nurfit [Dominee Van Arkel verbrandde zijn afgod... 'Van heidehut tot residence' Soest 50 jaar geledërTj Gilde viert jubileum Paus mee Knotsenkiel voor Meyns Hilhorst w Hulp kerken ook in Soest soms hard nodig PPORT top soest cimmmfa •odmaster nk Uit de historie van Soest(erberg) Programmaboek van Balans al ï®D®©@o!f5) jfFTi '\RODA ijsselb.v. sfoort t i/IAKER atietechniek PAGINAi4 nden Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 15 Bijdrage aan plechtigheid in Den Haag Tienercentrum en andere activiteiten [Tegendraadse nonnen? SOESTERgOOURANT Parochie-avond Lezingen r*%. RILLEN PREGEN SLITTEN STANSEN NUMMEREN SYSTEMEN www.fischer.nl TEL. 035 - 6014152 ■EUS LAAGSTE PRIJS u voor telecommunicatie tfori voor mobiele communicatie eweg 27-29a, Soest - Telefax 035 - 6091009 inhaltelecom.nl rius Golfkarton "eg 26 - 3762 EC Soest 035 - 609 53 00 035 - 609 53 11 PAG/CAGWG WKARTON I DISPLAYS ifoort - Tel. 033-4643060 - Fax 033-44561683 tief machine onderhoud b 3765 GD Soest 50 www.td-support.nl TALLATEUR Ie verwarming nstallatie i 035 - 601 24 72 019666 g. Grothestraat 35 - Soest (035) 601 60 33 ((035)60137 05 itail: o@dejongaccountants.nl vw.dejongaccountants.nl f TELEFOON 035 6010344 lenbeek Assurantiemakelaars straat 32 Telefoon 035 - 601 13 04 www.holenmolenbeek.nl ;ern SOEST VIANEN ZEIST telematica 'ing service en onderhoud sprinklertechniek 033-4343200 - www.unica..nl Ir BOUWADVIES B.V. nische keuringen o.g. eleiding -Tel. 035-602 31 13 Birkstraat 93 - Soest Tel, 601 23 54 Beukenlaan 46 - Soest Tel. 601 20 65 Van Weedestraat 46A Soest-Tel. 601 38 77 weg 70 - 3765 GG Soest :foon (035) 601 60 30 raat 1 - 3762 KA Soest ïfoon (035) 603 06 24 v dranken! - 601 24 90 ma. 9.00 - 17.™ uur di. 9.15 - 16.00 uur woe. 10.™ - 17.00 uur do. 10.™ -16.™ uur vr. 10.™ -15.™ uur 3RRESTEINWEG 72b 3763 LL SOEST elefoon: 035-6012883 Fax: 035-6013606 oor al uw infrastrur*.lln Grondwerkzaamheden lestratlngswerkzaamheden Riolering^ Sloopwerkzaamheden Ontwerp Infrastructuur sen en daardoor nogal eens be sluiteloos overkwam. Dat gold echter bepaald niet als het ging om jeugdverenigingen, de school met de bijbel, de Vrije Universi teit, de Anti Revolutionaire Partij (ARP, later opgegaan in het CDA), en vooral ook de Vereni ging 's Heeren Loo. Afgod verbrand Van Arkel rookte graag een siga ret, zelfs vlak vóór en na de preek. Een ouderling stoorde zich daar aan. Nadat Van Arkel in zijn preek ernstig had gewaarschuwd tegen de afgoderij in het leven, sprak de ouderling hem aan: 'Dominee, u hebt vanavond de afgoderij zo goed aangeduid en ons ver maand. Weet u wat uw afgod is? De sigaret!' Van Arkel diende hem direct van repliek: 'Beste broeder, is de sigaret mijn afgod? Verheugt u erover dat ik terstond na de preek bezig ben mijn afgod te verbranden'. Een kwaadaardige ziekte dwong hem zijn tempo en energie aan te passen. Veel van zijn laatste krachten gaf Van Arkel aan dc Vereniging 's Heeren Loo. Hij bleef daarnaast preken; rond de jaarwisseling 1942-'43 zelfs elf keer in veertien dagen tijd. In no vember 1943 overleed Van Arkel. Geïnteresseerden in verhalen en gegevens over oud-Soest ontvan gen door lid te worden van de Historische Vereniging Soest- Soesterberg ieder kwartaal het maandblad 'Van Zoys tot Soest', vol wetenswaardigheden over Soest-toen. Informatie: Juul van de Poll, 826017065 DE VERBREDING VAN DE SPOORWEGOVERGANG TE SOESTDUINEN. Eindelijk zal dan binnen afzienba re tijd de spoorwegovergang te Soestduinen worden verbreed en verbeterd, waarmede een lang ge koesterde wens in vervulling gaat. Burgemeester en Wethouders hebben met de Spoorwegen om trent deze zaak overleg gepleegd, met als resultaat, dat de verbre ding door de Spoorwegen zal worden uitgevoerd. De totale kosten zijn begroot op f 19.180,-, waarvan f 9.000,- door de spoorwegen zal worden gedra gen. De resterende f 10.180,- komt ten laste van de gemeente, alsmede een bedrag van f 800,- voor door trekking van het rijwielpad over deze overweg. Gedeputeerde Staten hebben medegedeeld, dat zij bereid zijn het gemeentelijk aandeel in deze verbreding, in de vorm van een volledige uitkering, willen vergoe den. Gedeputeerde Staten stellen echter o.m. de voorwaarde, dat het werk voltooid dient te zijn vóór 1 Januari 1955. RESTAURATIE OUDE KERK. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Gemeente alhier heeft aan het gemeentebestuur medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt bin nen afzienbare tijd over te gaan tot algehele restaurantje van de Oude Kerk. Teneinde deze restauratie te kun nen bekostigen verzoekt zij, naast een Rijks- en een Provinciale sub sidie, een gemeentelijke subsidie te mogen ontvangen en wel neer komende op 'n bedrag van f 10.340,-, zijnde 10% van de to tale restauratie-kosten, welke f 103.400,- zullen bedragen. B. en W. stellen de raad voor een crediet te verlenen tot het ge vraagde bedrag, zulks onder voor waarde dat behalve het Rijk ook de Provincie een subsidie zal ver lenen. Met betrekking tot het herstel van kerken wensen B. en W. geen precedent te scheppen, doch voor deze fraaie oude kerk, staande in een typisch oud dorpsgedcelte van onze gemeente, welke kerk bij de regering staat aangemerkt als "een monument van geschiedenis en kunst", willen B. en W. een ge wettigde uitzondering maken. DE HUREN VAN GEMEENTEWONINGEN. De huurprijzen voor de diverse nieuwe gemcentewoningen zijn als volgt vastgesteld: Eengezinswoningen aan de Moer- bessenberg te Socsterberg f 6.60 per week; eengezinswoningen in 't Hart f 6.60 per weck; de boven woningen aan de Troclstrastraat f 6.35 per week en de beneden woningen aan dc Troelstrastraat f 6.50 per weck. vering 033)-480 033) - 480 Arkemeyde, voorheen Van Ar- I kei, en nog eerder het Van Arkel llnstituut aan de Hellingweg, is 1 een instelling voor begeleiding n scholing van jongens en meis- Jjes die moeilijk leren. Het is een ■dependance van de Stichting zorgverlening 's Heeren Loo/ ^uadrant. In de loop der jaren i zowel de naam als de taak kan de stichting veranderd, tel- s aangepast aan de nieuwste bntwikkelingen op het gebied an opvoeding, zorg, verpleging In scholing. levensloop van de persoon iaar wie de oorspronkelijke in- ftelling werd genoemd, Gerharda Sebilla Verhoeven, echtgenote an de predikant op wiens initia- ef de instelling op de Lazarus- erg werd gesticht, is evenals die an haar man in documentatie astgelegd. Van dominee Van Ar- el ontbreekt echter, met als ver- ntschuldiging de papierschaars- e waarvan destijds sprake was, ijn levensoverzicht in het Jaar- oek van de Gereformeerde Ker en, waartoe hij behoorde. Met de aamgeving aan het instituut in ÏJoest in 1947, vier jaar na zijn overlijden, werd dit enigszins ;oedgemaakt. Nu dreigt zijn naam ivenwel geheel in de vergetelheid te raken, want bij 'Arkemeyde' zal niemand een verband met domi nee Van Arkel zoeken. 'Zenuwleiders* Het meer dan eens gemoderni seerde gebouwencomplex aan de I Hellingweg dateert van 1913. Het nog bestaande hoofdgebouw I werd toen, op grond van testa mentaire beschikking van ds. C.L.D. van Coeverden Adriani, met twee paviljoens gebouwd. Het kreeg de naam Gerharda Se billa Verhoeven-Stichting, Chris telijk herstellingsoord en rusthuis voor vrouwelijke patiënten. De naam herinnerde aan de echtge note van de erflater, die op 67-ja- rige leeftijd op 21 januari 1911 in Velp overleed. Op een ansicht kaart uit de begintijd wordt het complex gemakshalve 'gesticht voor zenuwleiders' (met ei!) ge noemd. Volgens de statuten had de stich ting ten doel 'aan herstellende kranken een eenvoudig en rustig verblijf te verschaffen tot verder herstel van hunnen gezondheid. De stichting heeft voorts ten doel aan ongeneeslijk (chronische) kranken een eenvoudig en rustig toevluchtsoord te bieden, met lief derijke verpleging gedurende hunne overige levensdagen. Er is plaats beschikbaar voor hoog stens 32 patiënten. Patiënten die voortdurend te bed verpleegd worden, kunnen in den regel niet opgenomen worden. De directri ce is echter in het bezit van een diploma voor ziekenverpleging, zoodat altijd met hygiënische voorschriften gerekend wordt. Verwacht worden meisjes en vrouwen die herstellende zijn van een interne of chirurgische ziekte of die rust behoeven vanwege drukken en ingespannen arbeid. Zij vinden in deze stichting een rustig verblijf in een gezonde streek met goede verpleging en deskundige leiding. Vooral voor patiënten uit onze groote steden bestaat hier een goede gelegen heid om verre van het drukke stadsleven weer tot herstel en rust te komen. Het tarief bedraagt per dag 2,25 of 2,50 naar gelang de kamer'. Een citaat uit een verslag van de opening in 1913: 'Welk een heer lijk plekje heeft men hier gevon den. Wanneer men van het paleis te Soestdijk den weg volgt naar het vriendelijke dorp Soest, trekt spoedig onder allerlei villa's het De drie gebouwen aan de Hel lingweg in Soest, waar in 1947 het Van Arkel Instituut, .later Van Ar kel en nu Arkemeyde, werd geves tigd. De foto dateert van de opening in 1913. Bron Bemland Pers. fraaie landgoed 'Nieuwerhoek' onze aandacht. Verlaat men daar den straatweg om den landweg recht voor zich te nemen, dan is men in 10 minuten op het Laza rusbergje, het hoogste punt uit den omtrek. Welk een panorama ontrolt zich hier voor het oog. In de verte de Amersfoortsche heu velen; zelfs is hier duidelijk de Utrechtsche Dom te zien. Maar het schoonst is het uitzicht op het koninklijk park bij het paleis. Vooral in dezen schitterende len tetijd, nu het jeugdig groen in pracht van kleur prijkt met een achtergrond van donker dennen bosch, en blinkende wolken plechtig door het luchtruim trek ken, sneeuwwit aan de zonzijde, tegen het zachte blauw van de voorjaarshemel'. In de oorlog werden de drie ge bouwen van september 1944 tot de opheffing in juni 1945 inge richt als noodziekenhuis. Na de oorlog deed de G.S. Verhoeven Stichting het complex van de hand. Het werd aangekocht door de in Amersfoort gevestigde Ver- eeniging tot Opvoeding en Ver pleging van Idiote en Achterlijke kinderen om er een centrale school voor buitengewoon onder wijs met internaat te vestigen. Deze school zou bestemd worden voor moeilijk lerende kinderen, 'bepaaldelijk uit sociaal normale gezinnen'. Hiermee werden be doeld gezinnen die geen be moeienis hadden met justitie en armenzorg. Van Arkel Instituut In 1947 werd het Van Arkel Insti tuut geopend, genoemd naar do minee R.E. van Arkel (1885- 1943) die 25 jaar bestuurslid van de stichting was geweest, van 1918 tot zijn overlijden. Hij had bovendien van 1913 tot 1921 als predikant in Soest gestaan, zijn eerste gemeente. Na acht jaar ver trok hij naar Utrecht. Een enorme stap in zijn loopbaan, die onge twijfeld een gevolg was van zijn grote, zelfs landelijke, bekendheid. Deze had alles te maken met zijn onbetwiste gave als spreker. Hij trok altijd volle kerken. Onder de kerkgangers waren altijd opval lend veel vrouwen. Hij was name lijk niet getrouwd (zijn zuster re gelde het pastorieleven) en zijn bekende hoofse knik in de rich ting van de dames wekte bij hen kennelijk verwachtingen... Hij was een bescheiden, gevoelig mens en hechtte grote waarde aan beschaving in de omgang. Hij was ook een man die niet wilde kwet- Uit de Soester Courant van Vrijdag 23 October 1953 Het Groot Gaesbeeker Gilde heeft zondag in Den Haag een bijdrage geleverd aan de vie ring van het zilveren jubileum van Paus Joannes Paulus II. In de kerk van St. Theresia van Avilla werd een plechtige hoog mis gehouden, waarin naast de apostolisch nuntius Mgr F. Basqué enkele bisschoppen voorgingen. De kerk was voor meer dan de helft gevuld met genodigden, on der wie minister Jaap de Hoop Scheffer van buitenlandse zaken, die het kabinet vertegenwoordig de. Het Soester gilde leverde aan de viering een speciale bijdrage en was met zijn tamboers, hoornbla zers, schutters, vendeliers, koning spaar en bestuur aanwezig. Na af loop werd een muzikale show ge geven op de doorgang van de kerk naar het Westeinde. De genodig den liepen zo tussen de gildebroe- ders door. Het gildekorps bracht ook een be zoek aan de Nuntiatuur. Daar werd een muzikale en vendel groet gebracht in de tuin, nadat middels het overvendelen van de Aposto lisch Nuntius de band met de rooms-katholieke gemeenschap was bevestigd. De presentatie van het gilde werd bijgewoond door de bisschoppen. 'Het was voor ons gild een bijzondere eer deze bijdra ge te kunnen leveren. De bijdrage oogstte veel lof', aldus ouderman René van Hal. Ouderman René van Hal (links) en koning John van Kempen van het Groot Gaesbeeker Gilde flan keren de Apostolisch Nuntius Mgr. F. Basqué. Michel Hilhorst is het afgelo pen jaar prins geweest van car navalsvereniging de Platte- landsgenotsknotsen, naast de Narre Knollen de tweede grote vereniging van Soest. Officieel loopt zijn prinstermijn af op de 11e van de 11e. Vandaar dat prins Michel Meyns, kleine 'knotsenkiel aanbood, met wellicht de nieuwe voorzitter, een daarop zijn naam gedrukt. De Knotsen kiezen op 1 november (in de WZ-kantine aan de Eem- weg) een nieuwe prins, en Michel moet dus afscheid nemen van zijn titel. Nu is het in carnavalsland een traditie dat de prins een baby een kind van een lid van de ver eniging - die geboren is in het jaar dat hij prins was, bezoekt en een cadeau geeft. Een kleine maand terug, op 30 september om 0.07 uur, kregen Knotsen-voorzitter Mare Hilhorst en zijn vrouw Ma rieke Smeeing een zoontje. Zij noemden hem Meyns. Tussen om streeks 1450 en 1650 waren er zes voorvaders van Mare die deze naam droegen en Mare en Marie ke vonden het leuk die naam weer op te nemen in de stamboom. In buurthuis De Schoof is het programmaboekje van de Stich ting Balans af te halen. Daarin staan alle activiteiten vermeld die het komend winterseizoen zullen plaatsvinden. Zo kunnen tien- tot en met vijf tienjarigen elke dinsdag- en don derdagmiddag terecht bij tiener- centrum X-Change dat ook in het buurthuis aan de Molenstraat is gevestigd. Daar is ook het inter netcafé waarvan de tieners elke maandag tot en met donderdag van 13:00 tot 15:00 uur terecht kunnen. Voor de 15-plussers is het internetcafé toegankelijk op dinsdagavond (19:00-21:00 uur). Voor volwassenen staat het internetcafé elke maandag tot en met donderdag van 9:00 tot 12:00 uur ter beschikking. Andere activiteiten zijn onder meer aerobic, naailes en zwemles voor vrouwen. Informatie hierover is verkrijgbaar bij het Internatio- Soest is een rijk dorp, de men sen hebbeo het er goed dus waarom zouden de kerken steun verlenen aan mensen in moeilijkheden? Rik Schoenma ker, voorzitter van de Diacona le Raad Soest van de gezamen lijke Samen op weg-gemeenten: Als je dat denkt, heb je het mis. Ook in dat ogenschijnlijk rijke Soest vallen mensen over de rand. Je kunt zeggen: de nood in de wereld is hoog, geef daar dan je geld aan als kerken. Natuur lijk is dat belangrijk en dat ge beurt zeker. Maar ook dichtbij is hulp aan mensen, gewoon hier in Soest, soms hard nodig. De kerken hebben ook voor hun ei gen dorp een opdracht.' De Diaconale Raad Soest, waar in de diaconieën van de gerefor meerde en hervormde kerken in vertegenwoordigd zijn, heeft vooral een coördinerende rol. Het uitvoerende werk blijft bij de wijk- diaconieën en veel initiatieven komen voort uit de wijkdiaconie. Rik Schoenmaker is ook voorzit ter van de diaconie van wijkge- meente De Open Hof. 'Als cen trale Diaconale Raad coördineren wij bijvoorbeeld de jaarlijkse kerstpakkettenactie. We hebben één centraal punt voor alle pakketten. In de wijk wordt geld ingezameld en daar 4Is je actief bent in een comité Wvrouwen en de bijstand', zoals ik leen aantal jaren geleden, kom je |via allerlei organisaties in aanra king met andere vrouwen in zeer \verschillende situaties. Waar zijn al pie andere vrouwen mee bezig? Een weekend met een aantal non- hen zal ik nooit vergeten. Want wat hebben nonnen en - voor een groot deel 'ongelovige' - bijstands- prouwen nu eigenlijk gemeen? pat bleek meer te zijn dan gedacht, pe nonnen - sommige zeer geleerd waren, vanuit hun beschermde hooster, de maatschappij in ge baart: opvang van ongehuwde bweders, verslaafden, daklozen. Ze kwamen in aanraking met veelal Jdoor mannen gedomineerde instan ties als gemeenten en subsidiever- 1trekkers. De bijstandsvrouwen kwamen neestal ook uit een 'beschermde' omgeving: man was kostwinner en brouw zorgde voor de kinderen. JLeek goed geregeld. Een geschei den vrouw was echter vaak afhan kelijk van alimentatie of van de bij mand. En kwam dan terecht bij al- \rlei, veelal door mannen gedomi neerde instanties. \r bleken nonnen te zijn die zich verzetten tegen de mannelijke hië rarchie, ook binnen de kerk. Die 1elf ook de doop en andere sacra- jienten zouden willen toedienen die |u alleen aan mannelijke priesters mijn voorbehouden. Ér waren er Ielfs die dachten dat het Godsbeeld 1 iet per definitie mannelijk hoefde zijn. Waarom zou God geen Brouw kunnen zijn? Deze nonnen vochten elkaar op en richtten werk groepen op. Eu er waren bijstandsvrouwen die pet niet rechtvaardig vonden dat vrouwen na een scheiding vaak fi nancieel en sociaal in een isolement 1 omen, alleen omdat zij nu een- naai de kinderen hadden gebaard \n opgevoed. Ook deze vrouwen Jiadden elkaar opgezocht en comi- més opgericht. JEn nu moet u niet denken dat we in Idat weekend lekker met z'n allen nebben zitten schelden op priesters tof op mannen in het algemeen. Want daar gingen de gesprekken ^helemaal niet over. Het ging er met Iname over hoe je als vrouw staat in deze maatschappij, ook al ben je met heel andere dingen bezig. En Iwat je kunt ondernemen om je te Iontplooien, je gewaardeerd te weten, Ëwat je herkent in elkaar en wat je I van elkaar kunt leren. I We hebben een heel leerzaam I weekend gehad, en zeker ook veel Ilol, met deze religieuze vrouwen - want sindsdien noem ik ze geen nonnen meer Zoals wij daarna voor hen ook geen bijstandsvrou- j wen meer waren maar 'vrouwen meteen bijstandsuitkering'. En we hadden heel veel gemeen. Olga Duijm, sociaal diaken Samen op weg- gemeenten Soest GEVRAAGD VASTE BEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 SOE ST Deze rubriek verschijnt eens per twee weken onder verantwoordelijkheid van de Raad van Kerken Soest. komen ook de adressen vandaan van mensen die in aanmerking zouden kunnen komen voor een kerstpakket.' Kerstpakketten De diaconieën denken daarbij aan mensen die wel eens iets extra's mogen krijgen met Kerst. 'Wer kende mensen krijgen vaak elk jaar met Kerst een pakket of een gratificatie, een financieel extraa tje. Mensen die goed in hun geld zitten krijgen dus nog meer. Men sen die rond of onder het mini mumniveau leven, hebben dat niet. Voor hen biedt Kerst in tast- bare zin niets bijzonders meer. Zo'n vijftig adressen krijgen na mens de Sow-kerken een pakket aangeboden. Gezien de enthou siaste en dankbare reacties komen die echt op hun plaats terecht!' Die pakketten gaan vaak ook naar mensen toe die niet bij een kerk betrokken zijn. Een goede zaak, vindt Schoenmaker. 'De tijd dat de diaconie alleen voor het kerkvolk actief was, is gelukkig voorbij.' Ook andere vormen van diacon ale hulp van de kerken in Soest komt vaak buiten de kerkmuren terecht. Daarbij gaat het niet al leen om geld geven in noodsitua ties. De diaconieën staan vaak ook met raad en daad mensen terzijde. Zo wordt mensen de weg gewezen naar de overheid of Donderdag 16 oktober organi seerde de diaconie de jaarlijkse kle- dingbeurs in De Open Hof. De hele dag was het een komen en gaan van mensen Vorig jaar bracht de kledingbeurs het record bedrag op van ruim vierduizend euro. Nu stopte de teller bij 3320 euro - opnieuw een mooi bedrag dat bestemd is voor het diaconale jaarproject van de Sow-gemeenten: hulp aan Soesters in problemen. Alle kleding die op 16 oktober niet is verkocht, gaat naar Roemenië, zodat ook daar mensen worden ge holpen. de hulpverlening. Onze sociaal diaken begeleidt de mensen op deze weg. Want de diaconie kan niet alles: 'We springen meestal bij kortstondige problemen, als laat ste vangnet. Maar het is wel de bedoeling dat mensen zich op den duur weer zelf kunnen red den. Onze middelen zijn ook be perkt.' Een andere keer biedt de diaconie bijvoorbeeld hulp als er niemand in de eigen familie- of kennissenkring kan worden ge vonden voor een verhuizing. Passantenverblijf Diakenen van De Open Hof, een kerk die al enkele jaren steun ver leent aan het Passantenverblijf in Amersfoort, steken ook wel eens letterlijk de handen uit de mou wen als er moet worden geklust. Redactie: Piet van Dijk, Wim van den Dool, Frans Osse- wold. Redactieadres: Gerrit van der Veenstraat 93, 3762 XK Soest, tel. 602 06 31, e- mail: w.vd.dool@planet.nl. Niéuws en/of tips graag instu ren naar dit adres. De jaarlijkse feestavond 6 oktober voor alle vrijwilligers van de vier rk-parochies in Soest was een groot succes. Men had gerekend op zo'n honderd gasten, maar in de Mariakerk moesten tientallen stoelen inderhaast worden bijge zet omdat er bijna tweehonderd mensen kwamen opdagen. Na een gebedsviering en koffie met gebak, volgden optredens door vertegenwoordigers van iedere parochie, het parochiebestuur en het pastorale team. Op de foto vrijwilligers van de H. Familiepa rochie die de samenwerking tus sen de parochies op de hak na men door samen in één broekje rond te springen en ondertussen een grappig lied zongen. Una niem was men van mening dat de avond een groot succes was. Voor diegenen die zich aan de hand van theologen van naam willen verdiepen in de Bijbel en de geloofstraditie van de kerk, zijn twee lezingen die in de komende weken in Soest zullen worden ge houden een aangewezen moge lijkheid. Kerkenraden nodigen theologen van naam uit omdat hun (kritische) visie verhelderend kan werken en richtinggevend kan zijn in een tijd waarin veel men sen - ook in de kerk - op zoek zijn naar zingeving en nieuwe aanspre kende godsbeelden. De lezingen, zijn: woensdagavond 29 oktober 20:00 uur, Emmakerk, Regentes- selaan: dr, Gijs Dingemans, oud hoogleraar in Groningen, over zijn boek 'De stem van de Roepende' waarin hij een nieuwe manier aangeeft om over God te spre ken; zondagmiddag 16 november 16:00 uur, De Open Hof hoek Dalweg/Veenbesstraat: dr. Peter Tomson, hoogleraar in Brussel over het thema 'Jezus volgens Lukas en de Christus van Paulus' waarbij de verschillende visies op' de figuur van Jezus die al in het Nieuwe Testament voorkomen nader onder de loep worden ge nomen. Deze middag zal worden besloten met een gezamenlijke maaltijd (opgave hiervoor bij Jantien He ming, SS 602 50 34, e-mail: j.heminghofman@freeler.nl). 'De diaconie is dus niet meer dat pannetje soep van vroeger.' In zijn eigen gemeente merkt Schoen maker dat de diaconie lééft. 'Het is concreet, tastbaar wat je doet. Elke maand zamelen we fruit, koek, groente en toetjes in ten be hoeve van het Passantenverblijf. We staan met een tafel voor in de kerk, iedereen ziet het. Er wordt over gesproken. Het leeft. Hulp aan de naaste wordt niet ervaren als iets dat ver van je bed is. Mensen zien in dat het nodig is.' naai Vrouwencentrum, dat een onderdeel is van Balans, tel. 6023549. Nieuw is ook de speelgoeduitleen Jan Huigen die kort geleden is ge opend voor kinderen. Zij kunnen hiervoor op dinsdag vanaf 15:30 uur terecht op het Saenredamp- lantsoen. Voor meer informatie over het programma en het boekje van Balans, Si 6017615. Kerkstraat 5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995

Soester Courant | 2003 | | pagina 15