Yo Soest moet buigen voor koninklijken 'Argentijns doelpunt' velt VVZ'49 Druk valt weg bij handballers www. auto smeeing. n] i want Complimenten als troostprijs SoYoCo nadert lijstaanvoerder [SPORT! lliiil INA 28 WOENSDAG 12 NOVEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 29 RMARKT HFC stopt zegereeks van blauwwitten: 2-3 VOETBAL- zondag Elleboogstoot in voorwedstrijd beïnvloedt duel met Geinoord Contract met De Wit wordt niet verlengd Hees krijgt te weinig in duel met De Meern SEC via twee strafschoppen naar gelijkspel Knokkend Red Stars komt in slotfase net te kort BASKETBAL Van den Deijssel: 'meer dan optimaal gepresteerd' HANDBAL Winst in directe confrontatie: nog twee punten VOLLEYBAL AUTO SMEEING jfii - CS; - Na drie achtereenvolgende overwinningen heeft Soest zon dag verloren van HFC uit Haarlem. Gelukkig voor de thuisclub waren de koninklij ken zo hoffelijk om de wed strijd spannend te houden. De gasten verzuimden met name in de tweede helft de stand op te voeren. De verdediging van Soest leek in die fase op een ga tenkaas. Het werd 2-3 voor de bezoekers. Trainer Hans de Wit die nog voor het duel verklaarde, dat de punten voor het oprapen lagen, was na afloop teleurgesteld. 'We zaten vandaag met ons hoofd er niet bij', doelend op zijn selectie, waar eer der deze week de mededeling dat zijn contract niet zal worden ver lengd, insloeg als een bom. Soest begon met Koen Sueters en Jaap ten Haaf in de basis voortva rend aan de wedstrijd. Er kwamen kansen over en weer, de mooiste was voor Jordie Brouwer in de tweede minuut. Aan de overkant; moest Reijer Ran enkele malen al les uit de kast halen om de nul te houden. Nadat het been van Ton Edelbroek te kort was om de bal in het Haarlemse doel te glijden, kwamen de gasten vrij op de lin kerkant en nadat Ran na een schot de bal moest lossen, werd deze at tent door de behendige en moeilijk af te stoppen Cedric Melchiot in getikt 0-1. Maar de blauwwitten waren niet echt onder de indruk van deze treffer, de aanval werd gekozen. In de 21c minuut kegel de Brouwer van respectabele af stand raak: 1-1. Patrick Gierveld werd wegens een hamstringblessure vervangen door Nick Timmerman. Ondanks het aandringen kwamen er kansen voor HFC en in de 32e minuut kon Karei Willemse ongehinderd in schieten: 1-2. Brouwer probeerde in die fase nog wel met afstand schoten de gelijkmaker te forceren, maar meer als een paar hoek schoppen bracht dit niet op. De tweede 45 minuten begonnen met weer kansen voor de mannen van De Wit, maar met name Ger- do Kuenen, Edelbroek en Pieter- sen konden de juiste richting niet vinden. Ali Kocygit kreeg van scheidsrechter Wamsteker geel wegens aanmerkingen op de lei ding. Sander van Geem kwam op draven en Kuenen maakte plaats, maar toen lag de 1-3 er al in. Me- hmet Simsek had Ran met een schitterend schot verschalkt. Horloge Soest spartelde nog wat tegen en kreeg zowaar de aansluitingstref fer. Brouwer werd onderuit ge haald en Richard Pietersen mocht vanaf elf meter aanleggen, via de handen van de doelman scoorde hij de 2-3. De scheidsrechter be sloot het voor de Soesters wat makkelijker te maken en stuurde Gerdi Kuenen bevoorraadt een collega-spits. Foto: Foto Bell twee Haarlemmers van het veld, voor natrappen en een grove over treding. De beste man had zijn horloge niet goed gehanteerd, want na 91 minuten floot hij af, terwijl er zeker nog vijf minuten blessuretijd te spelen waren. De Wit: 'tja, het liep anders van daag, geen punten maar je verliest altijd wel eens een wedstrijd.' Jel- le Huizenga en Jordie Brouwer waren het niet met de stelling eens, dat de perikelen rond De Wit be palend waren geweest voor de ne derlaag, Huizenga: 'nee zo heb ik het niet ervaren, we zijn er gewoon vol voor gegaan.' En Brouwer: 'als we gewoon in de eerste helft de kansen benutten, wordt de situatie anders. Trouwens, we moeten ge woon verder dit seizoen'. Ondanks deze nederlaag handhaaft Soest zich op de derde plaats, omdat de concurrentie ook punten morste. VOETBAL- zaterdag WZ'49 begon de wedstrijd te gen Geinoord tien minuten la ter vanwege een misselijkma kend incident in de voorwed strijd tussen de tweede elftallen van beide clubs. In de slotfase werd na de winnende treffer Robin Duit met een ware mo kerslag van H. Kidane van Geinoord tegen het gras gesla gen. Duit, speler van het tweede en ver zorger van de selectie, had nu zelf eerste hulp nodig, die hem werd verleend door o.a. eerste elftaltrai ner Heerschop. Van een echte war- ming-up was zaterdag dan ook geen sprake. Heerschop: 'het voor val werkte toch wel door bij ons, het blijft toch maar een spelletje.' Gelukkig was de wedstrijd tussen de beide hoofdmachten wel spor tief, met Heerschop als trainer/ verzorger op de bank. Beide teams zochten de aanval en dat gaf over en weer kansen. Al in de le minuut miste Saddy de Koning alleen voor de Nieuwegeinse doelman. Een schot op de kruising was meteen het antwoord van de gasten. Arbiter Jacobs was zaterdag wat ongelukkig in zijn beslissingen, met name tegen de groenwitten. In de 18° minuut floot hij de doorgebro ken Stephan de Koning terug we gens buitenspel, maar de beste man had over het hoofd gezien dat de bal van een tegenstander kwam. Zes minuten later was het dan toch raak. De aalgladde Guilaume Ben- danon maakte gebruik van het ge rommel in de WZ'49 verdedi ging, en liet Robert Hagen kans loos: 0-1. De thuisclub kon vooral de eerste helft aardig antwoorden, want Gijs Schaap trok even later de stand gelijk: 1-1. Geinoord sloeg meteen weer terug, door onnodig balver lies op het middenveld kon Benda- mon zijn tweede aantekenen: 1-2. Bijna had Schaap de stand binnen een minuut weer in evenwicht ge bracht, maar zijn poging strandde in de handen van de keeper. Na de rust een zelfde beeld. De groenwitten konden goed volgen. Remco Veenendaal werd ingezet voor Paul Hilhorst, en in een man meer situatie kon Schaap de tot dan toe verdiende gelijkmaker maken, na een assist van Peter Wolfsen. Rick de Koning kwam er in voor Stephan de Koning. Diego Geinoord nam daarna snel af stand. Bendanon nam de bal met de hand mee en bediende Tom van Lijf: 2-3. Even later een herhaling: Bendanon tikte de bal weer met de hand over Hagen heen: 2-4. Die- go zou een betere voornaam zijn geweest voor de slimme speler uit Nieuwegein. Scheidsrechter Jacobs was het allemaal ontgaan. Dat Hagen de resterende tijd er nog twee om zijn oren kreeg, was een formaliteit, de Soesters hadden de strijd al opgegeven. En toen er met de 2-6 stand werd afgefloten, werd er stil de kleedkamer opgezocht. Heerschop: 'het liep niet vandaag, het keerpunt was de goal uit de handsbal (2-3). Het was een Ar gentijnse overwinning. Maar het was een wrange middag, het is ver schrikkelijk wat er met Robin ge beurd is. Dit hoort niet op een voetbalveld thuis, niet iedereen begrijpt dat het maar een spelletje is. Alles wat vandaag voor WZ'49 tegen zat, valt in het niet bij wat Robin is overkomen.' De zondag tweedeklasser Soest heeft vorige week te kennen ge geven dat het contract met Hans de Wit niet verlengd zal worden. De club moet voor vol gend seizoen dus op zoek naar een nieuwe trainer. Deze proce dure moet nog beginnen. Voorzitter Paul Smit: 'het is puur een bestuurlijke beslissing met inbreng van de technische commissie. Hans heeft ons niet gebracht waarop wij hoopten. Het is geen maatregel tegen Hans als persoon, maar tegen de tegenvallende resultaten. Wij willen weer een Soest zien dat eens meer dan 20 minuten goed speelt.' De Wit weigerde enig commen taar te geven, dit om -zoals hij verklaarde- de rust in zijn groep te willen bewaren. VOETBAL-zaterdag Voor Hees was er in De Meern meer te halen geweest. Zich ver ontschuldigen hadden de roodwit- ten zeker niet hoeven te doen als het duel in 2-2 was geëindigd. Maar het werd 2-1. Na een 1-0-ruststand werd er lan ge tijd niet gescoord. Daama kreeg De Meern een buitenkansje om de score te verdubbelen, maar Rick van den Bosch keerde de straf schop. In de rebound was het als nog raak: 2-0. Daarna zorgde Danny Brandenburg nog voor 2-1. Hees was in die fase beter dan de gastheren, maar kreeg niet meer dan één koekje bij de thee. Omdat UW van FZO won, zijn de Soesters terug gedrongen naar de laatste plaats. Daar staan ze met zes punten uit acht duels, net zo veel als Odin. UW heeft er zeven, Bunnik negen. VOETBAL- zaterdag Misschien had er nog wel meer in gezeten dan de 2-2, maar in elk geval wiste SEC-zaterdag de her innering aan de 2-10-nederlaag tegen Eemboys uit. Door het ge lijkspel bij Cobu Boys houdt SEC drie ploegen (VOP, OSO en de Posthoorn) onder zich. In Amersfoort werden beide tref fers gemaakt door Hans Veltme- ijer. In de eerste helft hielp hij zijn ploeg uit een strafschop aan een voorsprong, na de hervatting maakte hij, wederom vanaf elf meter, een 2-1-achterstand onge daan. Afgelopen zaterdag was 't een rare en onvoorstelbare dag op Sportpark Zonnegloren, heel WZ'49 wenst Robin Duit sterkte met zijn herstel! De wedstrijd-bal van de (helaas) verloren wedstrijd tegen Geinoord werd aangebo den door: Eemland Diervoeders Hoofdsponsor: Brink Kantoorartikelen Co-sponsor: Bosman Bedrijven BV Kledingsponsor: Sport 2000 Sub-sponsors: Bar Eetcafé d'Oude Enghe Bouwbedrijf Van den Hengel Procar B.V. Jeugdsponsor: Rene de Bruin Bouwbedrijf Overige selectie-ondersteunende sponsors zijn: Broodje van Toontje Eetcafé Centraal Bakker Bedrijfswagen Groep Becker Int. Transport Scholieren pub The Cardinal Deelen B.V. Makelaars Esso Servicecenter Zaal Harrie Toonen Assurantiën Linden Bedrijfskleding B.V./ Jasper Mode - Printkodo Promotie/ Relatiegeschenken - Van Hengsfum Apparatenbouw B.V. - Van de Meer Dakbedekkingen - Van de Munt Automaterialen B.V. Soest/Nijkerk - Van der Wardt Horeca Amusement - Van 't Net B.V. Verhuizingen - Wasiel Steitner - Rob Wilhelm en partners Uiteindelijk leverde een van de beste optredens van de laatste jaren slechts een stroom van complimenten op. In een sfeer die voor lokale basketbalbe grippen deed terugdenken aan de gloriejaren van weleer kwam Red Stars een haarleng te tekort om tegen BC Utrecht 2 voor een verrassing te zorgen: 77-81. In werkelijkheid waren de bezoe kers gemiddeld een kop langer. Vandaar dat de Soesters voortdu rend bij wijze van spreken twee stappen harder moesten lopen, maar dat deden ze dan ook, nie mand uitgezonderd. Het prettige gevolg voor de circa honderd toe schouwers was een zeer boeiende wedstrijd, waarin geen ruimte was voor verveling en waarin de bas ketballers het zich niet konden per mitteren ook maar even niet bij de les te zijn. Het favoriete BC Utrecht had de lengte en de ervaring, en in haar center (26 punten) een ongrijpbare schakel. Red Stars leunde op de snelheid, de niet aflatende inzet en het schutterswerk van Frank Ren- zenbrink (24 punten). Er waren twee momenten dat Red Stars on der de voet gelopen dreigde te worden. In het eerste kwart werd het via 10-17 13-20, maar ondanks het hoge tempo bleef de ploeg van Robert Oosterhof geconcentreerd verdedigen, ging ze goed schieten en brak iedereen zijn persoonlijk record op de onderdelen hoog springen en 10 en 20 meter sprint: 37-37. Voor Utrecht was dat het sein om in het begin van de tweede helft nadrukkelijker haar center op te zoeken. Dat was de voornaamste reden waarom het razendsnel 42- 52 werd, maar opnieuw klampte Red Stars toch weer aan. Toen het vierde en laatste kwart aanving, was er sprake van even wicht. Met iets minder dan drie minuten te gaan was het zelfs 73- 71, maar toen moest Christiaan Glerum met zijn vijfde persoonlij ke fout op zak, plaatsnemen op de bank. De center had wel enige re den om te mopperen over de wij ze waarop zijn verbanning was in geleid, maar het was de ervaring (lees: koelbloedigheid) die op het beslissende moment het verschil maakte. Waar Red Stars vier vrije worpen achter elkaar miste, daar bleef Utrecht dit soort pogingen benutten. De marge werd weer vier punten en dat was in de laat ste minuut een te brede kloof. Al leen de complimenten bleven in Beukendal. Dames De dames hebben de smaak hele maal te pakken. De dadendrang werd tegen BZ'72, waarvan de uit wedstrijd nog was verloren, omge zet in de derde achtereenvolgende overwinning. In tegenstelling tot in Zeist was Red Stars nu compleet. Na een gelijkopgaand eerste kwart namen de Soester basketbalsters afstand (35-24) en de voorsprong werd vervolgens alleen maar ver der uitgebouwd. BZ'72 probeerde diverse verdedigingsvormen, maar moest het antwoord schuldig blij ven op het spelletje van de thuis club die in Tessa de Bruin (26), Vanessa Vis (20) en Suzanne Vis ser (19) opnieuw de productiefste speelsters in huis had. Na veertig minuten was het 82-45. Niet meer dan vier punten (dat zijn twee zeges) liggen er tussen de derde en de twaalfde positie van de eerste divisie. Het is daarom misschien betrekkelijk dat Smeeing/BDC nu derde staat, maar sowieso van meer belang is dat de kloof met de twee onderste ploegen is ge groeid naar tien punten. Wie zulks voor aanvang van de competitie had durven voorspel len, had van Paul van den Deijssel op z'n minst de vraag toegeworpen gekregen of verder alles goed gaat. De feiten liegen niet, na de 14-29- overwinning op Animo is Smeeing/BDC nagenoeg zorgen vrij. 'Bij mij in ieder geval wel', zegt Van den Deijssel als hem wordt gevraagd of de druk nu is weggevallen. Of dat in het nadeel van de hand ballers kan werken, is nu niet te zeggen, meent de trainer/coach. De Soesterberger zal de komende duels geen beroep doen op Ri chard van den Hoef en Michel Roest die nog vijf-, respectievelijk viermaal mogen invallen. Vooraf had de technische staf nauwkeurig een aantal wedstrijden uitgezocht, waarin de versterking van de rou tiniers nodig was. Kennelijk had ze het allemaal goed ingeschat, al had niemand kunnen bevroeden dat het verzwakt uit de eredivisie te ruggekeerde Animo in oktober ook nog eens vier spelers gebles seerd en voor langere tijd zag uit vallen en daardoor aan het ploete ren sloeg. Smeeing/BDC maakte niet dezelf de fout als vorig seizoen, toen uit van het puntloze HEC werd verlo ren. De ploeg liet zaterdagavond geen spaan heel van Animo. Ma- nasse Wisse pakte alles en Jos Lans was een plaag voor de defen sie: 2-10. Na de pauze (5-12) nam Koen Smeeing de rol van scoren de speler over en werd het vlotjes 8-20, zodat de wedstrijd met drie sloten was vergrendeld. Iedereen Met 39 doelpunten in acht duels is Smeeing nu topscorer. Dat heeft voor een deel te maken met het feit dat hij van hoekspeler is om geturnd tot rechteropbouwer. Lin ker hoekspeler Lans maakte in ze ven wedstrijden 32 doelpunten, Robert Wijnen in acht wedstrijden 31 en Charles van Kordelaar 29. Daarnaast was Richard van den Hoef in vijf beurten goed voor 16 treffers. Waarmee maar is aange geven dat de tegenstanders zich niet kunnen focussen op 1 of 2 zware jongens, maar vrijwel ieder een in de gaten moeten houden. 'We hebben tot nu toe meer dan optimaal gepresteerd,' kon Van den Deijssel dan ook zonder te overdrijven vaststellen. De reste rende vijf wedstrijden van de eer ste competitiehelft ontmoet zijn ploeg telkens een team waarvan zowel gewonnen als verloren kan worden. Het gaat om Volendam 2, Gemini, Swift, De Gazellen en Groene Ster. Op de laatste na (ge deeld derde) zijn dat allemaal ploegen die onder Smeeing/BDC staan, maar zoals gezegd: in twee speelronden kunnen de nummers drie tot en met twaalf volledig door elkaar worden geschud. Smeeing/BDC gaat die confronta ties aan zonder Roest en Van den Hoef. 'Bij eerdere gelegenheden zonder hen hebben de anderen ons ook niet teleurgesteld. In het nieu we jaar willen we direct veilig zijn. In januari moeten we de slag ma ken, als dat dan nog nodig is.' Beker Om de jongere spelers ervaring te laten opdoen, liet de trainer/coach hen veel in actie komen tijdens het bekerduel met HVBS. Van den Deijssel startte donderdag in Bun schoten met zijn sterkste opstel ling, al mocht Dennis Diemers al vast de plek tussen de palen inne men. Zijn generatiegenoten volg den later in het veld. Via 8-11 (rust) werd het 14-14, maar toen Smeeing/BDC een tandje bij scha kelde, liep het uit naar 16-20. HVBS-er Bob Meester leverde een laatste krachtsinspanning, maar uiteindelijk deed Lans zijn voor malige club de das om: 23:24. Het uitgangspunt voor de he ren van Stam/SoVoCo was dui delijk. Er moest gewonnen worden van Unicornus om de koploper in het vizier te hou den. En aldus geschiedde. Door de 3-1-zege werd de ach terstand verkleind tot twee punten en er is de wetenschap dat de Bunschoters in de eerste competitiehelft een veel zwaar der programma hebben. Juijan van Slooten verwacht daar om dat Unicornus nog wel wat punten zal kwijtraken in de eerste serie van elf duels. De trainer/ coach beseft dat zijn ploeg het vrij dag nog lastig kan krijgen in Amersfoort, maar voor daarna staan de nummers negen tot en met twaalf op het programma. De topper in De Bunt werd zater dag gestalte gegeven door twee teams die een hoog niveau haal den. Het stuivertje had net zo goed de andere kant kunnen opvallen. Vooral in de tweede set gierden de zenuwen door de keel van menig een. Beide teams kwamen meer maals op setpunt, maar het was Stam/SoVoCo dat zich het meest stressbestendig toonde: 32-30. Ook in de eerste set was het lang gelijk opgegaan, maar vanaf 15-15 gaf de servicedruk van de Soesters de doorslag: 25-20. Kennelijk nog in de wolken van de opluchting over de benauwde winst in de tweede set trad er con centratieverlies op bij de thuis ploeg en dat kostte haar de derde set (22-25). Het herstel werd vlot ingezet. Bin nen de kortste keren nam Stam/ SoVoCo een I3-7-voorsprong en hoewel Unicornus nog eenmaal dichtbij kwam, gaven de Soesters de winst niet meer uit handen: 3- 1. Over de hele ploeg, maar ook over de steun vanaf de bank was Van Slooten uitermate goed te spreken. 'Het was collectief een goede pres tatie die we hebben neergezet. Verder heeft Marcel Swart zich vooral verdedigend onderscheiden. Dat heeft ontzettend geholpen. Ook de blokkering werkte goed. We wisten dat zij twee gevaarlijke aanvallers hebben en die hebben we aardig kunnen beteugelen.' Dames Nog maar een punt achterstand heeft het damesteam van Stam/ SoVoCo op de (nieuwe) koploper DIO/Bedum. De Soester club won voor de vijfde maal met 4-0 (uit van Abcoude), terwijl Dyna mo zich deels verslikte in de Apeldoornse derby tegen Alterno en nu een punt achter Stam/SoVo Co staat. Kortom, de kaarten zijn nog lang niet geschud in de eerste divisie die een aanzienlijk span nender verloop kent dan vorig sei zoen, toen Stam/SoVoCo de al leenheerschappij in handen had. In Abcoude kwam het team van Derk de Saegher geen moment in last. In twee sets leek het kantje boord, maar van een echt riskante situatie was geen sprake. De Sae gher had slechts één wissel (Elske van Diepen) tot zijn beschikking, maar zag geen aanleiding die toe te De volleybalsters spelen zaterdag thuis tegen Lycurgus en moeten de week daarna naar Bedum voor de confrontatie met DIO. Deze kop loper moet ook nog tegen Dyna mo. Behalve de zeperd bij Dyna mo verspeelde Stam/SoVoCo nog geen set. De concurrenten doen dat daarentegen wekelijks. In de tweede competitiehelft krijgt de Soester club Dunamo en DIO op bezoek en dat wordt gezien als een thuisvoordeel. 'Het zou niet zo mogen zijn, maar in De Bunt spe len we beter. Vorig jaar hebben we maar een set verloren. Je kent er ieder plekje, je weet waar de kleedkamer is en het toilet, je kent het net. Het klinkt raar, maar dat scheelt', aldus De Saegher. Foto: Foto Bell Onder anderen Marcel Swart (voorgrond) is onderuit gegaan, maar hij en zijn team kregen Uni cornus uiteindelijk op de knieën. ledesie co&e*tdd<z^ üt de &ua. owi «kook 75 /6e* INLICHTINGEN: TELEFOON 035 - 601 41 52 Van Weedestraat 227 - 3761 CD Soest E-mail: soestcrt@wanadoo.nl (mtedcaedealÈrs) lil ihfli i l Hllli! 1 Totally driven! OOK VOOR UW NIEUWE OF GEBRUIKTE MITSUBISHI...

Soester Courant | 2003 | | pagina 30