RADIO B&3H MEDISCHE DIENST 1 PRIKBORD KERKDIENSTEN drfbal PAGINA 22 tprogramma üiÓËNSDAG 29 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT De lopers van de week [ivenberichtenj i Es-Rijksen tergeneraal De Zwaluw Jerdenking [erkhervorming 'akketten Polen Muziek in Utrecht Baarnsch Lyceum wint Interlyciale De Klarinet 'jf- Klarinet 39, tel. 6023139. Mosselen eten Dierenlief Dierenleed Jubileumconcert 'Sursum Corda' Ouderenbonden halen Delft naar Klarinet ^Bui^eHijkestaiidJ Seniorenbus zoekt telefonistes PAGINA 23 Baarns dameskoor 'Enjoy' jubileert Zweren Kerstconcert in P+P kerk van Baarns koor WWW.rabobankonline.com $De ijdelheid. IJdelheid? u vogels raakt »or bijster in ompetitiehelft Elk heel uur Nieuws Klassieke muziek op zondagmiddag Zet 'm op Soest Mna'93-'t KnooPpu BK-SEC (Hilversum) ;tbal ;d Stars (D)-Quick RUn. ukendal) ed Stars (H)-Goba (Beu- linton eerde-Badso (Heerde) men 'VSB-DIOS (Baarn) Ibal Smeeing/BDC (H). (Spleasure Centrum) ren SC-ZSG (Gildehuis) tennis hot-Victoria 2 (Orlando- bal VVZ'49-Beursbengels 5g) 'ZO-Hees (Zeist) EC-Eemboys (Bosstraat- :ybal Stam/SoVoCo (D)-DIO nt) ninton duna-Selby (Utrecht) tey MHC Soest (D)-Alphen aat) MHC Soest (H)-USHC aat) bal Eloda'46-Soest (Leusden) SEC-DEV (Bosstraat- ;rpolo Duinkikkers (H)-Otters 2 ;ure Centrum) Duinkikkers (D)-Fuut 2 ;ure Centrum) NDAG 3 NOVEMBER BCSC2002-Princesse 4, li- illem I) ling Competitie Soester Bow- 0°' ïreniging, ook op dinsdag ng Overhees) al De Baron 2-SEC (Hilver- Inmiddels zijn de 'lopers van de week' een begrip in Soest. QaZe bezorgers maken er een erezaak van. Op school zijn ze er trots op. En het is ook niet njks: acht weken helemaal zonder één klacht de Soester Courant bezorgen, door weer en wind, winter en zomer. De Soester Courant is met recht irots op deze jongens en meis jes, die daarom een extraatje verdienen. Deze week krijgen df volgende bezorgers een bo nus: Jordi de Haan Bob Spoelder Luuk Akkerman Gerard en Wilco Floor uivenseizoen is alweer een ten einde en de prijzen zijn ld. Bij PV De Zwaluw was mbinatie Harrie van Es iijksen het meest succesvol f kampioenschappen, twee mpioenen en acht eerste t op een vlucht. Na het op- van de punten van het aan- 2n en het onaangewezen oenschap werd duidelijk dat s en Rijksen dit jaar keizer- lal zijn geworden. Met 23 punten achterstand werd an Hornsveld tweede en de natie Van Egdom legde be- p de derde plek. De kam- ;n worden zaterdag 15 no- :r gehuldigd. orgenavond, donderdag 30 ok- ber, om 19:30 uur zal in de Icht- skerk aan de Alb. Cuyplaan 2c Ie Kerkhervorming herdacht wor- De plaatselijke hervormde oitengewone wijkgemeente, de tóelijke gereformeerde kerk en gereformeerde kerk vrijgemaakt janiseren deze avond gezamen- k. Ds. P.C. Hoek uit St. Anna- zal op deze avond spreken, et Ichthuskoor o.l.v. dirigent Propitius zal de avond opluis- ren met passende liederen. De [«gang is vrij. Er zal gecollecteerd orden ten bate van de Stichting d de Rechte Straat'. De kerk is m 19:00 uur open. akketten voor mensen in Polen :unnen zaterdag 1 november tus- en 9:00 en 12:00 uur worden in- ;eleverd bij de familie De Groot lan de Di Lassostraat 40. Ze mo len niet zwaarder wegen dan 25. ilo en geen geld bevatten. Ook :unnen meubels, koelkasten en lergelijke worden afgegeven voor ransport. Het verzenden van een lakket kost 3,40 plus 1,30 per cilo. Pakketten worden alleen aan- ;enomen als men zich legitimeert, /oor meer informatie, >024377. Zaterdag 1 november, Domkerk: 'Requiem' en 'Libera me' van An- ton Bruckner, door solisten Chris- tine Jansen (sopraan), Ria Frowijn (alt), Sebastiaan Brouwer (tenor) en Mario Veldpape (bas) en koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Remco de Graas. Het concert be gint om 15:30 uur en de toegang is gratis. Het Baarnsch Lyceum is winnaar geworden van de Sportinterlyciale. Die wordt jaarlijks gehouden tus sen de vier oudste lycea van ons land, die in verschillende takken van sport een krachtmeting doen. Dit jaar werden de wedstrijden gehouden bij het Kennemer Ly ceum in Haarlem. De Baarnse en Soester scholieren waren vooral succesvol op de onderdelen bas ketbal, softbal en voetbal en atle tiek en behaalden de meeste eerste plaatsen. Een garnalencocktail vooraf, dan mosselen met saus, stokbrood, fri tes en sla en als toetje ijs met war me kersen. Dat wordt smullen op dinsdag 18 november in de Klari net. De werkgroep van de SWOS serveert dan om 12:30 uur een maaltijd voor 55-plussers, met een glaasje wijn. Vanwege de mosselen is de prijs 10,00) ditmaal iets hoger dan voor andere maaltijden. Opgeven voor de maaltijd kan bij de bar in het ontmoetingscentrum aan de Klarinet. Cursus internet Vanwege de grote belangstelling begint er 26 november weer een cursus internet/e-mail. Deze be staat uit vier lessen op woensdag middag van anderhalf uur. De groepen bestaan uit maximaal acht personen, maar er is nog plaats. De kosten bedragen 25,00. Voor meer informatie of opgave, 8S 6023139. Sjoelen Vrijdag 7 november wordt er gesjoeld in de Klarinet. Tussen 14:00 en 16:00 uur kunnen 55- plussers meedoen. Het maakt niet uit of men het goed kan of niet, want het gaat vooral om de gezel ligheid. Niettemin heeft de werk groep van de SWOS wel wat prij zen in het verschiet liggen. Opge ven voor heX .sjoelen kan tot 31 oktober bij een van de ouderen- werksters, SS 6023139. Amivedi, SS 035-6015493 VERMIST Konijn, lichtbruin, mannetje, Pias- weg. Lapjespoes, vlooienband, W. Beckmanstraat. GEVONDEN Konijn, zwart, Gemini Soester- berg. Poes, klein, grauw, zwart snoetje, iwarte snorharen, Ant. van Leeu wenhoeklaan. Kater, zwart, witte borstplek, Kerkpad. Kat, zwart/wit, halflang haar, mist ondertanden, Nieuwegracht. De Christelijke Koorvereniging Sursum Corda viert haar 45-jarig bestaan met een jubileumconcert op vrijdag 31 oktober in De Open Hof, Veenbesstraat 2. Aanvang: 20:00 uur. Het gebouw is open vanaf 19:30 uur. Aan het concert werken mee de Chr. Koorvereniging Sursum Cor da zelf; het gereformeerd koor Martyria; de Orkest Vereniging Amersfoort o.l.v. Gregory Hubert; Jaap Zwart, orgel; Eduard van Maanen, tenor; Gerard de Jong, trompet, en Thari Schröder, pre sentatie. De algemene leiding is in handen van de dirigent van Sur sum Corda, Oene Hofman. Toegangskaarten a 7,50 zijn ver krijgbaar bij mevr. L.H. van den Broek, SS 035-6018290, en mevr. G.J. Meijerink, SS 0346-352041, en bij de koorleden. Wie de mooiste plekjes van Delft en omgeving wil zien, kan vrijdag 31 oktober gewoon in Soest blij ven. In ontmoetingscentrum De Klarinet wordt dan voor 55-plus sers een klankbeeld verzorgd over deze stad. Door de ouderenbon den, de organisatie is ditmaal in handen van de ANBO, is M.W. Hazelaar uitgenodigd om wetens waardigheden over Delft te komen vertellen. Met speciale apparatuur laat hij ook historische gebouwen en andere fraaie plekken zien. Ook wordt een bezoek gebracht aan het grafmonument van Willem van Oranje in de Nieuwe Kerk. Het programma begint om 14:00 uur, maar de zaal aan de Klarinet gaat om 13:30 uur open. De toe gang is gratis en voor elke bezoe ker staat een kopje koffie of thee klaar. Opgave gemeente Soest GBA (gemeen telijke Basisadministratie Personen) Periode 16 tfm 22 okt. 2003. GEBOREN; Finn Christiaan, zoon van A.E. Willigenburg en jonkvrouw J.C. de Seriere. - Daan Thomas, zoon van M. Rotman en L.P.M. van den Braak. - Mohamed, zoon van M. Amriou en F. Bouloum. ONDERTROUW/AANGIFTE REG. PARTNERSCHAP: Geen. HUWELIJKEN/ GEREG. PARTNERSCHAP: Rudolf Stomp en Christiane Ta mara Lichodew-Hetzelt. OVERLEDEN; Menso Groenewegen, echtgen. van D. van Wolfswinkel. - Petro- nella Kornelia Maria Hilhorst, wed. van J. Jansen. - Hendrikus Alphonsus Pol, echtgen. van M.E. Huigen. - Pieter Noordam, wed. van A. van Dijk. - Maria Corne- Jia de Lange, wed. van H. van der Sluis. - Samantha Roswitha de Graaf. - Christina Aartje Majoor, wed. van J.H.F. Verduijn. De Seniorenbus Al heel wat jaren hebben veel mensen zich vrijwillig ingezet als chauffeur, bijrijder of telefoniste. De Seniorenbus begon in 1988 met één bus, maar al snel bleek dat het vervoersaanbod niet voldoen de was door de snel stijgende vraag van de 55-plussers. Om de twee bussen zo effectief mogelijk te laten functioneren is het van belang dat de rit-aanvragen goed verwerkt worden tot een overzich telijk rittenschema, waarmee de chauffeur en bijrijder op weg wor den gestuurd. Dat vraagt enig in zicht, maar door een goede in- werktijd kan men dit zich eigen maken. De oproep van enkele weken gele den heeft geresulteerd in twee nieuwe krachten. Maar om het team op volledige sterkte te hou den wordt nogmaals een oproep Het kantoor van de Werkgroep Vervoer van de SWOS is gevestigd in een gezellige ruimte in Molen schot. De werktijden zijn óf 9:00- 13:00 uur óf 13:00-17:00 uur. Meer informatie: Centrale Post, 88 6019190. Zaterdag 1 november zondag 2 november Huisartsen vanaf vrijdag 17:00 uur: Huisartsenpost Eemland: 880900-3311233. Spoedeisende hulp (ook kleine ongevallen) Spoedeisende hulp is 7 x 24 uur gegarandeerd bij Meander Me disch Centrum, locatie Amersfoort Lichtenberg, Utrechtseweg 160, Amersfoort. Apotheek, dagelijks na 17:30 uur (en in de weekeinden): Centrale Dienstapotheek, Amersfoort, 88033-4328500. Tandarts, zaterdag en zondag 13:00-13:30 uur: A. Noorman, Oranjelaan 38A, 886012000. Thuiszorg, 24 uur per dag: Stichting Thuiszorg Eemland: verpleegkundige hulpverlening, 88033-4220500 (van 's avonds 17:00 tot 's ochtends 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties). Dierenarts, vrijdag 20:00 - zaterdag 24:00 uur: E. Klein-Benes, Ereprijsstraat 23, 886014211. Dierenarts, zondag 00:00 - 24:00 uur: H. Broeckman-van Hall, Van Goyenlaan 17, 286019633. Dierenambulance, 24 uur per dag: Dierenambulance Amersfoort e.o., ^06-54337407. Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Soester Courant veel gelezen veel geprezen Op zaterdag 1 movember geeft het Baarns dameskoor 'Enjoy' een ju bileumconcert ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Dat gebeurt in de Paaskerk, Oude Utrechtse- weg 3A. Op het programma staan o.a. songs van de zestiger jaren tot nu en gospel songs. Het koor staat onder leiding van dirigent Tanya Worron en wordt begeleid door Gijs Braakman, piano. Verder wer ken mee Frank Wong, bariton, en de zesmansband De Onderlinge uit Baarn. Aanvang: 20:00 uur. Entree: 10,00; CJP/65: 9,00; kinderen t/m 13 jaar: 7,50. BANKETBAKKERIJ Voor u zelf of voor een ander geef 't gebak met tiefde dan elkander Soesterbergsestraat 53, Soest Telefoon 035-6012050 1 uur fotoservice óók voor APS en digitaal Je hoort het een kind wel eens zeg gen: 'Echt, ik zweer het je.' Het is een eed, waaraan nauwelijks waar de kan worden gehecht. Soms moeten volwassenen ook wel eens zweren om trouw of waarheid kracht bij te zetten, bijv. wanneer de overheid dat vraagt of in geval van nood. Als je dan bij Gods naam zweert, roep je Hem aan als getuige voor de waarheid. Hij is ook de Enige die daarvoor kan getuigen. Over dit onderwerp preekt ds. R. ter Beek zondagmiddag in de ge reformeerde kerk (vrijgemaakt). Hij doet dit aan de hand van Zon dag 37 van de Heidelbergse Cate chismus. De dienst begint om 17:00 uur. In de morgendienst om 10:00 uur is ds. A.N. Hendriks uit Amersfoort de voorganger. Plaats van samenkomst is het kerkge bouw aan de Parallelweg 1. In de ochtenddienst is er crèche voor de kleinste kinderen. Info: 88 6025234. Het ConcertKoor Baarn geeft woensdag 10 december een kerst concert in de Petrus en Pauluskerk aan het Kerkplein in Soest. Onder leiding van dirigent Thijs Kramer worden werken van onder anderen Müller, Bach, Fauré en Saint- Saëns gezongen. Er werken ver schillende solisten mee en de be geleiding op het orgel komt van Wybe Kooijmans. Het concert be gint om 20:00 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij onder meer de VW-kantoren in Soest en Baarn en bij de Gouden Snaar aan de Steenhoffstraat en kosten 10,00 (65+/cjp 8,00). Zaterdag 1 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 19:00 pastor J. Beekman; eucharistieviering; mannenkoor Zondag 2 november Rooms-katholiek, Petrus en Pauluskerk, Kerkplein 2 10:00 pastor F. Overbeek en werkgroep; herdenking overledenen; gemengd koor Rooms-katholiek, Mariakerk, Burg. Grothestraat 82 10:00 pastor F. Overbeek; herdenking overledenen; Cantemus Do mino Rooms-katholiek, H. Familiekerk, Willibrordusstraat 19 10:00 pastor J. Beekman en werkgroep; herdenking overledenen; Cantate Domino Rooms-katholiek, Joanneskerk, Willaertstraat 51 10:00 pastor J. Beekman; herdenking overledenen; samenzang Samen op Weg, Emmakerk, Regentesselaan 2 10:00 ds. P.F. Goedendorp Samen op Weg, De Open Hof, Veenbesstraat 2 10:00 ds. G.H. Olsman Samen op Weg, Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 10:00 Maria Berends Oecumenische wijkgemeente de Oude Kerk, Torenstraat 1 10:00 ds. H. Gijsen, Holten Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 10:00 en 17:00 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 09:30 en 16:30 ds. A. den Boer, Elspeet Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 10:00 ds. A.N. Hendriks, Amersfoort; 17:00 ds. R. ter Beek Gereformeerde gemeente, Rehobothkerk, Dalweg 44 09:30 leesdienst; 15:00 ds. W. Harinck Vrijz. geloofsgemeenschap NPB, Rembrandtlaan 20 10:15 A. Rot, Amersfoort Evangeliegemeente, Julianakerk, Julianalaan 19A 10:00 M. Rotman; avondmaal Christengemeente, Griftland College, Noorderweg 79 10:00 Harpert Tromp Jehovah's Getuigen, St. Theresiastraat 18 dinsdag 19:25 uur; zaterdag 18:00 uur Apostolisch Genootschap, Talmalaan 44 09:30 dienst Baarn Doopsgezind, Eemnesserweg 63B 10:30 ds. F. v.d. Meulen, Amsterdam Nederlands-gereformeerd, Waldheim Mavo, Vondellaan 2 10:00 drs. H. de Jong, Zeist Leger des Heils, Acacialaan 6 09:30 bidstond; 10:00 samenkomst Amersfoort Evangelisch-luthers, Lutherse kerk, Langestraat 61 10:30 ds. K. van der Horst Orthodox, H. Cornelius de Honderdman, Stadsring 137 woensdag 19:00 vespers; zaterdag 19:00 vespers; zondag 09:00 metten; zondag 10:30 goddelijke liturgie Nieuw-apostolisch, Utrechtseweg 73-1 zondag 10:00 uur; woensdag 20:00 uur Amersfoorts Christelijk Centrum, Natriumweg 6 zondag 10:00 G.J. Goldschmeding (translation in English); 19:00 genezingsdienst (le zondag van de maand); vrijdag 19:30 Victory Life Jeugd Deze informatie is ook te vinden op Internet: www.soestercourant.nl Woensdag 5 november (Dankdag) Nederlands-hervormd, Ichthuskerk, Albert Cuyplaan 2 14:30 ds. J.C. de Groot, Dordrecht; 19:30 ds. R. van Kooten Christelijk-gereformeerd, Julianalaan 90 15:00 en 19:30 ds. C. Bos, Urk Gereformeerd-vrijgemaakt, Parallelweg 1 19:30 ds. R. ter Beek Minigesprek met slotfase van de eerste com- shelft in de buitenlucht is ogels een beetje de weg kwijt kt. Zaterdag werd verloren Jtius 4 dat dankzij matig spel 'e Soesters al snel met 2-0 Eemvogels hervond zich en i terug tot 4-4. rust (5-4) kwamen de rood- en nogmaals langszij, maar a sloeg Altius weer een mar- n twee doelpunten. Ditmaal le Eemvogels er niet in het 1 te dichten. Via 7-5 werd het oor de Hilversummers. DONDERDAG 30 OKTOBER VRIJDAG 31 OKTOBER ZATERDAG 1 NOVEMBER ZONDAG 2 NOVEMBER MAANDAG 3 NOVEMBER DINSDAG 4 NOVEMBER WOENSDAG 5 NOVEMBER Karin de Lange: meer de straat op Radio maken. Oh nee, nooit gedaan. Ik ben er aan m'n haren bijgesleept. Door wie? Door een van de medewer kers van Radio Soest. Nee, joh, dat had ik nog nooit gedaan. En eerlijk waar, ik vind het hartstikke leuk werk. Werk. Ik ben administratief mede werkster bij de Stichting Protestants Christelijk Basisonderwijs in Soest. Ja, dat heet nu geloof ik managerassis tent. 55+. Ja, ze zochten iemand die een programma voor ouderen wilde ma ken, dat is nu zo'n zes jaar geleden. Dat doe ik dus nu. Maar ja, wat zijn ouderen. Dat vind ik zo'n ruim en raar begrip. Iemand van 57 die niet meer werkt, is dat dan opeens een oudere? Dacht het niet. Maar toch hebben ze met allerlei maatregelen te maken. Dus bet seniorenprogramma kreeg een an dere naam: 55+. Onderwerpen. Er is een redactie, Ad van Wijngaarden, die zoekt de mees te onderwerpen op en nodigt mensen uit en dan maak ik de gesprekjes en de berichten. Muziek. Die is ook sterk veranderd. Ik draai plaatjes voor de jeugd van 25 jaar geleden en dat vind ik zelf ook heel lekkere muziek. Luisteren. Nee ik luister bijna nooit naar de radio. Nee, ook niet naar m'n eigen programma, stom eigenlijk, maar ja ik werk overdag en dan kan ik eigenlijk niet naar de radio luisteren. Ja ik weet het, dat geldt voor de meeste radiomakers van Radio Soest Ze ho ren hun eigen programma bijna nooit. Radio Soest. Nou, ik moet eerlijk zeg gen, het is best een leuke club. Nee je ziet ze niet elke dag, misschien is dat maar goed ook, maar als je elkaar te genkomt in de studio of elders, ja het zijn hartelijk collega's. Waarom. Waarom wat? Oh, radio maken? Ja, het is leuk als luisteraars reageren. Luisteraars? Natuurlijk heb ik die.' Die zeggen dan tegen mij leuk onder werp was dat of fijn plaatje, ja echt waar hoor. En verder, ja waarom. Mis schien ook een beetje ijdelheid. Ja, ij delheid, je komt op de radio, da's toch leuk, niks mis mee, toch? Anders. Wat er anders moét? Nou, Radio Soest zou meer de straat op moeten, meer onder de mensen ko men cn herkenbaar dan, hè. Mensen vinden het best leuk om op de radio te komen en die waarschuwen dan de hele buurt en familie. Zo kom je aan je luisteraars, aan meer luisteraars. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Inske den Duik en Dirk-Jan Arnold 10.00 Cultuur in de regio Nieuws over theaterpro gramma's en tentoonstel lingen. Gesprekken met acteurs en kunstenaars en tips voor avondje uit, sa menstelling Ad van Wijn gaarden, presentatie Lon- neke Meijer. 11.00 Even Uitblazen Liedjes over meisjes- en jongensnamen verzameld en gepresenteerd door Loes Moraal 12.00 De Kloof h Een nieuw maandelijks programma van Radio Soest. Vandaag zijn te gast: Burgemeester Koos Janssen en de wethouders Harry Witte, Bart Krol en Bert Krijger, het bestuur van Soest. Een gesprek over de uitbreiding in Soesterberg, de begroting van Soest en de gekozen burgemeester. Presentatie: Jan Visser en Werner Paans. 13.00 Nederlandse hits Met conferences van Toon Hermans en liedjes van Clouseau, Japerina de Jong en Conny Vink. Samenstelling en presen tatie: Thari Schröder. 14.00 Operetteland Reis over Broadway 5 Veel liedjes en melodieën ko men en gaan en worden ten slotte totaal vergeten. Muziek die u in dit programma hoort is al ouder dan 50 jaar en toch opnieuw heerlijk om naar te luisteren. Wat dacht u van "All the things you are" uit 1939. Of "Indian love call" uit 1924 en "The party is over" uit 1957. Presentatie: Paul Sparnaaij. 15.00 Soest Actueel h 16.00 De Kloof h Zie 12.00 uur 17.00 De Soester en zijn muziek Cees van Drongelen Lonneke Meijer in gesprek met journalist, radio- en tv-presentator Cees van Drongelen, geen onbe kende voor het grote pu bliek, vooral bekend van de AVRO-tv, Kunst en Kitsch. 18.00 Radio M tot vrijdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg presentatie: Kees Vroon 10.00 De Hangtafel In dit programma van Radio Soest discussiëren Neks Blommers, Eit Algra en Wim de Kam over actuele zaken in onze maatschappij en ver daarbuiten. Gast aan tafel is Jan Pieter Lokker, CDA-ge- depu-teerde in de Provincie Utrecht, oud gemeente-raads lid en docent in Soest. Onder werpen: het nieuwe Streek plan, de provinciale zetbaas en Mabel Wisse Smit Maar ook de bezuinigingen en 975 jaar Soest. Gespreksleider Jan Visser. 11.00 Soest 55+ Nieuws en achtergronden bij het nieuws voor 55+. Redac tie Ad van Wijngaarden, pre sentatie Karin de Lange. 12.00 Lunchroom IVliddag Magazine Presentatie: Inske den Duik 13.00 Ontmoeting met Piet Ekel en Thari Schröder ontmoeten Corry van der Linden en Paula Majoor. Zij maakten deel uit van de hoorspelkern van de Neder landse Radio Unie. Corry van der Linden is o.a. de stem van Calimero en Paula Ma joor o.a. de stem van Pippi Langkous. Piet Ekel werkte mee aan diverse hoorspelen als speler en als regisseur. Presentatie: Piet Heel en Tha ri Schröder. 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Het Sportcafé Actueel sportprogramma. Aandacht voor de NEC Wheelchair World Cham- pions 2003 die in Amersfoort worden gehouden met o.a. Esther Vergeer en Robin Am- merlaan. Verder een gesprek met de oud- voetbalkeeper Eddy Pieter Graafland, oud- speler van Ajax, Feijenoord en het Nederlands Elftal van 1950-1970. Presentatie: Rob Dekker. 18.00 Jazz uit Artishock Samenstelling en presentatie: Rosamint Faas en Semmy Prinsen 19.00 Blues uit Artishock presentatie: Ab van Schaik 20.00 Radio M tot zaterdag 08.00 uur. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 9.00 Oud goud De beste muziek uit de ja ren vijftig, zestig en zeven tig- Presentatie: Ab Kruitbos 12.00 Radio M tot zondag 08.00 uur Allerzielen 2 november Vele mensen gedenken hun dier bare doden. In een twee uur durende uitzén- ding memoreren wij de talloze componisten die de dodenmis verklankt hebben. Uitgangspunt is de Gregoriaanse Mis, eenstem mig in het Latijn. Twee toevoe gingen komen daarbij: Pie Jesu en het In Paradisum. De Sequentia Dies Irae werd in 1200 in de dodenmis opgenomen. De beginmaten van Dies Irae zijn voor vele componisten inspiratie bron geweest voor symphonieën en oratoria. De volgorde van de dodenmis is Introitus, Kyrie, Offertorium, Dies Irae, Sanctus, Pie Jesu, Agnus Dei en In Paradisum. U hoort werk van zes componis ten: Gabriel Fauré, Maurice Duru- flé, Wolfgang Amadeus Mozart, Antonin Dvorak, Guiseppe Verdi en Andrew Lloyd Webber. Van de eerste twee hoort u het volledige Requiem, van de ande ren vier gedeelten van de mis. De Requiems van Antonin Dvo rak en Guiseppe Verdi zijn opera achtige werken, die niet in de ker ken gezongen en gespeeld wor den. Alle zes Requiems zijn van een onvoorspelbare pracht, ieder in zijn soort een gesloten eenheid. U moet eens opletten hoe ont roerend Pie Jesu, een gebed tot de dierbare Jezus om de eeuwige rust te geven, klinkt. Bij vele compo nisten wordt dat gebed aan een jongenssopraan gegeven. Ook de dood is een eeuwige in spiratiebron. Zij heeft uiteraard een meer ernstig karakter: wie niet goed geleefd heeft, staat voor een toornige God, die welwillend zijn oor neigt tot de smeekbeden van de gelovigen. Inske den Duik verzorgt de representatie. Zondagmiddag 14.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest Presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Religie en poëzie Presentatie: Maria Drost 10.00 Ommetje natuur en milieu Presentatie: Ina Aangeen- brug. 11.00 Van het Raadhuisplein h Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestgevoel, de column van de burgemeester, pre sentatie: Ivonne Dijkhuis 12.00 De vrijwilliger Presentatie: Nel Pelzer 13.00 Dit was de week Hoogtepunten uit het nieuws van de afgelopen week, verzameld en ge presenteerd door Eef v.d. Horst. 14.00 Soest klassiek Vandaag is het Allerzielen. Samensteller Jacques v.d. Griendt zocht speciaal voor dit programma de mooiste composities uit. Zie de toelichting hier naast 16.00 Musica Aeterna Klassieke muziek, presen tatie: Liesbeth Gankema 17.00 Het Praattheater Een programma gemaakt door en voor mensen met een verstandelijke handi cap. Vandaag gaat we pra ten over de vraag: Waar loop je tegen aan met je handicap? Robert Hoest land leest zijn eigen co lumn. Natuurlijk komt de muzikale top-3 aan bod en verder natuurlijk ook de meezinger van de maand. Gespreksleiders zijn Maaike Aerts en Ab Faas 18.00 Kerkdienst Vandaag vanuit de Samen Op Weg-kerk De Open Hof in Soest. 19.00 Religieuze muziek 20.00 Het Open Boek Presentatie: Herman Spoor 21.00 Radio M tot maandag 08.00 uur. Op radio Soest Op de wekkerradio en in de auto 105.9 FM 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg. Presentatie: Ruud van Zomeren 10.00 Soester en zijn muziek h Cees van Drongelen Lonneke Meijer in gesprek met journalist, radio- en tv-presenator Cees van Drongelen geen onbeken de voor het grote publiek, vooral bekend van de AVRO-tv. Hij verzorgde jarenlang de inmiddels be roemd geworden Prinsen grachtconcerten in Am sterdam. Maar u kent hem ook ongetwijfeld als pre sentator van het veel geï miteerde tv-programma Tussen Kunst en Kitsch. Luister vanmorgen naar zijn muziekkeuze. 11.00 Het Praattheater Het programma, gemaakt door en voor mensen met een verstandelijke handi cap, gaat vandaag uitvoe rig in op het thema "Waar loop je tegen aan door je handicap". Ab Faas en Maaike Aerts zijn de ge spreksleiders. Robert Hoestlandt leest zijn eigen column. Natuurlijk hebben we ook nog de favoriete top 3 en de meezinger van de maand. 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Ruud van Zomeren 13.00 Even uitblazen Liedjes met jongens- en meisjesnamen, samenstelling en presentatie Loes Moraal We doen hier een speciale op roep aan alle luisteraars. Was uw naam er dit keer niet bij? Laat het ons weten, bel of schrijf naar Radio Soest, Loes Moraal, en we zuüen bij het samenstellen van een volgend programma rekening houden met uw naam-wens. 14.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De derde helft Sportmagazine. Uitslagen, gesprekken en commen taar, de sport van het af gelopen weekeinde. Pre sentatie: Rob Dekker. 18.00 Radio M tot dinsdag 08.00 uur 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soester berg. Presentatie: Kees Vroon 10.00 Ontmoeting meth Piet Ekel en Thari Schröder ontmoeten Corry van der Linden en Paula Majoor Beide dames maakten deel uit van de hoorspel-kem van de Nederlandse Radio Unie. Corry van der Linden is de stem van Calimero en Paula Majoor de stem van Pipi Langkous. Presentatie: Piet Ekel en Thari Schröder. 11.00 Senioren vragen Verzoekplatenprogramma, presentatie: Atie Derksen 12.00 Lunchroom Middag Magazine presentatie: Kees Vroon 13.00 Radio Soest non-stop Muziekprogramma 14.00 Operetteland h Reis over Broadway 5 Veel liedjes en melodieën ko men en gaan en worden ver geten. Sommige melodieën uit operettes, musicals, shows en komedies kennen toch een langer leven. Muziek die u in dit programma hoort is al ouder dan 50 jaar en toch op nieuw heerlijk om naar te luisteren. Wat dacht u van "AH the things you are" uit 1939. Of "Indian love caU" uit 1924. En "The party is over" uit 1957. Presentatie: Paul Sparnaay 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 De Hangtafel h Discussieprogramma met Neks Blommers, Eit Algra en Wim de Kam over actuele za ken in onze maatschappij en ver daarbuiten. Gast aan tafel is Jan Pieter Lokker, CDA- gedeputeerde in de Provincie Utrecht en voormaüg ge- meenteraadsüd en docent in zijn woonplaats Soest. 18.00 Religieus programma 18.00 Van psalm tot pop, presentatie: Joke Almirante 18.30 Weg met hobbels, pre sentatie: Menno Schuit 19.00 De Verrekijker, Kinderpro gramma. 19.30 Het Kompas, Jongerenprogramma. 20.00 Binnenste buiten. Het boek verklaard, presentatie: Her man Spoor 20.30 Bijbelver zen Herman Spoor verklaart Johan van Maarlant 21.00 Zingen maakt blij, liederen, uitgezocht door EUy van Tol 21.30 Avondsluiting, presen tatie: Wim Prins. 22.00 Radio M tot woensdag 08.00 uur FM 107.9 (stereo); ether. FM 105.9. 08.00 Goedemorgen Soest presentatie: Eef v.d. Horst 09.00 Soest Actueel Nieuws uit Soest en Soesterberg presentatie: Eef v.d. Horst 10.00 Ommetje natuur en milieu Actualiteitenprogramma over alles wat leeft en groeit en altijd weer boeit. En doet u zelf bijzondere ontdekkingen of ziet u iets wat u boeit of verrast, bel dan naar Radio Soest 609 38 51. Presentatie: Ina Aangeenbrug. 11.00 Van het Raadhuisplein Nieuws uit het gemeente huis met o.a. Het Soestge voel van de burgemeester, presentatie: Ivonne Dijk huis 12.00 Lunchroom Middag Magazine, presentatie: Ria Hilhorst 13.00 Over 't voetlicht Musical en Cabaret. Opnames van de cabare tier Tim van der Sluis met zijn Oudejaarsconferences (17 december treedt hij op in Singer in Laren) Verder opnames van de cd Stad vol gekken en muziek uit de Nederlandse versie van de Musical Aida van El- ton John en Tim Rice. Sa menstelling Ad van Wijn gaarden 14.00 Soest 55+ h Nieuws en informatie, niet alleen voor senioren. Re dactie Ad van Wijngaar den, presentatie: Karin de Lange. 15.00 Soest Actueel h 16.00 Lunchroom h 17.00 Cultuur in de regio Nieuws over theatervoor stellingen en tentoonstel lingen, gesprekken met kunstenaars en artiesten. Samenstelling Ad van Wijngaarden, presentatie: Lonneke Meijer. 18.00 Radio M tot donderdag 08.00 uur

Soester Courant | 2003 | | pagina 23