iprikbord r MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN <\GINA 16 398, 298,- 329,- WOENSDAG 15 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT De loper van de week Voorlichtingsavond over epilepsie PAGINA 17 22/10/03 8.30 uur Nergens meer zin in? Welfareverkoping De Zonnebloem Mariënburg Dierenlief Dierenleed Avonden over/met prof. Dingemans ^Burgeriijkt^tandJ Muziek in Utrecht Stap uit je mistbank Jubileumconcert Sursum Corda Helder zien in de toekomst! Cantatedienst Baarn Friese avond Lezing Historische Kring Baerne SCHRAVEMADE B.V. De Allesdoener Soest klassiek Radio Soest Klassieke muziek op zondagmiddag Zeven sprookjes li telbare latten- )0, hoofd- en tart verstelbaar, elk bed._485r actieprijs nu natras fdekking, afrits- erbaar in soepel 200,385;- actieprijs nu actieprijs nu i@middelmanwonen.nl Inmiddels zijn de 'lopers van je week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal ronder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer len wind, winter en zomer. De Koester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgt de volgende bezorger een bonus: Tom Hilhorst De afdeling Utrecht van de Epi- epsie Vereniging Nederland EVN) organiseert op woensdag november een speciale voorlich tingsavond over epilepsie en nieu- ie anti-epileptica. De avond findr plaats in Meander Medisch Centrum, locatie Elisabeth (Ring- »eg Randenbroek 110), in Amersfoort en begint om 19:30 jur. De avond is vrij toegankelijk. De heer A. Hovestadt, neuroloog ia Meander Medisch Centrum, zal ingaan op de volgende onderwer pen: 'Wat is epilepsie?', 'Zijn kin- ieren anders dan volwassenen?', 'Het belang van een goede dia gnose' en 'De behandeling'. De iweede gastspreker, de heer M. ingelsman, is verbonden aan de polikliniek: voor epilepsie in Utrecht en zal aandacht besteden aan de nieuwe anti-epileptica, hun effectiviteit en (geringere) hijwerkingen. Er is volop gelegen heid tot het stellen van vragen. De avond is niet alleen bedoeld voor mensen met epilepsie, ouders van kinderen met epilepsie, familie, partners en vrienden, maar ook voor artsen, leerkrachten, begelei ders en andere belangstellenden. Vanaf 19:00 uur kunnen de infor matiestands worden bezocht. Informatie en aanmelding: Landelijk Bureau, 0318- 672772 of 033-4321010, of via de jubileumwebsite: www.epilepsienukanhetbeter.nl. k Bij het Riagg Amersfoort Om streken start in november weer een cursus 'Omgaan met depres sieve klachten' voor ouderen. De cursus is bedoeld voor mensen boven de 55 jaar met lichte tot matige depressieve klachten. In de cursus van 10 bijeenkomsten leren mensen hoe ze zelf hun sombere klachten kunnen ver minderen. Bij klachten kan men denken aan: geen zin hebben in de dag, hangerig zijn, moe zijn, somberheid, matheid, niet kun nen genieten, malen. Door deel name krijgt men meer greep op de eigen gedachten en gevoelens en het eigen gedrag. Hiermee voor komt men dat klachten vereree- ren. Er vinden kennismakingsgesprek ken plaats op woensdag 29 en donderdag 30 oktober. De kosten zijn 25,00. Men kan zich recht streeks, zonder verwijzing, aan melden bij de afdeling Preventie. Ook voor de cursus voor volwas senen (tot 55 jaar) zijn nog plaat sen. Informatie of opgave: Coby Langenkamp, Riagg, afdeling Preventie, 033-4603500. De Zonnebloem afdeling Soest nodigt iedereen uit voor de wel fareverkoping in de koffiezaal van Mariënburg, Burgemeester Gro- thestraat, op vrijdag 24 oktober van 10:00 tot 16:00 uur. De be woners van Mariënburg, Molen schot en Honsbergen hebben weer hard gewerkt aan bijzonder mooie handwerken, die op deze verkoping te koop worden aange boden. Voor de komende feest dagen zal men zeker iets van zijn gading kunnen vinden, zoals knuffelbeesten, kussens, truien, tafelkleden, schortjes e.d. Zoals elk jaar is er ook weer een loterij met vele leuke prijzen. De op brengst van de verkoop van de ar tikelen en de loterij wordt gebruikt om weer nieuw handwerkmateri aal aan te schaffen, zodat De Zonnebloem ook het komend jaar weer in staat is om mensen in de verzorgingshuizen een aangena me tijdsbesteding aan te bieden. Amivedi, 38 035-6015493 VERMIST Poes, zwart, wit op buik, rond oog wit, Van Goyenlaan. Kater, cypers bruin, witte bef, knik in staart, Gemini Soesterberg. Fretten, 2x, wit, Van Angeren- straat Soesterberg. Poes wit, grijze vlekjes op hoofd, Hommel. GEVONDEN Kater, rood, 4 mnd. bandje met belletje, Gen. Winkelmanstraat Soesterberg. Hangoorkonijn, wit met bruine stippen, Van Straelenlaan. Poes, zwart, wit tussen voorpo ten, witte voorteentjes, achter sok jes, Koningsweg. Sierduif, korte snavel, grote krop, ring. Konijn, tam, vrouwtje, grijs/wit gemeleerd, Mercury Soesterberg. Poes wit, halfjaar, Wielewaal. Prof. dr. G.DJ. (Gijs) Dinge mans, emeritus-hoogleraar van de kerkelijke opleiding aan de Rijksuniversiteit te Groningen, komt op woensdag 29 oktober om 20:00 uur naar de Emmakerk in Soest om een lezing te verzor gen. Hij heeft diverse boeken ge publiceerd, waaronder 'De Stem van de Roepende'. Daarin pro beert Dingemans duidelijk te ma ken dat het geloof in God en zijn invloed op de wereld via Jezus Christus zo gek nog niet is. Dingemans heeft geprobeerd de eerbiedwaardige christelijke tradi tie om te munten in nieuwe for muleringen, riten en belevingen. Het boek biedt een manier om over God te spreken die we in de kerken nog maar weinig tegenko men. Het is een boek voor 'Nie- mandlanders' die het spoor in de christelijke traditie zijn kwijtge raakt. Dingemans laat hen zien dat ze niét hoeven te kiezen tus sen 'van God los' of fundamenta lisme. Ter voorbereiding op zijn komst- naar Soest zal ds. Pieter Goeden- dorp een avond houden over dit omvangrijke boek. Deze avond is op maandag 20 oktober om 20:00 uur in de Emmakerk, Park Vrede hof 2. Iedereen is op een van deze twee of op beide avonden van harte welkom. De toegang is gratis. Informatie: Janke Holman, 88 6468370. Opgave gemeente Soest GBA (ge meentelijke Basisadministratie Perso nen) Periode: 1 t/m 8 oktober 2003. GEBOREN: Gwen, dochter van R. de Kruijf en W.G.S. van der Veen. - Mar- grethe, dochter van A. Snijders en J.E. Slagboom.- Jasmijn Evita, dochter van G.G. Ottow en E.B. Wesselkamp. AANGIFTE HUWELIJK/ PARTNERSCHAP: Rudolf Stomp en Christiane Ta mara Lichodew-Hetzelt. WLTREKKINGHUWELIIK/ PARTNERSCHAPSREG.: Pieter Johannes Vonk en Angela Alida Petronella van den Broek. OVERLEDEN: Elisabeth Colijn. - Jacoba Chris- tiana Maria Vergouwen, echtg. v. J.M. Kruitwagen. Zaterdag 18 oktober, Domkerk: een programma met psalmen van Sweelinck en Manneke. Uitge voerd worden van Jan Pietersz. Sweelinck de psalmen 48, 97, 99 en 133; van Daan Manneke de psalmen 122 en 133. Verder hoort men nog 'Prière' van Ton de Leeuw. Uitvoerenden zijn de zan gers van de Domcantorij o.l.v. Domcantor Remco de Graas. Het concert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Op maandag 10 november vanaf 20:00 uur is er in het spiritueel centrum Het Horusoog, Birkstraat 101a in Soest, een gratis informa tieavond voor de training 'Stap uit je mistbank'. Deze training vindt plaats van 27 tot en met 31 december 2003. Het is een inten sieve training die zich richt op het loslaten van de patronen die je zijn aangeleerd in je kindertijd. In deze groep ga je terug in de tijd als volwassene die je nu bent en her ontdek je het kind in je, met zijn oorspronkelijke gezicht. Je zult de patronen gaan onderzoeken die je weghouden van je ware kern. Je gaat je opnieuw verbinden met het kind in je, en zijn of haar wonden helen met de liefde en zorg die het altijd nodig had. In de training wordt gewerkt met actie ve meditaties, lichaamswerk, ademstructuren, en bewustwor dingoefeningen. Voor informatie en deelname, bel met Lucas: 88 033-4551208. Zaterdag 18 oktober zondag 19 oktober Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: @0900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Lentrale Dienstapotheek, Amersfoort, @033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: S. Loos/I.E. Gertsch, Heuvelweg 21, @6015970 Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, @033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: M. Teunissen (Baarn), Ferdinand Huycklaan 16, @5412535. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., @06-54337407. De Christelijke Koorvereniging Sursum Corda viert haar 45-jarig bestaan met een jubileumconcert dat wordt gegeven op vrijdag 31 oktober De Open Hof, Veenbes straat 2. Aanvang: 20:00 uur. Het kerkgebouw is open vanaf 19:30 uur. Aan het concert werken mee: Chr. Koorvereniging Sursum Cor da; Gereformeerd koor Martyria; Orkest Vereniging Amersfoort o.l.v. Gregory Hubert; Jaap Zwart, orgel; Eduard van Maanen, tenor; Gerard de Jong, trompet; Thari Schröder, presen tatie. De algemene leiding is in handen van de dirigent van Sur sum Corda, Oene Hofman. Toegangskaarten a 7,50 zijn verkrijgbaar bij mevr. L.H. van den Broek, 6018290, en mevr. G.J. Meijerink, 0346-352041, en bij de koorleden. De deur van de hemel ging open. De apostel Johannes mocht bin nen komen bij God. Maar hoe kom je daar? Niet zonder hulp van God. De Geest kan je zo ver brengen. Om de toekomst te zien moet je in de hemel zijn. Daar heeft Iemand de toekomst in handen. Daar wordt de toekomst gemaakt. In de morgendienst van de gereformeerde kerk (vrijge maakt) laat ds. C. v.d. Berg uit Amersfoort de kerkgangers bij een open bijbel meekijken in de hemel, 's Middags in de dienst is ds. A.O. Reitsema uit Amersfoort de voorganger. Belangstellenden zijn welkom in de diensten die be ginnen om 10:00 uur en 17:00 uur. Het adres van de kerk is Pa rallelweg 1. Info: 6026453. www.rabobankonline.com Op zondag 19 oktober wordt tij dens de cantatedienst in de Nico- laaskerk in Baarn (Kerkstraat) uit gevoerd de cantate BWV 96, 'Herr Christ, der einge Gottesso- hn', door solisten, koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn o.l.v. dirigent Bas Ramselaar. De dienst wordt geleid door ds. I.C. de Jong. Aanvang: 19:30 uur. De Friese vereniging 'Frysk en Frij' (Gooi en Eemland), organi seert op vrijdag 24 oktober een Friese avond in de aula van, 'Groot Goylant', Van Linschoten- laan 501 in Hilversum. Kleinkun- stenaar/cabarettier Bennie Huis man speelt, met Corinne Staal aan de piano, het programma 'Nim it libben lichter'. Ook niet-le- den zijn welkom. Er zijn weer 'diskes' met culinaire en literaire Friese producten. Aanvang: 20:00 uur Entree: leden 3,50; niet-leden 7,00. Op donderdag 16 oktober organi seert de Historische Kring Baerne een dialezing door Tiny en Gerrit de Graaff met als titel: 'Portret van een boerderij'. Het echtpaar maakt al jarenlang diaseries met de schoonheid van de natuur als uitgangspunt. De lezing vindt plaats in de blauwe zaal van De Speeldoos, Rembrandtlaan 35 (Baarn), aanvang 19:30 uur. En tree niet-leden: 3,50. Zaterdag 18 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor B. Tieman; communieviering; Cantemus Domino Zondag 19 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor B. Tieman; communieviering; samenzang Rooms-katholiek, lYlariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistieviering; Cantemus Domino Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 L. Weusten/A. Trienen; communieviering; parochiekoor Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. H.R. van Heil Samen op Weg, Wilhelniinakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. R.D. van Hornsveld Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. P. Oskamp Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. P.J. Kok Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. C. v.d. Berg, Amersfoort; 17:00 ds. A.O. Reitsema, Amersfoort Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. A.A. Brugge (woensdag 22 oktober 19:30 J.M.D. de Heer) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. A.C. Blooys, Bilthoven Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 K. Goedhart Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Harpert Tromp (doopdienst: Amersfoort, Kraanvogelstraat 1) Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F. Ph. Groeneveld Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. M. Janssens, Utrecht; avondmaal Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. v.d. Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Niéuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl ("PT") tandtechnisch laboratorium Voor al uw reparaties en adviezen. Ook voor ziekenfondsverzekerden. CE gecertificeerd. Torenstraat 13 - Soest - Telefoon 035 - 602 02 49 Miniportret van Soms moeilijk werken... DONDERDAG 16 OKTOBER VRIJDAG 17 OKTOBER Ad van Wijngaarden Twee bureaus, twee telefoons, twee agenda's, stapels papieren, kranten, persberichten, een kra kende stoel en een nerveus bewe gende man. Portier, programma maker, eindredacteur Ad van Wijngaarden. Dordrecht. Goh, ja, eh heel lang geleden alweer. Ja een heel muzi kaal gezin, mijn vader was mede oprichter van de Muilerband, hij speelde dwarsfluit en moeder had een absoluut gehoor en speelde prachtig piano. Theater. Oh, jongen. Van kinds af aan naar de Revue in Rotterdam. Ha, heb zelf ook nog op toneel gestaan. Gek op theater, ja en m'n vriendje ook. We zijn, wacht, even de deur open doen, lid van de vrienden van Carré. Ja joh, ik ken zoveel artiesten, heerlijk en ik ken ook bijna alle schouwburgdi recteuren. Dat komt hier goed van pas. Soest. Ik was verkoper bij een groothandel in Dordrecht en later bij Overtoom. Ik woon al sinds '75 in Soest. Bezuinigingen bij de zaak en de ouderen, ik was 54, moesten weg, niets nieuws onder de zon. Werd toen banenpooler. Radio Soest. Goh, ja, dat was wel grappig. Als jongetje speelde ik al radiootje en ik was AVRO-pro- pagandist in Dordrecht in '94 be gonnen bij onze lokale radio. Ja jochie wat ik allemaal doe! Ik ben redacteur van bijna alle program ma's en eindredacteur van nog een aantal. Ja (de bel gaat weer) en portier van Radio Soest. Boos. Ach wat zal ik zeggen... soms. Ik wil zo graag dat het goed gaat maar dat lukt niet altijd. Vrij willigers blijven vrijwilligers. Niks mis mee hoor, in tegendeel ze zijn onmisbaar en doen hun stin kende best maar, ach nou ja laat maar. 2004. Nee ik kijk er niet naar uit, dat wordt m'n laatste jaar en hoe het dan hier verder moet? Ik weet het niet, misschien blijf ik nog wel wat doen. Allesdoener, of de bel bedienen of zo, ha, ha, ha. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Inske den Duik 10.00 Cultuur in de regio h Nieuws over voorstellin gen in diverse theaters in de regio en tentoonstel- lingsnieuws. Verder tips voor een gezellig avondje uit. Presentatie Lonneke Meijer, samenstelling Ad van Wijngaarden 11.00 Even Uitblazen Met liedjes en melodieën over bloemen, presentatie: Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma Iedere zondagmiddag 13.00 Nederlandse hits Samenstelling en presen tatie: Thari Schröder 14.00 Operetteland Reis over Broadway, deel 3 Wat is de sleutel van het succes van een lied? Is het de muziek of is het de tekst. In dit programma een paar voorbeelden. "Deep in my heart, dear" uit de Broadway-operette "Student Prince" van Sig- mund Romberg en "Sound of music" uit de bekende musical en film uit 1959 van Oscar en Hammerstein. Presentatie: Paul Sparnaaij. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Joep van Tilburg Lonneke Meijer ontvangt Joep van Tilburg, beel dend kunstenaar uit Soest. Joep schildert. Ze is leerlinge van de Amers- foortse kunstenaar Fred Ros en later van Paul de Kort. Een tentoonstelling van haar werk is te zien in het Steunpunt in Kattenboek in Amersfoort. En uiteraard brengt zij haar muziekkeuze. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Kees Vroon 10.00 Rondje om de kerk Het actuele thema van het klonen is aan de orde. Is het produceren van kopie ën van mensen en dieren niet een overschrijding van grenzen, een beetje "spelen voor God"? Biedt deze techniek ongekende vooruitzichten op ideale mensen en dieren of dreigt wat Ira Levin be schreef in zijn boek De jongens uit Brazilië, over het maken van klonen van Hitier, mogelijk te wor den? Een boeiende dis cussie. 11.00 Soest 55+ In dit programma dr Weij- ma over het Toon Her mans Huis dat wordt ge vestigd in Amersfoort, een tehuis voor kankerpatiën ten. Redactie Ad van Wijngaarden, presentatie Karin de Lange. 12.00 Lunchroom Middag Magazine Presentatie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Koos v.d.Velden Piet Ekel en Thari Schrö der praten met een mar kante man, Koos van de Velde uit Amersfoort. Ja renlang maakte hij kinder voorstellingen met gasten. 14.00 Brassband muziek Met aandacht voor de beste orkesten en beroem de melodieën. Presentatie Kees Vroon. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma. Luister naar spelers en trainers die te gast zijn bij presentator Herman Duit. 18.00 Jazz uit Artishock Samenstelling en presen tatie Rosamint Faas en Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur. Studio: Raadhuisplein 1, Soest Telefoon 035 609 38 51 ZATERDAG 18 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 9.00 Oud goud De beste muziek uit de ja ren vijftig, zestig en zeven tig- Presentatie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Anfonin Dvorak moest slager worden De Tsjechische componist, An- tonin Dvorak, moest slager wor den, maar hij speelde liever viool met de dorpsonderwijzer. En met succes. Dvorak was succesvol bij zijn studies. Hij was op zijn dertig ste al een vakbekwaam componist en dirigent. Hij werd leraar voor compositie aan het Praags Conservatorium en al spoedig volgde er een uit nodiging om directeur van het National Conservatory in New York te worden. Hij bleef er drie jaar. Hij beweerde dat de basis van de Amerikaanse muziek de Negermuziek was. Wij laten o.a. de 9e symfonie horen, de Ameri kaanse symfonie, "From The New World". De solo van de En gelse hoorn in het tweede deel beeldt de weemoedige zang uit van de negerslaaf in het heldere maanlicht: "Moonlight in the Plantation". Het werk wordt uit gevoerd door de Wiener Philhar- moniker olv de befaamde dirigent Kirill Kondrashin. Willem O Duijs begint zijn toe lichting bij de Young Persons Guide to the Orchestra met de woorden: "Lieve kinderen van acht tot tachtig Met de klassieke muziek bij de sprookjes en fantastische verha len begint de tweede uitzending voor jonge en oude luisteraars. Willem O Duijs bijt de spits af en Inske den Duik vervolgt met de Tovenaarsleerling van Paul Du- kas, de Kinderspelen van George Bizet en tenslotte Moedertje Gans van Maurice Ravel, waarin Doornroosje, Klein Duimpje, Belle en het Beest en de Keizerin van de Pagodes breed uitgemeten worden. De muziek wordt door beroemde orkesten gespeeld met de dirigen ten: Lorin Maazel, David Zinman, Bernard Haitink en Seji Ozawa. Zeven sprookjes en wonderbaar lijke verhalen. Zondagmiddag 14.00 uur ZONDAG 19 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie: Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu h Het Radio Soest program ma over alles wat leeft en groeit en altijd weer bloeit. Presentatie Ina Aangeen- brug. 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge- voel, de column van de burgemeester, presentatie: Yvonne Dijkhuis 12.00 De Vrijwilliger T\vee vrijwilligers komen aan het woord. Lia van Veen is lid van de Vrou wenwerkgroep afdeling Soest en vertelt over nut en noodzaak van de Vrou wenwerkgroep. Jeanne Rooderkerk is de andere gast. Zij geeft computerles aan senioren. Presentatie: Nel Pelzer 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en ge presenteerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek De Nieuwe Wereld van Dvorak en speciaal voor de kinderen muzikale ver tellingen. Sprookjes en andere verhalen. Samen stelling Jaques v.d. Griendt. Zie tekst hiernaast 16.00 Musica Aeterna Opnieuw aandacht voor Bach. De componist maakte zich vrolijk over het vele koffiedrinken door de Duitse vrouwen. Hij schreef daarover een paar humoristische stuk ken w.o. De Koffiecantate en Cantate Burlesque. Let eens op de muzikale grap pen die hij in het laatste stuk verwerkte... Presen tatie: Liesbeth Gankema. 17.00 Het Praattheater Een programma voor en door mensen met een ver standelijke handicap. Van daag: de vakantie, de be levenissen van de afgelo pen fraaie zomer worden verteld aan Ab Faas en Maaike Aerts en u kunt mee luisteren. 18.00 Kerkdienst Vandaag de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap NPB in Soest 19.00 Religieuze muziek 20.00 Het Open Boek Presentatie Herman Spoor 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur. MAANDAG 20 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg. Presentatie: Ruud van Zome ren 10.00 Soester en zijn muziek h Joep van Tilburg Lonneke Meijer ontvangt Joep van Tilburg, beeldend kunstenaar uit Soest. Joep schildert. Ze is leerlinge van de Amersfoortse kunstenaar Fred Ros en later van Paul de Kort Een tentoonstelling van haar werk is te zien in het Steunpunt in Kattenboek in Amersfoort. En uiteraard hoort u haar muziekkeuze. 11.00 Soul to soul Maakt het uit dat er christe nen zijn in Soest, of moslims, of atheïsten? Of is geloof of bezieling alleen maar iets voor jezelf? Die vraag wordt voor gelegd aan een kleurrijke ver tegenwoordiging van Soesters, christenen, Hindoes, spiritue- len, moslims, joden en atheïs ten. Aan mannen en vrou wen. Aan jongeren en oude ren. Aan zwevers en doeners. Wordt Soest beter van mensen met een geloof of overtui ging? Of maakt het allemaal niks uit? 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Ruud van Zome ren 13.00 Even uitblazen Muziekprogramma met een bloemetje, samenstel- ling en presentatie Loes Moraal 14.00 De jaren 50 Kent u ze nog, de liedjes uit de jaren vijftig? Kees Pels zocht ze op, stofte ze af en draait ze voor u. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, ge sprekken en commentaar, de sport van het afgelopen week einde. Presentatie Herman Duit. 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur DINSDAG 21 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. presentatie: Kees Vroon 10.00 Ontmoeting meth Piet Ekel en Thari Schrö der praten met een mar kante man, Koos van de Velde uit Amersfoort. Ja renlang maakte hij specia le kindervoorstellingen met als gast een tv- of theaterpersoonlijkheid. Met zijn gezelschap trad in het hele land op. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma, presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Kees Vroon 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Reis over Broadway, deel 3. Zie voor toelichting don derdag Presentatie: Paul Sparnaay 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom li 17.00 Rondje om de kerk h Het actuele thema van het klonen is deze keer aan de orde. Is het produceren van kopieën van mensen en dieren niet een over schrijding van grenzen, een beetje "spelen voor God"? Biedt deze tech niek ongekende vooruit zichten op ideale mensen en dieren of dreigt wat Ira Levin beschreef in zijn boek De jongens uit Brazi lië, over het maken van klonen van Hitier, moge lijk te worden? Een boeiende discussie. 18.00 Van psalm tot pop Presentatie: Joke Almirante 18.30 Weg met hobbels Presentatie: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker Kinderprogramma. Pre sentatie: Caren Zwarte- veen en Marieke Boer. 19.30 Het Kompas Jongerenprogramma. 20.00 Het Boek binnenste buiten Presentatie: Herman Spoor 21.00 Goddank Liedjes, uitgezocht door Elly van Tol 21.30 Avondsluiting presentatie: Wim Prins. 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur WOENSDAG 22 OKTOBER FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Actualiteitenprogramma over alles wat leeft en groeit en altijd weer boeit. Presentatie Ina Aangeen- brug. 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. het Soestge- voel van de burgemeester, presentatie: Yvonne Dijk huis 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret. Vanmiddag met Cabaret Ivo de Wijs, Hans Dorres- tein en Hester Macrander met haar cabaretprogram ma "Vragen om moeilijk heden". Ook Westside Story met o.a. Maaike Widdershove en Ado Kruizinga en Funny girl met Simone Kleinsma zijn te horen. Samenstelling Ad van Wijngaarden 14.00 Soest 55+ h In dit programma dr Weijma over het Toon Hermans Huis dat wordt gevestigd in Amersfoort, een tehuis voor kankerpa tiënten. Redactie Ad van Wijngaarden, presentatie Karin de Lange. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de regio Nieuws over theatervoor stellingen en tentoonstel lingen, gesprekken met kunstenaars en artiesten. Samenstelling Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer. 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2003 | | pagina 17