i 0 Visser MVKBl W s Lange adem bij illegale handel cd's met 4 verdachte Soesters Hans Fransen krijgt medaille op Poolse dag van de leraren Eenmalige uitkering langdurig werklozen onder voorwaarden Peters Baan begint met voorverkoop Toekomstige gebruikers BEC presenteren zich 5 november Wijkagenten krijgen eigen pagina 1 ACTUEEL! ■i ar* CADEAU PAGINA P WOENSDAG 29 OKTOBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 3 zoekt: ge, actieve nzet voor de ampagne te art Wakker oliede in irt. Uw hulp is de buurt voor Wakker net: iar is trvice Gouden Ploeg zit nachten in de kóu MS-expositie in Meander Ledenvergadering op 11 december ■tr% nwzv I V' Computer probleem? ejcpert (j§) SCHOEMAKER Afval naast de bakken HiIhorst=Schothorst Schaakmat? Openingstijden kantoor SOESTERCOURANT GLASKUNST VARILUX -Isa brillen - contactlenzen AEWOO O.89 1.4° 1." O.35 i/ t u bij Daewoo lerhoud, 3 jaar daarduitrusting ti-diefstal start- lealer en laat u Een vakantievierende kroon getuige heeft woensdag voor de nodige vertraging gezorgd op de eerste dag van het proces te gen twee 36-jarige mannen uit Soest en Soesterberg. Zij zou den de kopstukken zijn van een gewelddadige bende die zich bezig hield met de handel in il legale cd's, cd-rom's en dvd's. Het bewijs tegen de verdachten stoelt voor een belangrijk deel op de belastende verklaringen van de getuige, een voormalig lid van de criminele organisatie. Hij zegt voor de Soester te hebben gewerkt en hij claimt bovendien dat de bende een manege in Soest als 'clubhuis' gebruikte. Daar zou hij ook de Soesterberger hebben gezien. Justitie kwam de criminele organi satie in 2001 op het spoor, nadat twee bendeleden -onder wie de kroongetuige- door de Soester en 'een 42-jarige Vïnkevener waren gegijzeld en afgetuigd in verband met een intern conflict. De Soester en de Vïnkevener -die door justitie eveneens als een lei der van de bende wordt be schouwd- zijn in verband met de gijzeling door de rechtbank in Den Haag elk veroordeeld tot vijf jaar cel. De bende zou tussen januari 1998 en juni 2001 honderdduizenden il legale cd's en dvd's hebben laten persen en op de markt hebben ge bracht. Het gaat onder meer om cd's uit de series Veronica, Euro Mega Hits en Hitexplosion en om cd's, cd-rom's en dvd's met illega le inhoud die onder de naam Cra zy Bytes aan de man werden ge bracht. De criminele organisatie zou van Crazy Bytes alleen al ruim 350.000 exemplaren hebben ver- Zwijgrecht De Soester, die zich bij verhoren op zijn zwijgrecht had beroepen, gaf in de rechtszaal toe dat hij be trokken was geweest bij de handel in Crazy Bytes, maar hij wilde niet zeggen om welke aantallen en om welke bedragen het ging. De man hangt nog een financieel strafrech telijk onderzoek boven het hoofd. Hij ontkende de handel in andere illegale cd's. De verdachte ontkende bovendien dat de Soesterberger en de Vïnke vener met de illegale handel van doen hadden. Hij noemde wel de namen van enkele andere betrok kenen. Volgens De Soester had hij zijn vriend uit Soesterberg wel een keer meegenomen naar de fabriek in het Spaanse Pamplona waar de bende de illegale cd's en dvd's liet persen. De Soesterberger moest zich voordoen als koper, omdat de Soester zo hoopte uit te vinden of hij werd belazerd. De Soesterber ger beriep zich tijdens de zitting op zijn zwijgrecht. Het proces tegen de hoofdver dachten wordt op donderdag 6 november voortgezet met het ho ren van de kroongetuige. De man komt volgende week terug van zijn vakantie in Turkije. Om er zeker van te zijn dat de getuige ook daadwerkelijk in de rechtszaal ver schijnt, gaf de rechtbank een bevel van medebrenging af. Dat betekent dat de politie de man op de dag van de rechtszaak 's ochtends vroeg van zijn bed licht. Na het verhoor van de getuige krijgt de officier van justitie het woord voor haar eis. Het uitstel heeft mogelijk ook ge volgen voor de voortgang van de rechtszaak tegen zes medeverdach ten, onder wie twee Soesters. Te gen de Soesters is in april een jaar gevangenisstraf geëist wegens hun aandeel in de illegale cd-handel, maar de rechtbank wil in hun zaak geen uitspraak doen voordat de rechtszaken tegen de hoofdver dachten zijn behandeld. Het zestal moet zich morgen weer bij de rechtbank melden. In Polen werd 14 oktober de nationale dag van de leraren gevierd. Op deze dag worden de leraren in het zonnetje gezet en krijgen sommigen van hen een medaille voor hun verdien sten en toewijding. Voor het eerst mocht een buitenlander het erestuk in ontvangst ne men. Oud-conrector Hans Fransen van het Griftland Col lege was de gelukkige. Hij werd geëerd voor zijn jarenlange in spanningen voor het I.M. Hen drik Sjenkiewicz Liceum in de Poolse stad Kozle. In 1989 ging Soest een stedenband aan met het Poolse Kozle. Het Griftland College speelde hier op in en zette een uitwisselingpro gramma op met het I.M. Hendrik Sjenkiewicz Liceum. Vijfjaar lang ging wiskundeleraar en conrector Fransen met de leerlingen mee naar de stad in het zuiden van Po len. Toen het programma in 1994 stopte, bleven de contacten tussen Fransen en de school in Kozle be staan. Hans Fransen en het Griftland hebben de afgelopen jaren veel voor de school Kozle kunnen doen. 'We hebben verschillende financiële acties gevoerd voor de school. Zo bracht een donatie van het hele Griftland, waaronder de ouders van de leerlingen, zoveel geld op dat er een compleet com puterlokaal kon worden ingericht. Ook zijn gebruikte kopieerappara ten en computers naar Kozle ge gaan en ben ik twee jaar geleden gesponsord naar Polen gefietst.' De oud-conrector stopte drie jaar geleden, na 22 jaar trouwe dienst, met lesgeven op het Griftland. Di recteur en goede vriend Ryszard Wiecek van de Poolse school kwam hem bij het afscheid per soonlijk bedanken. Dezelfde Wie cek heeft de afgelopen tijd uitvoe rig gelobbyd bij het ministerie van onderwijs in Polen voor het toe kennen van de medaille aan 'bui tenlander' Fransen. Veel te doen Het lesgeven mag dan over zijn, de hulp aan Kozle zou Fransen nog lang niet willen opgeven. 'Ik heb een tijdje terug geprobeerd om bij de gemeente Soest wat geld los te krijgen, maar ik had geen schijn van kans. Ook hier is het geld hard nodig in deze tijd. Mocht ik niet meer kunnen helpen, dan is mijn band met Kozle op vriendschappe- lijke basis en zal ik er ook nog veel naar toe gaan. Maar zoals ik de si tuatie op dit moment kan inschat ten, is er nog veel te doen.' Fransen hoopt dat er na de Pool se toetreding tot de EU geen trek ontstaat naar het Westen. Het land verdient het volgens hem om op gebouwd te worden, maar tegelijk ziet hij dat de omstandigheden op de scholen in Polen nog steeds 'bar slecht' zijn. 'Sinds ik in 1989 voor het eerst in contact kwam met de leraren van Kozle, is hun situatie nauwelijks verbeterd. Polen gaat +Hans Fransen en zijn Poolse ere medaille. Foto: Soester Courant wel vooruit, maar daar profiteert tot nu toe alleen de bovenlaag van de bevolking van. Er is nog steeds geen geld en de scholen zijn het zelfde als de Nederlandse 30 jaar geleden.' Sinds woningcorporatie Portaal Eemland de verwarming in de woningen aan De Gouden Ploeg heeft vernieuwd, zitten de bewo ners 's nachts in de kou. Naar ei gen zeggen hebben ze van 24:00 tot 05:00 uur geen verwarming. Dit terwijl de afgelopen nachten het al een aantal graden heeft ge vroren en vorige week de eerste sneeuwvlokjes zijn gevallen. 'Het lijkt wel oorlog, toen zaten we 's nachts ook te rillen omdat er geen brandstof was. Dit is natuur lijk erg vervelend. We hebben het nu bij Portaal aangekaart en we wachten op reactie. Ze hebben beloofd de bewoners een brief te sturen waarin het probleem wordt uitgelegd', aldus een bewoonster van De Gouden Ploeg. Frankelien van Nieuwenhuizen van Portaal Eemland wil nog niet reageren. 'We gaan dit eerst intern onderzoeken, voordat we een con clusie trekken. Als de situatie voor de bewoners hierdoor veranderd is en ze in de kou zitten, dan is dat vervelend.' Voorafgaand aan de week van de chronisch zieken is van 1 tot 7 november in de centrale hal van Meander Medisch Cen trum, locatie Amersfoort Eli- sabeth, de tentoonstelling 'multiple sclerose, voor ieder een anders' te zien. Geïnteres seerden vinden hier (interac tieve) informatie over wat mul tiple sclerose (MS) is en hoe je ermee om kunt gaan. De toe gang is gratis. Op de tentoonstelling vindt de be zoeker onder meer informatie over de ziekte MS en over de oorzaken en het verloop van de ziekte. Er is aandacht voor klachten en behan- delmogelijkheden. Ook instellin gen waar men terecht kan voor meer informatie komen aan de orde. Aan de hand van drie verha len van MS-patiënten geeft de ten toonstelling een beeld van drie ver schillende vormen van deze chro nische ziekte. De tentoonstelling is tot stand ge komen in opdracht van de Stich ting MS Research. Zowel mensen met MS, als wetenschappers en artsen zijn betrokken geweest bij de totstandkoming. Het doel van de tentoonstelling is om meer bekendheid te geven aan de ziekte. In Nederland heeft één op de duizend mensen MS. Het is een ziekte van het centrale zenuw stelsel: de hersenen en het ruggen merg. Mensen met deze ziekte hebben last van littekens rond de zenuwbanen, het resultaat van ont stekingen van het zenuwstelsel. Hierdoor wordt de prikkeling van het spierstelsel verstoord. Daar door kan iemand met MS zichzelf letterlijk minder goed 'sturen'. Pra ten gaat soms moeilijk en de spier kracht kan afnemen. MS is een ziekte die voor iedereen anders verloopt. Bij sommige patiënten is er sprake van voortdurende achter uitgang. Bij anderen verloopt de ziekte afwisselend in perioden van terugval en (gedeeltelijk) herstel. De oorzaak van de ziekte is niet bekend, ook is het nog niet te ge nezen. Wel kunnen medicijnen het aantal terugvallen verminderen en de symptomen verzachten. Mensen die langdurig werk loos zijn, kunnen in aanmer king komen voor een éénmalig bedrag ('langdurigheidstoe slag'). De hoogte van het be drag hangt af van de gezinssa menstelling. Zo krijgt een echt paar 450 euro, een alleen staande ouder 400 euro en een alleenstaande 320 euro. Bijstandscliënten van de Sociale Dienst Baarn, Bunschoten, Soest die recht hebben op de uitkering, ontvangen deze automatisch. Alle anderen moeten de eenmalige uit kering zelf aanvragen in hun eigen gemeente. Vrijwilligers van de ijsbaan vereniging Peters Baan zijn inmiddels begonnen aan hun ronde langs circa 700 schaatsliefhebbers die vorig jaar een abonnement had den of hebben aangegeven dat ze er dit seizoen eentje willen aanschaffen. In de voorverkoop zijn de abonnementen veel goedkoper. Nu moet 2,25 (t/m 14 jaar) of 4,50 worden betaald. Van af 1 december worden deze prijzen verdubbeld. Voor wie de verkopers heeft ge mist, wordt zaterdag 29 novem ber nog een speciale verkoop ochtend gehouden. Op de ijs baan aan de Eemweg kunnen dan tussen 10:00 en 12:00 uur abonnementen worden gekocht tegen de voordelige tarieven. De Peters Baan houdt verder op donderdag 11 december haar jaarlijkse ledenvergade ring. Leden zijn de mensen die een abonnement hebben. De bijeenkomst begint om 20:00 uur in het clubgebouw naast het weiland dat onder water zal worden gezet in de hoop dat er aanhoudende vorst komt. Vorig jaar draaide de Peters Baan een goed seizoen. Zowel in decem ber als in januari kon de ijsver- eniging enkele dagen lang het hek openen voor de liefhebbers. Sommige dagen telde ze vijf tienhonderd tot tweeduizend bezoekers. In aanmerking komen mensen die ouder zijn dan 22 jaar en jonger dan 65 jaar, die langer dan vijfjaar onafgebroken werkloos zijn. In deze periode mogen ze niet meer aan uitkering hebben ontvangen dan het bijstandsniveau en waar-: van het inkomen bestaat uit een bijstands-, IOAW-, IOAZ of ANW-uitkering of een WAO-, WAZ-, of WAJONG-uitkering, berekend naar een arbeidsonge schiktheid van tenminste 80 Hun eigen vermogen mag niet meer bedragen dan 9950 euro (echtparen en alleenstaande ouders) of 4975 euro (alleenstaan den). De Sociale Dienst Baarn, Bun schoten, Soest zal automatisch voor alle bijstandscliënten beoor delen of er recht op de eenmalige uitkering bestaat. Met name gaat het om mensen die onafgebroken gedurende de afgelopen 5 jaar een uitkering hebben gehad ingevolge de Algemene bijstandswet via Baarn, Bunschoten of Soest. Deze cliënten hoeven de eenmalige uit kering dus niet zelf aan te vragen. Alle anderen dienen zelf een aan vraag in te dienen. Mensen met een IOAW- of IOAZ- uitkering zijn óók bekend bij de Sociale Dienst, maar moeten wél een aan vraagformulier invullen, omdat er niet in alle gevallen recht zal zijn in verband met eventueel vermogen of vrijgelaten inkomsten. Voor alle mensen die geen uitke ring van de Sociale Dienst hebben, is vanaf medio november een aan vraagformulier verkrijgbaar in het gemeentehuis in Baarn en Bun schoten en bij de Sociale Dienst, locatie Soest. Normaal gesproken dienen aanvragen om bijstand in gediend te worden bij de sociale dienst op de locatie Soest. Echter, aanvragen om de extra uitkering dienen bij uitzondering ingediend te worden in de afzonderlijke ge meenten. Soesters en Soesterber- gers moeten dit dus doen in Soest. De aanvragen kunnen tot uiterlijk 1 februari 2004 worden ingediend. Extra inkomsten Voor mensen die in de afgelopen 5 jaar inkomsten uit werk of in ver band met arbeid hebben gehad, al is dat maar een korte tijd, heeft het geen zin een aanvraag in te dienen. Inkomsten uit of in verband met arbeid zijn bijvoorbeeld loon, pen sioen, een ziektewet of werkloos heidswetuitkering. Ook een WAO- WAZ of WAJONG-uitkering worden gezien als arbeidsinkom- sten, behalve indien de WAO-, WAZ- of WAJONG-uitkering al gedurende 5 jaar wordt berekend naar een arbeidsongeschiktheid van minimaal 80 Personen met een studiebeursin komen hebben geen recht op de eenmalige uitkering, omdat stu denten niet als werkloos worden aangemerkt. Ook heeft het geen zin om een aanvraag in te dienen als het inkomen in de afgelopen 5 jaar meer heeft bedragen dan het bijstandsniveau, zelfs als dat maar gedurende korte tijd is geweest. De bijstandscliënten die daarvoor in aanmerking komen, krijgen be gin december het geld automatisch overgemaakt op hun bank- of gi rorekening. Anderen moeten de eenmalige uitkering zelf aanvra gen. Voor meer informatie over de langdurigheidstoeslag kan men op werkdagen tussen 9:00 en 10:00 uur terecht bij de Sociale Dienst, SS 035-6093553. - -anifcf tv I I X. - j - ■- Speciaal voor ouders en opvoe ders wordt woensdag 5 novem ber (van 19:00 tot 21:00 uur) een informatiemarkt gehou den over het Breed Educatief Centrum (BEC). Alle toekom stige gebruikers zullen zich dan presenteren in ontmoetings centrum de Klarinet aan het gelijknamige woonerf in Over- hees. Daarnaast wordt het licht gewor pen op de verschillende activitei ten die straks in het in aanbouw zijnde BEC aan de Smitsweg mo gelijk zijn. Want het centrum biedt vanaf april volgend jaar niet alleen diverse vormen van opvang voor kinderen, maar moet tevens een ontmoetingsplaats worden voor met name de wijkbewoners. Voor zowel jongeren als ouderen wor den er projecten ontwikkeld op het gebied van onder meer sport, mu ziek, koken, natuur en milieu. Ver enigingen en commissies kunnen er vergaderen. De wijkopbouwer, de jongerenwerker, de vrouwen werker en de coördinator zullen er vaak aanwezig zijn om de bezoe kers de weg te wijzen en te onder steunen, spelgroepen voor ouder en kind, Nederlandse taallessen voor al lochtonen, informatie- en voorlich tingsbijeenkomsten, huiswerkon dersteuning en culturele evene menten. In samenwerking met de andere gebruikers zal Balans ook zorgdragen dat kinderen er kunnen overblijven, dat er wijktheater van de grond komt en er themaweken worden De bouw van het Breed Educa tief Centrum aan de Smitsweg vor dert gestaag. Het is de bedoeling dat deze multifunctionele voorzie ning vanaf april volgend jaar benut kan worden. Foto: Soester Courant Basisschool Een van de andere gebruikers is de openbare basisschool. De Klimop en de Desmond Tbtuschool zuilen vanaf volgend jaar samengaan in het nieuwe gebouw. Het wordt een zogenoemde kunstmagneetschool, waarop veel aandacht zal worden besteed aan talenontwikkeling, maar ook aan sociale en creatieve aandachtspunten. De muziek school helpt daarin een handje. Ook zal de openbare basisschool samenwerken met Mickey's Kin derdagverblijven, De Stichting Kindercentra Soest (buitenschool se opvang) en peuterspeelzaal Pip- peloentje, de andere instellingen die vanuit het BEC zullen gaan opereren. Pippeloentje heeft bij voorbeeld al groepen, waarin peu ters een eventuele taalachterstand kunnen inlopen. Uitgebreide inlichtingen over het volledige aanbod van het Breed Educatief Centrum zijn woensdag 5 november te verkrijgen tijdens de twee uur durende informatie markt. De instellingen bemannen kraampjes in de Klarinet en er is live muziek. Bewoners van de wij ken Smitsveen en de Eng hebben een persoonlijke uitnodiging ge kregen, maar alle ouders en op voeders in Soest zijn welkom. Ook een servicepunt voor zoge noemde gemaksdiensten zal in het BEC worden ondergebracht. Hier kan men terecht om kleren te laten wassen en/of strijken, foto's te la ten ontwikkelen en een beroep doen op huishoudelijke hulp. De Stichting Balans is een van de instellingen die onderdak zal krij gen in het BEC. In het centrum zal ze onder meer een Speel-o-Theek inrichten en diverse activiteiten voor alle leeftijdsgroepen aanbie den. Daarbij valt te denken aan Service desk onbereikbaar? Expert Schoemaker heeft vakmensen. Wij komen, indien nodig aan huis, uw probleem oplossen. Geniet zorgeloos van uw computer. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 Het politiedistrict Eemland Noord gaat vanaf 1 november van start met het proefproject' 'digitale wijkagent'. De wijka gent zal op z'n eigen pagina de wijkbewoners meer informatie gaan verschaffen over zijn werk. Onder de bevolking leef den al langer vragen over hun wijkagent en wat er allemaal aan de hand is in hun buurt. Op de pagina staat informatie over de agent zelf en hoe men hem kan bereiken. Daarnaast staat er actu ele informatie over wijkactiviteiten op de digitale snelweg. Hierbij valt te denken aan geplande of uitge voerde acties en actuele proble men. Met de eigen webpage wordt voldaan aan de wens van de bur gers om meer te lezen over wat er binnen hun woongebied wordt ge daan door de politie. Persvoorlichter Hans Meuleman van de politie Eemland Noord ziet het als een grote leemte die wordt opgevuld. 'Mensen gaan er vaak De politie heeft in samenwerking met de reinigingsdienst een con trole uitgevoerd op het juist aan bieden van huishoudelijk afval. Hiervoor was al eerder gewaar schuwd. Meerdere volle huisvuil- zakken werden naast de daarvoor bedoelde bakken aangetroffen. Dit terwijl de huisvuilbakken niet eens vol waren. Politiemensen hebben met personeel van de reinigings dienst de vuilniszakken doorgespit. Hierdoor konden vier verantwoor delijke personen worden getra ceerd. Deze mensen kunnen op een bezoekje van agenten wachten. Een misverstand is de oorzaak ge weest van een betreurenswaardige naamsverwisseling in de Soester Courant van vorige week, in het artikeltje over de knotsenkiel voor Meyns Hilhorst. De huidige prins der Plattelandsgenotsknotsen heet Michel Schothorst (en dus niet Hilhorst). Hij ging op bezóek bij Knotsenvoorzitter Mare Hilhorst en diens gezin. van uit dat er niks gebeurt met hun verhaal en problemen. Dit komt doordat veel bezigheden van de politie onzichtbaar zijn voor de wijkbewoners. Op de wijkpagina zal de agent vanaf 1 november eens in de veertien dagen een be richt zetten, waarin staat wat hij belangrijk vindt in de wijk. Hij zal de bewoners situaties in de wijk voorleggen en met oplossingen komen. Buurtbewoners kunnen - hierop reageren in een e-mail naar de agent, maar ze kunnen bijvoor beeld ook via het e-mailformulier aandacht vragen voor probleemsi tuaties in de wijk die niet worden belicht.' De wijkagent zal niet minder in zijn wijk aanwezig zijn. Het is dus geen excuus om lekker binnen te kunnen blijven. De pagina wordt onderhouden door het wijksecre tariaat. Per situatie wordt gekeken of het secretariaat het af kan han delen of de agent het zelf over neemt. 'De primaire taak van de wijkagent komt niet in het geding. Hij zal zo veel mogelijk in zijn wijk aanwezig zijn', aldus Meuleman. De pilot binnen Eemland Noord duurt zes maanden. Aan de hand van de uitkomsten hiervan wordt opnieuw gekeken naar de opzet van de wijkpagina en de manier waarop het beheer ervan georgani seerd is. Het is de bedoeling dat uiteindelijk alle districten gaan werken met wijkpagina's. De pagi na zal binnen de website www.politie.nl/utrecht gelanceerd worden. De in Soest woonachtige gedepu teerde Jan Pieter Lokker (CDA) is vrijdagmorgen 31 oktober om 10 uur te gast bij 'De Hangtafel'. Dat is de titel van een Radio Soest-pro- granima waarin Neks Blommers, Eit Algra en Wini de Kam discus siëren over actuele zaken in onze maatschappij en ver daarbuiten. Oud-gemeenteraadslid en oud docent J.P.L. Lokker heeft het als provinciebestuurder bijzonder naar zijn zin in het Paushuis te Utrecht. Hij is gespecialiseerd in de portefeuille landschap en na tuur en daarom willen de hangta- felaars aan het Raadhuisplein graag met hem praten over het nieuwe Streekplan, over het Hart van de Heuvelrug en over de posi tie van Soest in deze regio. In mei 2003 heeft het Platform Hart van de Heuvelrug een glan zend gekleurde brochure uitgege ven over 'de wens de kwaliteit van natuur en landschap te versterken en de ruimtelijke versnippering in het gebied terug te dringen'. Er is veel gepraat met belanghebben den en er is een gebiedsvisie ont wikkeld onder de titel 'schaken op de Heuvelrug: speelveld ope- ningsspel'. Dat alles wordt ver taald in twee kleuren: in rood (nieuwe locaties voor wonen en werken) en in groen (bos- en na tuurterreinen). Soesterberg neemt in de gebieds visie een belangrijke plaats in, al gaat men ervan uit dat de vliegba sis blijvend is. Een achterhaald standpunt? Over de herbereke ning van de geluidscontouren rond de vliegbasis is ook nog geen zin nig woord te zeggen. Vaag zijn de beleidsmakers over het Kodakter rein, het Jessurunkamp en het Soesterveen. Over het Soesterveen staat in de nota te lezen:ontrom- melen, vergroenen en realiseren waterberging'. Vertel mij, samen steller van de Groot Soester Taal test, wat is in vredesnaam 'ontrom- melen'? De gemeente Soest (hartje Heu velrug) heeft onmiddellijk een ex tern bureau, BRO van adviseurs in ruimtelijke ordening, economie en milieu uit Vught ingeschakeld om een eigen visie op bovenge noemde plannen uit te geven on der de raadselachtige titel 'De Ko ningspion - rood en groen in ba lans'. Dat heeft blijkbaar te maken met het schaakspel waarmee de belanghebbenden in het Heuvel rug Platform bezig zijn. Je moet er maar op komen. Je kunt het gemeentebestuur veel verwijten, maar ze kunnen alert reageren en dat mag best wat kos ten. Het veelkleurige boekje (ja nuari 2003) met ringband, prach tige foto's, onduidelijke kaartjes en ouwe koek, is niet meer ver krijgbaar in het Raadhuis. Ik moest een exemplaar lenen van de altijd dienstwillige griffier. In het begeleidende briefje bij 'De Koningspion' schrijft de afdeling Planologie Bouwen: 'Met deze opening, E2 - E4 voor schaaklief hebbers, willen wij, te beginnen in 2003, werken aan de realisatie van deze rode en groene projecten'. De brief is ondertekend door de grootschaakmeesters in het Colle ge van B W. Geinig, we zijn nu 11 maanden verder en het wordt hoog tijd dat de veel geprezen burgerparticipa tie in werking treedt, want voor we het weten staan de bewoners van Soest en Soesterberg, zonder één zet gedaan te hebben, schaakmat. ma. 9.°° -17.°° uur di. 9.15 - 16.°° uur woe. 10.°° -17.°° uur do. 10.°° - 16.°° uur vr. 10.™ -15.°° uur TEL. 035 - 6014152 HIER STAAT U VAN TE KIJKEN Varilux, ver vooruit en dicht bij u Naarmate u ouder wordt, kunnen uw ogen "minder" worden. Ook als u al een bril draagt. Misschien bent u dan toe aan multifocale brillenglazen. Kies in dat gevat voor Varilux: de meest gedragen en praktische oplossing voor uw lees- en kijkprobleem. Tijdelijk krijgt u bij aanschaf een prachtig glas kunst-object van Royal Leerdam Crystal cadeau. Kom snel eens langs voor een vrijblijvend advies of bel even voor een afspraak. Smitsweg 30 Soest Tel. 035-601 86 26 www.varilux.nl ember of the GM family.

Soester Courant | 2003 | | pagina 3