èèp/ SPOED ienjarig 'Soester' stripduo 'okke Sukke bekroond DAT KAN SCHERPER! Combinatie horeca en wonen bij Bos en Duin bespreekbaar De Grote Soester Taaltest, ook over d's en t's...! De Werveling wordt eindelijk uitgebreid Drie Vlaamse dichters bij SLAS in Artishock ACTUEEL! Minder raadscommissies NIEUWE BEZORGERS Avontuurlijke ballonvaart Expert Schoemaker Heg in de brand gestoken =r 2003 Stripschapprijs voor Reid, Geleijnse en Van Tol SOESTER COURANT PAGINA 5 FOKKE SUKKE Leraren krijgen personeelskamer Spreekuur voor wijkagent in Soest-Zuid Drie i.p.v. vijf zittingen per maand Bel snel 035-6014152 voor meer informatie. Literair eetcafé zondag 18 oktober 449,- eicperl SCHOEMAKER Initiatiefvoorstel nog wel even in de ijskast Voorronde op woensdag 22 oktober Sophia Oosterhof wint reischeque met batterijen TAPUTTEOELS PIET VAN HEUGTEN WOENSDAG 15 OKTOBER 2003 PAGINA a ïst.nl 5093728 maken bekend dat zij tader van de Wet mi- i/oertuigen milieube- Postweg 27-a Soesterberg izwaar worden inge- zullen aan de algemene treffende algemene voldoen. j van de gemeente 1.30, ligt vanaf 16 okto- ïber 2003 op werkda- inzage de beschikking JFokke Sukke - iedereen kent ze zo langzamerhand als het 'populairste stripduo van Neder land. De eend (Fokke) en de ka narie (Sukke) zijn bezig aan een |ïrare triomftocht, die komende aterdag voorlopig zijn bekro ping vindt in de prestigieuze Stripschapprijs 2003. Die gyordt als hoogtepunt van de ripdagen in het Archeon (AIp- jïen a/d Rijn) - uitgereikt aan de drie 'geestelijke vaders': John "Reid, Bastiaan Geleijnse en ean-Marc van Tol. •mdat de Soester Jean-Marc als fekenaar niet bepaald de minste ijdrage levert aan de (dagelijkse) iboorte van de cartoons is het liet al te gewaagd om te spreken jan Fokke en Sukke als 'Soester ïpduo', dat inmiddels zijn tien de verjaardag viert. Fokke Suk ke maakten in 1993 hun debuut in het Amsterdamse studenten blad Propria Cures. Reid, Geleijn se en Van Tol studeerden in die tijd gedrieën aan de Universiteit Amsterdam. De 'pratende [ogeltjes' maakten al snel furore tal van bladen en inmiddels [taan Fokke Sukke elke dag in "RC-Handelsblad. doen wat we zelf leuk vin- len,' vertelt Jean-Marc van Tol in ijn studio aan de Wieksloot, aar de Fokke Sukkes elke dag orden verwekt, geboren en de ereld ingestuurd. 'Elke maandag :omen we met z'n drieën bij el- aar, zoals we trouwens al jaren oen, en dan putten we uit alle •egisters die we hebben: de poli- iek, het bedrijfsleven, de actuali- t - alles wat je kunt bedenken, werk vervolgens de tekeningen rit en die vinden hiervandaan ïun weg naar de kranten en tijd- ichrifteh'. Dat gaat allemaal via de :omputer, waaraan zijn mede werkster Yvette de laatste techni- ;che ingrepen verricht. Veel Fokke Sukkes zijn voor de ;euwigheid vastgelegd in een se- ïe boekjes, waarvan er sinds 1997 zeven zijn verschenen bij uit geverij De Harmonie, met titels als Fokke Sukke hebben geen idee' of 'Fokke Sukke maken zich kwaad'. Daarin zijn vooral de tijdloze grappen opgenomen. r innen genoemde termijn ter van de hierboven ge- van State. jp van de beroepstermijn m een verzoek is gedaan pige voorziening. De be tracht voordat op het ver- GUNNINGEN 9 oktober ?en kapvergunning zijn k, 1 eik, 1 ceder sen, 3 haagbeuken, 1 zo- leiken, 9 lijsterbessen liferen I spar den >t, 4 lijsterbessen, 2 eiken, ;tanje, 1 esdoorn la - 1 beuk igevraagde kapvergunnin- eudo-acacia belangen te worden ge- 2rgunning kunnen dit ten 4 weken na deze be- bij de afdeling Wijkbe- van de gemeente Soest, t, telefoonnummer 035- jn van 4 weken liggen de igen ook ter inzage op de n Infrastructuur in het ge- Sinds 2001 verschijnt bovendien elk jaar een bundel onder de titel 'Het afzien van...', met daarin de actuele cartoons. Het eerste boek je ('Fokke Sukke hebben altijc wat') verscheen destijds in eer oplaag van een paar honderc exemplaren. 'Verwacht er maai niet te veel van, zei onze uitgever Jaco Groot. Nu worden er direct al 40.000 gedrukt.' Daarnaast is er een complete merchandising op gang gekomen, die ook vanuit Soest wordt afgehandeld en o.m. t-shirts, bekers, koekblikken, muis matjes, agenda's en tal van ande re al dan niet nuttige gebruiks voorwerpen omvat, waarop het il lustere stripduo met aanspreken de teksten is afgebeeld. Veel denkwerk Na het maandagse 'brainstormen' is het Jean-Marc die de cartoons uitwerkt. 'Ik ben een echte teke naar; ik doe het altijd met veel plezier. Ik heb ook altijd stripteke naar willen worden, en nooit iets anders.' Hij is ook de enige van de drie die er full time mee bezig is - de anderen zijn o.a. doende met het schrijven van cabaretteksten - maar hun inbreng is onontbeerlijk. 'Het is vooral veel denkwerk. We gaan bij elkaar zitten en proberen elkaar te overtroeven. Het uitein delijke product is altijd veel meer dan wat ik in m'n eentje zou kun nen maken. De teksten komen Uit 'Fokke Sukke komen er niet uit'. eeuUsNJ JACZEr-J een paardenfokkerij te if, gevestigd aan de Lan- termijn kan BEROEP eschikking door: onen dat zij redelijker- st tegen de ontwerp-be- brengen; lebben tegen wijzigin- ie beschikking ten op- van zijn aangebracht; nebben ingebracht tegen ;n gericht aan de Afde- le Raad van State, Post- inhage. Zij die beroep in- oen tot het treffen van im 'r vefZKëea. mes ALLEBEI HANPÊM VEEU TE WARP fNiOOIO»! Jean-Marc van Tol (r.) en zijn vrienden John Reid en Bastiaan Geleijnse. van ons drieen.' De poppetjes zélf vindt Jean-Marc niet zo be langrijk - 'het zijn eigenlijk lege omhulsels' - en de gemiddelde cartoon kost hem zo'n 15 a 30 minuten. 'Fokke Sukke vallen wel in de smaak,' constateert Jean-Marc. 'Er is kennelijk behoefte aan dit soort studentikoze humor, hoewel veel mensen er soms even over moe ten nadenken. Wat precies de grap is, dat is niet altijd direct dui delijk.' Hij noemt dat het 'dubbe le' van intellectuele humor, want het staat wel vast dat Fokke Sukke vooral het wat hoger opge leide publiek aanspreekt, dat bij voorbeeld de NRC of Vrij Neder land leest of geabonneerd is op de VPRO-gids. 'Voor regionale bla den is het niks...' Reid, Geleijnse en Van Tol (RGvT, zoals de 'handtekening' bij de cartoons ge schreven wordt) hebben zich in middels volkomen vrijheid ver worven. 'We hoeven met geen enkele redactie meer te steggelen over inhoud of vormgeving. Dat is wel heel bijzonder...' Dertigers en veertigers Jean-Marc staat zelf nog wel eens te kijken van het succes van Fok ke en Sukke. 'De strips is in het algemeen een beetje op zijn re tour. Strips behoorden in de jaren '50 en '60 tot op zekere hoogte tot de 'underground', de 'tegen cultuur' waarmee jongeren zich afzetten tegen hun ouders en de autoriteiten. Daarna is het, in de jaren '70 en '80, een massapro duct geworden. De jongerencul tuur is niet meer zo homogeen als in die jaren; er zijn nu allerlei sub culturen - kakkers, punkers, ska- ters, enz. - die ook weer zijn on derverdeeld. Daar horen strips niet meer zo bij. Ons publiek be staat dan ook vooral uit dertigers en veertigers, denken wij.' De Stripschapprijs, die tot dusver o.a. terechtkwam bij cartoonisten als Marten Toonder, Jan Kruis, Eric Schreurs en Toon van Driel, heeft Jean-Marc en zijn vrienden enigszins overvallen. 'Voor mijn gevoel behoren we tot een ande re generatie. Wij passen niet echt in het rijtje, vind ik, maar mis schien hebben ze er een paar overgeslagen. Ik schrok ook wel, maar ja - zo'n prijs weiger je na tuurlijk niet, hoewel we het al druk genoeg hebben...' De protestants-christelijke ba sisschool De Werveling aan de Oude Utrechtseweg wordt toch uitgebreid. In 2001 oordeelde de gemeente nog dat de school een uitbreiding definitief kon vergeten. Nu is alsnog groen licht gegeven. De Werveling groeide in 2001 naar 300 scholieren. Daardoor ontstond volgens de school ruim tegebrek en de noodzaak om uit te breiden. Soest wees schaalver groting echter van de hand, om dat volgens de prognose in 2006 het aantal leerlingen weer zal gaan dalen. Hoewel het aantal kinderen nog steeds rond de 300 schom melt, geeft de gemeente nu toch toestemming. Haar oordeel is nu niet gebaseerd op het aantal leer lingen, maar op de faciliteiten om tot goed onderwijs te komen. De school heeft met succes kunnen aantonen dat die ontbreken. Directeur Rien Flinterman van De Werveling krijgt eindelijk zijn uitbreiding. 'Door lang na te blij ven denken over oplossingen hebben we dit kunnen realiseren. De verbouwing en uitbreiding hebben nu niet het primaire doel om tot meer lesruimte te komen, maar om beter onderwijs te kun nen geven.' Dit houdt in dat er een perso neelskamer komt waar de hele staf in past. Tot nu toe werden, bij gebrek aan beter, personeelsver gaderingen in een leslokaal ge houden. Een studieruimte dat dienst deed als leslokaal, krijgt haar oude functie terug. Groepen die in deze ruimte les kregen, moesten door het ruimtegebrek kleiner zijn dan normale klassen. Ook de begeleider van individuele leerlingen krijgt een eigen ruimte, met zowel een ontvangst- als een werkruimte. Flinterman is tevreden met het re sultaat. 'We hadden nog een mooier plan, maar dat bleek fi nancieel niet haalbaar. Er is ein delijk een oplossing en met deze verkleinde versie zijn we ook con tent.' De klassen zullen geen hinder on dervinden van de werkzaamhe den. Het grootste deel wordt aan- pandig gebouwd. Naar alle waar schijnlijkheid zal in februari met de bouw worden begonnen en zal de Werveling in oktober volgend jaar volledig verbouwd en uitgebreid zijn. De politie houdt donderdag 16 oktober in samenwerking met de Bewonersvereniging Soest-Zuid voor de derde keer een spreekuur voor de wijkagent P.J. van Wijk- vliet. Bewoners hebben de gele genheid klachten, suggesties of ideeën bij hun wijkagent aan te kaarten. Het spreekuur, dat wordt gehou den in een zaaltje boven restau rant Van den Brink aan de Soes ter bergsestraat, duurt van 16:00 tot 18:00 uur. Bewoners kunnen er onder vier ogen met de wijka gent van gedachten wisselen. Dit is het derde en laatste spreek uur van een proef. Slaagt de proef dan is het. de bedoeling dat het spreekuur van de wijkagent in Soest-Zuid een permanent karak ter krijgt. Het gemeentebestuur van Soest heeft het aantal raadscommis sies teruggebracht van vijf naar drie. Dit min of meer op ver zoek van de raadsleden die in een enquête hun voorkeur moch ten uitspreken. De nieuwe structuur van de com missies betékent per maand bijna twee vergaderingen minder. AI ja ren waren er vier raadscommissies die elke maand, in de aanloop naar de raadszitting, eenmaal ver gaderden. Na de laatste verkie zingen kwam daar de commissie Bestuurlijke Vernieuwing bij, die minder frequent bijeenkwam. Onderwerpen op dit gebied wor den voortaan behandeld door de commissie Bestuur en Middelen die verder ook over veiligheid en economie (en bestuur en midde- Ien>zal overleggen. Deze commis sie vergadert voor het eerst op maandag 27 oktober. De commissie RVM (ruimtelijke ordening, groen en milieu, ver keer en vervoer) komt op dinsdag 28 oktober voor het eerst in de nieuwe samenstelling bijeen. Op woensdag 29 oktober verga dert de commissie SOW (onder wijs en kinderopvang, zorg en welzijn, sport, recreatie en cul tuur). De kracht van de reclame ligt in de herhaling De Soester Courant zoekt met spoed Heb je op woensdagmiddag wat tijd over om een krantenwijk te lopen? De Vlaamse dichters Edith Oeyen, Raoul Maria de Puydt en Eddy Timmermans zijn za terdagavond 18 oktober 2003 te gast bij de SLAS in het Lite rair Eetcafé van Artishock. Dichter/jurist Raoul Maria de Puydt (1944): 'Twintig jaar gele den en daarna kwam ik al met en kele collega dichters gedichten voorlezen bij Artishock in Soest of in Kasteel Groeneveld te Baarn. Ik verheug mij op de cultu rele herleving van deze poëtische traditie'. Het literaire werk van De Puydt, woonachtig te Dilbeek, is vertaald in een tiental talen. In 1990 ver scheen het eerste deel van zijn Verzamelde Gedichten (1978- 1987) in het Nederlands en in het Frans. Hij wordt wel de dich ter van de liefde genoemd. Edith Oeyen uit Beringen schrijft al sinds haar kinderjaren. Zij is ac tief bij uitgeverij Zuid Noord vzw, voorzitter van de Koninklijke Vereniging van Limburgse schrij vers en redactielid van Oostland en het kunsttijdschrift Vlaande ren. Zij won meerdere prijzen met haar gedichten. De dichter/componist Eddy Timmermans (1960) publiceerde drie dichtbundels, enkele romans, toneelstukken en twee kindermu sicals. De SLAS wordt in poeticis tij dens de Vlaamse maaltijd (aan vang 19:00 uur) vertegenwoor digd door Dick Koblens, die om 18:00 uur (happy hour) in de so ciëteit van Artishock een korte in leiding houdt over de oud-Fran se dichtvorm fabliau, en door Jan Visser, die enkele gedichten leest uit zijn nieuwe reeks 'Er is leven op de Dierenriem', twaalf verzen over de zodiak. Presentatie: Nelleke Streefkerk, voorzitter van de SLAS. Entree: 18,00; voor leden Ar tishock en Vrienden van de SLAS: 15,00. Er is nog een be perkt aantal plaatsen beschikbaar. Reserveren: JSS 6010317 (Dita Valkenet). Op, zaterdag 21 september stapten mevrouw Van Asch en mevrouw Altena in de grote ClOOO-luchtballon voor een ballonvaart boven Soest. Het was de hoofdprijs van de stempelkaartactie bij het 20-jarig bestaan van Winkelcentrum Overhees. De prijswinnaars zullen dit avontuur vast niet gauw vergeten: na een rustige tocht met schitterend uitzicht op Soest en omstreken landde de ballon onverwachts 'snel midden op de Stichtse Rotonde in Amersfoort! Persoonlijke ongelukken deden zich hierbij ge lukkig niet voor. MET DIGITALE RADIO EN TELEVISIE VIA DE SCHOTEL A y—v ASTRA Meer dan 200 radio- en televisiekanalen inclusief alle Nederlandse zenders voor 15 per jaar. Compleet systeem: schotel LNB kabel satelietontvanger smartcard BURG. GROTHESTRAAT 9, SOEST-TELEFOON 035-6010344 Als het aan de WD en de PvdA ligt, mogen er bij Bos en Duin aan de Bosstraat twintig tot dertig jongerenappartemen- ten in de huursector worden ge bouwd. Uitgangspunt is dat het twee jaar geleden gesloten party centrum weer als horecagele genheid benut gaat worden. De twee raadsfracties spelen daar mee in op de uitlatingen van de lokale ondernemers Antonio van den Hengel en Vincent van der Wardt die Bos en Duin graag als zodanig zouden willen voortzet ten. Ze kwamen van de zomer in deze krant zelf al met de sugges tie om hun plan te combineren met jongerenhuisvesting. Wegens het gebrek eraan is jonge renhuisvesting het nieuwe 'mode woord' binnen het gemeentebe stuur geworden. Je zou bijna gaan denken, dat de eerste de beste projectontwikkelaar medewerking zou krijgen als hij honderd woon eenheden voor jongeren in de Lange Duinen zou willen bou wen. Zo gek is het nog net niet. Enthousiasme De meeste fracties ontvingen het idee van WD/PvdA donderdag avond met enthousiasme en ga ven aan er verder over te willen praten. Maar wethouder Bart Krol temperde vorige week, in een reactie op het initiatiefvoorstel van WD en PvdA, meteen de feestvreugde. 'Als de horeca blijft, zult u de twintig tot dertig wonin gen moeten bouwen op het ach terliggende weiland en dat vind ik te kort door de bocht. In dit soort gebieden willen we alleen bouwen als er sprake is van steen voor steen', zei hij met volledige in stemming van D66-raadslid Wim Roest. Bovendien: dat de WD en PvdA menen dat jongeren zich niet zo zullen storen aan geluidsoverlast van een naastliggend partycen trum, kan allemaal wel waar zijn, maar de milieuwetgeving maakt geen onderscheid tussen jonge of oude buren, gaf Krol aan. De af stand die in acht moet worden genomen tussen een partycen trum en woningen wordt bepaald door het aantal decibellen, niet door de leeftijd van de omwo nenden. En in het omgekeerde geval moet het partycentrum vol doen aan dezelfde strenge regel geving op milieugebied. Ook noemde Krol het onverstan dig van WD eri PvdA om in het openbaar dergelijke plannen te bespreken. 'U bemoeilijkt onze onderhandelingspositie jegens projectontwikkelaars. Die den ken: aha, er mogen twintig tot dertig woningen staan van som mige fracties.' Vanwege dat laatste werd afgesproken het initiatief voorstel bij een volgende gele genheid nog eens uitvoeriger te bespreken, maar dan in besloten heid. Het tijdstip van die discus sie wil Krol laten bepalen door het moment dat er een concreet plan van een projectontwikkelaar ligt. Er ligt al een plan op tafel, zij het dat dit zich in een pril stadium be vindt. Namens de perceeleigena ren informeerde het Soester ar- chitectenburo Peters dit jaar reeds naar de mogelijkheid om circa 25 woningen, waarvan twee vrij staande, op de plek van Bos en Duin te realiseren. Hoewel Krol aangaf het aantal een beetje veel te vinden, had hij wel oren naar het plan, omdat daarin ook spra ke was van jongerenwoningen. Een van de argumenten, waarom het college eventueel bereid zou zijn de bestemming van het per ceel aan te passen, was dat de ei genaren geen ondernemer had den gevonden, die de horecazaak nieuw leven wil inblazen. Bruiloften Toén dat bekend werd, openbaar den Van den Hengel en Van der Wardt hun plan. Zij vinden dat het partycentrum behouden moet blijven, omdat er verder geen voorziening is in Soest voor het houden van bruiloften en partijen én het carnaval. Zij willen dan ook graag aan de slag in Bos en Duin. Daarom hadden de twee eerder dit jaar een voor hen maxi maal bod uitgebracht bij de eige naren van het perceel, maar ze kwamen niet tot overeenstem ming over de prijs. Het wachten is nu op het initiatief van eigenaren, projectontwikke laars en/of horecaondernemers, voordat de gemeenteraad zich weer over het perceel aan de Bos straat zal gaan buigen. Even een stukje geschiedenis. In 1804 zag de eerste gereglemen teerde spelling het licht, de spel- ling-Siegenbeek. Romantici als Bilderdijk en Beets voelden er niets voor zich bij een van boven opgelegde spelling neer te leg gen, maar voor het overige werd zij vrij algemeen aanvaard. Zo'n halve eeuw later ontwierpen de heren De Vries en Te Winkel speciaal met het oog op het te publiceren Woordenboek der Ne- derlandsche Taal een herziening van deze spelling. In 1863 werd deze officieel ingevoerd. Aan het eind van de negentiende en het begin van de twintigste eeuw ijverde Kollewijn tezamen met een groepje medestanders voor wijziging van de spelling. Zijn voorstellen waren tamelijk radicaal (al wilde hij niet tornen aan de werkwoordsvervoeging), maar niettemin werd een aanzien lijk deel van zijn voorstellen inge willigd en in 1934 op de scholen ingevoerd. In 1947 werd deze wijziging - die haar beslag kreeg in de 'Woordenlijst van de Neder landse Taal' (het zogenaamde 'Groene Boekje') - voor iederéén de voorgeschreven spelling. In september 1996, ten slotte, kreeg de laatste spellingwijziging kracht van wet. Dat wil zeggen, kracht van wet voor het onder wijs, de ambtenaren én... voor die genen die willen meedingen naar de Soester taaitrofee! Alle ande re Nederlanders hoeven zich op dit punt niet aan de wet te hou den. Ideale spelling Verleden week kon u in deze krant lezen dat de ideale spelling - zo die al bestaat! - zowel oog, heeft voor de leerbaarheid als voor de leesbaarheid. Als er één onderdeel van onze spelling is dat goed leerbaar is én - naar onder zoek heeft aangetoond - veel steun biedt bij het lezen, dan is dat wel de vervoeging van de werk woorden. Bij de juiste didactiek is die voor vrijwel iedere leerling probleemloos te leren. Regels zonder uitzonderingen. Nou, goed, één dan, maar die wordt al zó lang 'fout' geschreven en komt zó vaak voor dat we er volledig aan gewend zijn. Ik doel op het voltooid deelwoord 'geweest', dat natuurlijk, naar analogie van 'ver weesd', eigenlijk als 'geweesd' ge speld zou moeten worden. Voor degene die Nederlands als tweede taal moet leren is het on getwijfeld geen sinecure, zoals de taalkundige Nolst Trinité zo'n drie kwart eeuw geleden op humoris tische wijze aantoonde met het volgende rijmpje: Ten eerste: het meervoud van slot is sloten Maar toch is het meervoud van pot geenszins poten. Evenzo zegt men altijd: één vat en twee vaten Maar nooit zal men zeggen: één kat en twee katen. Wie gisteren ging vliegen, zegt heden: ik vloog Dus zegt u misschien ook van wiegen: ik woog? Nee, pardon, want ik woog is afkomstig van wegen Maar... is nu: ik voog een vervoeging van vegen? En dan het woord zoeken, vervoegt men: ik zocht En dus hoort bij vloeken misschien ook: ik vlocht? Alweer mis, want dat is afkomstig van vlechten Maar: ik hocht is geen juiste vervoeging van hechten. Bij roepen hoort: riep, maar bij snoepen geen: sniep Bij lopen hoort: liep, maar bij kopen geen: kiep. Maar evenzeer gewoon is 't zeggen van sliep, Want dit is afkomstig van het schone woord slapen Maar schrijf nu weer niet: ik riep bij het woord rapen. Want dat komt van roepen, en u ziet terstond Zo draaien we vrolijk het cirkeltje rond. Hiermee heb ik, geloof ik, mij van mijn taak gekweten En u iets van de systeemloosheid van 't Nederlands doen weten. Gaaf Nederlands is moeilijk voor ons en voor vreemd. Dat is nu geen grapje, maar ernstig gemeend. De trofee waarom de deelnemers op 26 november de strijd aanbin den. Inderdaad, moeilijk voor degene die het Nederlands niet als kind leert, maar ik deel volstrekt Trini- tés mening niet dat deze op het eerste gezicht volstrekt willekeuri ge verbuigingen en vervoegingen ook voor de moedertaalspreker een struikelblok vormen. Dat is er wél bij de vervoeging van de zwakke werkwoorden, imaar met een eenvoudig ezels bruggetje kunnen we makkelijk zien of er in de verleden tijd en het voltooid deelwoord een 't' of een 'd' komt te staan. Eindigt de stam (onbepaalde wijs min -en en niet de ik-vorm) op een van de letters van "t kofschip', dan een 't'; in alle andere gevallen een 'd'. Met het oog op de toename in de laatste decennia van Engelse werkwoorden, stel ik overigens voor "t kofschip' of "t fokschaap' te wijzigen in 'fokschaapshit', waarmee óók# woorden als squashen, crashen, brainwashen, finishen, pushen, flushen enzo voort gedekt zijn- Volgende week op deze plaats: De selectieronde voor de op 26 november in het gemeentehuis te houden Grote Soester Taaltest! Sophia Oosterhof uit Soest heeft een reischeque ter waarde van 450 euro gewonnen. Wie tien lege batterijen inlevert, dingt mee in de tweemaandelijkse trekking van de Stichting Batterijen. In het kader van de landelijke campagne 'Met tien batterijen kom je nog eens ergens', die tot het eind van dit jaar loopt, worden telkens 151 cheques uitgeloofd, waarvan een ter waarde van 3000 euro, vijftig van 450 en honderd van 100. 'Ik vind dit geweldig. Meestal win ik niets. Ik blijf doorgaan met het inzamelen van batterijen. Dit is ook een goede stimulans voor de kinderen', aldus Sophia Ooster hof die haar batterijen bij een lo kale supermarkt inleverde. Waar de reis naar toe gaat, is nog niet bekend. 'We gaan in ieder geval iets met het hele gezin doen, want we hebben met z'n allen batterij en verzameld.' De zondagmiddag had me vrouw Verwoerd van de Mei- doornweg zich anders voorge steld. Haar rust werd 's middags verstoord, nadat nog onbekende kinderen haar heg in de brand hadden gestoken. Het was aan de buurvrouw Vis- scher te danken, dat slechts enke le meters van de erfafscheiding in vlammen op ging. Kordaat rolde zij dc tuinslang uit om het vuur met een ferme straal te bestrijden. Door haar optreden kon de ge alarmeerde brandweer zich ter plekke beperken tot wat nablus- werk. Beide vrouwen deden aangifte van brandstichting bij de politie. Wat ontdaan reageerde mevrouw Verwoerd op de gebeurtenissen. 'Ik ben best wel geschrokken. Ik heb die heg pas nog laten snoeien voor 50 euro, dat is dus best wel zonde.' Succesvol adverteren, het ligt voor de hand, dat doen ondernemers in de Soester Courant Ij: Tevens hoogpolig, - zuiver scheerwol en project- üy^ fapijttegels Kom naar onze toonzalen bij de tapijcfabrlck van DE ZOOM VAM 0£ (JfTVfMDER VAM HEUGA TEGEtTAPWr Bezoek ook onze afdeling speciale aanbiedingen tapljttcgels. Altijd 200.000 tapijttegels in voorraadI ci.ckwww.vanheugten.nl of bel 03» 8-571225 ?;VA u hte tapijttègels Utrechtseweg 4, RENSWOUDE

Soester Courant | 2003 | | pagina 5