MaxMara Pijnenburg weer helemaal bij de tijd DIESEL Offday van heren MHC Soest Selby eenvoudig langs Nijkerk isMaaraiiMHai Üw specialist in Soest voor ^ogteron Virtueel vliegen in cockpit van F16 GUCC1 Kiplagat in Sylvestercross Veilige derde plek lijkt voor Shot nu onhaalbare zaak SEC toont in Veenendaal karakter en wordt beloond Wildschut Optiek 1SPORTI PAGINA 30 Sportprogramma Sportuitslagen I B3IX)^R\LPhLaIJREN DKNY Van Zee legt publiekstrekker vast ZWEMMEN TAFELTENNIS VOETBAL- zondag Elf hockeyers spelen allemaal hun eigen wedstrijd HOCKEY Licht geblesseerde Scheerhoorn neemt geen risico BADMINTON BADMINTON Badso komt net te kort om punt te veroveren .■V" WOENSDAG 12 NOVEMBER 2003 SOESTER COURANT WOENSDAG 12 NC IVlarathon voor klaverjassers banketbakkeri Lezing prof. Tomsi over Jezusbeeidei in De Open Hof Muziek in Domk Uitgebreid clubhuis alweer te klein bij officiële opening Invallers knallen Duinkikkers naar verdiende winst 60153.. VRIJDAG 14 NOVEMBER Futsal 20:10 Adelaars-DVS (Naarden) 22:15 AW-SEC (Huizen) Volleybal 19:45 Wilhelmina-Stam/SoVo- Co (H) (Amersfoort) ZATERDAG 15 NOVEMBER Dammen 12:00 Huizum-DVSB Tafeltennis 14:00 Shot-ATC (Orlandoge- bouw) Voetbal 13:30 Volendam-VVZ'49 13:30 Hees-Bunnik'73 (V.O. Utrechtseweg) 13:30 SEC-Delta Sports (Bos straat-West) Volleybal 19:00 Stam/SoVoCo (D)-Lycur- gus (De Bunt) Waterpolo 19:15 Aalscholver-Duinkikkers (D) (Almere) ZONDAG 16 NOVEMBER Handbal 13:00 Volendam-Smeeing/BDC (H) Hockey 12:45 MHC Soest (D)-Alkmaar (Bosstraat) 14:30 MHC Soest (H)-Almerc (Bosstraat) Voetbal 14:30 Hercules-Soest (Utrecht) 14:00 SEC-Achterveld (Bos straat-West) Waterpolo 18:30 Aliance-Duinkikkers (H) (Zaandam) MAANDAG 17 NOVEMBER Biljarten 19:30 BCS2002-Oranjeboom, driebanden (Willem I) Bowling 19:30 Competitie Soester Bow ling Vereniging, ook op dinsdag (Bowling Soest) Futsal 20:55 DVS-Hercules (Beuken dal) DANSEN VOETBAL EYEWEAR O C C H I A L I Lornah Kiplagat is dé pu bliekstrekker in het vrouwen- veld van de Sylvestercross. De onlangs tot Nederlandse gena turaliseerde loopster uit Kenia tekende vorige week in New York onder toeziend oog van racedirecteur René van Zee het contract. De voormalige Soester volgde haar tijdens de marathon vanaf de truck voor fotografen en wist haar later vast te leggen voor de wedstrijd op oudejaarsdag. Kiplagat werd in de beroemdste marathon ter wereld derde in 2.23.43 en verbeterde daarmee het Nederlands record dat zestien jaar op naam stond van Carla Beurskens (2.26.34). Op de 10 kilometer van het WK in Parijs eindigde de met de sportmanager Pieter Langenhout getrouwde atle te onlangs als vierde. Van Zee is in zijn sas dat de inter nationaal vermaarde loopster in de duinen van Soest zal starten. Het betekent dat de Stichting Sylvester cross toppers kan binnenhalen, ondanks dat de hoofdsponsor van de Koninklijke Nederlandse Atle tiek Unie (KNAU) is afgehaakt en er minder geld is voor het natio naal crosscircuit, waar de Soester cross deel van uitmaakt. 'Lornah steekt een deel van het geld, dat ze met lopen verdient, in een trainingskamp. Daar krijgen jonge, kansarme meisjes uit Kenia de mogelijkheid om naar school te gaan en te trainen', vertelt Van Zee die zelf ooit begon met de organi satie van de Sylvestercross. Nadat hij met zijn gezin naar Oos tenrijk emigreerde, was hij nog een poosje bij de wedstrijd betrokken, maar uiteindelijk zette hij er een punt achter. Sinds eind vorig jaar is hij samen met Marion van den Broek racedirecteur. Van den Broek onderhandelt mo menteel met onder anderen Irma Heeren en Nadja Wijenberg. De Soesterse laat weten, dat de aan dacht in eerste instantie uitgaat naar Nederlandse lopers. Als het budget het toelaat, zullen ook bui tenlanders worden benaderd voor deelname aan een van de vijf be langrijkste crosswedstrijden van ons land. Onder goedkeurende blikken van René van Zee ondertekent Lor nah Kiplagat het contract voor deelname aan de Sylvestercross van AV Pijnenburg. Door met 5-5 gelijk te spelen tegen VTV 4 heeft Shot zich zelf een slechte dienst bewezen in de strijd tegen degradatie uit de hoofdklasse. De derde plaats in de poule is zo goed als onbereikbaar geworden. In de heenwedstrijd won Shot met 9-1 van dezelfde tegenstander, maar die uitslag was enigszins ge flatteerd. Vrijdagavond kwamen de Soesters weer met 3-0 voor, maar daarna viel het allemaal net even anders. 'Na de 3-0 dachten we dat het weer zo zou gaan lopen, maar het ging bij óns niet lekker meer en VTV was net wat beter dan in de eerste wedstrijd', zei Hans van Gooi. Het dubbel werd kansloos verloren en Van Gooi en Paul Roest kwa men niet meer tot winst. Alleen Marcel Jansen onttrok zich aan de malaise. Hij behoedde zijn team voor een nederlaag door nog twee keer te zegevieren. Shot staat nu acht punten achter SVE 3 dat de veilige derde plaats bezet. Van Gooi realiseert zich dat deze achterstand normaal gespro ken niet meer in te lopen is. 'We moeten maar hopen dat de num mer vier toch niet degradeert.' Vol trots keek René Ribberink terug op de uitwedstrijd van SEC tegen Veenendaal. De trainer was vanzelfsprekend dolblij met de 1-2-zege, maar was met name verguld over de manier waarop dat resultaat was geboekt. Als gevolg van blessures had Rib berink al drie spelers moeten wis selen, toen Veenendaal de 1-0 scoorde. Tot overmaat van ramp viel vervolgens ook nog eens inval ler Dennis van den Broek uit en moesten de Soesters met z'n tienen verder. Tot dan toe gingen beide ploegen vooral gebukt onder de belangen die op het spel stonden, hetgeen het voetbal niet ten goede kwam. Omdat er niets meer te verliezen was, trok SEC met veel drang naar voren. Timo Timmer werd in de spits geposteerd en hij nam het team op sleeptouw. Hij won zijn duels en zijn voorbeeld deed vol gen. De beloning kwam in de laatste twaalf minuten. Eerst nam Dave Koffrie, ingevallen voor Jeffrey van den Hoed, na een afgeslagen hoekschop, de bal ineens op z'n slof (1-1). Even daarna was Mi- chael van der Laan, in de afgelo pen weken niet gelukkig bij de af ronding, ook succesvol. 'De ploeg verdient een dik compli ment, het was klasse', sprak Ribbe rink die met SEC de laatste plaats verliet en drie plekken klom. Het verschil met HDS (zesde) is slechts vier punten. 'Dit was de eerste wedstrijd in de tweede periode, waarin we toch zo lang mogelijk willen meedoen. Ik hoop dat ze hier veel moed uithalen en dat we zondag tegen Achterveld de pun ten kunnen thuishouden. Die te genstander zit in hetzelfde schuit je als wij. Ze verloor zondag ook maar met 1-0 van de koploper.' De heren van MHC Soest heb ben voldoende kwaliteit in huis om in de tweede klasse een rol van betekenis te spelen. 'Maar dan moeten ze er wel voor wer ken', zei Paul Jonker die zon dag vaststelde dat zijn spelers een offday hadden. Kraaien profiteerde dankbaar: 3-2. 'Iedereen stond zijn eigen wed strijd te spelen en daar kwam bij het ongenoegen dat naar elkaar en de scheidsrechter werd geuit. De honden lustten er geen brood van.' Jonker was boos in de rust die vol komen onnodig met een 2-0-ach- terstand werd ingegaan. Kennelijk waren de hockeyers on der de indruk, want binnen acht minuten kwamen ze via treffers van Garreld Klaucke en Pepijn Goedhart langszij. Daarmee was de koek op. MHC verviel weer in het individuele spel van daarvoor en het wachten was op de 3-2. Het wachten werd 'beloond', want een gelijkspel was eigenlijk niet ver diend geweest, vond Jonker. Na afloop werden er zowaar excu ses aan het adres van de trainer/ coach bezorgd. Hij hoopt dat zijn troepen nu eindelijk hebben ge leerd van hun optreden. Dit is niet de eerste keer en als- we zondag weer zo'n geintje hebben, moet je nog naar onderen kijken ook. Daar hebben we helemaal geen zin in en daar hebben we te veel kwaliteit voor rondlopen. Het is allemaal niet zo dramatisch, maar iedereen moet zich er nu van bewust zijn, dat je de afspraken in het veld na komt.' Dames Een goede serie van de dames werd door Voordaan gebroken. Deze ploeg won zondag met 3-1 van de Soesters die geen goede woorden voor de scheidsrechters van de thuisclub konden vinden. 'Zelfs Voordaan schaamde zich ervoor', beweerde Chris Marije Sudmeijer. Een doelpunt van Soest werd in de vijftiende minuut tot ieders verbazing afgekeurd, de gele kaarten aan Soester zijde wek ten onbegrip op. Toch nam Soest de leiding. Dat was ruim tien minuten na de rust, toen Muriëlle van Rensen vanuit een moeilijke hoek raak schoot. In het laatste kwartier kreeg Voordaan de ene na de andere strafcorner toegekend en uit twee van dat soort situaties werd er ge scoord. Tussendoor verdween de bal na een inzet via de scheenbe schermer van Sudmeijer in het doel. De ongelukkige hockeyster: 'tegen Voordaan kun je nooit win nen met zo'n scheidsrechter. We hebben alles tegen gehad, maar onderling was het een leuke wed strijd.' Herman Scheerhoorn bless eerde zich zaterdag in de thuis wedstrijd tegen Nijkerk bij zijn laatste slag in het enkelspel. Die partij won hij, maar de kwetsuur kostte de ploeg wel het herendubbel, terwijl de Soester besloot om niet meer uit te komen in de eerste mix, die zodoende reglementair bij de tegenstander terechtkwam. Dat maakte niet meer uit, omdat Selby inmiddels een beslissende voorsprong (5-1) had genomen en uiteindelijk met 6-2 zou winnen. Scheerhoorn, in het enkelspel te sterk voor zijn opponent, wilde geen risico meer nemen met het oog op de badmintonkampioen schappen van de Koninklijke Luchtmacht die volgende week donderdag en vrijdag worden ge houden in het Duitse Seedorf. Dezelfde vrijdag moet Selby 's avonds aantreden tegen koploper Indide'82 uit Baarn. In de sportzaal van Bowling Soest bood Nijkerk soms goed tegen stand maar Selby was gewoon be ter. Behalve Scheerhoorn, stapten ook Marcel Pas, Jolanda van Cleef en Gerdie Hooijer als winnaar uit de singles. Hooijer was de enige die drie games nodig had. Het damesdubbel was een makke lijke prooi voor de Soesters, zodat ze zich geen zorgen meer hoefden te maken. Hooijer en Pas moesten wel het uiterste geven om de twee de mix op te eisen, maar al met al ondervond Selby geen noemens waardige problemen. Komend weekeinde heeft de ploeg vrijaf, daarna zal het van Inside'82 moeten winnen, wil het zicht blij ven houden op de koppositie. De achterstand op Inside'82 en RAP bedraagt drie wedstrijdpunten. Scheerhoorn/Wallet 15-12, 15-10; Pas-Bijlsma 15-13, 15-5; Van Cleef-Philipi 11-0, 11-3; Hooijer- Kasteel 8-11, 11-9, 11-7; Heren- dubbel: 4-15, 14-17; damesdub bel: 15-4, 15-6; Scheerhoorn/Van Cleef-Bijlsma/Kasteel: Selby geeft op; Hooijer/Pas-Philipi/Wallct 15-10, 17-15. Foto: Foto Bell Inzet bij Selby dat simpel won. De heren van Badso hadden niet veel problemen met hun tegen standers van Sjeve Sjuttel 2. Vooral op ervaring sloegen zij hen van zich af. Maar de dames hadden des te meer moeite en kwamen er niet aan te pas. Joyce van Doezel aar kwam niet in haar spel met de langzame shuttle, terwijl Kim Reinsma nog geen vuist kon ma ken. Het dertienjarig talent van Badso verving Bea Kaspers. Na de singles en de dubbels was het zodoende 3-3, zodat de door slag in de mixen moest worden geforceerd. Zeer spannend was het in de mix van Erik Creutzberg en Van Doezelaar. In deze partij hiel den de Soesterbergers en Spaken burgers elkaar lang in evenwicht, maar op de beslissende momenten was de thuisploeg net iets beter. Veel scheelde het niet: 17-14, 15- 13. Rob Stomp en Reinsma leken lan ge tijd op weg om een gelijkspel te forceren. Tot diep in de eerste set bleven ze in balans, maar toen Sjeve Sjuttel eenmaal de set had gegrepen (15-10), was het gedaan met het verzet. De tweede set ver loren ze met 15-4. Zuidpromenade 14 035-6022212 www.wildschutoptiek.nl De klaverjasmarathon in De I rinet begint zaterdag 15 novem om 11:00 uur. Wie wil mccdc dient uiterlijk om 10:30 uur a wezig te zijn om zich in te scl ven. Dat kan ook vooraf bij K Frans, tel. 6033244. De kaam rathon duurt twaalf uur, maar i sendoor kunnen de deelnemer: henen strekken. Voor de winr staat een dvd-speler klaar. Er meer prijzen te winnen, ook bi loterij. Deelname kost 4,00 v leden en donateurs van de org; serende wijkvereniging Overh- Andere kaarters moeten 5 betalen. De minimumleeftijd i« jaar. Voor <r zelf of voor een andt geef 't gebak met liefde aan elkander Soesterbergsestraat 53, Soes Telefoon 035-6012050 Leden van AV Pijnenburg trokken zaterdag in een lange stoet rennend door SoestFoto: Foto Bell Welke Jezusbeelden schildert Nieuwe Testament en hoe moi we die interpreteren? Hien komt de theoloog prof. dr. F Tomson zondagmiddag 16 nov ber een lezing houden in De C Hof. Prof. Tomson is verbor aan de Universitaire Faculteit Protestantse Theologie in Bri en schrijver van een gezagheb de studie over Jezus en de sc vers van het Nieuwe Testame hun verhouding tot het joden van hun tijd. Hij komt naar S op uitnodiging van de werkg Vorming en Toerusting var SoW-gemeente van De Open waar al langer een bezinning g de is op de joodse wortels vai christelijk geloof. De titel Tomsons lezing luidt: 'De jo Jezus volgens Lucas en de C tus van Paulus'. Aanvang 1 uur. Wie wil kan na afloop 18:00 uur deelnemen aan ee zamenlijke maaltijd; opgave voor via SS 602 50 34, of e- j.aheminghofman@freeler.nl. SO Soest A-junioren: Roda'46 A2 - SO Soest Al 0-1; LJ'vogels A3 - SO Soest A2 4-2; SO Soest A3 - HSV'69 Al 2-1; A-junioren meisjes: SO Soest MA1 - NVC MA2 3-2; B-junioren: SO Soest BI - Maarssen BI 2-1; Hees BI - SO Soest B2 7-0; Hoogland B5 - SO Soest B3 6-0; C-junioren: De Bilt Cl - SO Soest Cl 3-7; SO Soest C2 - DOSC Cl 2-3; SO Soest C3 - U'vogels C4 7-0; SO Soest C4 - Hoogland C5 2-7; SO Soest C5 - Hoogland C7 1-4; D-pupillen: TOV Dl - SO Soest Dl 0-1; BFC Dl - SO Soest D2 7-1; KWA Dl - SO Soest D3 10-0; SO Soest D4 - TOV D2 2- 5; Quick AFC D4 - SO Soest D5 3- 1; SO Soest D6 - Cobu Boys Dl 1-9; D-pupillen meisjes: Spakenburg MD2 - SO Soest MD1 1-10; E-pupillen: Nieuwland El - SO Soest El 3-3; SO Soest E2 - Nieuwland E2 3-5; Quick AFC E4 - SO Soest E3 2-5; SO Soest E4 - VVZA E6 4-0; SO Soest E5 - WZA E7 3-0; SO Soest E6 - KWA E4 4-1; SO Soest E7 - Hoogland Ell 5-1; Roda'46 E13 - SO Soest E8 7-4; SO Soest E9 - HVC El 1-18; F-pu- pillen: Nieuwland F1 - SO Soest F11- 1; CJW F2 - SO Soest F2 6-1; Roda'46 F3 - SO Soest F3 2-6; SO Soest F4 - VVZA F5 5-0; SO Soest F5 - IJVogels F6 0-2; U'vogels F7 SO Soest F6 3-0; SO Soest F7 - Spa kenburg F7 1-1; Nieuwland F8 - SO Soest F8 6-1; KWA F4 - SO Soest F9 1-1; SO Soest F10 - Hoogland F7 0-2; LJ'vogels F12 - SO Soest Fll 1- 0; SO Soest F12 - Roda'46 F12 1-10; G-voetbal: CJW G2 - SO Soest G1 6-3. VYZ'49 WZ'49 A2 - TOV A2 5-4; SDO BI - WZ'49 BI 1-1; AFC Quick 1890 Cl - WZ'49 Cl 1-1; WZ'49 C2- Delta Sport C2 4-4; Cobu Boys Cl WZ'49 C3 10-0; WZ'49 Dl -S* stum Dl 4-3; WZ'49 D2 - HoogP D4 3-2; WZA D5 - WZ'49 W 0; WZ'49 El - SV Spakenburg 7-5; IJsselmeervogels E3 - VVZ E2 5-1; WZ'49 E3 - Roda'46 EL 0; AFC Quick 1890 E5 - WZ'49*; 1-1; AFC Quick 1890 E7 - WZ J E5 1-6; WZ'49 E6 - CJW E7 WZ'49 E7 - Roda'46 E12 f* VVZ'49 F1 - IJsselmeervogels F' 4; IJsselmeervogels F2 - WZ4 - 3-3; Hoogland F2 - WZ'49T^J; VVZ'49 F4 - Amsvordc F2 KWA F3 - WZ'49 F5 5-1: vv*Jf F6 - Hooglanderveen F3 6-0: AL F3 - WZ'49 F8 1-1; WZ'4y CJW F8 5-0. 601 53Nee hoor u maakt ir wakker, ik sta redelijk vroeg o] van Radio Soest, ja daar luister eens naar. Naar wat? Ja kijk, ik werk sin niet meer en dan heb je meer t je bent meer thuis. Wat ik wel vind zijn die programma's zoals room hoewel ik wel moet zegg< er ook wel veel geklets te hoi maar ja daar luister ik toch wel matig naar. En soms naar dat programma, maar dat mag wi vlotter worden. Nog meer? 't Valt me wel op da vaak fouten worden gemaakt D< ik in de gids, ik bedoel in de kra die of die komt en dan komt c iemand anders of helemaal nie; Wel lekker rustig hoor, zo'n niks maar ja als ik niks wil hor ik de radio met aan, toch? Nee, nou van de week nog. Ee: lemaal geen radio, was er een s bij de kabel. En dan zeggen z bpor. Hoe, ja da's waar dat kan r 'ijk niet maar als de kabel h< weer doet wordt Radio Soest w< tijdje stil, ik bedoel maar. Bedankt. Nee, niks te danken. 1 der best maar doen ik vind lok dio soms toch best leuk. ^03 21Radio Soest? Wat bed 0h> of ik wel eens luister naar Soest? Ja, maar niet zo vaak. 'k hou eigenlijk meer van die bedjes. Udo Jurgens en Catheri lente, weet u. Dat vind ik noi muziek, maar die draaien ze bij 8®ns, nee ook niet op Hilver Die heb ik trouwens nooit an '°ch verschrikkelijk, dat geschi Nooit Radio Soest? Jawel, jawi uier in de buurt zijn geweest I Beeld of zo'n verzoekprograr daar luister ik wel eens naar.1 ik ook wel eens hoor dat i "'etje, die man kan toch zo lc tellen. Vrijdag weer. O ja, komt die weer. Nou kijk, daar luister ik weer naar. Maar onderlaatst wnendin dat Malle Pietje om ?P Radio zou zijn en toen helemaal niks. Geen mu ,een gepraat, zelfs geen ge acht nog, zou de radio stuk z Oh, was er storing, nou at wel de reden rijn dat ik nil e, maar vrijdag ga ik weer li »ks te danken hoor menec B aan en W>1 u voor mij eer h van Udo Jurgens, danl Sepp FD&C wedstrijd Soest Rob en Quinta Schambach lc prijs Deb. 5; Jeroen Butzelaar en Quirine Stinga 2C prijs Deb. 5; Jasper van Schaik en Lorainne Voorn le prijs Deb. 4 standaard; Walter Koelewijn en Roos Hofman 2C prijs Deb 4. Stan daard; Mathijs Steegman en Emely Hendrixs lc prijs Deb. 2 standaard; Mark Sepp en Melissa van Buuren Open Klasse standaard 3C prijs; Hans en Colette Alma Open klas senioren standaard 1" prijs; Toon en Roelie Schrijvers Open klas senioren stan daard 2C prijs; Johan en Wilma van de Werf Open klas senioren standaard 3' prijs; Jasper van Schaik en Lorianne Voorn 2C prijs Deb. 4 latin; Walter Koelewijn en Roos Hofman lc prijs Deb. 4 latin; Mark Sepp en Melissa van Buuren Open klasse 2C prijs latin; Johan en Wilma van de Werf Open klas senioren 2C prijs latin. Het uitgebreide clubhuis van AV Pijnenburg was zaterdag morgen alweer te klein om alle belangstellenden tijdens de of ficiële opening te herbergen. Honderden (oud)Ieden, verte genwoordigers van sportvereni gingen en de gemeente en an dere betrokkenen waren getui gen van de feestelijke bijeen komst. De kantine is vergroot, voor de jeugd is er een apart vertrek aan gebouwd, de bergruimte heeft meer volume en het aantal kleed lokalen is met twee uitgebreid. De toevoeging van ongeveer 200 vier kante meter aan het clubgebouw aan de Wieksloterweg kostte 330 duizend euro. De gemeente betaal de 250 duizend aan AV Pijnenburg dat zelf de rest ophoestte en als bouwheer optrad. 'Met deze rolverdeling tussen ver eniging en gemeente kon Pijnen burg geld verdienen door sponso- je. Met dit symbool wil AV Pijnen burg aangeven dat ze tegen zinloos geweld is. Om dit onder de aan dacht van iedereen te brengen, waren de cakejes die werden uitge deeld, allemaal voorzien van een houten uitvoering van dit symbo lische beestje. De officiële openingshandeling werd voorafgegaan door een pre sentatie van vrijwel alle afdelingen binnen AV Pijnenburg. Terwijl de jeugd technische nummers afwerk te op het binnenterrein van de baan, trok een wassende groep at leten hardlopend door Soest om de bevolking te wijzen op de ont wikkelingen bij de club die in het afgelopen decennium van 200 naar 800 leden groeide. De werkzaamheden op de uitge breide accommodatie zijn nog niet afgerond, want volgend jaar wordt de atletiekbaan onder handen ge nomen. Deze dient te worden ge renoveerd. Maar binnen is de club nu weer helemaal bij de tijd. Al was het maar vanwege de klok die ze cadeau kreeg van de gemeente. Zaterdag 15 november: proj ma met werken van Bruc Wolf ('Spanisches Liederb Liszt en Brahms ('Ernste G ge'), door Bas Kuijlenburg, ton, en Jan Jansen, orgel en Het concert begint om 15:3 en de toegang is gratis. Miniportret van en 603 21.. ring en zelfwerkzaamheid', aldus burgemeester Koos Janssen die vond dat de club een topprestatie had geleverd. Aad Suiker, Co van Herwaarden en Jan Veen werden door hem uitgelicht uit het rijtje van vele vrijwilligers die de afgelo pen maanden de armen uit de mouwen staken. Janssen opende niet alleen het clubgebouw, maar onthulde tevens een tegel met een lieveheersbeest- Burgemeester Koos Janssen krijgt van de kinderen een cakeje met een houten lieveheersbeestje, het symbool tegen zinloos geweld. Op zaterdag 15 en zondag 16 november staat het Militaire Luchtvaart Museum aan de Kampweg in Soesterberg in het teken van een virtueel demon stratieweekend. De bezoekers zijn dan in de gelegenheid om een virtuele vlucht te maken in een echte F-16 cockpit. Leden van het virtuele 322 squadron zullen'bovendien hun behen digheid op de personal compu ter tonen. Het is inmiddels traditie dat gedu rende een weekend per jaar in het Militaire Luchtvaart Museum in het kader van het virtueel demo weekend de bezoekers zelf actief aan een gevarieerd programma kunnen meedoen dat volledig in het teken van virtueel vliegen staat. Een aantal van hen krijgt zelfs de unieke kans om plaats te nemen in een echte F-16 cockpit om zo kennis te maken met de wereld van het virtuele vliegen. Medewerkers van het museum ge ven uitleg over de instrumenten in de cockpit en de besturing van de F-16, waarna ze het virtuele lucht ruim kunnen verkennen met een F-16 Fighting Falcon. Leden van het legendarische 322 Dutch Spitfire Squadron RAF voe ren virtueel historische vluchten uit. Zij zullen hun behendigheid op de personal computer tonen en het tegen elkaar opnemen in hun virtuele cockpits. Belangstelling voor de virtuele vlucht van een bezoeker van het Militaire Luchtvaart Museum in Soesterberg. Op overtuigende wijze hebben de heren van de Duinkikkers twee wedstrijdpunten meegenomen uit Utrecht. De invallers Jaco Alblas en Mike Bosman legden de ploeg niet bepaald windeieren. Ze maak ten vijf, respectievelijk drie treffers en hadden zodoende een groot aandeel in de 6-11-overwinning op SG Utrecht. Het regende tijdstraffen in het Utrechtse binnenbad en mede daardoor konden de gastheren langzaam, maar zeker de marge verkleinen: 6-7. In het laatste kwart stelde de Duinkikkers orde op zaken. Best wat op te merken

Soester Courant | 2003 | | pagina 31