99 lieuwe start van internetcafé bestel Soesterberg: conversatie voor iedere stand mogelijk Vervelende prijzenstart ran twirlteam Odeon SOESTERBERGSE Eerste lustrum Abrona's Kunst, Lucht Cadeau KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Expositie van schilderijen in dorpshuis Burgstede Soesterbergse deelname aan oefening in Polen H pagina 11 der t voor •om 99 99 dorpshuis Burgstede in Soesterberg feteranen boos i defensie De Drie Eiken' Bloemschikken in De Drie Eiken Warme maaltijd in Soesterberg 49 Onder invloed en geen rijbewijs Burgemeester maakt reclame wk WWW.rabobankonline.com AUTOSCHADE Meningen j van lezers! Uitdaging aan burgerparticipatie Soest(erberg) Soester Courant in Soesterberg ,~W.§ 5-602 11 02 O Mandarijnen Clementinas Net 1 kilo Boeren wit of tarwe Sesam of maanzaad Heel ca. 800 gram Maaslander Jong belegen of belegen kaas rs van het mes. Aan het stuk 500 gram .5*43" OESTERBERGSE COURANT WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 t in januari van dit jaar met tel enthousiasme gestarte, Lr door een inbraak kort Irna gesloten internetcafé in Kpshuis Burgstede in Isterberg waagt een tweede ling om vooral beginnende Tputergebruikers te laten nismaken met het feno- Ln internet. Op vrijdag 31 Dber om 19:00 uur wordt (internetcafé heropend. is de diefstal van de complete jrnetapparatuur is het dorps bestuur in de afgelopen maan- I bezig geweest met het op- Sjw opzetten van het café. Daar- heeft met name de beveiliging Jaandacht gekregen. Met me- ïerking van de firma Roodbeen pen Hollander is het daar nu in agd en is er, zoals het zelf 'met veel kennis van zaken prachtig internetcafé gereali- frd'. Op de eerste verdieping fen in de foyer vier snelle com- Jers ter beschikking van degenen Ier gebruik van willen maken. Irvoor wordt van hen een ver- (ding van 50 eurocent per half j gevraagd. It internetcafé werd op 21 janua- pfficieel geopend door burge- fester Koos Janssen. Na het Jgtrekken van een laken dat de (r beeldschermen verborg, was de eerste die gebruikmaakte i de mogelijkheid om te inter- [tten. In zijn toespraak zei de lrgemeester onder meer 'dat esterberg een levend dorp is, waar veel gebeurt'. Daarmee doel de hij zeker niet op de gebeurtenis waarvan kort daarna sprake was: de inbraak in het dorpshuis, waar bij de daders het in hoofdzaak hadden voorzien op de computer apparatuur. Overigens gingen zij er ook met de kluis en het cursusgeld uit het dorpshuis vandoor. Als gevolg van deze inbraak, begin februari, kwam aan de wens van de burgemeester 'dat jong en oud, man en vrouw, gewend aan of on bekend met internet, er gebruik van maakt' niet uit. Al na twee weken bood het café een lege aan blik. Een blanco wand, zonder schermen, een lege tafel, zonder toetsenborden. De verbijstering bij het bestuur van de Stichting Dorpshuis en de medewerkers was groot. 'Een drama' noemde voor zitter Jean-Marie van Staveren het. Hoewel de technische recherche van de regiopolitie een uitgebreid onderzoek instelde, zijn de daders niet opgespoord. Tentoonstelling en cursussen Tijdens de openingsavond van het internetcafé kunnen de bezoekers ook kennismaken met het werk van de van origine Franse kunste nares Marie-Line van Vuuren. Zij exposeert schilderijen. De kunste nares, die al zeventien jaar in Ne derland woont en werkt, maakt schilderijen die grafische trekken vertonen. Ze heeft als uitgangs punt de^ communicatie door de mens (gemaakt), voor de mens ANDEERD GENS EDKOPER teranen van land- en luchtmacht de marine zijn boos op het Mi- iterie van Defensie over het ogenomen besluit (dat zij tot verbazing uit de krant moes- vernemen) dat de twee gratis finkaartjes die zij jaarlijks kregen korte termijn geschrapt zullen irden. De kaartjes zijn een on- dcei van het Nederlandse vete- enbeleid dat na jarenlange strijd ;sen het Veteranen Platform, de .ering en het parlement tot stand is gekomen. De gratis treinkaart- zijn speciaal in het leven geroe- oën voor veteranen om enkele ke- ;en per jaar hun oude kameraden iScunnen ontmoeten. Het in 1989 ■■gerichte Veteranen Platform is j|©i overkoepelende organisatie die jit 37 landelijke veteranenorgani- ^!ies bestaat. Het Veteranen Plat- m in Nederland telt ongeveer [0.000 leden. vetcranenorganisaties zullen verzetten tegen het voorgeno ten besluit van het Ministerie van ftfensie. Soester Courant overal thuis in Soest en Soesterberg I Diensten Centrum Dorpsplein 18, Soesterberg Telefoon 0346 - 35 14 02 Maandagochtend 27 oktober wordt er in Ontmoetingscentrum De Drie Eiken een cursus bloem schikken gegeven, aanvang 09:30 uur. Deze is speciaal bedoeld voor de 55 plussers in Soester berg. Tijdens deze cursus maken de deelnemers een fles wijn op met bloemen. De kosten voor deze cursus bedragen 7,00 incl. een fles wijn en bloemen. Opgave kan tot vrijdag 24 oktober 12:00 uur in De Drie Eiken aan het Dorpsplein. De 55-plussers in Soesterberg kunnen dinsdag 4 november om, 12:30 uur voor een warme maal tijd terecht in Ontmoetingscen trum De Drie Eiken aan het Dorpsplein. Het menu ziet er als volgt uit: Chinese tomatensoep, uitgebreide rijsttafel en fruitsalade toe. De kosten bedragen 3,75. Opgave kan tot 31 oktober 12:00 uur in De Drie Eiken. Haasbiefstuk 250 gram nsdag 8.00-20.00 erdag 8.00-18.00 Prijswijzigingen en/of zetfouten voorbehouden. I Sak voor de zomerstop sleepte het twirlteam van muziekvereni- ng Odeon al enkele prijzen op festivals en solistenwedstrijden ih de wacht. Ook bij aanvang van het nieuwe twirlseizoen Jeft het direct een aantal prij zen weten te behalen. ^Bd-Gastel stond in het teken van solistenwedstrijden voor «wirlteams uit het hele land. Ook Ben van het twirlteam van ffieon namen deel aan deze Rdstrijden en behaalden met hun uitvoeringen vele eerste en een aantal tweede prijzen. Bijzon der was dat twee leden van het twirlteam, Wendy van Dorrestein «8 Rosanna de Jong, promoveer den naar de tweede divisie. Bo vendien debuteerde een twirlster uit de minigroep, Debbie Lam- Een 28-jarige automobilist uit Qeldermalsen werd zondag op de rijksweg A28 richting Utrecht op- sfemerkt door de politie, omdat de i|PK van de auto was verlopen. Den politieagenten de man om In rijbewijs vroegen, bleek hij dat te hebben. Ook werd een al- S)hollucht geroken. Hij bleek te bel gedronken te hebben en werd angehouden. Op het bureau blies Betuwenaar 500 ug/1, terwijl laar 220 ug/1 is toegestaan. Te- de verdachte is proces-verbaal Opgemaakt voor het rijden onder nvloed van alcohol, rijden zonder jijbewijs en voor de verlopen \PK. brechts, met haar solo. Zij behaal de met haar show genoeg punten voor een tweede prijs. Daarnaast was voor jury en publiek duidelijk zichtbaar dat de twirlsters van Odeon in de zomerstop hard ge traind hadden voor een nieuwe routine. Het twirlteam kon voor zijn show 'Moulin Rouge' dan ook een daverend applaus in ont vangst nemen. Het twirlteam is nog steeds op zoek naar nieuwe leden. Belang-' stellenden kunnen contact opne men met mevrouw Stomp (0346) 351431 of langskomen op een dinsdagavond vanaf 18:00 uur in het gebouw van de muziekvereniging Odeon aan de Rademakerstraat, tegenover de Caroluskerk. Kinder- en jongerentelefoon 0800 - 0432 Elke dag en nacht bereikbaar Je kunt bellen over: iemand verliezen gepest worden verliefd zijn seksualiteit geen onderdak hebben ziek zijn je uiterlijk geslagen worden alleen zijn ruzie verslaving internetcafé geopend in dorpshuis Soesterberg (gemaakt). Ten slotte kan men op vrijdag 31 oktober ook informatie krijgen over de verschillende cur sussen die dit najaar in dorpshuis Burgstede op het programma staan. In januari en februari besteedde de Soester(bergse) Courant aan dacht aan zowel de opening van als de diefstal uit het internetcafé in dorpshuis Burgstede in Soester berg. Dit jaar bestaat Abrona Kunst, Lunch Cadeau vijf jaar. Aan de Montaubanstraat 84 in Zeist vestigde zich in 1998 een lunchcafé en een cadeauwinkel waar mensen met een licht ver standelijke beperking konden werken en leren. Een kleine groep werkers ging enthousiast aan de slag in de ca deauwinkel en het lunchcafé. In 2000 kreeg ook de Kunstuitleen van Abrona een plek aan de Montaubanstraat. Inmiddels is de werkersgroep flink uitgebreid. Ruim 25 mensen hebben nu een dagbestedings- of opleidings plaats bij Abrona Kunst, Lunch Cadeau. Dankzij een sponsoractie van de leden van de Kiwanis Club Krom me Rijn uit Zeist krijgt het Lunch café een nieuw gezicht met nieu we stoelen en tafels. De stoelen zijn beschilderd door kunstenaars van Abrona. Door de leden van de Kiwanis zijn nieuwe tafelbla den gemaakt. Aan het beschilde ren van de stoelen is een wed strijd verbonden en tijdens de re ceptie, op donderdag 30 oktober 2003, zal de winnende stoel be kend worden gemaakt. Naast Kunst, Lunch Cadeau in Zeist heeft Abrona nog twee pro jecten, namelijk Hotel Restaurant Abrona in het centrum van Oudewater en BraZZerie Abrona in de wijk Veldhuizen in De Meern. Zaterdag 25 oktober zondag 26 oktober Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering; dames koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 pastores Peter Denneman en Ben Verberne; tv-viering Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 ds. M.A.A. Nawijn; avondmaal Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: ©0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, ©0900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, ©030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, ©352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, ©033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: ©0900-8844; alarmnummer:© 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, ©035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, ©06-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, ©351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, ©352391. STALENHOEF SOEST NIEUWE GRACHT 29 - TEL. 035 - 602 27 44 In het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein in Soesterberg is met ingang van vrijdag 31 okto ber in verschillende ruimtes de tentoonstelling te zien van schil derijen van de kunstenares Ma rie-Line van Vuuren-Kercret. Marie-Line van Vuuren-Kercret (1961) is van origine Fran§aise. Zij woont al zeventien jaar in Ne derland. Negen jaar geleden be gon ze bij C-drie in Soest met te kenen en schilderen, daarna in Amersfoort en de laatste twee jaar bij kunstenares Mint Faas. Te gelijkertijd volgt zij lessen bij de Kade Ateliers in Utrecht. 'Ik werkte aanvankelijk uitsluitend met acryl en olieverf, daarna met gemengde technieken. Ik heb de drang om iets toe te voegen aan de verf, uit nieuwsgierigheid naar het resultaat. De laatste twee jaar maak ik ook werken met plastic, inkt en metaaldraad'. Het werk van Marie-Line van Vuuren vertoont grafische trek ken. 'Dat probeer ik niet meer te onderdrukken maar juist te ont wikkelen, om meer abstractie te bereiken. Ik probeer de essentie van mijn gevoelens en gedachten in een werk te vertalen. De toe schouwer mag zijn eigen verhaal maken. Bij mijn laatste tentoonstelling had ik een collage over communi catie. Mijn uitgangspunt was: de communicatie door de mens (ge maakt), voor de mens (gemaakt). Een toeschouwer zag het innerlij ke van een radio, met contact naar het oor... Daarom geef ik mijn werken geen titels. Laat de toe schouwer zoeken naar zijn eigen verhaal'. In de Soester Courant van 8 ok tober lazen we over de inwoner betrokkenheid rondom het begrip 'burgerparticipatie'; eindelijk een begin waarop velen wachten. Prompt komt in de Soester Cou rant van 15 oktober het prachtige voorstel van Cor Sukking om de dorpskern van Soesterberg een beter aanzien te geven. 'In de wandelgangen' kreeg dit voorstel veel waardering en wordt het met gejuich begroet. Het is een uitdaging aan de gemeente Soest om niet alleen over burger participatie te spreken, maar op dit punt ook te handelen! Piet Taai De Koninklijke Landmacht en de Koninklijke Luchtmacht houden in Polen de gezamen lijke oefening 'Gainful Sword'. Doel ervan is het toetsen van de operationele gereedheid van II Air Manoeuvre Briga de. Onder de deelnemers aan de oefening zijn ook militairen van de vliegbasis Soesterberg. De Air Manoeuvre Brigade is sa mengesteld uit de Luchtmobiele Brigade van de Koninklijke Land macht en de Tactische Helikopter Groep van de Koninklijke Lucht macht. Tijdens de oefening komen alle aspecten van een geïntegreerd optreden aan bod. Zo wordt dag en nacht geoefend in het invliegen van infanteristen met hun bewape ning en uitrusting. De transporten vinden plaats met Chinook- en Cougar-helikopters, bewapende Apache-helikopters beveiligen het vervoer. Aan de oefening nemen in totaal 7.000 militairen deel af komstig uit twaalf verschillende landen, waarvan ruim 4.000 mili tairen uit Nederland. Na het behalen van de operatione le gereedheidstatus door 11 Air Manoeuvre Brigade heeft Neder land een militaire eenheid van bri gadegrootte die in z'n geheel of naar sterkte-behoefte snel overal ter wereld kan worden ingezet. De Air Manoeuvre Brigade is boven dien een voorbeeld van volledig geïntegreerd optreden tussen de Koninklijke Landmacht en de Ko ninklijke Luchtmacht. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(035)6021841. Dat Soesterberg ondanks z'n geringe grootte een dorp is met een rijke historie bewijzen voor al ook de 'geschiedenisboekjes' die erover verschenen zijn. Er staat er trouwens weer een op stapel. Het zal nog wel even du ren voordat het in de winkel ligt, maar de voorbereidingen zijn in volle gang. Het nieuwe boek is een aanvulling op eerder ver schenen boeken zoals Soester berg toen en nu, Soesterberg en omgeving in oorlogstijd, en Soesterberg 80 jaar militaire luchtvaart. Naast andere (foto)boeken is ook Soester berg ons dorp', verschenen in 1987, er een voorbeeld van. Is die laatste titel juist? Is Soester berg wel een dorp in de juiste betekenis van het woord? Het is interessant om eens na te gaan hoe daarover wordt gedacht door verschillende auteurs die over Soesterberg hebben geschre ven. Niet minder interessant is het de notulen van de gemeente raad van mei 1938 erop na te slaan. Daarin is de discussie vast gelegd over de vraag of Soester berg een dorp is of een buurt schap. Van staat dat "dorp" een betere klank heeft dan 'buurtschap'. Het zegt ook iets over de omvang van 'de bewoonde wereld'. Een dorp, hoe klein ook, heeft wat meer aanzien dan een buurtschap. On der een dorp wordt .oorspronke lijk verstaan 'een landelijke neder zetting, groter dan een gehucht maar kleiner dan een stad'. Dit in tegenstelling tot een stad, die im mers 'een min of meer grote woongemeenschap is met aan eengesloten bebouwing'. Die om schrijvingen boden vroeger mis schien houvast, wat de bebou wing betreft is het onderscheid nagenoeg weggevallen. Er be staan heel wat dorpen die door de wijze van bouwen en de hoeveel heid woningen, winkelcentra en andere voorzieningen op z'n minst het karakter van een stad hebben gekregen. Soesterberg zou, zeker naar huidi ge maatstaven, best een dorp ge noemd kunnen worden. Die sta tus hebben de auteurs van 'Soesterberg ons dorp' er dan ook aan gegeven. Een buurtschap is immers volgens het woordenboek 'een gehucht', een benaming die weliswaar een negatieve klank heeft, maar waarvan hetzelfde woordenboek geen andere bete kenis toekent dan 'kleine plaats of dorp'. In een VW-gids van begin jaren dertig trekt mr. Roel Houwink ook een vergelijking met een ne gorij. Die benaming heeft zelfs een nog negatievere klank dan gehucht. Toch is dat niet terecht, afgaande op de verklaring in het woordenboek: klein afgelegen stadje of dorp. Soesterberg is dan ook sinds de opkomst van de luchtvaart altijd als een dorp be schouwd. De luchtvaart had een grote aantrekkingskracht op voor al stedelingen, die bovendien de omgeving van bossen, heide en duinen als een ideale plek zagen om er zich te vestigen. Luxe dorp Degenen die toch nog enige twij fels hadden, werden over de streep getrokken met teksten als 'Kent gij het land dat U iederen dag nieuwe mogelijkheden opent op het gebied der aviatiek? Kent gij het land welks inwoners groot- endeels menschen uit de steden zijn en dus conversatie voor iede ren stand uit de maatschappij mogelijk maakt? Kent gij het land dat zich geregeld uitbreidt tot een luxe dorp met al zijn gemakken van gas, electriciteit, waterleiding, telephoon en prachtige scholen? Kent gij het dorp waar U Woens dag 's middags al het boek op uw tafel vindt dat u maandagmorgen hebt besteld in het boekenparadijs dat Leipzig heet? Kent gij... tot in het oneindige zouden wij voort kunnen gaan. Het antwoord op al deze vragen luidt: Soesterberg'. Soesterberg was echt een plek die werd aangeprezen om de moge lijkheid van 'buiten wonen'. Mr. Roel Houwink: 'Buiten wonen zou slechts het ideaal van een zonderling kunnen zijn, indien het beteekende wonen in de één of andere negorij, waar de kruidenier en de slager eenmaal per week komen; waar men scharrelen moet met een petroleumlicht en een half uur door het mulle zand loopen om het lokaaltje te berei ken, dat U viermaal daags aan- mechtig voortzeult naar de grote stad. Wanneer U buiten woont, moet u precies zoover kunnen genieten van het comfort onzer moderne beschaving, dat U de stad niet mist. Als de baby van uw buur man jarig is, moet U geen wereld reis behoeven te maken om een aardig cadeautje te koopen; de hors d'oeuvre voor uw familie feestje moet niet uit langdurige telephoon-debatten met een on bekenden leverancier geboren worden; uw vrouw moet geen spoor-abonnement noodig heb ben om haar sierlijk kapsel in stand te houden; en last but not least: uw lijfsigaar moet U bij wij-, ze van spreken, zooals in luilek kerland, al wandelend in den mond vliegen!' Levendige discussie De tot nu toe gebruikte aandui dingen 'dorp', buurtschap, 'ge hucht' en 'negorij' helpen ons niet verder. Daar hoeven we ons niet echt druk over te maken: in 1938 kwam de gemeenteraad er ook niet uit. Bij het 'voorstel tot vast stelling eener nieuwe verordening op het aanplakken der bekend makingen welke door of vanwege het gemeentebestuur geschieden', ontstond onverwacht een leven dige discussie die door drie raads leden op gang werd gebracht; zij stelden voor 'in de verordening niet te spreken van de buurtschap Soesterberg, doch van het dorp Soesterberg'. Burgemeester W.A.J. Visser nam namens het college van burge meester en wethouders dit voor stel over, hetgeen tot een reactie leidde van het Soesterbergse raadslid J. Nooder (SDAP). Hij stelde er prijs op de naam 'buurt schap' voor Soesterberg te be houden. 'Hij is bepaald tegen "dorp", want Soesterberg is hee- lemaal geen dorp', alsdus de raadsno tulen. De burgemeester zei 'de heer Nooder thans fantastisch conser vatief te vinden. De geheele ont wikkeling van Soesterberg heeft er toch zeker toe geleid die plaats thans liever "dorp" dan "buurt schap" te noemen'. Vervolgens komt door toedoen van raadslid M.C. Thijssen (Onafhankelijke Lijst) het geografisch woorden boek eraan te pas en Thijssen stelt vast 'dat dit verschillen maakt tus- schen dorpen, buurtschappen, gehuchten en vlekken. 'Een dorp heeft een eigen kerk, een buurt schap niet, dus is Soesterberg nu een dorp'. De heer A. Endendijk (AR) meent dat men Hees en Soestdijk dat óók wel dorpen kan gaan noemen. Hij heeft 'groote historische bezwaren tegen de be naming "dorp" voor Soesterberg. Het is immers van huis uit een deel van Soest geweest zonder een dorpskarakter'. De notulen verder: 'De heer J. Stroband (Vrijheidsbond) voelt hier de historische ontwikkeling en releveert het ontstaan van ste den en dorpen. Dat ontstaan is veel ouder dan twee eeuwen, doch het geografisch woorden boek waarop een beroep is ge daan, is eerst tweehonderd jaar oud. Langzamerhand is de buurt schap Soesterberg ontstaan door bijbouwing, het eene huis na het andere, dus uit historisch oog punt kan er nooit van een "dorp" sprake zijn'. Spreker is dan 'blijk baar ook zoo conservatief, doch ziet het niet anders'. Vlek De burgemeester ontkent vervol gens de juistheid van de stelling: eens buurtschap, altijd buurt schap. 'De ontwikkeling der tijden is toch niet te ontkennen, en ik meen dat daardoor thans de tijd gekomen is te concludeeren dat Soesterberg een "dorp" gewor den is'. De heer Stroband wijst er echter op, 'dat een dorp altijd een eenheid is met eigen belangen en een geuite wensch om zichzelf te beheeren. Soesterberg behoorde echter steeds tot §oest en van ei gen beheer is geen sprake. Het is een onderdeel der gemeente, dat van vlek tot buurschap is geko men door nieuwbouw daar'. Burgemeester Visser wijst op gro te dorpen in Friesland 'die zeker geen "dorpen" zijn, tezamen tot één gemeente behooren, doch geenszins eenig afzonderlijk be heer voeren'. Tenslotte doet raadslid JJ.D. van den Berg (RK) ook nog een duit in het zakje door erop te wijzen 'dat deze buurtschap nog niet eens een hulpsecretarie (sic! Binnenkort weer niet..., red.) heeft. Wil men het nu wel "dorp" gaan noe men?' De raad kwam er niet uit. Kennelijk om een nog langere discussie te voorkomen, maakt burgemeester Visser er een eind aan door de toezegging te doen 'deze zaak nog eens te bezien in het historische licht'. Overigens wordt, conform het voorstel van de drie raadsleden, de aanduiding 'buurtschap' geschrapt in de 'ver ordening op het aanplakken der bekendmakingen' en in plaats daarvan 'dorp' opgenomen. Wat het resultaat is geweest van de inspanningen van de burge meester om 'deze zaak nog eens te bezien in het historische licht' is niet bekend. Mogelijk is hij er niet meer op teruggekomen en heeft de raad het ook maar zo gelaten. Sinds mei 1938 kan Soesterberg dus officieel worden beschouwd als een dorp, want toen werd deze aanduiding voor de eerste keer in een gemeentelijk besluit vastgelegd. Bron Eemland Pers. Luchtfoto van Soesterberg uit de beginjaren dertig toen er nog spra ke was van een buurtschap. Pas in 1938 werd na een moeizame dis cussie in de gemeenteraad besloten dat er voortaan gesproken zou moeten worden van een dorp.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17