R.OU'D Verhuur (D S:CeS8 DEZE week op radio soest IPRKBORDl Bijzondere bijeenkomst over dualisme en geloof MEDISCHE DIENST KERKDIENSTEN WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 21 Muziek in Utrecht Haoclwerkverkoop Groot Engendaal De lopers van de week Dierenlief Dierenleed Zondag in NPB-kerk Klaverjassen bij De Vriendschap Bevrijdingsfeest 'Burgerlijke standÉ 'Nieuws uit het heelal' Programma De Speeldoos 0800 - 0432 Brandwondencollecte een succes Herdenking Kerkhervorming UnpB| dualisme, Elk heel uur Klassieke muziek op zondagmiddag Zet 'm op Soest op Radio Soest VERKOOP - VERHUUR - REPARATIE VAN GEREEDSCHAPPEN EN MACHINES VOOR DE VAKMAN EN DE DOE-HET-ZELVER. Water stofzuigers. Rioolontstoppers. Parketschuurmachines. Behang-afstomers. Hogedrukreinigers. Betonboormachines. Etc. GEOPEND: Ma. t/m.Vr. 07.00 -17.00 UUR Industrieweg 37b, 3762 EH Soest Tel: (035) 601' 95 89 Zaterdag 25 oktober, Domkerk: 'Beati omnes', 'Cantate Domino' en 'Venite exultemus Domino' uit de 'Cantiones Sacrae' en het 'Magnificat', alle van Jan Pietersz. Sweelinck, en 'Missa Brevis' van Ton de Leeuw. Uitvoerenden zijn het vocaal ensemble Cantores Martini, organist David Jansen en gambist Jan Goorissen. Het ge heel staat onder leiding van Dom- cantor Remco de Graas. Het con cert begint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Volgende week woensdag (29 oktober) wordt in zorgcentrum Groot Engendaal, Boekweitland 103, de jaarlijkse verkoop gehou den van veel gevarieerde handge maakte artikelen. Er zijn o.a. schortjes, kleedjes, sokken, baby sokjes en tal van andere dingen te koop. De verkoop begint om 10:30 uur en duurt tot 16:00 uur. Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. Onze bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet niks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht trots op deze jongens en meis jes, die daarom e'en extraatje verdienen. Deze week krijgen de volgende bezorgers een bo nus: Tim en Suzan v. Stralen Stephan v. Steenveldt Tim v.d. Hoeven WWVV.rabobankonline.com Amivedi, 035-6015493 VERMIST Hangoorkonijn, lichtbruin, wit, Prof. Lorentzlaan Socsterberg. Kater, cypers grijs, knik in staart, crèmekleurige buik, Waldeck Pyr- montlaan. Poes, grijs cypers, wit befje, wit pootjes, wit op hoofd, Helling- weg. GEVONDEN Kat, langharig, zwart, witte buik/ poten, Christinalaan. Kater, cypers, rood, poten, buik en borst veel wit, Dalweg. Schildpadpoes, grijs, Burg. Gro- thestraat. Dobberman, reu, slibketting, A. Plesmanstraat Soesterberg. Op zondag 26 oktober wordt er weer een bijzondere bijeenkomst georganiseerd in de NPB kerk, Rembrandtlaan 20. Drs H. Schram uit Baarn spreekt over 'Dualisme, wat heeft dat met ge loof te maken? Onder dualisme wordt elke theo rie of leer verstaan, die uitgaat van twee niet tot elkaar te herlei den eenheden die een comple mentaire (=aanvullende) functie tot elkaar hebben. Wij leven in een werkelijkheid die is geschapen in een tweeheid van 'niet tot el kaar te herleiden eenheden'. Dit dualisme komt al voor in het scheppingsverhaal zoals dat in het boek Genesis is beschreven. Het dualisme geeft een scheiding, die naast een ordening ook een on derscheiding is. De onderschei ding wordt duidelijk gemaakt door de afbakening. De grens van het dualisme zelf is zijn uiterste con sequentie, dat het zichzelf in stand houdt. Buber spreekt in dit ver band van de tweeheid 'ik' en 'jij', die nooit kunnen opgaan in een 'wij'. De tweeheid zou dan wor den opgeheven. Levinas spreekt ook over 'ik' en 'jij', die in een re latie als twee zelfstandige eenhe den blijven bestaan :'ik blijf ik' en 'jij blijft jij', die nooit kunnen op gaan in een 'wij'. Wij hebben vaak de neiging de ander te zeggen, hoe die moet zijn. Levinas noemt dat het totaliseren van de ander, waardoor wij de ander aan ons zelf gelijk willen maken. Dat recht hebben wij echter niet. Wij doen de ander daarmee niet alleen on recht aan, maar wij heffen daar door het dualisme op. Aanvullend aan elkaar heeft zowel een bijbel se als een filosofische betekenis: er te zijn voor de ander. Daarin toont het dualisme zijn comple mentaire functie. De bijeenkomst begint om 10:15 uur. Vanaf donderdag 23 oktober wordt er weer geklaverjast bij postduivenvereniging De Vriend schap. Het clubgebouw aan de Nachtegaalweg gaat morgena vond om half acht open en vanaf acht uur zal er worden gekaart. Ook niet leden zijn welkom om deel te nemen. Zondag viert de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) in beide dien sten het Heilig Avondmaal. De belijdende leden van de gemeente gaan dan aan tafel om de dood van Jezus Christus aan het kruis te her denken. Met deze kruisdood droeg Jezus Christus de straf voor de zonden van ieder mens. Daarom is het Heilig Avondmaal ook een feest van bevrijding: de weg tot God en tot elkaar ligt open. In bei de diensten gaat ds. R. ter Beek voor. De diensten beginnen om 10:00 uur en 17:00 uur en worden gehouden in het kerkgebouw aan de Parallelweg 1. Info: 6025234. Opgave gemeente Soest GBA (ge- meentelijke Basisadministratie Perso nen) Periode: 9 t/tn 15 oktober 2003. GEBOREN: Tara, dochter van J.J. Akkerman en A.N. van de Beek. - Roxy, dochter van M.M.L. Jansens en A. van Hornsveld. AANGIFTE HUWELIJK'/ PARTNERSCHAP: geen VOLTREKKINGHUWELIJK/ PARTNERSCHAPSREG.: Hoshmand Ali Mahmod en Del vin Sharif. OVERLEDEN: Johanna Adriana de Bruin, w.v. W. Willems. - Baukje Felkers, w.v. J. Seméijn. - Jannette Hermina Kukken, e.v. J. Greidanus. - Gra- da Aalberdina ter Haar, w.v. A.J. Koerselman. Stichting tèl Secretariaat: Soé?' Krommeweg 5 Tel. 035-6014403 Micnting j De Soester Kring I Op woensdag 5 november geeft Eit Algra voor De Soester Kring een lezing met dia's over nieuwe ontdekkingen in het heelal onder de titel 'Nieuws uit het heelal'. Dat het verbazingwekkende nieuws uit het heelal zo weinig aandacht krijgt is op zijn minst even verbazingwekkend. De ont wikkelingen die zich de laatste tientallen jaren in de sterrenkun de hebben voorgedaan zijn om vangrijker dan die in voorafgaan de eeuwen. Met behulp van inge wikkelde, gigantische telescopen in grote ruimte-observatoria zijn nieuwe inzichten verkregen in de bouw en ontwikkeling van het heelal. Nederlandse organisaties en astronomen hebben daarbij een belangrijke rol gespeeld. Over de verrassende uitkomsten van die onderzoeken vertelt Algra zonder daarbij gebruik te maken van woeste wiskunde. Hij zal zijn verhaal illustreren met dia's van opzienbarende opnamen, die o.m. zijn gemaakt met de Hubble ruim- tctelescoop. De bijeenkomst van De Soester Kring wordt gehouden in de kerk- zaal van de Nederlandse Protes tantenbond (NPB), ingang vanaf het parkeerterrein aan de Pieter de Hooghlaan. Aanvang 10:00 uur, zaal opeft 9:30 uur. Van de bezoekers wordt een bijdrage ge vraagd van 3,00 inclusief koffie of thee. Iedereen is welkom. Zaterdag 25 oktober zondag 26 oktober Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: ©0900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, ©033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: E.J. Klein Onstenk, Albert Cuyplaan 98A, ©6015968. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, ©033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zondag 24:00 uur: H. van Rossem (Baarn), Tromplaan 3, ©5415632. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ©06-54337407. Vrijdag 24 oktober, muziek: Bas en Ralf Grevelingen en de zaal zelf - 'Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben'. (Uitverkocht!) Zing uit volle borst de hele avond mee! Zaterdag 25 oktober, muziek: Mathilde Santing - 'De Negen Levens van Mathilde'. Aanvang: 21.00 uur. (Uitver kocht!) Mathilde met Neder lands repertoire. Woensdag 29 oktober, muzi kaal cabaret: Mylène d'Anjou - 'Star'. Een diva zonder pardon. Donderdag 30 oktober, caba ret: Sjaak Bral - 'Op ware groot te'. Haagse humor, heet van de naald. Maandag 3 november, speel film: The Inlaws', met o.a.: Mi- chael Douglas, Albert Brooks, Ryan Reynolds, Lindsay Sloane en Candice Bergen. Dinsdag 4 november, masker toneel: Horse Bamboo Thea- tre Company Of Angels, The Story öf Charlotte Salomon. Ondanks trieste gebeurtenissen is er ook plaats voor humor en lichtheid. Woensdag 5 november, jeugd voorstelling: Hakim - 'Klein Duimpje' vanaf 4 jaar. Hakim vertelt zijn eigen Klein Duimp je-verhaal. Vrijdag 7 november, cabaret: Kees Torn - 'In de gloria'. Dro mer, componist, sigarenroker, tekstdichter. Dinsdag 11 november, theater concert: Theo Nijland - 'Jij ook altijd'. Misschien wel de enige echte chansonnier in Neder land. De Speeldoos, Rembrandtlaan 35, 3741 TA Baarn, SB 035-5418050. Voor meer informatie is de kassa ge opend van maandag t/m vrijdag van 10:00 tot 13:00 uur en vanaf één uur voor aanvang van elke voorstelling. Zie ook: www.speeldoosbaam.nl Kinder- en jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar In de week van 5 tot en met 11 oktober collecteerden in heel Ne derland meer dan 50.000 vrijwil ligers voor de Nederlandse Brand wonden Stichting. Ook in Soest gingen 45 collectanten langs de deuren. En met succes! Gezamen lijk werd een bedrag van 4.005 opgehaald. De opbrengsten van de collecte stellen de Brandwonden Stichting in staat om haar belang rijke werk voort te zetten. Dankzij de collecte kan de Nederlandse Brandwonden Stichting veel van haar activiteiten organiseren. Na mens de plaatselijke collecteorga nisator dankt de Brandwonden Stichting alle collectanten en gul le gevers in Soest voor hun bijdra ge aan de strijd tegen littekens. Op donderdag 30 oktober wordt in Soest de Hervorming herdacht. Drie kerken - de hervormde Icht- hus-gemeente, de christelijke gere formeerde kerk en de gereformeer de kerk vrijgemaakt - organiseren een gezamenlijke bijeenkomst. De herdenking vindt plaats in de Icht- huskerk, Albert Cuyplaan 2, en begint om 19:30 uur. Spreker is ds. P.C. Hoek, hervormd predikant in St. Annaland. Het Ichthuskoor o.l.v. John Propitius levert een bij drage. Marco den Toom begeleidt de koor- en samenzang. De toe gang is vrij. Wel is cr een collecte ten bate van de stichting 'In de Rechte Straat'. De kerk is vanaf 19:00 uur open. Iedereen van har te weikóm. Zaterdag 25 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor H. Jurriaanse; communieviering; samenzang Zondag 26 oktober Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek; communieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor H. Goddijn; eucharistieviering; samenzang Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willihrordusstraat 19 10:00 pastor H. Jurriaanse; communieviering; cantores Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 familieviering met Dc Achtbaan; Kleine Joanncs; Sanien op Weg, Emmakerfc, Regentesselaan 2 10:00 ds. P. van Winden Sanien op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 ds. M. Koole Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. M. Limburg-Klokke, Den Haag Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 ds. R. van Kooten; 17:00 ds. M.A. v.d. Berg, Zoetermeer Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 15:30 ds. B.L.C. Aarnoudse, Meerkerk Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 en 17:00 ds. R. ter Beek; avondmaal Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 ds. A. Bac; 15:00 leesdienst (woensdag 29 oktober, 15:00 en 19:30 ds. W. Visscher; dankdag) Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 drs. H. Schram, Baarn; bijzondere bijeenkomst Evangeliegemeente, Jufianakerk, Julianalaan 19A 10:00 B. Sijtsma Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 15:00 Eric van der Waal; jeugddienst Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eenmesserweg 63B 10:30 ds. P.J.C. Korver, Hilversum Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 ds. D.W. Fijan, Bunschoten Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. R.H. de Vos, Weesp Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Vrijzinnige geloofsgemeenschap NPB Wat heeft dat met geloof te maken? Zemrëag 26 oktober - Aanvang 10.15 uur NPB kerk, Rembrandtlaan 20 Politiek correct Ruud van Zomeren Ach, ja 't zal wel. Sinds de jaren 70 putten de politici zich uit in politiek correct taalgebruik. En dan moet je weten dat het dit jaar gewoon het Europese jaar van dc Gehandicap ten is, ik bedoel maar. Aan het woord is Ruud van Zomeren, presentator en programmamaker bij Radio Soest. Soest Ik kom uit Den Haag, niaar woon alweer 35 jaar in Soest. Gestu deerd in Utrecht, nee m'n studie niet afgemaakt. Niet omdat ik te dom was, maar ik had het wel gezien, ha, ha da's een goeie. Ik zie al veertig jaar niks. Ben in de PR en communicatie gedo ken, da's leuk werk. Beperking. Ja. ik ben gehandicapt, blind dus. Nee ik zie niks. Doe aller lei werk, dit jaar b.v. ben ik commu nicatieleider voor dat Europese jaar. Of dat zin heeft? Ach, je brengt het weer eens onder dc aandacht maar weet je, veel van die organisaties zijn zo 'naar binnen gericht'. Dat schiet niet echt op. Wc moesten veel 'lawaai' maken cn aanzetten tot veranderingen ik ben daar niet optimistisch over. 2004. In maart is het werk gedaan bij Het Nationale Comité, dan moet ik op zoek naar een baan. Radio. Nou, ik vond radiomaked al tijd al heel leuk. Ben ook lid geweest van AVRO's Minjon, die jcugdom- roep, net als heel veel nu bekende ra diomakers. Bij Jaap Brand, die VARA-omroeper opgeleid. Dat was een vakman! Heb bij de NOS een programma gemaakt voor blinden en slechtzienden. Blind zijn is luisteren. Ja, natuurlijk, maar niet alleen radio. Jonge, jonge er wordt zoveel afgeluld, dan zet ik maar lekker een cd-tje op. Nee, radio ma ken is leuker dan radio luisteren. Wacht, dat is niet helemaal waar. Een goeie documentaire op de radio die hoor je bijna niet meer,behalve op Ra dio 5, maar hoe lang nog. Ja, docu mentaires, die wil ik maken en daar wil ik ook naar luisteren. Radio Soest. Dat doe ik nu alweer een tijdje. Nee, ik ben eigenlijk nooit te vreden. Ik vind dat het altijd beter moet. Dat mis ik wel eens bij m'n collega's, het beter willen maken dan de vorige keer. Of, wat vond ik er zelf van,snap je? Lezen. Graag, ja, ook de krant. Aad Post van de Soester stuurt mij trouw de krant per e-mail en ik heb een appa raatje die dat in braille vertaalt, prima. Bedankt Aad! DONDERDAG 23 'OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Inske den Duik en Dirk-Jan Arnold 10.00 Cultuur in de regio Gast is Ralf Greveling, hij brengt samen met z'n broer Bas het programma "Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben". Ook het toneelstuk De drie Zusters van Tsjechov dat zaterdag a.s. wordt uitgevoerd door Toneelgroep Amsterdam in de Flint. Tips voor een avondje uit, samenstelling Ad van Wijngaarden, presentatie: Lonneke Meijer. 11.00 Even Uitblazen Liefdesliedjes verzameld en gepresenteerd door Loes Moraal 12.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 13.00 Nederlandse hits Samenstelling en presen tatie: Thari Schröder 14.00 Operetteland Reis over Broadway 4 Veel namen zijn in de ver getelheid geraakt, maar door de toenemende inte resse in musical en operet te komen ze weer terug. 'I love Paris' een heerlijke musical van Cole Porter. 'My heart belongs to dad- dy' uit de musical 'Leave it to me' uit 1938 met mede werking van Gene Kelly, om er een paar te noe men. Presentatie: Paul Sparnaaij. 15.00 Soest Actueel li 16.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 17.00 De Soester en zijn muziek Maria van Koningsbruggen Lonneke Meijer ontvangt de kunstschilderes Maria van Koningsbruggen uit Soest. Ze tekent modellen en portretten, maar daar naast werkt zij ook im pressionistisch. Zij heeft regelmatig tentoonstellin gen, zoals onlangs in Soest bij Galerie De Steenlinde. Naast haar passie, de schilderkunst, komt uiteraard ook haar muziekkeuze aan bod. Techniek Marcel van Blaricum 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur VRIJDAG 24 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg presentatie: Kees Vroon 10.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 11.00 Soest 55+ Wat gaan de 55+ merken van de komende bezuinigingen? Krijgen de mensen met een minimumuitkering een steun tje in de rug van de gemeente? Luister en huiver! Redactie Ad van Wijngaarden, presen tatie: Karin de Lange. 12.00 Lunchroom Middag Magazine Presentatie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Piet Ekel en Thari Schrö der ontmoeten Corry van der Linden en Paula Majoor. Beide dames maakten deel uit van de hoorspel-kem van de Nederlandse Radio Unie. Corry van der Linden is de stem van Calimero en Paula Majoor de stem van Pipi Langkous. Ook Piet Ekel werkte mee aan diverse hoor spelen als speler, maar ook als regisseur. Presentatie: Piet Ekel en Thari Schröder. 14.00 De jaren 50 Kent u ze nog? Eddy Christi- ani met Als ik tweemaal met m'n fietsbel bel' en Annie de Reuver in 'De bus van Bus- sum naar Naaiden'. Samen stelling en presentatie: Kees Vroon. 15.00 Soest Actueel li 16.00 Lunchroom li 17.00 Het Sportcafe Actueel sportprogramma. Luister naar spelers en trai ners die te gast zijn bij presen tator Rob Dekker. 18.00 Jazz uit Arfisliock Semmy Prinsen, Frans King- ma en Rosemint Faas verras sen elkaar en ook de luiste raars in deze uitzending met opnames uit de donkere hoe ken van hun platenkast. Met onder andere Sarah Vaughn, Theolenius Monk, Ronald Kirk, Benjamin Herman, Ella Fitzgerald, Ben Webster en Anita O'Day De techniek is in handen van Frans Kingma. Samenstelling en presentatie: Rosamint Faas en Semmy Prinsen. 19.00 Blues uit Artishock presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur. ZATERDAG 25 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 9.00 Oud goud De beste muziek uit de ja ren vijftig, zestig en zeven tig- Presentatie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Nieuws Het Soester Byzantijns Klein- koor U kunt een getuige zijn van een opname van een huiskamercon cert van het Soester Byzantijns Kleinkoor, dat onder leiding van Frans-Joseph Wertwijn Russisch Orthodoxe kerkmuziek zingt. Het koor bestaat uit 3 sopranen, 3 al ten, 3 tenoren en 3 bassen. Zon der de wijdse galm van een kerk gebouw zijn de subliele klanken te hóren, die in een kerk verloren gaan. Het concert valt in twee delen uit een. Eerst laten we horen hoe het voormalige "Söester Byzantijns Koor" zingt in de Julianakerk in Soest en de St. Margarets Church te Rottingdean in Engeland, en daarna het concert dat gehouden werd door hel huidige "Soester Byzantijns Kleinkoor" ten huize van Jacques van de Griendt. Syinplionische Dansen van Sergey Rachnianinov Wij brengen van Sergey Rachma- ninov werken die hij voor orkest geschreven heeft, maar die hij be werkt heeft voor twee vleugels. Sergey Rachmaninov was een be gaafd dirigent, pianist en bovenal een beroemde componist. Waar vind jij in een persoon de drie kwaliteiten in de bovenste mate verenigd Hij kende proefondervindelijk de mogelijkheden van de instrumen tatie en bij twee vleugels kon hij beschikken over twintig vingers en de onverwoestbare kracht van twee vleugelmechanieken. De twee pianoleeuwen Emanuel Ax en Yefim Bronfman gaan de Symphonische Dansen opus 45 van Sergey Rachmaninov voor u vertolken. 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Het Radio Soest program ma over alles wat leeft en groeit en altijd weer bloeit. Presentatie: ïna Aangeenbrug. 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de burgemeester, pre sentatie: Ivonne Dijkhuis 12.00 Waar blijft de tijd De Historische Vereniging Soest praat met Soesters, cn natuurlijk ook Soester- bergers, over toen... en legt die gesprekken vast op de band. Voor het historisch archief van Soest. Op ve ler verzoek een herhaling van het gesprek met Pieter Pieren. Lange tijd lid van dc gemeenteraad van Soest, een markante Soes- terberger die het volk re presenteerde in woelige tijden. Presentatie: Wim de Kam. 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, ver zameld en gepresenteerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek Russische kerkmuziek gezon gen door het Soester Byzan tijns Kleinkoor. Opnames uit Engeland en van een huiscon cert in Soest. Daarnaast pia- nowerken van Rachmarurtof. Samenstelling Jaques v.d. Griendt. Zie tekst hiernaast 16.00 De Kloof Een nieuw maandelijks maga zine van Radio Soest. Aan het woord het college van Burge meester en wethouders van Soest Presentatie Jan Visser en Wemer Paans 17.00 Musica Aeterna Meer dan aangename klassieke muziek, voor u verzameld en gepresen teerd door Liesbeth Gan- kema. 18.00 Kerkdienst Vandaag vanuit de R.K. Parochie Maria Onbevlekt Ontvangen in Soestdijk 19.00 Religieuze muziek 20.00 Samen de bijbel lezen Presentatie: Herman Spoor 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur. MAANDAG 27 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Sóest en Soesterberg. Presentatie: Ruud van Zomeren 10.00 Soester en zijn muziek h Lonneke Meijer ontvangt Joep van Tilburg, beel dend kunstenaar uit Soest. Joep schildert. Ze is leerlinge van de Amers- foortse kunstenaar Fred Ros en later van Paul de Kort. Een tentoonstelling van haar werk is te zien in het Steunpunt in Katten broek in Amersfoort. En uiteraard hoort u haar muziekkeuze. 11.00 Het Praattheater Het programma, gemaakt door, voor en met mensen met een verstandelijke handicap, gaat vandaag uitvoerig in op het thema "Waar loop je tegen aan doof je handicap". Ab Faas en Maaike Aerts ho pen hier wat antwoorden op te krijgen. Maar eerst zal Robert Hoestlandt beginnen met zijn eigen column. Natuur lijk hebben we ook nog de favoriete top 3 en de mee zinger van de maand. 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Liefdesliedjes, samenstel ling en presentatie: Loes Moraal 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom li 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van het af gelopen weekeinde. Pre sentatie: Rob Dekker. 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur Iedere dag in de lucht en op de kabel vanaf 8.00 uur 's morgens met nieuws, actua liteiten en muziek. Samengesteld voor u en soms ook door u. Op de wekkerradio en in de auto 105.9 FM DINSDAG 28 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg. presentatie: Kees Vroon 10.00 Ontmoeting meth Piet Ekel en Thari Schrö der ontmoeten Corry van der Linden en Paula Majoor Beide dames maakten deel uit van de hoorspel-kem van de Nederlandse Radio Unie. Corry van der Linden is de stem van Calimero en Paula Majoor de stem van Pipi Langkous. Presentatie: Piet Ekel en Thari Schröder. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma. presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Kees Vroon 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Reis over Broadway 4 Als je bekijkt hoeveel mensen verschillende melodieën heb ben geschreven voor theater opvoeringen, is het inderdaad verbazingwekkend hoe vaak slechts enkele namen steeds weer opduiken. We noemen heel bekende, zoals Kern, Rodgers, Porter, Gershwin en Youmans. Veel namen zijn toch in de vergetelheid ge raakt, maar door de toene mende interesse in musical en operette komen ze weer terug in de herinnering. "I love Paris"een heerlijke musical van Cole Porter. "My heart lielongs to daddy" uit de mu sical "Leave it to me" uit 1938 met medewerking van Gene Kelly. Presentatie: Paul Spamaay 15.00 Soest Actueel li 16.00 Lunchroom h 17.00 Radio Soesl non-slop Muziekprogramma Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, presentatie: Joke Almirante. 18.30 Weg met hobbels, pre sentatie: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, Kinderpro gramma. 19.30 Het Kompas, Jongerenprogramma. 20.00 Binnenste buiten. Het boek verklaard, presentatie: Her man Spoor 20.30 Bijbelver zen Herman Spoor verklaart Johan van Maarlant 21.00 Stilte in de storm, liederen, uitgezocht door Elly van Tol 21.30 Avondsluiting, presen tatie: Wim Prins. 22.00 Ra dio M tot woensdag 08.00 uur FM 107.9 (stereo); ether: FM 105.9. WOENSDAG 29 OKTOBER 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Actualiteitenprogramma over alles wat leeft en groeit en altijd weer boeit. Presentatie: Ina Aangeen brug. 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge voel van de burgemeester, presentatie: Ivonne Dijk huis 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret. Deze keer met o.a. de on vergetelijke cabaretiers Jan Blaaser en Fons Jansen en het dolkomische duo Wil- ly Walden en Piet Muyse- laar. Daarnaast aandacht voor de musicals van Ne derlandse bodem zoals o.a. Cyrano de Musical, Joe de Musical, Rex, sa menstelling Ad van Wijn gaarden 14.00 Soest 55+ h Wat gaan de bezuinigin gen betekenen voor de 55+? En worden de ex traatjes voor de minima wel op tijd uitgekeerd? Luister en huiver naar Soest 55+. Redactie Ad van Wijngaarden, presen tatie: Karin de Lange. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom li 17.00 Cultuur in de regio Nieuws over theatervoor stellingen en tentoonstel lingen, gesprekken met kunstenaars en artiesten. Samenstelling Ad van Wijngaarden, presentatie Lonneke Meijer. 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2003 | | pagina 21