SoVoCo speelt als bagger bij Dynamo Teleurstelling Smeeing/BDC Gouden wissels Soest buigen duel om wwWeautosmeeing.nl ïcteerd Jongens staan hun mannetje VVZ houdt stand met tien man SEC houdt stand in zwaar offensief koploper WZA 4a 26 speelronden Soester volleybalclub van troon gestoten IEN: WOENSDAG 29 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 21 VOLLEYBAL WATERPOLO Dngeconcentreerdheid ekf Duinkikkers 1 openingsfase Derde nederlaag; plek in grauwe middenmoot HANDBAL BADMINTON veest te zijn. nar en Boni genieten. 7.00 uur en 13.00 uur opje koffie phalen. APOUCEN doos 4 stuks NSEN TIJD TOE! Ieren van Badso i dreef tegen Slevoland: 5-3 veemaal komt |VS net te kort Volleyballers maken zich op voor 'kraker' VOLLEYBAL [.VOETBAL-zondag ELKE WEEK EEN IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per halfjaar! tel. (035) 6014152 Ali Kocyigit en Koen Sueters etaleren zich in tweede helft VOETBAL-zondag BADMINTON Selby moet voor gelijkspel flink aan de bak SEC houdt het tot slotfase vol tegen koploper Odin profiteert niet van numerieke meerderheid: 2-2 soïsterScoürawt s.v. WZ'49 - De Beursbengels Brink Kantoorartikelen !es)AUTO smeeing Ie kool noch de geit spaarde lerk de Saegher na de afstraf- ng in Apeldoorn. In de topper „en Dynamo raakte Stam/ pVoCo al zijn glans kwijt. Ver leekt zochten de volleybal- ers de kleedkamers op. 'Echt ramatisch', 'totaal kansloos' •puur slecht' waren de alge- ene termen die de trainer fer de damesploeg bezigde. zijn analyse van de individuele richtingen nam De Saegher enmin een blad voor de mond. sabel (Maréchal-red.) bakte er »ts van. Als je haar zag spelen, n dacht je: maar goed dat ze niet eer in de eredivisie speelt. Bij oortje (Kok) was het weer het- fde liedje. Ze speelt twee, drie er goed en dan is het weer bag- r. Tamar (Steenbergen) heeft lemaal niets geraakt. Zelfs Ta- ara (Smit) kwam er niet door- Naar excuses wilde De Saegher niet zoeken. Er lukte zaterdag niets bij zijn team. De oefenmeester was zelfs geschrokken van het spel van zijn ploeg, dat schril afstak tegen de gezond agressieve speelstijl van de tegenstander. Opgepept door een luidruchtig publiek balde Dy namo voortdurend de vuisten, bij Stam/SoVoCo waren de accepta bele momenten op de vingers van een hand te tellen. Het gevolg: speelsters die op elkaar mopper den en een sportieve afslachting: 25-15, 25-21, 25-18, 25-21. Dovemansoren Wissels sorteerden geen effect. De aansporingen tijdens de time-outs om de opdrachten te blijven uit voeren en dan toch maar tenmin ste een setje te pakken, waren te gen dovemansoren gezegd. 'Schreeuwen en brullen doe ik niet meer. Dat staat niet netjes en da mes schieten er alleen maar nog meer van in de stress', aldus een gefrustreerde De Saegher die in 3,5 jaar tijd geen competitieduel met 4-0 had verloren. 'In sommi ge wedstrijden loopt het helemaal niet en dan is een ploeg niet coachbaar.' Of het een incident betrof of dat de ware krachtsverhoudingen naar boven kwamen, is niet geheel met zekerheid te zeggen. 'Dynamo schijnt heel erg goed te hebben gespeeld, wij abnormaal slecht. Maar als ik eerlijk ben, moet ik zeggen dat Dynamo beter is dan wij. Het heeft grote meiden en veel meer slagkracht.' Na vier wedstrijden, zo kondigde De Saegher in september aan, zou hij de positie van zijn sterk gewij zigde team kunnen bepalen en vaststellen. Na drie 4-0-zeges en een nederlaag van dezelfde om vang sprak hij: 'misschien was het beeld vertekend. Ik denk dat we tot zaterdag slechte tegenstanders hebben gehad en dat nu de reali teit naar boven komt dat we eigen lijk niet zo goed zijn. Dit heb ik nog nooit meegemaakt. Tegen de top van de eerste divisie komen we dus gewoon te kort.' Sinds wedstrijddag 1 van het vorig seizoen stonden de dames van Stam/SoVoCo op de eerste plaats en dat bleef zo tot en met de laat ste speelronde. Toen vijf, zes goe de krachten vertrokken en er pas op het laatste moment aanvulling kwam van aanzienlijk mindere kwaliteit waren de verwachtingen aanzienlijk minder hoog gespan nen dan een jaar geleden. Dreun De eenvoudige overwinningen op Sudosa, Set Up en DOK sterkten de moraal. Opnieuw werd van meet af aan de kooppositie inge nomen. Des te harder kwam de dreun in Apeldoorn aan. 'Of ze hier iets van leren? Ik weet het niet, in ieder geval dat er andere teams zijn die goed kunnen volley ballen', verklaarde De Saegher die met zijn ploeg nu op de derde plaats staat. De achterstand op de nieuwe leider DIO/Bedum en Dynamo bedraagt twee wedstrijd- punten. Over drieënhalve week moet Stam/SoVoCo naar Bedum toe. •i el. 035 - 601 23 64 Ieen spannende thuiswedstrijd ;en Nereus heeft de Duinkikkers :t 5-7 verlorenAl snel keken de esters in de eerste periode tegen 10-3-achterstand aan. Dat was (wijten aan ongeconcentreerd- id bij de Duinkikkers. Nooit :er zou de thuisploeg op gelijke ogte komen. Het verschil werd verkleind door treffers van Lud Lecluse, Vincent van der jiart (tweemaal). tweede helft begon de Duin- Jckers niet een 3-4-achterstand, aar in het derde kwart was alleen Iireus eenmaal succesvol. Met n derde treffer bracht Van der :art de marge in de laatste perio- terug tot één doelpunt (4-5), Iiar de gasten profiteerden van n overtalsituatie (4-6). Marcel ittijn sputterde nog een keer te- n, maar Nereus besliste een mi- ut voor tijd de wedstrijd. Alles wat handbal aantrekke lijk maakt, zat verpakt in de ontmoeting die Smeeing/BDC zondagmiddag in Zwartemeer had met Hurry Up. Dat de pro movendus in eigen hal won (27-25), was een bittere teleur stelling voor de Soesters die tot vlak voor tijd zicht op meer hadden. Net als een week eerder tegen UDSV kende Smeeing/BDC een bliksemstart (0-3). Die kreeg even wel een mat vervolg, wat voor de Duitser Christian Wenderoth het sein was om te doen waar hij goed in is: scoren. Vanaf 7-7 ging het gelijk op en ontspon er zich binnen de wed strijd een duel tussen Wenderoth en Koen Smeeing om wie het meeste aantal doelpunten kon ma ken. Althans, dat zou je kunnen gaan denken. Overigens werd die strijd wel in Soester voordeel be slist. Smeeing trof negenmaal de roos, de bovenmodale eerste divi siespeler Wenderoth bleef op acht steken. De echte stand was echter van meer belang en wie de verhoudin gen goed had ingeschat, moest hal verwege vaststellen dat Smeeing/ BDC zichzelf in de eerste helft te kort had gedaan: 12-11. Daarna streden beide teams voluit voor de winst, voelden de scheids rechters de wedstrijd prima aan en was het aan de kant genieten voor de sportfan in het algemeen en de handballiefhebber in het bijzonder. Smeeing en Robert Wijnen teken den voor 16-18, daarna werd het gelijk en maakte Wenderoth een hattrick: 24-21. Wijnen en Charles van Kordelaar antwoordden kor daat (24-23), maar daarna liet zo wel Jos Lans als Van Kordelaar een ideale mogelijkheid op de ge lijkmaker liggen. Mede daarom kwam de nederlaag hard aan bij de Soesters die na de flitsende com petitiestart weer met beide benen op de grond staan. Bij winst had den ze in de top van de midden moot kunnen plaatsnemen. Nu maken ze deel uit van een groep van zes ploegen die na zes wed strijden zes punten bezitten. Volendam 2 heeft vier punten, Atomium en Animo leden tot dus ver louter nederlagen. De voor sprong op de laatste twee blijft dus zes punten en dat is eigenlijk het belangrijkst. Handhaving is de voornaamste doelstelling. In dë tussentijd kunnen de minder erva ren krachten alleen maar beter worden. Scores Smeeing/BDC: Koen Smeeing 9, Robert Wijnen 5, Jos Lans 3, Charles van Kordelaar 3, Bob van den Bergen 2, Remco Hofstede 2, Pieter de Vries 1. I Ig van ma. 27 okt. t/m za. 1 nov. 2003 I De Bunt was Badso zondag te ferk voor BC Flevoland 4. Het prd 5-3 voor de badmintonners j wie vooral de heren op dreef iren. Rob Stomp en Erik Creutz- |rg hadden beiden aan twee ga jes voldoende. Dat gold ook voor jyce van Doezelaar die op stoom pest komen (11-8), maar daarna Jen genade kende: 11-0. Minder Bed verging het invalster Esther puman die nog wedstrijdritme te Trt komt. Omdat zij en Van Doe- jaar niet op elkaar zijn inge- jeeid, werd het damesdubbel ver- Ben, maar de heren maakten dat pd, zodat Badso met een 4-2- prsprong aan de mixpartijen be- Stomp en Bouman stelden de hdzege veilig door met 15-12 en ^9 te winnen. Ie afgelopen week heeft DVS ie nipte nederlagen moeten in- >eren. Vrijdag werd met 4-3 >t 4-1) van Wings verloren. In [e wedstrijd konden door bles- is Marcel van Essen, Ramon jnen en Michel Vlaswinkel niet rden ingezet. Het Soester zaal- jtbalteam heeft dit seizoen nog ai een keer in dezelfde samen- "ling kunnen spelen. Van Essen er maandag wel weer bij in de thiBswedstrijd tegen Annour. Net alsftegen Wings kwam DVS met 4- 1 achter. De ploegen scoorden tot 3-6 om en om, waarna DVS in de slotfase nog dichtbij kwam: 5-6. Ondanks een moeizaam begin, dat de ploeg de eerste set kost te, hebben de jonkies van Stam/SoVoCo aangetoond dat ze hun mannetje staan. Met het vertrouwen van coach Jurjan van Slooten op zak, wezen de ex-tieners Martinus 4 uiteinde lijk brutaal de uitgang van sportzaal De Bunt: 3-1. De eerste 25 en de laatste 45 minuten had SEC niets in te brengen bij WZA. Toch keer den de groenwitten zondag met een punt (1-1) huiswaarts. De Soesters blijven vooralsnog laatste in de vijfde klasse, maar de Amersfoorters leverden hun léidersrol in. Gelet op het wedstrijdbeeld was René Ribberink maar wat blij met het onverwachte punt. SEC gooi de het duel op z'n kop toen het met moeite het eerste kwart over eind was gebleven bij de eerste de beste uitval scoorde. Met een prachtgoals maakte Michael van de Broek een einde aan vier uur voetbal zonder treffer. Daarna had SEC zelfs kunnen uitlopen, maar de lat en de paal hielpen de thuis ploeg een handje. In de tweede helft stonden de groenwitten onder zware druk en de gelijkmaker in de 65e minuut was volkomen terecht. Ribberink liet Remon Hoed en Timo Timmer nog hun debuut maken en vooral het optreden van Timmer, die veel duels won, gaf moed voor de ko mende periode. In het laatste kwartier moest SEC met tien man opboksen tegen het sterk aandringende WZA. Jefirey van de Hoed, met Cees Banayze en Mark Boetekees behorend tot de uitblinkers, kreeg zijn tweede gele kaart toen hij volgens de scheidsrechter onvoldoende af stand hield bij een vrije trap. Maar SEC, dat in zes duels pas negen treffers incasseerde, hield stand. Vooral in de vierde set was het goed te zien hoe de Soester ploeg een geringe voorsprong van soms twee, dan weer drie punten over de beslissende slag tilde. Met vier spelers onder de 21 durfde Van Slooten het aan om de aanhang alvast een blik in de toekomst van het herenteam te gunnen. Dat zulks gepaard ging met stom me fouten en een onregelmatige curve in de prestaties, nam de trai ner/coach voor lief. Dat de eerste set tegen de laag geklasseerde Amstelveners uit handen werd ge geven, deerde hem na afloop niet. Investeren in de nog lange compe titie en de jaren die komen gaan, was net zo belangrijk als de over winning van de dag. Op basis van wat bijvoorbeeld een Gerlof Ver stoep op de trainingen had laten zien, oordeelde Van Slooten dat basisspeler Brad Taylor best eens op de bank kon beginnen. De jeugdige volleyballers schaadden Pieter Glerum (links) en Björn Schmitz maken het Martinus lastig. Stam/SoVoCo, net gepromoveerd, nestelde zich op de tweede plaats van de regioklasse. Foto: Foto Bell het vertrouwen niet: 21-25,26-24, 25-13, 25-23. De derde set was de enige waarin Stam/SoVoCo echt naar behoren speelde. De uitslag was voldoende om naar de tweede plaats te stij gen. Daar staan de Soesters nu met 16 punten uit vijf duels. Koploper XJnicornus, net als Stam/SoVoCo gepromoveerd, staat eerste met 17 punten uit vier duels. De Soester volleyballers hebben komend weekeinde vrijaf en kunnen zich derhalve in alle rust gaan voorbe reiden op het thuisduel van 8 no vember. Wie er dan aan de ande re kant van het net staat? Unicor- nus! Na de met 4-1 gewonnen wed strijd tegen Almere was Soest- trainer Hans de Wit een geluk kig man. 'Het zat er gewoon in dat het ging lukken, de groep is de rust zelve en het zelfvertrou wen is groot. De eerste vijfen veertig minuten waren niet best, maar de wissels na rust pakten zeer goed uit. Deze overwinning is mijns inziens wel verdiend te noemen.' Soest begon het duel met Jelle Huizenga in de basis en moest de geblesseerde Michel Broodkorn (enkelband gescheurd) missen. Trainer De Wit had een week eer der gespioneerd bij een inhaalduel van de tegenstander, en daar ge zien dat de doelman nog al zwak was, dus zijn missie aan zijn pupil len was dan ook simpel: 'poeieren' op de goal. In de beginfase was Soest de aan vallende ploeg en Almere beperkte zich tot uitvallen. De Flevolanders raakten geïrriteerd door het spel van de thuisclub en scheidsrechter Govers trok de gele kaart voor Roy Brattinga, na een aanslag op Ton Edelbroek. Dezelfde Brattin ga scoorde even later geheel tegen de verhouding in de 0-1. Peter de Wit beoordeelde de bal verkeerd en liet de spits van Almere de vrije doorloop, die geen moeite had om keeper Reijer Ran te passeren. Grimmiger Na dit voor Soest ongelukkige moment werd het spel vooral van de blauwwitten grimmiger, maar kaarten bleven uit. Erwin Klinken berg van de gasten liep wel tegen geel aan wegens aanmerkingen op de leiding. Uitblinker Jaap ten Haaf kreeg op slag van rust ook geel voor te hard inkomen. In de rust wisselde De Wit Ali Kocygit voor Nick Timmerman en dat bleek een gouden wissel. Want al na 2 minuten zette de goed spe- lende Richard Pietersen voor en Kocygit kopte de bal in de verste hoek: 1-1. Huizenga kreeg last van oude blessure en werd vervangen door Wessel van Veen. De thuis club begon met goed voetbal de tegenstander helemaal weg te spe len en dat bracht de verdiende voorsprong. De hard werkende Gerdo Kuenen vocht zich door tot de achterlijn en al glijdend kreeg hij de bal voor de goal, waar Ton Edelbroek deze voor het intikken had. Daarna was het over en uit voor de gasten uit Almere en was het al leen Soest wat de klok sloeg. In de 65e minuut schoot Kuenen net naast na een perfecte counter. Trainer De Wit besloot om Koen Sueters in te brengen voor Edel broek, en dat was zijn tweede gou den wissel. Bij het eerste balcon tact bediende Sueters met loepzui vere pass Pietersen die met een droge knal de 3-1 op het scorebord bracht. De 4-1 van Sueters, na een haar- zuivere voorzet van de niet zelf zuchtige Kuenen, gaf de thuisclub zelfs de mogelijkheid om de reste rende tijd met 'galeryplay' uit te spelen, iets wat de ruim 400 toe schouwers geruime tijd niet heb ben gezien aan de Bosstraat. Al mere had toen nog tien man over na een rode kaart voor Omar Omary. Invalbeurt Sueters was tevreden over zijn in valbeurt. 'Ik was blij dat ik weer Peter de Wit kijkt toe hoe Patrick Gierveld op het middenveld een duel uitvecht. Foto: Foto Bell wat speelminuten kreeg, ik heb net vier weken vakantie gehad, met toestemming van de leiding, dus ik had wel wat achterstand. Ik hoop dat ik het de trainer moeilijk heb gemaakt voor zijn keuze voor vol gende week en dat ik misschien in de basis kan starten. Wat betreft het resultaat van vandaag kan ik je wel zeggen dat de groep weer om hoog kijkt.' Trainer De Wit blijft realistisch: 'het zit allemaal zo dicht bij elkaar er kan van alles in deze klasse gebeuren, maar ik blijf wel optimistisch.' Door de afwezigheid van Herman Scheerhoorn moest Selby een veer laten in het duel met Koto Misi 3. Marcel Pas werd daardoor eerste heer en had niet zijn beste dag: 7- 15, 2-15. Ook invaller Harold Topper verloor, zij het in drie sets. Jolanda van Cleef en Gerdie van Kooten trokken de stand weer ge lijk en dat moesten ze in het dub belspel nogmaals doen. Zij speel den hun beste dubbel van dit sei zoen en zorgden via 17-15 en 15- 3 voor een tussenstand van 3-3. Het bleef dus spannend. Kansloos waren Pas en Hooijer, maar Top per en Van Cleef gingen een zeer opwindende strijd aan. De eerste set werd in de verlenging gewon nen (17-15), daarna was Koto Misi net te sterk (13-15). Uiteindelijk pakten de Soesters de derde set, zodat het gelijk werd en de promo vendus op de tweede plaats blijft staan, Pas-Keereweer 7-15, 2-15; Topper- Bindels 15-11, 8-15, 7-15; Van Cleef- Mijnhardt 11-5, 11-3; Hooijer-Jansen 11-8,6-11,11-6; Pas/Topper-Bindels/ Steenvoorden 4-15, 6-15, Van Cleef- Hooijer-Mijnhardt/Van de Veelen 17- 15, 15-3, Topper/Van Cleef-Steen- voorden/Van de Veelen 17-16,13-15, 15-11, Pas/Hooijer-Keereweer/Jansen 10-15, 8-15. VOETBAL zaterdag Zonder de basiskrachten Glenn Cornye en Michel van Grinsven trad SEC zaterdag aan bij WA'71. Tegen de lijstaanvoerder werd aan vankelijk goed tegenstand gebo den. Halverwege was het nog maar 1-0. Toen WA'71 de voorsprong verdubbelde, nam SEC meer risi co's in de hoop op een succesje. Het pakte anders uit. De gastheren liepen in de slotfase uit naar een geflatteerde 5-0. VOETBAL- zaterdag Ondanks dat er vijf kwartier met tien man moest worden ge speeld, sleepte WZ'49 een 2- 2 gelijkspel uit het vuur bij Odin. Na vijftien minuten spe len moest Hidde Reitsma het veld verlaten, omdat hij met zijn hand de bal voor de doel lijn had weggeslagen. Het was een dure actie, want Reitsma dupeerde zijn ploeg en uit de toegekende strafschop schoot Odin de gelijkmaker binnen. WZ'49 was daarvoor namelijk op voorsprong gekomen door een doelpunt van Maurice Eijpe. Hij kreeg de bal op een presenteer blaadje aangereikt door Gijs Schaap. Nadat Reitsma was weggestuurd, moest Ronald Heerschop actie ondernemen. Hij haalde aanvaller Gerard Becker naar de kant en verving hem door Peter Wolfsen die op het middenveld het even wicht moest herstellen. Dat lukte en de groenwitten leken nauwelijks hinder te ondervinden van het feit dat ze een mannetje minder hadden rondlopen. Voor de onderbreking werd het zelfs 1- 2 voor WZ'49. Ditmaal was Eij pe de inleider. Hij bediende Paul Hilhorst die de bal verder trans porteerde naar de doeltreffende Schaap. Natuurlijk zocht Odin na de her vatting de aanval. Bij een van de pogingen om de achterstand uit te wissen, schoot iemand van de thuisclub de bal tegen de paal. Niet veel later viel dan toch de 2- 2. Bij een vrije trap moest Robert Hagen het antwoord schuldig blij ven. Er was toen nog langer dan een kwartier te spelen, maar WZ'49 haalde verder ongeschonden het eindsignaal. Via Schaap had het zelfs drie punten kunnen verdie nen, maar de doelman van Odin voorkwam dat. WZ'49 staat nu zevende met 10 punten, maar kan nog klimmen naar de derde positie op de rang lijst. Daarvoor moet het de inhaal wedstrijd tegen Swift winnen. Deze ploeg was vorig jaar kampioen in de tweede klasse, maar staat nu vrij troosteloos onderaan met twee punten. WZ'49, gepromoveerd via de nacompetitie, doet het dus aanzienlijk beter. Voor het winnen van de eerste pe riode heeft Geinoord de beste pa pieren. Deze ploeg leed weliswaar de eerste nederlaag, tegen Beurs bengels, maar blijft koploper met 16 punten. Beursbengels volgt met 14, WZ'49 staat virtueel direct daarachter, onder de voorwaarde dat het t.z.t. bij Swift wint. GEVRAAGD VASTE BEZORGERS inSoest voorde Aanmelden: lel. 6014152 a.s. Zaterdag 1 november op Sportpark Zonnegloren aanvang 14.30 uur De wedstrijdbal wordt aangeboden door: Van 't Net Verhuizingen Hoofdsponsor: Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bouwbedrijf Van den Hengel Procar B.V. Jeugdsponsor: Rene de Bruin Bouwbedrijf Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: Broodje van Toonfje Eetcafé Centraal Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Scholierenpub The Cardinal Deelen B.V. Makelaars Esso Servicecenter Zaal Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode - Printkadoftomotie/ Relatiegeschenken - Van Hengstum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest-Nijkerk - Van der Wardt Horeca Amusement - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Rob Wilhelm en partners (UNITED CARDEALERS Totally driven! OOK VOOR UW NIEUWE OF GEBRUIKTE MITSUBISHI...

Soester Courant | 2003 | | pagina 21