stel ien jaar Toerkoop Reisburo Lagen: vijf maal prijs 99 Kinderreceptie bij heropening Zaterdag KvK-Startersdag Lamswol pullovers Ineke de Jager helpt mensen van spanningsklachten af Ook kinderen slanken af bij Biamed-Schouten Bakker Gert de Bree gaat na 45 jaar met pensioen Scholings/banenmarkt: een methode om te slagen! poppc WOENSDAG 29 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 17 Knaks s poppetje 0-20.00 0-18.00 WÊÊKKHmÊÊKF Van fysiotherapeut tot haptonoom Handgeschept papier uit de Filippijnen Afscheid bij Boni-supermarkt Nieuwbouw peuterspeelzaal De Woelwaters Beste start voor ondernemerschap Op zoek naar (ander) werk of een opleiding? Kerkstraat 5 3764 CR Soest Tel.: 035-6030303 Fax: 035-6029995 Memisa helpt mensen in ontwikkelingslanden om zelf een goede, blijvende gezondheidszorg op te bouwen. Word donateur voor 5,- per maand. Bel 070 313 65 00 of kijk op www.memisa.nl Memisa Gezondheid sa Andrélon espoeling erse soorten 5/2.45/2.39 Unox Op 1 april jl. vierde Toerkoop Reisburo Hagen zijn Uo-jarig bestaan. Voor de klanten die de afgelopen maanden hun reis kwamen boeken was er vijfmaan den lang kans om een Toerkoop Reis-cadeaubon te Wwinnen van 250. Die cadeaubonnen werden afgelo pen vrijdag uitgereikt bij het kantoor aan de Soester- mbergsestraat. Zo vielen in de prijzen mevrouw R. de ius tomaat ka, wijn/sjalot kaas/knoflook 00 gram ^59- 1 pot Blue Band ïoede Start iOO gram 1.13 ktcipen is poppetje Mora of Kipkorn Pak 4 stuks 240-280 gram stisïts is peppetje Boursin aas kruiden 50 gram 2.25 doosjes lis poppetje in/of zetfouten voorbehouden. Jongh (mei), de heer G. van der Rijst (juni), mevrouw G. de Jong (juli), mevrouw M. Roest augustusen familie M. van Wijk (september). Op de foto v.l.n.r.: Mevr. G. de Jong, Marieke Hagen, familie Van Wijk, mevr. R. de Jongh. Helaas konden mevrouw Roest en de heer Van der Rijst niet aanwezig zijn voor de prijs uitreiking/foto. Foto: Herman van Dam. Inekè de Jager heeft jaren in haar eigen praktijk voor fysio- i therapie in Soest gewerkt. Op een bepaald moment ontdekte i ze bij een aantal cliënten dat sommige spanningsklachten j regelmatig terugkwamen. Om haar cliënten nog meer te kun nen aanreiken en hun zelf te le ren ontdekken waardoor die spanningen veroorzaakt wer den, specialiseerde ze zich aan het Wetenschappelijk Instituut voor Haptonomie in Grave. Daarna heeft ze zich geschoold in psychotherapie om haar be geleiding extra 'verdieping' te 1 geven. Haptonomie is, in officiële termen, de wetenschap die de wetmatighe- I den van het menselijke gevoelsle ven bestudeert, vooral dat wat een rol speelt in intermenselijke, affec- tieve verhoudingen. De mens t draagt een schat aan gevoelskwa- liteiten in zich, maar luistert niet I altijd naar wat hij diep in zichzelf voelt en beleeft. Ineke: 'Vaak doen i we wat onze omgeving van ons verwacht of wenselijk acht. Soms raken we daardoor het spoor bijs- I ter, waardoor allerlei klachten ont- staan. In de haptonomische bege- r leiding laat ik mijn cliënten ont- I dekken hoe zij zélf keuzes kunnen maken, richting kunnen geven aan hun leven en daarvoor zelf verant woordelijkheid kunnen nemen en dragen. Ik laat mijn cliënten ook de lichamelijke spanningen voelen I die een signaal zijn van onderlig- I gende problemen. Die spanningen zijn niet met het verstand of ont spanningstechnieken op te lossen, maar kunnen vanuit het gevoel beïnvloed worden.' Psychotherapie Ineke maakt niet alleen gebruik van haptonomie, maar ook van cliëntgerichte psychotherapie om extra 'verdieping' te geven. 'Een belangrijk uitgangspunt is dat mensen ernaar streven de persoon te zijn die ze werkelijk zijn en dat gene te doen wat 'goed' voelt. Je kunt door allerlei omstandigheden ook op psychisch gebied het spoor bijster raken, waardoor er proble men ontstaan.' Samen met de cliënten probeert ze zicht te krijgen op hun psychische problemen en de daaruit voortvloeiende klach ten. Ze leeft zich in hun gevoelens in en laat hen stilstaan bij hun in nerlijke gevoelservaring. Zo creëert ze ruimte, zodat de cliën ten hun eigen capaciteiten kunnen ontdekken en die kunnen gebrui ken voor groei, verandering en persoonlijke ontwikkeling. Met wat voor klachten zoeken mensen haptonomische begelei ding? Ineke: Als ze zichzelf niet kunnen zijn; slecht in hun vel zit ten of tobben met faalangst, fobie ën, etc. Ook mensen met minder waardigheidsgevoelens, angsten, depressies, gebrek aan zelfvertrou wen, of met burn-out, spanning, stress of overbelasting. Verder fy sieke klachten zoals buikpijn, rug pijn, hoofdpijn, nek- en schouder spanning, hartkloppingen en hy perventilatie, of te veel piekeren, denken en rationaliseren. En ten slotte komen er ook mensen met bijvoorbeeld een postnatale de pressie, die zich alleen voelen en eenzaam, of die problemen hebben met rouwverwerking na verlies, dood, scheiding, enz.' Zwangerschapsbegeleiding van ouders en kind Ineke geeft in haar praktijk ook zwangerschapsbegeleiding van ouders en kind. Daarbij wordt er van uitgegaan dat de relatie tussen het kind en de ouders al vóór de geboorte kan worden opgebouwd en verdiept. Zodra de eerste bewe gingen van het kind voelbaar zijn - ongeveer rond 20 weken zwan gerschap - leren de ouders op een liefdevolle, tedere, bevestigende wijze in contact te treden met het kind in de moederschoot. Het blijkt mogelijk reeds voor de ge boorte een liefdevol, bevestigend contact te onderhouden en als het ware met het kind te 'spelen'. Zo kan al voor de geboorte een inten se band tussen de ouders en hun kind ontstaan. De haptonomische begeleiding richt zich er vooral op het kind te laten voelen dat het welkom is zoals het is: als deze unieke mens! Het kind en de ouders kunnen zich daardoor goed aan elkaar hechten en omdat het voelt 'gewenst' te zijn verwerft het kind een basisgevoel van zeker heid. Daarnaast leert de vader hoe hij zijn vrouw tijdens de zwanger schap en de geboorte kan helpen. Samen leren ze goed om te gaan met weeën en pijn. Ineke: 'Na de geboorte wordt de affectieve band tussen de ouders en het kind ver diept. Dat merk je aan de manier van omgaan met elkaar. De ouders leren hun kind op een affectief be vestigende wijze aan te spreken, te verzorgen en te dragen, zodat het zich op basis van een innerlijke zekerheid kan ontwikkelen tot een zelfstandig, authentiek wezen.' Informatie: Ineke de Jager, fysio therapeute, Goudvink 22, 3766 WL Soest, 88 035 6028090; e- mail: inekedejager@hetnet.nl. Zie ook: www.inekedejager.nl. Ineke de Jager. Stcenhoffstraat 9A, tel. 602 8132 Bij de Salay Handmade Paper In dustries (Shapi) maakt men foto- lijsten en albums van handgeschept papier. Shapi is in 1987 in Salby op de Filippijnen opgericht. Het papier wordt van grassen en blade ren gemaakt, o.m. Cogongras, Abaca, Salago en Pijnboom die in die streek groeien. Deze grassen en bladeren worden aangevuld met bloemen en bladeren die speciaal daarvoor bij het productiecentrum worden geplant. Een deel van de bloemen wordt gebruikt om in het papier zelf te verwerken, een ander deel wordt er later als decoratie opgeplakt. Bij Shapi werken meer dan 250 medewerkers. Deze werkgelegen heid zorgt ervoor dat men niet naar de grote stad moet voor werk. Alle vaste medewerkers zijn tegen ziektekosten verzekerd. Brillengla zen en tandheelkundige zorg zijn gratis. De lonen die de laatste ja ren gestegen zijn, liggen hoger dan men in plaatselijke alternatieven verdient, maar liggen (nog) wel onder het wettelijke minimum loon. Met name vrouwen verdie nen bij Shapi meer dan gebruike lijk. Ook de Shapi producten zijn in de Wereldwinkel te koop. Wereldwinkel, Steenhoffstraat 9A, 886028132; openingstijden: maan dag 13:00-17:00 uur; dinsdag t/m zaterdag 09:30-17:00 uur. Uw totaalinstallateur P.A. van den DfJSSEL bv KWALITEIT SERVICE bij al uw installatiewerk LOODGIETER SANITAIR GASONDERHOUD CENTRALE VERWARMING ELEKTRA VERHUUR GASTOESTELLEN Tevens GaSPidgrfoMd Uneto-Vni O Laanstraat 34a - Soest Tel.: 035-601 24 72 Fax: 035 - 601 11 87 Soester Courant veel gelezen veel geprezen Steeds meer kinderen hebben te kampen met gewichtsproble men. Minder beweging en meer eten zorgen de laatste tien jaar voor een verdubbeling van het aantal kinderen met overgewicht. Nu ai is 15% van alle kinderen in Nederland en België te dik. Na een succesvol eerste jaar van behandeling van hoofdzakelijk volwassenen, richt de Biamed-Schouten Me dische Afslankpraktijk daarom nu ook haar pijlen op gewichts problemen bij kinderen. Birgit Schouten heeft met haar praktijk aan de Eigendomweg al een eerste succes kunnen boeken. De 14-jarige Robert uit Soest is in vier maanden tijd 22 kilo kwijtge raakt. Hij voelt zich naar eigen zeggen een compleet ander mens en is verlost van het gezondheids risico dat zijn overgewicht met zich meebracht. Schouten is een van de tientallen (para)medici in Nederland die het Biamed-programma toepassen. Het is een Amerikaanse vinding en is gebaseerd op een computertest die de zogenaamde Body Impe dantie Analyse maakt. Deze test bepaalt de cel/lichaamssamenstel ling en geeft zo een prima inzicht in de hoeveelheid vet-, spier- en vochtmassa. Aan de hand van de uitkomst van dit onderzoek wor den de juiste voedingsstoffen en het dieet bepaald. Iedere twee weken volgt een me ting en controle. Hierdoor kan de voedingstoestand goed in de gaten gehouden worden. Zo vallen deel nemers aan het Biamed-program ma gemiddeld vijf kilo per maand af. Al snel voelen ze zich fitter en gezonder, maar ook zullen hun schaamtegevoelens als sneeuw voor de zon verdwijnen. De gemiddelde kosten van de be geleiding en het programma zijn niet hoger dan de gebruikelijke uit gaven aan voedsel. Voor informa tie en/of aanmelding: 88 5885350. De J4-jarige Robert voor (l.) en na (r.de behandeling. Duizenden broden heeft hij met zijn eigen handen gebak ken en gesneden, en nu, na 45 jaar hard werken, gaat hij het rustiger aan doen: Gert de Bree, de bakker van de Boni aan de Parallelweg. Vrijdag en zaterdag is er een soort af scheidsfeestje. Gert de Bree begon als kleine jon gen op de fiets met brood bezor gen voor zijn vader en later nam hij de broodwijk van hem over. Tien jaar heeft hij een eigen win kel gehad in Hilversum. De laatste jaren is hij het vertrouwde gezicht van de broodafdeling geweest van voorheen de Gemar en nu de Boni aan de Parallelweg. Hij wil zijn klanten graag bedanken en doet dat door op vrijdag van 8:00 tot 17:00 uur en zaterdag van 8:00 tot 17:00 uur koffie en koek aan te bieden. Op die manier kan hij ie dereen bedanken en kunnen de klanten afscheid van hem nemen. De komende jaren hoopt Gert met zijn vrouw nog te genieten van zijn vrije tijd en al die dingen te doen waar hij nu nog geen tijd voor heeft gehad. Een heuse receptie voor peuters werd vorige week ge houden aan de Mezenhof. Daar werd woensdagmiddag de nieuwbouw van peuterspeelzaal De Woelwaters ge opend. Voordat de plechtigheid voor het oog van geno digden en belangstellenden werd voltrokken, ging even wel alle aandacht uit naar de doelgroep. Specie al voor de jonge kinderen was een feestje georganiseerd. De Woelwaters, die onderdeel is van de Stichting Kinder centra Soest, was al eerder op dezelfde locatie gevestigd, maar kreeg onlangs een geheel nieuw vertrek. Per dag deel is er plaats voor zeventien peuters. Op woensdag middag is de zaal gesloten. Foto: Herman van Dam De Kamer van Koophandel Gooi- en Eemland organiseert komende zaterdag voor de vijf de keer met groot succes een Startersdag. Startende onder nemers kunnen kennismaken met specialisten en onderne mers uit de regio voor advies en hulp bij het opzetten van een eigen bedrijf. De KvK Gooi- en Eemland is ini tiatiefnemer van de Startersdag. Door het grote succes van de Star tersdag is dit initiatief twee jaar geleden landelijk overgenomen. De Startersdag wordt nu georgani seerd op 25 locaties in Nederland. Vorig jaar trok de Startersdag in tota5 19.000 bezoekers, een re cord! In de regio Gooi-Eemland worden dit jaar ruim 700 bezoe kers verwacht in het KvK kantoor in Amersfoort. Zelfstandig onder nemerschap levert een belangrijke bijdrage aan de ontwikkeling van de regionale economie. In 2002 zorgden starters bijvoorbeeld voor 16.200 nieuwe banen in Gooi- Eemland. Iedereen die plannen heeft om (parttime) voor zichzelf te begin nen loopt over van vragen. Voor starters is die zoektocht naar infor matie en kennis tijdrovend, maar essentieel voor een goede start. Harm van Veldhuizen, directeur van de KvK Gooi- en Eemland: '25 van de ondernemers stopt binnen 2 jaar met het bedrijf, met als belangrijkste oorzaak een slech te voorbereiding. Ondernemers komen er achter dat er te weinig markt is voor hun product of dat de financiering lastiger is dan ze op voorhand dachten. Door een be zoek aan de Kamer van Koophan del ben je als starter beter voorbe reid.' Met het afbouwen van de Vesti gingswet (1999) is het eenvoudiger geworden om in Nederland een bedrijf te starten. Het aantal men sen in Nederland dat er aan denkt om ondernemer te worden ligt rond de 250.000. Van Veldhui zen: 'De voorbereiding voor het starten van een eigen onderneming krijgt vaak te weinig aandacht. Ruim 40% van de startende on dernemers in Nederland geeft toe dat ze geen ondernemingsplan hebben gemaakt of zich helemaal niet hebben voorbereid op hun bedrijf. Een bezoek aan de star tersdag is de beste start die je als ondernemer kan maken.' De Startersdag biedt starters, on dernemersorganisaties, startersnet- werken en adviseurs de mogelijk heid om elkaar snel, gemakkelijk en doeltreffend te vinden. Starters kunnen gebruikmaken van work shops, een informatiemarkt en een persoonlijk gesprek met een advi seur of specialist. Van Veldhuizen: Binnen één dag kan de startende ondernemer zich een goed beeld vormen van de eisen die het on dernemerschap nu en in de toe komst aan hem stelt en weet hij/ zij waar je terecht kunt voor onder steuning en advies.' Wat is er te doen? 1. Infomarkt. Op de infomarkt kan men zich oriënteren bij de stands van de diverse partijen waar de starter mee te maken gaat krij gen, zoals banken, de belasting dienst, accountants en natuurlijk de Kamer van Koophandel. 2. Workhops. Tijdens verschillende workshops kan men praktische kennis opdoen over het starten van een eigen bedrijf. Marketeer Rob Schippers gaat met de workshop 'Gat in de markt' in op het belang van marktonder zoek en vraag en aanbod. Fred de Boer van Terzake neemt de presentatie van de ondernemers aan zijn klanten onder de loep. In de workshop 'Start een eigen bedrijf' gaat Marleen Schrijver van de KvK samen met de Ra bobank in op de stappen naar het eigen ondernemerschap en de criteria van de bank voor een lening. In de workshop 'Starten als freelancer' beantwoordt Inge Bal van de KvK alle vragen op de positie van de freelancer. 3. Persoonlijk gesprek. Op de info markt kan de starter natuurlijk vragen stellen aan de diverse standhouders. Daarnaast is het mogelijk om met een specialist, zoals een belastingadviseur, een adviseur van de bank of een ac countant een individueel ge sprek te voeren. Gedurende de Startersdag kunnen ondernemers gebruik maken van diverse kortingsacties. Niet alleen seminars voor startende onderne mers maar ook de StartersPas wordt alleen de op Startersdag te gen gereduceerd tarief aangebo den. Inschrijving Om een goede voorbereiding te treffen is het van belang dat onder nemers die willen komen zich vooraf inschrijven op www.kvk.nl/ startersdag. Daarnaast wordt on dernemers aangeraden om ach om 10:00 uur bij de inschrijfbalie te melden, zodat ze kunnen inteke nen voor een workshop of spreek uur. Ook in voorgaande jaren bleek dat deze spreekuren en workshops in een korte tijd zijn volgeboekt. Zaterdag 1 november, 10:00- 15:30 uur, Kamer van Koophan del, Printerweg 6 (bedrijventerrein de Hoef), Amersfoort. Gratis toe gang. Inschrijving: www.kvk.nl/ startersdag. ACTIE! ACTIE! Turtle en ronde hals in div. kleuren van 39,95 voor Soesterbergsestraat 49a 3768 EB Soest Tel. 035 - 602 35 84 Leusderweg 198 3817 KS Amersfoort Tel. 033 - 476 68 93 Op donderdag 6 november or ganiseren het Centrum voor Werk en Inkomen Amersfoort en ROC De Amerlanden een scholings- en banenmarkt in De Flint in Amersfoort. Tussen 14:00 en 21:00 uur presente ren vijftig deelnemers een groot aantal banen en opleidin gen. De markt is interessant voor werkzoekenden en schoolverlaters. Op de scholings- en banenmarkt presenteren opleidingsinstituten hun cursussen. Bedrijven en uit zendbureaus bieden er vacatures aan. Naast de werkzoekenden die ingeschreven staan bij het Centrum voor Werk en Inkomen, richt de markt zich ook nadrukkelijk op alle andere mensen die opnieuw aan het werk willen. Of die van baan willen veranderen. Daarom hebben de organisatoren besloten dat de markt ook 's avonds open is. En wel op donderdagavond, koopavond. Deze avondopening is tevens aan trekkelijk voor jongeren die meer informatie willen over beroepsop leidingen. Zij zitten overdag op school en hebben dan geen tijd voor een bezoek. Verder blijkt dat ouders het prettig vinden om sa men met hun kind op de markt te zoeken naar een geschikte oplei ding. Dat gaat overdag wat moei lijker omdat één of beide ouders dan werken. Gevarieerd aanbod Het aanbod van banen op de scho lings- en banenmarkt is gevarieerd. Zo is een groot aantal zorginstel lingen op zoek naar nieuwe mede- werkers en leerlingen. De gevraag de vooropleidingen variëren van ongeschoold tot en met hbo. Op vallend is het aantal deelnemers uit de technische sector dat op zoek is naar nieuw personeel. Verder rijn er administratieve-, commerciële- verzekerings- en automatiserings medewerkers gevraagd bij uiteen lopende bedrijven en instellingen. Een andere groep standhouders is actief in uitzendwerk en detache ring. Zij bieden een breed scala werk aan in alle voorkomende be roepen. Het aanbod van scholingen is eveneens gevarieerd. Er staat een groot aantal opleiders die cursus sen presteren voor bijna elk denk baar beroep. Zowel schoolverlaters van het algemeen voortgezet on derwijs als volwassenen die een om- of bijscholing willen gaan doen kunnen een opleiding vin den. Mogelijkheden in beeld De markt geeft een goed beeld van de mogelijkheden die de regio, ook in een teruglopende econo mie, op het gebied van werk en opleiding toch nog steeds te bieden heeft. Natuurlijk zijn herintreders en ouderen ook van harte welkom. Het CWI en ROC De Amerlan den organiseren de scholings- en banenmarkt gezamenlijk. Achter grond hiervan is dat scholing en bemiddeling naar werk onverbre kelijk met elkaar zijn verbonden. Zo schoolt ROC De Amerlanden volwassenen en jongeren voor be roepen waar vraag naar is. CWI Amersfoort zorgt er vervolgens voor dat de geschoolde jongeren en volwassenen een passende plek krijgen op de arbeidsmarkt.

Soester Courant | 2003 | | pagina 17