ES O www.rabobankonline.com ÏVN met scholen het bos in SPECIALE AANBIEDING Topklasse KRIE r Voortreffelijk vioolspel van Alexander Kerr \PEAT BALLET Meespelen met de Soester Orkestvereniging? PRACHTIGE DONS JACKS Uniek concert in Soest-Zuid arttóKXK Arthur Meijer wil verleiden tot dagdromen ^T^i/VOENSDAG 15 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 7 l Wisselend weer bij herfstlessen Brede Bibliotheek Soest Film: 'Sinbad, de held van de Zeven Zeeën' Wie vergelijkt ?est de Soester Courant "abaretmiddag jijPCOB Marathon voor klaverjassers op 15 november Medium PASO Sprookjes in 4 kleuren JLQ 95 normaal 89,95 NU oy/j WOMENSWEAR X KEUKENS BADKAMERS Recital in muziekkring Eemland Volksuniversiteit Soest Marketingplan Wereldwinkel Wereldvoedseldag 22/10/03 uur GEVRAAGD VASTEBEZORGERS soesterScöürant Fluitlessen Deelnemers gezocht voor creatiefmarkt 'AmoryDolor'in Artishock Klassiek Film: '25th Hour' Volgende week start de cursus r voor DAMES 40+, 50+, 60+ DANSSCHOOL GERDIE VAN KOOTEN 035 - 602 85 98 of 06-10354502 Expositie bij De Steenlinde s ven gaat voorbij leeft door in ons je hebt gegeven eerde in dit leven dingen die je ze i ir voor al hetgoe- ft, hebben wij af- nijn geliefde man sr en fantastische ZEGWAARD waard-Jooren en Johan atthijs, Paul n en Jeanine Christel 0 uur willen wij pa dwake in de paro- us en Paulus aan ie avondwake is er van pa afscheid te doleren. om 10.30 uur voor bovengenoemde JSfe leggen op de ilweg te Soest. j vernomen dat ons VAARD e, kinderen en klein- racht toe bij dit ver- ir van de Vereniging er van Soest. ïrbouwing van ling' ktijken van en Dr. Vrijmoet naar MMC Dalptein 61. ing zijn de praktijken or spoedgevallen wordt ich Centrum Overhees, efoonnummers: '025544 n de praktijken via de mers weer bereikbaar. e Soester Courant ingruil rrsen del 6,84 8,45 10,06 11,66 13,27 14,88 16,48 18,09 19,69 21,30 22,91 24,51 26,12 ant, E' te worden betaald. I B dagI incl. BTW I I I I I Zoals ieder jaar ging de Scho- lebwerkgroep van hetlVN Eem- land weer met kinderen van de basisscholen in Soest en Soester- berg het bos in voor de jaarlijk- selierfstlessen. De lessen wer den gegeven in de periode van 30 september tot 9 oktober. Ca. 500 leerlingen uit de groepen drie en vier van 18 scholen volg den de lessen. De eerste week was het schitterend zomerweer; de tweede week was het echt herfst en moesten drie klassen verstek laten gaan vanwege de Ieder jaar worden alle basisscho len in Soest en Soesterberg uitge nodigd om voor deze lessen een klas aan te wijzen. Voor de herfst- fessen zijn dat de lagere groepen. Bij het natuurpad De Zoom wor den de kinderen opgewacht door vrijwilligers van de Scholenwerk groep. De kinderen gaan in groepjes van vijf tot acht kijken in het bos hoe de natuur zich klaar maakt voor de winter. Met de be geleiders kijken ze dan naar de vruchten die vallen, zoals eikels, beukennootjes- en dennenappels of niet vallen zoals bessen aan bo men en struiken. Deze dienen voor de voortplanting en als voed sel voor de vele dieren die het bos bevolken. Hoofdschotel zijn in de herfst natuurlijk de padde stoelen. Dat zijn ook vruchten van in het verborgen levende planten onder de grond, in dood hout of in levende bomen die dan ziek worden. Door de extreem droge zomer van dit jaar waren er voor al de eerste .week veel minder soorten te vinden dan andere ja ren. Door de nattigheid in de tweede week was er veel meer te zien en konden de kinderen tot hun opgewonden afgrijzen toch weer de stinkzwam waarnemen met neus en oog. In het voorjaar worden jaarlijks op dezelfde manier slootlessen georganiseerd langs de A.P. Hil- horstweg. Dan gaan de kinderen uit de groepen vijf, zes en zeven met een schepnet vissen om te zien wat er allemaal in het water leeft. De Scholenwerkgroep kan altijd nieuwe leden gebruiken. Mensen die wel zouden willen meedoen, denken vaak 'dat is niets voor mij want ik weet er niks van'. Dat hoeft helemaal geen beletsel te zijn, want er wordt altijd vooraf met alle begeleiders gekeken wat men zoal te zien kan krijgen. Men weet snel voldoende om de kin deren een leerzame en leuke les aan te bieden. Wie interesse heeft kan contact opnemen met Mary van der Bijl, Sint Theresiastraat 10, 6021152. WASMACHINE, vaatwasser, efect? Bel technisch bureau 'irect. 24-uurs service. Tel. ■35-5415900. JAKDEKKERSBEDRIJF 'eter Klomp. Geen voorrij- :osten. Vraag vrijbl. offerte 16-51116362,035-6014033. (rol WITGOED Service. Rep. 'an alle merken, rep. onder jarantie, 6 dagen in de week. Tel. 035-6024961 /06- 5355447Z VOOR MEER KLEINTJES ZIE PAGINA 16. Villaertstraat 49 60958291 Woensdag 22 oktober In 'Sinbad, de held van de Zeven Zeeën' wordt het klassieke ver haal verteld over de zeerovende avonturier Sinbad, die in het oude Syracuse wordt beschuldigd van Bedrog. Hij zou het Boek der Vre de hebben gestolen, een magisch Voorwerp dat Syracuse en het Rijk Ier Twaalf Steden moet bescher men. Sinbad wordt ter dood ver- >rdeeld vanwege zijn diefstal, laar Proteus - de kroonprins met ne hij in zijn jeugd was bevriend komt tussenbeide en neemt zijn Jaats in. Hij gunt Sinbad precies ren dagen de tijd om zijn on- ïhuld te bewijzen. Als Sinbad na lie tien dagen niet terug is, zal poteus in zijn plaats terecht wor- :n gesteld... inbad' is te zien in de theaterzaal fn de Brede Bibliotheek op 22 ftober. Leeftijd: vanaf 6 jaar. Juur: 85 minuten. Aanvang: :00 uur. Toegang: 4,50. tarten reserveren bij de theater- ssa: 38 609 58 29, maandag m vrijdag 11:00-18:00 uur. pepermunten' is de titel van het abaretprogramma dat maandag [20 oktober wordt opgevoerd in Ontmoetingscentrum Klaarwater ;aan de Wiardi Beckmanstraat. De Protestants Christelijke Ouderen Bond (PCOB) heeft dit georgani seerd. Johan Smedcma kijkt vro- Sijk, dan weer serieus tegen zaken pie kerk en samenleving raken. Hij begint om 14:00 uur aan zijn Voorstelling. Smedema wordt op dc piano begeleid door Peter rlartman. De Soester Orkest Vereniging is al meer dan dertig jaar het sym fonieorkest van Soest. Het be staat uit enthousiaste amateur musici, van verschillend niveau en verschillende leeftijd. Op het repertoire staan meer of minder bekende klassieke werken. Er wordt wekelijks, op maandag avond, gerepeteerd in het Credo gebouw aan de Julianalaan. Het orkest staat onder leiding van di rigent Stephan Pas. Twee keer per jaar geeft het orkest een uitvoering in de Petrus en Pauluskerk in Soest, steeds met een befaamde professionele solist. Op woensdag 26 november vindt het najaars concert plaats, dit keer met gitarist Izhar Elias als solist in het gitaar- concert van Giuliani. Voorts staat de le Symfonie van Mendelssohn op het programma en de Slavi sche Dans no. 8 van Dvorak. Wanneer musici, met name strij kers, graag met dit concert zouden Dirigent Stephan Pas. willen meespelen dan zijn zij van harte welkom. Informatie hierover is verkrijgbaar bij het bestuur van het orkest, S 035-6029192. Klaveijasliefhebbers kunnen er zaterdag 15 november eens rustig voor gaan zitten. In De Klarinet wordt dan een marathon van dit kaartspel gehouden, georgani seerd door de wijkvereniging Overhees. In het ontmoetingscentrum in Overhees kunnen kaarters zich tot 10:45 uur inschrijven. Om 11:00 uur wordt er begonnen en pas om elf uur 's avonds is de marathon ten einde. Tussendoor krijgen de deelnemers wel de mogelijkheid om de benen te strekken. Ook kan vanzelfsprekend de inwendige mens worden versterkt. 1 Voor de winnaar van de klaverjas- marathon staat een dvd-speler klaar. Prijzen kunnen tevens ge wonnen worden tijdens de loterij die wordt gehouden. Deelname aan de klaverjasmara- thon kost 4,00 voor leden en donateurs en 5,50 voor ande ren. Inschrijven vooraf kan bij Koos Frans, SE 6033244. Zonder dat de bezoekers iets hoeven mee te nemen, zal Carla Sulman voor verrassingen zorgen tijdens de eerstvolgende bijeen komst van PASO Soest. Die- wordt gehouden op maandag 20 oktober, vanaf 20:00 uur in het Vriendschap-gebouw aan de Nachtegaalweg 8a. Het is de eer ste keer dat dit medium de avond van PASO verzorgt. De entree bedraagt 2,00 voor leden en 4,50 voor anderen. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 Woensdag 22 oktober draait alles om sprookjes in kinderparadijs De Vrije Teugel. Dit thema komt tus sen 14:00 en 16:00 uur tot uiting tijdens het knutselen en de spel letjes die dan worden gedaan. Deelname aan de inloopmiddag aan het Vedelaarpad kost 2,50. Soesterbergsestraat 49-a 3768 EB Soest 035 - 602 35 84 Leusderweg 198 3817 KS Amersfoort 033 - 476 68 93 Onze nieuwe KEUKENCOLLECTTE is binnen! Om dit samen met u te vieren krijgt u van ons cadeau: - bij aankoop van een keuken boven 6.000,— GRATIS MONTAGE! - bij aankoop van een keuken boven 8.000,— GRATIS MONTAGE ÈN EEN VAATWAS- MACHINE, BADKAMERS 15% KORTING! TEGELS KEUKENS BADKAMERS 400 rrr showroom Veldweg 4, SOEST Tel.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid! Op maandag is ons bedrijf gesloten! Het nieuwe seizoen van de stich ting Muziekkring Eemland werd dit jaar geopend door de violist Alexander Kerr, een van de concertmeesters van het Ko ninklijk Concertgebouw Orkest, en de pianist Jeroen Bal. Het programma bestond onder andere uit twee sonates, de klei ne tweedelige sonate in G gr.t. K.V. 301 voor piano en viool van Mozart en de eerste sonate in G gr.t. op. 78 van Brahms. Vooral in dit laatste werk viel de prachtige warme toon van de violist en het perfecte samenspel met de schit terend spelende pianist op. De rest van het programma be stond uit een aantal kortere vioolstukken. Zoals het 'Prelu dium en Allegro' van Fritz Kreis- ler in de stijl van Pugnani, waar mee het programma werd geo- Dl Lassostaat 65% tel. 6022195 'Het schrijven van een beknopt marketingplan' is een cursus bij Volksuniversiteit Soest met een zakelijk tintje. Een cursus die in teressant kan zijn voor de (star tende) ondernemer en voor per sonen, die zijn/haar kennis willen uitbreiden. Gedurende zes avon den van twee uur wordt stapsge wijs door de verschillende onder delen van het marketingplan heen gelopen. Een marketingplan helpt om gedachten en ideeën te ordenen, situaties in kaart te bren gen door middel van analyses, weloverwogen (zakelijke) keuzes te maken en meetbare doelen te stellen. De tips en ideeën die in de cursus worden aangereikt zijn direct in de praktijk toepasbaar. Naast de lessen wordt uitgegaan van ongeveer twee uur studietijd per week (voorbereiding en huiswerk).Aanvang: woensdag 5 november, 20:00-22:00 uur. Cursusprijs: 53,00; kosten les materiaal: 10,00 syllabus. Creatief boekbinden Op zaterdag 1 november verzorgt de Volksuniversiteit van 10:00 tot 15:00 uur een workshop getiteld 'De techniek van het boekbinden'. Tijdens deze workshop worden twee notitieboekjes gemaakt, waarvan één volgens de techniek van de Japanse binding, en een blocnotemapje of een goochel- portefeuille. Deze laatste is bij voorbeeld te gebruiken als origi nele, persoonlijke verpakking in plaats van de zogenaamde 'enve lop met inhoud'. In februari start een cursus Boekbinden. Kosten voor deelname aan de workshop: 25,00; lesmateriaal: 7,50, te koop bij' de docent. Australië De heer Dick van Toorn, regio- vrijwilliger voor reisorganisatie Wereldcontact, geeft op dinsdag 21 oktober van 19:30 tot 22:00 .uur een lezing over een uitgebrei de rondreis van meer dan 10.000 kilometer door Australië: door de natuurparken, de ruige outback en het befaamde 'Rode Hart' van de Northern Territory, de oerbos sen en de wonderlijke kusten van Zuid Australië en Victoria, het lief lijke Tasmanië en de fraaie oost kust van Sydney tot Cairns. De lezing is bedoeld voor iedereen die is geïnteresseerd in reizen en het bezoeken van verre landen. Prijs: 7,50. Voor meer informatie, aanmelden voor cursussen en het aanvragen van het programma van de Volksuniver siteit kan men terecht bij Volksuni versiteit Soest, Di Lassostraat 65, 3766 EB Soest, telefoon: 035 6022195 (inspreken kan altijd), e- maii: vu-soesl@csnet.nl. Openingstij den: maandag tot en met donderdag van 9:00-12:00 uur. Zie ook: www.volksuniversiteit.nl/soest. In ver band met de herfstvakantie is het kan toor gesloten van 13 tot en met 18 ok tober. pend. Verder nog een bewerking voor viool en piano, die Korngold zelf maakte van de muziek die hij schreef bij Shakespeares 'Much a do about nothing'. En dan het sluitstuk van veel recitals, Tzigane van Ravel, een rapsodie geïnspi reerd op Hongaarse zigeunermu- ziek. Al deze stukken werden door bei de musici technisch en muzikaal voortreffelijk vertolkt, waarbij de Tzigane gespeeld werd met het elan van ëen echte 'Stehgeiger'. Het talrijke publiek reageerde en thousiast en kreeg dan ook een toegift, de 'Siciliano' van de blin de componiste Maria von Paradis. Al met al een prachtige opening van het nieuwe seizoen. J.W. De kracht van de reclame ligt in de herhaling .£mrjOE!XZMK Stcenhoffstraat 9A, tel. 602 81 32 Het gebrek aan voedsel is vaak de oorzaak dat mensen moeten vluchten om te voorkomen dat men van honger omkomt. Het geeft steeds grotere problemen als mensen massaal, gedwongen door armoede, honger of geweld, dit moeten doen. Toch moet het het recht zijn van ieder mens, van iedere wereldbewoner, om te wo nen en te werken waar men wil. We kunnen ons afvragen of wij er hier iets aan kunnen doen om de oorzaak van dat vluchten weg te nemen. Als we de armoede kun nen bestrijden, die vaak de reden is dat men huis en haard verlaat, zou dat zeker het geval zijn. Het bevorderen van werkgelegenheid is er één van. Het afnemen van hun producten helpt hen heel ze ker bij het streven naar een goed bestaan. Het wegnemen van han delsbelemmeringen en het bieden van een eerlijke prijs voor hun producten kunnen er ook aan meehelpen. Wij kunnen, niet alleen óp We reldvoedseldag, direct meewerken door hun producten te kopen. In de Wereldwinkel zijn veel van hun producten aanwezig. Voor het oplossen van de problemen zoals geweld en onveiligheid mo gen we hopen op mensen die daar hun schouders onder willen zetten. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, SS 6028132; openingstijden: maandag 13:00-17:00 uur; dins dag t/m zaterdag 09:30-17:00 Op zondagmiddag 12 oktober vond het tweede concert plaats in de concertserie die wordt ge organiseerd door de Muziek kring De Nederlandse Cantorij in de Kerk van de H. Familie in Soest-Zuid. Het zijn unieke concerten die deze Stichting maandelijks in diverse plaatsen in ons land geeft. Artistiek leider Maarten Kooij heeft de beschikking over ver schillende ensembles. Kon men in september genieten van een op treden van het Barokorkest met o.a. de Brandenburgse Concerten vari Bach, ditmaal was het de beurt aan zijn uitgelezen vocale groep die een selectie uit het Mörike Chorliederbuch van Hugo Distier (1908-1942) ten gehore bracht. Maarten Kooij riep de ver spreid door de kerk zittende toe hoorders op vaderlijke wijze bij el kaar. Dit bevorderde een uitste kende sfeer. Voor elk lied gaf hij een korte samenvatting. Dat was wel nodig voor het begrip van de tekst. Deze toonzettingen yan gedich- in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 ten van Eauard Mörike, gecom poneerd in 1939, vormen een ab soluut hoogtepunt in de a capel- la koorliteratuur. De indrukwek kende woordschildering die Dist- Ier in zijn muziek wist aan te bren gen stelt hoge eisen aan de koor zangers. Onder de bezielende lei ding van Maarten Kooij wisten zij een sublieme uitvoering te reali seren, waarbij de fraaie akoestiek van de kerk goede diensten be wees. De bekende Soester orga nist Gert Muts sp.eelde ter afwis seling enkele virtuoze variatie reeksen op Duitse volksliedjes, die Hugo Distier voor het buisorgel componeerde. Het pübliek reageerde enthou siast. Het gebeurt ook niet vaak dat een zo sublieme groep in Soest optreedt. De Soester bevol king, kreeg een uniek gezelschap terug binnen haar grenzen. Kooijs motto: 'Muziek is voor iedereen', zijn optreden als gids door het programma en de kwaliteit van het gebodene zijn een aanwinst voor ons dorp. Voor zoiets loopt men tevergeefs naar een grote stad. Wij kijken uit naar het no- vemberconcert. Maria W. de Geest In september is Francien Post een dwarsfluitlespraktijk begonnen in Soest. De fluitiste, afgestudeerd in 1991 aan het Utrechts Conser vatorium bij Abbie de Quant, was jarenlang als fluitdocente actief aan diverse muziekscholen. In Amersfoort heeft ze een lesprak tijk aan huis. Daarnaast jureert ze jaarlijks op het Benelux Fluit Concours en geeft ze diverse fluit- workshops. Ze is ook zelf regel matig te horen op concerten; eer der maakte ze vele tournees door Duitsland. Dichter bij huis was ze afgelopen jaar te beluisteren met een fluit-harp duo in de kamer muziekserie van Kasteel Groene- veld te Baarn. Sinds kort heeft ze een lesruimte tot haar beschikking gekregen in de Joanneskerk (Willaertstraat), waar ze zowel privé-les als groepsles geeft. Het is de bedoe ling om naast de reguliere lessen een samenspelgroep op te zetten, want wat is er leuker en inspire- render dan samen musiceren? Meer weten? Bel Francien Post, 88 033-4633674, of stuur een mail- tje naar f.j.post@hccnet.nl. De Klarinet ~j Gezocht: creatieve mensen (m/v) die zelfgemaakte hobby- en kunstartikelen willen verkopen tij dens de creatiefmarkt van ont moetingscentrum De Klarinet. Deze markt wordt gehouden op zaterdag 29 november (10:00- 14:00 uur) en biedt belangstellen den de mogelijkheden om voor de feestdagen nog iets leuks op de kop te tikken. Mensen die hun zelfvervaardigde spullen willen verkopen, kunnen zich op maan dag- en dinsdagmiddag en woensdag- en vrijdagmorgen te lefonisch opgeven bij een van de ouderenwerksters, fél 6023139. Deelname aan de markt kost 4,00 inclusief lunch. High tea Voor 5 5-plussers wordt zondag 16 november van 15:00 tot 17:00 uur een high tea gehouden in het ontmoetingscentrum aan de Kla rinet. Zoete lekkernijen, zoals koekjes en cakejes, maar ook har tige sandwiches staan op het menu. Uiteraard wordt er dan zeer uitgebreid thee gedronken. De high tea wordt muzikaal om lijst door populaire en licht klas sieke pianomuziek. Om de onkos ten te dekken, wordt een bijdrage gevraagd van 2,50. Opgeven kan tot 12 november aan de bar van De Klarinet. Steenhoffstraat 46, tel. 60195 77 Zondag 19 oktober Het ensemble 'Amor y Dolor' is opgericht in januari 2002. Het re pertoire bevat Spaanse, Franse, Duitse en Engelstalige liederen van de grote liedcomponisten van de 20e eeuw, zoals Astor Piazol- la, Fedcrico Garcia Lorca, Jacques Brei, Hans Eisler, Tom Waits en b.v. Tori Amos. Het ensemble creëert met zijn composities een sfeer van muzikaal theater, passie en melancholie. De muzikanten arrangeren zelf de muziek voor de bezetting van viool, cello, piano en zang. Zang: Jos Bol; cello: Nynke van den Dool; piano: Martin Lekkerkerk; viool: Ellen Nanning. Aanvang: 15:00 uur. Toegang: 6,00; tot 18 jaar: 2,50. Maandag 20 oktober In '25 th Hour' richt Spike Lee zijn camera op Ground Zero en on derzoekt waar Amerika na 11 september staat. New York is een stad in verwarring. De rassencon flicten uit Lee's 'Do the Right Thing' hebben plaatsgemaakt voor een wijdverspreid gevoel van twijfel. Scenarioschrijver David Benioff baseerde het script op zijn eigen gelijknamige roman. Mont- gomery 'Monty' Brogan (Edward Norton) is een jonge drugsdealer die nog 24 uur in vrijheid mag le ven voor hij zich moet melden voor een gevangenisstraf van ze ven jaar. Hij is geen kwaaie jon gen, maar liet nooit zijn geweten spreken. Eigenlijk is hij een gewo ne New Yorker van Ierse afkomst die te inhalig is geweest. Op zijn laatste vrije dag moet Monty nog een aantal dingen regelen: een nieuwe baas voor zijn hond, hij moet in het reine komen met zijn vader én hij moet uitzoeken wie hem aan de politie verlinkte, mis schien wel zijn eigen vriendin Na turelle? Woedend over het onaf wendbare lot, vervloekt hij tegen zijn eigen spiegelbeeld de wereld om hem heen. Het helpt niets, hij kan de schuld niet meer op ande ren afschuiven. Terwijl Monty op zoek gaat naar de redenen van zijn ondergang, hebben zijn beste vrienden Frank en Jacob, die hij nog kent van school, een avond je uit geregeld. Een avond en nacht die worden afgesloten met een extra uur dat de regisseur zijn personage gunt. '25th Hour' is vooral een interessante karakter studie over iemand die goed in de spiegel moet kijken om te besef fen dat al zijn fouten eigenlijk aan hemzelf te wijten zijn. Monty is de personificatie van het gewetens conflict dat de welvaart met zich meebracht. Daar bovenop heeft het gat dat het World Trade Cen ter in New York achterliet laten zien dat Amerika toch niet het grote voorbeeld van de wereld is. Wat dat betreft slaat de film inder daad goed op het Amerika van vandaag de dag. (USA 2002, 135 minuten.) Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, S8 6019577. Meer informatie op in ternet: artishock-soest.nl. Scène uit '25th Hour'. Informatie en inschrijving voor een proefles: In Galerie de Steenlinde, Lin- denlaan 1, is een expositie inge richt met keramische beelden van Arthur Meijer. De werken zijn te zien tot en met 16 no vember. Arthur Meijer ontleent zijn inspi ratie aan de architectuur in medi terrane streken, hij heeft onder andere gereisd in Italië, Grieken land, Spanje, Portugal, Malta, Marokko en Jemen. Zijn bouw werken, sommige bijna een meter hoog, hebben een monumentale uitstraling door de strakke archi tecturale vorm en de ongeglazuur de oppervlakken. De kunstenaar mengt verschillende soorten klei en komt zo tot een grote verschei denheid van aardkleuren, van bijna wit tot een donker terracot ta. Deze kleuren gebruikt hij om in elk beeld subtiele kleurcontras ten aan te brengen, die fraai bij dragen aan de fascinerende varia tie. De huizen hebben elk een heel eigen karakter. Zo is er het 'Casa filosofica'; een gesloten en sober ogend huis met een grote 'boven kamer'. Andere zijn weer lichter en speelser, met meer kleur en hoge boogvormige poorten, trap pen en terrassen. 'De laatste tijd worden de huizen opener', vertelt Arthur, 'maar vaak is de toegan kelijkheid schijn'. Het gaat mij ook om die spanning tussen toegan kelijkheid en geslotenheid, zoals je die ook in de omgang met mensen kunt ervaren. De één toont zich bescheiden, gesloten, de ander juist openhartiger. Maar dat kan ook schijn zijn. Een beeld dat er bedrieglijk eenvoudig uit ziet, heeft bij nadere beschouwing een gecompliceerde plattegrond en een ondoordringbaar binnen ste: bogen, poorten en rondlo pende steegjes grijpen zo in elkaar dat echt naar binnen kijken nau welijks mogelijk is. Wat zich bin nen aan schatten bevindt, blijft geheim. Ik hoop dat mensen die een Menzil of Casa zien, er in hun verbeelding in ronddwalen.' Het zandkleurige werk van Art hur heeft een prachtig contrast met de rode en blauwe kleuren van de schilderijen van Aaldrik Harkcma die reeds in De Steen linde hangen. De tentoonstelling loopt tot 16 november en is ge opend van donderdag t/m zon dag, 13:00-17:00 uur.

Soester Courant | 2003 | | pagina 7