OESTERBERGSE 'Wandelen gevaarlijker dan zweefvliegen' O* >este! Hobby is veranderd in passie luchtmacht Mannenkoor in lix van zangers en blazers VACÏ Dorpshuis haalt Halloween terug naar Soesterberg KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING PAGINA 141 NVAL WOENSDAG 29 OKTOBER 2003 nzekere toekomst Amsterdamse Zweefvlieg Club op Soesterberg 49 79 Kir \JJ 0800 - 0432 VRIJWILLIGERSHULP, NODIG?. Soesterberg geeft 3.000 euro aan de kankerbestrijding Meningen 1 van lezers! Heimwee naar Sinterklaas In Soest gestolen auto leidt naar spoor overvallers Vrouw gesnapt met te veel op Winkeldiefstal Gewapende man overvalt winkel Klachten bezorging Soesterberg Mering verdween na vertrek Amerikanen Soesterse exposeert in Burgstede, Soesterberg (035) 541 27 81 van Leo Boudewijns io Boudewijns maakt i werk gebruik van de ide sjabloontechniek. ïaakt een druk in een eenmalige oplage. efdrukken en voor u in. .30-12.00 uur gegarandeerd NERGENS GOEDKOPER Kipfilet ws Safmonellavrij 500 gram COURANT Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Of er in Soesterberg ooit meer jftningbouw zal kunnen wor- den gerealiseerd, is afhankelijk yan de wijziging van de geluids ering. Het is een denkbeel- lijn, waarbinnen geen onbebouwing mag komen, jt in verband met de geluids- rlast van de vliegbasis lesterberg. De zonering da rt nog uit de tijd dat er oral door het daar gelegerde nerikaanse squadron) met aljagers werd gevlogen. ids die zijn verdwenen en (esterberg een helikopterbasis is 'orden -zij het dat er nog wel is andere toestellen landen, bij- irbeeld in het kader van oefe- igen- is de geluidsoverlast min- [r geworden. Dat is ook meet- jar aan het afgenomen aantal ichten. minste klachten geeft het eefvliegen, hoewel ook het ge- ak van het toestel dat de zweef- jegers de lucht in brengt voor nmigen toch aanleiding is de chtenlijn te bellen. Overigens is ten aanzien van het zweefvlie- [n geen verandering in de situa- gekomen. De Amsterdamse 'eefvlieg Club (AZC) maakt in |t weekend nog steeds gebruik Soesterberg. Of dat nog lang duren, is een vraag die veel izekerheid bij de club teweeg ieft gebracht. Immers, de aange- indigde sluiting van de vliegbasis ieft zonder twijfel ook gevolgen ior de AZC. De leden volgen vol janning de ontwikkelingen op lesterberg. sinds 1933 weefvliegers zijn, met enkele on- ferbrekingen, al sinds 1933 op jpesterberg actief. In dat jaar op i juli werd de enkele maanden irder officieel opgerichte Zweef- club Soesterberg actief. De eerste voorzitter was A.E. van Goor den Oosterlingh, een oud-officier van de koopvaardij, en in de laatste oorlogsperiode door de Duitse be zetter aangesteld als NSB-burge- meester van Soest. Het eerste toestel waarmee het handjevol leden vloog, was een Zögling PH 14. Omdat het geld voor de bouw van een permanen te hangar ontbrak, volstond men in de beginperiode met stalling in een vliegtuigtent, gehuurd van de Luchtvaartafdeling (LVA). Het eerste doel van de club was dan ook de bouw van een eigen hangar. Het toestel werd op die dag met succes voor gevlogen, opgetrokken door een stalen kabel, opgewon den op een trommel die op de plaats van een achterwiel van een oude auto was aangebracht. Van de eerste zweefvluchten moet men zich geen al te grote voorstelling maken. De eerste piloten behaal den hun A-brevet met vluchten van ongeveer een halve minuut, al waren er wel eens uitschieters van een minuut! De tijd van de vlucht werd gerekend vanaf het losvallen van de 800 meter lange kabel. De start van de Zweefvliegclub was trouwens niet echt gelukkig. Vliegers uit Leeuwarden die op de openingsdag een demonstratie zouden geven, konden niet het luchtruim kiezen omdat van hun toestel PH 6 tijdens het transport een vleugel was beschadigd. Twee dagen later moest de kist opnieuw uit de roulatie worden genomen. Bij de landing na een oefenvlucht werd een vleugel zodanig bescha digd dat het vernieuwd moest wor den. Zand in neus Toen de Zögling, het toestel dat eigendom was van de zweefylieg- club, na ruim een maand en 2.000 vluchten voor een tijdje op stal werd gezet, vloog men met een toestel van het type Kassei. Het was een trage kist, waarmee soms wel dertig vluchten op een dag ge maakt werden. Het eerste week end werden in het dagboek al 109 starts opgetekend. Omdat ze te Veel met haar kop omhoog wilde, werd een hoeveelheid zand in de neus gestopt. Zo ging dat in die VisMarine J Visfilet oraelaise of Normandië Doos 400 gram Yomild drink Diverse smaken Literpak PLUS Jonagold Handappels Zak 1,5 kilo 8.00-20.00 ag 8.00-18.00 tjzigingen en/of zetfouten voorbeh Het Luchtmacht Mannenkoor geeft op vrijdag 7 november zijn jaarlijkse concert voor de regio Soesterberg-Zeist in de Oosterkerk aan de Wouden- bergseweg in Zeist, aanvang 20:00 uur. De Drumfanfare van de Koninklijke Lucht macht verleent hieraan mede werking. De uitvoering heeft dan ook als motto gekregen 'Een mix van zangers en bla zers'. Het typerende van het Luchtmacht innenkoor (LMK) in zijn con- :ten is dat het geen afgebakend iertoire heeft. Het brengt gewij- Jë muziek, naast vaderlandse me- Üieën, klassieke stukken voor annenkoor naast moderne songs, jera- en operetteliederen naast igro spirituals. In de loop van de jaren is de mu- ikbibliotheek van het koor uitge leid tot enkele honderden zeer teenlopende nummers, jjuist terug van een indrukwek- inde concertenreeks uit het Duit- se Sauerland is het koor druk be- ifg met de voorbereidingen op het incert voor de regio Soesterberg- :ist. 'Omstandigheden van mili- iire aard', zoals het management :t omschrijft, dwingen het koor fit jaar om vanaf de vertrouwde ikermat van de militaire lucht- ;art, de vliegbasis Soesterberg, uit wijken naar Zeist, .et programma is zodanig samen- festeld dat op voorhand al sprake is van een unieke uitvoering, niet in de laatste plaats door de mede- 'erking van de Drumfanfare van ie Koninklijke Luchtmacht. Ser- ;eant eerste klas Maarten Pijnen- iorg heeft de leiding in handen bij et ten gehore brengen van graag ;ehoorde instrumentale muziek uit et rijke en van vele specifieke ei- ;en arrangementen voorziene re- iertoire. De stukken die het LMK en de Drumfanfare samen uitvoeren, staan mede onder leiding van koordirigent Henk Heins. Hij heeft zijn sporen verdiend in de tijd dat hij dirigent was van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Het koor zingt voor een groot deel lie deren met een internationaal ka rakter, waaronder delen uit - de Musical My Fair Lady, Ofd Black Joe (een negrosong), Gebed van Saint Fransois dAssise en Francis Poulenc, en verder werken van Schubert en Anton Bruckner. Herinneringen Een van de leden van het Lucht macht Mannenkoor dat zestig le den telt, is Riemer Smallenbroek. Na zijn vertrek uit actieve militai re dienst heeft hij vele van zijn oud-collega's teruggevonden bij het Luchtmacht Mannenkoor, een koor dat zich volgens hem ken merkt door de grote saamhorig heid. Bladerend door de geschied schrijving, aangevuld met veel fo to's en krantenberichten, komen bij hem de herinneringen boven: in tense zangbelevenissen tijdens grootse concerten op hoogtijdagen, en bezieling in optredens in evan gelisatie- en door kerken gepro grammeerde zondagavondzang- diensten. Maar ook emoties bij avondvullende muzikale uitvoerin gen in de regio in de besloten kring van verzorgingshuizen. De span ning was merkbaar bij gevoelvolle plechtigheden als afscheid (van het leven) of viering van feestelijke herdenkingen, bruiloften en andere gelegenheden. Vooral als de koor zang opklonk in concertzalen, kloosterkerken en kathedralen met een repertoire van nationale en in ternationale allure. Het is dan ook niet verwonderlijk dat het Luchtmacht Mannenkoor tal van uitnodigingen ontvangt voor optredens, zowel binnen luchtmachtverband als daarbuiten. Optreden van het Luchtmacht Mannenkoor met ondersteuning van de Drumfanfare van de Ko- ninklijke Luchtmacht. Gemiddeld geeft het koor twintig officiële uitvoeringen per jaar of levert het hieraan een bijdrage. Dit vergt van de leden een grote in spanning en vooral persoonlijke inzet, niet het minst tijdens de we kelijkse repetities. Hun inzet wordt in belangrijke mate versterkt door de stimulerende leiding van de onlangs aangetreden nieuwe diri gent, kapitein buiten dienst Henk Heins, voormalig dirigent en waar nemend directeur van de Kapel van de Koninklijke Luchtmacht. Samen met de koorleden streeft hij naar het bereiken van het hoogge- richte doel van het Luchtmacht Mannenkoor: Klein in aantal, groot in daden (wat ook de leuze is van de Koninklijke Luchtmacht). rinder- en I jongerentelefoon Elke dag en nacht bereikbaar Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp Soest - Soesterberg Het kon niet voorkomen dat ook deze PH 14 bij een verkeerde lan ding werd beschadigd. Weliswaar niet ernstig, maar omdat men in die tijd nog niet met reparatie van zulk soort toestellen bekend was, duurde het vrij lang voordat het toestel weer de lucht in kon. Het zou nog langer geduurd hebben als niet de vliegtuigmakers van het luchtvaartbedrijf op Soesterberg de zweefvliegers in hun vrije tijd met raad en daad terzijde zouden heb ben gestaan. Al die ongelukjes, ook al bleven de gevolgen steeds beperkt tot mate riële schade, bleven natuurlijk niet binnenskamers. Het is waarschijn lijk dat hierdoor het ledental van de Zweefclub Soesterberg aanvan kelijk aan de lage kant bleef. Wat voor voorzitter Van Goor aanlei ding was tot de volgende publica tie: Als ik zoo onze ledenlijst na zie, dan valt het me op en valt het me tegen dat zoo weinig leerlingen der middelbare scholen zich aan deze jonge sport geven. Het schijnt bij die jongelui blijkbaar nog niet 'en vogue' te zijn. Of is het de on gemotiveerde angst der moeders en vaders, die hun kinderen wel Net als in voorgaande jaren heb ben de inwoners van Soesterberg een flink steentje bijgedragen aan de strijd tegen de kankerbestrij ding. De collecte hiervoor in het dorp heeft 3.000 euro opgeleverd. Dit bedrag had nog aanzienlijk hoger kunnen zijn, omdat niet alle adressen in Soesterberg zijn be zocht. Dit kwam door gebrek aan collectanten. Om te voorkomen, dat volgend jaar opnieuw niet in heel Soesterberg kan worden ge collecteerd, is de afdeling Soester berg van het Koningin Wilhelmina Fonds nu al op zoek naar collec tanten die volgend jaar een straat voor hun rekening willen nemen gedurende de collecteweek. Deze duurt van maandag tot en met vrij dag. Vrijwilligers kunnen zelf be palen welke dag voor hen het meest geschikt is. Wie interesse heeft, kan bellen naar Riek Boen der, SS 0346-354049, of haar mai len riek.boender@planet.nl De schrik zat er goed bij mij in toen ik te horen kreeg dat er dit jaar in Soesterberg geen intocht plaats kan vinden van Sinterklaas en zijn gevolg. Grapje zeker. Nee, het is waar. Wat is hiervan dan de reden? Stichting Balans heeft geen geld meer over voor de intocht in Soesterberg. Haar mening is dat de intocht gefinancierd moet worden uit sponsering. Ze heeft ook geen mensen beschikbaar om het geheel te coördineren. Hoe ging het dan vroeger? Tot de jaren 90 hadden wij hier Stichting Jeugdwerk Soesterberg. Een groep vrijwilligers die met het oog op de jeugd allerlei activitei ten organiseerde. Van de bijdrage aan de activiteiten en een bijdrage van de gemeente Soest kon er een hoop in Soesterberg. Activiteiten voor de jonge en oude jeugd zoals houtbewerking, modelbouw en huttenbouw en dergelijke, waaron der ook de intocht van Sinterklaas. In de jaren 90 ging Stichting Jeugdwerk op in de Stichting Ba lans. Dit werd toen uitgelegd als een goede zaak voor de jeugd van Soesterberg, met betaalde krachten die alle kennis in huis hadden om de jeugd te vermaken. We leven nu in 2003. Balans heeft nagenoeg alle activi teiten in Soesterberg beëindigd. Er is geen geld en mankracht meer voor Soesterberg beschikbaar. Jammer, dus ook geen Sinterklaas intocht. Er zijn gelukkig wel enkele men sen in en om Soesterberg bezig om de intocht toch door te laten gaan. Laten wij hopen dat zij in deze opzet slagen. H. de Groot Door middel van een auto waar van de achterwielen op rollen ston den, werd een kabel opgewonden. Zodra die werd losgelaten, schoot het zweef vliegtuig als uit een kata pult de lucht in. Bron Eemland Pers alleen laten roeien en zeilen, kam peren en fietsen, ja zelfs wandelen langs wegen met druk verkeer, het gevaarlijkste wat men zich kan in denken.' De politie van het district Binnen- sticht heeft vorige week op de Amersfoortseweg op de grens van Soesterberg en Huis ter Heide de twee daders aangehouden van de op 17 oktober in Bilthoven ge pleegde gewapende overval op een winkel. De mannen reden, samen met twee anderen, in een in Soest gestolen auto. De verdachten zijn twee broers, 22 en 23 jaar, uit Amersfoort. De beide andere in zittenden van de auto zijn vrijgela ten. Een groot deel van de buit, sieraden, en het wapen werden te ruggevonden. De twee Amersfoor- ters zijn voor verhoor ingesloten. De politie kwam de verdachten op het spoor na uitgebreid onderzoek en kon naar aanleiding hiervan de gezochte auto opsporen. Politiemensen hebben vorige week maandag een 49-jarige automobi liste aangehouden omdat zij te veel had gedronken. Rond 02:00 uur controleerden de agenten de vrouw op de Kampweg. Ze bleek ruim twee keer zoveel alcohol in haar lichaam te hebben als is toe gestaan. Met een proces-verbaal en een rijverbod van vier uur kon ze het politiebureau weer verlaten. Een 58-jarige Soesterbergse is woensdag aan de politie overge dragen, nadat ze op winkeldiefstal was betrapt. Rond 18:30 uur zag het personeel van een winkel aan de Rademakerstraat dat de vrouw levensmiddelen uit de schappen pakte en zonder af te rekenen naar buiten wilde lopen. De medewer kers hielden haar aan en belden de politie. Op het bureau kreeg de vrouwelijke dievegge een bekeu ring van 115,-. Ze is na verhoor weer op vrije voeten Zaterdag 1 november zondag 2 november Rooms-kalholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 aalm. R. v.d. Vring; eucharistieviering; gemengd koor; 17:00 aalm. R. v.d. Vring en PVG; herdenking overledenen; gemengd koor Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelmanstraat 101 10:00 Jac. Buitenhuis, Utrecht Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 D. Muurling World Outreach Church (info locatie: 8B0346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, 880900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, £8030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; PJ.J. Theuns en C.J. Schievink, Kampweg 50, 88352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, 82033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: 880900-8844; alarmnummer:® 1.1.2. Vrijwilligershulp Centraal Meldpunt Vrijwilligershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, 88035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, 8206-30189317. Een winkelier aan de Buys Bal lotlaan is donderdag het slacht offer geworden van een gewa pende overval. Omstreeks 14:30 uur kwam de overvaller, met een voorwerp dat op een vuurwapen leek, de winkel bin nen. Hij bedreigde het perso neel en deed een greep uit de kassa. Toen de man winkel ver liet, sloegen de medewerkers alarm. Twee passanten tracht ten de overvaller te stoppen, maar hij wist zijn achtervolgers op de Plesmanstraat af te schudden. De politie heeft het volgende signalement van de dader opge steld. Het is vermoedelijk een man van tussen de 20 en 30 jaar, ongeveer 1.75 m., normaal postuur, getinte huidskleur, donker tot zwart haar, krullend tot in de nek. Hij droeg een donkere, mogelijk zwarte muts, een fel gekleurde sjaal. Inmiddels zijn al enkele getui gen gehoord, maar de politie zoekt nog mensen die de over val gezien hebben en meer we ten. Gezien het tijdstip is het goed mogelijk dat er nog meer getuigen zijn. Hen wordt ge vraagd contact op te nemen met de politie in Baarn: tel. 0900-8844. Voor de abonnees in Soester berg is het klachtennummer 035-6021841 (C. van Barne veld). Dat nummer kan op woensdag tussen 18:30 en 19:30 uur worden gebeld voor nabezorging op dezelfde dag. Belt u later, dan wordt de Soes- ter Courant op donderdag na bezorgd. Ook in Nederland krijgt het uit Amerika overgewaaide Hallo- weenfeest steeds meer aan dacht. De nadruk ligt vooral op het griezelen, met als uitgangs punt: hoe griezeliger hoe beter. Het dorpshuis Burgstede in Soesterberg haakt op Hallo- ween in door het organiseren van een pompoenwedstrijd. Op vrijdagavond 31 oktober, bij de feestelijke heropening van het in ternetcafé en de opening van de tentoonstelling en schilderijen en collages van de Soester kunstena res Marie-Line van Vuuren-Ker- cret, worden de prijzen uitgereikt aan degenen die volgens de jury op de meest creatieve manier de pompoen hebben 'aangekleed'. Het is de bedoeling dat de jeugd van Soesterberg een pompoen op een leuke manier versiert. Alles mag: plakken, kleuren, knutselen enzovoort, als het resultaat maar een zo bijzonder mogelijke Hallo- ween-pompoen is. Wie aan de wedstrijd wil meedoen, kan het werkstuk vanmiddag, morgena vond 30 oktober of vrijdagmiddag 31 oktober inleveren bij het dorps huis. Vrijdagavond is het feest in dorps huis Burgstede. Tussen 19.00 en 21.00 kan men er terecht voor de opening van het internetcafé en van de tentoonstelling van werk van Marie-Line van Vuuren. Bo vendien worden dan de prijzen uit-_ gereikt aan de winnaars van de pompoenwedstrijd. Het dorpshuis bestuur rekent er een beetje op dat de kinderen die niet bang zijn'voor spoken, heksen en andere griezels verkleed komen in de sfeer van Halloween, dus als het maar grie zelig is. Er zijn twee leeftijdscategorieën om aan de pompoenwedstrijd mee te doen. De eerste is de groep van 4 tot 7 jaar, de tweede van 8 tot 12 jaar. De basisscholen in Soester berg is gevraagd de kinderen aan te sporen om mee te doen. Als deze eerste Halloweenavond een succes wordt, staat zo'n evene ment, misschien zelfs een beetje uitgebreider, volgend jaar ook op het programma. Geschiedenis Op 31 oktober vierden de Kelten de afsluiting van het Keltische jaar en het begin van een nieuw jaar. Vroeger verkleedden de mensen zich op 31 oktober. Zij deden dit om de zielen van de overledenen af te schrikken. Ze waren bang dat deze anders bezit namen van de levenden. Hoe lelijker je verkleed was, hoe moeilijker het voor de geesten was om iemand te herken nen. Vroeger kwamen de druïden aan de deur om een aalmoes vragen. Als ze iets kregen werden de ge vers beschermd tegen boze gees ten. Hier stamt het Amerikaanse Halloweenfeest van af. Nu gaan kinderen met Halloween verkleed Voorbeeld van een mooi uitge sneden pompoen met daarin een lichtje om hem een nog griezeliger uiterlijk te geven. De jeugd van Soesterberg kan haar creativiteit nu ook op pompoenen botvieren. langs de deuren en krijgen dan fruit of snoep. Het feest wordt nu dus wel heel anders gevierd dan vroeger. De oorspronkelijke ge dachte is op de achtergrond ge raakt. De nadruk ligt nu vooral op het griezelen. Vooral in Amerika geldt: hoe griezeliger hoe beter. Het dorpshuis in Soesterberg heeft dit feest nu ook geïntroduceerd. Daarmee zet het eigenlijk de tra ditie voort uit de tijd dat de Ame rikanen nog in Soesterberg woon den. Hun kinderen vierden jaar lijks Halloween, maar het feest bleef dan meestal beperkt tot de wijk waar ze woonden. Haar hobby heeft haar zo in de greep gekregen, dat Marie- Line van Vuuren-Kercret uit Soest een kunstopleiding bij de Kade Ateliers in Utrecht is gaan volgen. Dat geeft wei aan dat zij het niveau van het hob byisme is ontstegen. Dat heb ben kunstliefhebbers trouwens ook al kunnen vaststellen gedu rende de exposities die zij hield in C-drie en twee keer in Artis- hock en in restaurant Bauers in Soest. Nu kan ook Soesterberg kennis maken met haar werk. In het dorpshuis Burgstede aan het Dorpsplein exposeert zij tot het eind van het jaar tien schilderijen en collages. Toch is zij niet commercieel bezig, zegt ze. 'Als het op m'n pad komt om iets te verkopen, prima. Maar eerlijk gezegd vind ik het werk maken belangrijker dan het te ver kopen.' Zij is nu een paar jaar erg actief met palet en penseel nadat zij negen jaar geleden na het lezen van een cursusboekje besloot zich voor een cursus aan te melden bij Artishock. Het beviel haar zo, dat ze in haar vrije tijd, naast de zorg voor de opvoeding van de kinde ren, steeds vaker bij de schilders ezel te vinden was. 7je ging in Amersfoort vervolgcursussen teke nen en schilderen volgen, en de laatste twee jaar bij de Soester kunstenares Mint Faas. In haar atelier aan de Dorrestein- weg is, zoals ze zelf zegt, 'iets wat is begonnen als hobby, veranderd in een passie'. Schilderen houdt haar nog steeds bezig, maar de laatste tijd is ze vooral bezig met het maken van collages. Ze heeft gemerkt dat ze ook het experimen teel ruimtelijk werken met allerlei materialen plezierig vindt, zoals plastic, inkt en metaaldraad. Ma terialen waar ze soms op de meest vreemde manier aan komt. 'Giste ren liep ik op een pad en daar zag ik een stuk elektriciteitsdraad lig gen. Het had zo'n mooie vorm dat ik het heb meegenomen. Ik zie wel wanneer ik het kan gebruiken en waarvoor.' Marie-Line van Vuuren, een in 1961 geboren Fransaise, woont al zeventien jaar in Nederland. Aan vankelijk werkte ze uitsluitend met acryl en olieverf, daarna met ge mengde technieken. Zij probeert de essentie van haar gevoelens en gedachten in een werk te vertalen. Bij het resultaat ervan mag de toe schouwer zijn eigen verhaal ma ken. Daarom geeft ze haar werken geen titels. De tentoonstelling van werk van Marie-Line van Vuuren is tot eind van het jaar te zien in verschillen de ruimtes van dorpshuis Burgste de in Soesterberg. Marie-Line van Vuuren bij een van haar werken die te zien zijn in het dorpshuis Burgstede in Soester berg. Foto: Eemland Pers

Soester Courant | 2003 | | pagina 15