Vlamingen smaken naar meer WmmZodi Alias met 'Badhuis': een boeiende voorstelling ^ogteröm arushocK [CULTUUR Violiste Liza Fersclitman in het Cenakel PYO geeft najaarsconcert in gemeentehuis PAGINA 10 ieuw de egaan oude V ketel? laars, regio EÏ3 elaardij o.g. atermakelaardij.nl J35 -601 61 51 WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT Brede Bibliotheek Soest Thot: 'Fatima en de dromendief Dans voor (o)pa, (o)nia kind Volksuniversiteit Soest Workshops Poëzie en andere verrukkingen in Artishock PAGINA 11 Tweede bijeenkomst Luisterkring Zaterdag 1 november DataDidact Bingoavond bij wijkvereniging Boerderij Islam en christendom Bluesnight: Fat Harry The Fuzzy Licks 'The Last Resort' Zaterdag 25 oktober Wie vergelijkt leest de Soester Courant Lezing over de Eem erwarming- BSna jbedrijf 6.V. Tel. 601 41 84 i@treba.nl jeschakelde elegde voor in- en scha- lilef. iten keuken 5 kast 3 flin- douche, slaapkamer combiketel en fiakelaars.nl imer, bergkamer, 1IJS: 207.500,- k.k. de achterzijde een rzijde 2e en 3e slaap- srzijde met dakkapel RIJS: 219.000,- k.k. NIEUW IN VERKOOP Willaertstraat 49 S8 6095829| Woensdag 29 oktober Fatima en haar moeder zijn erg arm. Als moeder ziek wordt en er nog nauwelijks eten is, besluit Fa tima werk te gaan zoeken. Een rij ke en geheimzinnige sultan wil haar graag als hulpje als hij hoort dat Fatima 's nachts prachtige dromen heeft. Hij biedt 1 goud stuk aan voor zeven dagen werk, mits Fatima niet boos wordt. An ders mag hij haar dromen hebben. Zes dagen gaat het goed, maar op de zevende dag loopt alles an ders... 'Fatima en de Dromendief' is een voorstelling over pesten en angst, over dromen en gehoorzaamheid en de moed om op te komen voor wat eerlijk is. 'Fatima en de Dro mendief' is te zien in de Theater zaal van de Brede Bibliotheek Soest, op woensdag 29 oktober om 14:00 uur. Duur: 60 minuten. Toegang: 4,50. Leeftijd: vanaf 6 jaar. Kaarten reserveren bij de theaterkassa: 88 6095829, maan dag t/m vrijdag 11:00-18:00 uur. Danst u thuis ook wel eens samen met uw (klein)kind? De Brede Bibliotheek organiseert binnen kort een workshop 'Dans voor (o)pa, (o)ma kind'. Deze work shop is bedoeld voor duo's: u met uw (klein)kind, onder leiding van docente Heieen van Soest. Ieder kind van de basisschool mag sa men komen dansen met een 'ouder'. Ze dansen soms alleen en dan weer eens samen. Soms doet een duo iets voor en mogen de anderen raden wat het wil uit drukken, bijvoorbeeld: 'ik ben ver liefd', 'ik ben boos', 'we hebben een geheim'. Ook in bewegingen kun je een verhaal vertellen. Dan sen op muziek in een rechte lijn, een kromme, een cirkel - allerlei ritmes worden uitgeprobeerd in beweging. Uitgangspunt is plezier maken en genieten van het samen dansen in een dansgroep. De workshop wordt gegeven op zaterdag 1 november, 11:00- 12:30 uur, in de Brede Biblio theek. Inschrijving t/m maandag 27 oktober. De prijs per duo is 22,50. Informatie: cursusbu reau Brede Bibliotheek, SS 6095839. Di Lassostaai 65", tel. 6022195 Op zaterdag 1 november geeft de Volksuniversiteit Soest twee workshops van totaal verschillen de aard: Creatief Denken en Na gelverzorging. Creatief Denken. Gebeurt het u ook wel eens dat u urenlang na denkt en iemand anders zo maar even met een passende oplossing komt? Einstein kreeg zijn meest lumineuze ideeën gewoon tijdens het wandelen. We denken in pa tronen en hebben de neiging de zelfde patronen van denken ein deloos voort te zetten. Op school hebben we vooral geleerd om lo gisch en analytisch te denken. Daarmee houden we bestaande denkpatronen in stand. In de workshop 'Creatief denken' leert u spelenderwijs op een nieu we manier naar oude dingen te kijken. Door optimaal gebruik te maken van de linker- en rechter- hersenhelft, kunnen nieuwe idee ën en invalshoeken spelenderwijs ontstaan. Met andere woorden: hoe kunnen we het logische ver stand combineren met intuïtie, creativiteit en verbeeldingskracht? U maakt kennis met diverse vor men van creatief denken. Theorie en praktische oefeningen wisselen elkaar af. Voor ieder die verschil lende manieren van denken wil onderzoeken en creativiteit wil ontwikkelen. Een speelse en in spirerende ontdekkingstocht. De docente, Judith Knijn, is werk zaam bij het trainingsbureau Spi rit. Tijd van de workshop: 10:00- 16:30 uur. Kosten voor deelna me: 58,50, inclusief 4,50 voor de syllabus. Nagel ver zorging. Handen zijn het visitekaartje van de mens. Aangezien uw handen heden ten dage veel te verduren hebben, le ren we u op efficiënte wijze de handen te masseren en soepel te houden. Op deze wijze wordt de doorbloeding optimaal bevorderd. Er wordt uitgebreid aandacht be steed aan het vijlen en lakken, aan nagelriemverzorging en aan het modelleren van de nagels. Tijd van de workshop van 10:00- 12:00 uur. Kosten voor deelna me: 14,- inclusief 4,- voor materiaal. Voor meer informatie, aanmelden voor cursussen en het aanvragen van het programma van de Volks universiteit kan men terecht bij Volksuniversiteit Soest, Di Lasso straat 65, 3766 EB Soest, 82 6022195 (inspreken kan altijd), e-mail: yu-soesl@csnet.nl; maandag t/m donderdag 9:00- 12:00 uur. Zie ook: www.volksunivcrsiteit.nl/soest. Dat Vlaanderen de naam heeft een paradijs te zijn voor fijn proevers, maar dat Nederlan ders er óók waf van kunnen werd afgelopen zaterdag weer eens van bevoegde zijde onder streept tijdens het literaire eet café in Artishock. Het feest maal was aangericht op instiga tie van de SLAS, de club die zich in Soest altijd druk maakt oin 'de letteren'. Drie Vlaamse dichters waren de eregasten. Zo'n 60 liefhebbers van poëzie en andere verrukkingen - met name op culinair gebied - genoten van een heerlijk avondje met (vooral) Vlaamse dichtkunst en een smake lijk viergangendiner, verzorgd door' Artishock-kok Ignas Valkenet en zijn gevolg. De combinatie van tongstrelende gerechten met oor- strelende poëzie bleek - opnieuw - een uiterst aangename manier om een avondje met gelijkgestem de zielen door te brengen. Wat daarbij als de hoofdschotel diende te worden beschouwd hangt af van het gezichtspunt van de aanwezige gourmets. De drie aanwezige Vla mingen - die het literaire pièce de résistance voor hun rekening na men - smaakten in elk geval naar meer. De poëzie van achtereenvol gens Edith Oeyen, Eddy Timmer mans en Raoul Maria de Puydt ging erin als de spreekwoordelijke koek. Oeyen en De Puydt warén overigens niet voor het eerst in Soest; er is hier al een min of meer vaste schare bewonderaars van hun indringende liefdes- en andere poëzie. Timmermans was 'nieuw' en maakte direct indruk met een aantal krachtige, trefzekere gedich ten. Snaaks Liefhebbers van een wat lichter genre (hoewel...) kwamen, na de toepasselijke tonen van het Vlaam se volkslied en de verwelkoming door SLAS-voorzitter Nelleke Streefkerk, het eerst aan hun trek ken door het optreden van Dick Koblens. Artishocks huidige huis dichter gaf een staaltje van zijnfa- bliau-kunst te beste: een oud- Frans gedicht met een nogal snaakse inhoud, door hem met overtuigend resultaat in het (ook wat archaïsch) Nederlands 'over gezet', en las als toegift een deel ervan in het oud-Frans voor. Het leverde hem bijkans ovationele toejuichingen op. Na de crudités d'Ardenne beet Edith Oeyen uit Beringen het Vlaamse spits af met enkele ge voelige gedichten, o.a. uit de bun del 'Van Beringen tot Brussel', ge- Nieuweweg 97 - Soest Telefoon 035 - 58 804 72 ^H] V Openingstilden: <'tf W dinsdag t/m vrijdag M van 9.00 uur tot 19.00 uur ff zaterdag van 9.00 uur tot 17.00 uur volgd door de Gentse waterzooi - een imponerende Valkenetse va riatie op het thema kippensoep - en de voorleesbeurt van haar col lega Eddy Timmermans uit Leu ven, die daarvoor putte uit de bun del 'Onder vleugels van een vlin der'. Timmermans is overigens ook componist en schreef o.a. luister liedjes, Engelstalige pop en kinder musicals. Daarvan kregen de gas ten in het eetcafé overigens niets te horen. Wél van Remco 'Stormvogel' Bak ker, die de gangen en optredens afwisselde met meeslepend piano spel. Liefde Het hoofdgerecht - stoverij met appelcompöte - was nog maar nauwelijks over de tong gegaan (in de juiste richting wel te verstaan) of Raoul Maria de Puydt (volgens presentator Jan Visser in zijn va derland bekend als 'de dichter van de liefde', een kwalificatie waarvan de poëei-in-kwestie overigens zelf noga opkeek) wist de luisteraars te boeien met enkele gedichten uit zijn recente bundel 'Oostduinse gedichten'. Als jurist is De Puydt in Nederland ook bekend geworden door zijn samenwerking met de Groningse polemoloog prof. Röl- ing, met wie hij ooit een boek over internationale ontwapeningsver dragen schreef. Twintig jaar gele den trad De Puydt voor het eerst Stichting Af De Soester Kring I Secretariaat: 1 Scfifs Krommeweg S Tel. 035-6014403 Op donderdag 30 oktober is er voor de tweede keer de gelegen heid om deel te nemen aan de Luisterkring in de koffiekamer van de NPB-kerk aan de Rembrandt- Iaan (parkeergelegenheid aan de achterzijde, Pieter de Hooghlaan). De bedoeling ervan is het samen luisteren naar en genieten van klassieke muziek van eigen keuze (cd's) en het met elkaar van ge dachten wisselen over allerlei as pecten ervan. Van orkest, dirigent, uitvoering, stijlen, genres enz. tot het leven der componisten (had Wagner niet iets met die dochter van Liszt?). Aardig is als iemand vertelt hoe hij/zij tot een keuze is gekomen en wat voor (persoonlij ke) betekenis die muziek heeft. Aanvang: 10:00 uur. Entree: 4,00, incl, koffie. De drie Vlaamse dichters en de bestuursleden van de SLAS tijdens het aperitief in de soos van Artis hock. Foto Soester Courant. op in Artishock; hij was ook een graag geziene gast tijdens de des tijds vermaarde 'dichtersdiners' in kasteel Groeneveld. Verrassing Jan Visser zelf, die het programma losjes aan elkaar praatte, las enkele nog niet gepubliceerde gedichten uit een nieuwe serie over de twaalf tekens van de dierenriem, die hij in samenwerking met de Soester componist Jacques v.d. Griendt heeft gemaakt. Een bijzondere ver rassing kwam aan het slot van de avond, rondom de peer-met-ka- neelijs die als dessert werd geser veerd. Visser onthulde dat een van de gasten, de sinds kort in Soest wonende Magda de Coninck, de zuster was van de enkele jaren ge leden gestorven beroemde Vlaam se dichter Herman de Coninck. Zij las een van zijn gedichten voor die hij tijdens een bezoek aan haar had geschreven. Dick Konblens besloot het dichterlijke deel van de avond met de voorlezing van zijn 'Balla de van de zeven behangers'. Er zouden in Soest meer literaire eetcafés georganiseerd moeten worden. Op zaterdag 1 november vindt het derde concert plaats in de concertserie die de Stichting Cenakel Cultuur verzorgt in de kapel van het Cenakel te Soesterberg. Samen met pianist Bas Verheijden zal violiste Liza Ferschtman werken spelen van Beethoven, Schumann, Poulenc enDebussy. Beiden hebben zich in de afgelo pen jaren doen kennen als bui tengewoon getalenteerde jonge musici. Al op jeugdige leeftijd wonnen zij diverse prestigieuze concoursen. Liza Ferschtman werd in 1979 geboren in Hilver sum, als kind van Russische ouders, beiden musici. Zij begon met vioolspelen toen zij vijf jaar oud was. Van 1988 tot 1994 stu deerde zij bij Qui van Woerdekom aan het Koninklijk Conservato rium in Den Haag. Daarna stu deerde zij bij Herman Krebbers en Alla Kim aan het Conservatorium van Amsterdam. Van september 1998 tot mei 2000 heeft zij haar studie voortgezet aan het gere nommeerde Curtis Institute of Music in Philadelphia waar zij on der andere les kreeg van Victor Danchenko en Ida Kavafian. In 1991 nam zij voor de eerste maal deel aan de 'Holland Music Sessions'. Haar muzikale ontwik keling kreeg hierdoor een belang rijke impuls. Zij bezocht er master- classes van onder meer Eduard Schmieder, Herman Krebbers, Yvry Gitlis, Igor Oistrach en Aar- on Rosand. Zij trad ook meerde re malen op in de Kleine Zaal van het Concertgebouw in Amster dam. Per september 2000 heeft zij haar studie hervat bij Herman Krebbers aan het Conservatorium van Amsterdam. Eerste prijzen haalde ze op de Ior- dens viooldagen, het Herman Krebbers Concours en het Oscar Back concours. In 1998 ontving zij de Philip Morris Finest Selection Award. Sedert 1996 heeft zij con certen gegeven met onder meer het Koninklijk Concertgebouwor kest, het Radio Kamerorkest, het Rotterdams Philharmonisch Or kest, het Radio Symphonie Or kest, het Concertgebouw Kamer orkest en Nieuw Sinfonietta In 2000 maakte zij als concertmees ter van de East West Baroque Academy een tournee door Ja pan. Zij heeft ook kamermuziek concerten verzorgd voor de WDR KÖln en de BBC London. Zaterdag 11 en zondag 12 okto ber speelde toneelgroep Alias onder regie van Ann Vande- weyer 'Badhuis', een tragikome die geschreven door Nell Dunn. Gespeeld werd in de Brede Bi bliotheek Soest (voorheen thea ter C-drie). Het publiek kreeg een verrassende, flitsende voor stelling te zien, die een profes sioneel gezelschap niet had misstaan. 'Badhuis', gespeeld door zes vrou wen en een man, is het verhaal van een instelling die met sluiting wordt bedreigd. De vrouwen die het badhuis bezoeken slaan uit eindelijk de handen ineen om hun dierbare eigen plek te behou den. Voor het zo ver is maken ze echter allemaal hun eigen ontwik keling door. Opvallend is het gemak waarmee de actrices op elkaar inspeelden. De dialogen volgden elkaar in een flitsend tempo op, waardoor het publiek tot de laatste minuut geboeid bleef. Verrassend ook was de wijze waarop in het stuk seksualiteit en erotiek aan bod kwamen. Verbluffend knap zette actrice Christel van Eij natten hoofdpersoon José neer, een vrouw uit de onderlaag van de samenleving, bij wie naar eigen zeggen het hele leven altijd heeft gedraaid om seks. Overtuigend laat ze zien hoe José zich geleide lijk ontwikkelt tot een vrouw die iets te vertellen heeft en naar wie wordt geluisterd. Ook andere vrouwen in het Bad huis zetten knappe acteerpresta ties neer. Hilarisch is het moment dat de 'vreemde', tot dan toe nog redelijk volgzame Claire (gespeeld door Caroline van den Broek), haar bazige moeder mevrouw Van de Velde (Marianne Papenburg) confronteert met een sensuele dansshow, uitgevoerd in uitda gende lingerie. Het publiek be loonde haar hiervoor terecht met een spontaan applaus. Daarnaast waren er prachtige ontroerende momenten, bijvoor beeld als de keurige Nancy (An- nemieke van der Poel) na een fel le woordenwisseling met José moet toegeven dat ze meer met haar tegenpool gemeen heeft dan ze zou willen. En als de strijdbare Jeanine (Hennie Prinsen) verslag doet van haar mislukte huwelijk en vertelt hoe ze haar leven verder wil gaan inrichten: zonder vaste relatie, met ruimte voor dingen die ze zelf fijn vindt. Mannen komen er in het Badhuis al met al niet best van af. Huwe lijken zijn op niets uitgelopen, mannen zijn over het algemeen 'zakken'. Zo heeft Vic (Karin Breuker), de vrouw die het bad huis runt, regelmatig heftige aan varingen met Dré, de lakse klus jesman (gespeeld door Laurens Bruning). Het stuk blijft echter niet hangen in een klaagzang over mannen en Scène uit 'Badhuis' door de to neelgroep Alias. hun tekortkomingen. De vrou wen laten zien dat ze de moed hebben voor zichzelf op te komen en te vechten voor het voortbe staan van de plek waar ze hele maal zichzelf kunnen zijn. Dat plaatst 'Badhuis' helemaal in deze tijd: menige instelling die met sluiting wordt bedreigd, zou zich graag gesteund weten door moe dige vrouwen zoals we die in het badhuis hebben Ieren kennen. De voorstelling maakte een zeer verzorgde indruk: het decor klop te helemaal, de aankleding was goed en aan het spel was te zien dat de regisseuse met oog voor detail te werk is gegaan. Kortom: het zou fijn zijn om deze groep vaker aan het werk te zien. computeropleidingen Word, Excel, PowerPoint, Access, FrontPage, Internet, Windows, fotobewerking, introductiecursussen, typen, kindercursussen Kleine groepen, flexibele lestijden tel.: 035-6022826 internet: www.datadidact.nl Liza Ferschtman. Bas Verheijden Pianist Bas Verheijden werd in 1974 in Zeist geboren. Bas stu deerde aan het Conservatorium van Amsterdam bij Jan Wijn. In 1999 sloot hij zijn Uitvoerend Musicus Eindexamen af met een 9,5 met onderscheiding. In dat zelfde jaar werd hij aangenomen als student aan de beroemde Academia Pianistica Incontri col Maestro in Imola (Italië). In het recente verleden volgde Bas Ver heijden masterclasses bij onder meer Michel Dalberto, Gyorgi Se- bök, Peter Feuchtwanger en Alexander Lonquich. Zowel in 1990 als in 1992 won hij het Steinway Concours en in 1991 het Prinses Christina Concours. In 1997 was Bas winnaar van het Internationale Muziekconcours Scheveningen. Hij trad op met meerdere orkes ten, waaronder het Noordhol lands Philharmonisch Orkest, de Koninklijke Marinierskapel en het Amersfoort Jeugdorkest. In ja nuari 2000 speelde Bas als solist Rachmaninov's derde pianocon cert op de tournee van het Neder lands Studenten Orkest o.l.v. Ro land Kieft. Van dit concert werd een live cd gemaakt in de Grote Zaal van het Concertgebouw Amsterdam. Tevens vormt Bas Verheijden een piano duo met Niek van Oosterum en samen wonnen zij in 1998 het Vrienden kransconcours van het Concert gebouw. Hier viel hen ook de Concertgebouwprijs ten deel. Aanvang: 20:15 uur. Toegangs prijs: 15,00/ 13,00 Pas 65+/ CJP. BANKETBAKKERIJ Hoor a zelf of voor een ander met liefde aan el/tander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 'In ontmoetingscentrum De Klari net rollen zaterdag 25 oktober 's avonds weer de bingoballen. Van af 20:00 uur zal iemand van de wijkvereniging Overhees de num mers afroepen en is het wachten totdat iemand zijn kaart vol heeft. Dat gaat zo een aantal ronden door en wie tijdens de bingo niets wint, maakt toch kans op een prijs door mee te doen aan de loterij. Een bingokaart kost 3,50 voor leden en donateurs en 7,00 voor anderen. Kinderparadijs De Vrije Teugel Vedelaarpad 53, tel. 6018136 De inloopmiddag van woensdag 29 oktober staat in het teken van de boerderij. Dat zal blijken tij dens de spelletjes die in De Vrije Teugel worden gedaan en bij de speurtocht langs de dieren die aan het Vedelaarpad verblijven. Na tuurlijk mogen de kinderen (4-12 jaar) zich ook laten schminken, zodat ze op hun favoriete dier lij ken. Er wordt begonnen om 14:00 uur en de aanvang is 2,50. Nederlandse Verenigjng rail Huisvrouwen Secretariaat, tel. 601 52 83 De overeenkomsten en verschil len tussen de islam en het chris tendom komen ter sprake tijdens een lezing bij de huisvrouwen. Die wordt dinsdag 4 november ge houden in Het Brandpunt aan de Oude Utrechtseweg te Baarn. Mevrouw Van Overbeeke promo veerde vijf jaar geleden op dit on derwerp. Daarvoor woonde ze vijf jaar in het islamitische Pakistan. Daarom is zij uitgenodigd om de lezing te verzorgen. De aanvang is 14:00 uur. Steeahoffstraat 46, tel. 601 95 77 I Zaterdag 25 oktober 'Never play one note you don't want to'. Deze uitspraak van bluesminstreel Doug Mcleod is er een waar 'fat' Harry Dorth en zijn Fuzzy Licks zich volledig in kun nen vinden. Gedreven door een passie voor bluesmuziek begeven zij zich op dit moeilijke terrein. Moeilijk? Jazeker omdat de blues zich niet langer laat typeren als droevige drie akkoorden muziek. Fat Harry's sound Iaat zich dan ook niet rangschikken onder een en dezelfde bluescategorie. Uit gangspunt is wel de hedendaagse clubsound van Chicago, met een knipoog naar de funk en soul. Zangerige gitaar en kleverige hammondpartijen verraden de in vloed van Albert en B.B. King, Lucky Peterson en Joe Louis Walker. Op middelgrote en grote festivals, alsmede het betere club circuit, prijkte hun naam op de af fiches. Daags na het vermaarde Brielle Blues Festival in 1998 spra ken de kranten van 'een prachti ge heldere gitaarsound' en 'Fat Harry The Fuzzy Licks speel den de sterren van de hemel'. Met het uitkomen van de cd 'Stream of Anger' in 2001 hebben ze, met deels eigen werk, een nog groter publiek bereikt. Line up: Fat Harry Dorth, gitaar zang; Rene Schutte, hammond/ piano; Patrick Obrist, basgitaar; Jack Hill, drums; Jan Peter 'LD' Klijn, geluid/management. Zie ook: www.fatharry.nl. Aanvang: 22:00 uur. Entree: 10,00. Voorverkoop: zaterdag 25 oktober aan de bar, 15:00- 16:00 uur. Zaal open: 21:30 uur; zaal dicht: 23:30 uur (of eerder als het vol is.) Zondag 26 oktober Jazzpodium: The Hammerfield Stompers The Hammerfield Stompers zijn begonnen als podiumband, maar hebben later ook de smaak te pakken gekregen van het spelen als looporkest. Als podiumband heeft het orkest o.a. een aantal keren tijdens het Jazz Festival in Amersfoort en het Rhine Town Jazz Festival in Wageningen ge speeld, alsmede in vele grote en kleine jazzcafés. Het onderdeel 'Stompers' in de naam doet een bepaald purisme in de stijl ver moeden, maar het orkest wil ge woon met plezier en enthousias me gezellige traditionele jazzmu ziek spelen! Bezetting: Aad Overeem, klarinet saxen; Bas Toscani, saxofoon; Siebe O 'ereem, trompet cornet; Nick van Vulpen, trombone 'Fat Harry'. banjo; Jan Breukelman, tuba. Aanvang: 15:00 uur. Entree: gra tis. Maandag 27 oktober De jonge Russische Tania reist met haar zoontje Artiom naar Engeland. Ze komt niet verder dan de douane; de verloofde die het reisdoel was, laat zich niet zien. In een grauw asielzoekers centrum in een versteende bad plaats heeft beheerder Alfie on derwijl moeite de rust te handha ven. Ook Tania en Artiom belan den in deze onrust tussen de uit zichtlozen, in de ijdele hoop dat de verloofde zich nog meldt. De verveling slaat genadeloos toe, Artiom leert ijverig Engels maar komt ook in verkeerde kringen te recht. Evenals zijn moeder, want het geld is op. Alfie is de enige, die begrip voor ze lijkt te hebben. Regisseur Pawel Pawlikowski weet in 'The Last Resort' de ge moedstoestanden van zijn hoofd personen, die laveren tussen angst en hoop, met filmische middelen krachtig op te roepen. Het dramatische gegeven krijgt zo min mogelijk gewicht. Hij creëert geen sociaal drama in de traditie van dat genre, maar behandelt het gebeuren als zomaar een pas sage uit het leven van de persona ges. Met associatieve beelden, die de werkelijkheid in slordige flar den en poëtische details lijken te betrappen, laat hij zien wat moge lijk is wanneer een documentaire maker een speelfilm opneemt. De documentaire achtergrond van de regisseur is goed te zien aan de intimiteit die 'The Last Resort' uitstraalt. Hij werkte met een mi nimale crew en een kleine cast - zij het beide van grote kwaliteit. De Russische actrice Dina Kor- zun, die Tania speelt, won in 1997 het Russische equivalent van de Oscar. Zij en haar tegen spelers bleven op de filmlocatie bijna voortdurend in hun rollen, en gaven deze tijdens de groten deels chronologische opnamen ook mede vorm. Engeland - 2000 - 75 min. Aanvang: 20:30 uur. Entree: 5,00; CJP/65+ 3,50. Reser veren alleen op de dag van de voorstelling, 10:00-13:00 uur, 6019577. Meer informatie op internet: artishock-soest.nl. Scène uit 'The Last Resort'. Zaterdagavond 25 oktober geeft PVO een najaarsconcert in het Gemeentehuis aan het Raad huisplein in Soest. Het concert begint om 20:00 uur en is gra tis toegankelijk. Naast het harmonieorkest onder leiding van dirigent Peter Rieken, is deze keer een belangrijke plaats ingeruimd voor de slagwerkgroep van PVO onder leiding van diri gent Martin Oosterdijk en De Eemlander Blaaskapel, onder lei ding van Adri Verlaan. De slagwerkgroep zal de avond openen met 'Succession' van M. Mols, waarna het orkest de 'Mars der Medici' zal spelen. Verder zul len het orkest en de slagwerk groep afwisselend stukken spelen als 'Out of Kenia', Air d'Ambiance', 'The Pirates' met een slagwerksolo van Steven Akker man en Daphne Kroes, 'Jumping Circus', Hoornconcert met als so liste Riekje van Tricht, 'Tiger Rag Impression', 'Windows of the World', 'Stick Jokes' en 'Emotions of life'. Ook zullen er een paar werken gespeeld worden die door de dirigent, Peter Rieken, zelf ge componeerd zijn, zoals 'Morning Side Heights' en 'Balkan Fantasy'. Het repertoire van de Eemlander Blaaskapel bestaat voornamelijk uit Egelander Muziek. Zij zullen onder andere de nummers spelen waarmee ze vorige maand in Au- sterlitz een eerste plaats hebben gehaald op het blaaskapellenfes- tival. Verder zullen er onder ande re nummers gespeeld worden als 'Frühling in Wurmta!' van John Quadflieg en Freek Mestrini, 'lm Tal der Eger', de 'Hanna Polka', 'Der Weg Zurück' van Ernst Mosch en Frank Pleyer, de 'Am- bos Polka' en vele andere. In verband met het 125-jarig be staan organiseert de Oudheidkun dige Vereniging Fïehite op dins dag 28 oktober een lezing door Arie ter Beek. Het thema zal zijn 'Sprokkelingen over de Eem'. In zijn lezing belicht Ter Beek diver se aspecten van deze Nederland se rivier. Naast algemene gege vens gaat hij in op de veerdien sten over de Eem, over de Eem(vaart) als beleggingsobject en over de Eem als een 'lint in het landschap'. Verder staat hij stil bij het wel en wee van de Eem en haar omgeving en worden onbe kende aspecten belicht. Aric ter Beek is geboren, getogen en werkzaam in de gemeente Bunschoten. In zijn vrije tijd is hij actief als historicus. In die hoeda nigheid heeft hij vele artikelen en boeken over de geschiedenis van de gemeente Bunschoten en Eemland geschreven. De lezing wordt gehouden in Museum Fïe hite Amersfoort, aanvang 20:00 uur. In verband met het 125-jarig bestaan van de Oudheidkundige Vereniging Flehite is de lezing ook voor niet-leden gratis.

Soester Courant | 2003 | | pagina 11