemland. Foto: Soester Courant en waar je het voor doet. Ie* ad heeft me pas nog 250,- jestuurd. Toen ik die envelop :11de, schrok ik me kapot. Zo- is natuurlijk heel leuk, maai lieve brieven die ik door de ja- heen van mensen heb gekre- l> zijn me nog veel meer ard.' worden vijf jaar met gemak jaar. Daarnaast zijn er steeds uwe ontwikkelingen in de zorg, blijft het afwisselend. De me- werkers worden met interne leidingen en cursussen 'ge~ 'ongeil' mee te groeien met de 1 ovaties en nieuwe uitvindin- a in deze tak. :rrie is nu uitgeleerd en Over- es, Soest-Zuid en Soesterberg Hen een andere contactpersoon jgen. Een jaar geleden sprak ze or het eerst het zinnetje 'over "jaartje stop ik er echt mee' uit. die tijd daarvoor had ze. zich op ten vreten als iemand voor de veelste keer dat zinnetje uit' rak. Haar lijfspreuk was dan k niet zeuren maar werken. Nu I ze er zelf aan moeten geloven. zie het niet als 'moeten stop' nIk houd er nu mee op cfl n daar niet rouwig om. Wat ik 2rna ga doen weet ik nog hele* ial niet. Ik zie wel wat op mijn d komt, in ieder geval zal ik niet 2er terugkeren in het vak. aandag houdt Gerrie in café' staurant Soestdijk nog een af' heidsfeestje voor (oud)collega's- aarna is het nog een weekje op ;t kantoor aan de Burgemeester rothestraat en dan 'hangt ze al' s aan de wilgen'. I Sinds een kwaliteitsbeoordeling van het NOC*NSF in 2002, Imogen op de atletiekbaan aan I de Wieksloterweg geen officiële wedstrijden meer gespeeld wor- I den. Na deze afkeuring is de ge meente gaan denken aan een {oplossing. Na lang wikken en 1 wegen heeft het bedrijf Oranje- I woud Sport&Techniek uit Hee- Irenveen de opdracht gekregen lom de baan voor het bedrag van 165.770,-te renoveren. riet Instituut voor Sportaccom- nodaties (ISA) keurde in 2002 leen aantal aspecten van de baan laf. De rondbaan met sprintlanen en de voorzieningen voor ver- en [hoogspringen, speerwerpen, ko- Jgclstoten, discuswerpen en kogel- Slingeren kwamen niet door de Icwaliteitsbeoordeling. De baan is Én 1994 nog vernieuwd en omge- pouwd van twee naar zes lanen. Dp de grens tussen de twee oude Jen de nieuwe banen zijn de afge lopen jaren echter veel scheuren Jpntstaan. De andere onderdelen kwamen niet door de test, omdat Jze niet in tweevoud aanwezig zijn, ■dit is verplicht om officiële wed- Istrijdcn te mogen spelen. Eoest heeft vervolgens eind 2002 bij een viertal bedrijven een prijs opgave voor renovatie gevraagd. T)cze bedrijven kwamen met sterk Duidelijk te zien is de scheur in een van de lanen. De atletiekbaan wordt daarom onder handen geno- Foto: Foto Bell snel mogelijk ligt. Dit is nog wel van een aantal factoren afhanke lijk. Zo kan de toplaag alleen ge legd worden als het mooi weer is. Het kan dus zo zijn dat we daar pas in het voorjaar mee kunnen beginnen.' De komende weken gaan de vereniging, gemeente en Oranjewoud om de tafel zitten voor een plan van aanpak. Volgend jaar zullen er dus weer officiële hardloopwedstrijden ge houden kunnen worden, maar als het aan Kleinekoort ligt, blijft het daar niet bij. 'De vereniging wil ook gerechtigd zijn om officiële wedstrijden voor andere atletiek- onderdelen te organiseren. Hier voor zullen al de voorzieningen voor die onderdelen in tweevoud aanwezig moeten zijn, nu is er slechts van elk één.' Er zal dus bijvoorbeeld een twee de zandbak voor het verspringen bij moeten komen. De gemeenteraad had na de eer ste ronde langs het viertal bedrij ven gerekend op een slordige 290.000,- te maken kosten, uit de tweede ronde bleek dat er 'maar' 165.770,- nodig is. Misschien wil de gemeente de 125.000,- die hierdoor is uitge spaard wel daarvoor gebruiken. Door de aanhoudende regen moest het programma na een uurtje naar binnen worden verplaatst, maar dat mocht de pret niet drukken tijdens de sportinstuif van SEC. De voetbalvereniging ontving jonge leden, maar ook kinderen die nog niet zijn aangemeld. Na diverse voetbalspelletjes kon er in de kantine worden 'geroken aan boksen. Met een bingo, sjoelen en darten werd de jeugd verder bezig gehouden. SEC houdt woensdag 12 november op de Bosstraat-West weer een sportinstuif, bestemd voor meisjes en jongen van 5 tot en met 12 jaar. Foto: Herman van Dam Maandag: SNS - Fysio and Fitness 4- 1, Pinchascrs - de Keuntjes 2-3, Big Splitters - Rode Duif 5-0, Oma cn de zware jongens - Slrajk 1-4, Outsiders - Briljantjes 2-3, Pinshakcrs - Team work 1-4. Dinsdag: No name - Just Us 2-3, BB-tjes - tnt 5-0, Toverbal - Missfïts 5-0, Big Brothers - Man bijt hond 4- 1, de Noten - B4 4-1, One Pin Only - Hcppie Hoekers 3-2. Sepp Eric en Charlottc Voorn: 6C in Inter national Brentwood, 5C in IDSF-wed- strijd te Papendal en 3C in IDSF-wed- strijd te Luik. VVZ'49 Waar Red Stars vrijdagavond een leuke bekerwedstrijd op de planken bracht, daar leverde het de volgende dag een dramati sche competitiewedstrijd af. Een hoosbui van balverlies zorgde ervoor dat de basketballers in sporthal Beukendal onderuit gleden. Winnen voor de beker is leuk, winnen in de competitie is be langrijker. Dat Rebound'72 uit het toernooi werd geknikkerd (67-56) was 24 uur later dan ook alweer ver teruggedrongen in het geheugen van de spelers en coach Robert Oosterhof. Vorig seizoen zette Red Stars het IJsselsteinse Jump tweemaal reso luut opzij. In de zomer kwam Afer Adamus civer van deze club en de forward toonde binnen enkele weken aan dat hij een versterking is voor de Soester ploeg. Tegen zijn voormalige teamgenoten was hij met 20 punten op dreef voor Red Stars, maar uitgerekend Adamus ging in de slotseconden in de fout. Bij een 60-58-voorsprong pakte hij twaalf seconden voor tijd een aanvalsrebound, maar in plaats van te kiezen voor balbezit nam hij een half geforceerde schotpo ging. Jump graaide bal uit de lucht en scoorde aan de overzijde net op tijd de gelijkmaker. In de vijf minuten verlenging die volgde, kwam Red Stars opnieuw voor (65-62), maar slordigheden deden de gastheren de das om. Jump, gecoacht door John van Ommeren die een jaar of twintig geleden deze functie bij Red Stars uitoefende, kwam via een vrije worp op 70-68, waarna de laatste schotpoging van Red Stars niets meer opleverde. Daardoor verloor de ploeg geheel onnodig voor de tweede maal in drie wedstrijden. Ontegenzeggelijk werd duidelijk dat Red Stars nog niet kan tem poriseren en vrijwel wekelijks een overdosis balverlies neemt. Daar om kon geen afstand worden ge nomen van Jump. In het begin van de tweede helft moest Red Stars zelf een 29-36-achterstand goedmaken. Red Stars sprong naar 39-36 en 45-41, maar kon geen afstand nemen. I11 de regu liere tijd had Red Stars de wed- Frank Renzenbrink (rechts) na mens Red Stars in actie contra tops corer Kuijpers van Jump. Foto: Foto Bell strijd kunnen uitspelen, maar een verkeerde keuze gooide roet in het eten. 'Al verlies je deze wed strijd niet in de laatste minuut. Daarvoor ging er al veel te veel mis', stelde Oosterhof terecht vast. Dames Ook de derde wedstrijd is voor de dames van Red Stars in een ne derlaag geëindigd. De basketbal- sters uit Soest hadden zeker kans op de winst, maar verloren in het derde kwart terrein. Daarna kost te het te veel kracht om de aan sluiting weer te realiseren. Daar voor had Red Stars regelmatig en met succes een press uitgevoerd. Daar had Blue Arrows het moei lijk mee, maar eenmaal onder het bord, bereikte de ploeg uit Drie bergen wel haar doelstellingen. Het werd 47-52 voor de ploeg die met Crackeijacks de leiding heeft in de poule, waarin Red Stars de laatste plaats bezet. ger Ab Brouwer direct met cen 180 te openen. Becommentarieerd door SBS6 dartscommentator Jacques Nieuwlaat moest Brouwer het onderspit delven. Vele anderen mochten het nog tegen Co probe ren en enkelen wisten (met een beetje hulp van Nieuwlaat) van 'the Matchstick' te winnen. Ruim 200 deelnemers en toeschouwers sloegen het met veel plezier gade. Natuurlijk ontkwam Co niet aan het uitdelen van vele handteke ningen en werd hij veel op de ge voelige plaat vastgelegd met zijn fans. Zo ook de teams van het café die onder de naam 'Oranje Café' uitkomen in de competitie van Darts Bond Midden Neder land. Uit de aanwezigen werden nog enkele tegenstanders voor Stompé geloot en in het café zelf werd de demo voortgezet zodat het toernooi weer verder kon. Co Stompé (links) met de Soes terbergse deelnemers van het Oranje café Het Wapen van Soesterberg aan het Soesterbergse Open Dartskampioenschan. SO Soest Al - WZ'49 Al 1-2; WZ'49 A2 - Roda'46 A3 1-7; Was- meer BI - WZ'49 BI 8-0; Hoog land Cl - WZ'49 Cl 1-0; WZ'49 C2 - SO Soest C2 2-15; WZA C4 - WZ'49 C3 1-4; WZ'49 Dl - IJsselmeervogels Dl 2-4; Roda'46 E8 - WZ'49 E4 1-9; WZ'49 E5 - Nieuwland E8 11-1; TOV E5 - WZ'49 E6 2-7; WZ'49 E7 - SV Spakenburg E7 3-1; SV Spakenburg F2 - WZ'49 F2 7-1; Roda'46 F2 - WZ'49 F3 13-0; WZ'49 F4 - WZA F5 5-0. Voor de winnaars was uiteraard hun klassering het hoogtepunt van het derde Open Soesterberg se Dartkampioenschap, en voor de anderen hun deelname, maar iedereen was het erover eens: de bijdragé van een van Neder lands (en internationaal) meest bekende dartsspelers, Co Stompé, was dat ook. Uiteindelijk werd het koppeltoer- nooi gewonnen door het Nij- kerks/Goudse koppel Stefan van Essen/Stevie Moreira. Zij won nen van de gebroeders Raymond en Patrick Mengerink uit Utrecht. Beste Soesterbergse koppel was hier het duo Simon Jessayan/ Hanne Kooy dat derde werd. De volgende dag werd rond 12:30 uur begonnen met het sin gle toernooi. Door het hoge prij zengeld en de te verdienen ran- kingpunten kwamen de deelne mers weer uit het hele land naar Soesterberg. Ook hier werd in poules begonnen, zodat alle deel nemers minstens vier wedstrijden konden spelen. Na de verdeling in Al vroeg vielen er enkele verras singen. Titelverdediger Marcel Jansen overleefde de twee de ronde niet en moest in Dennis Schuiten (Amersfoort) zijn meer dere erkennen. Andere favorieten als Stevie Moreira, Rob Mulder, Pierre Dieters, Dick Koster en de Hagenees Peter Velterop bereik ten wel allemaal de beste 16 van het toernooi. categorieën speelden de heren en dames afzonderlijk van elkaar het knock-out systeem. De finale ging uiteindelijk tussen Stevie Moreira en de Nieuwegei- ner Rob Mulder. De laatste had de eerste editie van het toernooi twee jaar geleden al eens gewon nen en verloor vorig jaar van zijn koppelpartner en latere winnaar Marcel Jansen. Mulder nam direct het initiatief en de mastercaller kon al snel een 3- 0-voorsprong omroepen. Moreira die later deze maand een poging mag wagen om zich te plaatsen voor de Lakeside dartskampioen schappen in januari 2004 (de voormalige Embassy) kwam knap terug en maakte er een spannen de wedstrijd van. Het was echter Mulder die de langste adem had en de wedstrijd met 5-3 won. Daarmee wist hij zich als nieuwe kampioen een bedrag van 400 euro rijker. De verliezersronde werd gewon nen door Nijkerker Bert van Deuveren. Hij versloeg in de fina le de beste Soesterbergse darter Karei Foulon. De hoogste uit worp werd bij de heren gegooid door Patrick Gerth (167) en bij de dames door Stieneke van Deuve ren (88). Het damestoernooi werd gewon nen door de Amersfoortse Yvon ne van der Lingen. Zij won on derweg van de beste Soesterberg se dame Monique Gerrits. (Zie ook uitslagen).

Soester Courant | 2003 | | pagina 15