Enthousiast welkom Sinterklaas tesfe/ Snelle eenheid oefent in Polen Gretige kaboutervoetballers [erdenking verzetsstrijders >p vliegbasis Soesterberg KERKDIENSTEN MEDISCHE DIENST HULPVERLENING Statenleden bezoeken Hart van de Heuvelrug Najaarsconcert Odeon in het teken van sprookjes AGINA 16 mms Soester Courant in Soesterberg VRIJWILLIGERSHULP NODIG? Pankzij vrijwilligers en sponsors toch intocht WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 Sterke rol van debutanten bij Utile Dulci Man vernielt antenne van politieauto Bridge-instuif Nieuw wegdek voor Montgomeryweg/ Batenburgweg Overval met mes op snackbar F.P. Prause Vliegbewegingen Soesterberg Chinook Soesterberg verleent hulp Meningen I van lezers! Vrijwilligers houden wel rekening met kinderwensen... >RAND£ERD •DKOPER Zaterdag 22 november zondag 23 november Rooms-katholiek, Caroluskerk, Rademakerstraat 75 Zondag 10:30 pastor P. van Hooijdonk; eucharistieviering; gemengd koor Rooms-katholiek, Cenakel, Amersfoortsestraat 18 Zondag 10:00 pastores Peter Denneman en Ben Verberne; tv-uit- zending; schola Samen op Weg, Vredekerk, Gen. Winkelnianstraat 101 Zondag 10:00 ds. M.A.A. Nawijn; einde kerkelijk jaar Sterrenberg, 't Lichtpunt, Huis ter Heide 10:30 ds. H. Henstra World Outreach Church (info locatie: §80346-350458) 10:30 H.D. Gosseth Huisarts voor dringende hulp van de huisarts 's avonds, 's nachts, in het week einde en op feestdagen bellen met de huisartsenpost Zeist, §80900- 4301430. Apotheek, overdag: apotheek bellen, dan hoort men wie er dienst heeft. Apotheek, vanaf 17:30 uur: Centrale Apotheekdienst, Diakonessenhuis Zeist, Prof. Lorent- zlaan 76, §8030-6995952. Tandarts, spreekuren 13:00 en 19:00 uur: eigen tandarts bellen; dan hoort men wie er dienst heeft. Dierenarts, weekenddienst na afspraak; P.J.J. Theuns en CJ. Schievink, Kampweg 50, §§352467; in an dere gevallen hoort men via het antwoordapparaat wie er dienst heeft. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Eemland, 24 uur per dag, §8033-4220500; van 's avonds 17:00 tot 's morgens 08:00 uur en in de weekeinden alleen voor spoedeisende situaties. Politie (Kon. Marechaussee) Veldm. Montgomeryweg 2; werkdagen 12:00-13:00 uur; centra le meldkamer: §§0900-8844; alarmnummer:^ 1.1.2. Vrijwiliigershulp Centraal Meldpunt Vrijwiliigershulp; werkdagen 09:30-11:00 uur, §8035-6031119. Vrijwillige Terminale Zorg Extra hulp voor mantelzorgers. Coördinator: Marijke van den Berg, §806-30189317. Hulpdienst Stichting Hulpdienst Soesterberg, aanvragen dagelijks 09:00-10:00 uur, §8351940, b.g.g. 351658 of 351346. Overige Huisvesting De Drie Eiken, mevr. D. Elie, §8352391. Grof vuil, §80800-7662000. Leden van provinciale staten hebben zich vrijdag op de hoogte gesteld van de plannen voor de toekomstige groene verbindingen van de Utrechtse Heuvelrug met het Gooi. Tij dens een werkbezoek aan het Hart van de Heuvelrug lieten vijfentwintig statenleden zich in het Militaire Luchtvaartmu seum Soesterberg op het Kamp van Zeist bijpraten. Ook kregen ze informatie over de zogeheten rode projecten, dat wil zeggen locaties die in aanmerking komen voor de bouw van nieuwe woningen of bedrijven. Het gezel schap vertrok vervolgens per bus voor een rondrit langs een aantal belangrijke plekken in het Hart van de Heuvelrug, zoals de locaties waar de groene verbindingen voor zien zijn en de terreinen van het voormalige ziekenhuis Zonneglo ren in Soest en van Kodak aan de De Beaufortlaan in Soestduinen, waar de natuur ook vrij spel moet krijgen. De tocht voerde verder naar de zorginstellingen Sterren- berg in Zeist, Dennendal en de Willem Arntsz Hoeve in Den Dol- der, waar de excursie werd afgeslo ten. Behalve de statenleden namen ook de gedeputeerden Streng en Kamp en vertegenwoordigers van de ge meenten Soest en Zeist, Stichting Altrecht, Het Utrechts Landschap en de ministeries van LNV en De fensie deel aan de excursie. Het harmonieorkest van mu ziekvereniging Odeon uit Soesterberg geeft op zaterdag 29 november het traditionele najaarsconcert in het Officiers casino aan de Kampweg. On der leiding van dirigent Gerrit de Weerd zal het orkest enkele bekende melodieën ten gehore brengen, waaronder 'Harry Potter', 'The Lion King' en 'Ro bin Hood'. Bovendien staat het prachtige vier delige muziekstuk 'The Wind in the Willows' van componist Johan de Meij op de lessenaars. Bijzon der tijdens dit concert is de bijdra ge van twee Soesterbergers. Petra Creutzberg laat onder begeleiding van het orkest haar zangkwalitei ten horen. Daarnaast vervult Bas Nawijn de rol van verteller in het muziekstuk 'The Selfish Giant'. Tijdens dit concert treedt eveneens het leerlingenorkest van Odeon op. Een aantal jaren geleden is dit orkest speciaal opgericht oat de doorstroom van jonge muzikanten naar het harmonieorkest mogelijk te maken. Het concert vindt plaats in het Officierscasino aan de Kampweg in Soesterberg en begint om 20:00 uur. De zaal is geopend om 19:30 uur. Wie dit concert wil bijwonen kan uitsluitend in de voorverkoop kaarten kopen. Deze zijn voor 7,50 per stuk verkrijgbaar bij Drogisterij Sukking (Rademaker straat 21, Soesterberg) en de VW in Soest (Steenhofstraat 9B). Klachten bezorging: C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest, tel.(035)6021841. Redactie-adres: Jan van Steendelaar, tel. 06-22450173. Klachten bezorging C. van Barneveld, Molenstraat 112, Soest tel. 035 - 602 18 41 Centraal Meldpunt Vrijwiliigershulp Soest - Soesterberg SOESTERBERGSE COURANT De Soesterbergse toneelvereniging Utile Dulci heeft afgelopen week end twee voorstellingen gegeven van het blijspel 'Hooikoorts' van Noel Coward. Het verhaal over een toneeldiva in ruste die het dra ma ook in de huiselijke kring be paald niet schuwt, haar familiele den die eigenlijk met hetzelfde sop zijn overgoten en de diverse logees die met deze bizarre familie te maken krijgen, werd met verve ten tonele gebracht. Vooral Loes de Groot met haar rol als verlegen grijze muis die abso luut niet weet hoe ze zich moet handhaven binnen deze familie, maakte een prachtig debuut. Ook Kees Jan Vermeulen debuteerde met een fraaie rol als de jonge bok ser Robby Brons. Voor Marijke Bartlema was het haar tweede rol bij Utile Dulce. Zij speelde overtuigend de toneeldi va. Ook de overige spelers waren goed gecast en kwamen prima uit de verf. Utile Dulci zorgde zoals gewoon lijk weer voor twee plezierige avonden voor het in ruime getale aanwezige publiek. Als het zo doorgaat heeft UD in de toekomst niet meer genoeg aan twee speel avonden om alle belangstellenden de gelegenheid te bieden het op treden bij te wonen. Soester Courant elke woensdag een belevenis! De politie heeft zaterdagnacht een 18-jarige man uit Soesterberg aan gehouden voor het vernielen van auto's, inclusief de wagen van de politiemensen zelf. Rond 01:05 uur kreeg de politie de melding van overlast op de Rade makerstraat. Ter plaatse zagen agenten een groepje jongeren. Ze stapten uit en spraken hen aan. Eenmaal terug bij hun politieauto, bleek dat de antenne van de wagen vernield was. Daarop vervolgden de politiemen sen hun surveillance om de ver dachte op te sporen. Ze kregen de vermoedelijke dader al snel in het vizier. Die was nog steeds op roof tocht en op de Generaal Winkel manstraat ruitenwissers aan het mollen. Toen de verdachte de agenten zag, zette hij het op een rennen. Na een lange achtervolging werd hij aangehouden. De ver dachte bleek een van de jongeren uit het groepje te zijn. Hij is voor verhoor meegenomen naar het bureau. Thuisbridgers en clubbridgers kun nen zondag 23 november mee doen aan een bridge-instuif in De Drie Eiken aan het Dorpsplein. In het ontmoetingscentrum wordt om 13:30 uur begonnen. Inschrijven kan tot 13:15 uur, zowel als paar als individueel. In dat laatste geval wordt bekeken met wie men sa men kan spelen. De deelname is gratis. Op maandag 24 november krijgen, afhankelijk van de weersomstan digheden, de Montgomeryweg en de Batenburgweg een nieuwe as- falttoplaag. In de afgelopen weken is het wegdek helemaal 'afge schraapt' om het te kunnen ver nieuwen. De opknapbeurt vormt een belangrijk onderdeel van de opwaardering van het bedrijventer rein Soesterberg-Noord. Vorige week bracht wethouder Bert Krij ger een bezoek aan dit deel van de gemeente om de vorderingen van de werkzaamheden te volgen. Tijdens de uitvoering worden de Montgomeryweg cn de Baten burgweg, tussen 07:00 tot 16:00 uur afgesloten voor het doorgaan de autoverkeer. Vanzelfsprekend zijn omleidingsroutes aangegeven. Een eetgelegenheid aan de Buys Ballotstraat is zaterdagavond om streeks 21:45 uur overvallen door een nog onbekende man. De dader bedreigde de medewerker met een mes en eiste 500. Toen de me dewerker de overvaller tot kalmte maande, sprong de man over de balie. Aanleiding voor de frietbak ker om de zaak uit te vluchten. Een getuige die de snackbar was binnengelopen om te kijken wat er gaande was, werd eveneens be dreigd. De verdachte is er met een onbekende buit vandoor gegaan. De politie heeft de zaak in onder zoek. ;en beetje onwennig nog, alsof Jj de generale repetitie had an zijn intocht in Soest, aan bande zaterdag, kwam Sint ,jcolaas afgelopen zaterdag in loesterberg aan. De kinderen lie hem enthousiast inhaal- en, toezongen en tekeningen aven, hadden het allemaal iet zo in de gaten. Voor hen elde maar één ding: Sinter laas was toch gekomen. Heel mg had het ernaar uitgezien at hij dit jaar in Soesterberg erstek moest laten gaan door ersonele problemen, maar ankzij de hulp die hij van en- ele inwoners, bedrijven en in- lellingen kreeg, hoefde hij de inderen van Soesterberg toch liet in de kou te laten staan. Sinterklaas begroet op het dak terras van dorpshuis Burgstede in Soesterberg een enthousiaste me nigte op het Dorpsplein. Foto's: Eemland Pers karakter. De route door het dorp was misschien iets te lang, maar daardoor konden wel zoveel mo gelijk Soesterbergers de intocht meemaken. Overal langs de route stonden dan ook ouders met kin deren, ook dankzij het feit dat het droog was gebleven. De hoofdpiet bedankte na afloop van de rondrit alle kinderen voor het enthousiaste welkom aan Sin terklaas en zijn gevolg en voor de vele tekeningen en gedichtjes die ze hadden gemaakt. Ook bedank te Piet de gebroeders Tammer die de intocht financieel mogelijk had den gemaakt, en de huurderscom missie S.C.W. voor de sponsoring als 'een sein naar dè lokale en lan delijke overheid om zich meer in te zetten voor culturele en maat schappelijke organisaties in Neder land, wat de plaatselijke overheid betreft vooral in Soesterberg!' Het was ondanks alle negatieve perikelen vooraf een geslaagde Sinterklaasintocht in Soesterberg in een ongedwongen sfeer. HUISARTS is afwezig van: van maandag^i 'december t/m zondag 7 december De oefening zal op donderdag 20 november tussen 14:00 en 15:00 uur en op vrijdag 21 november tussen 11:00 en 12:00 uur plaats vinden. Er zal ook gebruik worden gemaakt van oefenexplosieven. Genoemde tijdstippen en aantal vliegtuigen kunnen door de weers omstandigheden eventueel nog wijzigen. Het grootste deel van het vliegprogramma vindt plaats boven de vliegbasis Soesterberg. Ruim 7.000 militairen afkom stig uit twaalf landen hebben deelgenomen aan de interna tionale oefening Gainful Sword, gehouden op de lucht machtbasis Babimost in het westen van Polen. Het doel van deze internationale oefening was voor de Tactische Helikopter Groep en 11 Air Ma noeuvre Brigade om het felbegeer de diploma van de operationele gereedheidstatus te behalen. Daar zijn ze glansrijk in geslaagd, zoowel overdag als 's nachts is al dan niet onder vijandelijk vuur geoefend in het invliegen van in fanteristen met hun volle bepak king en bewapening. Nu het fel begeerde papiertje is behaald is de brigade als eerste Europese Lucht mobiele eenheid in staat om bin- Transporthelikopters (Chinook en Cougar) met op de achtergrond een Apache die voor bescherming zorgt, vliegen langs de tribune waar een team van ruim 150 waarnemers de oefening heeft gadegeslagen en beoordeeld. Foto: Gerbcn van Es nen de kaders van het Nato Res ponse Forces Concept als snelle eenheid te worden ingezet. PLUS Boerenkool Zak 250 gram sg 8.00-20.00 9 8.00-18.00 ^gingen en/of zetfouten voorbehoudt' inol aan personen ouder dan 16 ja0' ig waren ze, de eerste 3 kaboutervoetballers van voetbalvereniging 't Vlieg- brp in Soesterberg op de eer- training. Claudia Dijkstra t Mieke Huiden hadden dan bk geen kind aan hen, want Kdereen wilde z'n uiterste best pen om te laten zien dat hij of heel wat in z'n mars heeft op |etbalgebied. fefshet praatje vooraf, toch nooit lt meest opwindende deel van de pining, kreeg alle aandacht van B kinderen vanaf vier jaar. Maar §t leukst was het toch om te doen par het allemaal om begonnen is: tft spelletje met de bal. De voet- ■Hers in spe zetten letterlijk hun beste beentje voor, in de weten schap dat vader en/of moeder langs de lijn stond te kijken. De kaboutertak is in de meest let terlijke zin de jongste afdeling van 't Vliegdorp, de snel groeiende voetbalvereniging die nog steeds met de gemeente in gesprek is over de problemen die er zijn met be trekking tot de accommodatie. Niet alleen groeit de vereniging qua aantal teams uit haar jasje op het terrein van Sterrenberg in Huis ter Heide waarvan ze tijdelijk ge bruik mag maken, ook het feit dat ze op de sportvelden van korfbal club KVO aan de Kerklaan in ei gen dorp niet de beschikking heeft over een kleed- en kantineaccom modatie is een voortdurende bron van zorg. 't Vliegdorp wil dan ook Een compleet elftal kabouter voetballers kwam vorige week op de eerste training van 't Vliegdorp onder leiding van Claudia Dijkstra en Mieke Huiden Foto: Eemland Pers graag op korte termijn met de ge meente tot overeenstemming ko men over de wijze waarop de ver eniging het best en het snelst ge holpen kan worden. De kaboutervoetballers hadden geen weet van al die problemen. Voor hen was maar een ding be langrijk: zo goed mogelijk preste ren tijdens de training om straks gekozen te worden in de teams die echte wedstrijdjes gaan spelen, al is speelplezier voornamer dan het resultaat! jrige week vond op de fusilla- :plaats van de vliegbasis >esterberg de jaarlijkse her- ïnking plaats van 33 verzets- rijders uit de Tweede Wereld- >rlog, 'de 33 van Soesterberg'. e plechtigheid werd bijge wond door familieleden, oud- jrzetsstrijders en andere be- ingstellenden. Kinderen van roep 7 en 8 van de Desmond utuschool uit Soest verzorg den, zoals elk jaar, samen met e vliegbasis de herdenking. e 33 Nederlanders die jaarlijks 'orden herdacht, verzetten zich jdens de Tweede Wereldoorlog anaf het begin van de Duitse be- etting van Nederland tegen de :hending van vrijheid en ver- aagzaamheid. Zij waren voorna melijk atkomstig uit Amsterdam, Hengelo en Deventer. De meesten waren mannen met beroepen als metaalbewerker, stukadoor, los ar beider, schilder, monteur, elektri cien, landarbeider, stratenmaker, banketbakker en gemeentewerk man. Op 19 november 1942 be taalden zij met hun leven voor hun idealen toen zij door de bezetters werden doodgeschoten op de vliegbasis Soesterberg. Op verzoek van de Stichting fe bruari 1941 schenken de kinderen van de Desmond Tutu school uit Soest ieder jaar aandacht aan de fusilladeplaats en de gebeurtenis sen die daar hebben plaatsgevon den. De kinderen die de Tweede Wereldoorlog niet hebben meege maakt en waarvan de ouders veelal niet in Nederland zijn geboren, voorkomen hierdoor dat een deel van de historie verloren gaat. Een deel dat aantoont dat zelfs onder de moeilijkste omstandigheden, mensen zich hebben verzet tegen onrecht. De plechtigheid begon in de On derofficiersmess op de vliegbasis, waar de kinderen van de Desmond Tutuschool en de commandant vliegbasis Soesterberg, kolonel vlieger T.H.W. ten Haaf, de deel nemers ontvingen. Met bussen ging men vandaar naar de fusilla deplaats. Na een korte tocht door het bos kwam men bij het ruwhou ten kruis op de fusilladeplaats. Hier verzorgden een geestelijke van de vliegbasis en de kinderen de plechtigheid. Na dc kransleg- ging klonk 'The Last Post' en werd een minuut stilte in acht genomen. De herdenking werd afgesloten met een samenzijn in de Onderof ficiersmess. De patiënten waarvan de achternaam begint mèt de letters: A t/m M waarneming door: Dhr. P. Creutzberg, huisarts N t/m Z waarneming door: Dhr. A. Mohazzab, huisarts Helikopters en vliegtuigen van de Koninklijke Luchtmacht zullen op 20 en 21 november in samenwer king met personeel van de 11° Luchtmobiele Brigade een oefe ning houden op de vliegbasis Soesterberg. Er zal worden gevlo gen met Apache, Cougar en Chi nook helikopters alsmede een C- 130 en KDC-10 transportvliegtuig en F-16 gevechtsvliegtuigen. Vorige week heeft een Chinook transporthelikopter, afkomstig van het 298 squadron van vliegbasis Soesterberg, die tijdelijk op de voormalige Irakese vliegbasis Tal- lil in Irak is gestationeerd, medi sche hulp geboden na de aanslag op het hoofdkwartier van de Itali aanse Caribinieri in Nassiriya. De Chinook was met zijn medisch team door de Britse divisiecom mandant opgeroepen om een ge wond geraakte Italiaanse militair naar het Britse veldhospitaal op de basis Shaiba over te brengen. Bij de bloedige aanslag van afgelopen week op het hoofdkwartier van de Italiaanse militaire politie in de Zuid-Iraakse stad Nassiriya kwa men 18 Italianen en negen Irake se burgers om het leven. Bij de Nederlandse militairen, die in de aangrenzende provincie Al- Muthanna zijn gelegerd zijn on middellijk verscherpte veiligheids maatregelen getroffen. Er is be perkt vervoer maar er zullen nog wel patrouilles worden gelopen om diefstal en dergelijke te voorko men. Mensen, Wat hadden wij gehoord? Er werd ons wat door de neus geboord. Het was weer te erg, Die hele hoge berg. De kinderen zouden de Sint niet zien. Er kwamen ook geen Piet of tien. Stichting Balans had wat beloofd, Maar dit werd snel weer uitgedoofd. Dit hoorden we drie weken geleden pas. Is Stichting Balans nu in haar sas? Nu moest Soesterberg het zelf doen. Dus snel op jacht naar wat poen. Vrijwilligers snel ingezet. Om rond te gaan met de pet. Dit was nog een heel gedoe. Maar deze mensen werden niet moe! Nu komt Sinterklaas toch nog hier, En de kinderen hebben veel ple zier. Mijn dank aan deze fijne mensen, Die rekening houden met de kinderwensen. Gemeente Soest en Stichting Balans ga alvast sparen, Voor de komende jaren. Want ook een Soesterbergse kind, Verlangt naar de intocht van de Sint. Elly Melchior Dorpsplein zienderogen. Even na twee uur heette Karei van Geet, een van de stimulerende krachten om de intocht alsnog gerealiseerd te krijgen, de Sint en zijn tiental len knechten welkom op het dak terras van dorpshuis Burgstede. Hij stond nog even stil bij de moei lijkheden in de voorafgaande pe riode. Hij zwaaide de vrijwilligers lof toe voor hun doorzettingsver mogen, dat ertoe leidde dat de in tocht toch kon doorgaan. Sinterklaas nam plaats in een Amerikaanse cabriolet, die werd gevolgd door een heuse Ameri kaanse politiewagen, beide van autobedrijf De Groot. De stoet werd voorafgegaan door een ge luidswagen. Door de korte voorbe reidingstijd was er geen gelegen heid om een muziekkorps te rege len. De majorettes van Odeon ga ven de stoet een extra feestelijk Feestelijk gekleed in afwachting van de komst van Sint Nicolaas. )e organisatie die door de drei- ing van het niet doorgaan van de itocht halsoverkop spontaan was ntstaan, heeft plannen om zich ok volgend jaar, maar dan als erkgrocp, opnieuw beschikbaar stellen. Op deze wijze kunnen e kinderen in Soesterberg er ver- skerd van zijn dat Sinterklaas elk ar ook in Soesterberg komt, zon- er tussenkomst van andere orga- isaties die - zoals dit jaar het ge val was - roet in het eten kunnen gooien. Doorzettingsvermogen Terwijl uit de door de heer D. Paalman verzorgde installatie Sin terklaasliedjes klonken, groeide het aantal belangstellenden op het

Soester Courant | 2003 | | pagina 17