32 1 Ui Visser GRATIS Instellingen en inwoners gaan samen praten over Cultuurbeleid Daelhoven kan 'snoezelen' Maatregelen bezuinigingen Honden 'bestormen' raadhuis 3ED 7ACTUEEL I 99 Fietsersbond teleurgesteld Zwemuurtje voor vrouwen College niet onder indruk kritiek registeraccountant BROOD VAN BONI BEST GETEST* 6 WITTE BOLLEN 3.50 3.95 3.95 5.95 €2." IUWE 'RGERS Weer ingebroken bij basisschool De Achtbaan Fietser slaat rover de kop ck i •- .1 mj' t. Bijeenkomst Cultuurvisie op 23 oktober 'Politiek neemt fietser niet serieus' Twee Soesters voor ontucht veroordeeld Opbrengst haringparty voor verpleeghuis Minder uitgaven, hogere inkomsten Controleurs speuren naar 'illegale' huisdieren Bad afgeschermd met gordijnen Burgemeester leidt C. van A. voor Hospice Soest Gevraagd VASTE en INVAL- LOPERS Soester Courant Geen besluit overbezetting PvdA-zetel Dertigduizend euro PAGINA 2 1.»o WOENSDAG 15 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 er Courant net spoed p woensdag n een wijk lopen? 335-6014152 ïr informatie. albezorgers welkom. Voor de tweede keer in korte tijd is er bij basisschool De Achtbaan ingebroken. Werden de eerste keer zestien computerkasten mee genomen, nu was het er 'slechts' Karige week werd in de nacht van 'oinsdag op woensdag een raam geforceerd en zonder binnen te komen een computerkast opge pakt en meegenomen. Hierbij tyerden, net als bij de eerste in braak, de draden van de kast naar het beeldscherm en toetsenbord doorgeknipt. Directeur 't Hoen van de basis school staat machteloos. 'Ik weet hiet of het weer dezelfde dieven zijn geweest, maar het lijkt er wel op. Net als bij de inbraak van laatst, is hier niets tegen te doen. Ze zijn nu zelfs niet binnen ge- yveest, dus hebben ze waarschijn lijk nog geen minuut nodig gehad om de computer te stelen.' Êen 55-jarige Amersfoorter is aondag gewond geraakt bij een ingeval op de Wieksloterweg. {Rond 14:15 uur fietste de man op z'n racefiets langs een andere fiet ser. Daarbij kwam hij in de berm fterecht, raakte een boomstronk en jsloeg over de kop. De ongelukki ge wielrenner is met mogelijk "nekletsel per ambulance naar het ziekenhuis gebracht. I?9 Runder- riblappen KiloJ^W PLUS Boerenkool Zak 250 gram jy&r PLUS lee Macs Classic of almond 360 ml. T Ooos 3 stuks 1.79 2' doos GRATIS TE KOOP Sophialaan 27 te Soest Wilt u wonen in een karakteristieke omgeving? Dan is dit het plekje dat u zoekt! [Aan een rustige laan in het mooie Soestdijk ligt deze karakteristieke half vrijstaande woning met fraaie originele details. De woning heeft bovendien een aangebouwde praktijkruimte met eigen entree die vele gebruiksmogelijkheden biedt. De royale en heerlijke zonnige achtertuin is voorzien van 2 terrassen en een tuinhuis. Kortom het plekje dat zoekt! Belangrijkste kenmerken aangebouwde praktijkruimte met eigen entree royale woonkamer en suite met open haard half open keuken kelder 3 slaapkamers op le verdieping separaat 2e toilet moderne badkamer 2 slaapkamers op 2e" verdieping bouwjaar circa 4935 dak- en glasisolatie royale berging met zolder perceelsgrootte 391 rrw vraagprijs 527.000,- k.k. Collegiaal in verkoop met Van Harde- veld Makelaardij te Baarn. IMUTflUfHiaCBB De inzichten en ervaringen, die ik de afgelopen jaren op het gebied van aankopen en verkopen van onroerend goed en van taxaties heb opgedaan, vormen - samen met mijn intentie om dit soort werkzaamheden snel, zakelijk in met oog voor het menselijk aspect af te ronden - de basis voor menige luccesvolle transactie. I 8.00-20.00 8.00-18.00 Caroline Jagtenberg, makelaar/taxateur o.g. Als u nader geïnformeerd wilt worden over de verkoop van uw woning, de aankoop van een ajidere woning of een taxatie van de betreffende woningen, dan neem ik graag de tijd voor u. Speenkruidstraat 55 3 765 AB Soest ||f| RVT Tel 035 6037490 Fax 035 6037491 Op donderdag 23 oktober wordt de bijeenkomst 'Cultuur visie' gehouden om 19:30 uur in de raadszaal van het gemeente huis. Doel van de bijeenkomst is om met de culturele instellingen en inwoners de cultuurvisie op te stellen. De bijeenkomst wordt geleid door Cees van Drongelen, tot eind 2002 presentator van het AVRO-kunstprogramma 'Tussen Kunst Kitsch'. In de Cultuurvisie wordt het cul tuurbeleid van de gemeente Soest vastgelegd. Belangstellenden zijn van harte welkom om de bijeen komst bij te wonen. Tijdens de bijeenkomst kunnen alle aanwezi gen een actieve bijdrage in de dis cussie leveren. De doelstelling van het cultuurbeleid voor de ge meente is om de cultuur toegan kelijk en aantrekkelijk te maken voor iedereen en meer samen hang te creëren tussen de diverse culturele instellingen en accom modaties. Dit vanuit de visie dat cultuur belangrijk is voor het sa menleven in de gemeente Soest. Eind augustus is een voorberei dingscommissie uit de gemeente raad gestart met het opstellen van de Cultuurvisie 2004-2010. In deze commissie zijn vertegen woordigd enkele raadsleden, de raadsadviseur, een afgevaardigde van het cultuurplatform en de cultuurambtenaar. De voorbereidingsgroep wil op 23 oktober de concept-Cultuurvi sie voorleggen aan de mensen in het culturele werkveld en aan in woners van Soest. In de gezamen lijke bijeenkomst worden de uit gangspunten van het cultuurbe leid^ en de cultuurbeleidspijlers vastgesteld en ingevuld. Er wor den vijf beleidspijlers genoemd die de werkgroep op de 23e ver der willen invullen: podiumkun sten, amateurkunsten, kunstzinni ge vorming en beeldende kun sten, cultuurhistorie en kunst- en cultuureducatie. Programma Het programma van de bijeen komst is als volgt. 19:30 uur Welkomstwoord door de voorzitter van de voorberei dingscommissie Joke Mulder; voorstellen leden commissie; kor te uitleg van het (democratisch) proces; 'highlights' kadernotitie. 19:45 uur Cees van Drongelen V.l.n.r. Bert Smit (secretaris Cul tuurplatform Soest), Joke Mulder (voorzitter commissie Cultuurvisie, VVD-raadslid) en Cees van Dron gelen voorzitter bijeenkomst Cul- tuur visie). leidt de discussie in. 19:50 uur Discussie algemeen ,deel (hoofdstukgewijs). 20:50 uur Pauze 21:05 uur Discussie beleidsvoor nemens notitie. 22:00 uur Afronding door de voorzitter Joke Mulder. De concept-Cultuurvisie is op te vragen bij de medewerker cultuur beleid van de gemeente Soest, Isabel Lopez, Iopei@soest.nl, 88 (035) 6093 615. Opnieuw is tijdens de begro tingsbesprekingen gebleken dat de lokale politiek de fiets(er) niet serieus neemt. Dat stelt de lokale afdeling van de Fietsers bond naar aanleiding van de vo rige week behandelde begroting. 'Met veel tamtam liet de gemeen teraad de verkeersambtenaren een fietsbeleidsplan opstellen, keurde dat plan in de zomer goed, maar liet vervolgens na om (structureel) budget beschikbaar te stellen, waarmee het aange kondigde fietsbeleid kan worden uitgevoerd', aldus een woord voerder van de bond. De Soester afdeling is zeer teleur gesteld. Inzetten op fietsbeleid zonder geld beschikbaar te stellen, is volgens de bond half werk. 'Op papier ziet het er mooi uit, maar in de praktijk blijven de mogelijk heden uiterst beperkt. Op die ma nier gaat het niet lukken om fiet sen veiliger en aantrekkelijker te maken en mensen vaker voor de fiets te laten kiezen. Nee, ondanks de uitkomst van de discussie over de rondweg blijft politiek Soest voorstander van meer asfalt en meer blik op de weg.' De Fietsersbond is blij met de budgetten voor de aanpak van het probleem 'Tcrenstraat' en voor de fietsbrug over de Eem. Maar dat zijn niet de echte 'speerpunten' van het fietsbeleid. Aandacht, energie en geld dienen volgens haar te worden gestoken in de aanpak van fietsdiefstal, betere mogelijkheden voor stalling en korte, directe en vooral veilige fietsverbindingen, bijvoorbeeld voor schoolgaande kinderen. 'De Soester politiek lijkt fietsen (nog steeds) te veel te zien als een recreatieve bezigheid, in plaats van een goed alternatief voor de auto. Zelfs de politieke partijen die fietsgezind zijn verto nen vermoeidheidsverschijnselen. Tijdens de begrotingsbesprekin gen werd door geen enkele partij een motie ingediend om de fi nanciering van het fietsbeleid ze ker te stellen', schrijft de bond in een persbericht. Ze laat zich door deze tegenvaller echter niet ontmoedigen. Via an dere wegen, bijvoorbeeld gebruik makend van bestaande onder houdsbudgetten of overige bud getten, dan wel met behulp van subsidies van de rijksoverheid, hoopt de bond in Soest toch nog iets van fietsbeleid van de grond te krijgen. Wie vergelijkt leest de Soester Courant Wegens ontucht met minderjarige jongens is een 53-jarige man uit Soest vrijdag door de rechtbank in Utrecht veroordeeld tot 132 da gen cel en zes maanden voor waardelijke gevangenisstraf. Een 60-jarige medeverdachte werd veroordeeld tot 11 dagen cel en een half jaar voorwaardelijk. De straffen waren vrijwel gelijk aan de'.eis. De 53rjarige hoeft de cel niet in, omdat de gevangenisstraf gelijk is aan het voorarrest dat hij heeft uitgezeten. De ander moet elf da gen zitten, hoewel door de offi cier van justitie in zijn geval alleen een voorwaardelijke straf was geëist. Twee jongens uit Soest verklaar den vier jaar geleden tegenover de politie dat ze jarenlang vanaf hun dertiende levensjaar mis bruikt waren door de twee man nen. De mannen bekenden dat ze seksueel contact hadden gehad met de jongens. Maar ze waren ervan overtuigd dat die jongens toen ouder waren dan zestien jaar. HUW (ipnRL\(iSI m/imMRTX -■ WH ft. 7, «ftvm wis iMCUfov i\' IW.VÏ Binnenkort kunnen de bewoners van Daelhoven, het Soester ver pleeghuis aan de Graanakker, en van De Wiekslag, de depen dance in het Smitsveen, gebruik maken van een nieuwe voorzie ning: een warmwaterbed en een (mobiel) bad waarop en waarin er volop 'gesnoezeld' kan wor den. Snoezelen is een vorm van aan gename ontspanning; waarvan met name voor de dementerende bewoners veel plezier wordt ver wacht. Veel ouderen liggen de hele dag in bed of raken soms zo verkrampt, dat het 'snoezelen' als een weldaad wordt ervaren, pat hebben ze te danken aan de geza menlijke inspanningen van de Soester Zakenkring, Horeca Ne derland afdeling Soest en de Ro tary Soest Baarn. Die werden het onlangs snel eens over de bestem ming van de opbrengst van de traditionele haringparty van de Zakenkring in het Royal Parc-ho- tel: die moest naar de Vrienden van Daelhoven, de organisatie die zich inzet voor de aanschaf van allerlei 'extra' faciliteiten voor de bewoners van het verpleeg huis. Het bedrag - uiteindelijk maar liefst 7450,00! - werd vorige week vrijdag tijdens een feestelij ke ontmoeting in Eetvilla Van den Brink aangeboden aan de 'Vrienden', in de persoon van me vrouw L. Binnendijk, en Daelho ven, waarvan directeur Ad Witlox aanwezig was. Namens de Za kenkring was voorzitter Kees Boerkoel van de partij, Horeca Nederland Soest werd vertegen woordigd door Tonio v.d. Hengel en de Rotary Soest Baarn door voorzitter Kees van Weijen. Boer koel noemde het een 'prima ini- V.l.n.r. Kees Boerkoel, Kees van Weijen, Tonio v.d. Hengel, me vrouw Binnendijk en Ad Witlox. tiatief na het eerdere succes van de bridgedrive, waardoor Daelho ven al bedacht was met twee ho mevideo-systemen. Vooral Witlox was in zijn nopjes met het geschenk. Hij vertelde dat Daelhoven momenteel onder werp is van de opnamen voor een speciale tv-uitzending waarin de unieke 'kleinschaligheid' van het centrum en met name van De Wiekslag - o.a. de eenpersoons kamers en de privacy - tot uiting komt. De uitzending vindt plaats op zondag 26 oktober, 's avonds om 19:00 uur, op Nederland 3. Daelhoven maakt ook zelf nog een korte film over het snoezelen eii wat dat 'doet' met iemand, al dus Witlox. Hieronder een overzicht van de maatregelen die nodig zijn om de tekorten voor de ko mende vier jaar te dekken. Soest heeft ervoor gekozen om op bepaalde uitgaven te be zuinigen, maar verhoogt op andere punten ook haar in komsten. Bezuinigingen WVG Soest schaft (gefaseerd) de vas te reiskostenvergoeding voor gehandicapten af, maar het col lege heeft voor incidentele ge vallen maatwerk toegezegd. Volgend jaar scheelt dat 180 duizend euro, daarna structu reel 400 duizend euro. Logopedie De subsidie aan de Onderwijs Begeleidingsdienst voor logo pedie wordt vanaf 2006 stop gezet. Deze kosten moeten de zorgsector en de zorgverzeke ring maar voor hun rekening nemen, vindt Soest. Besparing: 80 duizend euro per jaar. Onderwijs Door bij nieuwbouw en grote verbouwingen al zoveel moge lijk rekening te houden met on derwijskundige aanpassingen aan schoolgebouwen kan vanaf volgend jaar 70 duizend euro worden bezuinigd. Kapvergunningen Door de kapvergunningen voor een bepaalde categorie bomen af te schaffen, spaart Soest 30 duizend euro op jaarbasis uit. Kinderopvang Voor de opvang van kinderen krijgt de Stichting Kindercentra Soest jaarlijks 470 duizend euro. Dat bedrag wordt vanaf 2005 met 25 duizend euro ver laagd. Molenschot Het tekort van het tweede dag- verzorgingsproject van Molen schot zal niet langer worden gedekt door de gemeente.' Dat is een taak van de zorgverzeke raar. Besparing: 27.500 euro. Dienstverlening Op haar eigen uitgaven voor de facilitaire dienstverlening kan Soest vanaf 2005 nog wat be knibbelen. Besparing: 25 dui zend euro. Muziekonderwijs Ondanks protesten van Scho len in de Kunst zal de Muziek school het vanaf 2005 met 30 duizend euro minder subsidie moeten doen. Communicatie De communicatie van de ge meente via Op 't Hoogt kan goedkoper. Vanaf volgend jaar gaat het budget met 20 duizend euro omlaag. Dependance De dependance van publieksza- ken in Soesterberg gaat dicht. Besparing: 10 duizend euro. Hogere inkomsten Bouwleges De bouwleges worden per 1 ja nuari met veertien procent plus het inflatiepercentage ver hoogd. Dat levert elk jaar 125 duizend euro op. Begraafrechten In 2005 wordt het tarief van de begraafrechten verhoogd met acht procent boven het inflatie cijfer. Meeropbrengst: 40 dui zend euro. Toeristen Nu vloeit er jaarlijks 30 mille in de gemeentekas door een bij drage van de logiesverstrekkers in Soest. De toeristen die hier overnachten, zullen vanaf 2006 gezamenlijk 15 duizend euro moeten ophoesten. Sport Het gebruik van de sportaccom modaties wordt duurder. De komende driejaar wordt het ta rief van de passe-partoutrege- ling telkens met 3 euro per lid per seizoen verhoogd (exclusief inflatie). Meeropbrengst: eerst 21.000, dan 42.000 en uitein delijk 63.000 euro. Voor parti culiere gebruikers gaat de zaal- huur met 10 procent omhoog. Planschade Iedereen die een claim indient voor planschade, moet voortaan een bijdrage betalen. Wordt de planschade toege kend, dan krijgt hij dat bedrag terug. Opbrengst gemeente: 5000 euro. Garage De gemeente denkt meerwerk in de garage te kunnen binnen halen. Netto-opbrengst: 56 duizend euro. Niet minder dan 180 honden zijn de afgelopen weken 'spon taan' aangemeld bij de gemeen te. In de meeste gevallen is dat ongetwijfeld het gevolg van de aangekondigde controle voor de hondenbelasting die eind vorige week van start ging. Daar zitten ongetwijfeld puppy's bij, die net zijn overgenomen uit een nest. Voor de hand ligt het echter dat het grootste aantal aanmeldingen komt van mensen die tot dusver al dan niet bewust de belasting ontdoken. Soesters die hun huisdier niet hadden laten registreren, kregen de mogelijkheid dat alsnog te. doen, voordat de controleurs op pad zouden gaan. Na de kranten berichten hierover liep het storm bij de betreffende afdeling van de -gemeente. Binnen twee weken werden meer dan tweemaal zo veel honden ingeschreven als in de eerste negen maanden van dit jaar (180 om 78). Ten tijde van de vorige controle, Alleen voor vrouwen. Dat is het zwemuurtje dat met ingang van 24 oktober elke vrijdagavond vanaf half tien in Spleasure Cen trum wordt gehouden. Het betreft een initiatief van de Stichting Balans, de gemeente en de Stichting NISA, een Turkse or ganisatie. Zowel Balans als NISA heeft vastgesteld, dat er grote behoefte is aan zo'n zwemuur. Beide instel lingen kregen meer dan dertig en thousiaste reacties. Het is natuur lijk de vraag of iedereen ook daadwerkelijk komt, maar volgens sportcoördinator Rachel Wouters van de gemeente zal de opkomst in het verdere verloop vooral worden bepaald door de mond- op-mond reclame. Omdat voornamelijk allochtone vrouwen worden verwacht, wordt rekening gehouden met de reli gieuze achtergrond. Een groep vrouwen is reeds bezig gordijnen Stichting Hospice Soest heeft haar Comité van Aanbeveling rond. Een keur aan Soester nota belen blijkt achter dit initiatief te staan. Voorzitter van het Comité is de Soester burgemeester K. Janssen. Ook huisarts M. Smits- Schaffels, journaliste Ria Bremer en oud PvdA-raadslid Wil Steke lenburg uit Soesterberg maken deel uit van het gezelschap. An dere leden van het comité zijn rechter en oud-NCRV-voorzitter Mr. A. Herstel, Practicumdirec teur T. Meijer, oncoloog/internist Schornagel, RABO-bankdirecteur J. Porte, C.W. Meijers (lid Raad van Bestuur Meander Medisch Centrum), René van Hal, be stuurslid Stichting Zorgcentra Soest, en Ad Witlox, directeur verpleegtehuis Daelhoven. Stich tingsvoorzitter Marjan Haak is blij dat uit de samenstelling van het comité blijkt dat het initiatief breed gesteund wordt. Meer in formatie? Bel Maijan Haak, 88 6037654. in Soest voor de Aanmelden: tel. 601 41 52 te naaien. Die worden straks vlak voor het wekelijks zwemuur opge hangen, zodat het wedstrijdbad volledig uit het zicht blijft. Dit ge deelte \an het zwembad is dan strikt verboden voor mannen. Vandaar ook dat in overleg met Spleasure Centrum het speciale uurtje voor vrouwen op de vrij dagavond is gepland en niet tij dens de gebruikelijke tijden voor vrij zwemmen. De initiatiefnemers weten nu al, dat er ook autochtone vrouwen een duik in het bad zullen nemen op de vrijdagavond. Ook zij pre fereren, aldus Rachel Wouters, de randvoorwaarden die worden ge schapen. Deelname aan het zwemuur voor vrouwen op vrijdagavond kost 3,55. Een toegangskaart kan bij de kassa worden aangeschaft. Daarnaast bestaat de mogelijk heid een tien badenkaart te ko pen. Voor meer informatie over het vrij zwemmen voor vrouwen kan con tact worden opgenomen met Ra chel Wouters, 88 6093540, of Marion Foppele van de Stichting Balans, 88 6017615. De ledenvergadering van de PvdA-Soest, vorige week ge houden in De Schoof, heeft nog geen duidelijkheid ge bracht over de bezetting van de PvdA-raadszetel, die vrij gekomen is sinds het vertrek van fractievoorzitter Eric Bervoets. Volgens afdelingsvoorzitter Kees Koppenaal is wel de af spraak gemaakt dat er indrin gende gesprekken gaan plaats vinden met de kandidaten. 'We zullen alles op alles zetten om er zo snel mogelijk uit te komen,' aldus Koppenaal. Vol gens hem zijn er in de vergade ring, die door 20 a 25 leden werd bezocht, een aantal din gen rechtgezet. 'Noch de frac tie, noch het bestuur beslist op eigen houtje wie de zetel mag bezetten. Daar is een duidelij ke procedure voor, die de ge meente moet uitvoeren.' Koppenaal hoopt dat de ge sprekken met de kandidaten zo snel mogelijk kunnen wor den afgewerkt. Hij rekent erop dat degenen die toch geen be langstelling hebben dan ook zo snel mogelijk de afstandsver klaring zullen tekenen. Of ie dereen dat ook zal doen kon hij vorige week, de dag na van de vergadering, niet zeggen. Op de vraag of de kou nu uit de lucht is antwoordt Koppen aal: 'Nou, zo koud was het niet hoor...' twee jaar geleden, was het niet anders. Toen kozen 134 honden bezitters eieren voor hun geld door hun trouwe bondgenoot snel te laten registreren. Niettemin ontdekten de controleurs daarna nog eens 181 'illegale' reuen en teefjes. Een eigenaar moet per jaar 57 euro belasting voor zijn hond be talen. Voor elke volgende hond per huishouden is de aanslag 84 euro. Mochten de controleurs de komende dagen/weken niet-ge- registreerde honden tegen het lijf lopen, dan krijgt de eigenaar ter plekke een aangifteformulier uit gereikt. Of er boven op het regu liere belastingtarief een financiële sanctie volgt, wordt per indivi dueel geval bekeken. In het uiter ste geval kan een boete oplopen tot 1134 euro. Óp dit moment staan 3200 hon den geboekt bij de gemeente Soest. Dat is exclusief de beesten die in de elf kennels verblijven, en de eventuele 'opbrengst' van de controle die momenteel nog aan de gang is. 'Spoelbakduiken' is erg populair hij de Soester jeugd. De jongeren stonden in de rij voor het bomvol le café d'Oude Enghe om hun hoofd lekker lang in het spoelwa ter te houden. De allochtone Pa kistaan Lasko won de wedstrijd door 1 minuut en 50 seconden onder te blijven. Het gerucht gaat in het raadhuis dat het gemeentebestuur het kin derspel wil subsidiëren met een zak geld uit het fonds Jeugdwan- beleid. Alleen Chris van Vuuren (ChristenUnie/SGP) is tegen: 'Jongeren en drank, dat geeft me een onsmakelijk gevoel'. Burgemeester Janssen organi seerde prompt in het kader van de burgerparticipatie (hij ge bruikt zelf liever het woord inwo nerbetrokkenheid) een feestelijk onderonsje in d'Oude Enghe om het spoelbakduiken uit te testen. 'Aanwezig waren een handvol burgers en twee handen vol poli tici', meldde mijn lijfblad vorige week. Winnaar van het spoelbakduiken voor volwassenen werd met kop en schouders de allochtone Bra bander Pieter Tops, die kans zag 8 maanden onder te duiken. Hij kwam boven drijven met een no titie van juni 2003 van 16 pagi- naatjes (de bijlage met namen van werkgroepsleden ontbrak) waar van de tekst al eerder door het Flugelteam uit Tilburg tijdens een voorronde in Hendrik Ido Ambacht was uitgeprobeerd. Achterhaald als we straks de ge kozen burgemeester krijgen en een vleugellamme gemeenteraad. Enkele opmerkelijke uitdruk kingen in de notitie wil ik u niet onthouden: quick win, partici patieve klimaat, relatiepatronen met overlap, pre-sales en after- sales, systematisch monitoren, pilots, interactionistische eisen, exportmeeting, schrijfrechten, adoptierelatie, portefeuille fo cus, phone in poll, fact finding mission, etc. Dit sausje dure woorden moet de notitie-oude-politiek een weten schappelijk tintje geven waar een modale columnist makkelijk door heen prikt. In Soest is niet het probleem de betrokkenheid van de inwoner. Daar is niets mis mee. Het pro bleem in Soest is het gebrek aan betrokkenheid van de gemeente bestuurder. Zoals van die wet houder, die niet durft te overleg gen met de directeur van de Mu ziekschool die 30.000 euro moet bezuinigen. Die communicatieproblemen los je niet op met een externe be stuurskundige, die voor 30.000 euro zijn Tien Geboden komt droppen in onze politieke spoel bak/prullenbak voor een 'Inter- actionistiseh Bestuur'. Het is niet te hopen dat professor Tops nog een dure vervolgop dracht krijgt. Je kunt dat geld be ter besteden aan muzieklessen. Het college lijkt niet onder de indruk van de allesbehal ve zouteloze kritiek die regis teraccountant L.W. Verhoef heeft geuit op onder meer de begroting van de gemeente Soest. 'Die is onbetrouw baar', aldus de man uit Wijk bij Duurstede. Volgens Verhoef worden pos ten weggelaten, cijfers onjuist weergegeven en wordt er een beetje gegoocheld met reser ves. Bovendien zou de jaarre kening van 2002 niet voldoen aan de wettelijke eisen, schreef Verhoef onlangs in een brief aan de gemeenteraad. Op basis daarvan wil Ans Mann van GroenLinks hem uitnodigen. Dat vinden meer fracties een goed idee, al willen ze eerst kennis nemen van de reactie van de accountant van de gemeente. Verhoef wordt in de wandel gangen door de één afgeschil derd als een gefrustreerde man die het bij verschillende werk gevers niet volhield en bij wij ze van tijdverdrijf gemeentelij ke begrotingen onder de loep heeft genomen. De ander zegt dat Verhoef een gerespec teerde accountant is, die tij dens zijn loopbaan zijn sporen heeft verdiend. Verhoef ver scheen met zijn opmerkelijke bevindingen ook al in de lan delijke media. Soest wordt niet beschuldigd van fraude, maar aangevallen op de methodiek van de be grotingsstukken, zeg maar creatieve boekhouding. Het is zo'n technisch verhaal, dat het volgens Bert Krijger, wethou der van financiën, geen zin heeft om als raadslid met hem de discussie aan te gaan. 'Het is lastig om tussen een discus sie van deskundigen te gaan zitten', aldus Krijger die tot nog toe de bevinding heeft dat er niets mis is met de manier waarop Soest haar financiële stukken opstelt. 'Ik zeg het wat plastisch, maar als Verhoef komt, komt hij twee keer: voor de eerste en de laatste keer.' Ans Mann begrijpt niet de weerzin van het college om Verhoef uit te nodigen. 'Als je stevig in je schoenen staat, ga je de strijd met hem aan. Dat is toch leuk? Als hij ongelijk heeft, veeg je de vloer met hem aan.' Daarom deze week bij aankoop van een brood naar keuze' een zak met Bron SBS6 BONI SUPERMARKT

Soester Courant | 2003 | | pagina 3