Nieuwste snufjes in dierenkliniek Soestdijk Van Breukelen Vastgoed biedt te koop aan Nieuwbouw Driesprong stap dichterbij Vier jaar cel hangt 2 Soester mannen boven het hoofd Hét geluk na ongeluk SkECHT BEELD? 1 ACTUEELI Opening dierenkliniek gepaard met open huis Van Breukelen Vast-goed Assurantiën Gevang in na mishandeling AGINA 4 WOENSDAG 12 NOVEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 5 Meursings naar Koningsweg; snellere diagnose; geen wachttijden Wegens vermeende betrokkenheid in cd-bende Meningen van lezers I Gouden Ploeg expert SCHOEMAKER L£| Soester met gereedschap geslagen Rijbewijs kwijt Extra steun gemeente; verkoop twee villa's laatste voorwaarde Heel, heel lang geleden stond er aan de Van Mecklenburg- hlaan een doosje met dieetvoe- der onder de trap. Aan de Ko ningsweg zijn nu meterslange planken gevuld met aangepast eten voor dieren met bijvoor beeld nierafwijkingen; of voor honden en katten die overge voelig zijn voor bepaalde smaak- of kleurstoffen en daar om teren op hypoallergeen voer. De Dierenkliniek Soestdijk be hoort sinds vorige week maandag tot de modernste van het land. Niet eens zozeer door het uitge breide assortiment in de apotheek van Jqn en Wirtjo Meursing, maar vooral door de nieuwste snufjes op technisch gebied. Oude fixeerbakken, meegesleurd in de stroom van de verhuizing, liggen weliswaar nog opgestapeld onder een tafel, maar zijn overbo dig geworden. Vader en zoon Meursing hebben de beschikking over een computergestuurd rönt- genapparaat. In de donkere kamer, een deur verder, staat de ontwik- keimachine die zonder poespas ra zendsnel het negatief uitdraait, zo dat meteen kan worden vastgesteld wat er precies aan de hand is met de binnengebrachte patiënt. Aanzienlijke tijdwinst kan tevens worden geboekt dankzij het bloedtestapparaat dat in de kliniek staat. Monsters hoeven niet meer te worden opgestuurd, zodat 48 uur eerder dan voorheen de dia gnose kan worden gesteld. Twee dagen kunnen het verschil maken tussen leven en dood. De operatiekamer is voorzien van alle praktische gemakken, waar- Jan (rechts) en Wirtjo Meursing staan samen met naire operatietafel in het gloednieuwe onderkomen van Angéline Kok, een van de drie assistenten, bij de veteri- Dierenkliniek Soestdijk. Foto: Herman van Dam door de dierenartsen rond de ve terinaire operatietafel adequaat uit de voeten kunnen. De bijkomka- mer, die plaats biedt aan zeker drie grote honden en verschillende klei nere huisdieren, is voorzien van vloerverwarming. 'Voorheen werk ten we met plates en straalkachels, nu heeft ieder hok een eigen ther mostaat. Verwarming is belangrijk, want dieren die onder narcose zijn, worden snel koud', verklaart Jan Meursing tijdens de rondleiding, terwijl Wirtjo net een poes in een tijdelijke slaap heeft gesust. Maatschap Jan Meursing is bijna 30 jaar die renarts, waarvan een kwart eeuw in Soest. Tot vier jaar geleden be handelde hij zowel huisdieren als vee. 'Ik heb wel tweeduizend kei zersneden uitgevoerd bij koeien', zegt Meursing die zich beroepsma tig alleen nog bezighoudt met ge zelschapsdieren. In de afgelopen jaren was ook Wirtjo steeds vaker in de praktijk of bij een van de 2500 cliënten te zien en sinds 1 januari vormen vader en zoon een maatschap. 'Toen ik jong was, twijfelde ik tus sen scheepsbouwkundige en die renarts. Ik heb twee zoons, de een is scheepsbouwkundige, de ander dierenarts. Als klein kind ging Wirtjo altijd al mee de boer op.' Meursing (60) zou nooit 500 dui zend euro hebben geïnvesteerd in de nieuwe vestiging, als zijn zoon niet was ingestapt. Hoe lang hij zelf nog doorgaat, weet hij niet. Of hij ooit zonder zijn werk zal kun nen, durft hij evenmin te voorspel len. Vast staat wel, dat als hij een punt achter zijn carrière zet ('voor lopig nog niet'), een ander de lege plek in de maatschap zal opvullen. Jan en Wirtjo Meursing, die beiden een eigen spreekkamer hebben, zijn dolgelukkig met het nieuwe onderkomen van 160 vierkante meter, verspreid over twee verdie pingen in het bedrijfsverzamelge bouw aan de Koningsweg. Uitbrei ding was hoognodig, maar onmo gelijk aan dq Van Mecklenburg- hlaan. Daar is nu tevens een ein de gekomen aan de overlast voor de omwonenden. Al wil Meursing nogmaals nadrukkelijk hebben ge steld, dat hij eigenlijk nooit klach ten heeft gehoord van zijn buurt genoten. Spreekuur De spreekuren zijn afgeschaft. Cliënten kunnen nu op telefoni sche afspraak (met een van de as sistenten Claudia Gubbels, Angé line Kok of Marlous Higler) te recht in de Dierenkliniek Soestdijk. Grote voordeel volgens Meursing is, dat de mensen riiet meer hoe ven te wachten als ze een bezoek brengen aan de kliniek. Onveran derd is het telefoonnummer (6015215) en na een belletje wor den cliënten tussen 's morgens ne gen uur en 's avonds acht uur ont vangen. Voor spoedgevallen wor den uiteraard uitzonderingen ge maakt. Vier jaar gevangenisstraf en 25.000 euro boete. Die straf hangt twee 36-jarige mannen uit Soest en Soesterberg boven 1 het hoofd. Het tweetal gaf vol gens de Utrechtse officier van justitie mr. H. Rutgers leiding aan een criminele organisatie die handelde in illegale cd's, cd-rom's en dvd's. I De twee verdachten moesten zich donderdag bij de rechtbank in j Utrecht verantwoorden, samen met een 43-jarige Vinkevener. Ook tegen hem eiste Rutgers vier jaar cel en 25.000 euro boete. De bende werd in juni 2001 opgerold en zou in drie jaar tijd meer dan vierhonderdduizend illegale cd's, I cd-rom's en dvd's op de markt hebben gebracht, onder andere onder de naam Crazy Bytes en J Twilight. Volgens Rutgers was er sprake van S een 'goed geoliede' organisatie die 1 ook het gebruik van geweld niet I schuwde. De inhoud van de cd's I en dvd's liet de bende samenstel- len door drie informatica-studen- ft ten van de TU Twente, waarna de I cd's en dvd's in Spanje werden ge- I perst. Een manege in Soest zou als vergader- en ontmoetingscentrum I zijn gebruikt. I De aanhouding in juni 2001 van I een 25-jarig bendelid uit Sassen- I heim leidde tot een doorbraak in I het onderzoek naar de criminele I organisatie. Hij deed bij de politie een boekje open over de bende I waarin hij fungeerde als tussenper- I soon tussen de Twentse studenten en de 36-jarige Soester. De Sas- senheimer wees ook de Soesterber- ger en de Vinkevener als de kop stukken van de bende aan. De Sassenheimer, ais kroongetui ge donderdag op de zitting aanwe-- zig, ontkende dat hij uit wraak be lastende verklaringen over de hoofdverdachten had afgelegd. De man was kort voor zijn aanhouding door de Soester en de Vinkevener gegijzeld en afgetuigd omdat hij achter hun rug een eigen handel tje in illegale cd's was gestart. De Soester en de Vinkevener zijn voor deze 'afstraffing' door de recht bank in Den Haag elk veroordeeld tot vijf jaar cel. Van de drie hoofdverdachten geeft alleen de Soester toe dat hij in il legale cd's en dvd's handelde. De man ontkent echter dat er sprake was een criminele organisatie waarbij de Soesterberger en de Vinkevener betrokken zouden zijn geweest. Ook werd de manege in Soest naar zijn zeggen niet als clubhuis gebruikt. Volgens Rutgers probeerde de Soester echter zijn medeverdach ten uit de wind te houden. Zo zou hun betrokkenheid onder meer blijken uit diverse verklaringen. Zo zegt de directeur van de Spaanse cd-perserij in 2001 door de Soes ter, de Soesterberger en een derde persoon te zijn bedreigd tijdens een ontmoeting op het vliegveld van Pamplona. De man moest blij ven meewerken aan het persen van de illegale cd's en dvd's. Uit vluchtgegevens blijkt dat de drie hoofdverdachten die betreffende dag naar Pamplona zijn gevlogen. De Soesterberger beriep zich in de rechtszaal op zijn zwijgrecht, ter wijl de Vinkevener zegt dat hij niks met de bende te maken heeft, maar dat hij soms door de Soester werd ingehuurd om bij conflicten 'voor dreiging' te zorgen. De raadslieden van de verdachten -vijf man sterk- vonden op hun beurt dat de officier van justitie de plank mis sloeg. Slechts een deel van cd's en dvd's was in Spanje verveelvoudigd en van de rest was de herkomst onbekend. Omdat het openbaar ministerie niet had aan getoond dat die cd's en dvd's uit een land kwam waar het auteurs recht van toepassing was, zou er dus geen sprake zijn van een straf baar feit. De advocaten zetten bovendien vraagtekens bij de betrouwbaar heid van de kroongetuige, op wiens belastende verklaringen het bewijs tegen de hoofdverdachten voor een belangrijk deel stoelde. De Sassenheimer staat volgens hen te boek staan als een leugenaar. De rechtbank doet donderdag 20 november uitspraak. Hun liefde na alle tegenslag alsnog bezegeld. Eerst was er de vrees na de hersenbloeding van Martijn, daarna de opluchting van het voorspoe dig herstel en uiteindelijk de blijdschap nadat Martijn Balk en Krista de Groot alsnog in het huwelijksbootje waren gestapt. Een half jaar wilskracht, steun en liefde hebben de twee tortelduifjes dan toch duizenden kilometers hier vandaan gebracht. De twee zijn op huwe lijksreis. Naar aanleiding van het stukje 'Gouden Ploeg zit nachten in de kou', na vernieuwing van de ver warming het volgende: Bij ons (Albert Cuyplaan, hoge nummers) is dit acht jaar geleden gebeurd en wij zitten nog steeds tussen 1 uur 's nachts en 5 uur 's morgens zonder verwarming. Ook dit zou worden bekeken door Frankelien Nieuwenhuizen, maar tot op heden zonder resultaat. Dus bewoners van de Gouden Ploeg: u hebt nog wat te goed. H.A.M. Geurts De dierenartsen Jan en Wir tjo Meursing openen zater dag 15 november officieel hun nieuwe onderkomen aan de Koningsweg. Belang stellenden zijn tussen 16:00 en 18:00 uur welkom in het pand op de hoek van de Vrij- Sinds vorige week maandag is de Dierenkliniek Soestdijk daar gevestigd. Toen liepen de lood gieter, de schilder en de archi tect de deur nog plat, maar in middels is de ultramoderne praktijk (er is zelfs een lift aan wezig) helemaal ingericht voor de toekomst. De verhuizing heeft nogal poli tieke voeten in de aarde gehad. Het college wilde aanvankelijk geen medewerking verlenen, omdat het gebouw bestemd is voor bedrijven en daar wil de gemeente zuinig mee omsprin gen. Dat argument leek en lijkt in dit geval niet actueel, want de meeste units staan nog leeg. Het plan om een soortgelijk verzamelpand ernaast te bou wen, is in de ijskast gezet. Hoe dan ook, op initiatief van de PvdA floten de raadsfracties begin dit jaar het college terug. De kliniek is te bereiken via de parallelweg van de Koningsweg. Wie zaterdag een attentie wil meenemen, wordt verzocht een financiële bijdrage te doen voor het kunstwerk in het trappen huis. Sommige of alle televisiekanalen sneeuwerig? Verbazend veel mensen kijken naar een matig beeld, dit is vaak niet nodig. Onze specialisten controleren uw antennesignaal én de kabels met speciale meetapparatuur voor 30,- (incl. voorrijden). U krijgt een meetrapport over de kwaliteit van alle zenders én uw bekabeling in huis. Kijk zonder zorgen naar een goed beeld. Bel Expert Schoemaker en maak een afspraak. Burg. Grothestraat 9 - Soest Tel. 035 - 601 03 44 Gevraagde koopsom 149.000,- k.k. Gevraagde koopsom 309.000,- k.k. Colenso SOEST Nabij paleis Soestdijk, 'in rustige omgeving gelegen, recentelijk geheel gerenoveerd, 2-kamer parterre- appartement (ca. 50 m2) met grote tuin en berging, indeling: hal, werkkast met aansl. wasmach./droger, mod. keuken met inb.app. (o.a. afzuigk., kookpl. en afwasm.), woon-eetkamer, slaapkamer en douchecel met toilet. Algemeen: dit appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van laminaatvloer gehele appartementdubbelglas, grote aangelegde tuin en buitenberging/blokhut. Servicekosten: 108,94 per maand, (incl. o.a. gas c.v., watergebr., onderhoud, glasverz., brandverz. en opbouw reserve). Aanvaarding in overleg. Ploegschaar SOEST Aan de rand van de gezellige nieuwbouwlocatie "Boeren- streek", in rustige woonomgeving gelegen, schitterende uitgebouwde hoekwoning met ruime garage en aange legde vrije tuin. Indeling: hal, toilet, m.k., kelderkast, luxe keuken met inb.app. (o.a. oven, magnetron, afw.machine, koelk., inductie kookplaat) ruime uitgebouwde woonkamer 50 m2) met plavuizen vloer (vloerverw.) en extra hal naar aangebouwde ruime garage. Etage: overloop, grote ouder- slaapk. (v.h. 2 sik.) luxe badkamer met hoekbad, douche/ stoomcabine, vaste wast. comb., 2e toilet, design-radiator en indirecte verlichting. Zolder: met vaste trap en ruime 3e slaapkamer met dakkapel, c.v. ruimte met aansl. wasm./ droger, bergzolder met vlizotrap. Algemeen: deze woning is zeer luxe afgewerkt en o.a. voorzien vanged. stoffering, buitenberging/blokhut, luxe sanitair, luxe keuken, badk. vloerverwarming, plavuizen vloer woonkamer, rolluiken. Weteringpad SOEST Op modern bedrijventerrein, nabij uitvalswegen gelegen bedrijfshal van ca. 240 m2 (beg. grond ca. 120 m2 en verdieping ca. 120 m2) en 2 parkeerplaatsen. De bedrijfshal is. o.a. v.z.v. krachtstroominstailatie, toiletgroep met keuken, verlichtingsapparatuur en alarminstallatie. B.T.W. regeling van toepassing. Gevraagde koopsom 219.000,- k.k. Gevraagde koopsom 379.000,- k.k. Gevraagde koopsom 147.500,- k.k. Gevraagde koopsom 229.000,- k.k. Voor meer informatie: kijk op: www.vbo.nt Koninginnelaan 40 Soest Tel.: (035) 601 79 62 Fax. (035) 602 60 61 infinê'vanbrcuWcnvasigotd.oi Een 32-jarige Utrechter is gis teren door de politierechter veroordeeld tot vier maanden gevangenisstraf. De man sloeg op 18 september in een woning in Soesf tot bloedens toe met een gereedschapstang op het hoofd van een andere man. De verdachte en het slachtoffer zijn kennissen tussen wie het al ja ren niet meer botert. Zij ontmoet ten elkaar in september toevallig in de woning van een wederzijdse vriend aan de Rubenslaan in Soest. Volgens de Utrechter voelde hij zich zo bedreigd dat hij een ge reedschapstang van een tafel gris te en daarmee het slachtoffer meerdere keren op het hoofd sloeg. Het slachtoffer hield enkele kleine snijwonden aan de klappen over. Officier van justitie rnr. T. Zomer- man eiste vijf maanden gevange nisstraf wegens poging tot dood slag, maar raadsvrouw mr. N. Hos vond dat de Utrechter uit nood weer had gehandeld. Het slachtof fer zou op haar cliënt zijn afge stormd, waardoor de man geen andere keus had dan zich te verde digen. De Utrechter zou in het ver leden al eens door het slachtoffer zijn mishandeld. Politierechter mr. E. Bueno vond het beroep op zelfverdediging 'niet aannemelijk', ook omdat de ver dachte daar bij de politie niets over had verklaard. Op de zitting zei de Utrechter dat het slachtoffer hem had belemmerd om de woning te verlaten. Bueno was het evenmin met de officier van justitie eens dat er sprake was van een poging tot doodslag. Hij veroordeelde de Utrechter wegens poging tot zwa re mishandeling. Politiemensen hebben zondag een automobilist aangehouden, die een aanzienlijk aantal glazen teveel op had. Rond 21:50 uur controleer den agenten de 33-jarige Soester op de Dalweg. Toen bleek dat de man teveel gedronken had, werd hij meegenomen naar het politie bureau. Daar wees de ademanaly se uit dat de bestuurder meer dan het driedubbele van de toegestane hoeveelheid alcohol op had. De verdachte moest zijn rijbewijs inle veren Pelikaanweg SOESTDIJK In kindvriendelijke woonomgeving gelegen (nabij winkels en scholen) karakteristieke helft van dubbele villa (ca. 1935). Recentelijk onder architectuur geheel gerenoveerd met garage en vrije tuin. Indeling: hal, toilet, kelder, zeer ruime woonk. met design open haard, parketvloer en openslaande deuren naar tuin, luxe moderne keuken met inb.app. (o.a. afz.kap, groot model combimagnetron, afw.machine, 5-pits kookplaat, koelk., vriesk.) Verdieping: overloop, 3 ruime sik., luxe douchecel met 2" toilet en dubbele wastafel. Zolder: vaste trap, 2 ruime sik. en aparte ruimte voor wasmachine, droger en c.v. Algemeen: deze villa verkeert in perfecte staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: ged. dubbel glas, spachtelputzwanden, parketvloer in woonk. en keuken, groot dakterras te bereiken via tuintrap, garage/ prieeltje, luxe keuken en douchecel, oppervlakte perceel 240 m2, 5 slaapkamers. Vermeerlaan SOEST Nabij winkels, scholen en openbaar vervoer gelegen ruim 3- kamer appartement (voorheen 4-kamer) op de tweede verdieping met berging in de onderbouw. Indeling: ruime hal, toilet, mk., garderobekajt, ruime woon-eetkamer, mod. keuken, luxe douchecel met wastafelcombinatie, twee slaapkamers en balkon aan voor- en achterzijde. Algemeen: dit appartement is in 1999 ged. gerenoveerd en o.a. voorzien van nieuwe combi CV-ketel, vernieuwde keuken, vernieuwd sanitair en in alle kamers laminaat vloeren. Servicekosten bedragen 125,- p.m. (o.a. opstalverz., glasverz., onderhoud, etc.). Aanvaarding in overleg. Hamseweg HOOGLAND In het gezellige centrum van Hoogland, op de 1® verdieping gelegen 3-kamerhoekappartement met groot balkon en garage (1998). Indeling: entree, hal, toilet, werkruimte met c.v. ketel en meg. afz., ruime douchecel met luxe badkamer meubel en aansl. wasm./droger, 2 ruime sik., open luxe keuken met inb.app. (o.a. elek. kookpl, oven, afw.mach, koelk., vriesk.,afz.kap.) royale lichte woonk., groot balkon op het zuid/westen. Algeméén: dit appartement verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is o.a. voorzien van: lift, schuifwandkasten in sik., gedeeltelijke stoffering, videofooninstallatie, ruime garage, extra bergruimte. Nieuwbouw van de Dalton- school De Driesprong is een grote stap dichterbij gekomen, nu het college de gemeente raad voorstelt een aanvullend krediet van 100 duizend euro beschikbaar te stellen. Andere voorwaarde voor een sluitende exploitatie is dat het schoolbe stuur twee villa's op het terrein aan de Sint Theresiastraat ver koopt. Er zijn momenteel onderhandelin gen gaande tussen makelaar Peters en twee potentiële kopers die se rieuze belangstelling hebben voor de woningen die elk 690.000 euro moeten opbrengen. 'Als er één is verkocht, volgt de ander ook wel, is onze ervaring. Als er één schaap over de dam is, kun je beginnen. Dan is het risico beperkt', zegt Paul Hilhorst. Hij is voorzitter van de Stichting Katholiek Onderwijs Soest/ Soesterberg die in december de knoop doorhakt of begin volgend jaar het startsein voor de bouw van de twee woningen en het schoolge bouw zal worden gegeven. In dat geval kunnen de leerlingen, die in de tussentijd les krijgen in noodlo- kalen op een terrein aan de Konin ginnelaan, eind 2004 terugkeren naar de vertrouwde locatie. Het traject loopt inmiddels vier jaar. Aanvankelijk bestond het plan om twee extra lokalen te rea liseren, maar vanwege de groei van .het aantal leerlingen moesten dat er al gauw vier worden. Dat opge teld bij het achterstallig onderhoud leverde een som op van 500 dui zend euro. De SKOSS stond voor de keuze: een opgeknapte oude school of een geheel nieuw ge bouw. De laatste optie kost circa 1,5 mil joen euro, maar omdat de bijdra ge van de gemeente en de eigen inbreng van het schoolbestuur niet toereikend waren, kwam de SKOSS al snel op het idee om de financiering rond te breien met woningbouw. De stichting had daarmee ervaring opgedaan in Soesterberg, waar de Carolus- school een nieuw onderkomen kreeg aan de Christiaan Huygen- slaan, gefinancierd door woning bouw op haar vorige locatie aan de Generaal Winkelmanstraat. Het plan voor De Driesprong was daarmee rond, maar in de afgelo pen jaren veranderden de normen en liepen -mede als gevolg van de prijsindexeringen- de kosten op. Er ontstond een financieel gat van 150 duizend euro. Omdat de ge meente dat hoogstwaarschijnlijk grotendeels zal dekken, komt de stichting er financieel uit. Ze zal hier en daar kleine aanpassingen in het plan aanbrengen. 'We zijn blij dat de gemeente een ruimhartig gebaar heeft gemaakt. Ik heb goe de hoop dat we begin volgend jaar de bouw kunnen starten", aldus Hilhorst. Het nieuwe schoolgebouw komt te bestaan uit tien lokalen voor het onderricht aan de circa 250 kin deren. Ook wordt een speellokaal ingericht. Verder zal het gebouw aan alle eisen van deze tijd vol doen. Zo komt er onder meer een lift. Montessorischool Na de Carolusschool en straks De Driesprong krijgt de SKOSS bin- ^ELKE WEEK EENN vSoesterScouramt -^IN DE BUS? Neem een abonnement: 8,75 per half jaar! tel. (035) 6014152 nenkort te maken met een derde nieuwbouwproject. Dat betreft de Montessorischool aan de Dalweg, die zal verhuizen naar de huidige locatie van Budo Ryu, aan de over zijde van de Dalweg. Deze sport school heeft overeenstemming be reikt met Heilijgers, dat namens de gemeente de ontwikkeling van Spoordal uitvoert, over verplaat sing. Dat maakt de weg vrij voor de Montessorischool die op haar beurt plaats zal maken voor wo ningbouw. Hilhorst laat weten dat de contrac ten binnenkort zullen worden on dertekend. De voorzitter van het schoolbestuur gaat ervan uit dat begin 2005 de spa de grond in kan.

Soester Courant | 2003 | | pagina 5