ANTIE ÏLAARS ÏOJ) klasse! Het is tijd voor een hypotheekrente vanaf 3,1%*. erse jen KR1E Annie Hartman gaat sluiten Basisscholieren aan de slag Ruim 90% positief over huisartsenpost RS.NL 'Vergeetachtig of dement?' Ipleasure Centrum Soest T ONZEKERE start met Pakket Zwem-A Daelhoven en De Wiekslag in de schijnwerpers Ladderwagen naar Eemnes; Soest krijgt hulp van Zeist PAGINa i WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 13 Morgenavond in Molenschot ikelaardij o.g. 035 -601 61 51 Daelhoven Daelhoven vraagt vrijwilligers KEUKENS BADKAMERS Landelijke actieweek kleinschalige zorg Het is tijd voor de Rabobank Soest-Baam Rabobank Dronkelap heeft boetes uitstaan 0800 - 0432 Hoge kortingen bij stoffen/confectiezaak Basiscursus over fruitbomen Sportuitslagen Sportproject krijgt gestalte met volleybal Vraagprijs; 177.000,. n 206.000,. n 212.000,. n 275.000,. tl 375.000,. t,i 395.000,-ti 399.000,. tt 189.000,. tl 199.000,. u 179.000,- tl 235.000,-tt 349.000,- kt. 324.000,- tl 319.000,- kt. 1.200.000,-k.l ientie is een verzamel naam voor verschillende soor ten hersenaandoeningen. Meest in het oogspringende kenmerk van dementie is de stoornis in het geheugen, met als gevolg het veranderende ge drag en problemen in het dage lijks functioneren. Als de de mentie vordert, wordt de de menterende steeds afhankelij ker van de zorg van anderen. In ons land hebben naar schatting 250.000 mensen cén of andere vorm van dementie. Slechts een klein deel van alle dementerenden is opgenomen in een verpleeghuis. De grote meerderheid woont thuis en wordt verzorgd door zijn of haar partner, de kinderen, andere fiunilicleden of vrienden, buren en vrijwilligers. De zorg voor mensen met dementie vergt veel energie en doorzettingsvermogen. Steun, be grip en informatie is voor hen van het grootste belang. Morgenavond, donderdag 23 ok tober, organiseert de werkgroep VOS van de Stichting Welzijn Ouderen Soest, in samenwerking met Alzheimer Nederland, afde ling Amersfoort e.o., een informa tieavond met als thema: 'Wat is het verschil tussen vergeetachtig heid en dementie en wanneer is er sprake van niet alleen vergeetach tig zijn, maar ook van dementie?' Gastspreker is mevrouw Margo Lak, gespreksleidster van het Al zheimer Café te Amersfoort en als opleidingscoördinator verbonden aan o.a. de Lisidunahof te Leus den. Zij zal, behalve op de ver schillen, ook ingaan op de vraag hoe om te gaan met dementie. De avond is met name bedoeld voor direct betrokkenen, hun partners, kinderen, vrienden en/of familie leden en vrijwilligers, maar uiter aard zijn ook geïnteresseerden van harte welkom. Enkele leden van het Alzheimer-afdelingsbcstuur zijn deze avond aanwezig om alge mene informatie en informatie over de activiteiten te verstrekken. De bijeenkomst is gepland van 19:30 tot 22:00 uur en zal plaats vinden in het zorgcentrum Molen schot, Dalplein 2-8. Inlichtingen: Margot Bultink van de VOS/ SWOS, 826023681. Uit een tevredenheidsonderzoek in augustus en september jl. over de huisartsenpost in de regio Gooi en Vechtstreek blijkt dat meer dan 90% van de mensen die de afgelopen maanden con tact hebben gehad met de huis artsenpost een positief oordeel geven over de behandeling. Ze ven van de tien patiënten geeft een 8 of meer. Minder dan 1 op de 10 geeft een waardering van een 5 of lager. Deze cijfers zijn afkomstig uit een 'pderzoek uitgevoerd door de katholieke Universiteit Nijmegen i.s.m. Universiteit Amsterdam en provinciale Patiënten/Consu lenten Federatie onder 600 pa renten die via een (telefonisch) lonsult of een visite aan huis ge- >ruik hebben gemaakt van de liensten van de huisartsenpost kooi en Vechtstreek. De Stichting Dienstenstructuren rluisartsen Utrecht (SDHU) heeft in samenwerking met de Stichting Diensten Huisartsen Gooi-Eemland-Veluwe (SDH- GEV) elf huisartsenposten in hun verzorgingsgebied voor totaal 1,4 niljoen mensen. De directie is blij net de resultaten, maar ziet het bok als haar taak de resterende 10% tevreden te stellen. De jSDHU maakt gebruik van de dachten om de service aan de Zorgvrager te verbeteren. Samen worden de elf huisartsen posten op jaarbasis ca. 250.000 keer benaderd door patiënten tij dens avond, nacht of weekend. Per jaar ontvangt het SDHU-bu- reau ca. 500 klachten, wat dus neerkomt op 0,2% klachten op 250.000 contacten. Van deze klachten heeft 55% betrekking op de hoogte van de factuur of ta rief, dat overigens door het CTG is vastgesteld. De overige klach ten zijn voor ca. 20% van me- disch-inhoudelijk aard, ca. 15% gaat over de organisatie en ca. 10% gaat over de attitude van de huisarts of doktersassistente. Communicatietraining De resultaten van het tevreden heidsonderzoek, dat binnenkort ook zal plaatsvinden op een aan tal andere huisartsenposten in de regio plus een analyse van de klachten, zijn mede aanleiding ge weest om naast vakinhoudelijke trainingen ook alle dokters-assis tenten een communicatietraining te laten volgen. Hoewel de huisartsenposten nog volop in ontwikkeling zijn, wil het management samen met alle 700 deelnemende huisartsen en me dewerkers er alles aan doen om de kwaliteit van de eerstelijnszorg tijdens de avond-, nacht- en weekenddiensten te verbeteren. De voorgestelde korting van 5% per 1 januari 2004 op de organi satiekosten zet deze kwaliteitsver betering wel onder druk. 3tratermakelaardij.nl IN VERKOOP in rondom. Met par- laats) en berging uitzicht over de euken en deur naar te 2e slaapkamer, stu- istafels en 2e toilet. 'RIJS: 545.000,- k.k )eze week wordt in Spleasure Centrum Soest een nieuw arran gement voor de particuliere zwemles geïntroduceerd: het "akket Zwem-A. Dit houdt in: Jtaor een vast bedrag het Zwem- A van het Zwem-ABC halen, knel beginnen met de zwemles én diplomagarantie. 'Met het Pakket Zwem-A koopt en in één keer alle zwemleskos- ten tot en met het Zwem-A-di- iloma af. Hierbij zijn inschrijfgeld, .egenboogvis en Ouderboekje en lesgeld en diplomakosten tot en 1 et het Zwem-A inbegrepen, iovendicn start het kind (mini- laal 4 jaar) op korte termijn met de zwemlessen. En aan het eind van het opleidingstraject is er di plomagarantie. De kosten van het Pakket Zwem-A bedragen nu 390,00. Ook kinderen die al met de zwemles in het Spleasure Cen trum zijn begonnen of daar reeds op de wachtlijst staan en 4 jaar zijn, kunnen ook van dit aanbod gebruik maken. Inschrijving Voor meer informatie en inschrij ving/aanmelding kan men terecht bij de receptie van Spleasure Centrum aan de Dalweg 181 in Soest. Wilt u alleen informatie, dan kunt u ook bellen met de re ceptie van het Spleasure Centrum. Het telefoonnummer is 035-602 73 63. Het Soester verpleeghuis Daelho ven is een kleinschalig verpleeg huis, waarin huiselijkheid, herken baarheid en privacy een belangrij ke rol spelen. Bewoners wonen in woningen van 6 personen. In zo'n woning wordt zo gewoon mogelijk geleefd: er wordt eten gekookt, gewassen, gestreken, kortom alles vergelijkbaar met een gewoon huishouden. Wie van de bewoners nog iets kan en wil doen, helpt mee met aardappels schillen, af wassen of meedenken over 'wat zullen we morgen eens eten?' Doordeweeks kunnen de bewoners naar verenigingen gaan, die aan sluiten bij hun interesse en/of hob by. In de woningen of bij de vere nigingen wordt de hulp van vrijwil ligers bijzonder gewaardeerd. Op het ogenblik is er behoefte aan: Wandelvrijwilligers. Op dinsdag middag van 14:30 tot 16:30 uur gaat een aantal vrijwilligers en een activiteitenbegeleider met soms nog mobiele bewoners en soms met bewoners in rolstoelen naar buiten. De dierenweide voor Mo lenschot is vaak een plezier voor de demente bewoners. Het zou fijn zijn als ook op woens dagmiddag van 14:30 tot 16:30 uur een aantal vrijwilligers met li chamelijk zieke bewoners in rol stoelen naar buiten kan gaan, of soms naar de winkel of zomaar er gens een kopje koffie drinken. Ook dat gebeurt onder leiding van een activiteitenbegeleider. Voor dependance De Wiekslag, met 12 dementerende bewoners, zou het een uitkomst zijn als er op de maandagochtend en dinsdag ochtend een gastvrouw zou zijn op één van de twee huiskamers voor 6 bewoners. Haar bezigheden: thee/koffie schenken, wat helpen met het ontbijt, een goede sfeer scheppen, wat extra aandacht voor de bewoners die al uit bed zijn, zodat de verzorging met wat meer rust de andere bewoners kan ver zorgen. Het gaat om de tijd tussen 9:30 en ongeveer 13:00 uur. De groep van drie vrijwilligers, die elke dinsdagmiddag van 15:00 tot 16:30 uur liedjes 'uit de oude doos' ten gehore brengt, vraagt ter completering van het geheel een gitarist. O.a. wordt er ook gebruik gemaakt van een mondharmonica. Begeleiding is aanwezig. De VerpleegThuiszorg stelt zich tot doel cliënten die verpleeghuis zorg nodig hebben, maar liever thuis blijven wonen, deze zorg thuis aan te bieden. Voor een licht vergeetachtige dame, die in het Soesterveen woont, duren de maandag en de woensdag wat lang. De aanwezig heid van een vrijwilliger voor 1 a 2 uur zou wat afleiding bieden. Een wandelingetje, een kopje kof fie/thee drinken, een praatje (me vrouw is poezenliefhebber) is pri ma. Voor een oudere heer, wiens korte-termijngeheugen gestoord is, zou wat bezoek ook zeer welkom zijn. Meneer houdt van kaarten en een praatje en gaat graag naar bui ten voor een wandeling of een an der uitje. Hij woont in het Soester veen. Wilt u reageren? Graag! Bel dan Erica Stanton (coördinator vrijwil ligers) op donderdag tussen 13:00 en 17:00 uur op 82 035-6036300. kringloopcentrum ISPULLENHULP De Schans 20 3764 AX Soest Tel. (035) 601 87 30 Onze nieuwe KEUKENCOLLECTIE is binnen! Om dit samen met u te vieren krijgt u van ons' cadeau: - bij aankoop van een keuken boven 6.000,- GRATIS MONTAGE! - bij aankoop van een keuken boven 8.000,- GRATIS MONTAGE ÉN .EEN VAATWASMACHINE! BADKAMERS 15% KORTING! TEGELS KEUKENS BADKAMERS 400 m2 showroom VELDWEG 4, SOEST TEL.: 035-6014878 Ruime parkeergelegenheid! Op maandag is ons bedrijf gesloten! Verpleeghuis Daelhoven en wijkverpleeghuis De Wiekslag te Soest staan volgende week centraal in de landelijke week over kleinschalige woonvor men voor demente ouderen. Komende zondag is er op Ne derland 3 (19:00 uur) in 'Ge west' ruime aandacht voor het wonen in De Wiekslag. Daelhoven is kleinschalig van op zet. Het bestaat uit 15 huisjes waarin 6 bewoners wonen met grotendeels eenpersoonskamers en een gezamenlijke huiskamer. Het marktplein met grand café, winkel, kapel en internetcafé verhogen de huiselijkheid en herkenbaarheid van het verpleeghuis voor de be woners. Daelhoven is na 7 jaar nog steeds uniek in Nederland. Wel is er een aantal verpleeghuizen, die kleinschalig van opzet zijn, in aan bouw. Dat bijzondere geldt ook voor het wijkverpleeghuis De Wiekslag dat in 1999 door de staatssecretaris yverd geopend. In de Wiekslag wonen 12 dementerende ouderen. Zij beschikken over een eigen zit- slaapkamer en delen met zes een huiskamer. De Wiekslag ligt mid denin een woonwijk. De landelijke actieweek kleinscha lige zorg is een initiatief van o.a. Alzheimer Nederland, Trimbos Instituut en het NIZW. Een comité van aanbeveling bestaande uit o.a. Yvonne Keuls, Erica Terpstra, Hans Simons en Wim Deetman ondersteunt de activiteiten. TV en film Op zondagavond 26 oktober is op Nederland 3 om 19:00 uur in het programma 'Gewest' ruime aan dacht voor het wonen in De Wiek slag. Op maandag 27 oktober gaat in Daelhoven de nieuwe film over het wonen in Daelhoven zelf in première en vinden tal van andere activiteiten plaats, 's Middags wordt deelgenomen aan een ron- detafelcpnferentie in het ING- hoofdkantoor te Amsterdam. Op woensdag is er een discussie middag over het thema 'Scheiden van wonen en zorg' in Oudaen in Utrecht. Daar gaat Ad Witlox, di recteur Daelhoven, in debat met een voorstander van scheiden van wonen en zorg. Op donderdag zijn er workshops in Daelhoven voor o.a. verzorgenden uit de provincie die willen kennismaken met klein schalig werken. Vrijdag is het VPG (Vereniging voor Psychogeriatrie) congres 'kleinschalige zorg, bijzon der gewoon' in de Flint te Amers foort. Jan van der Hammen, ma nager zorg van Daelhoven, levert aan dit congres een bijdrage. Open Dag Op zaterdag 1 november, van 11:00 tot 15:00 uur, is er bij ver pleeghuis Daelhoven een Open Dag voor inwoners van Soest. De nieuwe film over Daelhoven wordt vertoond, er is een rondleiding door het huis en er zijn medewer kers die vragen kunnen beant woorden. Het was een druk weekeinde voor de vrijwilligers van het Soester brandweerkorps. Niet alleen in Soest zelf moesten ze een paar keer uitrukken, ook in Eemnes kwamen ze in actie. Hier was de ladderwagen no dig in verband met een schoor steenbrand. Deze assistentieverlening aan de brandweer Eemnes betekende wel dat er in Soest geen ladderwagen beschikbaar was op het moment dat er aan de Sparrenlaan een schoorsteenbrand uitbrak in een rietgedekte woning. De alarmcen trale besloot daarom de hoogwer ker van de brandweer Zeist voor assistentie naar Soest te sturen. In eendrachtige samenwerking met Hypotheekrente 1 jaar vast, effectieve rente 3,2%, vraag naar de voorwaarden. Rentewijzigingen voorbehouden. Bel voor meer informatie met uw hypotheekadviseur (035) 609 63 19 Ook hebben wij speciale nieuwbouw projectaanbiedingen! de Zeister collega's kon de Soester brandweer herhaling voorkomen door het rookkanaal schoon te maken, nadat eerder de bewoners zelf al het vuur met behulp van een handblusser hadden gedoofd. Ook op de Schrikslaan moest de brand weer in actie komen voor het be strijden van een schoorsteenbrand je. Verder vermeldt het brandrapport een nachtelijke uitruk naar de Soesterbergsestraat. In de bocht bij het voormalige Zonnegloren was een personenauto uit de bocht ge vlogen. Rijdend in de richting Soest raakte de bestuurder, ver moedelijk door te hoge snelheid, in de bocht de macht over het stuur kwijt en botste nagenoeg frontaal tegen een boom links van de weg. Wat precies de gevolgen waren, om hoeveel inzittenden het ging en of er sprake was van ge wonden, is niet bekend. De politie heeft er geen mededelingen over gedaan. De brandweer werd inge schakeld om het wegdek schoon te maken. Het was glad geworden door olielekkage uit het veronge lukte voertuig. Zondagavond, na de boerderij- brand van 's morgens op de Noor- derweg, ging de brandweer naar de Turfstreek waar vermoedelijk door brandstichting een bankstel in brand stond. Omdat het buiten stond, leverde het geen gevaar voor de omgeving op en was het blussen een simpele klus. Een 24-jarige inwoner van Hoog landerveen is vrijdagavond op de Birkstraat aangehouden, omdat hij te veel gedronken had. De man werd meegenomen naar het poli tiebureau. Uit de ademtest bleek dat hij bijna driemaal de limiet had overschreden. Ook werd op het bureau duidelijk dat zijn rijbewijs ongeldig was en dat de verdachte nog drie boetes had openstaan. De man kon zijn roes uitslapen in de cel. Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Niet alleen in Baarn, maar vooral ook in Soest - waar ze zelf geboren en opgegroeid is - zal de sluiting van de bekende stoffen- en confectiezaak van Annie Hartman pijnlijk ge voeld worden. In de wijde om trek zijn er nauwelijks firma's met een assortiment dat zich laat vergelijken met dat van de winkel aan de Baarnse Brink straat. Annie Hartman stopt ermee - weliswaar nog niet direct, maar het besluit staat vast: eind maart vol gend jaar draait ze de sleutel voor het laatst om en begint dan aan een 'nieuw leven'. Dat zal nog wel moeten wennen, niet alleen voor de klantenkring, maar ook voor Annie zelf, die 26 jaar lang vaak van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, zes dagen in de week, voor haar zaak in touw is geweest. Annie Hartman', een echte 'da meszaak', zoals ze het noemt, is dan ook tot ver in de omtrek van Baam een begrip op het gebied van stoffen in alle mogelijke varia ties, kleuren en materialen, garen en band, borduurzijde, knopen, linten, handwerkpakketten, acces soires, applicaties, fournituren en damesconfectie, van jasjes en blou ses tot rokken, truien en pakjes - alles te veel om op te noemen. 'Het lijkt soms wel een super markt,' verzucht ze zelf, wijzend op de enorme hoeveelheid artike len waarmee de winkel van voor tot achter en tot aan het plafond is volgestouwd. En dat moet straks allemaal weg, voor 27 maart als het even kan. Annie, die het vak leerde aan de overkant van de Brinkstraat, in de winkel van Van Dalen, en zo'n 26 jaar geleden voor zichzelf begon in de voormalige lampenwinkel die sindsdien aanzienlijk werd uitge breid, vindt het enerzijds wel jam mer dat ze moet stoppen. 'Maar ik ben ook een keertje aan m'n pen sioen toe...' Toch gaat ze straks bepaald niet stil zitten, want dat kan ze niet. Ze heeft zich al laten strikken om straks als gastvrouw een paar dagen per week vrijwilli gerswerk in het Baarnse ziekenhuis (of wat daarvan over is) te gaan doen. En het confectievak laat haar ook niet helemaal los: ze wil vanaf volgend jaar tweemaal per jaar langs verpleeg- en verzor gingshuizen gaan om daar een op de bewoners afgestemde collectie aan de man, of liever gezegd: de vrouw te brengen. 10-50% Annie geeft op de hele collectie kortingen van minstens tien pro cent, maar ze kunnen oplopen tot wel vijftig procent. Dat hangt er een beetje van af, maar het staat Herfst: dé tijd om onderhoud aan hoogstamfruitbomen te plegen. Door het snoeien van fruitbomen wordt de specifieke vorm aan de boom gegeven, blijft de boom krachtig en gezond en kan hij veel vruchten dragen. Een goed on derhouden hoogstamboomgaard is een lust voor het oog en een sieraad voor de boerderij. Veel be woners van het landelijk gebied hebben op of naast het (boeren)erf dan ook een hoog- stamfruitboomgaard. De bloe sems in het vooijaar en de grote diversiteit aan ouderwetse soor ten appels, peren en pruimen in het najaar hebben hun aantrek kingskracht niet verloren. Landschapsbeheer Utrecht, infor meert en adviseert eigenaren on der meer over de aanleg en het onderhoud van hoogstamfruitbo men in huisboomgaardjes of fruitbomen als deel van de erfbe- planting. Als eigenaren zelf willen snoeien maar niet weten hoe, biedt een basiscursus 'aanplant en verzorging van hoogstamfruitbo men' uitkomst. Thema's in de ba siscursus zijn: onderdelen en op bouw van de boom, aanleg van een boomgaard, achterstallig on derhoud, boomvormen herken nen, regulier onderhoud, snoei- vormen, ziektebestrijding en steen- en pitvruchten. De cursus bestaat uit drie theorie- avonden en vier praktijkdagen (drie donderdagen en vier zater dagen). De cursus start op 6 no vember en eindigt met een prak tij kdag op 4 september 2004. Alle theorie-avonden worden gegeven in het Wellantcollege te Houten. De cursus kost 450,00. Dit be drag kan door bijdragen van de overheid lager worden. BOWLING Soester Bowling Vereniging Maandag: SNS - Keuntjes 5-0, Fysio and Fitness - Rode Duif 4-1, Pincha- sers - Big Splitters 5-0, Oma en de zware jongens - BriJjantjes 1-4, Out siders - Pinshakers 0-5, Teamwork - Strajk 5-0. Dinsdag: No Name - TNTI 1-4, Just Us - Missfits 4-1, BB-tjes - Toverbal 3-2, Big Brothers - B4 0-5, Man bijt hond - Heppie Hoekers 0-5, de Noten - One Pin Only 5-0. De Duinkikkers Sprinterwedstrijden Soest 25m vlinderslag en 25m schoolslag: Simon van Hengstura 28.32, 24.79; Rowie Hooft 22.17, 25.90; Vera den Breejen 23.32, 22.09; Iris Janmaat 24.55, 25.33; Amber Hellebrand 24.90, 25.41; Niels Schimmel 16.77, 20.28; Daryl Dekking 21.60, 24.22; Patrick Starink 26.34, 25.39; Ruben de Boer 27.97, 27.83; Lars van Zan ten 29.00, 26.61. 50m vlinderslag en 50m schoolslag: Anouk Goethals 41.92,46.38; Lisa de Knegt 42.45, 52.00; Romy Spijker 42.95, 49.48; Wendy Spijker 44.32, 46.00; Simone Hugo 46.12, 44.86; Nikki Thie 52.92, 51.90; Elise Stol 56.13, 51.11; Jolanda Smeets 56.19, 51.59; Brent Elemans 37.17. 44.08; Connor Elemans 38.16, 44.96; Joris Kooy 40.90, 46.02; Mathijs v. Heng- stum 56.29, 53.51; Eline Schoenma ker 36.52, 42.31; Maaike de Boer 37.68, 42.95; Marlin Goethals 40.05, 46.77; Anne Cukier 40.80, 43.33; Sven van Zanten 33.01, 39.7S- Martijn Smeets 34.64, 37.40; zander Pastink 40.16, 47.04; Maurits Kracht 47.23, 52.41; Martje van Velzen 40.83, 43.48; Ruben de Clippelaar 28.45, 35.96; Remko Hooft 31.45, 33.71; Hanke Schalkx 36.42, 42.29; Sanne Schalkx - 44.52; Jurgen v. Nimwe gen 28.24, 45.60. Annie Hartman. Foto Soester Courant. wel vast dat er de komende weken en maanden nog heel wat 'koopjes' te halen zijn. 'Ik kondig het nu, een half jaar tevoren, alvast maar aan. De uitverkoop is begonnen!' Maar zo ver is het voorlopig nog niet. De komende periode zal ze het beslist nog druk krijgen met de 'opruiming', die nu eenmaal aan de definitieve sluiting voorafgaat. Wie kans wil maken op de mooiste stukken uit de collectie of al die artikelen die er straks niet meer zijn alvast in voorraad wil nemen, moet er natuurlijk zo vroeg moge lijk bij zijn. Het is dus zeker de moeite waard om binnenkort een kijkje te nemen in de winkel aan de Brinkstraat 29 in Baarn. SCHAATSEN SV Eeniland Utrecht. 100 meter: Marloes Fadde- gon 12.23 (pr), Maarten Faddegon 11.72, Daan van Rhee 12.98, Yorick Delfgou 13.07, Wietse Koppenaal 13.40, Jelmer van Velzen 13.83; 300 meter: Marloes Faddegon 30.30, Maarten Faddegon 27.73, Yorick Delfgou 30.81, Daan van Rhee 31.97, Wietse Koppenaal 32.63, Jelmer van Velzen 36.43; 500 meter: Henriette Kuijt 47.33, Marloes Faddegon 49.49, Maarten Faddegon 43.52, Vin cent Verburg 44.48, Klaas Roel Koe- lewijn 44.68, Wouter Lips 47.64, Bart de Jong 48.04, Yorick Delfgou 49.76, Daan van Rhee 51.98, Wietse Kop penaal 51.99, Jelmer van Velzen 57.46, Mathijs Eijbaard diskw.; 1500 meter: Henriette Kuijt 2.19.32, Vin cent Verburg 2.11.63, Klaas Roel Koe- lewijn 2.11.67, Mathijs Eijbaard 2.24.47, Wouter Lips 2.27.99, Bart de Jong 2.31.29. VOETBAL VVZ'49 KWA A2 - WZ'49 A2 6-1; Ussel- meervogels Cl - WZ'49 Cl 3-1; WZ'49 D2 - Roda'46 D2 0-6; WZ'49 D3 WZA D6 1-1; WZ'49 El - IJsselmeervogels El 6- 1; WZ'49 E2 - AFC Quick 1890 E3 7-1; WZ'49 E3 - KWA E2 8- 1; APWC E2 - WZ'49 E5 6-8; WZ'49 F1 - SV Spakenburg F1 1- 2; SO Soest F7 - WZ'49 F5 0-10; WZ'49 F6 - SV Spakenburg F9 16- 1; CJW F7 - WZ'49 F7 0-15; KWA F5 - WZ'49 F8 0-12; WZ'49 F9 - SV Baarn F6 0-10. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de SOE?TCR@jC0URANT Aanmelden: tel. 6014152 Leerlingen van vier basisscholen gaan drie weken lang op de dinsdag en donderdag volleyballen. Het be treft een samenwerking tussen de gemeente, Stam/ SoVoCo en de Nederlandse Volleybal Bond (NeVoBo). Gistermorgen werd het startsein gegeven, waarna de ba sisscholieren onder leiding van onder anderen jeugd- trainster Hanneke van de Broek van Stam/SoVoCo, een NeVoBo-trainer en bewegingsconsulent Marlon van Zal van de gemeente aan de slag konden gaan. De Bron, De Driesprong, De Achtbaan en de Van der Huchtschool Libel doen mee aan het scholenproject volleybal. De leerlingen krijgen drie gymlessen die ge heel gewijd zijn aan volleybal. Doel van het project is om de basisscholieren tijdens hun schooltijd in contact te brengen met diverse takken van sport om ze te stimu leren in clubverband te gaan sporten. Foto: Foto Bell

Soester Courant | 2003 | | pagina 13