>ts Stam/SoVoCo herovert eerste plaats i i s*Ën? mnvr BDC k.o. in Volendanise schiettent Soest weet zich alweer geen raad met tegenstand tiental www.smeeingbestelwagens. nl Zwakke start kost WZ'49 kop Hees snakt al naar winterstop wikst! i 30004 Blijdschap wint bij Shot Veerkracht brengt SEC in slotfase langs Achterveld WÊË WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 SOESTER COURANT PAGINA 19 ploeg wint weer met 4-0; concurrenten blijven uitglijden Starn VOLLEYBAL Geinoord schorst voetballer VOETBAL Brede selectie helpt Noord-Hollanders aan zege HANDBAL GOLF Tweemaal hole in one voor Gill de Vries Na puntendeling met ATC TAFELTENNIS SCHAATSEN Sanne Delfgou ATLETIEK Bert Velthuis SOtSTERScOURANT VOETBAL- zondag - 1 Geen doelpunten SEC-Delta Sports Benauwde zege na comfortabele voorsprong VOETBAL- zondag Volendam snel op 2-0 en in slotfase naar 4-1 Uitgebluste roodwitten struikelen over Bunnik'73 '3 december 2003 16 woningen ist (zijstraat van oest. Twee van ids in aanbouw, nader overleg. AARS »t 13 te Soest 332737 leze serie zijn dit type in >nkamer en tamers en een Ier. net 2e kwartaal Autobedrijf Autobedrij Enkele weken geleden likten de dames van Stam/SoVoCo bun wonden na de afstraffing in Dynamo. De ploeg die al der tien maanden onafgebroken aan kop ging, tuimelde in één klap naar de derde plaats. In middels heeft de Soester ploeg de orde hersteld. Want terwijl DIO/Bedum en Dynamo uit gleden, bleef ze met 4-0 win nen, ditmaal in De Bunt van Lycurgus. De eerste plaats is dus heroverd, de marges op DIO/Bedum en Dynamo bedragen twee en vier punten. Zaterdag kan Stam/SoVo- Co in Bedum een belangrijke stap zetten in de richting van een even tueel kampioenschap. DIO heeft slechts baat bij een ruime overwin ning, bij verlies is het (voorlopig) gezien. Het treft in de eerste cöm- petitiehelft nog Dynamo en deze twee promovendi moeten in de tweede helft ook nog een keer op bezoek in de Soester sportzaal. Derk de Saegher reed zaterdag middag 325 kilometer om een set- te kunnen zien van DIO (bij Set Up'65). Hij moest daarna als de wiedeweerga naar Soest om zijn eigen ploeg te coachen. In de eer ste twee sets ging dat probleem loos, daarna paste hij diverse wis sels toe om aan de goede kant van de score te blijven. Dat lukte. Terwijl DIO en Dynamo elke week een of meer punten laten liggen, propt Stam/SoVoCo de vijf pun ten iedere keer in haar tas. Wat dat zegt over de onderlinge verhoudingen van de top drie, moet blijken, meent De Saegher. 'De 4-0 bij Dynamo was een mis ser van ons, tenminste zo lijkt het. Zoals het nu gaat, kan geen toeval zijn.' Aan de andere kant beseft de volleybaltrainer dat zijn ploeg in veel sets niet zo oppermachtig is als een jaar geleden. 'We winnen er nu veel met 25-23, dat gebeurde toen vrijwel nooit.' De vraag is ook in hoeverre de twee formaties kunnen omgaan met de druk. 'Of die groter' is? Ik denk het, maar daar moeten we maar eens vanaf. Bovendien heeft DIO ook druk.' Stam/SoVoCo reist zaterdag met één spelverdeelster (Ysabel Maréchal) af naar Bedum, omdat Hanna Talacua nog geblesseerd is. Mirjam Tessemaker is waarschijn lijk evenmin van de partij. Heren Na een onrustige eerste set, waar in de passing en de service onder de maat waren, herstelde Stam/ SoVoCo zich tegen Wilhelmina. Enkele omzettingen in de ploeg sorteerden effect. De passing was na de verloren set (25-22) wel goed en de servicedruk werd op- Applaus voor jezelf. De dames van Stam/SoVoCo staan sinds za terdag weer bovenaan in de eerste divisie. Foto: Foto Be» gevoerd, zodat de Amersfoorters alleen nog maar aanvallen konden opzetten die te doorzien waren. Zodoende konden de Soesters blokkerend veel gevaar in de kiem smoren. Stam/SoVoCo kwam niet meer in de problemen en trok het duel eenvoudig naar zich toe: 15- 25,16-25, 19-25. De achterstand op lijstaanvoerder Unicornus blijft twee punten, maar die ontmoet nu andere hoogge plaatste teams, terwijl Stam/SoVo- Co begint aan een reeks tegen de onderste drie ploegen. Het is in die wedstrijden moeilijk voor ons om ons beste spel te spelen, maar als we kunnen opbrengen wat we te gen Wilhelmina deden, dan moe ten we een paar keer met 4-0 kun nen winnen', aldus trainer/coach Juijan van Siooten. De voetballer van Geinoord 2 die op zaterdag 8 november een speler van WZ'49 2 letsel toe bracht, is door zijn club voorlo pig tot het eind van dit seizoen geschorst. In een persbericht stelt het bestuur dat het zich op deze en andere strafmaatrege len zal beraden. Ze laat zich daarbij leiden door het onderzoek van de politie en eventuele maatregelen van de KNVB, de politie of de rechter. De verdachte beweert dat het een ongeluk was, toen hij met zijn elleboog de juichende Ro bin Duit op zijn gezicht raakte. De Soester brak zijn kaak en liep beschadigingen aan zijn gehemelte op, en moest worden opgenomen in het UMC. Vol gens het slachtoffer en WZ'49 was er sprake van een bewuste stoot en daarom is aangifte ge daan bij zowel de politie als de KNVB. 'Het incident leidde ook bij Geinoord tot talloze afkeuren de reacties', laat het bestuur van de Nieuwegeinse club weten. 'Het bestuur is tot de strafmaat regel gekomen naar aanleiding van het kennelijk plegen van een (strafbare) overtreding tij dens de wedstrijd, de aard van het letsel, de emoties en/of de onrust die hierover bij het slachtoffer, zijn familie en WZ'49 zijn ontstaan.' Ook vindt Geinoord dat haar goede naam is aangetast door het incident. 'Met de speler en het bestuur van WZ'49 zijn door Geinoord contacten ge legd en die worden nog onder houden', aldus de club in haar persbericht. in Oest Het verschil. Toen er al met veel krachten was gesmeten, kon Volendam 2-coach Jaap Tol moeiteloos frisse talenten van zijn bank het veld in sturen. Paul van den Deijssel van Smeeing/BDC moest op een gegeven moment vragen aan Cleem Diemers om zijn rentree te maken. De 45-jarige assistent en voorma- hoekspeler van de Soester iandbalclub stond al vaker op de ipelerslijst vermeld, maar moest ou daadwerkelijk zijn trainingspak uittrekken. Met twee scores uit twee pogingen in drie minuten be wees de oude vos dat hij zijn stre ken nog niet is verleerd, maar het was natuurlijk toch een teken aan de wand. De technische staf had bewust de nog actieve routiniers uit het twee de thuisgelaten, zodat ze in het verdere verloop van de competitie in de cruciale wedstrijden kunnen worden ingezet. De wedstrijd van zondag eiste ontzettend veel ener gie. 'Het leek wel een verlenging van de kermis in Volendam, alleen was de schiettent verplaatst naar sporthal De Seinpaal', zei Van den Deijssel. Amper een kwartier was er gespeeld of het stond al 13-12. Aan de kant van de Soesters wa ren het met name Koen Smeeing en Jos Lans die in deze fase scoor- De hardloopwedstrijd begon zijn tol te eisen bij Smeeing/BDC dat met 17-14 achter kwam, maar op inzet knokte de ploeg zich nog voor de rust terug tot gelijke hoog te: 17-17. Direct na de hervatting werd even wel duidelijk dat Smeeing/BDC veel krachten had verbruikt. Dat uitte zich in de onzorgvuldige af ronding en mede daardoor liep Volendam 2 opnieuw weg van de Soesters: 24-20. In de daaropvolgende fase zette Van den Deijssel zijn assistent Die mers in en Smeeing/BDC kreeg nog een laatste strohalm aange reikt. Op 30-26 zaten twee spelers van Volendam een tijdstraf uit, maar de Soesters wisten hier geen profijt uit te trekken. Toen de aan sluiting uitbleef, maakten de jonge gastheren het karwei eenvoudig af: 33-26. Smeeing/BDC staat nu vierde, sa men met Aalsmeer, DES'72 en Hurry Up. De marge met de num mer twaalf is slechts vier punten, maar Atomium'61, dat de eerste punten pakte ten koste van het puntloze Animo, staat acht punten achter de Soester handbalploeg. Beker Volendam 2 is op dinsdag 9 de cember wederom tegenstander van Smeeing/BDC, maar dan in het kader van het bekertoernooi. Het betreft de halve finale van de re giobeker die zal worden gespeeld in sporthal Beukendal (aanvang 20:00 uur). Bij een positief resul taat ontmoet Smeeing/BDC op dinsdag 6 januari de winnaar van het duel tussen HVC'90 en UDSV, de absolute favoriet in de eerste divisie. Met twee keer een hole in one in één ronde heeft Gill de Vries voor een daverende sensatie ge zorgd op de golfbaan in Soest- duinen. De Soester kampioen bij de dames sloeg donderdag tijdens de wekelijkse senior- wedstrijd tot tweemaal toe de bal in een keer in de hole. Zö- iets had nog niemand eerder laten zien in Soestduinen. De opzienbarende slagen sloeg ze op hole 2 en hole 10. Gill de Vries, die eerder al eens een hole in one had geslagen in Soestduinen en een keertje in Zeewolde, kwam donderdag uit op 52 slagen, twee onder par. Dat is een evenaring van haar eigen baanrecord. Shot deelde zaterdag na een mooie wedstrijd de punten met ATC. De tafeltennissers uit ioest behielden daardoor de Merde plaats en de voorsprong pan drie punten op ATC. .Deze ploeg kwam naar het Orlan- [Jfegebouw met de muurvaste ver- 'sdiger Ger Busé en Martin -rimbola, een Nigeriaan met een rthodoxe, maar zeer harde fo- 'Jand. Het drietal van Shot liet 4'h echter niet zomaar aan de 'tint zetten. Er ontspon zich een bannende wedstrijd van hoog ni- veau, waarin Martin Fransen het v'erschil maakte. De Utrechter ta feltennist de laatste tijd wat minder vaak, maar benaderde weer eens zijn niveau van een aantal jaren ge leden. Hij liet Busé en Abrimbola kansloos en versloeg ook Gerard Kamps. Jansen moest zijn drie partijen iet wat ongelukkig prijsgeven. Tegen Busé liet hij vier ma'tchpoints lig gen. Ook Paul Roest verloor twee- naai nipt, maar was met 21-12 en 21-16 wel te sterk voor Kamps. In het dubbelspel lieten Fransen en Roest er geen twijfel over bestaan wie de besten waren, zodat het uit eindelijk 5-5 werd. Jansen was blij met het spel van zijn team. 'We hebben een goede wedstrijd gespeeld. ATC won vo rige week nog van Victoria, dus heeft wel degelijk kwaliteit in huis.' Bij de gewestelijke kampioen schappen van Utrecht en Noord- Holland is Sanne Delfgou derde geworden. Er werden drie afstan den verreden. Op de 500 meter eindigde de schaatsster van SV Eemland als zesde in 44.5, op de 1500 meter als tweede in 2.17.2 en op de 3000 meter als derde in 4.59.3 Steeds meer leden van SV Eem land komen tegenwoordig uit op de marathon. Bij de beginners (15 ronden) werd Han Delfgou vierde. In de C2 won Bert Koelewijn de race over 40 ronden. De overige deelnemers eindigden in hun klas se in de middenmoot, in het ach terveld of moesten de strijd voor tijdig staken vanwege een val of blessure. Drie Pijnenburgers hebben in de Zevenheuvelenloop hun persoon lijk record op de 15 kilometer aan gescherpt. Ondanks het reliëf in het parkoers kwam Bert Velthuis al na een uur, een minuut en 27 seconden binnen. Jeff Mertens deed het in 1.07.40 en trainer Ben Kersbergen in 1.10.52. De snelste atleet van Pijnenburg in Nijmegen was overigens Dtck den Oude (58.06). Bij de dames 55+ miste Mart van Hal (1.10.07) net het podium, ze werd vierde. Gerrie den Ouden eindigde bij de veteranen als tien de in 1.06.39. De andere resultaten: Brigitte Heusschen 1.06.18, Petra Mariens 1.21.50, Aaldrik Tiktak 58.44, Berend Drenth 59.25, Ruud Am- bags 1.13.40. GEVRAAGD VAKANTIEBEZORGERS in Soest voor de Aanmelden: tel. 6014152 Eenvoudig was het zondag niet voor SEC. De wedstrijd tegen Achterveld was een matige ver toning, waarin op veerkracht een 0-2-achterstand werd goedgemaakt. Mark Boetekees kopte de Soesters in blessure tijd naast de bezoekers. Het eerste kwartier van het duel was voor de thuisclub, maar Ra- mon Heijnen en Michael van der Laan misten de geboden kansen te benutten. De gasten uit Achterveld konden wat terug doen,, en nadat SEC weer wat mogelijkheden had laten liggen, scoorde de spits van Achterveld vrij makkelijk na een afgeslagen bal: 0-1. Na de thee kwamen Antek Wojt- kowski en Benaissa Albay in het veld voor respectievelijk Rinco Bos en Remon Hoed. De wissels pakten goed uit, Wojtkowski bracht rust in de defensie en Albay stichtte meer gevaar op rechts. SEC voerde met matig voetbal de druk op en de gasten kwamen in het nauw. Maar in een schaarse uitval kopte Sander Veenendaal de bal pardoes voor de voeten van de dankbare spits: 0-2. Het pleit leek beslecht, maar niets was minder waar. Met een indruk wekkende inzet zochten de groen- witten weer de aanval en in de 84e minuut Albay na een assist van Heijnen voor de aansluiting: 1-2. De laatste 6 minuten was er meer te zien dan in de hele wedstrijd. Kansen voor SEC, een rode kaart voor de net van een schorsing te ruggekeerde Heijnen wegens het op de voet staan van een tegen stander en een rode kaart voor Achtervelder Jacco Smal wegens slaan. Nadat Reehorst maar net naast schoot, kwam toch de ver-' diende gelijkmaker. Boetekees klom hoog in de lucht om de bal diagonaal in het doel te koppen. Een groenwitte berg van spelers vierde uitbundig het behalen van een punt. JJM TED CARDEALEffi^; AU TO SMEEING Totally driven! VOOR NIEUWE OF GEBRUIKTE BESTELWAGENS: VW, MITSUBISHI, HYUNDAI, FIAT, ENZ., ENZ.... VOETBAL- zaterdag SEC hield zaterdag het doel schoon in het duel met Delta Sports. Maar op de Bosstraat-West kwamen de Soesters zelf evenmin tot scoren, zodat er in negentig minuten geen verandering aan de briistand kwam. Tegen de midden moter was dat op zich een verdien stelijk resultaat. SEC pakte een punt en voegde zich naast het Amersfoortse Cobu Boys op de tiende plaats; Zelfs met een 0-2-voorsprong op zak kreeg Soest het nog Spaans benauwd toen het weer eens een numerieke meerder heid had. Met de hakken over de sloot slaagden de blauwwit- ten voor de proef bij Hercules. De 2-3-overwinning kostte veel meer zweet dan nodig was ge weest. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht boven Utrecht. Soest had het betere van het spel, creëer de af en toe een kans en ging met een 0-1-voorsprong (Jordie Brou wer) rusten. De tweede helft was enerverend met een aandringend Soest dat via Ton Edelbroek een fraaie schotpo ging had en waarbij Ali Kocyigit een dot van een kans miste. Na éen uur voetbal leek het erop dat de wedstrijd in de tweede klasse was beslist. Doelverdediger Rick Loggen van Hercules maakte hands en werd van het veld ge stuurd. Bovendien verzilverde Richard Pietersen de vrije trap: 0-2. Het kwam de rust binnen het elf tal geenszins ten goede. Onsamen hangend spel was er de oorzaak van dat Soest steeds verder werd teruggedrongen. De verdediging kwam meer en meer onder druk te staan en op een gegeven moment kon ook Reijer Ran geen redding meer brengen. In de zeventigste minuut moest hij het antwoord schuldig blijven op een inzet. De poging was mogelijk, doordat Soest de bal niet goed had uitver dedigd. Strafschop Hercules had toen al een extra aanvaller ingezet en bleef daarna vol goede moed op zoek naar de gelijkmaker. Die was in aantocht in de 81° minuut. Peter de Wit ver oorzaakte een strafschop, maar Ran wierp zich voor de bal en hield zijn team op de been. Trainer Hans de Wit van Soest besloot aanvaller Kocyigit op te offeren voor een middenvelder (Nick Tim merman) om het aanvallende Her cules te beteugelen. Soest was alleen gevaarlijk bij uit vallen. Zo had Edelbroek de 1-3 op zijn schoen, maar de bal ging voorlangs. Twee minuten voor het verstrijken van de officiële speel tijd had hij wel succes en zat Soest op rozen. Maar de schijn bedroog weer. Een schot van Hercules werd van richting veranderd en Ran was kansloos (2-3). Vervolgens had de scheidsrechter niet bepaald haast met het afslui ten van de blessuretijd. De span ning was te snijden, maar Soest haalde de eindstreep met de vier de overwinning in vijf wedstrijden. Op de ranglijst schoten de blauw- witten er niet veel mee op, want ze blijven op de derde plaats staan. Omdat Zeeburgia verloor, is DCG de nieuwe koploper met drie pun ten voorsprong op Soest. Zeebur gia heeft een punt meer dan Soest. VOETBAL-zaterdag Voor de heenreis naar subtop per Volendam had WZ'49 weinig illusies in de bagage ruimte gestopt. De terugreis werd met een lege tas (4-1) aanvaard, maar het gevoel overheerste bij de groenwitten dat er meer had ingezeten. Een zwakke start kostte de ploeg de kop. Hel was de beginfase, waarin VVZ'49 niet thuis gaf in het vis sersdorp. En dat mocht ze zich aanrekenen. De absentie van Hid- de Reitsma en Alembar Kurt speelde de Soesters weliswaar par ten, maar mocht niet als excuus worden aangedragen voor de ont wikkelingen op het scorebord. Bin nen de kortste keren stond het 2- 0 voor Volendam. Er was nog maar een kwart van de wedstrijd gespeeld toen spits Step- han de Koning met een kwetsuur het veld verliet. Maurice Eijpe, evenmin volledig fit, verving hem en zorgde voor meer balans in de middelste linie. Met een prachtige treffer bracht Gijs Schaap ook de weegschaal van de stand in bewe ging. Voordat hij de bal in het doel deponeerde, had hij de bal over zijn verdediger gelobt. Pech In de tweede helft kreeg WZ'49 de beste kansen om te scoren. Rick de Koning had pech dat er een been in de baan van het schot was. Hij werd later vervangen door Paul Hilhorst die de bal op de kruising van paal en lat mikte. Zodoende bleef het 2-1 voor de gastheren die in de slotfase het duel beslisten. Ze profiteerden van een te zachte kopbal van Wobbe Jan Reitsma. Voordat de bal bij Robert Hagen was, had een Volendammer deze al te pakken en benutte hij de ge boden mogelijkheid. Dat het in de extra tijd nog 4-1 werd, maakte niet zo veel meer uit. Vervelender was het besef voor WZ'49 dat er minimaal een punt gepakt had kunnen worden. Het optreden in Volendam lever de alweer de derde achtereenvol gende nederlaag op. Beursbengels en Geinoord waren in de voorbije weken te sterk. Deze twee ploegen speelden zaterdag gelijk, maar ne men nog wel de eerste en de twee de positie op de ranglijst in. WZ'49 staat nog steeds negende met tien punten uit negen wedstrij den. Wordt het inhaalduel met Swift gewonnen, dan kan de for matie van Ronald Heerschop de zevende plek innemen. VOETBAL zaterdag Zaterdag waren er weer geen punten weggelegd voor Hees. De ploeg van Jan Bos heeft nu al vier nèderlagen op rij gele den en staat vast op de laatste stek. Bos raakt niet in paniek. 'Maar het wordt wel tijd dat de winterstop ingaat, vooral mijn junioren zitten er doorheen. Het is dan ook jammer dat de routiniers dit vandaag weer niet konden opvangen.' Hees moest het thuis opnemen te gen het drie punten hoger geklas seerde Bunnik'73, dus het was aanklampen of wegzakken. De thuisclub begon met Jefffey Dor- restein in de basis voortvarend aan het duel. De gasten uit Bunnik waren wat behoudender en be perkten zich tot counteren, met name over de linkerkant waar de gasten alle ruimte kregen. Doel man Rick van den Bosch moest meerdere malen optreden. In de 23c minuut scoorde Robert Schadee de 0-1, ongelukkig gleed hij de bal in eigen doel. Trainer Jan Bos haalde Sander Rinjah die zijn dag niet had eruit, en zette Jelte Gerritsen rechtsachterdie uit groeide tot de beste man van het veld Jelte had er al een wedstrijd in het tweede opzitten). De gasten uit Bunnik hadden het goed voor met Hees, want de mooiste kansen werden om zeep geholpen. Dat rust met de 0-1 in ging was een meevaller voor Hees. Het begin van de tweede helft deed de thuisclub nog wel wat te rug, en dat bracht zowaar de ge lijkmaker. Ronald Kemp schoot na goed voorbereidend werk van Danny Brandenburg hard in: 1-1. De gasten namen daarna het initia tief over en in de 70e minuut kwam de verdiende 1-2. Bas van de Broek kreeg van de uitstekende scheidsrechter Haringsma terecht rood voor natrappen en Hees moest met tien man verder. Aan vechtlust en beleving ontbrak het niet bij de thuisclub. Dat Schadee in de toegevoegde tijd nog voor open doel miste, is typerend voor Hees. 'We zitten in de hoek waar de klappen vallen en dan mis je die kansen. De doelman van Bunnik'73, is ove rigens na het duel naar het zieken huis gebracht. Daar werden zware inwendige kneuzingen geconsta teerd. De keeper was tijdens de wedstrijd ongelukkig op zijn rug terechtgekomen. Foto: Foto Bell Duel aan de Verlengde Oude Utrechtseweg.

Soester Courant | 2003 | | pagina 19